HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

7 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Ce Personaj Din Benzi Desenate Sunteti?, postati aici ca sa aflati
Tyra
mesaj 25 Sep 2004, 02:18 AM
Mesaj #106


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



Smeeeeeeeeeeeeeecher topic.
Gasesti un personaj care sa mi se potriveasca si mie? devil.gif Am I bad? devil.gif Angel or no angel? ph34r.gif

Acest topic a fost editat de Tyra: 25 Sep 2004, 02:21 AM


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 25 Sep 2004, 11:03 AM
Mesaj #107


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Hehehe... I'm evil, huh? rofl.gif Tineti-va bine, oameni buni, ca va rad pe toti. I-auziti ca de la mine a aparut cancerul... laugh.gif Un lucru e clar... avand in vedere cine sunt, intru la masoni in loja, parerea mea! spoton.gif

Pese: Multzam de personalizare, Divo!


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ComicDiva
mesaj 25 Sep 2004, 02:42 PM
Mesaj #108


White Trash Beautiful
*****

Grup: Membri
Mesaje: 528
Inscris: 18 May 04
Din: a galaxy far far away....
Forumist Nr.: 3.552



sorry.gif well ummm,...yeah... a dus la aparitia cancerului in corpul tau... ummm... sorry sorry.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 25 Sep 2004, 02:42 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Superunknown
mesaj 25 Sep 2004, 05:12 PM
Mesaj #109


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 911
Inscris: 15 February 04
Forumist Nr.: 2.236



QUOTE
Superunknown
tu esti
Plastic Man


thumb_yello.gif Mersi de apreciere, da' prefer sa fiu un continuare Eric Cartman din South Park, Colorado, elev in clasa a patra, care ii face praf pe totzi eroii tai la un loc devil.gif

PS: De fapt, cred ca a trecut a cincea.


--------------------
"Screw you guys, I'm going home" (E. Cartman)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 25 Sep 2004, 09:02 PM
Mesaj #110


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



Hai, sefa, gaseste-mi si mie unul. wink.gif


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ComicDiva
mesaj 25 Sep 2004, 09:11 PM
Mesaj #111


White Trash Beautiful
*****

Grup: Membri
Mesaje: 528
Inscris: 18 May 04
Din: a galaxy far far away....
Forumist Nr.: 3.552



Tyra... daca tot ai pomenit de angel atunci asta o sa fii:

Angela
user posted image


Ok... ok... esti mai mult dezbracata, dar apartii companiei Image si la ei mai toate femeile sunt dezbracate. smile.gif Esti un inger, un vanator de recompense si o luptatoare de seama in armata Raiului. Toti ingerii sunt femei superbe dintr-un capriciu estetic al Creatorului. Daca Raiul are ingeri, iad-ul are hellspawni. Treaba ta este sa-i ucizi. de curand ai coborat pe Pamant te-ai luptat cu un astfel de Spawn si l-ai lasat sa traiasca (nu un spawn oarecare... THE Spawn care este personajul principal al revistei in care ai aparut smile.gif ). La cateva luni de la incident, tocmai de ziua ta de nastere (mentionez ca ai 100 000 de ani ohmy.gif ), ai fost arestata si acuzata de tradare. A fost nevoie de ajutorul lui Spawn pentru a scapa din Rai si de executie. Acum lucrezi singura, pe post de mercenar, lucru nemaiauzit pana acum din moment ce toti ingerii tin de Rai.
"Am I bad?"
I have no idea, dar tocmai astea sunt personajele care-mi plac cel mai mult. biggrin.gif

Citat: *tinand un dragon in mana... cam ca in poza de sus rolleyes.gif * Happy birthday to me, butch. You're gonna look just great on my wall.

Acest topic a fost editat de ComicDiva: 25 Sep 2004, 10:41 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ComicDiva
mesaj 25 Sep 2004, 09:37 PM
Mesaj #112


White Trash Beautiful
*****

Grup: Membri
Mesaje: 528
Inscris: 18 May 04
Din: a galaxy far far away....
Forumist Nr.: 3.552



Eclectic... you get to be
Aquaman smile.gif

user posted image

Poti sa respiri in apa si sa comunici cu animalele acvatice. Esti un luptator excelent si esti fiul vrajitorului Atlan, conducatorul Atlantis-ului, orasul subacvatic, unde te-ai si nascut. Eventual ai si ajuns domnitor, insa trust me, viata nu a fost usoara. Cand erai copil ai fost abandonat si lasat sa mori pentru ca aveai parul blond. Yeah, that sucks. smile.gif Ai fost crescut de delfini, apoi de un pescar care ti-a dat numele lui, Arthur Curry. Te-ai intors in Atlantis unde in urma unei rebeliuni ai preluat puterea. Apoi te-ai insurat cu Mera, o regina dintr-o alta dimensiune, care ti-a nascut un fiu si te-ai imprietenit cu un alt baiat, Aqualad, care iti era aproape ca un fiu. Iar ai dat de probleme, cand un inamic ti-a rapit fiul, sotia te-a parasit si ai innebunit. BUMMER! Dar Aqualad si Flash te-au ajutat sa treci peste asta si ai parasit Atlantis-ul o vreme pentru a face pe super-eroul la suprafata. Ti-ai intalnit tatal pentru prima oara, ai avut o disputa cu Poseidon insusi care nu credea ca meriti tronul Atlantis-ului dar s-a razgandit cand l-ai scapat din infernul lui Hades.

Citat:
"He will know joy and sorrow, darkness and light, for the blood of Orin and Shalako will run through him. He will produce a child with a woman from the world of the dark gods and they will both leave him. He will battle the inner uncertainty caused by his mixed heritage and he will battle his half-brother, whom I shall also sire with a woman of the surface. For two brothers must always struggle for Atlantis. This is fate and when they battle for the final time, the outcome will determine the ultimate destiny of Atlantis. Either it will rejoin the surface world or be forever destroyed. -Atlan father of Aquaman and the Ocean Master"

Acest topic a fost editat de ComicDiva: 26 Sep 2004, 02:21 AM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 25 Sep 2004, 10:23 PM
Mesaj #113


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



Sar'na. Hmmm Blond ? rofl.gif


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ComicDiva
mesaj 25 Sep 2004, 10:40 PM
Mesaj #114


White Trash Beautiful
*****

Grup: Membri
Mesaje: 528
Inscris: 18 May 04
Din: a galaxy far far away....
Forumist Nr.: 3.552



QUOTE (eclectic @ 25 Sep 2004, 11:36 PM)
Sar'na. Hmmm Blond ? rofl.gif

well, nu te uita la mine, nu eu le scriu. rolleyes.gif

desi as vrea. ohyeah.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 25 Sep 2004, 10:51 PM
Mesaj #115


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



QUOTE
desi as vrea


Divo, nici o tentativa? rolleyes.gif Be honest.. wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 26 Sep 2004, 11:04 AM
Mesaj #116


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



QUOTE (ComicDiva @ 25 Sep 2004, 04:55 PM)
sorry.gif well ummm,...yeah... a dus la aparitia cancerului in corpul tau... ummm... sorry sorry.gif

Damn! I'm dying! rofl.gif rofl.gif Sper sa-l termin pe Superman, ala, pana atunci... jamie.gif


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fausta
mesaj 26 Sep 2004, 06:08 PM
Mesaj #117


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 688
Inscris: 18 May 04
Forumist Nr.: 3.544



... bine ca nu a murit moralitatea de tot la mine, de fapt la Frankie Raye.. poate imi vine totusi mintea la cap... wink.gif
oricum ti-ai dat singura de lucru, dar cred ca merita... un multumesc de la mine, altul de la altcineva si tot asa... astea conteaza mult... totusi nu ma pot abtine... blonda?


--------------------
' Murim câte putin în fiecare zi, trebuie sa ne obisnuim cu asta. '

Emile Zola
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ComicDiva
mesaj 26 Sep 2004, 06:18 PM
Mesaj #118


White Trash Beautiful
*****

Grup: Membri
Mesaje: 528
Inscris: 18 May 04
Din: a galaxy far far away....
Forumist Nr.: 3.552



QUOTE (Fausta @ 26 Sep 2004, 07:21 PM)
... bine ca nu a murit moralitatea de tot la mine, de fapt la Frankie Raye.. poate imi vine totusi mintea la cap... wink.gif
oricum ti-ai dat singura de lucru, dar cred ca merita... un multumesc de la mine, altul de la altcineva si tot asa... astea conteaza mult... totusi nu ma pot abtine... blonda?

nah, roscata natural la inceput si apoi par de foc. smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 1 Oct 2004, 04:17 AM
Mesaj #119


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



Nu pot sa creeeeeeeeed!!! M-ai nimerit perfect. Nu-mi vine sa cred. Pana si cu Spawn. Jucam batai pe televizor si mereu eram contra acestui Spawn. Era cel mai greu de infrant.

P.S: Si mie imi plac tot personajele negative ohyeah.gif devil.gif

Sunt placut surprinsa. Trebuie sa recunosc ca nu ma asteptam la asa o potrivire!


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 1 Oct 2004, 07:35 AM
Mesaj #120


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



iete, la Tyra i s-au nemerit si aripile...


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ComicDiva
mesaj 1 Oct 2004, 09:24 PM
Mesaj #121


White Trash Beautiful
*****

Grup: Membri
Mesaje: 528
Inscris: 18 May 04
Din: a galaxy far far away....
Forumist Nr.: 3.552



incerc si eu mey... ma bucur ca va plac.
Credeam ca o sa ziceti ca sunt weird. blink.gif

hehehe... hmmmmmmmm rolleyes.gif sorry.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 3 Oct 2004, 11:38 AM
Mesaj #122


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Ce super topic! Eu l-am ocolit mereu si abia azi mi-am zis "Ia sa vad ce ne mai spune ComicDiva?" smile.gif
Deci, Diva a Comicului, ce imi poti spune despre persoana mea? cool.gif


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
halcyon_lll
mesaj 3 Oct 2004, 11:47 AM
Mesaj #123


Hypnotic
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.145
Inscris: 21 November 03
Forumist Nr.: 1.263



Daca se mai poate, si eu vreau .... wink.gif Stiu ca's un pik intarziat, dar asta e! Mersi ...


--------------------
When we are forgotten, we cease to exist.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ComicDiva
mesaj 4 Oct 2004, 08:18 PM
Mesaj #124


White Trash Beautiful
*****

Grup: Membri
Mesaje: 528
Inscris: 18 May 04
Din: a galaxy far far away....
Forumist Nr.: 3.552



Marcus... tu esti:

Silver Surfer
user posted image

Norrin Radd: Te-ai nascut pe planeta Zenn-La. Aceasta a fost atacata de Galactus, devoratorul de planete. L-ai convins sa-ti crute planeta in schimbul vietii tale. Galactus te-a facut servitorul lui si ti-a acordat puterea cosmica. Cu ajutorul plansei de surf ai calatorit prin galaxie, adunand putere si cunostiinte, pentru a gasi planete bune de devorat pentru stapanul tau. Pana cand ai ajuns pe Pamant unde cu ajutorul echipei Fantastic Four te-ai razvratit impotriva lui Galactus. El te-a pedepsit, inconjurand planeta cu un camp de forta foarte puternic. Ai ramas prizonier pe Pamant. In ciuda tuturor eforturilor tale, oamenii intotdeauna te-au atacat din frica si neintelegere. Pana la urma ai scapat de pe Pamant tot cu ajutorul echipei Fantastic Four. In spatiu te-ai intalnit cu o rasa de extraterestri care te-a informat ca pamantul vsa fi distrus in curand si impreuna cu ei te-ai intors sa strangi cat mai multi copii pentru ca rasa omeneasca sa nu dispara de tot.
In ultimul nr unul dintre copii te-a rugat pe tine sa salvezi pamantul daca poti. Habar n-am ce o sa se intample in continuare. smile.gif

Citat:
Silver Surfer: We can only do what is in our power. It was never in our power to save Earth. It is within our power to deliver our children safely to Sof.
Amnel: They (the children) will not forgive us.
Silver Surfer: We are here to save the earthling line. It is our mission Amnel. I expect neither their forgiveness, nor their love.

halcyon_III tu esti:
Doctor Fate
user posted image


Kent Nelson nu erai decat un baietel cand vrajitorul Nabu te-a infiat. Tatal tau murise in urma unui accident pe un santier arheologic de unde scapase Nabu, esenta lui fiind prozoniera acolo de secole. Nabu a sters amintirea mortii tatalui tau din mintea ta si te-a invatat secretele magiei, pregatindu-te sa aperi lumea de fortele Haosului in numele Lorzilor Ordinii. Cand ai crescut, ti-ai restaurat memoria si desi te simteai ca o marioneta a Lorzilor Ordinii, ai fost de acord sa preiei rolul de aparator al dimensiunii noastre, constient ca misiunea este mult mai importanta decat sentimentele tale. Nabu ti-a oferit o masca aurita si o amuleta si a plecat din dimensiunea noastra. Acum traiesti impreuna cu sotia ta, Inza, in orasul Salem unde oferi din cand in cand ajutor eroilor care si-au pierdut calea. Desi nu esti un super-erou propriu-zi esti oricand pregatit sa ajuti daca este nevoie de aptitudinile tale magice.

Citat:
Dr Fate: If there's anything I've learned from a lifetime of combat is that victory is an illusion. No matter how thoroughly you exterminate the evil, it creeps back like a cockroach.
Superman: Well, it's time to step on it again!

Acest topic a fost editat de ComicDiva: 5 Oct 2004, 01:59 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 4 Oct 2004, 08:31 PM
Mesaj #125


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Multumesc, Diva a Comicului! Silver Surfer! laugh.gif Super mi-ai evidentiat niste hobby-uri si dorinte smile.gif

As vrea sa-mi spui daca Surfer reuseste sa salveze omenirea...

Acest topic a fost editat de Marcus: 4 Oct 2004, 08:32 PM


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
contraste
mesaj 5 Oct 2004, 12:16 PM
Mesaj #126


Forumista Poeta
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.500
Inscris: 20 April 04
Forumist Nr.: 3.171



Buna ! Daca nu mi-ai replicat la TU, fa-o aici.


--------------------
Traieste ca si cum ai muri maine.
Invata ca si cum ai trai vesnic.

Indira Gandhi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 5 Oct 2004, 02:19 PM
Mesaj #127


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



ComicDiva,
Daca se poate, as vrea si eu... pls.gif
Ce am vazut pana acum pe aici a fost super clapping.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Data'q
mesaj 6 Oct 2004, 12:21 PM
Mesaj #128


Clopotar
******

Grup: Admin
Mesaje: 4.348
Inscris: 17 September 04
Din: Capitala
Forumist Nr.: 4.495



Din partea mea ti-ai legat bolovanul de gat si te afunzi: sa gasesti pt. fiecare un presonaj! Parca e fabrica de visuri, BRAVO tie!!! Umil, iti cer si eu...
Din partea mea tot un mutant cred ca as fi...dintre X-men cel mai mult imi place Wolverine (ca se vindeca--->fizic, e vesnic tanar)!


--------------------
Clopot
Lauda tie, Doamne!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ComicDiva
mesaj 6 Oct 2004, 06:46 PM
Mesaj #129


White Trash Beautiful
*****

Grup: Membri
Mesaje: 528
Inscris: 18 May 04
Din: a galaxy far far away....
Forumist Nr.: 3.552



contraste, tu esti
Dazzler
user posted image
Clarice Ferguson (hello clarice tongue.gif ) - tatal tau autoritor dorea sa te afaci avocat insa tu visai numai la cantat. In timpul unui recital la scoala ti-ai manifestat puterile de mutant pentru prima data: transformarea sunetului in energie luminoasa. Ai ascunt faptul ca esti mutant si ti-ai folosit puterile pentru a organiza spectacole nemaipomenite si astfel sa avansezi in cariera ta de cantareata. Adevarul s-a aflat iar fanii tai s-au intors impotriva ta. Singurii care te-au ajutat au fost X-men, si in schimb te-ai alaturat echipei. Asta pana cand l-ai intalnit pe Longshot, un erou din alta dimensiune. V-ati indragostit si ati plecat amandoi din dimensiunea noastra. Te-ai intors doar pentru a-ti ajuta fostii coechipieri cand acestia au fost transformati in copii, mai precis x-babies. smile.gif
Citat:
Dazzler: Being a hero is great, don't get me wrong, but... there's no business like show business.

abis, tu esti: Waverider
user posted image
Mathew Ryder - cand erai mic ai fost prins intr-un incendiu si un erou ti-a salvat viata insa niciodata nu ai putut sa-ti dai seama cine era. Ai crescut intr-un viitor unde nu existau eroi, deoarece toti fusesera ucisi de un "Monarh" care conducea lumea cu o mana de fier. AI fost trimis inapoi in timp pentru a opri un erou numit Hawk sa devina acest Monarh. Dupa ce ai facut asta, te-ai salvat pe tine insuti din incendiul de care ti-am spus mai devreme. Experimentul care te-a trimis inapoi in timp ti-a permis sa pastrezi puterile de time-traveler si ai devenit astfel un gardian al timpului. Poti sa vezi viitorul unei persoane printr-o atingere. Ai facut parte dintr-o echipa numita Linear Men care aveau datoria sa protejze istoria insa nu a durat mult angajamentul tau pentru ca in timp ce ei sustineau ca trecutul nu poate fi schimbat sub nici o forma, tu credeai ca este moral acceptabil atat timp cat asta ar duce la savlarea vietilor.
Citat: trebuie sa citesc ceva in care apari mai intai. O sa ma ocup in seara asta. Sorry pt delay. smile.gif

Data_q, daca viata vesnica te intereseaza, atunci poti sa fii
THOR
user posted image
Thor- zeul viking al tunetului si fulgerului. Dum-dum-duuuuuuuuuuuuuuum! Esti fiul lui Odin si al Geei. Odin dorea un fiu care sa reprezinte Asgard-ul si Pamantul. Ai fost crescut impreuna cu fratele tau vitreg, Loki, care toata viata te-a urat si este inamicul tau nr 1. Ai coborat pe Pamant pentru a ajuta oamenii. esti unul dintre membrii fondatorii ai echipei The Avengers care aduna cei mai buni eroi ai universului Marvel. Faci parte din echipa asta de peste 40 de ani, pana de curand cand in urma Ragnorok-ului, a trebuit sa parasesti echipa pentru a-ti ajuta tatal sa reconstruiasca Asgard-ul.
The Wasp (despre thor): "Those shoulders, those eyes, that hair...mmmm..."

daca ti se pare bizar, ok... poti sa fii wolverine dar te avertizez! exista in momentul de fata 3 echipe x-men si o echipa avengers si faci parte din toate! smile.gif nu mai spun ca ai doua comics-uri lunare dedicate numai tie (Wolverine si Weapon X).
Deci, you're busy little mutant. smile.gif Reaaaaaaaaaaaaally busy.

Acest topic a fost editat de ComicDiva: 6 Oct 2004, 07:05 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 7 Oct 2004, 10:40 AM
Mesaj #130


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Eu, gardian al timpului? Wow!!

Multumesc!

PS: Sunt curios numai cine are de fapt dreptate, cei care sustin ca trecutul nu poate fi schimbat sau personajul meu?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Minerval
mesaj 7 Oct 2004, 01:14 PM
Mesaj #131


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.238
Inscris: 3 January 04
Din: Romania
Forumist Nr.: 1.683



Salut oracolul benzilor desenate! wink.gif
In ce ipostaza m-ati incadra cel mai bine? Un super om in cautarea justitiei? smile.gif
Numai bine.


--------------------
NON NOBIS DOMINE, NON NOBIS, SED NOMINI TUO DA GLORIAM!
PATRONATUL ROMAN GALATI - federatie patronala galateana membra Consiliul de Dialog Economic si Social (Prefectura Galati)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Carmi
mesaj 7 Oct 2004, 02:26 PM
Mesaj #132


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.677
Inscris: 29 March 03
Forumist Nr.: 141



Dintre toti de pe aici pe Silver surfer il recunosc....stiu ca se colectioneaza revistele cu el si sunt scumpe ...deci Marcus te cunosc biggrin.gif ,

Comic Diva eu ce crezi ca as putea fi?? rolleyes.gif


--------------------
Am zis!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
halcyon_lll
mesaj 7 Oct 2004, 02:57 PM
Mesaj #133


Hypnotic
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.145
Inscris: 21 November 03
Forumist Nr.: 1.263



Mersi fain, Comic, pentru interpretare. wink.gif


--------------------
When we are forgotten, we cease to exist.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 7 Oct 2004, 07:24 PM
Mesaj #134


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



QUOTE (Carmi @ 7 Oct 2004, 03:39 PM)
Dintre toti de pe aici pe Silver surfer il recunosc....stiu ca se colectioneaza revistele cu el si sunt scumpe ...deci Marcus te cunosc biggrin.gif

laugh.gif Buna, Carmi.
As vrea sa stiu si eu unde il pot gasi pe Silver Surfer? E la orice magazin de reviste? As vrea sa ma cunosc si eu tot atat de bine cum ma cunoaste Carmi. smile.gif


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ComicDiva
mesaj 7 Oct 2004, 08:37 PM
Mesaj #135


White Trash Beautiful
*****

Grup: Membri
Mesaje: 528
Inscris: 18 May 04
Din: a galaxy far far away....
Forumist Nr.: 3.552



well... smile.gif e cam la orice magazin de reviste insa in state, nu la noi in tarishoara. biggrin.gif dar daca chiar te intereseaza atunci poti sa downloadezi benzi scanate de pe dc++ asa cum fac eu.

PS: carmi... uhmmmm, esti fata sau baiat? 6.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Minerval
mesaj 8 Oct 2004, 09:47 AM
Mesaj #136


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.238
Inscris: 3 January 04
Din: Romania
Forumist Nr.: 1.683



Sa nu ma uitati ca stau la rand pentru benzile desenate. smile.gif Numai bine.


--------------------
NON NOBIS DOMINE, NON NOBIS, SED NOMINI TUO DA GLORIAM!
PATRONATUL ROMAN GALATI - federatie patronala galateana membra Consiliul de Dialog Economic si Social (Prefectura Galati)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
contraste
mesaj 8 Oct 2004, 05:26 PM
Mesaj #137


Forumista Poeta
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.500
Inscris: 20 April 04
Forumist Nr.: 3.171



Comicule, poti sa ma lamuresti ce te-a condus sa ma asociezi cu acest personaj ?

Multumesc pentru stradanie !


--------------------
Traieste ca si cum ai muri maine.
Invata ca si cum ai trai vesnic.

Indira Gandhi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Carmi
mesaj 8 Oct 2004, 06:02 PM
Mesaj #138


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.677
Inscris: 29 March 03
Forumist Nr.: 141



Marcus apare la choscurile Rodipet laugh.gif din usa

Comic diva ce crezi tu ca sunt aia sunt nu ma supar orice m-ai face (acu sa nu ma crezi besecsual(a) tongue.gif )


--------------------
Am zis!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ComicDiva
mesaj 8 Oct 2004, 07:21 PM
Mesaj #139


White Trash Beautiful
*****

Grup: Membri
Mesaje: 528
Inscris: 18 May 04
Din: a galaxy far far away....
Forumist Nr.: 3.552



carmi, tu esti

Elektra
user posted image
Elektra Natchios: Viata ta se rotea odata in jurul a doi barbati: tatal tau si iubitul tau, Matt Murdock. In urma mortii tatalui tau ai calatorit in Japonia unde te-ai antrenat in domeniul artelor martiale. Ai devenit un asasin al organizatiei internationale "The Hand" (asta e numele, nu te uita la mine tongue.gif ) pana cand te-ai hotarat sa lucrezi freelance, ai ajuns in New York si ai fost angajata de Kingpin, seful crimei organizate din oras, sa fii mana lui dreapta. In aceasta postura te-ai confruntat de multe ori cu eroul Daredevil, care abia mai apoi ai aflat ca este Matt Murdock, fostul tau. wub.gif Totusi, meseria e meserie, cel putin pana cand Kingpin ti-a cerut sa-l ucizi pe cel mai bun prieten al lui Matt, Foggy Nelson, ceea ce nu ai putut sa faci. In schimb a venit dupa tine Bullseye, fosta mana dreapta a lui Kingpin, care te-a ucis pentru ca i-ai luat locul de munca. Have no fear,organizatia "The Hand" te-a adus inapoi la viata printr-o complicata ceremonie mistica iar acum iti cauti locul in lume, hotarata sa nu lasi vreun barbat sa-ti mai controleze viata... sau vreo femeie. rolleyes.gif tongue.gif
Citat:
Franklin 'Foggy' Nelson: What's her name?
Matt Murdock: Elektra Natchios.
Franklin 'Foggy' Nelson: Sounds like a Mexican appetizer.

Minerval, tu esti:
Martian Manhunter
user posted image

J'onn J'onzz: ultimul martian ramas in viata dupa ce un virus a distrus restul civilizatiei martiene. Ai ajuns pe Pamant datorita unei masini de teleportare construite de un doctor pe nume Erdel. Acesta te-a ingrijit si te-a ajutat sa adopti o infatisare umana. De asemenea ti-a sters anumite amintiri din minte, cum ar fi moartea sotiei si celor doi copii ai tai. AI numeroase puteri printre care o telepatie foarte puternica (printre cei mai puternici telepati de pe Pamant), iti schimbi forma si densitatea corpului. Esti unul dintre cei mai vechi memebri ai echipei Justice League, mai vechi chiar decat Superman sau Batman. Pentru scurt timp Justice League s-a dezmembrat, timp in care ti-ai recuperat amintirile. Ai o frica patologica de foc, care de curand ai incercat sa o vindeci. Rezultatul a fost trezirea unor vechi amintiri stocate in ADN-ul tau care te-au determinat sa faci lucruri foarte foarte rele... in alte cuvinte erai EEEEEEEEEVIL! devil.gif devil.gif devil.gif
Dar cu ajutorul prietenilor tai si sacrificiul iubitei tale, ai trecut de faza aceea si te-ai intors la rolul de coordonator al echipei, rol care insusi Batman a spus ca nimeni nu-l indeplineste mai bine, thumb_yello.gif
Citat:
Martian Manhunter: Would you be so.....kind as to....give me back my head?

@contraste: well... poezii--> muzica--> persoana complexa--> mutant/vedeta. ceva de genul asta. smile.gif

Acest topic a fost editat de ComicDiva: 8 Oct 2004, 07:55 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ComicDiva
mesaj 8 Oct 2004, 07:27 PM
Mesaj #140


White Trash Beautiful
*****

Grup: Membri
Mesaje: 528
Inscris: 18 May 04
Din: a galaxy far far away....
Forumist Nr.: 3.552



user posted image
user posted image


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 26 April 2024 - 08:47 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman