HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Forum Arhiva

Forum Read-Only. NU pot fi trimise mesaje noi.

8 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> De Ce Sa Votezi Pe Basescu ?
talusa
mesaj 20 Nov 2004, 08:44 AM
Mesaj #71


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.427
Inscris: 4 March 03
Forumist Nr.: 15



Al 5-lea element

A „Capitan Planet“ Basescu a gasit si cel de-al cincilea element care l-ar putea ajuta sa „salveze Romania“. La inceput a turnat foc si para peste contracandidat i, cu declaratii mai mult sau mai putin credibile. Sondajele l-au ridicat, dar nu prea mult. Atunci s-a folosit de apa, aruncand cu banuti de saliva in adversarii politici si in toti reporterii care au avut firul prea scurt la microfoane. A urcat din nou, ajungand la un procent care-l facea sa intre serios in cartile pentru presedintie. Cu un vant colegial scapase la timp de Theodor Stolojan si tot ce-i mai ramanea de facut era sa toarne cat mai mult pamant pe „dosarul Flota“, ca sa se viseze in fotoliul de la Cotroceni. Oglinda sondajelor i-a spus iar ca tot Nastase e mai frumos in ochii alegatorilor si-atunci a impartit iubire. La unul din cinci romani, la unul din cinci votanti de sex masculin, la unul din cinci suflete de femeie ascunse intr-un trup de barbat. „Recunoscand“ ca 20% dintre cei cu „M“ pe buletin in dreptul „sexului“ vor o nevasta care sa le semene macar la litera din dreptul acestei rubrici, „Capitan Planet“ Basescu e convins ca a dat lovitura. O sti el ceva, ca doar a fost marinar destoinic. A Ani intregi, personajele intitulate generic „Garcea“ ne-au indus in eroare. Sub lumina „reflectoarelor ATAC“ a reiesit ca politistii romani nu sunt nici pe departe asa de prosti cum lasa ei impresia ca sunt. Cel putin la Mihailesti, unde si cel mai modest gradat are o viluta pentru care ar fi trebuit sa munceasca timp de cativa zeci de ani. Nu pot fi suspectati nici de o inteligenta sclipitoare, pentru ca altfel nu interziceau ATAC-ul la Mihailesti, ci mergeau in continuare dupa deviza „timpul trece, vila creste“.
(PAMFLETARUL DE SERVICIU)
ATAC


--------------------
Cu prostia insasi, pana si zeii lupta in zadar! Schiller

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Evolution
mesaj 20 Nov 2004, 03:58 PM
Mesaj #72


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 145
Inscris: 13 August 04
Forumist Nr.: 4.248



Cu cat te plateste PSD-ul ? Esti platit pe cuvant sau pe fraza ?

Hai sa-l votam cu totii pe dom mason Nastase - mare iubitor de arta biggrin.gif

Acest topic a fost editat de Evolution: 20 Nov 2004, 03:59 PM


--------------------
ANTICIPATE SA SCAPAM DEFINITIV DE PUR SI PSD:
http://www.basescu.ro/
http://www.da.ro/
www.anti-psd.ro.vg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 21 Nov 2004, 12:08 AM
Mesaj #73


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



ll mai tineti minte pe Hampu?
El zicea ca o sa iasa Stolojan pt ca e sustinut de masonerie contra lui Nastase care e sustinut de o alta aripa a masoneriei si chiar de Chirovici.
Deci o lupta intre doi masoni, Nastase si Stolojan.
Mai tineti minte cu cata emfaza zicea hampu: "Si Stolojan va fi"! rofl.gif
Eh, uite ca Stolojan nu va fi si acum sunt curios ce o sa faca masonii lu' Hampu ce-l sustineau pe Stolojan. O sa-l sustina pe Basescu? Ca asta nu-i francmason in timp ce Nastase este.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 21 Nov 2004, 12:08 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Evolution
mesaj 21 Nov 2004, 05:48 AM
Mesaj #74


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 145
Inscris: 13 August 04
Forumist Nr.: 4.248



Din ce am citit pe net reiese ca masoneria romana este rupta in doua loji care se lupta pentru putere si care de fapt se folosesc de relatiile, oportunitatile si ierarhiile create in cadrul acesteia doar in scop pur economic lasand partea de evolutie spirituala doar de paravan pentru masonii de fatada gen Florian Pitis...

Astfel masoneria romana a primit un ultimatum de a-si clarifica pozitia, altfel se va incepe procedura de nerecunoastere a tuturor memebrilor / fratilor din Romania pe plan international.

Acest topic a fost editat de Evolution: 21 Nov 2004, 05:52 AM


--------------------
ANTICIPATE SA SCAPAM DEFINITIV DE PUR SI PSD:
http://www.basescu.ro/
http://www.da.ro/
www.anti-psd.ro.vg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
caesar
mesaj 22 Nov 2004, 03:17 PM
Mesaj #75


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 292
Inscris: 10 May 04
Din: Galati
Forumist Nr.: 3.442



QUOTE (actionmedia @ 19 Nov 2004, 03:05 PM)
sa luam un exemplu simplu:

Gheorghe are salariul brut de 5.000.000 lei
Petre sre salariul brut de 20.000.000 lei
Marin are 50.000.000 lei
La un impozit in cota fixa, unica de 16%:
Gheorghe va plati un impozit de 800.000 lei
Petre va plati un impozit de 3.200.00 lei
Iar Marin va plati un impozit de 8.000.000 lei.
Dupa cate stiu eu, 8.000.000 > 3.200.000 > 800.000 intotdeauna.
Prin urmare tot Marin plateste mai mult decat Petre care plateste mai mult decat Gheorghe

dupa cum stii tara e plina de-alde Gheorghe cam 70%, alde Petre sunt 20% iar Marin 10%

Daca in tara ar fi doar 10 oameni, atunci bugetul ar fi 8X800000+2x3200000+1x8000000=20.800.000 (cazul cu impozit unic)
Iar Gheorghe ramane cu 4.200.000
Petre-16.800.000
Marin-42.000.000

daca mergem pe 3 trepte de impozitare 14%, 26%, 36% bugetul va fi:8x700000+2x5200000+1x18000000=34.000.000
iar banii de cheltuiala sunt: Gheorghe-4.300.000
Petre- 10.800.000
Marin- 32.000.000
* vreau sa precizez ca nu stiu la ce nivel se schimba cotele de impozitare, de exemplu cea de 36% se poate aplica veniturilor de peste 100 mil.


--------------------
Nu dormiti prea mult ca ramaneti in urma cu viata
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 22 Nov 2004, 03:37 PM
Mesaj #76


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Cezar,
Calculul tau nu tine seama de o realitate: in Romania foarte multi oameni care castiga bine au salariul, in cartea de munca, egal cu minimul pe economie, iar banii ii primesc prin alte cai. Actiomedia a expus putin mai in urma o astfel de modalitate de fenta impozitele.
Asa ca bugetul de stat, a carui soarta vad ca te intereseaza foarte tare, nu va avea de suferit, dimpotriva. Peste tot unde s-a introdus veniturile bugetare au crescut tocmai prin scoaterea la suprafata a "economiei negre".
Intre anii 1981 si 1997, cresterea PIB in tarile in curs de dezvoltare care au aplicat o cota unica de impozitare a veniturilor a fost de 2,7%, in timp ce in tarile care au folosit un sistem de impozitare progresiv cresterea a fost de numai 0,7%, conform unui studiu realizat de Alexis de Tocqueville Institute.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gonen
mesaj 22 Nov 2004, 03:41 PM
Mesaj #77


ex-bogho
*****

Grup: Membri
Mesaje: 637
Inscris: 21 October 04
Forumist Nr.: 4.717



caesar, abis are dreptate.
iar cateva exemple iti dau eu:
1. am salariu de aproximativ 450Euro, insa pe cartea de munca e trecut 5.000.000 lei.
si asa sunt mai toti angajatii firmei.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 22 Nov 2004, 04:08 PM
Mesaj #78


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Bogho,
Stiu si eu o multime de oameni in aceeasi situatie. De fapt, pe cei care castiga peste 3-400 USD sau Euro si au salariul trecut in intregime pe cartea de munca pot sa-i numar pe degetele de la o mana. Si la mine la firma nu se trece tot salariul (dar se trece ceva mai mult decat salariul minim pentru ca sa avem acces la credite).


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Evolution
mesaj 22 Nov 2004, 04:13 PM
Mesaj #79


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 145
Inscris: 13 August 04
Forumist Nr.: 4.248



e timpul de o schimbare... continuitatea politica de dragul continuitatii sau de dragul unui tata / prieten / relatii si pile cu oameni pusi in functii de PSD va merge catre o prapastie pentru toti - nu arata prea bine. 50.gif

Acest topic a fost editat de Evolution: 22 Nov 2004, 04:16 PM


--------------------
ANTICIPATE SA SCAPAM DEFINITIV DE PUR SI PSD:
http://www.basescu.ro/
http://www.da.ro/
www.anti-psd.ro.vg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
caesar
mesaj 22 Nov 2004, 04:39 PM
Mesaj #80


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 292
Inscris: 10 May 04
Din: Galati
Forumist Nr.: 3.442



QUOTE (bogho @ 22 Nov 2004, 03:41 PM)
caesar, abis are dreptate.
iar cateva exemple iti dau eu:
1. am salariu de aproximativ 450Euro, insa pe cartea de munca e trecut 5.000.000 lei.
si asa sunt mai toti angajatii firmei.

Apropo de onestitate si dorinta de schimbare, voi care sunteti beneficiarii directi ai fraudarii, furtului de la buget (sanatate aparare, pensii,alocatii, cultura...) va mai dati si exemple.
Multumesc domnule platitorm de taxe pentru nimicul pe care ni-l oferiti. E normal oare sa castigi 450 de euro si sa platesti acelasi impozit cu mine ? Mi se pare ca indirect ne furi. Ce ar face oare un tip de talia ta morala daca ar avea ocazia sa vanda o flota "legal- adica hotul neprins cu dovezi negustor cinstit" sau sa se foloseasca de niste fonduri publice, oare cate vile ti-ai construi ?
Multi vad paiul din ochii altora dar barna din ochii lor ba. 50.gif


--------------------
Nu dormiti prea mult ca ramaneti in urma cu viata
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gonen
mesaj 22 Nov 2004, 04:56 PM
Mesaj #81


ex-bogho
*****

Grup: Membri
Mesaje: 637
Inscris: 21 October 04
Forumist Nr.: 4.717



dar e normal ca eu sa stau zilnic cel putin 8 ore in fata calc. si sa dau aproape jumate din salariu pe impozite?
in coditiile in care mai apar si alte chetuieli.
daca ar fi sa platesc cei 36% impozit, imi mai raman bani pentru tratamentul eventualelor boli care apar datorita acestor ore din fata calc.?
ai fost vreodata la un consult oftalmologic? tot tratamentul e mai mare decat restul banilor care mi-a ramane in cazul unui impozit de 36%.

in momentul in care procentul de impozitare va fi egal pt. fiecare salariat, atunci eu voi plati mai mult impozit decat tine.


P.S.: Apropo de vile. Am avut sansa asta, acum 2 ani, cand eram in conducerea organizatiei de tineret PSD Dolj. Insa am preferat ca fondurile respective sa le redirectionez catre sistemul IT din PSD.
Si stii care a fost raspunsul celor de acolo? Ca "pt. sistemul de IT ar fi trebuit sa cer alti bani de la buget, si sa nu ii folosesc pe cei care ramasesera de la diverse actiuni organizate. Puteam sa impartim cu totii banii respectivi.". Asta a fst si ultima sedinta PSD la care am participat. Iar cei care erau atunci in conducere acum sunt ca si candidati. Nu vreu ca tara asta sa mai fie condusa de niste hoti. Oare ce o sa faca ei cand li se vor da pe mana finantele intregii tari si nu doar un buget anual al unei organizatii locale.
Poate ca si ceilalti ar fi la fel, insa nu ii cunosc. Deci, poate ca nu vor fi hoti. Majoritatea celor din PSD sunt, sigur, hoti!

Nu ma dau ca si exemplu pozitiv. ci negattiv. nu ar trebui sa se ajunga in situatia asta. insa atata timp cat statul vrea sa iti ia mai mult din ceea ce ai, mi se pare corecta decizia celor din conducerea firmei.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 22 Nov 2004, 05:00 PM
Mesaj #82


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Cezarel,
Las-o cu indignarea asta ca nu tine. Asta este sistemul pe care Ilici, Nastase si ciracii lor l-au construit. Noi, "beneficiarii" sistemului asta cretin suntem cei care cer intrarea in normalitate, prin introducerea cotei unice. Asa ar avea de castigat toata lumea: si angajati, si angajatori, si bugetul de a carui grija nu mai poti atunci cand este vorba de impozite, dar nu-ti pasa nici cat negru sub unghie atunci cand este pradat de alde Nastase, Hrebenciuc, Iacubov, Miki Spaga, Vanghelie si toata clica voastra de nesatui.

Acest topic a fost editat de abis: 22 Nov 2004, 05:01 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Achernar
mesaj 22 Nov 2004, 05:12 PM
Mesaj #83


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.907
Inscris: 11 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.553



Cred ca discutia nu-si are rostul. Probabilitatea de aplicare a cotei unice este zero. Din motive bugetare. Probabil sistemul va fi modificat, dar nu pana acolo incat sa se ajunga la cota unica. Vor fi probabil desfiintate sau modificate niste trepte de impozitare.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 22 Nov 2004, 06:27 PM
Mesaj #84


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



QUOTE (caesar @ 22 Nov 2004, 04:39 PM)
Apropo de onestitate si dorinta de schimbare, voi care sunteti beneficiarii directi ai fraudarii, furtului de la buget (sanatate aparare, pensii,alocatii, cultura...) va mai dati si exemple.

Inainte de a arata cu degetul trebuie sa iti pui intrebarea care este cauza.
Daca te-ai calma putin ai vedea si tu care este problema. Sa iti mai explic odata. Bogho sau eu sau tu sau oricare dintre noi nu prea avem cum sa nu ne platim impozitele din moment ce suntem salariati. Firmele au obligatia sa o faca.
Problema este urmatoarea:
Un salariat bun costa in momentul de fata de 3 ori cat primeste acesta in mana. Deci firma care l-a angajat pe bogho, ca sa poata sa ii plateasca un salariu net de 450 Euro ar trebui sa cheltuiasca aproximativ 1300 Euro. Aici este adevarata problema. Costurile cu slariile duc la produse scumpe asa ca promisiunea unui salariu minim de 160 Euro nu este viabila pentru ca salariul real nu are cum sa creasca.

QUOTE
dupa cum stii tara e plina de-alde Gheorghe cam 70%, alde Petre sunt 20% iar Marin 10%


Dupa cum am spus, si au spus-o si alti forumisti sunt foarte multi Gheorghe. Din exemplul tau cel mai defavorizat pare Petre. Tara noastra are nevoie de multi Petre cel putin 60%. Ceea ce nu intelegi tu sau nu vrei sa intelegi este ca daca se introduce cota unica de impozitare numarul de Petre o sa creasca.

Inca ceva. Citeam zilele trecute Un supliment politic al Ev. Zilei. Acolo ne reaminteste de initiativa lui Nastase & Company de a introduce cota unica de impozitare. Cine s-a opus? Ilici!! Pe vremea aia Nastase era un sustinator inflacarat al acestei initiative. Ma intreb ce s-a intamplat intre timp? hmm.gif

Archernar
QUOTE
Cred ca discutia nu-si are rostul. Probabilitatea de aplicare a cotei unice este zero. Din motive bugetare. Probabil sistemul va fi modificat, dar nu pana acolo incat sa se ajunga la cota unica. Vor fi probabil desfiintate sau modificate niste trepte de impozitare.


Eu cred ca daca iese D.A. cu majoritate suficenta (cel putin 45% in parlament) cu sustinerea UDMR va trece legea impozitului Unic. Asta in ideea in care UDMR intra in parlament


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 22 Nov 2004, 06:44 PM
Mesaj #85


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



QUOTE
E normal oare sa castigi 450 de euro si sa platesti acelasi impozit cu mine ?


Cezar, sa nu-mi spui ca tu, ditamai controlorul, castigi doar 5 milioane. Sau compensezi cu cate o spaga ? cool.gif


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 23 Nov 2004, 02:23 AM
Mesaj #86


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



@caesar: nu-ti convine economia subterana, cauta metode de a o elimina. Cota unica de impozitare este una din cele mai bune metode de a o estompa.
Sa-ti aduc aminte ca nea Nelu sustinea un impozit de 80% pentru oamenii "bogati" (adica care castiga cam de-un salariu minim din SUA sau mai putin)? Daca ar fi reusit sa impuna masurile lui leniniste, cat impozit pe cartea de munca crezi ca ar fi avut un manager de la o banca sau un sef de proiect intr-o firma de IT?


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Evolution
mesaj 23 Nov 2004, 03:00 AM
Mesaj #87


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 145
Inscris: 13 August 04
Forumist Nr.: 4.248



In toate tarile in care impozitarea s-a facut piramidal (Canada, Germania, Frantza etc) nivelul de trai a scazut de cand a fost luata aceasta masura intrucat nimeni nu a mai acordat salarii mai mari de o anumita suma... Chiar si indivizii renuntza de a cere mariri de salariu intrucat daca esti pe sa zicem 30 de mii iar la 31 de mii se schimba cota - daca sefu iti face 35 iei ramai cu mai putin decat inainte.

Impozitarea piramidala - este o kestie comunista - hai sa rupem p'aia bogatii ca are de unde- aia bogatii care de fapt sunt niste viermi in sistem cu cateva sute mai mult la salariu - intrucat corporatiile oricum au HQ declarat in offshore-uri (pentru cei care nu stiu - insule in care nu se plateste impozit precum Cipru, Caiman, Panama, Delware (chiar in US), Monaco (vezi Tiriac) , Costa Rica, Turk Caicos, Mauritius, Maldive etc)...

Acest topic a fost editat de Evolution: 23 Nov 2004, 03:15 AM


--------------------
ANTICIPATE SA SCAPAM DEFINITIV DE PUR SI PSD:
http://www.basescu.ro/
http://www.da.ro/
www.anti-psd.ro.vg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
talusa
mesaj 23 Nov 2004, 11:32 AM
Mesaj #88


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.427
Inscris: 4 March 03
Forumist Nr.: 15



Ospatarul Basescu vrea un vot bacsis!

Cat de mult se poate „turmenta“ un candidat incat sa scoata pe gusa ceea ce in mod normal, daca i-ar spune altii, iar lua la palme? Foarte mult, dupa cum ne arata Basescu. Intaiul marinar al tarii, capitanul fara de flota, a scos in acest week-end o perla de zile mari. Nemais- tiind cum sa-si convinga alegatorii ca el va trudi zi lumina, daca va ajunge la Cotroceni, pentru binele nostru, Basescu a scos perla campaniei: „Voi fi ca un ospa tar pentru poporul roman!“. Pare-se ca matelotul a vrut sa ne convinga, apeland la aceasta comparatie, de mobilitatea sa de a sta la dispozitia poporului roman, cu spatele usor plecat, intr-o pozitie servila, notand nonstop comanda poporului. Cu alte cuvinte, liderul PD a incercat sa ofere electoratului nehotarat motivatia pentru a-l alege: „Alege-ma si te voi servi“, a sunat noul slogan al lui Basescu, numai ca mesajul transmis a avut o incarcatura mai mult decat peiorativa. A asocia imaginea ospatarului cu cea a presedintelui denota o gandire mai mult decat primitiva, care l-ar jigni si pe ultimul dintre ta- ranii patriei! Incercand un joc de imagina- tie, sa presupunem ca Basescu ar ajunge primul ospatar al tarii, cu locul de munca la Cotroceni. Sa ne imaginam, din aceasta perspectiva, cum ar decurge o zi de lucru: premierul vine la seful tarii si insista ca acesta sa-i promulge o lege controversata: presedintele stramba din nas, zice ca acest meniu nu este indicat diabeticilor, dar... ii aduce nota de plata. Premierul lasa un bacsis generos si ospa- tarul-sef e multumit. A doua zi, la o recep- tie, vine si ministrul industriei care-i cere, ca antreu, Chilia si Sulina! „Le serviti pe loc sau le vreti la pachet?“. „La pachet, ca dejunez cu familia“, vine raspunsul. Dar si bacsisul. Pentru ca una dintre legile nescrise ale meseriei de ospatar este ca bacsisul nu este inclus in nota de plata!
(PAMFLETARUL DE SERVICIU)


--------------------
Cu prostia insasi, pana si zeii lupta in zadar! Schiller

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
talusa
mesaj 23 Nov 2004, 01:12 PM
Mesaj #89


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.427
Inscris: 4 March 03
Forumist Nr.: 15



Traian Basescu: Am gresit in privinta homosexualitatii!



http://www.gardianul.ro/index.php?a=primap...a2004112303.xml


--------------------
Cu prostia insasi, pana si zeii lupta in zadar! Schiller

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Inorog
mesaj 23 Nov 2004, 02:54 PM
Mesaj #90


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.182
Inscris: 9 May 04
Forumist Nr.: 3.435



QUOTE
„Alege-ma si te voi servi“


Acuma, fiecare cu gusturile lui. Alegi pe unul care spune ca te serveste, sau alegi pe altul care spune si el ca te serveste ... daca esti in PSD. rolleyes.gif


--------------------

A mai venit si-un inorog straveziu foarte speriat, foarte livid. Locuia intr-un viitor aramiu cu vedere la vid.
Nichita Stanescu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Evolution
mesaj 23 Nov 2004, 08:34 PM
Mesaj #91


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 145
Inscris: 13 August 04
Forumist Nr.: 4.248



Faza e ca majoritatea sustinatorilo PSD sunt aia direct interesati intrucat toate pilele si relatiile lor se bazeaza pe aceasta mocirla creata... si nea caisa asta Talusa tre' sa fie bagat cu ei intrucat nu este asa de prost sa-i "iubeasca" sincer biggrin.gif sa sa nu inteleaga ce fel de oameni sunt.

Acest topic a fost editat de Evolution: 23 Nov 2004, 08:34 PM


--------------------
ANTICIPATE SA SCAPAM DEFINITIV DE PUR SI PSD:
http://www.basescu.ro/
http://www.da.ro/
www.anti-psd.ro.vg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Achernar
mesaj 24 Nov 2004, 09:03 AM
Mesaj #92


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.907
Inscris: 11 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.553



Ei na, ca tu n-oi fi direct interesat. Si nu ca te-ar durea de soarta 'maselor' ... Nici c-ai fi membru de partid ... Dar poate ai prieteni pe-acolo, prin Alianta. Si, nu ma indoiesc, daca prietenii tai vor accede la putere probabil ca tu vei fi primul care sa le bati obrazul daca vor comite vreun abuz, indiferent cat te-ar costa asta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
indubitabil
mesaj 24 Nov 2004, 09:31 AM
Mesaj #93


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 152
Inscris: 20 September 04
Forumist Nr.: 4.520



De ce sa votez pe Basescu?
- pentru ca m-am saturat de arognta. Aroganta de la varf s-a lipit pe oricare functionar, cat de mic sau neinsemnat ar fi. a devenit un model, o conduita.
- pentru ca m-am saturat sa aud: n-ai ce sa-i faci, are functie (in/de partid)!
- pentru ca m-am saturat de fraude facute la vedere. Este ca si cum ai avea un cosmar in somn: tipi si nu-ti auzi glasul...
- pentru ca.... shimbarea mentine potenta! rofl.gif


--------------------
cateodata spun vorbe care/nu ma cuprind/cateodata iubesc lucruri care nu-mi raspund...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Achernar
mesaj 24 Nov 2004, 11:47 AM
Mesaj #94


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.907
Inscris: 11 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.553



QUOTE (indubitabil @ 24 Nov 2004, 09:31 AM)

- pentru ca m-am saturat de arognta. Aroganta de la varf s-a lipit pe oricare functionar, cat de mic sau neinsemnat ar fi. a devenit un model, o conduita.

rofl.gif rofl.gif

Se vede ca n-ai avut niciodata treaba pe la primarie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
talusa
mesaj 24 Nov 2004, 12:04 PM
Mesaj #95


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.427
Inscris: 4 March 03
Forumist Nr.: 15



QUOTE (Evolution @ 23 Nov 2004, 08:34 PM)
Faza e ca majoritatea sustinatorilo PSD sunt aia direct interesati intrucat toate pilele si relatiile lor se bazeaza pe aceasta mocirla creata... si nea caisa asta Talusa tre' sa fie bagat cu ei intrucat nu este asa de prost sa-i "iubeasca" sincer biggrin.gif sa sa nu inteleaga ce fel de oameni sunt.


Sigur ca sunt "bagat cu ei"

Si chiar ma intereseaza tongue.gif cine-ti va fi presedinte in urmatorii 4 ani laugh.gif (probabil...WCTudor blink.gif )


--------------------
Cu prostia insasi, pana si zeii lupta in zadar! Schiller

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 24 Nov 2004, 01:14 PM
Mesaj #96


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



QUOTE (talusa @ 24 Nov 2004, 12:04 PM)
Si chiar ma intereseaza tongue.gif cine-ti va fi presedinte in urmatorii 4 ani

Toti cei care posteaza la forumul de politica interna e bine sa stie ca presedintele va avea incepand cu alegerile din 2004 un mandat de 5 ani.


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gonen
mesaj 24 Nov 2004, 01:29 PM
Mesaj #97


ex-bogho
*****

Grup: Membri
Mesaje: 637
Inscris: 21 October 04
Forumist Nr.: 4.717



http://www.basescu.ro/includes/pop/eroare/1.jpg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cociuba
mesaj 24 Nov 2004, 09:08 PM
Mesaj #98


Cavalerul nedesavarsit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.548
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.251



vezi de asta il votez eu pe Basescu , omul asta are o campanie super tare, ati jucat Ziua evolutiei laugh.gif

BASESCU CONDUCE IN SONDAJ aici avem dovada ca suntem triumfatori,, deja simt gustul victoriei, ne vedem pe 28 la vot............., prietenii stiu cu cine drunk.gif

Acest topic a fost editat de cociuba: 24 Nov 2004, 10:59 PM


--------------------

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
something
mesaj 25 Nov 2004, 10:34 PM
Mesaj #99


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 10
Inscris: 27 September 03
Forumist Nr.: 850



QUOTE
Iwind 17 Nov 2004, 01:07 PM
    oare vrea sa ne izoleze, sa inchida granitele? de ce au murit atatia la revolutie ca sa vina basescu si sa se certe cu europa?


Pai daca pui problema asa: tu crezi ca s-ar fi sacrificat atatia daca stiau ca si dupa 15 ani, la conducere va fi tot aceasi trupa care roia in jurul lui Ceausescu? Si din pacate mai sunt multi care vor sa-i mai tina acolo... sad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oaspetele
mesaj 25 Nov 2004, 10:50 PM
Mesaj #100


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 266
Inscris: 12 May 03
Din: Bistrita
Forumist Nr.: 284



QUOTE
Fratilor, eu ma mai scris asta o data pe forum mai demult, cand nici nu visa Basescu ca va candida vreodata la presedintie, dar cu riscul ca va plictisesc va mai povestesc o data:

Am ramas insarcinata in 2000. Atunci am vrut noi sa o aducem pe lume pe printesa noastra Anna-Luciana. Dumnezeu ne-a ascultat ruga - am ramas insarcinata imediat si in martie 2001 am nascut comoara noastra.
Cand i-am spus "maestrei" mele de atunci (sunt avocat, atunci eram avocat stagiar) ca sunt insarcinata, in scrut timp, nu numai ca mi-a dat frumusel papucii "eu nu am ce face cu mame la birou, ai facut o mare greseala sa faci acum un copil, ti-ai cam ratat viitorul !!!" (n-a fost asa !)ba chiar mi-a incurcat itele la o societate la care lucram ca reprezentanta a ei si am fost data afara si de acolo pentru a ma inlocui un baietas colaborator dupa care madamei i se cam scurgeau ochisorii...iehh...scarbos...
Ma rog, ma trezesc la un moment dat mama, cu o fetita de 6 luni si fara perspectiva de serviciu, tanar avocat definitiv (definitivat luat cu a 3 a medie pe tara dar ce folos, nimaniu nu-i pasa...ca asa e la Romanica..) si in consecinta, imi iau frumusel inima in dinti si incep sa lupt pentru mine: dau telefoane pe la prieteni, intreb in st si dr. daca are cineva cunostinte in avocatura, caut si caut si nimik.
Intr-o seara era la Tv emisiunea Mihaelei "Ratatu": de 3x femeie. Asta, inca o data zic, se intampla in 2001 - invitat, un barbat si nu o femeie: Traian Basescu.
Ma plimbam cu copilul prin casa si trageam cu ochiul si urechea la ce zicea Base.
La un moment dat suna in direct o cucoana si se recomanda Corina nu mai stiu cum. Zice :"mai Traiane, nu ma mai stii mey, sunt colega ta de facultate - Corina, nu stii..." si insira femeia niste amintiri. Base, nu-si amintea, dar la un moment tipa ii reaminteste ceva si Base se lumineaza la fata si zice : a, da, gata te stiu, Corina, ce bine-mi pare  sa te aud, te rog mult suna-ma cand ies din emisie la 0.....si-si da nr de mobil.
Eu, iau un pix si-mi notez involuntar nr.
Dupa cateva zile, nu stiu ce-mi vine un gand: ce-ar fi daca....si-l sun cu tupeu si cu dezinvoltura gandind ca nu o sa ma vada rosind la fata prin tel si ca cel mai probabil nu e tel lui ci al vreunui asistent personal. STUPOARE: raspunde, el, Base, zice "da, domle, una calda una rece !" Eu am crezut ca-mi zice mie asta si nu stiam ce sa cred. Dar vorbea cu cineva. Imi spune la un moment dat- da va rog - clar era vocea lui. Imi iau curaj si ma recomand, spun ca sunt avocat, proaspata mamica, ca l-am votat si ca si datorita mie e primarul Buc si ca si el imi e mie dator sa ma ajute acum, la nevoie.
Spune: "sarumana doamna, spuneti sa vad daca va pot ajuta." Ii spun atunci tarasenia, ca nu am servici, ca vreau sa muncesc, si ca poate ma ajuta cumva.
Ce credeti ca face ?
Imi cere nr de tel si-mi zice ca ma suna in 15 minute. OK, dau nr, sarumana, la revedere dom primar si punct.
Zic eu...gata , asta a fost tot, ma mai suna pe mine Basescu cand mi-oi vedea ceafa, toti sunt niste nemernici, niste mincinosi, dar ce-am pierdut ca l-am sunat ?!
Nu va exagerez, nu in 15 ci in 5 minute suna tel si-mi vorbeste o voce feminina care ma intreba daca sunt eu Melania F. si-mi spune ca mi-l da la tel pe dl. primar.
Inghet, ma gandesc ca nu e posibil (intr-atat ne-au scarbit alesii...) si-mi zice Base: Doamna, crede-ti ca puteti veni maine la mine la primarie pe la 10 ? V-am gasit un job la mine, consilier juridic, trebuie sa dati un examen, dar sa stiti ca e munca foarte multa, foarte grea, foarte prost platita.
Eu zic sarumana si ma duc. Barbatu meu, apropo, nu m-a crezut decat cand m-a lasat in fata la Primarie, zicea ca fac misto de el, apoi cand a vazut ca e serios a zis: nevasta da nebuna mai esti !
Asadar ma duc, ma cazeaza o secretara in antecamera, acolo unde se tin conferintele de presa, unde sunt tapiserii pe pereti. Astept vreo 10 min si ma pofteste la Base in birou, vis-a-vis.
Fratilor, are o usa, de deabia o clintesti, deaia dubla, tripla nu stiu cred ca e anitglont.
In fundul camerei, extrem de lunga, era Base la birou.
Fara misto, arata mult mai bine in realitate decat la Tv sau in poze.
Ma pofteste frumos sa iau loc, vorbeste cateva secunde cu mine de vreme, de una de alta, de parca ne stiam de 1 an, imi zice de nu's ce magarii tocmai ii facuse Nastase (vuiau ziarele in vremea aia, ceva cu asociatiile de locatari, ii pusese in capul lui) si-mi zice ca daca vreau sa lucrez la el, conditiile sunt grele etc etc, ce-mi zisese cu o seara inainte.
Eu zic ca vreau sa incerc, il cheama pe unul Dinulescu in birou, seful departamentului legal si ma preda acestuia, ne luam ramas bun ii multumesc si plec cu Dinulescu.
Nu mai spun ce perdaf mi-a tras acest Dinulesc ca nu mai conteaza, cert e ca s-a speriat probabil vazandu-mna la sef in birou si gandind ca sunt infiltrata, cert e ca am plecat, nu am lucrat nici o secunda in primarie.
DAR, pentru mine, credeti-ma, a fost o experienta extrem de placuta, nu eram fan Basescu, dar am devenit, nu sunt Pd-ista dar il voi vota cu tot sufletul.
Am vazut ca se poate si altfel, Nastase nu cred ca ma primea daca era primar. Credeti-ma am avut ocazia sa vorbesc cu oameni care prin natura serviciului i-au fost mai aproape lui Nastase decat rudele de sange si am auzit ca un infatuat mai mare nu exista.
Nu cred ca Basescu va face tot ce promite, nu prea are cum, cred ca vor trece multi ani pana vom trai cilvilizat, dar macar ceva, ceva se va schimba, atmosfera, aerul in tara, sperantele noastre, nu stiu.
Sunt convinsa ca nu vom regresa, eu am vazut in Basescu un om serios, o fi avand pacatele lui, o fi fost implicat ca toti politicienii in porcarii si afacri necurate, dar altul ca Nasase, atat de fatarnic nu cred ca voi mai vedea.
Parerea mea (umila)
Melania&Anna-Luciana
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 26 Nov 2004, 12:23 AM
Mesaj #101


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



QUOTE (Evolution @ 23 Nov 2004, 09:34 PM)
Faza e ca majoritatea sustinatorilo PSD sunt aia direct interesati intrucat toate pilele si relatiile lor se bazeaza pe aceasta mocirla creata... si nea caisa asta Talusa tre' sa fie bagat cu ei intrucat nu este asa de prost sa-i "iubeasca" sincer biggrin.gif sa sa nu inteleaga ce fel de oameni sunt.

Iarta-l... Cu totii stim ca este un sustinator al presedintelui Tufa. Ai vrea sa aiba preferinte rurale in SUA si preferinte urbane in Romania? rofl.gif


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 26 Nov 2004, 12:50 AM
Mesaj #102


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



QUOTE (Evolution @ 23 Nov 2004, 08:34 PM)
Faza e ca majoritatea sustinatorilo PSD sunt aia direct interesati intrucat toate pilele si relatiile lor se bazeaza pe aceasta mocirla creata... si nea caisa asta Talusa tre' sa fie bagat cu ei intrucat nu este asa de prost sa-i "iubeasca" sincer biggrin.gif sa sa nu inteleaga ce fel de oameni sunt.

Nea mocirla creata e un sionist ca si alde aia ce gandesc campania lui Nastase Scatiu, gipsanul homosexual, premierul porno, cat si fascistului Corneliu Vadim Tudor.
De aia nu mi-au placut sionistii, ca mai mereu au avut legaturi suspecte cu comunistii si fascisti.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
talusa
mesaj 26 Nov 2004, 10:02 AM
Mesaj #103


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.427
Inscris: 4 March 03
Forumist Nr.: 15



PIXUL CARE DEMOLEAZA
Matrozul Sui si matul gros
A Traian Basescu a intrat in saptamana nebunilor si nu se mai poate cenzura absolut deloc. Ultima sa isprava se leaga de atacul direct la adresa Bisericii, primarul Capitalei sustinand ca nu are nevoie de intermediari in viata si cu atat mai mult in relatia cu Dumnezeu. Daca tot nu are nevoie de intermediari, oare „Afacerea Flota“ a incheiat-o tot prin negociere directa, numai datorita talentului sau? Ca in cazul acesta, Parchetul ar putea sa scoata de sub acuzare vreo 70 de persoane, ramanand in ancheta unul singur: Marele Tartor, alias Smecherul Smecherilor, alias Matrozul Sui. Adica individul care a avut tupeul sa spuna ca admira doar haleala si vinul puse pe masa de Sfintii parinti ai Bisericii, dovedind astfel ca matul sau cel gros este mai important decat credinta religioasa a unui intreg popor. ABucurestenii se mira ca platesc taxe pana ii doare buzunarul, afland recent un lucru socant: Primaria pierde milioane de dolari din motive de incompetenta a aceluiasi Traienel. Tot ceea ce i se scurge printre degete este acoperit de cetatenii Capitalei, iar pagubele sunt uriase. Daca in calitate de primar poate pierde cateva milioane de dolari, atunci visul sau de a ajunge prezident trebuie sa ne starneasca fiori: in patru ani, Romania se va transforma intr-o tara la fel de bogata ca Mozambicul, Vietnamul sau Insulele Tuba-Tuba. A Ajuns la varsta la care fostii sai colegi de gradinita se indreapta pasnici spre parcuri, plimbandu-si nepoteii, Ion Tiriac zboara ca un fluturas din floare in floare, iar cand nu are timp sa zburde, le cheama pe floricele la el acasa. Andreea Marin a aflat cu stupoare ca rivala Nadia Coroi a petrecut cateva nopti acasa la Tiri (copilasii acestuia iau probabil lectii nocturne de inot in cada) dar nu poate protesta, pentru ca se supara bunicu’ si nu-i mai da bani de bombonele. Nu-i vorba, si ea are ceva lovele, dar daca te mariti direct cu un miliard de dolari, parca iti vine sa ignori micile comicarii sexuale ale loverului sexagenar. Pana la urma, bine ca il mai tine racheta! A Micul rasfatat Adrian Mutu a mai gasit una nefacuta pana acum. El vrea sa mearga la Big Brother-ul englezilor, sa vada lumea de acolo ce viata preacres tineasca duce si sa il urmareasca fanii cum bate mingea prin casa, pentru a se mentine in forma. Mai greu cu X5-ul, ca nu intra in bucatarie, astfel ca Briliantu’ va conduce fara carnet doar trenulete de jucarie, pe parcursul celor trei luni pe care le va petrece la BB.
(PAMFLETARUL DE SERVICIU)
ATAC


--------------------
Cu prostia insasi, pana si zeii lupta in zadar! Schiller

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Inorog
mesaj 26 Nov 2004, 10:14 AM
Mesaj #104


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.182
Inscris: 9 May 04
Forumist Nr.: 3.435



QUOTE
Pai daca pui problema asa: tu crezi ca s-ar fi sacrificat atatia daca stiau ca si dupa 15 ani, la conducere va fi tot aceasi trupa care roia in jurul lui Ceausescu? Si din pacate mai sunt multi care vor sa-i mai tina acolo...  sad.gif


Excelent punctat, desi concluzia este trista.


--------------------

A mai venit si-un inorog straveziu foarte speriat, foarte livid. Locuia intr-un viitor aramiu cu vedere la vid.
Nichita Stanescu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lwind
mesaj 27 Nov 2004, 02:38 PM
Mesaj #105


Vataf
***

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 163
Inscris: 16 November 04
Forumist Nr.: 4.921



shi daca stam sa o luam asha toti care sunt acum prin politica au roit in jurul lui ceausescu intr-un fel sau altul... toti s-au format in comunism......ce facem....ii omoram pe toti.... ca sa scapam de comunisti mei e nevoie de ceva ani ca sa apara noi generatii formate dupa revolutie
acum mai e o zi ... asha ca tot ce putem sa facem este sa ne gandim bine shi sa vedem pe ce cale mergem....lasam niste oameni care au facut cat de cat treaba... mai ales tinand cont ca au trebuit sa se lupte cu dezastrul lasat de cdr....sau il votam pe domnul gafe.... care nu-si poate tine gura shi care nu are doua cuvinte la un loc.... eu nu zic poate ca programul lui basescu shi al aliantei e unul bun.... dar cand vezi ca tocmai persoana desemnata din partea lor pt presedinte spune niste gugumaniii mai mari decat capul lui... ca apoi sa isi sceara scuze sau sa incerce sa dreaga busuiocul.... devii destul de suspicios in ceea ce priveste seriozitatea celor de la pnl-pd.... dar cine mai stie.....mie unu imi e frica sa iasa basescu.... e un pericol public prin instabilitatea dovedita si declaratiile iresponsabile....
ganditi-va bine shi sa ne fie la toti bine

Acest topic a fost editat de lwind: 27 Nov 2004, 03:01 PM


--------------------
nu te bate cu pigmeii pentru ca intotdeauna te vor lovi sub centura
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 20 April 2024 - 05:39 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman