HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

14 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Closed TopicStart new topic
> M.I.S.A.
Sunteti de acord cu miscarea M.I.S.A. ?
Sunteti de acord cu miscarea M.I.S.A. ?
da [ 22 ] ** [30.56%]
nu [ 50 ] ** [69.44%]
Nr. Voturi: 82
  
March
mesaj 25 Sep 2004, 03:57 PM
Mesaj #36


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



«Nebunia» l-a scapat pe Gregorian Bivolaru de puscarie in 1989

Gregorian Bivolaru, unul dintre cei mai cautati romani, ar putea scapa de puscarie asa cum a facut-o si in 1989, invocand nebunia. Guru a fost, atunci, acuzat de corupere sexuala si de inca multe alte infractiuni, dar a scapat de detentie prin internarea sa la Spitalul de Psihiatrie Poiana Mare, din judetul Dolj. Sentinta nr. 616 s-a dat in data de 19.08.1989, cand Judecatoria sectorului 1 Bucuresti a aratat ca Bivolaru a fost cercetat pentru comiterea infractiunii de difuzare fara autorizare legala a unor materiale destinate a fi folosite ca mijloace de informare, raspandirea de materiale obscene si asocierea in scopul savarsirii de infractiuni. Asa-zisele probleme psihice ale lui Bivolaru reprezinta un punct important pentru felul in care se cladeste apararea - foarte important si pentru cei care strang probe in acuzare. Este vorba despre sublinierea ideii ca expertiza psihiatrica din 1989, care l-a declarat pe Gregorian Bivolaru iresponsabil, nu este valabila si ea a fost comandata de autoritatile comuniste.
( "Gardianul", 25.09.2004)





--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
IO
mesaj 26 Sep 2004, 08:59 PM
Mesaj #37


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.637
Inscris: 20 January 04
Forumist Nr.: 1.907



Nebunia lui Bivolaru e cat se poate de reala. Orice expertiza psihiatrica ar ajunge la aceeasi concluzie ca si in '89. Bineinteles, atunci l-au vanat comunistii, acum il vaneaza masonii. ohyeah.gif


--------------------
Perseverenta e favorabila.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cociuba
mesaj 24 Nov 2004, 10:43 PM
Mesaj #38


Cavalerul nedesavarsit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.548
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.251



am gasit subiectul misa,ura pentru mine, de acum incolo sa vezi distractie devil.gif


revin cu cea mai obsedanta intrebare: unde e (marele) guru?


si inca una mica rofl.gif ,

Text editat. Subiectul este: "Sunteti de acord cu miscarea M.I.S.A. ?"

nu am nimic cu misa, dar membri ei sunt vai de capul lor, deja am fost jignit de cateva ori de catre ei.............,


Cred ca (marele) guru se ascunde, spera ca o sa scape, daca isi trimite naivii sa manifeste pentru el , dar in mod interesant din cele cateva zeci de mii de cursanti abia se aduna cateva zeci care sa manifeste............ wink.gif
poate unii stiu mai multe decat noi, si sau saturat de bivolaru, si de Japonia, de dame de companie, etc.................. spoton.gif

Acest topic a fost editat de calfa: 29 Nov 2004, 01:03 PM


--------------------

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 24 Nov 2004, 10:43 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
gio19ro
mesaj 25 Nov 2004, 12:37 AM
Mesaj #39


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



QUOTE (cociuba @ 24 Nov 2004, 10:43 PM)
Text editat. Subiectul este: "Sunteti de acord cu miscarea M.I.S.A. ?"



N-am priceput poanta.
Adica o studenta care lucreaza si pe un videochat n-are voie sa faca yoga doar pt ca lucreaza pe videochat? Plus ca videochatul e servici legal in Romania, cu carte de munca si impozite, deci nu e "timpul liber", bostane.
Chiar insisit sa-mi explici poanta pt ca pana acum te-ai fofilat.
Nu mi-ai explicat cum in imensa ta inteligenta ai ajuns la concluzia ca cursurile de yoga trebuie sa fie pe gratis, ca 4 euro pe luna e prea mult iar un curs de arte martiale nu trebuie sa fie pe gratis si poate sa coste mult mai mult.
Hai nu te mai fofila, inteligentule. Raspunde.

Text editat. Subiectul este: "Sunteti de acord cu miscarea M.I.S.A. ?"

Crezi ca tu poti fii scutit de ironii? Crezi ca doar tu poti face pe smecherul ? In plus de asta tu esti unul de carton.
Chiar iti imaginezi ca doar tu poti fii ironic? Daca imi aduc aminte de cei din cartierul in care am copilarit, te fac sa te ineci cu propriile tale dejectii.

Acest topic a fost editat de calfa: 29 Nov 2004, 01:05 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 25 Nov 2004, 01:40 AM
Mesaj #40


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



QUOTE (IO @ 26 Sep 2004, 08:59 PM)
Nebunia lui Bivolaru e cat se poate de reala. Orice expertiza psihiatrica ar ajunge la aceeasi concluzie ca si in '89. Bineinteles, atunci l-au vanat comunistii, acum il vaneaza masonii. ohyeah.gif

Hombre,
Cind ai dreptate , ai , ce sa mai....pe topicul alalalt am gresit ca te-am pus alaturi de tzunder si gio....mea culpe..... ai tu nebunelile tale da nu esti cu misa... spoton.gif

Si in continuare , sa ridem cu gio..... el e un umorist desavirsit, si mai nou a inceput sa "glumeasca".....

Text editat. Subiectul este: "Sunteti de acord cu miscarea M.I.S.A. ?"


Fratilor, a luat-o razna hanul.... Omu Bun trimite amenintari pe pm, gio vorbeste ca la usa cortului....bleah....

Acest topic a fost editat de calfa: 29 Nov 2004, 01:05 PM


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 25 Nov 2004, 01:59 AM
Mesaj #41


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



Text editat. Subiectul este: "Sunteti de acord cu miscarea M.I.S.A. ?"


Acest topic a fost editat de calfa: 29 Nov 2004, 01:06 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 25 Nov 2004, 03:04 AM
Mesaj #42


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Gio....
Text editat. Subiectul este: "Sunteti de acord cu miscarea M.I.S.A. ?"


Acest topic a fost editat de calfa: 29 Nov 2004, 01:07 PM


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 25 Nov 2004, 03:05 AM
Mesaj #43


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



Asa sa fie. Dar e viata mea si e tot treaba mea ce fac cu ea.

Text editat. Subiectul este: "Sunteti de acord cu miscarea M.I.S.A. ?"


Acest topic a fost editat de calfa: 29 Nov 2004, 01:07 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 25 Nov 2004, 03:14 AM
Mesaj #44


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



QUOTE (cociuba @ 24 Nov 2004, 10:43 PM)
nu am nimic cu misa, dar membri ei sunt vai de capul lor

Iar probabil ca avatarul tau reflecta intr-o oarecare masura cam ce-i cu capul tau.

Poti sa-mi enumeri cativa membrii? Nu pe toti 22 ci doar cativa? Nu de alta dar nici eu nu-i stiu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 25 Nov 2004, 04:23 AM
Mesaj #45


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Text editat. Subiectul este: "Sunteti de acord cu miscarea M.I.S.A. ?"

In rest, prea putin ma intereseaza de viata ta....

Text editat. Subiectul este: "Sunteti de acord cu miscarea M.I.S.A. ?"


Acest topic a fost editat de calfa: 29 Nov 2004, 01:08 PM


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 25 Nov 2004, 04:46 PM
Mesaj #46


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



Text editat. Subiectul este: "Sunteti de acord cu miscarea M.I.S.A. ?"


Acest topic a fost editat de calfa: 29 Nov 2004, 01:09 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 25 Nov 2004, 06:28 PM
Mesaj #47


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Text editat. Subiectul este: "Sunteti de acord cu miscarea M.I.S.A. ?"

Yoga e un subiect, misa e altu....

Acest topic a fost editat de calfa: 29 Nov 2004, 01:10 PM


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cociuba
mesaj 25 Nov 2004, 08:14 PM
Mesaj #48


Cavalerul nedesavarsit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.548
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.251



ce bine imi pare ca am trezit acest subiect la viata laugh.gif , are sa fie interesanta discutia..............

sti chestia cu timpul liber e tare de tot, sa zicem ca un satanist merge la cursuri si invata tot felul de prostii , asa ca si la misa, si in timpul liber omoara pe cineva , nu ar trebui sa-ti pui intrebari despre ce invata? wink.gif

Text editat. Subiectul este: "Sunteti de acord cu miscarea M.I.S.A. ?"

artele martiale nu iti ofera mantuirea,nirvana,tantra si alte chestii de astea....te ajuta sa te autoaperi, a sa nu uit ei nu propovaduiesc modestia si saracia in timp ce se plimba cu jeepuri..........

o alta intrebare despre gurul tau: cand o lucrat undeva ultima oara? sa nu spui ca nu stii, daca nu stii atunci nici nu mai ai ce discuta cu noi..... wink.gif

Acest topic a fost editat de calfa: 29 Nov 2004, 01:11 PM


--------------------

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 25 Nov 2004, 09:08 PM
Mesaj #49


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



QUOTE (cociuba @ 25 Nov 2004, 08:14 PM)
sti chestia cu timpul liber e tare de tot, sa zicem ca un satanist merge la cursuri si invata tot felul de prostii , asa ca si la misa, si in timpul liber omoara pe cineva , nu ar trebui sa-ti pui intrebari despre ce invata? wink.gif



     

"Sti"(i)ca tu tot vorbesti dar nu stiidespre ce? Eu n-am zis sa nu-ti pui intebari, chiar te rog sa-ti pui dar nu- ti raspunde singur ci du-te la fatza locului.

Text editat. Subiectul este: "Sunteti de acord cu miscarea M.I.S.A. ?"

QUOTE
artele martiale nu iti ofera mantuirea,nirvana,tantra si alte chestii de astea....te ajuta sa te autoaperi, a sa nu uit ei nu propovaduiesc modestia si saracia in timp ce se plimba cu jeepuri..........


Text editat. Subiectul este: "Sunteti de acord cu miscarea M.I.S.A. ?"

QUOTE
nirvana,tantra si alte chestii de astea....


Text editat. Subiectul este: "Sunteti de acord cu miscarea M.I.S.A. ?"

Dar cu ce se ocupa artele martiale? Stii tu care e originea lor si care e scopul lor? E tot Nirvana, Moksa etc. De data asta folosesc si eu niste termeni dar cu o logica intre ele pt ca inseamna acelasi lucru dar in traditii si limbi diferite.

Daca niste bostanari narozi, fie ei si din Orient, vad in artele martiale doar ceva legat de bataie, lupta si aparare atunci nu inseamna ca doar atat inseamna.
Ai cunoscut tu sau te-ai informat despre niste maestrii autentici in artele martiale si stii care e scopul lor?
Se pare ca nu. baga si tu un search pe Morihei Ueshibasi ai sa vezi, daca cumva te pricepi, dar sunt sigur ca nu te pricepi, ca am vazut mai sus ca esti varza-bostan, dar sa presupunem ca pt 1 min. devii inteligent, ai sa observi toate semnele unui bodhisatva. cat si legamantul de bodhisatva.


Tot nu mi-ai spus de ce artele martiale pot sa coste bani iar un curs de yoga nu are voie sa coste 4 euro pe luna.
Vezi cum te fofilezi? Chiar crezi ca nimeni nu obsearva cum vorbesti tot felul de prosti iar cand ti se cer explicatii te faci ca ploua sau schimbi vorba?

QUOTE
o alta intrebare despre gurul tau: cand o lucrat undeva ultima oara?


"O lucrat", taran bostanar si ceapist cu "o lucrat", ai descoperit si tu netul?
Ori pe tine te deranjeaza ca nu lucreaza la vreo fabrica? Vezi cat esti de bostan ceapist? De lucrat lucreaza zilnic. Scrie carti, cursuri, materiale pt conferinte tinute in tara sau strainatate, plus ca ceea ce prezinta teoretic face si practic. Adica respectivele tehnici yoghine. Yoga nu e o gargara si cine vine si prezinta doar vorbe fara sa practice nimic, fara sa verifice pe pielea lui, acela e doar un scriitor si atat.

Marpa sau Milarepa unde au lucrat, la ce fabrica bostan comunist? Ca doar comunistii cereau o astfel de munca, dupa sloganul "noi muncim, nu gandim".
Maestrii yoghini sau martiali la ce fabrica lucreaza, cociuba? (ce nume predestinat)

Text editat. Subiectul este: "Sunteti de acord cu miscarea M.I.S.A. ?"



Acest topic a fost editat de calfa: 29 Nov 2004, 01:17 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cociuba
mesaj 25 Nov 2004, 09:17 PM
Mesaj #50


Cavalerul nedesavarsit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.548
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.251



QUOTE
srise
a gresi e omeneste, asa ca mai bine ti-ai edita postul , eu il las asa, nu mi-e rusine nici de i, nici de o..... wink.gif


din ce traieste (marele) guru , care sunt veniturile lui?
din ceea ce ii dati voi luna de luna..... wink.gif , sunt sigur ca si acuma isi continua tapasurile, arata extraordinar wink.gif pentru varsta lui......alo, Hristos a fost rastignit la 33 de ani, el cand merge in nirvana.......,

Text editat. Subiectul este: "Sunteti de acord cu miscarea M.I.S.A. ?"


Acest topic a fost editat de calfa: 29 Nov 2004, 01:17 PM


--------------------

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 25 Nov 2004, 10:04 PM
Mesaj #51


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



Trebuie sa repet cumva postul de mai sus?

Text editat. Subiectul este: "Sunteti de acord cu miscarea M.I.S.A. ?"


Tot nu mi-ai spus de ce artele martiale pot sa coste bani iar un curs de yoga nu are voie sa coste 4 euro pe luna.

Text editat. Subiectul este: "Sunteti de acord cu miscarea M.I.S.A. ?"


Acest topic a fost editat de calfa: 29 Nov 2004, 01:18 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cociuba
mesaj 25 Nov 2004, 10:31 PM
Mesaj #52


Cavalerul nedesavarsit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.548
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.251



QUOTE
artele martiale nu iti ofera mantuirea,nirvana,tantra si alte chestii de astea....te ajuta sa te autoaperi, a sa nu uit ei nu propovaduiesc modestia si saracia in timp ce se plimba cu jeepuri..........

aici e raspunsul tau..........................., nu am nimic impotriva unei taxe, dar atunci lasati-o balta cu modestia si saracia si recunoasteti ce e misa:O AFACERE DE 10 MIL $
ASTA cu scrisu mare e de la thunder ohyeah.gif


--------------------

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blakut
mesaj 25 Nov 2004, 10:54 PM
Mesaj #53


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.405
Inscris: 16 May 04
Din: Bucuresti, the belly of heck
Forumist Nr.: 3.508



Hei, stii ceva, nu-mi pasa ce fac atata timp cat ma lasa in pace, nu ii vad si nu incalca legea. Pana acum le-au facut pe toate. Asa ca ma oftica. Stati linistiti, pana la urma tot o sa-l impuste.

Ce folos aduce societatii aceasta secta? Nici unul, dimpotriva. Astfel, neavand nici un folos societatii, ba chiar aducand si unele neplaceri (printre care si incalcarea legii, care insa nu exista, totul e inscenat cica) mi se pare normal sa fie eradicata. Pentru mine oamenii din aceasta secta sunt niste oameni periculosi, care au o mentalitate si o convingere asemanatoare cu a teroristilor sinucigasi. Cred ca la o adica s-ar arunca in aer pentru maestrul lor.

Parerea mea este ca toti trebuie arestati si impuscati. Desigur, sistemul aproape democratic in care traim nu permite punerea in practica a acestei manevre, o astfel de actiune fiind nedemocratica, incalcand drepturile omului. Omul insa are discernamant si ratiune... nu pot spune acelasi lucru despre membrii sectei.

Una peste alta nu mai faceti pe persecutatii, ca nu va lasam in pace si va jignim, thunder a venit primul pe thread-ul de aici si a inceput sa insulte si sa jigneasca, la fel ca si gio19ro. Eu consider jignire nu numai limbajul sau exprimarea malitioasa si ingamfata, ci si raspunsurile lipsite de orice logica, buna-vointa si adevar, care vor sa fie luate de bune.

Nu il mai invocati pe Iisus mereu. treziti-va, ori secta voastra ori religia crestina. Amandoua nu se potrivesc.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 25 Nov 2004, 11:36 PM
Mesaj #54


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Mai fratilor,
Berea s-a inventat din nevoia oamenilor uriti de a avea si ei parte de sex....
Misa s-a inventat din nevoia oamenilor uriti si prosti de a avea parte de sex..... mwah1.gif


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 26 Nov 2004, 12:16 AM
Mesaj #55


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



QUOTE (cociuba @ 25 Nov 2004, 10:31 PM)
aici e raspunsul tau..........................., nu am nimic impotriva unei taxe, dar atunci lasati-o balta cu modestia si saracia si recunoasteti ce e misa:O AFACERE DE 10 MIL $
ASTA cu scrisu mare e de la thunder ohyeah.gif

Unde sustine MISA ca oamenii trebuie sa traiasca in saracie?

Cat despre afacerea de 10 milioane de dolari, poti detalia?
Ca eu n-am vazut-o pe cea care gestioneaza MISA cu niste haine noi de cativa ani si cand vrea sa mearga undeva cu masina da telefoane ca sa vada cine o poate duce.
Ti-am zis unde merg banii, pe sali, cursuri, benzina etc.
Un curs de yoga ca cel tinut de MISA, in Occident costa sute de euro pe luna, nu doar 4 cat costa aici.


Deci inainte sustineai ca trebuie sa fie pe gratis si ziceai ca in alte parti e pe gratis. Unde e pe gratis, ce initieri se ofera acolo, ce exercitii se practica etc? Acum zici ca n-ai nimic impotriva sa se plateasca o taxa. Saptamana trecuta ziceai cu totul altceva.

Text editat. Subiectul este: "Sunteti de acord cu miscarea M.I.S.A. ?"


Acest topic a fost editat de calfa: 29 Nov 2004, 01:20 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 26 Nov 2004, 12:28 AM
Mesaj #56


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



QUOTE (Blakut @ 25 Nov 2004, 10:54 PM)
Parerea mea este ca toti trebuie arestati si impuscati.


Text editat. Subiectul este: "Sunteti de acord cu miscarea M.I.S.A. ?"

Daca ai fi luat zeci de batai de la militie si securitate pt ca practici yoga, daca ai fi fost inchis in noptiile de iarna si tinut in celula cu geamul deschis si veneau periodic sa-ti arunce cate o galeata de apa rece in celula, daca ai fi fost inchis la Poiana Mare alaturi de alti indezirabili sistemului comunist si venea doamna doctor si te punea periodic la aparate facand experimente PSI pe tine, atunci sa vorbesti.

Text editat. Subiectul este: "Sunteti de acord cu miscarea M.I.S.A. ?"

Daca dupa bataile primite si dupa ce ai iesit din arest, nici nu te-ai mai dus pe acasa, ci te-ai dus direct in Gara de Nord si ai luat primul tren spre Timisoara, ai coborat din tren pe undeva pe la Orsova sau Drobeta si te-ai aruncat in Dunare ca sa treci la yugoslavi si de acolo ai plecat mai departe in SUA, atunci sa vorbesti.

Text editat. Subiectul este: "Sunteti de acord cu miscarea M.I.S.A. ?"


Acest topic a fost editat de calfa: 29 Nov 2004, 01:21 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 26 Nov 2004, 12:42 AM
Mesaj #57


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Daca ai fi luat zeci de batai de la militie si securitate pt ca practici yoga, daca ai fi fost inchis in noptiile de iarna si tinut in celula cu geamul deschis si veneau periodic sa-ti arunce cate o galeata de apa rece in celula, daca ai fi fost inchis la Poiana Mare alaturi de alti indezirabili sistemului comunist si venea doamna doctor si te punea periodic la aparate facand experimente PSI pe tine, atunci sa vorbesti.

Text editat. Subiectul este: "Sunteti de acord cu miscarea M.I.S.A. ?"

Daca dupa bataile primite si dupa ce ai iesit din arest, nici nu te-ai mai dus pe acasa, ci te-ai dus direct in Gara de Nord si ai luat primul tren spre Timisoara, ai coborat din tren pe undeva pe la Orsova sau Drobeta si te-ai aruncat in Dunare ca sa treci la yugoslavi si de acolo ai plecat mai departe in SUA, atunci sa vorbesti.

Text editat. Subiectul este: "Sunteti de acord cu miscarea M.I.S.A. ?"

Gio, despre cine e vorba?Adica cine e persoana care afacut treburile astea?

Acest topic a fost editat de calfa: 29 Nov 2004, 01:22 PM


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FaiLuRe
mesaj 26 Nov 2004, 01:29 AM
Mesaj #58


NuRSeRy Team Member
*****

Grup: Membri
Mesaje: 573
Inscris: 2 February 04
Din: oscilez intre Zalau si Cluj-Napoca
Forumist Nr.: 2.062



@gio19ro :
Mai omule, ar fi bine sa-ti controlezi degetele pe tastatura si sa nu mai aduci atatea jigniri la adresa diversilor forumisti care cel putin raspund la subiectul de discutie. Spre exemplu, la ultimul tau post, in care i-ai dat "replica" la Blakut, inafara sa-ti plangi de mila nu ai facut altceva decat sa jignesti. Stilul tau de exprimare imi repugna.

Si ca sa revin on-topic, am votat "NU". Unul din factorii care m-au determinat sa votez "NU" a fost si acest gio19ro care mi-a stricat si mai tare imaginea si asa sifonata pe care o am fata de MISA.

@Blakut : Respect ! Sunt intru totul de acord cu afirmatiile tale. MISA e o adunatura de oameni carora le lipseste o doaga, stransi in jurul unui clown, o adunatura de perversi si bautori de urina. 6.gif


--------------------
- The NuRSeRy Team -
... where ideas are born.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 26 Nov 2004, 01:36 AM
Mesaj #59


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21




Text editat. Subiectul este: "Sunteti de acord cu miscarea M.I.S.A. ?"



Acest topic a fost editat de calfa: 29 Nov 2004, 01:24 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 26 Nov 2004, 01:42 AM
Mesaj #60


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



QUOTE (bdl @ 26 Nov 2004, 12:42 AM)
Daca ai fi luat zeci de batai de la militie si securitate pt ca practici yoga, daca ai fi fost inchis in noptiile de iarna si tinut in celula cu geamul deschis si veneau periodic sa-ti arunce cate o galeata de apa rece in celula, daca ai fi fost inchis la Poiana Mare alaturi de alti indezirabili sistemului comunist si venea doamna doctor si te punea periodic la aparate facand experimente PSI pe tine, atunci sa vorbesti.

Text editat. Subiectul este: "Sunteti de acord cu miscarea M.I.S.A. ?"

Daca dupa bataile primite si dupa ce ai iesit din arest, nici nu te-ai mai dus pe acasa, ci te-ai dus direct in Gara de Nord si ai luat primul tren spre Timisoara, ai coborat din tren pe undeva pe la Orsova sau Drobeta si te-ai aruncat in Dunare ca sa treci la yugoslavi si de acolo ai plecat mai departe in SUA, atunci sa vorbesti.

Text editat. Subiectul este: "Sunteti de acord cu miscarea M.I.S.A. ?"

Gio, despre cine e vorba?Adica cine e persoana care afacut treburile astea?

Nu conteaza.

Asta sa inteleaga cei care afirma: "Parerea mea este ca toti trebuie arestati si impuscati".
Nu am fost lichidati de securitatea ceausista, darmite de


Text editat. Subiectul este: "Sunteti de acord cu miscarea M.I.S.A. ?"


Acest topic a fost editat de calfa: 29 Nov 2004, 01:26 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FaiLuRe
mesaj 26 Nov 2004, 01:56 AM
Mesaj #61


NuRSeRy Team Member
*****

Grup: Membri
Mesaje: 573
Inscris: 2 February 04
Din: oscilez intre Zalau si Cluj-Napoca
Forumist Nr.: 2.062




Text editat. Subiectul este: "Sunteti de acord cu miscarea M.I.S.A. ?"

sunt de acord cu arestarea elementelor din MISA care reprezinta un pericol public prin actiunile intreprinse. Cat despre pedeapsa cu moartea, nu cred ca s-ar aplica in cazul vreunui membru MISA, si deocamdata e exclusa din legislatia in vigoare. Si daca tot suntem la pedeapsa capitala, chiar as fi deacord cu reintroducerea ei, dar asta e deja alta poveste.


Text editat. Subiectul este: "Sunteti de acord cu miscarea M.I.S.A. ?"


Acest topic a fost editat de calfa: 29 Nov 2004, 01:27 PM


--------------------
- The NuRSeRy Team -
... where ideas are born.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FaiLuRe
mesaj 26 Nov 2004, 02:01 AM
Mesaj #62


NuRSeRy Team Member
*****

Grup: Membri
Mesaje: 573
Inscris: 2 February 04
Din: oscilez intre Zalau si Cluj-Napoca
Forumist Nr.: 2.062



QUOTE (gio19ro @ 26 Nov 2004, 01:42 AM)

Nu am fost lichidati de securitatea ceausista, darmite de

Text editat. Subiectul este: "Sunteti de acord cu miscarea M.I.S.A. ?"


Mai bine ai reveni on-topic.

Acest topic a fost editat de calfa: 29 Nov 2004, 01:27 PM


--------------------
- The NuRSeRy Team -
... where ideas are born.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 26 Nov 2004, 02:13 AM
Mesaj #63


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21




Text editat. Subiectul este: "Sunteti de acord cu miscarea M.I.S.A. ?"

Poti sa enumeri infractiunile comise da MISA?

Sunt convins ca nu.


Text editat. Subiectul este: "Sunteti de acord cu miscarea M.I.S.A. ?"


Acest topic a fost editat de calfa: 29 Nov 2004, 01:28 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FaiLuRe
mesaj 26 Nov 2004, 02:36 AM
Mesaj #64


NuRSeRy Team Member
*****

Grup: Membri
Mesaje: 573
Inscris: 2 February 04
Din: oscilez intre Zalau si Cluj-Napoca
Forumist Nr.: 2.062




Text editat. Subiectul este: "Sunteti de acord cu miscarea M.I.S.A. ?"

QUOTE
Poti sa enumeri infractiunile comise da MISA?

...corupere sexuala, spalare de bani, prostitutie, legaturi cu grupari mafiote, ingradirea libertatii individului si a dreptului al opinie, etc.


Text editat. Subiectul este: "Sunteti de acord cu miscarea M.I.S.A. ?"

nu cred ca esti doar un simplu practicant de yoga, daca esti un asa mare aparator al MISA.

Acest topic a fost editat de calfa: 29 Nov 2004, 01:30 PM


--------------------
- The NuRSeRy Team -
... where ideas are born.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 26 Nov 2004, 02:47 AM
Mesaj #65


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



QUOTE (Failure @ 26 Nov 2004, 02:36 AM)
...corupere sexuala, spalare de bani, prostitutie, legaturi cu grupari mafiote, ingradirea libertatii individului si a dreptului al opinie, etc.

Pai inseamna ca tu stii ceea ce nu stiu nici procurorii. Daca exista asemenea lucruri de ce nu s-a declansat urmarirea penala impotriva MISA? Hmm?
Pt ca toate astea n-au fost decat niste minciuni ale mass-mediei, ce a pus botu' la indicatiile patronilor cu sortzuletz.

Text editat. Subiectul este: "Sunteti de acord cu miscarea M.I.S.A. ?"

Nici o proba, nimic concret, doar vorbe.

Text editat. Subiectul este: "Sunteti de acord cu miscarea M.I.S.A. ?"

Acest topic a fost editat de calfa: 29 Nov 2004, 01:39 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 26 Nov 2004, 02:55 AM
Mesaj #66


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



Voi chiar nu aveti pentru ce sa va certati ? E evident ca, din cele doua tabere, nici una nu o va convinge pe cealalta. Ma rog... Parerea mea.


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 26 Nov 2004, 08:38 AM
Mesaj #67


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



desi nu fac parte din organizatie, si nu m-am lovit niciodata de ea, am votat da.
daca sunt suficient de multi indivizi care isi doresc sa pupe picioarele lu' guru, de ce sa ma impotrivesc eu?
mai degraba sunt tentat sa ma fac guru, poate imi pupa si pe mine...


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blakut
mesaj 26 Nov 2004, 01:26 PM
Mesaj #68


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.405
Inscris: 16 May 04
Din: Bucuresti, the belly of heck
Forumist Nr.: 3.508



QUOTE
Parerea mea este ca toti trebuie arestati si impuscati. Desigur, sistemul aproape democratic in care traim nu permite punerea in practica a acestei manevre, o astfel de actiune fiind nedemocratica, incalcand drepturile omului.


In primul rand asta e citatul complet.

In al doilea rand o parere nu este o afirmatie, e o parere. Asta cred eu. Nu se poate face, asta e altceva. Doar mi-am spus parerea. Si stii bine la cine ma refer.

Nun jignesc pe nimeni, sunt constient ca ce spun eu este irealizabil, dar asta cred ca ar trebui sa se faca.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cociuba
mesaj 26 Nov 2004, 05:09 PM
Mesaj #69


Cavalerul nedesavarsit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.548
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.251



misa e istorie.............scandalurile la care a fost expusa.......... wink.gif
sex cu minore, si altele smile.gif au facut din misa o adunatura care nu-si gaseste directia................animalul de prada cand e aproape de sfarsit e mai turbat......... wink.gif , sunt curios cati noi cursanti sunt acum.......... ph34r.gif ?

bdl: cel pe care il descria gio era bivolaru cine altcineva.....acuma gio te rog spune-ne si cum a evadat din arestul securitatii wink.gif .................

ceausescu nu avea nimic cu yoga, sub el a si aparut meditatia transcendentala si sa stii ca si asta a fost interzisa wink.gif , ceausescu avea ce avea cu toti nu numai cu gurul tau........ wink.gif


dar gio vezi ce insemna sa nu mai ai directie , failure poate ar fi sustinut misa, dar u tu deja ataci in toti care au p parere critica................


nimic nu e bun pe lumea asta daca nu e emanat de guru wink.gif



te salut . eu bostanul thumb_yello.gif


--------------------

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 26 Nov 2004, 08:38 PM
Mesaj #70


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



QUOTE (cociuba @ 26 Nov 2004, 05:09 PM)
te salut . eu bostanul thumb_yello.gif

Hi, my littel pumpkin. ohyeah.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

14 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Closed TopicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 April 2024 - 05:37 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman