HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

12 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Turnee De Sah La Hanuancutei, Locul de organizare
Shoocky
mesaj 1 Oct 2004, 03:24 PM
Mesaj #106


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 73
Inscris: 22 August 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 4.309



Gata! Azi la 19:30 pe Yahoo! cine vrea ma gaseste acolo. Dati un PM cand sunteti gata. Daca nu stabilim ceva pentru sambata. smile.gif


--------------------
Fugi de tentatii.....dar incet sa te poata ajunge.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(yronick)
mesaj 2 Oct 2004, 09:04 AM
Mesaj #107





Guests






Am stabilit cu Petru data si ora meciului, pentru vineri 1 0ctombrie 2004 sec XXI biggrin.gif ora 14.00, dar acesta nu s-a prezentat.
Daca am norocul ca Petru sa vada postul asta sa stie ca la 23.00 astazi ne putem intalni.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Petru
mesaj 2 Oct 2004, 03:25 PM
Mesaj #108


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.480
Inscris: 24 March 03
Din: Husi
Forumist Nr.: 120



Imi cer mii de scuze, daca nu e prea tarziu cry.gif ... dar joi si vineri am fost prins in alte activitati si nu am avut timp ajung la net...
Posibilitatea ca partida sa fie jucata azi la ora 23.00, ar fi binevenita daca as gasi vreo sala de net deschisa la o ora asa tarzie...
Daca ai timpul si posibilitatea, maine in jur de 21.00 ar fi nemaipomenit... daca nu, ramane pe saptamana viitoare.
De data asta, promit sa te anunt daca intervine ceva thumb_yello.gif

Acest topic a fost editat de Petru: 2 Oct 2004, 03:32 PM


--------------------
"noi suntem simboluri si traim simboluri!" - Ralph Waldo Emerson
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 2 Oct 2004, 03:25 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Socratel
mesaj 3 Oct 2004, 03:05 AM
Mesaj #109


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 198
Inscris: 9 May 04
Din: New York
Forumist Nr.: 3.424



Daca aveti nevoie de inca un jucator, fie el si de rezerva ma declar prezent si apt de joc. Sper sa nu fi venit prea tarziu totusi.


--------------------
Watch your thoughts; they become words.
Watch your words; they become actions.
Watch your actions; they become habits.
Watch your habits; they become character.
Watch your character; it becomes your destiny.
--Frank Outlaw
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 3 Oct 2004, 10:45 AM
Mesaj #110


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Conform regulamentului, aceasta e ultima zi in care Shoocky mai poate juca macar o partida pe care sa o noteze si la Han. Am inteles ca a primit PM in acest sens de la ypsilonalpha... Daca Shoocky nu va raspunde provocarii, maine la aceasta ora Shoocky nu va mai fi considerat concurent in acest turneu.

Fac apel la ceilalti concurenti (cu precadere ma refer la ciuboda, dar nu numai) sa se mobilizeze si sa dispute si ultimele partide din faza grupelor. Va multumesc pentru intelegere.

Socratel, in primul rand te invit sa citesti regulamentul turneului de sah "Black & White", editia I.
Atitudinea unor concurenti din ultima vreme ma determina sa nu mai accept orice jucator in acest turneu. Asadar, as dori sa iau legatura cu tine. Iti trimit un PM in acest sens, in speranta ca vei coopera.



--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(yronick)
mesaj 6 Oct 2004, 01:14 PM
Mesaj #111





Guests






Propun ca ultima mea partida a grupei sa se desfasoare pa data de vineri 8 octombrie 2004 ora 14.00
Daca Petru vede mesajul asta inainte de data precizata -lucru foarte posibil- il rog sa ma contacteze el pe mine pe YM, pentru ca nu-i cunosc ID-ul. ID-ul meu este parazit_yo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Petru
mesaj 7 Oct 2004, 10:03 AM
Mesaj #112


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.480
Inscris: 24 March 03
Din: Husi
Forumist Nr.: 120



Yronick, vineri la ora 14.00 sunt ocupat... daca esti dispus poate reusesti sa prelungesti ora, potrivit ar fi spre seara pe la 20.00.
Cat despre ID-ul meu de pe YM, probabil ar fi trebuit sa-l afli pana acum... de altfel ieri te-a contactat cineva, nu stiu daca ti-a sarit in ochi numele de "petru_ionescu"... probabil ca nu, avand in vedere ca suna atat de "strain" rofl.gif ... am observat ca ai doua ID-uri, ieri erai conectat cu "yronick".
Am incercat saptamana trecuta sa te contactez la "parazit_yo", dar nu am primit nici un semnal... ieri nimic saptamana trecuta nimic, probabil am ajuns in faza cand din prea mult zel nu reusim sa stabilim in mod clar o zi/ora pentru acea partida.

Daca reusesti sa ajungi maine pe la 20.00 ma gasesti in mod sigur... daca nu, poate stabilim sa jucam duminica, la aceasi ora.


--------------------
"noi suntem simboluri si traim simboluri!" - Ralph Waldo Emerson
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(yronick)
mesaj 8 Oct 2004, 01:20 PM
Mesaj #113





Guests






Astazi am intrat pe net special pentru partida, dar se pare ca iar termenul nu a fost respectat mad.gif

Ramane pe marti 12 octombrie ora 18.30. Sper sa ai timp...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Petru
mesaj 8 Oct 2004, 07:11 PM
Mesaj #114


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.480
Inscris: 24 March 03
Din: Husi
Forumist Nr.: 120



Probabil nu ai reusit sa citesti mesajul meu anterior, unde cred ca am explicat suficient de clar ca nu se poate la acea ora... eu am venit acum cu speranta vaga ca s-ar putea sa citesti cele spuse de mine... dar se pare ca nu...
In fine, ramane pe marti... sper ca e ultima zi stabilita... si de asemenea sa nu fie una cu ghinion hh.gif spoton.gif


--------------------
"noi suntem simboluri si traim simboluri!" - Ralph Waldo Emerson
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Petru
mesaj 12 Oct 2004, 06:46 PM
Mesaj #115


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.480
Inscris: 24 March 03
Din: Husi
Forumist Nr.: 120



Yronick, nu ai aparut... daca reusesti ma gasesti on line vineri pe la 18.00.
Sper sa reusesti sa ajungi.


--------------------
"noi suntem simboluri si traim simboluri!" - Ralph Waldo Emerson
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 12 Oct 2004, 09:22 PM
Mesaj #116


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



Uite si pozitiile finale ale celor 2 partide:

socratel- ypsilonalpha 1-0

user posted image


ypsilonalpha - socratel 1-0

user posted image


@Marcus: Ti-am trimis pe adresa de yahoo screenshoturile de la cele 2 partide. smile.gif Multumesc. smile.gif


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flu
mesaj 13 Oct 2004, 08:57 PM
Mesaj #117


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 537
Inscris: 5 October 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 914



Mare meci Mare... de la orele 22:00 pe yahoo:

solipso vs flu

Intrarea gratuita... detalii in ziarele de maine.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 30 Nov 2004, 09:14 AM
Mesaj #118


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Discutiile despre tragerile la sorti vor avea loc in cadrul acestui topic.

QUOTE
("regulament") Uneori, pe parcursul turneului, pot interveni "tragerile la sorti". In acest sens, vom aplica un sistem inedit de "tragere la sorti", dupa cum urmeaza: unul din concurenti imi va trimite un PM, continand unul din cifrele 0 sau 1. Adversarul sau va incerca sa ghiceasca cifra corecta, trimitand un mesaj in acest sens aici. Daca va ghici cifra, atunci va avea castig de cauza in situatia care a necesitat "tragerea la sorti".


Finalele se joaca intr-o singura mansa. In urma tragerii la sorti, vom decide cine va juca in finala cu piesele de culoare alba si cine cu piesele de culoare neagra. Asadar, ii invit pe skysurfer/ypsilonalpha, repectiv Catalin/ciuboda, sa preia initiativa si sa-mi trimita un astfel de PM, urmand ca eu sa anunt aici cand adversarii lor pot "ghici" cifra corecta. smile.gif

P.S. Vreau sa subliniez ca eu joc rolul de martor in cadrul tragerilor la sorti. wink.gif


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 1 Dec 2004, 05:44 PM
Mesaj #119


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



ypsilonalpha este invitat sa "ghiceasca" cifra pe care mi-a "soptit-o" skysurfer prin PM. smile.gif

Astept un astfel de PM si de la Catalin sau ciuboda. wink.gif


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 1 Dec 2004, 09:36 PM
Mesaj #120


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



OK, ghicesc cifra: 0 (zero)


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 1 Dec 2004, 09:39 PM
Mesaj #121


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Cifra corecta e 1. Asadar, skysurfer are dreptul de a-si alege culoarea pieselor in marea finala. smile.gif


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skysurfer
mesaj 2 Dec 2004, 08:01 AM
Mesaj #122


Vesnicul indragostit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.055
Inscris: 5 February 04
Forumist Nr.: 2.102



Negrele, binenteles. smile.gif . Deja vad ca astrele imi surad, ca sa nu zic mai multe. Ypsi o sa aiba ceva batai de cap cu mine ca ma antrenez cu cei mai tari de pe yahoo games. Bine... pana acum am castigat cam putine partide impotriva lor biggrin.gif ,dar perseverez.

Acest topic a fost editat de skysurfer: 2 Dec 2004, 09:39 AM


--------------------
I was nauseous and tingly all over. I was either in love or I had smallpox.
~ Woody Allen
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skysurfer
mesaj 5 Dec 2004, 03:12 PM
Mesaj #123


Vesnicul indragostit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.055
Inscris: 5 February 04
Forumist Nr.: 2.102



In principiu azi ar trebui sa se joace finala. Eu voi intra pe Han si pe Yahoo Games/Beginner/Learner Lounge 5 pe la ora 16.10 .Sper sa poata intra si Ypsi si sa fie cati mai multi spectatori. Momentan am niste probleme cu java dar sper sa le rezolv pana atunci. Daca nu o sa ajungem pe vreun site care nu cere java, sorry.


--------------------
I was nauseous and tingly all over. I was either in love or I had smallpox.
~ Woody Allen
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 5 Dec 2004, 05:31 PM
Mesaj #124


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



Mda ... din pacate nici de la serviciu nu pot accesa Yahoo Games, de data asta din cauza firewallului. mad.gif Probabil ca o sa ne rezumam la doizece.ro, unde pare-mi-se ca pot exista si spectatori.

Sau, daca stiti alt site care merge fara Jave alte minuni ...

Oricum, acum sint acasa si n-o sa fiu tot timpul online, deci hai sa stabilim o ora (macar aproximativ).


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skysurfer
mesaj 6 Dec 2004, 09:44 AM
Mesaj #125


Vesnicul indragostit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.055
Inscris: 5 February 04
Forumist Nr.: 2.102



Din pacate pe doizece, din cate stiu eu nu poti sa asisti la partide. O sa caut eu azi mai multe site-uri poate totusi gasesc unul fara java. De le serviciu sigur nu o sa poti sa intri din moment ce are firewall, dar poate reusesti de acasa.
Eu eram nerabdator aseara sa jucam finala, insa din pacate nu s-a putut sa stau mai mult pt ca eram in vizita la cineva. Si-asa se uita cam ciudat la mine ca i-am monopolizat calculatorul copilului lor. tongue.gif
Poate reusim saptamana asta, oricum sper sa avem multi spectatori.


--------------------
I was nauseous and tingly all over. I was either in love or I had smallpox.
~ Woody Allen
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Petru
mesaj 6 Dec 2004, 10:41 AM
Mesaj #126


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.480
Inscris: 24 March 03
Din: Husi
Forumist Nr.: 120



Poate reusesti sa gasesti intr-adevar un site unde pot intra mai multi la aceasi tabla... daca gasesc eu inainte il voi recomanda aici...
Pana una alta sa speram ca vom fi cat mai multi asistenti ai finalei, nu de alta dar cred ca merita urmarit un asemenea joc: al celor mai buni sahisti ai Hanului!


--------------------
"noi suntem simboluri si traim simboluri!" - Ralph Waldo Emerson
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 14 Dec 2004, 10:21 AM
Mesaj #127


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Tinand cont de faptul ca turneul de sah este pe ultima suta de metri, m-am gandit ca ar fi competitiv daca am stabili pentru fiecare participant la acest turneu ratingul corespunzator. Acest rating reflecta valoarea jucatorilor din punct de vedere statistic, asadar in calcularea lui se va tine cont de toate partidele jucate in cadrul turneului.

Astept propuneri din partea voastra cu privire la modul cum doriti sa se calculeze acest rating.


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skysurfer
mesaj 15 Dec 2004, 11:21 AM
Mesaj #128


Vesnicul indragostit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.055
Inscris: 5 February 04
Forumist Nr.: 2.102



Am gasit un link cu un system de rating. Poate te uiti putin.
http://www.uschess.org/ratings/calculator.html


--------------------
I was nauseous and tingly all over. I was either in love or I had smallpox.
~ Woody Allen
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 15 Dec 2004, 02:58 PM
Mesaj #129


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Bine, skysurfer. Daca si ceilalti concurenti sunt de acord cu acel mod de calculare a ratingului, atunci asa va ramane.
Mentionez ca ar fi bine ca, o data adoptat acest sistem de calcul, sa ramana valabil la toate turneele de sah care se vor disputa pe viitor, nu doar la cel curent.


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 15 Dec 2004, 09:27 PM
Mesaj #130


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



In acest moment se disputa finala mica intre Catalin si ciuboda. Daca doriti sa asistati, click aici. Merita! spoton.gif


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 18 Dec 2004, 08:54 PM
Mesaj #131


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



Lume, lume!

La ceasurile 20:55 trecute fix, se disputa maaarea finala! smile.gif

Si anume pe YahooGames, Learner's Lounge 5:

http://games.yahoo.com/games/login2?page=ch&cat=beginner

Visitors are welcome!


Editare ulterioara:

pina la urma am apucat sa facem doar vreo zece mutari, pentru ca skysurfer a avut ceva probleme cu conexiunea. A ramas sa incercam sa ne reintilnim miine, duminica, cindva intre orele 12 si 15, sau, daca asa nu merge, seara de la orele 19 incolo.

Scuze pentru ca v-am pus "pe drumuri" degeaba! sorry.gif


Acest topic a fost editat de ypsilonalpha: 18 Dec 2004, 09:43 PM


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 19 Dec 2004, 12:10 PM
Mesaj #132


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



In ritmul asta nu cred ca vor asista prea multi forumisti la marea confruntare. Eu cred ca ar trebui sa se stabileasca o ora fixa cu cel putin 24 ore inainte. wink.gif Din nefericire (sau poate din fericire) eu abia acum am aflat ca finala trebuia sa se dispute ieri, dar am avut noroc ca s-a amanat.


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 21 Dec 2004, 07:07 PM
Mesaj #133


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Dupa o analiza mai aprofundata, revin cu o modificare in calcularea ratingului. Acel sistem de calcul de pe site este foarte eficient in cadrul turneelor de sah in care toti concurentii joaca acelasi numar de partide, dar este mai putin eficient in cadrul turneului nostru, unde fiecare concurent disputa cu atat mai multe partide, cu cat avanseaza in fazele superioare. Corect este ca un jucator care a castigat 4 partide din 8 si a ajuns in sferturile de finala, sa aiba un punctaj general mai bun decat un concurent care a castigat 3 partide din 6 si care nu a trecut de faza grupelor. Insa conform modului de calcul de pe site-ul indicat de skysurfer, concurentii din exempul de mai sus au acelasi punctaj.

De aceea, consider corect ca jucatorii care au avansat in fazele superioare sa beneficieze de un punctaj bonus, dupa cum urmeaza:
- promovarea in sferturile de finala = 25 puncte
- promovarea in semifinale = 25 puncte (care se adauga la cele 25 de mai sus, pentru un total de 50 puncte bonus)
- promovarea in finala mica = 25 puncte (care se adauga la cele 50 de mai sus, pentru un total de 75 puncte bonus)
- promovarea in finala mare = 35 puncte (care se adauga la cele 50 de mai sus, pentru un total de 85 puncte bonus)
De asemenea, propun ca ratingul standard (din oficiu) sa fie de 1000 de puncte pentru fiecare concurent.
Subliniez ca punctajele bonus estimate anterior sunt, desigur, subiective. Daca aveti motive pentru care nu sunteti de acord cu aceste punctaje, nu ezitati sa va exprimati opiniile, care vor fi ulterior analizate.

Punctajul general al fiecarui concurent se obtine prin insumarea ratingului calculat prin intermediul linkului http://www.uschess.org/ratings/calculator.html cu punctajul bonus caracteristic.


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 29 Dec 2004, 03:35 AM
Mesaj #134


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



Sunteti culmea. laugh.gif Totul merge perfect, cu o mica exceptie. Nu se joaca finala. rofl.gif rofl.gif rofl.gif


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skysurfer
mesaj 29 Dec 2004, 08:21 AM
Mesaj #135


Vesnicul indragostit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.055
Inscris: 5 February 04
Forumist Nr.: 2.102



Nu apare Ypsi ca sa il prind la o partida. Am rezolvat totusi problemele tehnice si dc il gasesc in orice zi mai putin de Revelion si pe 1 ianuarie o sa o jucam. Oricum va ganditi ca o sa fie vreo surpriza in finala? Vreuna cum a fost in semifinala sau in sferturi? tongue.gif


--------------------
I was nauseous and tingly all over. I was either in love or I had smallpox.
~ Woody Allen
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 29 Dec 2004, 08:22 AM
Mesaj #136


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



Mai stii ? Eu nu mai dau pronosticuri, ca deja m-am pacalit o data.


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 29 Dec 2004, 09:46 AM
Mesaj #137


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



QUOTE (skysurfer @ 29 Dec 2004, 09:21 AM)
Nu apare Ypsi ca sa il prind la o partida. Am rezolvat totusi problemele tehnice si dc il gasesc in orice zi mai putin de Revelion si pe 1 ianuarie o sa o jucam. Oricum va ganditi ca o sa fie vreo surpriza in finala? Vreuna cum a fost in semifinala sau in sferturi? tongue.gif

ohyeah.gif I'm here, i'm here ... facem una mica diseara pe la 9-10?

Sau miine la aceeasi ora?


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 29 Dec 2004, 09:53 AM
Mesaj #138


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Eu as zice sa faceti una MARE!! ohyeah.gif


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skysurfer
mesaj 29 Dec 2004, 01:08 PM
Mesaj #139


Vesnicul indragostit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.055
Inscris: 5 February 04
Forumist Nr.: 2.102



Eu zic maine sa jucam la ora 21 sau 22. E mai bine ca sa avem spectatori. Azi chiar nu pot dar mai mult ca sigur pot maine seara sa facem una mare.
P.s.: Azi imi vine modemul de la voinicii de la RDS ca pe dial-up nu reusesc sa duc o partida la bun sfarsit decat dc dureaza o ora.

Acest topic a fost editat de skysurfer: 29 Dec 2004, 01:10 PM


--------------------
I was nauseous and tingly all over. I was either in love or I had smallpox.
~ Woody Allen
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 30 Dec 2004, 09:25 PM
Mesaj #140


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



I'm here ... si e ora 9 si jumate (aproape).

Deci?!?


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

12 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 23 April 2024 - 08:00 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman