HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

3 Pagini V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Trasnai Liceene
Evolution
mesaj 1 Oct 2004, 01:16 AM
Mesaj #71


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 145
Inscris: 13 August 04
Forumist Nr.: 4.248



Profa de franceza il intreba pe unu' care era bata (garcon il traducea ca si chelner), doar doar sa-i dea un 5.
Q : cum se conjuga verbul "avoir"
Sopteste, whatever zice unu' destul de tare de a ras toata lumea inclusiv asta care era ascultat.
A : cu mana laugh.gif

A luat 3. laugh.gif

Acest topic a fost editat de Evolution: 1 Oct 2004, 01:18 AM


--------------------
ANTICIPATE SA SCAPAM DEFINITIV DE PUR SI PSD:
http://www.basescu.ro/
http://www.da.ro/
www.anti-psd.ro.vg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yuanescu
mesaj 2 Nov 2004, 03:34 PM
Mesaj #72


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 526
Inscris: 16 December 03
Forumist Nr.: 1.521



nu stiu alti cum au fost dar eu am fost ... coshmarul profesorilor .... ph34r.gif
... sarmanii ma viseaza shi acum ... ca eram "rupt de pe boala" cum avea obiceiul sa spuna directoorul
... frecventam cu obsesie ... pericolul exmatricularii ...
... o traznaie ? ...
... una pe care n-am facut-o singur ... ci au participat si altzi patimasi ai nazdravaniilor ...
... intr-o zi am scos clantza de la usha ...
... shi am observat ca profesorii ca sa deschida usha bagau degetul prin spatziul ramas gol de la clantza ....
... ei ce mi-a trecut prin minte ... am chemat patru camarazi de nebunii ... toti procurandu-ne elastice ...
... cand a venit profa de mate shi a bagat degetul prin spatiul gol de la clantza ... noi pe partea ceaalalta a ushei ... zbang cu elasticele peste degetul ei ... shi acum imi vine sa rad rofl.gif cand imi amintesc cum a racnit .... a mai incercat dupa un timp sa bage degetul dar cu grija ... incet ... dar noi am avut grija sa-i tzipam cu elasticele peste deget ...
... nu am mai ashteptat sa mai bage inca o data degetul ... am fugit din clasa sarind pe fereastra de la etajul I ...
... ce a urmat nu mai tzine de trasnai liceene ... ci de pedepse familiale shi sociale ... devil.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yuanescu
mesaj 4 Nov 2004, 05:59 PM
Mesaj #73


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 526
Inscris: 16 December 03
Forumist Nr.: 1.521



alta intamplare in care acuzatul sunt tot eu shi victima tot profa de mate ...
... stateam in prima banca (vroiau sa ma tzina sub observatzie ... in carantina) ... shi ca mai intotdeauna faceam altceva decat sa fiu atent la nazdravaniile ce mi se predau .... ma jucam cu un pix pana ce i-a sarit arcul ... unde ? ... in nasul bietei victime ... dar jur ca nu a fost cu intentzie ... ma declar nevinovat !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 4 Nov 2004, 05:59 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
yuanescu
mesaj 28 Dec 2004, 05:05 PM
Mesaj #74


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 526
Inscris: 16 December 03
Forumist Nr.: 1.521



... o poveste ce nu prea a fost ea in lagarul liceului ... da' a fost savarshita cu colegii de neuitat ... din liceu ..

... gasise unul din colegi un obuz pe aratura intr-o zi de iarna ... ca acum ma si gandesc cum de-a dat din el prin zapada ... da vorba aia ... ceasul rau ... shi a doua zi ... normal ... cu el la scoala ...

... iar noi nebunii ... normal ... am fugit de la scoala in padure sa-i dam foc ...
... si shtiam noi cel mai mandru ... stejar ... shi direct la el ne duseseram ...

.... am facut rost de paie ... craci are padurea ... si punem frumos obuzul la radacina stejarului paie vreascuri ... etc ... dam foc ...
... si noi fuga dupa un damp ...

... dar sa precizez ca am ales un loc cat mai apropiat de orash ... sa inspaimantam lumea ...

... dupa ceva timp ... ca ni s-a parut o vesnicie ... BUM ! ...
... praf am facut stejarul ...
... dar bubuitura ne-a surprins si pe noi ... ca surziseramm totzi ...

... plecam noi cocoseste ... si nu stiu de unde a aparut padurarul cu inca un om ... in spume ... ca un roib tinut in galop ...
... ne si ia la intrebari ... ce si cum ...

" bai dracilor de ce ati aruncat stejarul in aer ! " ...
... un istet de coleg a spus ceva memorabil : " nu noi l-am aruncat ... a fost trasnit ! "

... la care padurarul ... bai da de cand fulgera si trasneshte iarna ! ...
si i-a fulgerat un dos de palma de a ramas saracul trasnit ...

... ei ... cum treaba asta a fost in vremea epocii de aur ... toti am cunoscut carcera de la militie ...
unde am fost bubuitzi ... de ne-am saturat de bubuituri ... pentru o perioada ... dar am revenit ...
,,, cum am revenit ... data viitoare ...

Go to the top of the page
 
+Quote Post
yuanescu
mesaj 27 Feb 2005, 07:10 PM
Mesaj #75


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 526
Inscris: 16 December 03
Forumist Nr.: 1.521



sa continui tot eu cu "praf de pushca " ...
... pe care cum am scris mai sus deja invatzasem sa il "fabric" ... (nici nu e greu de altfel! )

.. si cum fratele meu avea un prof . de rusa al naibi de rau ii pregatisem o spaima ...
... inspirati de filme .... ne-a venit o sugestie ...
... cum prof. acela statea la catedra tot timpul ... noi (eu si fratele meu) am presarat un fir de praf de pushca pana sub catedra (din afara usii pana la catedra) .... iar sub catedra la capatul firului de praf de pusca am pus un mic balonash ...

.. pe la mijlocul orei eu de afara i-am dat foc bineinteles si a ars pana a ajus la balonashul cu pricina ... care s-a spart si l-a ridicat in piciore pe domn profesor si i-a ridicat tensiunea pana la apoplexie ...

... cum mai erau doi colegi de-ai fratelui ce au vazut cand produsesem fapta ... povestea s-a aflat ... fratele meu a ramas pe vara ... si putea sa ramana de tot repetent daca nu facea mama ce a facut ... de a spulberat gandul de razbunare al domnului profesor ...

Acest topic a fost editat de yuanescu: 27 Feb 2005, 07:13 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 27 Feb 2005, 07:43 PM
Mesaj #76


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



mda... eu ce sa spun... ca am platit un suc la un pusti sa strige Lxxx proasta sub geam, cind aveam lucrare de control? a stat madam Lxxx la geam toata ora, mai, mai sa cada afara ca sa vada cine o injura...
Am luat toti note mari

si ... sa nu uit, am prins ochelarii la diriga pe masa, si am lipit banda transparenta pe ei. a stat aia oarba juma de ora... tot a sters la ei, pina s-a dezlipit un colt de banda. vorba aia, dupa cum vedeti nu se vede nimic, de ce nu se vede o sa vedeti voi


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Scala
mesaj 4 Mar 2005, 09:03 PM
Mesaj #77


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 16
Inscris: 2 March 05
Din: Jaded Elysium
Forumist Nr.: 5.832



Funny. Stai sa vezi... noi aveam o profa(din intamplare ne era si diriga) pe care o uram intr-un hal... nici nu va-nchipuiti. La cat o-njuram noi... vaca a iesit odat' pe usa cancelariei, si fara sa se-mpiedice, fara nici un ajutar, a cazut ca trasnita: sughita din cauza noastra! Da' merita!


--------------------
Ce poate fi puternic atacat, poate fi puternic aparat!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yuanescu
mesaj 6 Mar 2005, 02:17 PM
Mesaj #78


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 526
Inscris: 16 December 03
Forumist Nr.: 1.521



noi din nerabdare ... pentru a ajunge pe ternul de sport ... ieseam pe geam ( eram la etajul II) .. mergeam pe pervaz ... ne prindeam de gad ... si cam asha am "actionam" noi pana ne-a vazut directorul ...
... a pus sa se planteze trandafiri sub geamul clasei noastre ( auzise si el .. ca mai cadeam din cand in cand) ... ei .. si traba asta ne-a cam taiat elanul ... pana cand intr-o zi am hotarat sa taiem noi toti trandafirii si sa ii daruim la fete ... ca nishte domni ce eram ...

... directorul nu a mai luat de atunci nici o initiativa ... si ne-a zis mucalit cum era ... ca va construi anul viitor o cladire fara scari pentru noi " alpinistii"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yuanescu
mesaj 6 Mar 2005, 02:29 PM
Mesaj #79


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 526
Inscris: 16 December 03
Forumist Nr.: 1.521



QUOTE (Scala @ 4 Mar 2005, 10:03 PM)
pe care o uram intr-un hal... nici nu va-nchipuiti. La cat o-njuram noi... vaca a iesit odat' pe usa cancelariei, si fara sa se-mpiedice, fara nici un ajutar, a cazut ca trasnita: sughita din cauza noastra! Da' merita!

... da' frumos mai vorbesti! ...
... la vremea mea ... profesori ne schilodeau in bataie dar stiu ca nu ii injura nimeni ! ... desi intre noi si ei era razboi ...
.. erau profesori facuti in doi ani din plugar dascal ...
... e curios ca nici nu ne gandeam sa ii injuram ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yuanescu
mesaj 6 Mar 2005, 02:56 PM
Mesaj #80


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 526
Inscris: 16 December 03
Forumist Nr.: 1.521



... ca mi-am adus aminte de bataile ce le incasam de la profesori ...
... aveam o profesoara de istorie care ne batea cu ce apuca ... mai ales cu scaunul ... si mai ales pe cei mai voinici ..,\

... la vremea aceea ... alta era situatia ... si nimeni nu spunea acasa ca a luat bataie ... ca ne bateau si parintii ... vorba aceia ... " nu te-a batut degeaba ... ia zi ce prostie ai facut ? " si jap si pac ...
.. asha ca majoritatea taceam malc ...

... era un singur coleg care ... pe langa ca invatza f. bine era si f. cuminte ... iar intr-o zi madama cu pricina ... si-a bagat mana in parul lui si nu a scos-o fara un smoc mare de par ... pe care i l-a pus pe banca ...
... copilul asta s-a dus cu smocul la parinti ... si cum era singur si era sufletul lor .. treba asta i-a zdruncinat rau de tot ...

... tatal lui (era tractorist) .. a doua o astepta cu tractorul la poarta scolii ...
dar ... probabil din instinct ...vazand tractorul ... inculpata nu a intrat pe poarta mare ... insa tot nu a scapat ... tractorul trecea vultureste si cam suparat peste garduri ... pana a ajuns-o din urma ( adevarul e ca a vrut sa o calce ... dar nici acum nu stiu cum a scapat ) si i-a facut o branca .... de a zburat la cativa metri ... de lumea cealalta ...

... dar a scapat ... ca se facuse adunatura mare in jurul ei ...si ... se subantelege ...

... de atunci ce e drept .. ne batea mai cu frica ... si doar pe astia care o "incasam" si acasa
... dar tot n-a iesit nimic bun din treaba asta ... ca incepuse sa ne duca la politie ... unde era nenoroceala mai mare ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kyklos
mesaj 26 Dec 2005, 07:06 PM
Mesaj #81


Ex-Colimator
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.439
Inscris: 25 November 05
Din: Cosmos , Cetatean al Cosmosului
Forumist Nr.: 7.332



Eu am o experienta haioasa , nu realizata de mine . Aveam ultima ora si trebuia sa stam in fata cabinetului pana cand vine profesorul . Trece sfertul academic mai trece inca cinci minute , si un coleg se izbeste cu putere in usa . Usa iese din tatani , jumatate intr-o parte a clasei aialalta parte ferfenita , usa era desfigurata rofl.gif a doua zi directorul cu profesorul la dirigentie , ne intreaba care am demolat usa, daca asa facem si mama acasa si vede ca nu merge cu vorba buna a trecut la santaj , ne scade nota la purtare la toata clasa , a trecut cu vederea peste cei care au absente , dar acuma e vai de capul nostru . O colega cu mintea ingusta , a inceput sa planga si a spus cine e autorul . laugh.gif Si uite asa am facut si noi o fapta buna ca boboci .

Acum o sa prezint alta fapta buna din clasa a zecea . In pauza mare profesorii au fost chemati la o sedinta ,noi aveam clasa cu un etaj mai sus , sub sala profesorala .Dupa ce sa sunat am asteptat cateva minute pasnic , am vazut ca nu vine profesoara am inceput sa urlam sa rasturnam mese , harmalaia mare .
Acelas director vine nervos , facea spume la gura , un coleg astepta pe alt coleg la usa cu o sticla de apa . Cand intra directorul a aruncat cu apa , crezand ca ca-i colega hh.gif a doua zi adunare mare cu parinti cu catel purcel in sala profesorala , motivul starpirea huliganilor din clasa noastra . rofl.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 19 April 2024 - 05:27 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman