HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Forum Arhiva

Forum Read-Only. NU pot fi trimise mesaje noi.

3 Pagini V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Gherghe Ciuhandu Si Pntcd-ul, ... si candidatii la presedintie
Mihai
mesaj 10 Nov 2004, 01:38 AM
Mesaj #1


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Gheorghe Ciuhandu. Primarul Timisoarei. Presedintele PNTCD. Candidat PNTCD pentru presedintia Romaniei.
L-ati urmarit in ultima perioada in cadrul vreunei emisiuni televizate? Ce impresie v-a facut?

Sustinut de un partid puternic, cred ca ar fi avut mari sanse sa intre in turul 2. Iar noi am fi avut sansa unui altfel de presedinte.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 10 Nov 2004, 02:23 AM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



Offtopic: Mihai, han.gif rofl.gif De mult voiam sa-ti zic asta. rofl.gif

Revenind la lucruri serioase... Da, e un om capabil, insa are doua probleme. In primul rand, dupa cum ai spus si tu, nu e sustinut de un partid serios. In al doilea rand, nu cred ca discursul sau e unul capabil sa atraga multi alegatori din zone rurale.


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 10 Nov 2004, 08:42 AM
Mesaj #3


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



E un tip de treaba, ca dovada a cistigat mai mult decit lejer localele.
Ca si gospodar e un strateg, e un caine de drum lung. Desi m-au enervat reparatiile/renovarile care durau la nesfirsit in Timisoara, am realizat, ca si altii, ca mai bine sa sufar acum putin, dar sa am o lucrare facuta bine din temelii, decit o cirpeala care sa tina 3 luni si sa ceara alta cirpeala...
Ca si partid... viziunea e buna, pacat ca au facut-o altii praf. Sa speram ca GC va redresa partidul si il va conduce spre un viitor mai bun.
Ca si presedinte al Romaniei... hmmm smile.gif Nu cred. Asta e obisnuit sa lucre cu banatenii, ma indoiesc ca se poate descurca cu sudul sau nord-estul tarii. Il maninca baietii fript.


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 10 Nov 2004, 08:42 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
carrad
mesaj 10 Nov 2004, 09:03 AM
Mesaj #4


care este oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.061
Inscris: 27 September 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 4.566



sa-mi dau si eu cu parerea, ca doar mi-s banateanca! rolleyes.gif

in principiu, sunt de acord cu ce spune mutulica. mai putin cu afirmatia l-ar manca fript baietii respectivi. argumentul meu ar fi ca, daca s-a descurcat cu sipos, milutinovici si gasca....va face fata si celorlalti! pe langa faptul ca este un bun edil, se descurca excelent si in relatiile externe.
ghinionul este ca nu e sustinut de un partid credibil in ochii majoritatii alegatorilor.


--------------------
prietenia e o chestiune de opinie!
"cine se iubeste se (auto)tachineaza" (carmelita)
oPsedatii stiu de ce :D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 10 Nov 2004, 09:21 AM
Mesaj #5


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Intr-adevar, sustinut de un partid puternic (sau de o alianta), Ciuhandu ar fi fost probabil candidatul ideal. Din pacate PNTCD este pentru el o adevarata piatra de moara.
Cunosc multi oameni aici, in Bucuresti, care il apreciaza, insa nu-l vor vota tocmai pentru ca reprezinta un partid de 1-2%. Exista o mare teama ca un vot pentru PNTCD inseamna (aproape) jumatate de vot pentru PSD... Si mai este inca o mare temere: daca Ciuhandu "rupe" destule voturi de la Basescu, riscam un tur doi intre Nastase si Vadim...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Inorog
mesaj 10 Nov 2004, 10:18 AM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.182
Inscris: 9 May 04
Forumist Nr.: 3.435



De-a lungul timpului am ajuns la concluzia ca cel mai bine este sa votezi asa cum iti dicteaza constiinta (fara calcule).
Asadar, cei carora va place cum gandeste Gh. Ciuhandu si va place ceea ce a realizat pana acum, nu
ezitati sa-l votati. thumb_yello.gif Eu asa voi face !


--------------------

A mai venit si-un inorog straveziu foarte speriat, foarte livid. Locuia intr-un viitor aramiu cu vedere la vid.
Nichita Stanescu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 10 Nov 2004, 10:42 AM
Mesaj #7


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



Din pacate eu ma numar printre aceia care nu au auzit de el, nu il cunosc si nu stiu ce poate face. Nu m-as fi obosit sa scriu daca nu vedeam ca sunt suficienti forumisti care stiu despre acest om cate ceva si mai mult au o parere buna.
Ceea ce ma intristeaza este ca astfel de oameni nu sunt lasati sa urce, sunt total necunoscuti. Dezbaterile televizate nu sunt suficiente pentru a populariza un candidat. Daca nu e o figura cunoscuta prejudecatile noastre ne spun ca nu e interesant.
Nu ar fi fost suficient sa fie sustinut de un partid puternic ci sa fie si popularizat cu mult timp in urma, cel putin un an. Probabil ca este o figura cunoscuta in Timisoara, dar ca sa fi Presedinte trebuie sa te stie toata tara. Ca vorba aia mai sunt unii care vor vota cu Ceausescu sau cu Iliescu la aceste alegeri.


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 10 Nov 2004, 11:15 AM
Mesaj #8


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



Action - GC a pierdut timpul cu faptele nu cu reclama... or noua, romanilor ne place circul...

Carrad - ai nostri sunt niste incepatori pe linga rechinii de care vorbeam eu. vorbesc serios


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 10 Nov 2004, 11:16 AM
Mesaj #9


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (Inorog @ 10 Nov 2004, 10:18 AM)
De-a lungul timpului am ajuns la concluzia ca cel mai bine este sa votezi asa cum iti dicteaza constiinta (fara calcule)

Eu am ajuns la concluzia ca este mai necesara concentrarea voturilor catre candidatii cu sanse...
Tu cum ai ajuns la ideea ca nu trebuie sa faci astfel de calcule? Poate ma convingi si pe mine.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dead-cat
mesaj 10 Nov 2004, 11:27 AM
Mesaj #10


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



mi-a fost professor la facultate si era singurul motiv pentru care votam PNTCD in alegerile locale.
eu zic ca e un primar de calitate si cu mai multa autonomie locala, mai ales bugetara, ar putea faca mai mult pentru oras.
faptul ca vorbeste fluent germana l-a ajutat in stabilirea a diverse contacte cu organizatii din strainatate.
nu stiu sigur, dar cred ca tramvaiele ce au fost aduse in '95 de la Bremen si Karlsruhe au fost aduse pe fondul asta.


--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidius
mesaj 10 Nov 2004, 11:53 AM
Mesaj #11


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.849
Inscris: 30 March 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 2.824



QUOTE (actionmedia)
Nu ar fi fost suficient sa fie sustinut de un partid puternic ci sa fie si popularizat cu mult timp in urma, cel putin un an. Probabil ca este o figura cunoscuta in Timisoara, dar ca sa fi Presedinte trebuie sa te stie toata tara.

Domnul Ciuhandu este prea ocupat cu gospodarirea orasului ca sa isi faca reclama si sa intre in tot felul de scandaluri care sa-i ridice cota. A facut si inca mai face foarte multe pentru Timisoara. Mi-ar parea rau sa plece...


--------------------
Suntem ceea ce gândim. (Buddha)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 10 Nov 2004, 11:56 AM
Mesaj #12


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Posibil sa fie un bun edil, ba chiar un bun politician, dar nu va ajunge in turul doi. O data pentru ca lumea nu il cunoaste si in al doilea rand pentru ca partidul in care inca este nu prea mai are succes decat la 'traditionalisti'. La astea se mai adauga faptul ca nu si-a facut suficienta campanie de popularizare. Din pacate, la noi asta inca are mare influenta asupra electoratului.

Acest topic a fost editat de nefertiti: 10 Nov 2004, 11:56 AM


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 10 Nov 2004, 11:56 AM
Mesaj #13


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Barrie, bine te-am gasit. tongue.gif Sa spun si de unde am aflat de Han? hmm.gif laugh.gif

QUOTE
In primul rand, dupa cum ai spus si tu, nu e sustinut de un partid serios.

Am spus ca nu e partid puternic. Cu un lider precum Ciuhandu, cred ca in scurt timp va fi un partid serios. Pentru a deveni puternic, ii mai trebuie ceva timp.

Il voi vota pe Ciuhandu pentru ca doresc sa pun stampila pe un nume nu de dragul (sau cu scopul) de a nu-l vota pe Nastase, ci in ideea ca am votat pe cineva ce, in opinia mea, reprezinta cea mai buna optiune in momentul de fata.
Desi e mai mult ca sigur ca nu va intra in turul II, e foarte posibil sa "impinga" PNTCD-ul in Parlament, tinand cont ca acesta a crescut treptat in sondaje pana la aproape 4%. smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 10 Nov 2004, 11:59 AM
Mesaj #14


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Bine, bine, lasa vrajeala laugh.gif , zi cu cine votezi in turul doi. rofl.gif


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 10 Nov 2004, 12:41 PM
Mesaj #15


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



In turul 2 nu cred ca voi vota. Parca ar fi turul gradinii zoologice, iepurasul si ursul.

QUOTE
La astea se mai adauga faptul ca nu si-a facut suficienta campanie de popularizare.

A, atunci Milut o sa fie pe locul 3, tinand cont de intensa campanie de popularizare. rolleyes.gif
Cum, nu ati auzit de Milut? ohmy.gif

Acest topic a fost editat de Mihai: 10 Nov 2004, 12:42 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 10 Nov 2004, 12:50 PM
Mesaj #16


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Cum adica nu vei vota??? Asa exemplu dai tu? mad.gif laugh.gif

Miluuut? Era ta-su, ma!!!! rofl.gif


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 10 Nov 2004, 12:55 PM
Mesaj #17


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (Mihai @ 10 Nov 2004, 11:56 AM)
e foarte posibil sa "impinga" PNTCD-ul in Parlament, tinand cont ca acesta a crescut treptat in sondaje pana la aproape 4%.

Caut niste sondaje recente si credibile... Spune-mi si mie, te rog, unde se gaseste asa ceva.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 10 Nov 2004, 12:56 PM
Mesaj #18


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



In Romania, in nici un caz rofl.gif .


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 10 Nov 2004, 01:00 PM
Mesaj #19


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



Am studiat putin site-ul ciuhandu.ro. Nu m-a convins, lipseste ceva. E sters. Dar stiti ceva? Daca omul e o.k. si eu l-as vota. Numai sa nu ne trezim ca il votam toti pe unul altul si ajunge iar Nastase vs. Vadim in turul 2 si atunci sa vezi cu ce mandrie punem stampila pe Nastase.
In alta ordine de idei cred ca ar fi mai bine pentru timisoreni ca Ciuhandu sa isi duca mandatul de primar la capat. Poate in 2008 alegerile parlamentare vor fi uninominale, atunci probabil va avea ocazia sa se reafirme, in parlament, iar in 2009 ar putea sa candideze din nou la Presedentie si oate cine stie, o sa si castige.


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cociuba
mesaj 10 Nov 2004, 01:06 PM
Mesaj #20


Cavalerul nedesavarsit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.548
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.251



Nu cred ca ar fi bine sa votati Ciuhandru , de ce :
1. dorinta sa clara era de a participa in cursa prezidentiala pentru a trage partidul in sus deci daca dorinti sa-l sprijiniti votati PNTCD la Parlament........... wink.gif
2. partidul e de dreapta, la fel ca PNL, URR, PUR(CICA), SI mai nou si PD care are acum un discurs crestin-democrat......, nu ar fi rau sa intre PNTCD in Parlament insa asumarea riscului ca Nastase sa castige alegerile sad.gif ph34r.gif , deci bine ar fi ca cei care-l sprijina sa voteze PNTCD doar la Parlamentare..... thumb_yello.gif



QUOTE
  Mihai Trimis Pe 10 Nov 2004, 12:41 PM
  In turul 2 nu cred ca voi vota. Parca ar fi turul gradinii zoologice, iepurasul si ursul.


Mihai nici sa nu votezi , caci o sa iasa bunicuta si ursul si atunci o sa avem parte de SCUFITA ROSIE si URSUL-turbat...............
ORICE VOT CONTEAZA............cum spunea un batran :''...altii au murit pentru ca tu sa poti pune o stampila.....'' sad.gif


--------------------

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dead-cat
mesaj 10 Nov 2004, 01:53 PM
Mesaj #21


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



a vota este un drept, nu o obligatie. era si o obligatie numai la communisti.


--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 10 Nov 2004, 02:45 PM
Mesaj #22


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Legal, este un drept si nu o obligatie. Insa daca nu participi macar la vot, o data la patru ani, nici nu ai dreptul sa te plangi ca in tara lucrurile merg cum merg.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dead-cat
mesaj 10 Nov 2004, 02:55 PM
Mesaj #23


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



nici un drept dupa ce lege?
faptul ca nu mergi la vot poate sa insemne mai multe lucruri, printre care poate fi idea ca nu-ti convine nici una din solutiile oferite.


--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 10 Nov 2004, 03:12 PM
Mesaj #24


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Dupa nici o lege, dar nu te poti plange de nimic daca ii lasi pe altii sa decida in locul tau.

Evident ca nici una dintre solutiile oferite nu te poate multumi pe deplin. Insa nu-i acelasi lucru daca ajunge la guvernare PNL-ul sau PNG-ul...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 10 Nov 2004, 03:18 PM
Mesaj #25


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Mai, oameni buni, sefu' a dedicat acest topic lui Ciuhandu, asa ca let's talk about him. Asta ca sa nu va iau cu off topic, ca o sa ma injurati laugh.gif .


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 10 Nov 2004, 03:42 PM
Mesaj #26


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Pai sa vorbim despre el, daca mai are cineva ceva de spus.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Achernar
mesaj 10 Nov 2004, 04:11 PM
Mesaj #27


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.907
Inscris: 11 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.553



QUOTE (abis @ 10 Nov 2004, 03:12 PM)
Dupa nici o lege, dar nu te poti plange de nimic daca ii lasi pe altii sa decida in locul tau.

Aha. Deci, cine voteaza se poate plange hh.gif . Asta e mai nou avantajul votarii ?

Ciuhandu ? Daca reconstitui PNTCD-ul si ii va reda independenta si forta atunci e un candidat serios la prezidentialele din 2009. Iar cel mai bun argument in favoarea sa va fi tocmai revigorarea partidului. Pentru 2004 insa, nici o sansa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 10 Nov 2004, 06:25 PM
Mesaj #28


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Ciuhandru este o surpriza placuta pentru multi. Si s-ar putea sa mai fie cativa ca el dar unde sa-i auzim/vedem ? Toata "sticla" e aburita de ranjitele lui Nea Nelu brat la brat cu Bombonel si Mircica !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
cociuba
mesaj 10 Nov 2004, 10:52 PM
Mesaj #29


Cavalerul nedesavarsit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.548
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.251



Abis cred ca se refera la constiinta civica...........
ceea ce vroiam eu sa sugerez este ca e necesara implicare noastra wink.gif

Ciuhandru , se pare ca ar fi un ''basescu'' al Timisoarei..........., daca Doamne fereste ar iesi presedinte cu partidul pe care il are acum nu ar putea sa stea in tara de lupii ceilalti................ ph34r.gif
si eu sunt pentru alternative, dar nu pentru diversiuni, ceea ce e foarte interesant e ca nu apare de nicaieri un concurent al PSD-ului , pe linie ideologica , toate noile partide sunt de dreapta , deci musca din ''cota de piata '' a Aliantei.............. wink.gif

Eu as sugera o Alianta a PNTCD cu D.A, DAR nu cred ca e viabila caci aduce in constiinta oamenilor perioada 1996-2000, cum spunea cineva il creditez cu ceva sanse , si alea mici , prin 2008 ohyeah.gif


--------------------

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Superunknown
mesaj 11 Nov 2004, 12:04 AM
Mesaj #30


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 911
Inscris: 15 February 04
Forumist Nr.: 2.236



Ciuhandu pare cel mai acceptabil dintre toti candidatii la Presedintie, dar asta tot nu e suficient ca sa ma convinga sa-l votez. Nu din cauza lui, ci pentru ca reprezinta un partid compromis, din toate punctele de vedere. Daca ar fi candidat ca independent, poate-i dadeam o sansa.

Cit despre alternativele si diversiunile de care vorbea cociuba, mi se pare ca acel concurent al PSD pe linie ideologica e chiar Basescu, de-aia nu apare alt candidat de stinga. De cind a devenit Basescu "de dreapta"? De cind s-a aliat cu PNL? Sau de cind candideaza impotriva lui Nastase? Nu prea cred... Basescu e construit pe acelasi tipar ca si Nastase, iar daca pe alocuri e diferit asta nu inseamna ca e si mai bun.


--------------------
"Screw you guys, I'm going home" (E. Cartman)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cociuba
mesaj 11 Nov 2004, 12:07 AM
Mesaj #31


Cavalerul nedesavarsit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.548
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.251



Basescu e de dreapta de cand are un discurs crestin-democrat wink.gif


--------------------

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 11 Nov 2004, 12:50 AM
Mesaj #32


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



QUOTE (cociuba @ 10 Nov 2004, 11:52 PM)
Ciuhandru , se pare ca ar fi un ''basescu'' al Timisoarei...........,

pardon... Basescu mai are mult pina il ajunge pe GC

tipul a aratat bun simt... nu ma astept ca romanii sa il placa


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 11 Nov 2004, 09:18 AM
Mesaj #33


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (Superunknown @ 11 Nov 2004, 12:04 AM)
De cind a devenit Basescu "de dreapta"?

Ne da Nefertiti cu off-topicul in cap daca nu vorbim doar despre Ciuhandu...

Basescu (si Alianta) candideaza cu un program electoral care prevede masuri liberale, de exemplu in ceea ce priveste fiscalitatea. Faptul ca PD-ul face (inca) parte din Internationala Socialista este singurul element care te face sa-l consideri de stanga? Deocamdata, din cauza ca a virat spre dreapta prin alianta cu PNL-ul, relatiile PD-ului cu IS au devenit glaciale.

Revenind totusi la subiectul Ciuhandu, in Evenimentul Zilei de astazi apare un articol in care se spune:

QUOTE
PSD-ul continua sa spere ca taranistii si alianta se vor zdrobi reciproc.


Acest topic a fost editat de abis: 11 Nov 2004, 10:02 AM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 11 Nov 2004, 01:12 PM
Mesaj #34


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Omul a mai aparut 'pe sticla'. Doar ca nu la fel de mult. Mie mi se pare un tip de bun simt, in primul rand, echilibrat si pragmatic. Dar, dincolo de asta, nu imi convine partidul din spatele sau si nu stiu suficiente lucruri despre capacitatile sale politice. Faptul ca e un bun edil la TM nu imi demonstreaza ca ar face fata junglei de la centru.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 11 Nov 2004, 01:29 PM
Mesaj #35


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Atunci nu ne ramine decat sa votam, unii voiosi altii resemnati, pe Bombonel si alianta nationala PSD+FUR ! 43.gif ( licenta apartine "catavencilor " biggrin.gif )


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pagini V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 27 April 2024 - 01:13 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman