HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Forum Arhiva

Forum Read-Only. NU pot fi trimise mesaje noi.

4 Pagini V  « < 2 3 4  
Closed TopicStart new topic
> O Stire Bomba : Stolojan S-a retras..., ...din cursa ptr. Cotroceni !
Inorog
mesaj 6 Oct 2004, 09:07 AM
Mesaj #106


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.182
Inscris: 9 May 04
Forumist Nr.: 3.435



Clarence:
QUOTE
thumb_yello.gif  dar... vrei sa jignesti Capitala??  huh.gif  spoton.gif


Hopa ohmy.gif , la asta nu m-am gandit sad.gif Cer scuze tuturor celor din Capitala care se simt lezati ... pls.gif

abis:
QUOTE
Despre propunerea cu Ciuhandu si Johannis nu pot zice decat ca este nerealista


Dar sobru mai esti cool.gif Mai citeste odata ce am scris in post: "Macar aici pe forum sa visam un pic, ca in viata reala e tambalau mare !"


--------------------

A mai venit si-un inorog straveziu foarte speriat, foarte livid. Locuia intr-un viitor aramiu cu vedere la vid.
Nichita Stanescu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 6 Oct 2004, 09:54 AM
Mesaj #107


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (Inorog @ 6 Oct 2004, 10:20 AM)
Dar sobru mai esti cool.gif

Scuze! Ai dreptate, nu am citit cu atentie.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mogaldeatza
mesaj 6 Oct 2004, 10:52 AM
Mesaj #108


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.155
Inscris: 20 June 03
Forumist Nr.: 392



Daca tot va trebui sa asistam la lupta intre greii zilei wink.gif Basescu si Nastase, sper ca macar
unul din ei sa aiba discursuri coerente. Nastase deja a trecut la injurii ( poate nu mai are nimic
de spus tarii in afara de "Ma doare la basca de voi fraierilor, io sunt stapan aici" ) si crede ca poate
sa joace fazan la tv, iar Basescu , impulsiv cum il stim...
Poate reusesc consilierii de imagine wink.gif sa-i trezeasca la realitate.


--------------------
Nu-ti fie teama ca inaintezi prea incet. Teme-te daca te opresti!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 6 Oct 2004, 10:52 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Superunknown
mesaj 6 Oct 2004, 12:01 PM
Mesaj #109


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 911
Inscris: 15 February 04
Forumist Nr.: 2.236



QUOTE
He-he-he. Nu te apuca durerea de fiere numai cand ii citesti numele


QUOTE
Ba cred ca il apuca, si-l apuca rau... Sunt curios cine crede el ca e "sansa"...


Ha ha, ce priveliste: fanii lui Basescu il copiaza pe Brinzan pesedistul si se apuca sa puna diagnostice adversarilor politici rofl.gif

Sansa Romaniei e sa nu ne mai punem sperantzele in lideri "providentziali", si daca exista ceva strimb in tzara asta sa-l indreptam chiar noi, cu minutzele noastre, in loc sa ne plingem de mila ca n-avem cu cine vota.

Na, ca acuma brinzanii de serviciu or sa adauge si paranoia la diagnosticul pe care mi l-au pregatit... wink.gif


--------------------
"Screw you guys, I'm going home" (E. Cartman)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Inorog
mesaj 6 Oct 2004, 12:14 PM
Mesaj #110


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.182
Inscris: 9 May 04
Forumist Nr.: 3.435



Da chiar dom'le, Branzan asta da consultatii gratuite pe televiziuni ? laugh.gif

Cat despre Nastase (al cu case), am primit vesti ingrijoratoare de la prietenii mei din strainatate. Cica e posibil ca UE sa-l sustina pe Nastase mad.gif Ati auzit asa ceva ? Poate fi adevarat ? huh.gif

Acest topic a fost editat de Inorog: 6 Oct 2004, 12:17 PM


--------------------

A mai venit si-un inorog straveziu foarte speriat, foarte livid. Locuia intr-un viitor aramiu cu vedere la vid.
Nichita Stanescu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 6 Oct 2004, 12:26 PM
Mesaj #111


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



@ Inorog : N-ar nevoie de sustinere EU , pentru ca il vor vota masiv oamenii din " D'ale lui Mitica" biggrin.gif sad.gif

@ Superunknown : intr-adevar , ne-ai scutit de raspuns rofl.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 6 Oct 2004, 02:14 PM
Mesaj #112


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



@Inorog, in Timisoara nu am fost, dar Sibiul imi place la nebunie cum e gospodarit. Nu pot decat sa ma inclin in fata unui asa gospodar. Eu cred ca as vota un asa tandem. Oricum ar fi mai bine decat cu lacrimile lui basescu si ouale lui nastase.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Inorog
mesaj 7 Oct 2004, 08:40 AM
Mesaj #113


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.182
Inscris: 9 May 04
Forumist Nr.: 3.435



Bravo mariusc2 thumb_yello.gif

La inceputul lunii noiembrie, cand vor fi anuntate toate candidaturile, voi incerca sa fac pe forum o cabina de vot virtuala cu alegeri de presedinte, prim ministru si parlament. Va fi interesant de vazut ce optiuni are electoratul forumist smile.gif

March: sunt sigur ca optiunile noastre vor diferi de cele ale oamenilor lui Mitica. ohyeah.gif (off-topic: - Apropos, reporterul acela cu palarie neagra, Marin, sau cum il cheama, e total. Nota 10 +! pentru el)


--------------------

A mai venit si-un inorog straveziu foarte speriat, foarte livid. Locuia intr-un viitor aramiu cu vedere la vid.
Nichita Stanescu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 7 Oct 2004, 11:22 AM
Mesaj #114


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Cazul Basescu v. Ciuvica

Instanta nu a validat acuzatiile de politie politica

Un tribunal din Bucuresti a decis ieri ca acuzatiile formulate de Mugur Ciuvica si Max Badin, lideri ai Actiunii Populare, referitoare la presupusa colaborare a lui Traian Basescu cu fosta Securitate sint nefondate. Astfel, cei doi trebuie sa plateasca daune morale primarului Capitalei, dar si onorariul avocatilor pe care acesta i-a angajat in proces. In ce priveste latura penala, instanta a decis achitarea celor doi pentru acuzatia de calomnie, motivind ca fapta nu a fost facuta intentionat(...)

“Afirmatiile sint false, dar nu constituie o infractiune”

Renate Weber, presedintele Fundatiei pentru o Societate Dechisa, considera ca decizia instantei este una de compromis.
“Este un fel de judecata solomonica. Incearca sa se dea dreptate si unuia, si altuia. Decizia instantei releva ca afirmatiile lui Ciuvica nu sint adevarate, dar nu constituie o infractiune”, ne-a declarat Renate Weber. Presedintele Fundatiei pentru o Societate Deschisa este de parere ca, chiar si asa, liderul PD a cistigat acest proces. “Din momentul in care Traian Basescu a obtinut o despagubire, chiar simbolica, asta inseamna ca pe fond el cistiga acest proces. Doar ca Ciuvica nu e pedepsit penal”, a adaugat Renate Weber.



--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
sorin666
mesaj 7 Oct 2004, 11:31 AM
Mesaj #115


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.069
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 668



QUOTE (Inorog @ 6 Oct 2004, 12:27 PM)
Da chiar dom'le, Branzan asta da consultatii gratuite pe televiziuni ? laugh.gif

Cat despre Nastase (al cu case), am primit vesti ingrijoratoare de la prietenii mei din strainatate. Cica e posibil ca UE sa-l sustina pe Nastase mad.gif Ati auzit asa ceva ? Poate fi adevarat ? huh.gif

De ce, cetatenii UE voteaza si ei sau iar este o scornicire a biroului de "public relations" a individului ( "votati, ba, turma, cu cine trebuie, daca vreti sa aveti parte de capsuniade la liber din 2007" 6.gif )
In rest pe dobitocea l-am vazut la EuroNews, vorbea bine in limbile altora, doar cand a fost intrebat de coruptie a dat-o cotita cu limba de lemn mostenita de la nen'su Nicu Impuscatu si a inceput sa vorbeasca despre realizarile ultimilor ani...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 7 Oct 2004, 04:37 PM
Mesaj #116


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



He, he!Basu vrea sa fie presidinti, da' nu stie nici macar care sunt drepturile si obligatiile presedintelui Romaniei, stabilite prin Constitutie. Daca ar fi dupa mintea lui, ar insemna dictatura. Vai de noi, ce candidati avem! Mamaaa, de ce m-ai nascut in Romnaia????


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 7 Oct 2004, 04:54 PM
Mesaj #117


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (mariusc2 @ 7 Oct 2004, 06:50 PM)
He, he!Basu vrea sa fie presidinti, da' nu stie nici macar care sunt drepturile si obligatiile presedintelui Romaniei, stabilite prin Constitutie.

Nea Nelu, in curand ex-Cotrocelu tongue.gif stie Constitutia asa de bine incat tropaie pe ea ori de cate ori il impinge michiduta cel bolsevic. devil.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
MIA
mesaj 7 Oct 2004, 08:42 PM
Mesaj #118


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.320
Inscris: 21 April 04
Din: Timisoara, Romania
Forumist Nr.: 3.188



QUOTE (mutulica @ 3 Oct 2004, 05:26 PM)
cum era cu senila aia rupta?

Reproduc un mesaj de-al unui prieten de-al meu preluat de pe alt forum ca explicatie. smile.gif

QUOTE

Am citit mai de mult intr-o carte scrisa de un ofiter GRU fugit in vest despre tehnicile sovietice de manipulare si anihilare a opozitiei. Si am ramas cu gura cascata. Autorul le definea prin niste analogii interesante:

1) Senila rupta. Cel mai mare pericol pentru tancurile King Tiger nu a fost nici avionul Il2 Sturmovic nici tancul sovietic KV-2 ci un prizonier rus care a fost trimis la munca fortata in germania. Tipul lucra la tratamentul bolturilor de la senile si descoperise o metoda de a decali bolturile astfel in cit sa cedeze la o solictare de vreo 80 la suta din capacitatea nominala. Si punea un singur bolt "aranjat" intr-un set de senile. Morala: exact atunci cind un tanc german era intr-o situatie mai groasa sub foc inamic si accelera mai tare, boltul respectiv se rupea si tancul nu mai mergea nicaieri devenind prada sigura . Acel Ivan ramas anonim e considerat responsabil pentru distrugerea a 700 de tancuri King Tiger.

Pe plan politic asta se aplica prin contaminarea fortelor politice inamica cu oameni care exact la momentul esential o dadeau in bara ....

Voi nu va intrebati cum de Marian Munteanu a ajuns la ora actuala sa fie in afaceri cu fosti ofiteri de informatii si haladuieste intr-un partid securistico-legionar. Voi nu va intrebati cum de Radu Cimpeanu a venit exact la momentul orportun cu ideea de a-l face pe rege prim ministru si a discredita aprtidul liberal? Va mai aduceti aminte de Isarescu si Stolojan?

2) Semanatoarea Marusia. Sovieticii aveau talentul de a dispersa opozitia prin infiintarea unei miriade de nuclee politice moarte din start. In acest moment oamenii din bobor deveneau ametiti si nu isi mai puteau concentra votul pentru forte de opozitie reale. URR-ul se pare ca face parte din aceasta categorie de marusii mici si duioase numai bune de avortat...

3) Oglinda cenusaresei. Ideea nostima era ca oglinda din basmul cenusareasa era de fapt mincinoasa si pusa pe shotii. Pe plan politic sovieticii foloseau clone politice de discreditare. Va mai aduceti aminte de partidul liberal bratianu-cartof? Sau de printul Paul de Romania, pe vremea cind Mihai inca nu fusese mituit de Ilici ?


Precizez ca nu sunt neaparat de acord cu parerile/aplicatiile romanesti mentionate acolo. wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cactus
mesaj 8 Oct 2004, 06:30 AM
Mesaj #119


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.126
Inscris: 10 August 04
Din: nu spui; s-a schimbat
Forumist Nr.: 4.232



Fain de tot...

Surse liberale spun ca liderul lor doreste sa revina in viata politica, ceea ce ar tulbura si mai mult apele in Alianta D.A.
Traian Basescu sustine ca Theodor Stolojan se va intoarce in politica, in momentul in care isi va rezolva problemele de sanatate. Declaratia acestuia este sustinuta de surse liberale, care spun ca liderul PNL isi doreste sa revina in viata partidului
Theodor Stolojan este asteptat sa se intoarca in viata politica. Dupa ce presedintele delegat al PNL, Calin Popescu Tariceanu, a vorbit miercuri despre retragerea “temporara“ a lui Stolojan din “politica activa“, liderul PD Traian Basescu a declarat in seara aceleiasi zile ca partenerul sau de Alianta are “obligatia“ de a se intoarce.
In aceeasi emisiune, Basescu a lasat deschisa ipoteza ca Stolojan nu numai sa revina in politica, dar sa fie chiar premierul desemnat de Alianta, in cazul in care aceasta va castiga alegerile. Intrebat daca este posibil ca Stolojan sa fie premier al Romaniei, Basescu nu a negat ipoteza, nu a dat nici macar un raspuns evaziv, ci pur si simplu a ocolit subiectul raspunzand cu totul altceva.

http://www.jurnalul.ro/modules.php?op=modl...=14892&topic=32


--------------------
- "Help us, or else..!"
- "Or else what?"
- "Exactly!"

Nu e nimic mai trist decāt tristeţea unui om vesel. (Armando Palacio Valdes)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mogaldeatza
mesaj 8 Oct 2004, 07:29 AM
Mesaj #120


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.155
Inscris: 20 June 03
Forumist Nr.: 392




Si tacerea e un raspuns pan la urma. wink.gif


--------------------
Nu-ti fie teama ca inaintezi prea incet. Teme-te daca te opresti!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Inorog
mesaj 8 Oct 2004, 08:41 AM
Mesaj #121


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.182
Inscris: 9 May 04
Forumist Nr.: 3.435



MIA:
Ceea ce se scrie in acel articol despre Marian Munteanu si Radu Campeanu este adevarat. Nu trebuie bagat insa in aceeasi oala si Theodor Stolojan. Din intamplare, cineva apropiat mie l-a cunoscut personal pe Stolo. Este un om integru, cu totul si cu totul opusul tipului de om tradator. Altfel nici macar prin gand nu mi-ar fi trecut sa-l sustin.

In cazul lui Stolojan raman in picioare trei variante:
- este intr-adevar bolnav
- a fost santajat
- a fost o intelegere intre el si Basescu pentru a face rocada presedinte - prim ministru

sorin666:
QUOTE
De ce, cetatenii UE voteaza si ei sau iar este o scornicire a biroului de "public relations" a individului ( "votati, ba, turma, cu cine trebuie, daca vreti sa aveti parte de capsuniade la liber din 2007"  6.gif  )


Nu, cetatenii UE nu voteaza presedintele Romaniei. Insa multi cetateni de vaza ai UE controleaza o parte din ziarele si posturile tv romanesti. Daca a intrat in capul acestor cetateni sus pusi ca mai important decat orice (chiar si decat eradicarea coruptiei) este ca in prezent in Romania sa fie stabilitate, nu se stie sigur ce va rezulta.


--------------------

A mai venit si-un inorog straveziu foarte speriat, foarte livid. Locuia intr-un viitor aramiu cu vedere la vid.
Nichita Stanescu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 8 Oct 2004, 09:56 AM
Mesaj #122


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



@March, sa stii ca o cunoaste mult mai bine decat Basu. Motivele, le-ai spus tu si sunt de acord cu tine.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Superunknown
mesaj 8 Oct 2004, 12:01 PM
Mesaj #123


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 911
Inscris: 15 February 04
Forumist Nr.: 2.236



MIA, mesajul prietenului tau de pe alte forumuri are toate ingredientele unei actiuni de manipulare prin dezinformare. Care e scopul? Probabil, sa convinga cit mai multi dintre nehotariti sa voteze cu Basescu. Cum facem asta? Prin tehnica "cine nu e cu noi e impotriva noastra". Il luam pe cel care are alta opinie (de exemplu, vrea sa voteze cu URR) si il acuzam ca face jocurile PSD-ului. Mai dam doua-trei exemple mai mult sau mai putin credibile, bagam niste denumiri scoase din romanele lui Haralamb Zinca (senila rupta, semanatoarea marusia etc.) si bagam la radacina scenariului un mit care, desigur, nu poate fi verificat (un muncitor rus pe care nu stim cum il cheama, dar stim sigur ca e responsabil pentru distrugerea a 700 de tancuri Tiger). Nu in ultimul rind, trebuie sa spunem ca scenariul face parte din arsenalul KGB. Mesajul e destinat in primul rind celor cu convingeri anticomuniste care, evident, n-ar vrea sa faca parte din vreun scenariu "sovietic". Asa ca, ce sa faca... siliti de imprejurari voteaza cu "raul cel mai mic" ca sa nu iasa "raul cel mai mare".

Acest topic a fost editat de Superunknown: 8 Oct 2004, 12:02 PM


--------------------
"Screw you guys, I'm going home" (E. Cartman)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MIA
mesaj 8 Oct 2004, 09:45 PM
Mesaj #124


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.320
Inscris: 21 April 04
Din: Timisoara, Romania
Forumist Nr.: 3.188



QUOTE (Inorog @ 8 Oct 2004, 09:54 AM)
Nu trebuie bagat insa in aceeasi oala si Theodor Stolojan. Din intamplare, cineva apropiat mie l-a cunoscut personal pe Stolo. Este un om integru, cu totul si cu totul opusul tipului de om tradator.

Tot din īntāmplare şi eu ştiu pe cineva care īl ştia bine pe Stolo īntr-o vreme. Ce spui tu e corect - numai că uneori ( şi aici nu trebuie să acuzăm de rea voinţă ) oamenii mai fac şi greşeli ( uneori mari de tot sad.gif ) care-i fac potenţiale ţinte ale şantajului fără să realizeze acest lucru pe moment ... sad.gif

P.S. : Eu personal şi semnasem deja adeziunea pentru candidatura sa - sunt curios dacă mai e valabilă acuma automat pt. Băsescu ? rolleyes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fiatlux
mesaj 9 Oct 2004, 12:04 AM
Mesaj #125


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.347
Inscris: 8 October 03
Forumist Nr.: 944



QUOTE (MIA @ 8 Oct 2004, 11:58 PM)
P.S : Eu personal şi semnasem deja adeziunea pentru candidatura sa - sunt curios dacă mai e valabilă acuma automat pt. Băsescu ?  rolleyes.gif

Nu ! Atata lucru nu stii !? yikes.gif
Da' voi aveti catindatu' vostru! wink.gif


--------------------
"Cānd crezi că ai toate răspunsurile, viaţa schimbă toate īntrebările." Bob Marley ?!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pagini V  « < 2 3 4
Closed TopicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 08:10 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman