HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

9 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Sectele,manipulare Prin Religie?, punem botu la toate prostiile
indubitabil
mesaj 12 Nov 2004, 12:32 PM
Mesaj #36


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 152
Inscris: 20 September 04
Forumist Nr.: 4.520



QUOTE (Blakut @ 11 Nov 2004, 11:09 PM)
Hey, aia care se lasa prostiti de secte inseamna ca erau niste incapabili de la inceput, deci nu conteaza, ar fi fost inchisi oricum in alta parte.

(desi nu toti, unii chiar trec prin momente grele, bla bla)

Cred ca sectele, intradevar, profita de slabiciunile oamenilor. Sunt momente in care te simti debusolat si atunci apare un binevoitor... Sectele au aparut, ca orice "curent", ca o replica a unui "ceva" deja existent care a dezamagit. Ca sunt excroci care profita de durerile oamenilor, de slabiciunile lor, sa le fie rusine!
indubitabil


--------------------
cateodata spun vorbe care/nu ma cuprind/cateodata iubesc lucruri care nu-mi raspund...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blakut
mesaj 12 Nov 2004, 05:07 PM
Mesaj #37


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.405
Inscris: 16 May 04
Din: Bucuresti, the belly of heck
Forumist Nr.: 3.508



@cociuba. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif danke

Si nici nu pot fi interzise sectele, desi multe propovaduiesc sinuciderea si alte prostii de felul asta.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
contraste
mesaj 12 Nov 2004, 06:13 PM
Mesaj #38


Forumista Poeta
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.500
Inscris: 20 April 04
Forumist Nr.: 3.171



Bine ai venit la han indubitabil! mwah1.gif
Si tie blakut, La multi ani !

Pentru cociuba
Manipularea prin cuvant, persuasiune, stimularea eului fiecarui individ.
Prin cuvant, adica folosirea de termeni uzuali, dar cu alte valori.
Iau un exemplu din Biblie, pe care il interpreteaza la buna lor vointa, il lichefiaza, ingheata si il trec prin toate starile de agregare de nu mai stie bietul om pe ce lume este, si ii dau noi valente, conforme cu interesele lor, care bineinteles ca sunt adesea materiale.
Asta nu-i nimic, dar pot fi si criminale.
Stimularea prin "ajutor la nevoie", actionarea asupra constiintei individului.

Sunt multe procedee... Adesea se merge pana la criminalitate.
Vezi lumea araba, femeile kamikaze.

Acest topic a fost editat de contraste: 12 Nov 2004, 07:41 PM


--------------------
Traieste ca si cum ai muri maine.
Invata ca si cum ai trai vesnic.

Indira Gandhi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 12 Nov 2004, 06:13 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
cociuba
mesaj 12 Nov 2004, 10:03 PM
Mesaj #39


Cavalerul nedesavarsit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.548
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.251



cititi AICI-DESPRE IISUS Pana unde merge prostia omeneasca wink.gif


--------------------

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 13 Nov 2004, 02:08 AM
Mesaj #40


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Ala e mai rau ca thunderica al nostru... da isi gaseste el citiva fraieri sa-si ia banii.... wink.gif


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cociuba
mesaj 13 Nov 2004, 03:03 PM
Mesaj #41


Cavalerul nedesavarsit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.548
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.251



sa stii ca nici eu nu credeam ca se poate mai rau , dar avem dovada IISUS wink.gif ,ce le trece prin cap rofl.gif


--------------------

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cociuba
mesaj 13 Nov 2004, 11:18 PM
Mesaj #42


Cavalerul nedesavarsit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.548
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.251



cred ca trebuie sa-l ridicam pe Thunder la nivel de studiu, pe cuvant ca asa inversunare n-am mai vazut in viata mea......... wink.gif , pacat de oamenii, si se mai spune ca Misa nu manipuleaza, au dreptate nu manipuleaza indobitocesc ph34r.gif

vezi mesajele lui Thunder de pe Binele si raul URMARITI EVOLUTIA PSIHOLOGICA, inversunare, ridicarea in slavi a Gurului, caci si N.Catrina face parte din grupul ''cu revelatii'' biggrin.gif

Acest topic a fost editat de cociuba: 13 Nov 2004, 11:18 PM


--------------------

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
contraste
mesaj 14 Nov 2004, 11:57 AM
Mesaj #43


Forumista Poeta
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.500
Inscris: 20 April 04
Forumist Nr.: 3.171



apai Vakulovski in literatura, cele de mai sus in ...credinta !

Unde esti tu Tepes , Doamne?


--------------------
Traieste ca si cum ai muri maine.
Invata ca si cum ai trai vesnic.

Indira Gandhi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cociuba
mesaj 15 Nov 2004, 07:28 AM
Mesaj #44


Cavalerul nedesavarsit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.548
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.251



inca o data va rog sa vizitati siteul ASTA, nu stiu daca ati observat are si muzica simfonica rofl.gif , totusi cineva va cumpara cartea aceea si astfel cel care a facut siteul e fericit, dar stau si ma intreb aia care citesc cartea aceea (care cred ca de fapt e ceva listat la calculator, deh investitiile trebuie sa fie minime laugh.gif ) ce fel de oamenii sunt, oamenii fara nici o speranta in viata, oamenii cu studii superioare, labil psihic, hai sa facem un portret robot al celor care conduc o secta si un portret robot al celor care sunt condusi:


CONDUCATOR (GURU, sau chiar Bivolaru, daca vreti)
are anumite cunostinte din domeniul yoga, tantra, poate si ceva crestinism,
in tinerete e marginalizat,atunci incepe sa doreasca sa devina cunoscut, doreste putere, veneratie .........aceste cunostinte exotice si nu ezoterice, atrag totusi curiozitatea, orice e curios daca i se spune ca poate sa faca sex 5 ore, sau mai stiu eu ce pozitie, oricine devine curios daca i se spune '' pe aceasta cale garantat ajungi la iluminare" (eu as adauga banii inapoi in caz ca nu sunteti multumit, dar nu e asa wink.gif ), treptat in jurul lui se forneaza un grup de oamenii care incep sa-l stimeze wink.gif pentru cunostintele lor, si daca pana acum era cel ce cunoaste de acum va devine CEL CE ADUCE CUNOSTEREA, incep sa se creada Unicul, Fiul, Cel ce aduce fericirea, etc, acest grup creste si normal cei mai vechii din grup trec si ei prin aceste etape................



CONDUSII (Sclavii sau cei jecmaniti de bani)
sunt oamenii cu studii superioare deceptionati si mediocrii,
oamenii simpli disperati,
curiosi,
ce au toti acestia in comun? $$$$$$$$$$$44, caci pentru organizatia care creste banii sunt necesari pentru diverse cheltuieli smile.gif ..........


De ce acesti pseudogurusi nu ofera invatatura smile.gif lor GRATIS, daca vor sa ne salveze salvati-ne gratis...............dar nu ceva trebuie sa dai si tu iar 300000 , ca si in ex de mai sus e tocmai bine ,10$, e si Raiul e bani ph34r.gif


--------------------

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cociuba
mesaj 15 Nov 2004, 07:30 AM
Mesaj #45


Cavalerul nedesavarsit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.548
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.251



va zic cinstit ca as cumpara cartea aia si apoi sa o postez la bancuri, cred din limbajul pe care il folosesc ca face parte din MISA ph34r.gif


--------------------

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cociuba
mesaj 15 Nov 2004, 09:36 AM
Mesaj #46


Cavalerul nedesavarsit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.548
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.251



cum curiozitatea si sexul te fac perfect pentru grupari sad.gif :SITE AFILIAT LA MISA-erotic rofl.gif

orice vrea sa discute despre sex, sa vedem ce cunostiinte ne pun ei la indemana............

si sa vedem biografia unui cunoscut guru roman laugh.gif :CUM AM ATINS ILUMINAREA IN 3 ZILE,INCEARCA SI TU DACA IN 1 LUNA NU ESTI MULTUMIT POTI TRIMITE BAZACONIILE INAPOI, TH2O GARANTATA

Acest topic a fost editat de cociuba: 15 Nov 2004, 09:39 AM


--------------------

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gypsyhart
mesaj 15 Nov 2004, 11:24 AM
Mesaj #47


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.854
Inscris: 4 December 03
Forumist Nr.: 1.365



@cociuba
Am observat ca acorzi mare "respect" (a se citi atentie) celor de la MISA si fenomenului "sectelor religioase"...
Sa stii ca asta spune mult mai multe despre tine decat despre ei..... hh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cociuba
mesaj 15 Nov 2004, 06:57 PM
Mesaj #48


Cavalerul nedesavarsit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.548
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.251



mai gypsyhart daca te-ai prims de schema nu trebuia sa o divulgi wink.gif , intr-adevar visul meu e sa ajung un super guru initiat-tantric-si pedofil sad.gif , in fata carora oamenii sa cada in genunchii, sa am o gramada de adeptii dar mai ales adepte yikes.gif , acuma pe bune ce spune asta despre mine, sau vii si tu cu psihologoe inversa, ca si Thunder...., poate o sa-ti analizez si posturile tale , sa vedem cine esti...... wink.gif

posturile , click AICI, dupa cum veti vedea activeaza in aceleasi zone ca si thunder, vehiculeaza aceleasi idei, auzi si tu faci parte din misa yikes.gif

Acest topic a fost editat de cociuba: 15 Nov 2004, 07:00 PM


--------------------

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 16 Nov 2004, 01:02 AM
Mesaj #49


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



MISA= Miscarea Intelectualilor Sexual Abuzati....
sau.... MISA rupt in paispe de ei...
Trebuie sa fi slabut rau cu intelectu sa intri intr-o miscare de genul aleia.... nu e vorba de cite facultati, e vorba de 'telect...

Acest topic a fost editat de bdl: 16 Nov 2004, 01:03 AM


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 16 Nov 2004, 01:54 AM
Mesaj #50


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



QUOTE (cociuba @ 15 Nov 2004, 09:36 AM)
URL=http://tantramag.com/]SITE AFILIAT LA MISA-erotic[/URL] rofl.gif


Esti obsedat sexual?
Vad ca tot timpul bagi siteul asta. Care-i treaba cu el? Datorita tie l-am descoperit si pot spune ca e interesant.
Ai vreun comentariu? Te roade undeva? Daca mie imi place ce te doare pe tine si de cand placerile unora trebuie sa se supuna gusturilor tale?

Edit: vad ca tot te intereseaza "sobiectul" asa ca iti dau un link ales la nimereala despre tantra.
O sa bag periodic cate unul, poate vei trage totusi o concluzie care sa o faci si publica pt ca pana acum am vazut doar strambaturi si mishtouri de la tine. Cava concret ai de spus ?

http://www.dhyansanjivani.org/tantra_mantr...gini_grudai.asp

Yogini Hridaya are mai multe sensuri. Unul din ele este chiar cel de vagin. Ce te doare pe tine ca unii sunt interesati de astfel de lucruri?
Te deranjeaza ca nu poti sa pricepi?

Acest topic a fost editat de colectionara: 21 Nov 2004, 05:40 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gypsyhart
mesaj 16 Nov 2004, 10:20 AM
Mesaj #51


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.854
Inscris: 4 December 03
Forumist Nr.: 1.365



@cociuba
Pai din "fervoarea" cu care combati as spune ca te'ai "tepuit" si tu cu o astfel de "secta" si acum vrei sa te reazbuni pe tot ce misca....

Reciteste posturile mele si vei afla raspunsul la intrebarea "faci parte din MISA?"
In rest...mersi de reclama:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cociuba
mesaj 16 Nov 2004, 12:37 PM
Mesaj #52


Cavalerul nedesavarsit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.548
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.251



din pacate cum se ridica cateva intrebari asupra organizatiei MISA, hop si aparatori, mai avem unul gio19ro,


si gio19ro eu nu te-am facut obsedat sexual wink.gif , sdi ca sa folosesc psihologia inversa pe care bine ati invatat-o cred ca poate te referi la persoana ta laugh.gif . dar daca imi dai o definitie a termenului am sa iti raspund ,
pana atunci eu consider ca-s obsedat (imi plac femeile, si sexul, si bautura, si din nou sexul, ai ceva impotriva yikes.gif )

sa stii ca si eu am citit un pic in viata ca sa stiu ca tantra nu e apanajul MISA, asa ca daca ai linkuri spre siteurile neafiliate la aceasta miscare te invit sa le postezi atat aici cat si pe ''Dragoste si sex''


site pe care le-am pus ca link sunt totusi reprezentative pentru discutia pe care o aveam, adica manipularea prin sex wink.gif
daca tot am stabilit ca faceti parte din Misa, va rog spuneti-ne cum sunt impartiti pe grupe de varsta membri, statistic daca puteti............mersi


--------------------

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 16 Nov 2004, 01:24 PM
Mesaj #53


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



QUOTE (cociuba @ 16 Nov 2004, 12:37 PM)
site pe care le-am pus ca link sunt totusi reprezentative pentru discutia pe care o aveam, adica manipularea prin sex

Serios? Va sa zica siteul ala manipuleaza oamenii prin sex? Poti sa explici procesul?
Probabil dupa tine orice discutie despre sexualitate e manipulare. Daca nu e asa, da-mi exemple de discutii despre sex care ar trebui permise si discutii care ar trebui interzise.


P.S. Daca ai citit, crezi ca si stii cum sta treaba? Despre tantra doar cine practica stie cum sta treaba iar sexualitatea e doar 5% din tantra.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cociuba
mesaj 16 Nov 2004, 01:48 PM
Mesaj #54


Cavalerul nedesavarsit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.548
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.251



ma refeream la alaturarea dintre sex si religie (sau secta in cazul asta), nu e nimic rau in sex ba din contra laugh.gif ,
laugh.gif toate discutiile despre sex ar trebui interzise ph34r.gif , doar practica sa ramana rofl.gif

astept inca linkuri, si da ai dreptate nu poti cititi despre arte martiale ca sa stii arte martiale, dar o idee tot iti faci........... wink.gif

ps:ma bucur ca se poate discuta si normal, nu numai paranormal laugh.gif

Acest topic a fost editat de cociuba: 16 Nov 2004, 01:48 PM


--------------------

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 16 Nov 2004, 01:53 PM
Mesaj #55


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



QUOTE (cociuba @ 16 Nov 2004, 01:48 PM)
astept inca linkuri, si da ai dreptate nu poti cititi despre arte martiale ca sa stii arte martiale, dar o idee tot iti faci........... wink.gif

Go to the top of the page
 
+Quote Post
cociuba
mesaj 16 Nov 2004, 02:01 PM
Mesaj #56


Cavalerul nedesavarsit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.548
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.251



vezi ca se poate, un pic am apucat sa citesc, o sa ma inregistrez.
acum sa continuam analiza:
O intrebare pentru ........................toti?
1.De ce in general sectele folosesc sex ca modalitate de atragere a oamenilor?

2. de ce doar ''secta'' are dreptate si nu si ceilalti

3. de ce trebuie sa platesti pentru diverse invataturi.........

4.de ce exista guru si nu invatator, de ce tot timpul e cineva superior caruia niciodata nu o sa-i ajungi la nas.............nu mai bag o data biografia lui Bivolaru dar daca ati analizat-o veti vedea ca a fost mare maestru tibetan, samd, discipoli sunt toti oamenii simpli doar el sau ea in functie de secta este Trimisul wink.gif


--------------------

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 16 Nov 2004, 02:37 PM
Mesaj #57


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



Nu stiu cum se folosesc sectele de sex. Dac te referi la gruparile tantrice, ele exista de cand lumea, nu s-au inventat recent pt a inhata banii "putredului occident".

MISA nu e o secta si in Romania nu exista secte. S-a spus oficial de la subsecretariatul de stat pt culte ca in Romania nu exista secte. MISA nu e un cult, nu e o religie, nu tinde spre asta, deci nici secta nu are cum sa fie.

Daca convingi pe cineva sa te invete gratis, nu trebuie sa platesti. totul e sa gasesti pe cineva pe care sa-l convingi de asta. Yoghini isi petrec cea mai mare parte din viata practicand yoga. uneori mai au si ei nevoie de bani pt nevoile propri sau pt a construi o sala, a tipari materiale, a avea acces la net, a construi siteuri etc.

Asta e doar un aspect, dar mai sunt si altele. Acela ca omul care face un efort pt a primi o invatatura, o si practica. Ei (yoghinii) nu doresc sa expuna curiosilor, asa ca daca cineva plateste sau face un efort insemna ca doreste intr-adevar sa practice.
Cursurile MISA costa 5 euro pe luna iar pt. studenti, elevi, someri sau pensionari, 4 euro. Aici se include si chiria salii, cursurile tiparite, drumul celui care preda, care in multe cazuri vine dintr-un alt oras etc.
Poate tu ai pretentia ca toate astea sa se faca gratis.

Te intreb, un curs de arte martiale cat costa?

Chestia cu oamenii care sa-si fii donat toata averea n-am auzit si nu cred ca exista. Daca cineva doreste sa doneze o suma mai mare sau mai mica, oricui, oriunde, la orice ONG, e liber s-o faca.

Traditional, in vechime, unele technici erau foarte scump platite. Se platea in aur, aur care pe atunci avea o cu totul alta valoare decat acum.
Milarepa de exemplu a muncit pt Marpa. Marpa il punea sa-i construiasca case. Dupa ce-i construia una, il punea s-o darame si sa construiasca alta, intr-o alta forma geometrica. Toate astea insa au avut un sens si un scop.


Pe viitor te astept sa-l critici pe Iisus pt ceea ce a spus referitor la bogati si la strecuratul camilei prin urechile acului.


Cum am mai spus, o sa bag periodic cate un link: http://www.tantric-soulmate-connection.org/yoni_tantra1.html


Edit: Pt cine nu stie, yoni inseamna matrice, vagin. Asta referitor la adresa data. Deci are si sensul de tantra vaginului. Na, ca sa va orpilati.

Acest topic a fost editat de gio19ro: 16 Nov 2004, 04:20 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gypsyhart
mesaj 16 Nov 2004, 03:32 PM
Mesaj #58


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.854
Inscris: 4 December 03
Forumist Nr.: 1.365



@cociuba
La 1.si 2. nu ma simt in stare sa raspund.

La 3...
In primul rand nu "trebuie"sa platesti nimic. Daca ti se pare ca merita platesti, daca nu nu (si nu ma refer doar la aspectele financiare). In ambele cazuri TU esti responsabil pentru alegerea ta. Este ca si atunci cand un hot iti baga mana in buzunar si iti ia banii. Poti sa spui "e vina hotului ca face ce nu trebuie" sau poti sa (iti) spui "e vina mea ca nu am fost suficient de atent". Daca dai vina pe hot ce rezolvi? Nu zic, are si el vina lui. Insa nu e productiv, eficient sa te preocupe aceasta vina. Este mult mai bine pentru "bunastarea" ta daca te ocupi de "vina" ta (neatentia, imprudenta in cazul de fata).

La 4....
Pana si in jungla exista o "ierarhie"...leul e rege nu?smile.gif)))
Apropo de aceasta analogie exista si o anecdota foarte frumoasa....
Se spune ca un pui de leu a ajuns din intamplare intr'o turma de oi, si a fost crescut de acestea. Cu timpul el a ajuns sa le semene...sa fie bland, temator, ascultator....Intr'o zi insa un leu batran a venit sa dea iama prin oite....si nu mare i'a fost mirarea cand a vazut ditamai leul fugind de mama focului...Leul batran a reusit sa il prinda insa... l'a dus la un lac si l'a pus sa se uite in oglinda apei....Leu cel tanar si'a dat seama ca fac parte din aceeasi "familie"....SI a scos un raget!
Apoi leul cel batran i'a spus: "Acum te poti intoarce la oile tale, pentru ca stii cine esti cu adevarat".....
Bineinteles ca acesta nu s'a mai intors.....

Ca o concluzie: un guru/ maestru autentic doar te duce la apa si iti aminteste ca faci parte din aceeasi "familie"....nicidecum nu se considera pe sine "rege" iar pe tine "servitor".....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blakut
mesaj 16 Nov 2004, 11:17 PM
Mesaj #59


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.405
Inscris: 16 May 04
Din: Bucuresti, the belly of heck
Forumist Nr.: 3.508



1.De ce in general sectele folosesc sex ca modalitate de atragere a oamenilor?

Pentru ca oamenii care se baga in asemenea secte sunt oameni care au mari probleme in viata personala (de aici si usurintad e a te juca cu mintile lor). Adica nu au parte de sex pentru ca sunt incapabili sa obtina asta. Pac, apare o secta: sex... all you losers care nu aveti parte de asa ceva, exista un loc pe lumea asta unde puteti sa aveti parte. Si asa se strang in secte si o fac in grup, fericiti ca au parte de ceva ce nu pot obtine pe cai obisnuite.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ahriman
mesaj 16 Nov 2004, 11:29 PM
Mesaj #60


Serafim al Viselor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.284
Inscris: 1 March 04
Din: Ploiesti
Forumist Nr.: 2.418



Sex-ul a fost si este o puternica arma; oamenii care adera la aceste secte sunt oameni care,asa cum a spus si Blackut, au avut anumite traume sexuale si nu si-au putut dezvolta un instinct normal,sanatos, sau cei care sunt obsedati si adora pervesiunile din nastere, gasindu-si in aceste secte o posibilitate de refulare, de satisfacere a eului lor bolnav. devil.gif


--------------------
Violenta este ultimul refugiu al incompetentilor!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 17 Nov 2004, 03:53 AM
Mesaj #61


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



Puteti sa dati exemple de astfel de secte ca sa stim unde gasim tampitii astia ca sa-i aratam cu degetul? Se pare ca unii au citit primul mesaj postat si repede isi dau cu parerea.

Acest topic a fost editat de colectionara: 21 Nov 2004, 05:48 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cociuba
mesaj 17 Nov 2004, 02:14 PM
Mesaj #62


Cavalerul nedesavarsit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.548
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.251



gio19ro iara incepi cu injuriile wink.gif , fiecare are dreptul sa-si spuna parerea, nu sa jigneasca................


ceea ce ma bucura este ca totusi daca veti apuca sa verificati linkurile , veti vedea ca exista tantra si fara Misa, deci gratis wink.gif ,majoritatea credeau ca tantra este ''marca inregistrata misa'' cat de fals................................................... stand stramb si gandind drept realitatea e ca sex e o modalitate puternica de manipulare, dar mai intervin si alte lucruri, cum ar fi nivelul veniturilor, caci parca e mai usor sa oferi alinare unuia mort de foame decat la unu cu stomacul plin

gypsyhart e interesanta abordarea ta, deci daca vreau o informatie platesc pentru ea ,corect , dar daca mi se dau prostii atunci ce fac le dau cu informatia in cap........................................


si acum un alt aspect important al unei secte wink.gif , nu stiu cum se face dar de cand se fac ele sectele intotdeauna e cineva care le persecuta.............. smile.gif , sa dau exemplu din nou Misa si Francmasoneria........................................................ wink.gif

deci ce are in Misa CU MASONII, IN afara de ideile emanate de guru,
gypsyhart,gio19ro voua personal va facut ceva aceasta grupare(masonerie), sau ura care este vine doar din anumite invataturi.............cititi AICI, ce crede Misa despre masonii, eu n-am inteles niciodata ura impotriva acesteia(masoneria).............sau se incearca o manipulare ........................

ps:va rog raspunsuri la subiect si fara jigniri, mersi wink.gif


--------------------

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gypsyhart
mesaj 17 Nov 2004, 03:38 PM
Mesaj #63


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.854
Inscris: 4 December 03
Forumist Nr.: 1.365



@cociuba
Daca esti istet/atent si ai discernamant nu o sa dai bani (+timp+energie) pe prostii....
Stii cum spune Forest Gump "stupid e cel care face prostii"....

Pe de alta parte ....
Nu sunt membru MISA si nu am participat la cursurile de yoga ale acestei asociatii. Deci nu pe mine ar trebui sa ma intrebi despre ei.....A si nu sunt nici mason:D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 17 Nov 2004, 03:47 PM
Mesaj #64


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



QUOTE (cociuba @ 17 Nov 2004, 02:14 PM)
ceea ce ma bucura este ca totusi daca veti apuca sa verificati linkurile , veti vedea ca exista tantra si fara Misa, deci gratis wink.gif

rofl.gif rofl.gif Caldura mare moncher, caldura mare.... Strada Sapienti zici? rofl.gif

La cursurile de yoga organizate de MISA nu se preda tantra, asta nu poti sa pricepi. Iar in lume, unde se preda ceva, se plateste. arata-mi si mie unde este pe gratis, si unde este mai ieftin decat la MISA. ceea ce spui tu ca la MISA costa o caruta de bani si la altii e gratis, e o minciuna.
Aaa, daca se leaga o prietenie intre un invatator si o persoana, desigur ca-l poate invata si pe gratis, dar pt marele public tot costa.


Parca ti-am zis la pagina anterioara cat costa si de ce! Vad ca singurul tau comentariu e : " de ce nu e pe gratis"? Te-am mai intrebat si cat costa un curs de arte martiale si te mai intreb acum de ce nu e si asta pe gratis si de ce nu ceri sa fie si ele gratis.

Repet tantra nu e sex, si informatiile despre continenta sexuala nu sunt tantra. A avea relatii sexuale, chiar si cu continenta nu inseamna ca deja se practica tantra. Tantra e cu totul altceva, implicand mai multe lucruri, nu doar relatiile sexuale cu continenta.

EDIT: Aaa, am uitat sa spun ca la MISA prima luna de curs e gratis, sa vezi daca merita sau nu. Asta ca sa lamuresc si obsesia ta ce vrea totul gratis.

QUOTE
deci ce are in Misa CU MASONII, IN afara de ideile emanate de guru,
gypsyhart,gio19ro voua personal va facut ceva aceasta grupare(masonerie), sau ura care este vine doar din anumite invataturi.............cititi AICI, ce crede Misa despre masonii, eu n-am inteles niciodata ura impotriva acesteia(masoneria).............sau se incearca o manipulare ........................



rofl.gif Caldura mare moncher, cum am mai zis, si cetateanul care "rade stramb cu dintii grebla" pare turmentat.
thunder nu cred ca este membru MISA. Simplul fapt ca cineva practica yoga la un curs organizat de aceea persoana juridica nu face ca sa devina automat si membru si nu orice parere a lui e una oficiala. Cred ca o spun a suta oara aici, MISA are 22 de membrii.

Cat despre masonerie , ar trebui sa fii ingrijorat de ce aceasta organizatie ce activeaza in politica si lumea finantelor se mentine in umbra, una zice dar vrea sa ramana secreta ("discreta") pt a avea o influenta cat mai mare.
Prin primavara lui '97 se anunta cu mare pompa mare in toata ziarele centrale ca membrii CSAT au fost inaintati in grad masonic.
Membrii CSAT sunt membrii Consiliului Suprem de Aparare a Tarii, adica aia care conduc in situatiile in care Presedintele declara starea de urgenta. Adica atunci cand lumea se revolta. Atunci o sa vina "fratii" din CSAT, "supremii mari supremi", rofl.gif, sa va dea cocoroaze peste scafarlie si sa va vorbeasca despre instaurarea ordinii (masonice) si a linistii.

Acest topic a fost editat de gio19ro: 17 Nov 2004, 05:22 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cociuba
mesaj 17 Nov 2004, 06:28 PM
Mesaj #65


Cavalerul nedesavarsit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.548
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.251



imi cer scuze pentru greseala
QUOTE
thunder nu cred ca este membru MISA. Simplul fapt ca cineva practica yoga la un curs organizat de aceea persoana juridica nu face ca sa devina automat si membru si nu orice parere a lui e una oficiala. Cred ca o spun a suta oara aici, MISA are 22 de membrii
, deci se pare ca aceasta organizatie nici nu exista.................. wink.gif


revin cu intrebarea, ce v-a facut masoneria, in afara de faptul ca ati aflat din surse ''demne de incredere'' ca e o organizatie devil.gif , wink.gif


SECTE-RELIGII-MANIPULARE-POLITICA

IN Oradea, orasul din care provin exista 2 candidatii la Senat, respectiv Camera, reprezentanti ai baptistilor, de ce au fost alesi acestia, mai cunoasteti asemenea cazuri? se pare ca au fost pusi in fruntea listelor tocmai pentru a atrage voturile respectivei comunitati ,
AAAAAAAAAAAAA SI asta-i nu e tot, de ce Nastase da acum pamanturile Bisericii? devil.gif


--------------------

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 17 Nov 2004, 07:07 PM
Mesaj #66


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



Pai cica ne explicai despre secte.
Baptistii si ortodocsii sunt sectanti?
In SUA de exemplu, tara despre care 90% din romani cred ca e raiul pe pamant, crezi ca sta altfel treaba cu politica si bisericiile?
Te cam feresti dupa ce ai scris o gramada de prostii.
Poate vrei totusi sa raspunzi la intrebari. Ale care ti le-am pus mai sus. Cum e cu gratuitul si asa mai departe.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cociuba
mesaj 17 Nov 2004, 07:21 PM
Mesaj #67


Cavalerul nedesavarsit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.548
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.251



daca in SUA treaba se intampla asa cum spui tu atunci e nasol........... wink.gif insa acolo am impresia ca ele nu primesc fonduri de la stat,asa ca e optiunea lor pe cine sprijina wink.gif

ps: repeta te rog intrebarile si iti raspund wink.gif , si unde anume am scris prostii, vezi problema e ca nu poti sa crezi ca Misa poate fi si altceva decat pare, pacat wink.gif


--------------------

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 17 Nov 2004, 09:00 PM
Mesaj #68


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



QUOTE (cociuba @ 17 Nov 2004, 07:21 PM)
ps:  repeta te rog intrebarile si iti raspund  wink.gif , si unde anume am scris prostii, vezi problema e ca nu poti sa crezi ca Misa poate fi si altceva decat pare, pacat wink.gif

Pai de ce un curs de arte martiale poate sa coste bani iar un curs de yoga nu poate fi 4 sau 5 euro pe luna, bani in care intra chiria salii, cursurile tiparite, drumul instructorului care in multe cazuri vine din alta localitate etc?
Si cum e cu sectele? De ce MISA e o secta cand cei de la minister au zis ca in Romania nu exista secte? In primul rand, MISA nici macar nu e cult religios. Deci n-are treaba cu religia.
O secta poate fi francmasoneria ca aia au "mari preoti mari", o ierarhie ce trebuie respectata strict etc.

Acest topic a fost editat de gio19ro: 17 Nov 2004, 09:03 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cociuba
mesaj 17 Nov 2004, 09:07 PM
Mesaj #69


Cavalerul nedesavarsit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.548
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.251



iara incepeti cu masoneria ohno.gif ohno.gif ,

cred ca la cursurile de autoaparare iti ofera ceva clar, pe cand cursurile misa ma cam indoiesc, bun daca astia de la minister zic ca nu exista secte in romania in fac mea culpa..........IMI CER SCUZE PUBLIC ca am facut MISA secta............acum vin si te intreb ce e MISA asta? wink.gif

si zici ca la MISA nu sunt ierarhii, interesant , nu ma fa sa bag linkul cu marele guru iluminat, ca deja ma plictiseste ph34r.gif ..............

QUOTE
MISA nici macar nu e cult religios. Deci n-are treaba cu religi
si atunci cu ce are legatura cu sex laugh.gif , era doar o gluma nu o lua in serios, deci ce se vrea MISA............? devil.gif

Acest topic a fost editat de cociuba: 17 Nov 2004, 09:08 PM


--------------------

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blakut
mesaj 17 Nov 2004, 10:05 PM
Mesaj #70


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.405
Inscris: 16 May 04
Din: Bucuresti, the belly of heck
Forumist Nr.: 3.508



"prosti beton" in domeniu.
Repet, "prosti beton".

Stim sa citim.
Repet, stim sa citim.
Cand au fost inundatii prin Constanta vara asta ma intorceam de urgenta acasa (locuiam la cort si ne-a luat apa). In trenul blocat cateva ore am cunoscut un indian (din India) care era jurnalist in state. Din una alta am vb despre religii si fanatici, conspiratii teroristi, si am ajuns sa-i povestim de pipiguru. La care omul a inceput sa rada si a spus ca guru trebuie recunoscut de (nush ce autoritate de la ei, ca vb in engleza si a bagat o harababura din limba lui). Daca nu e recunoscut de aia, din pipiguru ramane doar prima parte. thumb_yello.gif

Sindromul persecutiei este un simptom al celor bolnavi psihic (paranoia). Asa se explica atitudinea lui Bivolaru.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 5 May 2024 - 08:38 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman