HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

3 Pagini V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Omul Cu Kitara, m-am nascut artist.
Vornicum
mesaj 18 Oct 2004, 10:03 AM
Mesaj #36


Provocat la Conversatie
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.117
Inscris: 11 March 04
Din: China
Forumist Nr.: 2.548



---editat de moderator ---

fara comentarii

--- ----

Acest topic a fost editat de atta: 18 Oct 2004, 10:40 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simonsays
mesaj 18 Oct 2004, 10:14 AM
Mesaj #37


Batranel oPsedat
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.074
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.836



esti chiar patetic cu insultele astea voalate, dragule.... vad ca nu incetezi sub nici o forma. insisti in aceleasi prostii... ok, treaba ta ...


--------------------
-- de aceea pentru mine muntele - munte, se zice, de aceea pentru mine iarba - iarba, se spune, de aceea pentru mine izvorul - izvoreste, de aceea pentru mine, viata - se traieste --
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mara
mesaj 18 Oct 2004, 10:17 AM
Mesaj #38


Domnitor
******

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 2.145
Inscris: 30 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.040



Ce insulte voalate?! Ce era voalat acolo?! Clar ca lumina zilei... si jalnic. 6.gif


--------------------
Freedom is just another word for nothing left to lose.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 18 Oct 2004, 10:17 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
The perfect spar...
mesaj 13 Nov 2004, 04:42 PM
Mesaj #39


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 16
Inscris: 8 November 04
Forumist Nr.: 4.864



era dimineata si ere racoare; el isi fuma tigara de dimineata si se uita la trandafirii care se inmultisera anul acela in mod neobisnuit, dar lui oricum nu pre ii placeau trandafirii. Se obisnuise sa se trezeasca dimineata devreme ca sa mearga la lucrusi, in weekend, nu putea sa doarma mai mult ca de obicei. Ii placea totuisi sa se trezeasca devreme si sa stea de vorba cu el insusi. Isi arunca mucul de tigara si pregati ceaiul pe care il duse la pat iubitei sale care il saruta repede si multumi.Ii placea la el cel mai mult ca, desi erau impreuna de mult timp, el reusea sa o surprinda cu cate ceva.
Au iesit amandoi in terasa si ea a inceput sa cante la flaut, iar el asculta linistit.Dupa cateva minute fata se intoarce spre el si ii spune cat de incantata e de trandafiri:
-Ar trebui sa ne facem o gradina intreaga doar cu trandafiri...ce zici?
-Ti-am spus ca nu ma atrag prea tare trandafirii, si in plus am irosi prea mult spatiu pe care l-am putea valorifica cumva
-Nu te vad eu pe tine cultivand rosii sau alte legume.
timpul trecea si ei tot impreuna mereu. Se hotarasera sa se casatoreasca in primavara viitoare si credeau ca ei vor fi cei mai fericiti oameni de pe planeta, insa ea cunoaste un barbat care, prin metode invatate din carti de psihologie si filosofie, o duce in patul lui la doar cateva ore dupa ce o cunoaste.
El era singur si se obisnuise cu situatia lui, isi mutase atentia catre alte activitati care ii dadeau bucurii marunte. A mai incercat sa cunoasca si alte femei, dar a fost in zadar.
Trecuse un an de cand era singur si, intr-o dimineata de duminica, iesi pe terasa, isi aprinse o tigara si privirea ii cazu pe trandafirii din fata casei.Isi zise:"ce frumosi erau trandafirii aniul trecut"


--------------------
Mai natural de atat nu se poate!
www.miere-de-albine.ro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vornicum
mesaj 15 Nov 2004, 09:03 AM
Mesaj #40


Provocat la Conversatie
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.117
Inscris: 11 March 04
Din: China
Forumist Nr.: 2.548



E o poveste foarte romantica.
Banuiesc ca e vorba de o poveste din propria viata.
Cu atat mai mult e mai frumoasa.

The perfect spark, welcome.gif la "Omul cu kitara" si te mai astept cu alte povestiri. spoton.gif

Go to the top of the page
 
+Quote Post
The perfect spar...
mesaj 19 Nov 2004, 04:53 PM
Mesaj #41


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 16
Inscris: 8 November 04
Forumist Nr.: 4.864



Mersi de primire. wink.gif


--------------------
Mai natural de atat nu se poate!
www.miere-de-albine.ro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vornicum
mesaj 20 Nov 2004, 11:39 AM
Mesaj #42


Provocat la Conversatie
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.117
Inscris: 11 March 04
Din: China
Forumist Nr.: 2.548



Asa-s eu, mai calduros din fire cand vad sentimente curate si nedisimulate spoton.gif
Weekendul asta compun si eu o povestioara care ma gadila la inimioara.
Si guess what? O pun pe sticla hanului!
Mdea....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dark Angel
mesaj 22 Nov 2004, 02:34 PM
Mesaj #43


Debates Partner
*****

Grup: Membri
Mesaje: 835
Inscris: 14 May 04
Forumist Nr.: 3.492



mai, mie mi-a placut poezioara colectionarei, cea dedicata lui Vornicum ...
ii zicea acolo ca e iubitor de filologie(scuzati, mi s-a parut magistrala laugh.gif )...adica ma iubeste vornicelu' pe mini? huh.gif


--------------------
Prostia este infinit mai fascinanta decit inteligenta. Inteligenta are limitele ei, prostia nu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vornicum
mesaj 22 Nov 2004, 02:39 PM
Mesaj #44


Provocat la Conversatie
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.117
Inscris: 11 March 04
Din: China
Forumist Nr.: 2.548



Intru-cat sunt pe topicul meu o sa-ti zic ce am de zis:
Nu stiu ce ai tu cu mine, flower, vad ca tot ma freci la melodie cum intri pe Han. Ai facut o pasiune pentru mine. Spune daca vrei sa-ti fac eu ceva tie si ti-e rusine sa spui pe fatza. Trimite un PM si rezolvam. Dar pe Han sa nu ma mai haituiesti, te rog eu mult!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dark Angel
mesaj 22 Nov 2004, 02:49 PM
Mesaj #45


Debates Partner
*****

Grup: Membri
Mesaje: 835
Inscris: 14 May 04
Forumist Nr.: 3.492



cata galanterie, vornicum...
intrucat esti pe topicul matale laugh.gif eu nu pot comenta...

sa nu te mai haituiesc, deci...draga mi se par atat de haioase postarile tale 6.gif intrucat nu ma pot abtine...


--------------------
Prostia este infinit mai fascinanta decit inteligenta. Inteligenta are limitele ei, prostia nu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vornicum
mesaj 22 Nov 2004, 02:52 PM
Mesaj #46


Provocat la Conversatie
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.117
Inscris: 11 March 04
Din: China
Forumist Nr.: 2.548



Vreau sa fiu haios, pentru asta postez pe Han.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simonsays
mesaj 22 Nov 2004, 03:18 PM
Mesaj #47


Batranel oPsedat
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.074
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.836



QUOTE (Vornicum @ 22 Nov 2004, 03:52 PM)
Vreau sa fiu haios, pentru asta postez pe Han.

dragule, daca vrei sa fii bufon, sa te astepti sa fii tratat ca atare ... smile.gif

(cunosti expresia "gura bate fundul" ? e, acum sa o tii minte spoton.gif )


--------------------
-- de aceea pentru mine muntele - munte, se zice, de aceea pentru mine iarba - iarba, se spune, de aceea pentru mine izvorul - izvoreste, de aceea pentru mine, viata - se traieste --
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vornicum
mesaj 23 Nov 2004, 07:37 AM
Mesaj #48


Provocat la Conversatie
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.117
Inscris: 11 March 04
Din: China
Forumist Nr.: 2.548



Simonsays, tu nu contezi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dark Angel
mesaj 23 Nov 2004, 08:48 AM
Mesaj #49


Debates Partner
*****

Grup: Membri
Mesaje: 835
Inscris: 14 May 04
Forumist Nr.: 3.492



adica cum nu conteaza? huh.gif


--------------------
Prostia este infinit mai fascinanta decit inteligenta. Inteligenta are limitele ei, prostia nu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simonsays
mesaj 23 Nov 2004, 10:05 AM
Mesaj #50


Batranel oPsedat
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.074
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.836



adica cica nu ma baga in seama... dar de fapt ... NUMAI ASTA FACE !!! rofl.gif

omu cica ignora "dusmanii" de pe han, dar, de fapt, cand se linistesc apele, are grija sa deschida un topic de genul "omu cu kitara", sau si mai recentul "locul unde vornicul zice pe dos" ... clovn, ce ti-am zis ! rofl.gif


--------------------
-- de aceea pentru mine muntele - munte, se zice, de aceea pentru mine iarba - iarba, se spune, de aceea pentru mine izvorul - izvoreste, de aceea pentru mine, viata - se traieste --
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dark Angel
mesaj 23 Nov 2004, 10:13 AM
Mesaj #51


Debates Partner
*****

Grup: Membri
Mesaje: 835
Inscris: 14 May 04
Forumist Nr.: 3.492



suntem fraieri noi, ca incercam sa-l aducem cu picioarele pe pamant...ar trebui sa-l ignoram
wink.gif

are deja foarte multi prieteni, vorbesc lucruri interesante...despre ce, cat si unde vor mai bea...
tie ar trebui sa-ti placa vornicum...la fel de mult cum iti place alcoolul...


--------------------
Prostia este infinit mai fascinanta decit inteligenta. Inteligenta are limitele ei, prostia nu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simonsays
mesaj 23 Nov 2004, 10:34 AM
Mesaj #52


Batranel oPsedat
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.074
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.836



pai practic in afara de discutii de alcool, si cat si cum consuma (practic nu a iesit cu nici un/o forumist/a sa o si faca), si bagatul in seama, nu prea mai e nimic interesant ... rofl.gif ntz ntz..din ce in ce mai clar portretul ... ohyeah.gif


--------------------
-- de aceea pentru mine muntele - munte, se zice, de aceea pentru mine iarba - iarba, se spune, de aceea pentru mine izvorul - izvoreste, de aceea pentru mine, viata - se traieste --
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vornicum
mesaj 10 Dec 2004, 08:28 AM
Mesaj #53


Provocat la Conversatie
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.117
Inscris: 11 March 04
Din: China
Forumist Nr.: 2.548



Toate par a se aduna acum cand ma simt epuizat atat fizic cat si psihic. Mutarea birourilor la sectia a doua,birouri noi,colegul asta nou si rahidianic, distanta mare de la servici pana acasa ,intalnirea cu fosta prietena care era cat pe aici sa ma calce cu masina,toate se aduna acum de parca Universul insusi ar complota impotriva mea impreuna cu nesabuitul de Cronos.
Toate orizonturile vietii mele se intersecteaza intr-un punct mort.Toate capata proportii monstruoase, parca ma aflu intr-o camera in care fiecare sunet se amplifica de mii de ori si imi izbeste violent timpanele obosite.Probleme grave se arata in zare. Mi-e frica. Simt ca echilibrul existentei mele interioare se sfarama treptat si pierd controlul.
Mi-e o frica cumplita de viitor.Nimeni nu stie asta. Poate doar Mihaela,ea cred ca simte asta.
Habar nu are cat de cumplit este cand demonii care salasluiesc in sufletul meu se dezlantuie. Inca nu i-am dat prilejul sa afle.
Mi-e teama ca de sarbatori o sa afle. Ei se hranesc cu ura din mine ,cu teama si deznadejdea pe care acum le simt mai mult decat oricand.
Ma rog pentru sufletul meu si al ei.
O iubesc mult si nu vreau ca sa sufere din cauza mea.
Nimeni nu ar trebui sa sufere din cauza altuia. E nedrept, inuman, crud.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 10 Dec 2004, 08:44 AM
Mesaj #54


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



Welcome back, Vornicum


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 10 Dec 2004, 12:37 PM
Mesaj #55


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



QUOTE
E nedrept, inuman, crud.


Si doare cu atat mai mult cu cat vezi ca asta se intampla atat de des... Sper ca vei fi norocos si ca nu va suferi din cauza ta, pentru ca pe tine te va durea mai mult daca o vei face sa sufere.


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vornicum
mesaj 14 Dec 2004, 10:58 AM
Mesaj #56


Provocat la Conversatie
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.117
Inscris: 11 March 04
Din: China
Forumist Nr.: 2.548



Ploua infernal,
si noi ne iubeam prin mansarde.
Prin cerul ferestrei, oval,
norii curgeau īn luna lui Marte.

Peretii odaii erau
nelinistiti, sub desene īn creta.
Sufletele noastre dansau
nevazute-ntr-o lume concreta.

O sć te ploua pe aripi, spuneai,
ploua cu globuri pe glob si prin vreme.
Nu-i nimic, iti spuneam, Lorelei,
mie-mi ploua zborul, cu pene.

Si mć-naltam. Si nu mai stiam unde-mi
lasasem īn lume odaia.
Tu mć strigai din urma: raspunde-mi, raspunde-mi,
cine-s mai frumosi: oamenii?... ploaia?...

Ploua infernal, ploaie de tot nebuneasca,
si noi ne iubeam prin mansarde.
N-as mai fi vrut sć se sfirseasca
niciodata-acea luna-a lui Marte


Superbe versuri de Nichita Stanescu. Puse pe muzica suna sublim.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vornicum
mesaj 18 Dec 2004, 07:24 PM
Mesaj #57


Provocat la Conversatie
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.117
Inscris: 11 March 04
Din: China
Forumist Nr.: 2.548



AVERTUSMENT!! Eseul de fata se vrea un pamflet. Toate personajele sunt forumisti dragi sufletului meu. Nu contine jigniri sau insulte.Nu se insinueaza nimic, totul e spus direct. Sunt sigur ca persoanele amintite nu se supara.Sunt forumisti cu simtul umorului dezvoltat.
Daca cei amintiti aici se simt intr-un fel lezati, prezentarea va fi stearsa. Cei ce nu au legatura cu subiectul sunt rugati sa nu-si exprime in mod violent criticile. Nu ii priveste.Va rog sa lasati libera forta cuvantului scris.Multumesc. AVERTISMENT!!


Intalnirea forumistilor din decembrie

La masa rezervata au ajuns deja 5 forumisti.
La ora 8 a intrat in local o fata extrem de frumoasa. A intrat , a privit in jur si vazand cele 5 fetze extrem de curioase a exclamat :
"ComicDiva e aici.Va rog aplauzele mai tarziu cand o sa am chef sa le ascult! Danke scholn , tovarasi"

Au trecut 5 minute si un zgomot infernal s-a auzit in fata usii.
O motocicleta a aparut pe usa si a oprit langa barman. Voinicul, un tip bine cu umeri puternici i-a comandat aluia de dupa tejghea: "O boNboana care este, tovarase si sa vina la mine si fata aia blonda cu tzatze mari care se holbeaza la mine"
Dupa care tipu s-a apropiat de masa celor 6 si s-a prezentat : "Eu sunt Ghost si imi plac boNboanele si femeile.Corect?"

Dupa iar 5 minute usa localului s-a deschis brusc si a aparut un baiat cu o sticla de scotch intr-o mana si cu o sticla de bere in cealalta.Mirosea a busuioaca.S-a apropiat de masa celor 7 si a zis: "Eu sunt Vexxu si sarbatoresc in fiecare zi ziua alcoolicilor anonimi. Da' eu cu cine votez?"

Iarasi 5 minute si pe usa a intrat un tip mic si robust.S-a apropiat de meseni si a zis:"Eu sunt Arnold si am grija de debusolati"

Inca 5 minute si de dupa usa a aparut un tip slabanog si debusolat (i se citea in priviri).Inainte de a ajunge la cei deja sositi s-a impiedicat in vreo 4 scaune.
S-a prezentat : "Buna. Eu sunt Vornicum, mi se zice si Nevolnicum pe aici.Pot sa stau si eu cu voi?"
ComicDiva:"Da in alta parte n-ai loc , mai nene? Ce te inghesui aici?"
Omu_Vexx :"Eu cu cine votez , Nevolnice? Hai sa bem, ca te vad cam palid..."
Ghost: "Nevolnice, n-ai boNboane? Stai jos tovarase, vezi numai sa nu imi toci motoreta din greseala"
Arnold:"Eu ma ocup cu eradicarea ta. Stai acolo cat mai departe de noi si taci din gura, intzelegi? Ca altfel iti bag castravetele asta pe gura!Clar?"

Au trecut inca 5 minute si localul s-a umplut de o lumina foarte stralucitoare. A intrat o fata extrem de frumoasa, semana cu Claudia Schiffer in zilele ei bune.Barbatii de la masa s-au ridicat ca la un semn si au zis in cor: "Poftim , e liber!"
"Sunt denise, fosta denise_d si viitoare denise_e." zise fata si uitandu-se la baietii care o admirau hipnotizati zise suav "Va rog inchideti gura ca intra musca! Eu ma ocup cu concilierea pe aici, nu prezint moda"

A trecut o jumatate de ora si se parea ca toti au venit. Cand sa se declare inchiderea condicii de prezenta, toti cei prezenti au remarcat ca a mai aparut cineva.Cand a ajuns? Cine e? De ce nu au simtit cand a intrat?
Era un tip intre 2 varste, nici prea mare nici prea mic, nici prea gras , nici prea slab, nici brunet nici blond.
Toti l-au masurat din cap pana la picioare curiosi.
"Sunt Mihai."
ComicDiva:" Si eu sunt Traian Basescu Marinel.Repetati dupa mine tovarasi : ComicDiva rulz!"
Ghost: "BoNboane nu ai Mihai? Barman, vine fata aia odata?!?"
Omu_Vexx:"Traiasca berea ca nu mai am scotch! Sefu, ia fa tu o cinste la toti si te credem, pe cuvant!"
Vornicum:"Buey, unde e dovada ca esti Mihai?"
Arnold:"Ti-am zis sa taci!Vrei sa te extermin? Iar crezi ca ai ceva de spus? daca n-ai, atunci taci!"
Denise:"In calitate de conciliator va zic voua (Vornicum si arnold) sa taceti! Deci, ai dovezi ca tu ai fi Mihai?"

"Da. Am aici lista cu IP-urile voastre..."
Denise:"Si ce e aia langa IP-ul fiecaruia?"
Mr.M:"Numele virusului cu care v-am virusat calculatoarele fiecaruia"
ComicDiva: "ComicDiva rulz!! Mai tovarasi, e chiar Mihai!"
Mr.M:"Azi eu prezidez intalnirea si va avertizez ca nu aveti dreptul sa va impotriviti.Daca aveti nelamuriri,intrebari contactati-ma prin PM"
"Primele masuri ca si presedinte de intalnire sunt:1.Vornice,nu ai voie sa mai vorbesti decat in jungla"
Arnold:"Asa!Du-te-n **** (Congo)!Sa taci atunci cand vorbesti!"
Vornicum:" E o conspiratie! Miscarea ataca iarasi..."
Mr.M:"daca ai nelamuriri trimite un PM, si asa nu-l citesc... 2.Vexxu primeste un butoi cu bere din partea firmei 3.Ghost,firma iti ofera o motocicleta noua"
Ghost:"Si femeia cu sani mari nu mi-o dai?"
Mr.M:"Aia ti-o iei singur ca si asa ai acasa 2!...4.ComicDiva, tu iti deschizi de maine un stand comic unde o sa te ocupi cu chestii comice"
ComicDiva:"ComicDiva rulz!!acum puteti sa aplaudati"
Mr.M:"Denise_d , te numesc responsabil cu impacarea in firma mea si ... iti propun sa accepti odata sa iesi cu mine ca nu pot sa traiesc fara sa te vad in fiecare zi!"
Denise:"Mihai,nu te aseza in genunchi in fata mea , te rog... te vad forumistii!"
Mr.M :" Corect gandit, conform regulamentului! Daca aveti propuneri, nelamuriri, intrebari, sugestii va rog sa trimiteti pm, nu mai faceti circ degeaba ca stricati atmosfera!"
Vornicum:"Miscarea comploteaza... aici e circul!"
Arnold:"Mai, deja imi creste tensiunea!!Esti nebun sau prost?!?!... stai putin ... sunt eu destept si fac ce vreau cu tine!HAHAHAHAHAHAHA"
Mr.M:"Vornice, pentru asta iti tau dreptul de a mai posta in Jungla. O sa postezi doar cand o sa fiu eu pe acolo sa te observ! Intalnirea de azi s-a incheiat.Pentru propuneri, nelamuriri, intrebari, sugestii va rog sa trimiteti pm.Va repet de o mie de ori dar tot faceti cum vreti voi!"

ComicDiva:"ComicDiva rulz!!Pentru propuneri, nelamuriri, intrebari, sugestii sa mi va adresati direct!"

Acest topic a fost editat de Vornicum: 18 Dec 2004, 07:26 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vexx
mesaj 19 Dec 2004, 08:27 AM
Mesaj #58


Paharnic oPsedat
****

Grup: Membri
Mesaje: 353
Inscris: 15 March 03
Din: In the mist of ignorance...
Forumist Nr.: 87



Vornice, n-ar putea sa fie serial?

Parerea mea! rofl.gif rofl.gif rofl.gif

Chiar mi-a placut, mai ales partea cu "Eu cu cine votez". rofl.gif


--------------------
I drink to drown my sorrows, but the damned things have learned to swim.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
ComicDiva
mesaj 19 Dec 2004, 08:42 AM
Mesaj #59


White Trash Beautiful
*****

Grup: Membri
Mesaje: 528
Inscris: 18 May 04
Din: a galaxy far far away....
Forumist Nr.: 3.552



oh... no pictures please, daaaaahlings. smile.gif)

bravo
mi-ai surprins esenta perfect. wink.gif
The story rullz. smile.gif



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
denise
mesaj 19 Dec 2004, 10:41 AM
Mesaj #60


Domnitor
******

Grup: MembriOffBoard
Mesaje: 2.426
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.412



huh.gif Mda...voua va convine. Dar pe mine daca ma prinde Ancuta ... ma lasa fara cositele blonde de Claudia Schiffer. cry.gif As fi putut sa ma obisnuiesc cu ele...
Suparat trebuie sa mai fii vornicele pe Mihai... auzi, cu soacra!

PS1 Daca va mai certati va impaciuesc regulamentar! Am zis! tongue.gif

PS2... blink.gif De unde vine "e"-ul acela, sa-mi cunosc si eu norocu', manca-ti-as?

Acest topic a fost editat de denise: 19 Dec 2004, 10:53 AM


--------------------
__________
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vornicum
mesaj 19 Dec 2004, 08:52 PM
Mesaj #61


Provocat la Conversatie
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.117
Inscris: 11 March 04
Din: China
Forumist Nr.: 2.548



Multumesc celor 3 forumisti super bengosi. Sunteti frumosi din toate punctele de vedere. Nu degeaba v-am pus pe hartie.
PS la PS2 al lui denise : "e"-ul vine ca e dupa d in alfabet. wink.gif
Ps2 : Inca nu am reactii de la Ghost, unul din parintii Poienii. Sper ca nu o sa fie socat de tot hh.gif

Acest topic a fost editat de Vornicum: 20 Dec 2004, 10:19 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cactus
mesaj 19 Dec 2004, 08:56 PM
Mesaj #62


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.126
Inscris: 10 August 04
Din: nu spui; s-a schimbat
Forumist Nr.: 4.232



mie-mi place cum ai scris...


--------------------
- "Help us, or else..!"
- "Or else what?"
- "Exactly!"

Nu e nimic mai trist decāt tristeţea unui om vesel. (Armando Palacio Valdes)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
denise
mesaj 19 Dec 2004, 09:06 PM
Mesaj #63


Domnitor
******

Grup: MembriOffBoard
Mesaje: 2.426
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.412



QUOTE (Vornicum @ 19 Dec 2004, 08:52 PM)
PS la PS2 al lui denise : "e"-ul vine ca e dupa d in alfabet. wink.gif

biggrin.gif Asta inseamna ca trebuie sa trec prin tot alfabetul...28 ?!!
Man, aduce deja a profesionism... rofl.gif


--------------------
__________
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vornicum
mesaj 16 Jan 2005, 03:55 PM
Mesaj #64


Provocat la Conversatie
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.117
Inscris: 11 March 04
Din: China
Forumist Nr.: 2.548



Cica au venit Brave Heart,The Gladiator, The Patriot si The Mask intr-o vacanta in Romania. Au batut Romania in lung si in lat si au ajuns si in Moldova. S-a facut seara si au tras la un Han. Au intrat si au comandat cina. Pana sa le vina mancarea, cei 4 au inceput sa se antreneze fiecare in stilul lui luand la bataie pe cei aflati in Han la ora aia. Vazand acestea, gazda hanului a venit la ei si le-a zis: "Vedeti ca nu actionati conform Regulamentului!"
Auzind acestea cei patru au reactionat:
Brave Heart a scos pumnalul din lemn de dupa pleata groasa,l-a luat usor de guler si i-a zis: "Listen, Mister,you can take my land,my internet, even my life,but you can not take my.... FREEDOM!!!"
The Gladiator si-a scos sabia si l-a privit direct in ochi zicand:"Sir, what you do in life it goes for... eternity! Stick togheter!"
Mai diplomat, The Patriot i-a zis ashea:" Boy, don't ask what country can do for you, but ask what you can do for country!"
The Mask s-a apropiat de el ,i-a zis:"I'm Ipkissss..Smokieeee!" si i-a facut un wedggie dureros.
Dupa acestea cei 4 s-au luat de manuta si ne mai asteptand cina au parasit hanul cantand.
Vazand ca pleaca, patronul hanului a strigat dupa ei: "Yuuuhuuu..!!"
Brave Heart s-a intors iritat:" What?!?"
"Ati uitat Regulamentul pe masa... Va multumesc pentru intelegere!"
Brave Heart s-a uitat la ceilalti 3 si a zis filosofic: " Yeah...right!"

Don't speak too much, don't think against, and most of all ... OBEY!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 16 Jan 2005, 09:14 PM
Mesaj #65


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



Ha ha ha.
Acum ca am ras, imi spui si mie unde este gluma?


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vornicum
mesaj 17 Jan 2005, 07:15 AM
Mesaj #66


Provocat la Conversatie
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.117
Inscris: 11 March 04
Din: China
Forumist Nr.: 2.548



Omule, te bagi aiurea pe un topic avand o tema bine definita.
Du-te tu frumushel si fa altceva...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 17 Jan 2005, 07:19 AM
Mesaj #67


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



Hotul striga "Hotii !"

Ai uitat ca tocmai tu ziceai ca poiana atat de draga tie e loc pentru offtopic, asa ca toate mesajele sunt ok ?


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vornicum
mesaj 17 Jan 2005, 07:46 AM
Mesaj #68


Provocat la Conversatie
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.117
Inscris: 11 March 04
Din: China
Forumist Nr.: 2.548



Doamnelor si domnilor , asta a fost barrie. Nu-l bagati in seama, ca eu n-o fac. Sper sa se revina la subiect si sa nu mai bruieze nici unu din categoria asta. Sper cu toata fiinta. spoton.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 17 Jan 2005, 07:56 AM
Mesaj #69


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



Spera, ca speratul e pe gratis...

On topic: cantec cu Gigi (asta e pentru cunoscatori, la fel ca balada lui Jimmy Hendrix). rofl.gif rofl.gif rofl.gif mwah1.gif rofl.gif rofl.gif

Acest topic a fost editat de Barrie: 17 Jan 2005, 07:56 AM


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vornicum
mesaj 17 Jan 2005, 08:10 AM
Mesaj #70


Provocat la Conversatie
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.117
Inscris: 11 March 04
Din: China
Forumist Nr.: 2.548



QUOTE (Barrie @ 17 Jan 2005, 07:56 AM)
On topic: cantec cu Gigi (asta e pentru cunoscatori, la fel ca balada lui Jimmy Hendrix).

Stiu ca esti obisnuit cu anumite creatii de mahala, fiecare cum se simte bine, dar te rog sa nu mai postezi mahalagisme in topicul acesta. Ia-o ca pe o rugaminte personala wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 14 May 2024 - 11:09 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman