HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Dincolo de Ratiune

Ideea acestui forum nu este de a starni polemici intre cei ce cred si cei ce nu cred in astre, in Dumnezeu, in terapii naturiste, in miracole sau in ghicitul in palma. Pragul acestui forum poate fi pasit de oricine, fara nici o exceptie, dar cei care nu sunt de acord cu ideile sau marturisirile celor care posteaza aici, sunt rugati sa se abtina in a face comentarii malitioase, sau contradictorii. Aici ne dorim sa avem coltisorul lipsit de orice stres, iar scopul real ar fi acela de a-i ajuta pe cei din jurul nostru sa se simta bine, ba chiar sa gaseasca solutii catre iesirea din situatii disperate - de ce nu?

3 Pagini V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Pasele Magice, Le-a incercat cineva
Evolution
mesaj 9 Oct 2004, 06:16 AM
Mesaj #1


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 145
Inscris: 13 August 04
Forumist Nr.: 4.248



wink.gif Am o intrebare vis a vis de toate cartile lui Castaneda - a incercat cineva pasele magice ? Un rezultat ?
A incercat cineva sa-si schimbe "punctul de assamblare" ? a mers ?


--------------------
ANTICIPATE SA SCAPAM DEFINITIV DE PUR SI PSD:
http://www.basescu.ro/
http://www.da.ro/
www.anti-psd.ro.vg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
little1
mesaj 9 Oct 2004, 12:01 PM
Mesaj #2


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 471
Inscris: 19 February 04
Forumist Nr.: 2.280



da, sa stii ca merge
totusi, sa stii ca nimeni nu poate garanta nimic pentru tine, odata intrat in lumea magica. there is no "satisfaction guaranteed or money back"

crede-ma smile.gif

Acest topic a fost editat de little1: 9 Oct 2004, 12:01 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Evolution
mesaj 9 Oct 2004, 03:36 PM
Mesaj #3


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 145
Inscris: 13 August 04
Forumist Nr.: 4.248



in ce sens, directie ? doar ai mai multa energie esti mai fresh ?


--------------------
ANTICIPATE SA SCAPAM DEFINITIV DE PUR SI PSD:
http://www.basescu.ro/
http://www.da.ro/
www.anti-psd.ro.vg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 9 Oct 2004, 03:36 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
little1
mesaj 10 Oct 2004, 10:59 AM
Mesaj #4


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 471
Inscris: 19 February 04
Forumist Nr.: 2.280



evolution - nu as putea sa iti spun in cateva cuvinte. eu nu mai fac pasele de ceva timp, pentru ca am gasit ceva mai bun pentru mine, si anume tao
in pase nu am instructor sau profesor, si, indiferent cat de malitios s-ar uita altii, sa stiti ca este o necesitate

inainte de a te intreba daca aduc mai multa putere, trebuie sa te intrebi, ce faci cu ea, odata ce o aduci - mai ales ca nu e a ta, propriu-zis, vine de undeva, nu imi dau seama, dar nu din propria fiinta, neah...

mai sapa

mura-n gura n-o sa vina
spoton.gif

succes


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
IO
mesaj 10 Oct 2004, 12:09 PM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.637
Inscris: 20 January 04
Forumist Nr.: 1.907



little1

QUOTE
inainte de a te intreba daca aduc mai multa putere, trebuie sa te intrebi, ce faci cu ea, odata ce o aduci - mai ales ca nu e a ta, propriu-zis, vine de undeva, nu imi dau seama, dar nu din propria fiinta, neah...


Cum, nu stii de unde vine? hmm.gif secret.gif "A Jedi strenght flows form the Force".
Si, cu cat dai mai mult, cu atat primesti mai mult, plus cateva bonusuri...


--------------------
Perseverenta e favorabila.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
thunder
mesaj 10 Oct 2004, 08:55 PM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



QUOTE (Evolution @ 9 Oct 2004, 08:29 AM)
wink.gif Am o intrebare vis a vis de toate cartile lui Castaneda  - a incercat cineva pasele magice ? Un rezultat ?
A incercat cineva sa-si schimbe "punctul de assamblare" ? a mers ?

- ce intelegi prin pase magice ?

- focarul de asamblare se poate schimba ca pozitionare, insa cel mai important este sa-l faci sa ramina pe acea pozitie. Acest focar iti da nivelul de vibratie aurica si nivelul de constiinta preponderent. El se schimba oricum, functie de starile si evenimentele la care esti supus. Cei care cu adevarat isi schimba si isi si pastreaza focarul de asamblare la un nivel sau altul sint doar cei putini, initiati in tainele spiritualitatii oculte. Exista si alte metode de schimbare a focarului de asamblare, nu numai cele prezentate de Castanieda, poate chiar mai eficiente si mai corecte si mai sigure dpdv spiritual.

- nivelul de constiinta, sau altfel spus focarul de asamblare se situeaza in acea zona de proiectie la nivelul corpului fizic care ii corespunde vibratia aurica preponderenta la nivelul corpurilor subtile, in speta corpul astral, deci in functie de trezirea/dinamizarea centrilor de forta, chakras a structurii astrale (dar nu numai astrale).

- personal nu sugerez persoanelor profane sa se preocupe practic de aceasta "tehnica" de schimbare a focarului de asamblare intrucit aceasta trebuie facuta dupa un timp de pregatire spirituala si purificare si crestere spirituala gradata. Exista pericole la care, ca fiinta profana, nu stii la ce sa te astepti si cu atit mai putin cum sa reactionezi in acele cazuri. nebunia sau chiar moartea te pot paste ... daca esti nepregatit.

- si eu (si multi alti) am reusit sa schimb acest loc al focarului de asamblare insa dupa un timp indelungat de practica spirituala care au implicat folosirea de tehnici spirituale de purificare, trezire si dinamizare gradata a centrilor de forta, acces si "lucru" cu energile subtile si structurile subtile ale fiintei.


--------------------
"De fiecare dată cānd Legea decade, cānd dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din cānd īn cānd trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
thunder
mesaj 10 Oct 2004, 09:01 PM
Mesaj #7


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



QUOTE (Evolution @ 9 Oct 2004, 05:49 PM)
in ce sens, directie ? doar ai mai multa energie esti mai fresh ?

- tehnica de schimbarea locului focarului de asamblare nu aduce in sine o energie subtila suplimentara, ci o alta preponderenta energetica. Evident, se amplifica un alt tip de energie, in decrimentul alteia insa. Exista metode prin care se amplifica acea energie fara a se pierde din alta, ci doar ca si mai multe directii de acumulare a diferitelor tipuri de energie subtila.

- de ex. daca vrei sa amplifici energia vitala, aplici niste metode care amplifica acea energie. La fel cu oricare alta calitate pe care vrei sa o trezesti sau sa o amplifici, ca de ex: vointa, senzualitatea, potenta, curajul, inteligenta, intuitia, credinta, iubirea, candoarea, charisma, fermitatea, puterea de memorare, etc.


--------------------
"De fiecare dată cānd Legea decade, cānd dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din cānd īn cānd trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
thunder
mesaj 10 Oct 2004, 09:09 PM
Mesaj #8


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



[...]
-fiecare om are o putere de intelegere functie de locul unde se afla focarul sau de asamblare. Cei ce au acest focar plasat la nivelul lui Ajna au o mare putere de intelegere si de patrundere a mistererelor si realitatilor de dincolo de mintea omului profan. Din acest motiv un text este inteles si interpretat diferit de doi sau mai multi oameni.

- sint initiati care, in functie de ocupatia pe care vor sa o presteze intr-un anume moment, isi plaseaza focarul de asamblare in zona centrilor de forta corespondenti anumitor energii subtile specifice actiunii aleasa. De ex. cel care doreste ca munceasca mult si fara oboseala, isi plaseaza focarul de asamblare la nivelul unui anume centru de forta. Cel ce vrea sa fie charismatic intr-un anume moment, plaseaza f.d.a. in alt centru de forta. Cel care doreste sa memoreze rapid si eficient il plaseaza in alt centru de forta ... samd. Din acest motiv se spune in ocultism ca "stiinta inseamna putere". Stiinta spirituala, evident ...

Acest topic a fost editat de gypsyhart: 31 Mar 2005, 08:51 AM


--------------------
"De fiecare dată cānd Legea decade, cānd dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din cānd īn cānd trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bralgei
mesaj 11 Oct 2004, 10:54 AM
Mesaj #9


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 88
Inscris: 18 January 04
Forumist Nr.: 1.873



Thunder, frumos exprimat, desi in cam multe cuvinte, dar fie...asa esti tu obisnuit.

Pasele magice nu fac 2 lei daca nu sti ce inseamna Intentia, iar pentru acest lucru trebuie sa muncesti mult. Intentia nu este ceva care se poate explica. De poate suna ieftin, o sa folosesc analogia din Matrix. Intenita trebuie sa o vezi, sa o intelegi de unul singur. Pot sa iti spuna multi despre aceasta forta...degeaba.
Pana atunci pasele pot parea ciudate, sau usor similare cu niste exercitii de Kata (arte martiale), sau cum vreti voi. Rezultatul acestor pase, realizate fara intentie...este transpiratie, sau nervi.

Cat despre manipularea punctului de asamblare, aici e mai complicat. Tin sa fac o precizare (aviz lui Thunder). Nu este nevoie sa faci punctul de asamblare sa stea fix...el oricum se fixeaza in noile pozitii. Tocmai asta e nenorocirea, ca el sta fix.
Mutarea acestuia (translatia) sau repozitionarea (transferul) sunt insa tehnici periculoase pentru profani, sau cei care nu sunt pregatiti.

DO NOT TRY THIS AT HOME! biggrin.gif

Singura deplasare naturala a punctului de asamblare, accesibila fiecarui om, este starea de somn in care visam.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Evolution
mesaj 12 Oct 2004, 05:00 AM
Mesaj #10


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 145
Inscris: 13 August 04
Forumist Nr.: 4.248



Bralgei : exact asta scriam intr-un topic la "experientze personale" - despre intentie... si spuneam ca din pacate vocabularul ne este limitat la cuvinte cu reprezentare pur materiala.
Schimbarea punctului in timpul somnului - da sunt sigur, intrucat uneori, dupa niste vise relativ banale ca aspect si mesaj ma simt profund influentat intr-o anumita "stare de spirit" - ma simt insingurat fara nici un motiv, nesigur, uneori super odihnit, cred in viitor, am senzatia ca ceea ce voi intreprinde imi va iesi etc. Oricum m-am gandit inainte de a afla de punctul de asamblare si de energii in general, ca stapanirea emotiilor, respectiv controlarea lor, inducerea sentimentelor pozitive si stoparea trairilor negative este primul pas inspre evolutie. E bine ce zic eu pana aici ?

eu ziceam asa in alt topic legat de intentie iar acum as lega si visatul de asta :
in momentul dematerializarii, nu iti ramane nimic in afara de cuvant si Intentie si asa din pacate vocabularul nostru este limitat de cuvinte si expresii care au o reprezentatie numai in material si prea putine cuvinte care reflecta idei si fatzete ale spiritului si a tuturor celor legate de acesta si de modul cum percepe el realitatea. Cand visezi esti foarte aproape de suflet si de emisfera creierului care se ocupa de subconstient -de aceea si greutatea in controlul viselor si mai mult sa realizezi ca visezi. De aceea de multe ori privesti un obiect o chitara spre exemplu si de fapt este un pian rosu portabil cu arcus dar tu stii sigur ca e o chitara ; iar daca il privesti mai mult isi va schimba forma si te va atrage intr-un alt vis, sau ii va da acestuia un sens cu totul nou.
A vrea ceva sa faci in vis este mult prea greu - a vrea tine de ratiune si la ora aia ratiunea doarme smile.gif tot ce poti este sa intentionezi. iar intreb - e corect ce zic ?

Concluzionanad intentia si credintza vor fi singurele atribute care te vor definii si te vor opri de a fi sters definitiv dupa moarte. Cred ca dupa moarte ca spirit esti foarte ametit de potentialul pe care il ai si te poti pierde in multe exact ca intr-un vis...

Totusi cum ai defini tu intentia ?
Thunder : iti multumesc pentru raspuns si am sa revin cu niste intrebari pe PM.
daca vrei sa adaugi / corectezi ceva din ultimul meu post esti binevenit.

Acest topic a fost editat de Evolution: 12 Oct 2004, 05:20 AM


--------------------
ANTICIPATE SA SCAPAM DEFINITIV DE PUR SI PSD:
http://www.basescu.ro/
http://www.da.ro/
www.anti-psd.ro.vg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bralgei
mesaj 12 Oct 2004, 10:37 AM
Mesaj #11


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 88
Inscris: 18 January 04
Forumist Nr.: 1.873



De zis zici bine, asta e cel putin parerea mea. Starile usor extreme sunt dictate de asumari ale pozitiei punctului de asamblare total noi dar care nu sunt permanente, e normal.

Evolution, in momentul de care vorbesti (dematerializare sau dupa moarte) tu nu cred ca mai exista cuvinte ci doar intentie. Cuvantul este o forta sau un intrument care depinde de anumite conditii de mediu. A existat o vreme in care asamblarea pamantului permitea ca cuvantul sa aibe o asa de mare forta incat era lege, el se materializa si creea. Aceste atribute ale cuvantului s-au pierdut in ziua de azi, sau subzista in forme efemere. Nu degeaba unii mai sunt "In cautarea cuvantului pierdut". Un avertismet ne este dat cu privire la ceea ce vorbim in cea de-a doua atentie, sau in visat, sau in lumea fiintelor anorganice (ca sa il citez pe Castaneda).
Ca sa faci ceva in vis nu iti trebuie ratiune. Ratiunea tine de o minte falsa care este plina de preconceptii, personalitatea noastra si obisnuinte induse de noi prin copiere si de alti prin manipulare. Starea de constienta in vis se obtine intr-adevar greu, dar nu imposibil, insa ratiunea este inamicul nostru in toata aceasta aventura pe careo numim evolutie. Partea nasoala este ca mintea nu poate fi pacalita. Am incercat si am esuat, ca multi inaintea mea care nu au crezut ce li s-a spus. Mintea trebuie facuta sa accepte noile pozitii ale asamblarii, noile standarde impuse de noi. Aici e o discutie mult mai ampla.

Intentia nu poate fi definita, dar i se pot atribui caracteristici. Cum definesti tu Duhul Sfant?"



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
little1
mesaj 12 Oct 2004, 11:22 AM
Mesaj #12


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 471
Inscris: 19 February 04
Forumist Nr.: 2.280



"Pasele magice nu fac 2 lei daca nu sti ce inseamna Intentia, iar pentru acest lucru trebuie sa muncesti mult. Intentia nu este ceva care se poate explica. De poate suna ieftin, o sa folosesc analogia din Matrix. Intenita trebuie sa o vezi, sa o intelegi de unul singur. Pot sa iti spuna multi despre aceasta forta...degeaba.
Pana atunci pasele pot parea ciudate, sau usor similare cu niste exercitii de Kata (arte martiale), sau cum vreti voi. Rezultatul acestor pase, realizate fara intentie...este transpiratie, sau nervi.'




B., se pare ca nu ai citit cu atentie cartea Pase Magice. Acolo DJ spune ca, fie facute ca aerobic, fie facute ca un luptator, pasele magice au acelasi efect...

I am sure there must be a logical explanation blink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bralgei
mesaj 12 Oct 2004, 12:56 PM
Mesaj #13


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 88
Inscris: 18 January 04
Forumist Nr.: 1.873



adica...citez "iti creaza o stare de bine" - fraza foarte des folosita. De aici pana la schimbarea pozitiei punctului de asamblare (adica despre ce vorbeam noi) e ceva cale, but it is a working proces. biggrin.gif



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Evolution
mesaj 13 Oct 2004, 04:07 AM
Mesaj #14


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 145
Inscris: 13 August 04
Forumist Nr.: 4.248



asta ziceam si eu Bralgei - ca majoritatea cuvintelor 99% au un inteles pur material iar vointza este ceva rational.

As zice ca intentia este vointza subconstientului (emisfera creativa, sufletul etc) iar vointza propriuzisa face parte din ratiune (celalata emisfera a creierului care se ocupa de limbaj, auto-cenzura si sa zic constrangerile si scara de valori date de mediul in care traiesti)

Acum stim asta le-am intuit pentru o vreme, apoi am citit despre ele, avem niste certitudini si un sistem format cat de cat... ce putem face mai departe ?

Acest topic a fost editat de Evolution: 13 Oct 2004, 04:20 AM


--------------------
ANTICIPATE SA SCAPAM DEFINITIV DE PUR SI PSD:
http://www.basescu.ro/
http://www.da.ro/
www.anti-psd.ro.vg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 13 Oct 2004, 04:19 AM
Mesaj #15


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Fratilor,
Pe mine m-ati convins....la teorie stati f bine..... pe cind o demonstartie practica?


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bralgei
mesaj 13 Oct 2004, 09:23 AM
Mesaj #16


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 88
Inscris: 18 January 04
Forumist Nr.: 1.873



Esti pe aproape, dar Intentia (despre care vorbim noi) nu este vointa subcontientului, nu este nici sufletul, caci toate aceste elemente fac parte din aceasta lume (Tonal/Manifestat). Intentia este in afara lumii, in Nagual (in Nemanifestat). Fizica cuantica moderna explica faptul ca fiecare componeta manifestata, adica particula, este in acelasi timp si o componenta energetica sau unda. Partea hazlie este ca caracteristicile undei determina pe cele ale particule si nu invers.
Ironic ca am ajuns la aceleasi concluzii care ghideaza shamanii de mii de ani cool.gif
Daca continui sa cauti, iti garantez ca intr-o zi, o sa intelegi perfect ceea ce este intentia, punctul de asamblare si manifestarea acestei lumi in concordanta cu aceste forte ce ne guverneaza. Daca vei putea sa explici ceea ce intelegi, inseamna ca vei fi adunat suficienta putere. Atunci vei inchide inca un cerc al cunoasterii.

Sa fii iubit



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bralgei
mesaj 13 Oct 2004, 09:30 AM
Mesaj #17


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 88
Inscris: 18 January 04
Forumist Nr.: 1.873



Ah, era sa uit de practica...pai noi o facem, pe tine ce te impiedica? Sau probabil vrei sa gasesti un soi de guru, sau un Dojo unde sa dai o caruta mai mica sau mare de bani ca sa te invete ceva? Asta ca sa ai pe cine da vina ulterior ca nu ti-a iesit ceea ce doreai?
Vezi, tocmai asta e partea care imi place cel mai mult... ohyeah.gif nu e pe bani, dar intotdeauna platesti, de cele mai multe ori cu tine insuti. Avem tot ce ne trebuie la dispozitie, mai e nevoie doar sa vrem sa le punem in practica.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
IO
mesaj 13 Oct 2004, 09:40 AM
Mesaj #18


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.637
Inscris: 20 January 04
Forumist Nr.: 1.907



bdl
Demonstratie practica = confirmare (pentru cine are nevoie de asa ceva). N-ai nevoie de altii, poti sa-ti demonstrezi singur ORICE. ohyeah.gif
De exemplu, tie ti-am spus reteta mea MINUNE pentru experiente PARANORMALE? rolleyes.gif
Fii atent, e ceva ULTRAEZOTERIC, ramane intre noi: secret.gif spui de 100 de ori Tatal Nostru si fix la rugaciunea cu nr. 100 o sa ai O MARE REVELATIE. Hai, baga mare si sa ne spui cum a fost. spoton.gif

Acest topic a fost editat de IO: 13 Oct 2004, 09:41 AM


--------------------
Perseverenta e favorabila.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gypsyhart
mesaj 13 Oct 2004, 09:50 AM
Mesaj #19


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.854
Inscris: 4 December 03
Forumist Nr.: 1.365



@bdl

QUOTE
Pe mine m-ati convins....la teorie stati f bine..... pe cind o demonstartie practica?


Hehe....o fac din placere nu te'ai prins? Pentru ei insisi:)
Asta e marele secret.
E precum sexul....hahahhahha
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 13 Oct 2004, 09:56 AM
Mesaj #20


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



QUOTE (IO @ 13 Oct 2004, 10:53 AM)
Fii atent, e ceva ULTRAEZOTERIC, ramane intre noi: secret.gif spui de 100 de ori Tatal Nostru si fix la rugaciunea cu nr. 100 o sa ai O MARE REVELATIE. Hai, baga mare si sa ne spui cum a fost. spoton.gif

rolleyes.gif Pai de ce tocmai de 100 de ori si nu de 99 sau 101 sau 77 sau 1254?
Din cate am observat eu Divinitatea nu prea lucreaza cu numere rotunde avem 7 zile, sfanta 3-ime, 15 porunci, etc. Dupa aceea vin oamenii, obisnuiti cu matematica in baza 10 (alta paradigma) si lise pare mai interesant si mai simplu sa spuna ca de fapt sunt 10 porunci sau 100 de recitari de Tatal Nostru, 10 ceruri, etc.
Mie unul mi se pare artificial si fortat. Este cam acelasi lucru cu a spune ca Pamantul se afla in centrul universului pentru ca totate corpurile ceresti se invart in jurul lui.
tongue.gif Sorry dar un om cu mintea mai putin intoxicata de mituri si idei paranormale observa imediat logica simpla si bazata pe conventii umane din spatele acestor teorii sau invataminte asazis divine.
Numai bine si succes in "pasele magice"


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
IO
mesaj 13 Oct 2004, 10:07 AM
Mesaj #21


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.637
Inscris: 20 January 04
Forumist Nr.: 1.907



QUOTE
Pai de ce tocmai de 100 de ori si nu de 99 sau 101 sau 77 sau 1254?

100, nici mai mult, nici mai putin. Orice alt numar duce la un esec. ohyeah.gif
PS: Nu vrei sa incerci si tu? yikes.gif La rugaciunea cu nr. 100 vei sti SIGUR daca e artificial numarul sau nu. Pana atunci, iti dai doar cu presupusu'. jamie.gif
QUOTE
Numai bine si succes in "pasele magice"

Multumesc, draga, da' eu nu m-am ocupat cu "pasele magice" decat la miuta, in curtea scolii. mwah1.gif


--------------------
Perseverenta e favorabila.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 13 Oct 2004, 10:13 AM
Mesaj #22


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



QUOTE (IO @ 13 Oct 2004, 11:20 AM)
PS: Nu vrei sa incerci si tu? yikes.gif La rugaciunea cu nr. 100 vei sti SIGUR daca e artificial numarul sau nu. Pana atunci, iti dai doar cu presupusu'. jamie.gif

Sunt curios care ar fi raspunsul tau daca as incerca si dupa 100 de recitari voi reveni pe acest topic si voi spune dunno.gif nu s-a'ntamplat nimic. Ce zici de angajezi sa imi recompensezi timpul pierdut? Pentru ca daca presupunem ca fiecare recitare dureaza 1 minut atunci inseamna ca 100 de minute din viata mea scurta le pierd numai cu chestia asta cam mult nu crezi?

QUOTE
Multumesc, draga, da' eu nu m-am ocupat cu "pasele magice" decat la miuta, in curtea scolii.


tongue.gif Pai exact la acele "pase magice" ma gandeam si eu spoton.gif


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
IO
mesaj 13 Oct 2004, 11:44 AM
Mesaj #23


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.637
Inscris: 20 January 04
Forumist Nr.: 1.907



actionmedia
QUOTE
Sunt curios care ar fi raspunsul tau daca as incerca si dupa 100 de recitari voi reveni pe acest topic si voi spune  nu s-a'ntamplat nimic.

EXCLUS! Rezultatu' paranormal e GARANTAT 100%! ohyeah.gif Dar tu, ca si in cazul altor discutii pe care le-am mai avut, vorbesti fara sa incerci. Am sa te rog sa nu ma mai deranjezi decat DUPA ce faci experimentu', ok?

QUOTE
Ce zici de angajezi sa imi recompensezi timpul pierdut?

Ti-am mai zis: EXCLUS sa fie timp pierdut, deci n-am pentru ce sa te "recompensez"... Oricum, intai FA EXPERIMENTUL!

QUOTE
Pentru ca daca presupunem ca fiecare recitare dureaza 1 minut atunci inseamna ca 100 de minute din viata mea scurta le pierd numai cu chestia asta cam mult nu crezi?

Frate, tu chiar n-ai astampar... rolleyes.gif Pricepe odata ca e vorba de o RETETA MAGICA care da rezultate INTOTDEAUNA! Si apoi, decat sa pierzi 100 de minute facand mai stiu eu ce lucruri lumesti, mai bine sa le sacrifici pe altarul Cunoasterii. jamie.gif Si iti repet, iar, din nou, inca o data, ca NU VEI PIERDE cele 100 de minute.

Uite, de exemplu, in loc sa postezi pe Han o zi, ai putea face experimentu'. Chiar daca eu personal o sa duc dorul zicerilor tale, ma va mangaia gandu' ca tu in acest timp te dedici aprofundarii celor mai oculte taine, ca ai pornit intr-o calatorie a spiritului in care putini muritori s-au incumetat pana acu', ca ai depasit frontierele continuumului spatio-temporal si asa mai departe...


--------------------
Perseverenta e favorabila.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 13 Oct 2004, 12:50 PM
Mesaj #24


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



Nu mi-ai spus cum sa tin numarul ca sa nu ma incurc rolleyes.gif
Si daca pierd numarul si fac mai multe ce se intampla?

QUOTE
Am sa te rog sa nu ma mai deranjezi decat DUPA ce faci experimentu', ok?

Esti liber sa nu-mi raspunzi daca te deranjez.


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
IO
mesaj 13 Oct 2004, 01:28 PM
Mesaj #25


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.637
Inscris: 20 January 04
Forumist Nr.: 1.907



QUOTE (actionmedia)
Nu mi-ai spus cum sa tin numarul ca sa nu ma incurc

Fii atent: iei 100 de bete de chibrit si le asezi in stanga ta. Dupa fiecare "Tatal Nostru", iei din stanga cate un bat si-l muti in dreapta ta. Cand o sa le vezi pe toate in dreapta, vei sti ca s-a terminat. smile.gif

QUOTE (actionmedia)
Si daca pierd numarul si fac mai multe ce se intampla?

Daca faci mai multe, e posibil sa uiti EFECTUL MAGIC al rugaciunii cu nr. 100. Daca faci mai putine, evident, n-ai sa-l obtii. Curaj insa, cu cele 100 de bete de chibrit alaturi, VEI REUSI! spoton.gif

QUOTE
Esti liber sa nu-mi raspunzi daca te deranjez.

Offf... ce nu fac eu pentru un seaman dornic de experiente paranormale... rolleyes.gif


--------------------
Perseverenta e favorabila.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
little1
mesaj 13 Oct 2004, 03:14 PM
Mesaj #26


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 471
Inscris: 19 February 04
Forumist Nr.: 2.280



huh.gif
wow, voi inca nu ati inteles cat de usor de ridiculizat este spiritualitatea ?

pana si cea in care te-ai nascut .... "Doamne miluieste. popa prinde peste !"

a va bate joc e foarte usor, a strica e foarte usor

sa va vad construind ceva. sau poate ati facut-o si nu v-a placut, si acum va distrati facand haz de cei ce incearca ce ati incercat voi ...


44.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
IO
mesaj 13 Oct 2004, 04:11 PM
Mesaj #27


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.637
Inscris: 20 January 04
Forumist Nr.: 1.907



little1
Ai folosit pluralul.
Cu cine vorbesti?
unsure.gif


--------------------
Perseverenta e favorabila.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 13 Oct 2004, 04:49 PM
Mesaj #28


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



Si daca ma incurc la vreun vers, ce fac, o iau de la inceput sau merg mai departe?

Daca il scriu inainte pe o foaie de hartie si dupa aceea il citesc are ceva?

Si trebuie sa il spun cu voce tare sau in gand?

Ce se intampla daca ma bufneste rasul la primele incercari?


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
IO
mesaj 13 Oct 2004, 04:56 PM
Mesaj #29


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.637
Inscris: 20 January 04
Forumist Nr.: 1.907



QUOTE (actionmedia)
Si daca ma incurc la vreun vers, ce fac, o iau de la inceput sau merg mai departe?

Daca il scriu inainte pe o foaie de hartie si dupa aceea il citesc are ceva?

Si trebuie sa il spun cu voce tare sau in gand?

Ce se intampla daca ma bufneste rasul la primele incercari?

Pe alt topic ziceai ca ai incredere in tine, pe asta se vede cata dreptate aveai. spoton.gif


--------------------
Perseverenta e favorabila.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 13 Oct 2004, 05:00 PM
Mesaj #30


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



QUOTE (IO @ 13 Oct 2004, 06:09 PM)
Pe alt topic ziceai ca ai incredere in tine, pe asta se vede cata dreptate aveai. spoton.gif

Eu vad ca eviti sa raspunzi la intrebari.
Banuiesc ca exista niste reguli eu vreau sa le stabilim dinainte ca sa nu existe discutii dupa. De aceea am pus acele intebari. Daca am incredere in mine nu inseamna ca nu ma cunosc suficient de bine ca sa imi dau seama ca pot sa si gresesc. Prin urmare care ar fi rspunsurile la intrebarile mele?
Ideea este in ce conditii poate fi validat un astfel de experiment?


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
IO
mesaj 13 Oct 2004, 05:29 PM
Mesaj #31


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.637
Inscris: 20 January 04
Forumist Nr.: 1.907



QUOTE
Ideea este in ce conditii poate fi validat un astfel de experiment?

In conditiile in care este EFECTUAT.


--------------------
Perseverenta e favorabila.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 14 Oct 2004, 09:39 AM
Mesaj #32


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



QUOTE (IO @ 13 Oct 2004, 06:42 PM)
QUOTE
Ideea este in ce conditii poate fi validat un astfel de experiment?

In conditiile in care este EFECTUAT.

Aha rolleyes.gif
Si cum poti tu sa stii daca l-am efectuat sau nu?


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cociuba
mesaj 14 Oct 2004, 11:26 AM
Mesaj #33


Cavalerul nedesavarsit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.548
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.251



AM citit si eu cartile lui CASTANEDA , VEZI si pagina lui Interesant , MI-au placut fffff. mult cea mai tare a fost pentru mine ARTA VISATULUI spoton.gif , TARE DE TOT, o carte la care mi s-a facut frica , as fi vrut sa pot citi continuarea din pacate nu are..........

pase magice,???????????, nu stiu daca functioneaza, dar in mod sigur daca esti un luptator , wink.gif , atunci sigur nu ai timp de pierdut cu prostii pe net....... laugh.gif


--------------------

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bralgei
mesaj 14 Oct 2004, 11:53 AM
Mesaj #34


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 88
Inscris: 18 January 04
Forumist Nr.: 1.873



Cociuba,

Arta visatului nu are continuare, ai intuit perfect. Ea inchide cercul si odata cu ea baza invataturilor lui Don Juan. Exista totusi niste "top-inguri" la aceste carti. Sa zicem ciresele de pe tort. "Latura activa a infinitatii" si ""Pasele Magice" sunt cele despre care vorbesc.
Incearca-le, dar mai mult citeste-le pe cele 9 din nou, vei fi surprins.

biggrin.gif

P.S. Ai dreptate ca se pierde mult timp pe net, dar poate o mai folosi cuiva, intr-o zi, ceea ce "aberam" noi.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cociuba
mesaj 14 Oct 2004, 11:59 AM
Mesaj #35


Cavalerul nedesavarsit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.548
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.251



Am citit si Latura ........... , cat despre PASELE MAGICE pe care o am acasa nu prea ai ce citi caci mai mult e practic..........,
cred foarte tare din ciclul a fost faza cu melcul , pentru cei pasionatii si care stiu smile.gif , cat despre celelalte taramuri( ma refer la trecerile in lumea imobila) pot sa zic ca DACA s-ar face o ecranizare dupa aceste cartii MATRIX ar fi mic copil pe langa ele spoton.gif , tot pe pagina de pe net CASTANEDA SUNT si adrese de pasionatii de scrierile sale si din Romania.........

Acest topic a fost editat de cociuba: 14 Oct 2004, 12:00 PM


--------------------

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pagini V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 25 April 2024 - 10:47 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman