HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Forum Arhiva

Forum Read-Only. NU pot fi trimise mesaje noi.

3 Pagini V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Gherghe Ciuhandu Si Pntcd-ul, ... si candidatii la presedintie
nefertiti-old
mesaj 11 Nov 2004, 01:36 PM
Mesaj #36


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



March, nu am spus asa ceva. Era doar parerea mea despre el. Cat despre cine pe cine va vota, e treaba fiecaruia. Nu inseamna ca, daca nu il votez pe timisorean, il votez pe Nastase.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 11 Nov 2004, 01:41 PM
Mesaj #37


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Eu nu-l votez pe Ciuhandru pentru ca neavand sanse se imprastie votul. Asa ca o sa ma hotarasc intre Bombonel si Basescu gandidu-ma care a furat mai mult pina in ziua alegerilor laugh.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Inorog
mesaj 11 Nov 2004, 01:48 PM
Mesaj #38


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.182
Inscris: 9 May 04
Forumist Nr.: 3.435



QUOTE
Poate in 2008 alegerile parlamentare vor fi uninominale, atunci probabil va avea ocazia sa se reafirme, in parlament, iar in 2009 ar putea sa candideze din nou la Presedentie si oate cine stie, o sa si castige.


Desi este poate offtopic, eu spun sa ne oprim putin la ideea de vot uninominal. Deocamdata aceasta schimbare este sustinuta doar de PNL si PNTCD. Sau mai stiti voi si pe altii ?

Daca iese PSD majoritar (Doamne fereste !) luati-va gandul de la vot uninominal in 2008. Si inca ceva, in acest caz se va putea vorbi de un alt presedinte numai in 2016. Uf, mi-e groaza si sa ma gandesc ! sad.gif

QUOTE
Eu nu-l votez pe Ciuhandru pentru ca neavand sanse se imprastie votul


Si care e problema ? Nu asta e democratia ?

Pentru dilema din fraza a doua, eu deja am decis, in turul 2 votez Basescu thumb_yello.gif

Acest topic a fost editat de Inorog: 11 Nov 2004, 01:54 PM


--------------------

A mai venit si-un inorog straveziu foarte speriat, foarte livid. Locuia intr-un viitor aramiu cu vedere la vid.
Nichita Stanescu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 11 Nov 2004, 01:48 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
March
mesaj 11 Nov 2004, 02:20 PM
Mesaj #39


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Cum care-i problema ? Ia gandeste putin. Daca eu ii dau votul lui Ciuhandru, altul lui Milut, altul lui Becali , altul lui Roman si asemenea ca noi inca vreo cateva mii , atunci Basescu nu va intra nici in turul doi !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Inorog
mesaj 11 Nov 2004, 02:27 PM
Mesaj #40


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.182
Inscris: 9 May 04
Forumist Nr.: 3.435



Eu iti inteleg punctul de vedere. Te referi la faptul ca toti ceilalti candidati vor "rupe" voturi numai de la Basescu. Ceea ce in mare masura este adevarat.

Dar chiar crezi ca sunt peste 50% dintre alegatori fani neclintiti Nastase ? In acest caz nu pot decat sa afirm ca "fiecare tara are conducatorul pe care-l merita".

Acest topic a fost editat de Inorog: 11 Nov 2004, 02:31 PM


--------------------

A mai venit si-un inorog straveziu foarte speriat, foarte livid. Locuia intr-un viitor aramiu cu vedere la vid.
Nichita Stanescu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 11 Nov 2004, 03:02 PM
Mesaj #41


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Si daca din cauza "imprastierii" voturilor care merg spre opozitie catre candidati fara sanse ca Ciuhandu, Milut, Tudorici intra in turul doi Nastase si Vadim? Vrei sa ne bulucim iarasi la urne disperati sa-l votam pe Nastase ca sa nu iasa presedinte nebunul?
Doar nu crezi ca acum patru ani l-am votat pe Ilici in turul doi pentru ca eram vreun simpatizant de-al PDSR-ului...

Acest topic a fost editat de abis: 11 Nov 2004, 03:03 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 11 Nov 2004, 03:08 PM
Mesaj #42


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Va rog, continuati discutia generala despre candidati la topicul deschis special pentru asta. Merci. tongue.gif


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Superunknown
mesaj 11 Nov 2004, 03:25 PM
Mesaj #43


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 911
Inscris: 15 February 04
Forumist Nr.: 2.236



QUOTE
Intreaba timisorenii care l-au ales primar pentru a treia oara.


Amice, in primul rind, pe Ciuhandru al tau il cheama Ciuhandu. In al doilea rind, asa cum te-am obisnuit probabil, vorbesc in cunostinta de cauza: am fost la Timisoara (e un oras destul de curat si frumos dar nu sa cazi pe spate) si am vorbit cu timisorenii (care spun ca si primarul lor si-a tras "comisioane" la greu). In al treilea rind, sint destui primari alesi in 3 mandate consecutiv, incit asta nu mai e un criteriu al excelentei. I-ai vota pe Funar, sau pe fostii prim-secretari PCR din Pascani si Braila?

In ultimul rind, mi se cam rupe de mitul "imprastierii voturilor", n-o sa simt nici cea mai mica remuscare daca Basescu nu intra in turul doi. Poate la unii functioneaza criteriul "manipularii civice", prin care se simt obligati sa aleaga "raul cel mai mic" (asa a iesit si Iliescu in 2000). La mine nu functioneaza. Poate sa iasa Nastase, Basescu sau Vadim... mi-e egal. Nici unul din ei nu ma reprezinta, nici unul nu e presedintele meu.


--------------------
"Screw you guys, I'm going home" (E. Cartman)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 11 Nov 2004, 03:30 PM
Mesaj #44


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (Superunknown @ 11 Nov 2004, 03:25 PM)
Poate sa iasa Nastase, Basescu sau Vadim... mi-e egal. Nici unul din ei nu ma reprezinta, nici unul nu e presedintele meu.

Ba este. tongue.gif
Ce, Bush nu este presedintele tuturor americanilor? Aia care l-au votat pe Kerry nu trebuie sa respecte legile pe care le scoate Bushulica din tartacuta?

Iar despre "comisioanele" lui Ciuhandu, ce sa zic... Din ce partid erau timisorenii aia?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidius
mesaj 11 Nov 2004, 03:33 PM
Mesaj #45


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.849
Inscris: 30 March 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 2.824



QUOTE (Inorog)
Dar chiar crezi ca sunt peste 50% dintre alegatori fani neclintiti Nastase ? In acest caz nu pot decat sa afirm ca "fiecare tara are conducatorul pe care-l merita".

Dar ce dreaq a facut Nastase asta de il detesti cu asa inversunare? Poate ca cei 50% de care vorbesti au motivele lor sa-l voteze... Nu fac politica, dar Nastase a facut cat nu au facut cei de dinaintea lui la un loc. Situatia economica si politica o spune clar.


--------------------
Suntem ceea ce gândim. (Buddha)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 11 Nov 2004, 03:35 PM
Mesaj #46


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Probabil vorbesti de situatia LUI economica. laugh.gif


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 11 Nov 2004, 03:38 PM
Mesaj #47


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (Zorro @ 11 Nov 2004, 03:33 PM)
Nu fac politica, dar Nastase a facut cat nu au facut cei de dinaintea lui la un loc.

Poate voiai sa spui ca Nastase nu a furat cat au furat cei de dinaintea lui la un loc...

Apropo, ce inseamna "nu fac politica"? Nici noi nu facem! tongue.gif

Nefertiti, tot despre Ciuhandu discutam: de ce sa nu-l votezi pe Ciuhandu, desi stii (sau presupui) ca-i om de treaba!


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Superunknown
mesaj 11 Nov 2004, 03:43 PM
Mesaj #48


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 911
Inscris: 15 February 04
Forumist Nr.: 2.236



QUOTE
Ce, Bush nu este presedintele tuturor americanilor?


E presedintele SUA doar pentru ca democratii au reusit rarissima performanta de a-i opune un contracandidat la fel de prost ca el. In conditiile astea, legitimitatea lui e mult stirbita...


--------------------
"Screw you guys, I'm going home" (E. Cartman)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 11 Nov 2004, 03:47 PM
Mesaj #49


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Asta-i alta poveste. Totusi, asa cum Bush este acum presedintele tuturor americanilor, asa si unul dintre Basescu, Nastase, Vadim, Ciuhandu, Roman sau Tudorici va fi presedintele tuturor romanilor, indiferent daca l-au votat sau nu.
Eu martursesc sincer, daca in turul doi ar intra Ciuhandu si Basescu, cred ca pe Ciuhandu l-as vota. Poate peste cinci ani...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Inorog
mesaj 11 Nov 2004, 03:58 PM
Mesaj #50


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.182
Inscris: 9 May 04
Forumist Nr.: 3.435



abis:
QUOTE
Si daca din cauza "imprastierii" voturilor care merg spre opozitie catre candidati fara sanse ca Ciuhandu, Milut, Tudorici intra in turul doi Nastase si Vadim? Vrei sa ne bulucim iarasi la urne disperati sa-l votam pe Nastase ca sa nu iasa presedinte nebunul?


Sincer, nu as vrea asa ceva. Dar nici nu pot sa-i spun cuiva caruia ii place de Ciuhandu, sa nu-l voteze pentru ca ...

zorro:
QUOTE
Dar ce dreaq a facut Nastase asta de il detesti cu asa inversunare? Poate ca cei 50% de care vorbesti au motivele lor sa-l voteze


Da, daca au ales in cunostinta de cauza ma inclin in fata celor care il vor alege, dar daca au fost manipulati ? unsure.gif

QUOTE
Situatia economica si politica o spune clar.


Aici ti-a raspuns tare frumos Nefertiti clapping.gif

Acuma si cu imbogatirea asta. Nu intotdeauna este un lucru rau. Dar daca un conducator al unui partid de stanga ajunge sa fie printre cei mai bogati oameni din tara, eu incep sa-mi pun niste intrebari. Tu nu ? huh.gif

abis:
QUOTE
Eu martursesc sincer, daca in turul doi ar intra Ciuhandu si Basescu, cred ca pe Ciuhandu l-as vota.


thumb_yello.gif

Acest topic a fost editat de Inorog: 11 Nov 2004, 04:04 PM


--------------------

A mai venit si-un inorog straveziu foarte speriat, foarte livid. Locuia intr-un viitor aramiu cu vedere la vid.
Nichita Stanescu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidius
mesaj 11 Nov 2004, 04:10 PM
Mesaj #51


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.849
Inscris: 30 March 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 2.824



Ok, acum am priceput ce aveti cu Nastase tongue.gif
Parerea mea este urmatoarea: atata timp cat eu simt ca face ceva pentru tara asta, nu ma intereseaza ca isi face si pentru el! Cine nu si-ar face? Sa nu-mi spuneti ca voi ati fi corecti?! Si nu conteaza ca-l cheama Nastase sau Basescu sau Ciuhandu...

QUOTE (Inorog)
Da, daca au ales in cunostinta de cauza ma inclin in fata celor care il vor alege, dar daca au fost manipulati ?

Mie nu imi vine sa cred. Stii, manipularea asta e greu de constientizat pentru ca a fi manipulat inseamna implicit ca nu iti dai seama de ea. Dar daca esti tu cel manipulat? Te-ai gandit vreodata si la posibilitatea asta?


--------------------
Suntem ceea ce gândim. (Buddha)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 11 Nov 2004, 04:15 PM
Mesaj #52


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (Zorro @ 11 Nov 2004, 04:10 PM)
Parerea mea este urmatoarea: atata timp cat eu simt ca face ceva pentru tara asta, nu ma intereseaza ca isi face si pentru el! Cine nu si-ar face? Sa nu-mi spuneti ca voi ati fi corecti?!

Ba uite ca iti spun. Daca eu as fi in locul lui Nastase, as trai numai din salariu. Si ca mine mai sunt destui.
Multumit?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 11 Nov 2004, 04:16 PM
Mesaj #53


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



E foarte relativa chestia asta.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 11 Nov 2004, 04:33 PM
Mesaj #54


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (Superunknown @ 11 Nov 2004, 04:25 PM)
QUOTE
Intreaba timisorenii care l-au ales primar pentru a treia oara.


Amice, in primul rind, pe Ciuhandru al tau il cheama Ciuhandu. In al doilea rind, asa cum te-am obisnuit probabil, vorbesc in cunostinta de cauza: am fost la Timisoara (e un oras destul de curat si frumos dar nu sa cazi pe spate) si am vorbit cu timisorenii (care spun ca si primarul lor si-a tras "comisioane" la greu). In al treilea rind, sint destui primari alesi in 3 mandate consecutiv, incit asta nu mai e un criteriu al excelentei. I-ai vota pe Funar, sau pe fostii prim-secretari PCR din Pascani si Braila?

In ultimul rind, mi se cam rupe de mitul "imprastierii voturilor", n-o sa simt nici cea mai mica remuscare daca Basescu nu intra in turul doi. Poate la unii functioneaza criteriul "manipularii civice", prin care se simt obligati sa aleaga "raul cel mai mic" (asa a iesit si Iliescu in 2000). La mine nu functioneaza. Poate sa iasa Nastase, Basescu sau Vadim... mi-e egal. Nici unul din ei nu ma reprezinta, nici unul nu e presedintele meu.

Mai parca ti-am mai spus. Tu esti un cripto-pesedel pe aici tongue.gif Se vede din tonul postarilor tale , cu toate ca spui ca nici unul , sanchi, nu te reprezinta. tongue.gif

pese : mare chestie de fond domn'le o litera in plus la numele timisoreanului rolleyes.gif Iar la Braila ai ramas in urma... brailenii au dat de pamint cu prim-secretarul ala si au ales un liberal.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 11 Nov 2004, 05:02 PM
Mesaj #55


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (abis @ 11 Nov 2004, 04:38 PM)
QUOTE (Zorro @ 11 Nov 2004, 03:33 PM)
Nu fac politica, dar Nastase a facut cat nu au facut cei de dinaintea lui la un loc.

Poate voiai sa spui ca Nastase nu a furat cat au furat cei de dinaintea lui la un loc...


Poate ne spune Blanculescu cat. hh.gif Dar nu cred ca are cojones sa-i treaca macar prin gand sa faca acest act de lezmajestate tongue.gif

Acest topic a fost editat de March: 11 Nov 2004, 05:02 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 11 Nov 2004, 05:11 PM
Mesaj #56


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Aaa, bine ca mi-ai amintit de Blanculescu. Ai auzit acu nu stiu cate zile ce propunea? Ca ai lui comisari sau cum draq s-or numi, sa fie dotati cu tancuri si elicoptere rofl.gif rofl.gif rofl.gif . Uneori am impresia ca Balaceanca s-a mutat la Palatul Victoria. rofl.gif rofl.gif


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 11 Nov 2004, 05:15 PM
Mesaj #57


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Tancuri si elicoptere? yikes.gif
Ce naiba sa faca Garda Financiara cu asa ceva?! Astia n-ar trebui sa aiba nici pistoale...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 11 Nov 2004, 05:26 PM
Mesaj #58


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Da,da... Blanculescu intr-un tanc in control prin pietele Bucurestilor rofl.gif l-am auzit cum batea campii privitor la armamentul asta greu. Asta ar fi un bun prilej pentru un comision baban la achizitionare asa ceva !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 11 Nov 2004, 05:27 PM
Mesaj #59


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



E mai nebun decat credeam laugh.gif . Gandeste-te numai la faptul ca in Bucuresti abia poti circula cu masina, da' cu tancu'!! Asta lasand la o parte absurdul situatiei.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 11 Nov 2004, 07:39 PM
Mesaj #60


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



hai sa vedem:
QUOTE
am fost la Timisoara (e un oras destul de curat si frumos dar nu sa cazi pe spate)

- de acord mai mult sau mai putin, dar cresterea economica e reala (nu din Caritas) si faptul ca timisorenii ridica media pe tara la puterea de cumparare si la valoarea cheltuita pe bunuri de folosinta indelungata a fost dezbatut deja in revistele economice. sa nu vorbesc de imobiliare...
QUOTE
am vorbit cu timisorenii (care spun ca si primarul lor si-a tras "comisioane" la greu)

- posibil. se intimpla peste tot. oricum pe mine ma intereseaza cit de bine traiesc eu pe linga el, nu cit de bine reuseste el sa traiasca pentru el. cit timp comisionul lui nu imi aduce mie deserviciu, nu ma intereseaza.
QUOTE
sint destui primari alesi in 3 mandate consecutiv, incit asta nu mai e un criteriu al excelentei

- de acord, dar vorbim de Timisoara, orasul care da tarii mai mult decit primeste de la buget. oamenii au ales sa nu voteze cu PSD constientii fiind ca din taxele platite de ei vor fi in continuare alimentate alte ... bugete psd-iste. pina una alta cei de aici au demonstrat oarece maturitate in gindire si politic si economic.

nu cred ca tipul sa aibe sanse cu rechinii de la centru, si pe de alta parte as vrea sa stiu ca in Timisoara se va continua trendul economic pe care se inscrie orasul. avem probleme cu forta de munca din cauza ca e somajul prea mic...





--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Evolution
mesaj 11 Nov 2004, 08:08 PM
Mesaj #61


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 145
Inscris: 13 August 04
Forumist Nr.: 4.248



astia si multi altii sunt o manevra prin care ii manaca spatiul de emisie al lui Basescu din campanie... la ultima editie a Observatorului aliantza nici nu a mai aparut...

A inceput cu PUR si PSD a bagat cu ciuhandru, apoi cu Roman, din nou PSD - respectiv Nastase iar cand au vrut sa prezinte cu candidat independent au taiat-o brusc (ecran negru) si a mers mai departe cu toporizarile sangeroase din Moldova...

Romania ca si Statele este condusa de shleahta pe care o alege prostimea saracita...
Iar Ciuhandru stie si el ca nu are sanse...si atunci care e faza CAPITAL POLITIC sau tocanintze din banii de campanie ?

Acest topic a fost editat de Evolution: 11 Nov 2004, 08:11 PM


--------------------
ANTICIPATE SA SCAPAM DEFINITIV DE PUR SI PSD:
http://www.basescu.ro/
http://www.da.ro/
www.anti-psd.ro.vg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cociuba
mesaj 11 Nov 2004, 10:35 PM
Mesaj #62


Cavalerul nedesavarsit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.548
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.251



Ciuhandu vrea sa bage PNTCD in Parlament, credeti ca el isi face macar planuri ca va fi printre primii 5, dupa Basescu,Nastase,Vadim,Marko,Becali, nici vorba el vrea doar sa intre PNTCD in Parlament si cred ca ar avea un noroc enorm sa intre wink.gif


impartirea voturilor e clara,deci un vot pentru: URR,PNG,PNTCD E un 1/2 pentru PSD,asa ca nu e cu cine votezi, ci e cine iese wink.gif


--------------------

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MIA
mesaj 11 Nov 2004, 10:57 PM
Mesaj #63


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.320
Inscris: 21 April 04
Din: Timisoara, Romania
Forumist Nr.: 3.188



Noroc ? Miracol eventual. rolleyes.gif

Eu personal o să votez în primul tur cu el, dar nu şi cu partidul ... tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cociuba
mesaj 11 Nov 2004, 11:00 PM
Mesaj #64


Cavalerul nedesavarsit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.548
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.251



nu vad sensul MIA sa votezi doar cu el dar nu si partidul wink.gif , mai bine partidul decat pe el, cu 5% PNTCD e parlamentar, cu 5% Ciuhandu e losser wink.gif


--------------------

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MIA
mesaj 12 Nov 2004, 12:05 AM
Mesaj #65


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.320
Inscris: 21 April 04
Din: Timisoara, Romania
Forumist Nr.: 3.188



E simplu : să continue să aibe încredere în el şi să aibă astfel un motiv în plus să-şi facă bine treaba. smile.gif

Nu că ar fi Ciuhandu primarul-minune ( nu e - putea face mai multe ), dar totuşi e peste medie după părerea mea. rolleyes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cociuba
mesaj 12 Nov 2004, 12:15 AM
Mesaj #66


Cavalerul nedesavarsit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.548
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.251



Tu stii ce vrei sa faci, numai sa nu uiti sa mergi la vot spoton.gif


--------------------

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 12 Nov 2004, 09:14 AM
Mesaj #67


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (mutulica @ 11 Nov 2004, 07:39 PM)
cit timp comisionul lui nu imi aduce mie deserviciu, nu ma intereseaza

Mutulica,
Orice comision iti aduce un deserviciu, pentru ca pana la urma TU il platesti. Orice firma care face afaceri cu municipalitatea (cu statul in general) daca plateste un comision, il plateste pentru a obtine un contract la un pret mai mare decat ar fi fost platit in mod normal. Iar tu, ca si contribuabil, platesti mai mult acelasi serviciu...
Iar "rechinii" care platesc comisioane fii sigur ca au grija sa umfle preturile astfel incat nu ei sa fie cei care pierd. In mod sigur comisionul pe care il platesc se regaseste in pretul lucrarii, pret pe care si tu il achiti, prin taxele si impozitele pe care le platesti.

Acum lasand teoria de-o parte, eu nu am auzit decat aici, pe forum, ca Ciuhandu ar fi luat ceva. Si ca sa fiu sincer, cred ca in cazul lui Ciuhandu, daca ar fi facut ceva necurat, nu l-ar fi iertat PSD-ul, ii trimetea urgent pe cap PNA-ul, Garda Financiara, Politia, Procuratura...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Inorog
mesaj 12 Nov 2004, 10:00 AM
Mesaj #68


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.182
Inscris: 9 May 04
Forumist Nr.: 3.435



zorro:
QUOTE
Parerea mea este urmatoarea: atata timp cat eu simt ca face ceva pentru tara asta, nu ma intereseaza ca isi face si pentru el!


Ca sa fiu ingaduitor, voi spune ca aici esti naiv. Sau poate ca nu ai parinti, bunici, unchi, matusi care sa traiasca din pensii mizere. Aceste pensii ar fi putut fi triplate numai cu ceea ce s-a furat la lumina. (adica cu lucruri spuse pe sleau in ziare si peste care unii trec prea usor)

MIA:
QUOTE
E simplu : să continue să aibe încredere în el şi să aibă astfel un motiv în plus să-şi facă bine treaba.  smile.gif


Foarte frumos spus ! thumb_yello.gif Eu am avut in trecut multe "meciuri" cu MIA, dar mai nou parca-mi "fura" frazele laugh.gif


Acest topic a fost editat de Inorog: 12 Nov 2004, 10:09 AM


--------------------

A mai venit si-un inorog straveziu foarte speriat, foarte livid. Locuia intr-un viitor aramiu cu vedere la vid.
Nichita Stanescu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MIA
mesaj 12 Nov 2004, 10:45 AM
Mesaj #69


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.320
Inscris: 21 April 04
Din: Timisoara, Romania
Forumist Nr.: 3.188



QUOTE (abis @ 12 Nov 2004, 09:14 AM)
Acum lasand teoria de-o parte, eu nu am auzit decat aici, pe forum, ca Ciuhandu ar fi luat ceva. Si ca sa fiu sincer, cred ca in cazul lui Ciuhandu, daca ar fi facut ceva necurat, nu l-ar fi iertat PSD-ul, ii trimetea urgent pe cap PNA-ul, Garda Financiara, Politia, Procuratura...

Nici eu nu am auzit de vreo deturnare "serioasa" a lui Ciuhandu ( eventual unelemici gainari cu angajat pe x si y care cica nu meritau aiureli, gura lumii e oricum sloboda si mai bate si cimpii ). smile.gif

Eventual - obiectia majora care i se aduce ( si nu neaparat lui ) e ca municipalitatea Timisoarei ... s-a indatorat ( se pare - nu am de unde sa stiu exact ) cam mult si daca tendinta de crestere economica nu se mentine ... risca sa apara si reversul medaliei. cry.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidius
mesaj 12 Nov 2004, 10:50 AM
Mesaj #70


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.849
Inscris: 30 March 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 2.824



QUOTE (Inorog @ 12 Nov 2004, 10:00 AM)
zorro:
QUOTE
Parerea mea este urmatoarea: atata timp cat eu simt ca face ceva pentru tara asta, nu ma intereseaza ca isi face si pentru el!


Ca sa fiu ingaduitor, voi spune ca aici esti naiv. Sau poate ca nu ai parinti, bunici, unchi, matusi care sa traiasca din pensii mizere. Aceste pensii ar fi putut fi triplate numai cu ceea ce s-a furat la lumina. (adica cu lucruri spuse pe sleau in ziare si peste care unii trec prea usor)

Nu trebuie sa am rude oropsite ca sa-mi dau seama ca foarte multi pensionari o duc sub limita existentei si numai ei stiu cum reusesc sa treaca de la o zi la alta. Problema insa e alta, si o sa incerc sa o descriu matematic: Dupa umila mea experienta de viata, un tel nu poate fi atins dintr-un singur foc ci doar pas cu pas. In momentul de fata suntem o tara in care coruptia si nesimtirea este foarte mare. De acord? Telul nostru este sa ajungem la nivelul Germaniei, sa zicem, unde coruptia este mult mai mica, iar nesimtirea tinde spre 0. Noi nu putem ajunge acolo dintr-un singur pas ci din mai multi pasi mai mici, iar primul dintre ei este ca cei care ne conduc sa faca ceva si pentru tara (pe langa faptul ca fura si isi fac vile). Pasul urmator ar fi sa faca doar pentru tara! Iar urmatorul este sa se si sacrifice.


--------------------
Suntem ceea ce gândim. (Buddha)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 24 April 2024 - 07:28 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman