HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor avānd ca temă principală Politica Externa. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

3 Pagini V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Un Nou Atac Terorist In Care Sunt Implicati Copii
nefertiti-old
mesaj 2 Sep 2004, 10:24 AM
Mesaj #1


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Peste 100 de copii sunt, īn continuare, ostaticii teroriştilor ceceni care au preluat controlul asupra şcolii din Beslan. Numărul prizonierilor este īnsă mai mare, pentru că īn şcoală au fost prinşi, deopotrivă, părinţi şi profesori. Ieri, comandoul a refuzat să predea copiii īn schimbul unor importanţi oficiali ai republicii. Mai mult chiar: răpitorii ameninţă că vor ucide 50 de prizonieri pentru fiecare camarad de-al lor care moare. Aproximativ 30 de terorişti mascaţi, īnarmaţi şi blindaţi cu explozibil au coborīt, lingă scoala, dintr-un camion şi au deschis focul imediat după īncheierea festivităţilor de deschidere a noului an şcolar. Forţele de ordine au ripostat, īn īncercarea de a-i opri pe atacatori. Bilanţul acestor prime confrunări: 3 morţi şi 11 răniti. Teroriştii cer retragerea trupelor ruse din cecenia, oprirea acticităţilor armate şi eliberarea autorilor atentatului din 21-22 iunie, din Inguşeţia, soldat cu 90 de morţi şi revendicat de liderul cecen Aslan Mashadov.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 2 Sep 2004, 10:27 AM
Mesaj #2


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Cei trei morti sunt din randul atacatorilor, fortelor de ordine sau sunt civili (parinti, profesori, copii) prinsi intre focuri?

Vor rezolva rusii criza la fel cum au "rezolvat-o" pe cea de acum doi ani, cand cecenii luasera peste o suta de ostatici intr-un teatru moscovit?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 2 Sep 2004, 10:35 AM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



Parcă era vorba de 9 morţi. Cel puţin aşa apare īn ziar (EZ)
Evenimentul online zice că sunt 7. Ce debbandadă hh.gif
Evenimentul


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 2 Sep 2004, 10:35 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
nefertiti-old
mesaj 2 Sep 2004, 10:46 AM
Mesaj #4


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Eu am pomenit de un bilant al primelor confruntari, de ieri. Cate victime sunt acum, nu stiu inca. Si nici nu stiu din randurile cui sunt, dar se va afla azi, probabil.

Problema este, insa, faptul ca teoristii recurg din nou la implicarea unor copii, care ar putea muri fara macar sa stie de ce. Ei nu au nici o legatura cu politica Rusiei, cu politica in general. 50.gif


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MIA
mesaj 2 Sep 2004, 10:47 AM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.320
Inscris: 21 April 04
Din: Timisoara, Romania
Forumist Nr.: 3.188



Si asta dupa o explozie a unei masini-capcana in Moscova, doua avioane doborite ( se pare ) tot dupa atacuri-sinucigase ... ph34r.gif

hmm.gif ... se pare ca cecenii s-au enervat. Si nu e exclus sa primeasca unele "ajutoare" de la unii care vor sa-i tina pe rusi ... ocupati ... devil.gif

Nasoala evolutie ... nu e exclus ca lucrurile sa escaladeze si mai rau ... cry.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 2 Sep 2004, 10:52 AM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



QUOTE (nefertiti @ 2 Sep 2004, 11:59 AM)
Eu am pomenit de un bilant al primelor confruntari, de ieri. Cate victime sunt acum, nu stiu inca. Si nici nu stiu din randurile cui sunt, dar se va afla azi, probabil.

laugh.gif Hai măi nefe, ce fel de ziaristă eşti tu? Păi dacă e vorba de un ziar apărut azi, nu e normal să se refere la evenimente petrecute ieri?
Īn EZ zice clar. "victime īn urma asaltului de ieri".

Referitor la partea cu copiii īntradevăr e revoltător sad.gif . Dar care ar fi soluţia? Ştii pānă la urmă e şi vin autorităţilor ruse. Data trecută au intrat īn forţă īn teatru şi au īmpuşcat tot, inclusiv ostateci. Acum teroriştii şi-au luat măsuri de precauţie mai mari (cred ei) dacă s-ar lansa un atac frontal cu victime printre copii atunci opinia publică i-ar blama şi pe ei dar şi pe autorităţi. Cam ăsta cred că e planul lor. Nu este scuzabil evident.


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 2 Sep 2004, 10:57 AM
Mesaj #7


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



actionmedia, nu ma refer la ce scrie evz. e treaba lor, iar eu nu ii scuz. eu ma refeream la ce am spus eu in primul post. "Forţele de ordine au ripostat, īn īncercarea de a-i opri pe atacatori. Bilanţul acestor prime confrunări: 3 morţi şi 11 răniti." Asta spuneam eu acolo, la un moment dat, referindu-ma la prima interventie de la declansarea atacului. Sper ca acum ai inteles.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MIA
mesaj 2 Sep 2004, 11:01 AM
Mesaj #8


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.320
Inscris: 21 April 04
Din: Timisoara, Romania
Forumist Nr.: 3.188



QUOTE (actionmedia @ 2 Sep 2004, 12:05 PM)
Ştii pānă la urmă e şi vin autorităţilor ruse. Data trecută au intrat īn forţă īn teatru şi au īmpuşcat tot, inclusiv ostateci.

Bun - asta e perceptia, bazata mai degraba pe o prejudecata de genul "ete ce brutali si nepasatori e rusii" - in realitate majoritatea victimelor dintre ostatici s-au datorat incompetentei, timpului lung de reactie si dezorganizarii din rindul serviciilor de ambulanta si politie "normala". Trupele speciale si-au facut datoria bine, au lichidat teroristii "adormiti" de gazul neuro-toxic, numai ca - fiind relativ putini - nu au putut sa si evacueze in timp util toti ostaticii, o buna parte din ei murind ca urmarii expunerii indelungate la gazul folosit. sad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dead-cat
mesaj 2 Sep 2004, 11:13 AM
Mesaj #9


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



si e improbabil ca metoda sa functioneze a doua oara. presupun ca acum teroristii au masti de gaze.


--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Olaf
mesaj 2 Sep 2004, 11:21 AM
Mesaj #10


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.591
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 826



QUOTE
presupun ca acum teroristii au masti de gaze

Poate ca acum hotarasc sa ii iradieze...
Ma intreb daca faptul ca sunt implicati copii schimba intr-adevar situatia. Din punct de vedere al opiniei publice, da, se schimba. Intrebarea este daca lor o sa le pese.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sorin666
mesaj 2 Sep 2004, 01:13 PM
Mesaj #11


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.069
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 668



Dupa parerea mea problema nu sete daca dau asaltul, ci CAND o vor face... orice alta solutie este de neacceptat pentru un stat ca Rusia (... oups, era sa spun URSS... wink.gif )
Opinia publica? aia interna nu prea conteaza, oricum imensa majoritate a presei scrie "la ordin" , iar de cea externa li se rupe...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 2 Sep 2004, 01:54 PM
Mesaj #12


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Ministrul de interne al Osetiei de Nord anunta ca miercuri, la inceputul crizei, au fost ucisi 12 civili (stire Reuters). Momentan oficialii rusi spun ca nici nu se pune problema recurgerii la forta, insa niciodata nu este cazul sa fie rusii crezuti pe cuvant.
Se pare ca deocamdata atacatorii au respins orice incercare de a fi aduse apa, alimente sau medicamente pentru ostatici.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 2 Sep 2004, 02:01 PM
Mesaj #13


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



De data aceasta nu cred că vor recurge la forţă.
Cred că vor găsi altă cale. Nu ştiu īncă ce cale...


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
contraste
mesaj 2 Sep 2004, 02:10 PM
Mesaj #14


Forumista Poeta
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.500
Inscris: 20 April 04
Forumist Nr.: 3.171



Voi nu stiti reactia "vaduvelor negre", mai bine zis mentalitatea unei femei innebunite de durere si mai ales de substante psihotrope ! Teama mi-e ca sa nu intervina in stilul lor caracteristic...


--------------------
Traieste ca si cum ai muri maine.
Invata ca si cum ai trai vesnic.

Indira Gandhi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 2 Sep 2004, 02:13 PM
Mesaj #15


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



Dacă intervin. Au pus-o. Va fi revolutie in Rusia sau cel "Putin" laugh.gif va cădea guvernul. Am zis ohyeah.gif .


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 2 Sep 2004, 02:16 PM
Mesaj #16


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Teroriştii au refuzat sa negocieze cu doctorul Leonid Roshal, cel care s-a implicat şi īn criza ostaticilor din 2002 din Moscova.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sorin666
mesaj 2 Sep 2004, 02:41 PM
Mesaj #17


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.069
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 668



Cel mai bine ar fi sa se inteleaga cumva, dar tare mi-e frica ca nu este chip, pe de o parte atacantii stiu ca nu au nici o sansa de iesire, un convoi de acest tip fiind atacat acum cativa ani buni tocmai cand ziceau "UUUF" la iesirea din RUsia si rusii, de partea lor, stiu ca daca cedeaza de data asta situatia se va repeta, intr-o tara asa de mare este (se pare) mai usor sa organizezi un comandou decat o greva... wink.gif
In rest nu sperati la prea multe, RUsia e Rusia, nu o tara "molesita de secole de democratie"... sad.gif
( ce m-asi mai bucura de data asta sa ma insel...) mad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sorin666
mesaj 2 Sep 2004, 03:02 PM
Mesaj #18


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.069
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 668



http://www.hanuancutei.com/forum/index.php...=post&id=196822
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 2 Sep 2004, 03:59 PM
Mesaj #19


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Teroriştii care au luat ostatici aproximativ 350 de copii, profesori şi părinţi īn şcoala din Osetia de Nord au eliberat, īn urmă cu puţin timp, alte 26 de persoane. Agenţia de presă Itar Tass transmite că ostaticii eliberaţi sunt femei şi copii. Potrivit unor informaţii de ultimă oră, se pare că cel care a negociat eliberarea celor 26 de ostatici este fostul preşedinte al Inguşeţiei, Ruslan Auşev. Anterior, alte trei femei şi cei trei copii ai lor au fost eliberaţi. (Realitatea TV)


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 2 Sep 2004, 04:08 PM
Mesaj #20


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Seful FSB din Osetia de Nord, Valeri Andreiev, a anuntat ca serviciile de seecuritate au reusit sa stabileasca identitatea unora dintre teroristi.
O interventie in forta este, cred, iminenta, in conditiile in care negocierile dintre teroristi si fortele de ordine au fost suspendate. Interesant este ca liderii separatisti ceceni au negat orice implicare in luarea de ostatici. Este posibil sa se repete povestea de acum doi ani de la Moscova, cand un grup de luptatori ceceni a actionat pe cont propriu, fara ordin direct de la conducerea centrala a separatistilor.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oul Dogmatic
mesaj 3 Sep 2004, 01:49 AM
Mesaj #21


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 615
Inscris: 23 January 04
Forumist Nr.: 1.942



Sarbii au platit scump pentru Kosovo, de ce n-ar plati si rusii? Ar trebui sa existe o Chechnie independenta asa cum e si Kosovo, cum e si Bosnia, si altii...
Cam complicat, nu? Pentru unu muma pentru altu ciuma! Nato ar trebui sa intervina si sa-i elibereze pe musulmanii chechnieci asa cum i-a salvat si pe albanezi, corect? Ce-i tine? Aha, politica! Pretinu' Putin!


--------------------
"Am dorit dintotdeauna sa fac o teza de doctorat cu tema Aflarea in treaba ca metoda de lucru la romani."Petre Tutea
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dead-cat
mesaj 3 Sep 2004, 07:17 AM
Mesaj #22


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



QUOTE

Ar trebui sa existe o Chechnie independenta asa cum e si Kosovo, cum e si Bosnia, si altii...

aia da, dar pe vremea cind era cvasi-independenta, ocupatia principala era rapirea de persoane. independenta sa tot fie dar nici republica de banditi nu trebuie.


--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sorin666
mesaj 3 Sep 2004, 07:37 AM
Mesaj #23


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.069
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 668



Vrei sa spui ca "nu cecen bun e un cecen mort" ? yikes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MIA
mesaj 3 Sep 2004, 08:09 AM
Mesaj #24


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.320
Inscris: 21 April 04
Din: Timisoara, Romania
Forumist Nr.: 3.188



QUOTE (dead-cat @ 3 Sep 2004, 08:30 AM)
QUOTE

Ar trebui sa existe o Chechnie independenta asa cum e si Kosovo, cum e si Bosnia, si altii...

aia da, dar pe vremea cind era cvasi-independenta, ocupatia principala era rapirea de persoane. independenta sa tot fie dar nici republica de banditi nu trebuie.

Pai si ce - in Kossovo nu era ( si este inca ) aproape la fel ??? mad.gif
Nu cred ca e cazul sa-ti reamintesc statisticile ONU privind numarul de fete si femei traficate prin zona pentru sclavie sexuala ( o chestie despre care avocatii drepturilor omului cam tac precum ... in papusoi 50.gif - alooooo - "Toxic" ? "Damnatius" ? tongue.gif ), plus traficul de arme, traficul de droguri, folosirea provinciei ca si baza de operatiuni pentru activitati criminale in Grecia, Macedonia s.a.m.d.

Apropo - pentru cine eventual nu stie : o foarte lunga perioada de timp ( incepind de pe la sfirsitul anilor '70 ) cea mai temuta organizatie din lumea interlopa moscovita era ... mafia cecena ... devil.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Inorog
mesaj 3 Sep 2004, 11:14 AM
Mesaj #25


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.182
Inscris: 9 May 04
Forumist Nr.: 3.435



Multe vorbe, dar se uita esentialul: niste copii nevinovati sunt folositi ca schimb politic si sunt amenintati cu moartea. sad.gif



--------------------

A mai venit si-un inorog straveziu foarte speriat, foarte livid. Locuia intr-un viitor aramiu cu vedere la vid.
Nichita Stanescu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MIA
mesaj 3 Sep 2004, 12:03 PM
Mesaj #26


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.320
Inscris: 21 April 04
Din: Timisoara, Romania
Forumist Nr.: 3.188



Din ce vad pe moment la televizor operatiunea de interventie pentru salvarea ostaticilor pare sa aiba succes ... smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 3 Sep 2004, 12:04 PM
Mesaj #27


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Se pare ca in scoala sunt peste o mie de prizonieri. sad.gif Si se zvoneste ca trupele speciale au intrat peste teroristi si ca au inceput schimburile de focuri.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 3 Sep 2004, 12:08 PM
Mesaj #28


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Televiziunile : Euronews, RAI 1, BBC, CNN transmit acum in direct asaltul supra scolii !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 3 Sep 2004, 12:38 PM
Mesaj #29


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Totul cica s-a terminat cu bine.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
denise
mesaj 3 Sep 2004, 12:48 PM
Mesaj #30


Domnitor
******

Grup: MembriOffBoard
Mesaje: 2.426
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.412



Acoperisul scolii s-a prabusit.
Un prim grup 20-30 de ostatici a reusit sa fuga: copii, adolescenti, cativa maturi-mai mult femei, dar mai ales copii - dezbracati, raniti, insetati. Imagini halucinante.
O stire inca neconfirmata: un alt grup de copii care a incercat sa fuga a fost decimat de teroristi.
150-200 copii internati.
Schimb de focuri si explozii chiar si dupa ce s-a anuntat ca scoala se afla sub stapanirea fortelor armate ruse.
Nu s-a terminat inca...si in nici un caz cu bine.
cry.gif


--------------------
__________
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 3 Sep 2004, 12:52 PM
Mesaj #31


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Da, sunt raniti destui, plus cinci teroristi morti. Dar spuneam ca s-a terminat cu bine in sensul ca se putea termina cu totul altfel, adica sa fie toti macelariti.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
denise
mesaj 3 Sep 2004, 12:58 PM
Mesaj #32


Domnitor
******

Grup: MembriOffBoard
Mesaje: 2.426
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.412



Mi-e teama ca numarul mortilor este mult mai mare decat a transpirat pana acum. Nu se cunoaste inca ce au fost acele explozii. Nu se stie sigur de ce s-a prabusit acoperisul... Abia acum incepe numaratoarea...Macabra numaratoare.
Stiu la ce te referi -ca ar putea fi aruncata in aer scoala si cladirile din jur... sa speram ca nu se va intampla asa ceva.

O ultima stire- "Radio svoboda" - peste 150 de morti. (autoritatile nu au inaintat inca nici un fel de cifre).

Edit: din nou schimburi de focuri...cladirea pare incendiata- iese un fum gros, se pare ca un civil a sarit pe unul din geamurile scolii. Deja nu se mai filmeaza din imediata vecinatate a scolii. Pare un adevarat razboi in zona.
Conform CNN - se pare ca o parte din teroristi au reusit sa scape din cladire - tot neconfirmat.
In cladire se mai gasesc inca multi ostatici.

Acest topic a fost editat de denise_d: 3 Sep 2004, 01:10 PM


--------------------
__________
Go to the top of the page
 
+Quote Post
trustbyte
mesaj 3 Sep 2004, 01:15 PM
Mesaj #33


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 567
Inscris: 5 January 04
Forumist Nr.: 1.705



platesc niste copii nevinovati pentru ca oameni in toata firea au ceva de impartit! asta da tragedie! sad.gif


terorismul devine din ce in ce mai prezent in vietile noastre. diferentele sociale, religioase, idiologice se "aud" printr-o arma indetectabila, impredictibila si cu impact devastator.

rusii au inceput sa-si dubleze paza la centralele atomice. Doamne fereste, sa fie atacata una din ele! cry.gif

terorismul ar putea fi ultima etapa in "evolutia" omenirii. unsure.gif


Go to the top of the page
 
+Quote Post
contraste
mesaj 3 Sep 2004, 01:16 PM
Mesaj #34


Forumista Poeta
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.500
Inscris: 20 April 04
Forumist Nr.: 3.171



Vor apare si vestile.
Precis vreo vaduva neagra cam nevricoasa din lipsa de doza a declansat...


--------------------
Traieste ca si cum ai muri maine.
Invata ca si cum ai trai vesnic.

Indira Gandhi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 3 Sep 2004, 01:18 PM
Mesaj #35


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



In timp ce Realitatea TV, TVR 1, Antena 1 prezinta / comenteaza in direct acest tragic eveniment , PROTV, sau mai bine zis caricatura acelui PROTV pe care il cunosteam pe vremuri, transmite un film aritstic ! devil.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pagini V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 2 May 2024 - 07:45 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman