HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

6 Pagini V  « < 3 4 5 6 >  
Reply to this topicStart new topic
> Amintiri Traznite, Cele mai trznite amintiri ale voastre
Cla
mesaj 29 Jan 2005, 11:17 PM
Mesaj #141


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.096
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE (^mami^ @ 22 Jul 2004, 06:20 PM)
Eram prin clasa a V-a. Parintii mei erau plecati. Singura acasa... Nu stiu ce-a fost exact in mintea mea, am luat un cutit si am inceput sa cioplesc pragul casei...  secret.gif Facusem un semn (am gasit si locul "potrivit"), dar nu mai stiu de ce.

roflmao.gif

Putin tarziu, dar... rofl.gif

QUOTE
deci sa inteleg ca era traducere in romana

Tocmai, Georgia... thumb_yello.gif rofl.gif

Acest topic a fost editat de Cla: 29 Jan 2005, 11:23 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
punctt
mesaj 30 Jan 2005, 12:15 AM
Mesaj #142


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.499
Inscris: 18 April 04
Din: Romania, Tulcea. (Dar, oare cine sunt si unde ma aflu?)
Forumist Nr.: 3.133



rolleyes.gif hmm.gif
Mai bine mai tarziu, decat deloc...
rofl.gif rofl.gif


--------------------
"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci." (La Bruyere)
Voi gasi pestisorul de aur ... Pietre mari, pietricele si nisip ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 30 Jan 2005, 02:59 AM
Mesaj #143


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.096
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Auzi mami, nu stiu ce tu faci dar pe asta n-am s-o uit:
QUOTE
Stiti vorba: zeama de spalator?

Ne intoarcem acasa, ai mei dormeau. Ne era foame. Hai la bucatarie, sa vedem ce e de mancare. Ajungem in bucatarie... Cautam... Prietenul meu era sprituit... vede o craticioara cu niste zeama in ea! Ia o lingura si incepe sa manance...  Hai sa mananc si eu. Cand bag lingura... DAU DE SPALATOR... 
-Ce mananci tu aici?
-Ciorbaaa...hac...
-Si-i buna?
-Daaa...hac...

roflmao.gif !!super!! rofl.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 30 Jan 2005, 02:59 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
punctt
mesaj 30 Jan 2005, 03:13 AM
Mesaj #144


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.499
Inscris: 18 April 04
Din: Romania, Tulcea. (Dar, oare cine sunt si unde ma aflu?)
Forumist Nr.: 3.133



Intr-o noapte eu aveam chef de vorba. Afara ploua... Eu tot vorbeam... Jumatatea mea adormise, eu nu stiam. La un moment dat il intreb ceva! Nu-mi raspunde. Vorbesc mai tare. Si-atunci aud:
"-MAI AI CEVA DE PLOUAT?"
Am ras, l-am lasat sa doarma. A doua zi i-am povestit. Ne-am prapadit de ras. rofl.gif
A ramas o expresie pe care o folosim des, cand unul din noi spune ceva, in loc sa-l intrebam: "Mai ai ceva de spus?", apare... PLOUAT! whistling.gif


--------------------
"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci." (La Bruyere)
Voi gasi pestisorul de aur ... Pietre mari, pietricele si nisip ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Georgia
mesaj 30 Jan 2005, 04:34 PM
Mesaj #145


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 312
Inscris: 9 July 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 4.040



Da mai Cla esti de coma cu spalatorul tau rofl.gif rofl.gif iar tu mami cu pragul usi ha,ha rofl.gif rofl.gif


--------------------
Traieste clipa!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 30 Jan 2005, 05:58 PM
Mesaj #146


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.096
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



mami, mai ploua un pic ca mor de ras... superb!! rofl.gif

rofl.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zed
mesaj 30 Jan 2005, 07:31 PM
Mesaj #147


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.766
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 671



Acum vreo 4 ani , seara , vin acasa de la serviciu , franta de obosita , in ziua aceea nimic nu a mers cum trebuie .
Sef nervos pana la nu se mai poate , telefoane ca la gara de nord , toata lumea irascibila , sarcasme in fiecare a 2 -a propozitie ... De enervat nu m-am enervat dar ma durea un cap .... Imi taram picoarele dupa mine pana acasa , mergeam ca un catar ..
Nu dau bine la doua strazi coltul , incepe sa si ploua . Ioc umbrela , mai batea si vantul ....
Ce zi superba !
Pe drum ma intalnesc cu o vecina , avea chef de vorba , eu nu mai stiam cum sa ajung mai repede acasa ... am tinut-o un pic la distanta si am ranjit in loc sa zambesc cand mi-a spus Buna seara ... dar ce sa fac , nu-mi ardea de nimic si nu aveam nici chef sa stau nici in ploaie , in plus era si vantul acela , care mai ales cand te doare capul , numai bine nu face ...
Si asa dezgustata de tot si toate , ajung acasa , intru in casa si ma uit cam asa unsure.gif ... cu cat descopeream mai multe , cu atat se schimba si privirea , ajunsese cam asa .... blink.gif masa pusa , facuta si mancarea , aprinse vreo 10 lumanari ... privirea ajunse cam asa 43.gif ...
Primesc un Buna Seara si un zambet frumos . Eu neam prost nici nu am salutat ( de asta mi-am dat seama mai tarziu ) .
Si frumos cu mana in sold , fara sa ma gandesc ce spun ii dau direct drumul : Il astepti cumva pe Dracula ?! E vreo intalnire satanista si eu nu stiam ?!
Nici in ziua de azi nu stiu cum am putut sa debitez asa ceva rofl.gif
Atat de romantica nu am fost in viata mea ca in seara aceea .


--------------------
I'm hanging on your words /Living on your breath
Feeling with your skin /Will I always be here ?!

Iarta-ti mereu dusmanii. Nimic nu-i supara mai tare.
www.unicef.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aramis
mesaj 31 Jan 2005, 08:25 AM
Mesaj #148


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.948
Inscris: 23 January 04
Din: Luna
Forumist Nr.: 1.955



Zed, ai fost teribila rofl.gif
Si nu s-a suparat?


--------------------
humanity is overrated
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Georgia
mesaj 31 Jan 2005, 10:32 AM
Mesaj #149


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 312
Inscris: 9 July 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 4.040



Vai zed dar,cum ti-a venit ideea cu Dracula? rofl.gif rofl.gif rofl.gif


--------------------
Traieste clipa!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zed
mesaj 31 Jan 2005, 10:38 AM
Mesaj #150


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.766
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 671



@Aramis , nu s-a suparat . A povestit asta multor prieteni , ca-l amuza teribil de cate ori isi amintea . laugh.gif
@Georgia , cred ca era din cauza lumanarilor laugh.gif


--------------------
I'm hanging on your words /Living on your breath
Feeling with your skin /Will I always be here ?!

Iarta-ti mereu dusmanii. Nimic nu-i supara mai tare.
www.unicef.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 31 Jan 2005, 12:39 PM
Mesaj #151


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.096
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Zed, tocmai imi imaginam ce l-ai fi injurat daca n-ar fi fost paine me masa... rofl.gif ...cica Dracula... blink.gif

user posted image roflmao.gif

...........

Mi-am adus aminte de 2 chestii...

Eram la servici si in biroul maistrului, intra o colega (italianca) si blaaaaaa (ca italienii, logic spoton.gif )
Pleaca, maistrul inspre mine: "Nu stiu ce-au in cap italienii astia, nu prea multe. Au doar habar ca au avut candva pe un Cezar."
Eu: "Mhm... si pe asta au prins-o de la Asterix..."

spoton.gif

.........

Am tras o tura cu bicicleta, cu un vecin de-al meu. Stam la semafor, opreste langa noi o masina de Politie.
Pe vremea aia tocmai s-a introdus benzina fara plumb si pe fiecare masina a Politiei statea scris: "Noi circulam fara plumb".
Deci, masina Politiei era in stanga vecinului meu. Asta bate in geam cu degetul si-i face semn politaiului sa deschida geamul.
Ala da geamul jos, zice: "Poftim?"
"Da' de tras, trageti cu plumb...?? blink.gif
Politistul: dry.gif

Am crezut ca pic de pe bicicleta... rofl.gif

edit: Georgia, ce mai face Aura? n-o prea mai vedem pe-aici... unsure.gif

Acest topic a fost editat de Cla: 31 Jan 2005, 06:25 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Georgia
mesaj 4 Feb 2005, 08:03 PM
Mesaj #152


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 312
Inscris: 9 July 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 4.040



Ce pot spune Cla foarete tare faza cu ''plumbul'' rofl.gif rofl.gif iar de varamea ce pot spune ca e la scoala si invata de ii sar capacele ca nici mie nu mai are timp sa imi raspunda la mesaje o sa ii spun sa mai treaca si ea pe la noi poate are o trasnaie noua de povestit biggrin.gif


--------------------
Traieste clipa!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 4 Feb 2005, 09:58 PM
Mesaj #153


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.096
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Fain, astept smile.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arlequine
mesaj 5 Feb 2005, 01:27 AM
Mesaj #154


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 515
Inscris: 7 April 04
Din: Cluj Napoca
Forumist Nr.: 2.968



sa ma laud si eu cu una recenta...
o seara ploioasa de toamna, ploaie, frig, atmosfera bacoviana. sa fi fost vreo 11 seara cand ma gandesc sa ies la o plimbare. ma invart putin pe niste stradute, dupa care ajung intr`o piata, si ma gandesc c`ar fi nimerit sa ma asez sa fumez o tigara. cum ziceam, ploua marunt, si toate bancile erau ude. eu, rupta parca dintr`o fotografie alb negru din anii `50, vampa solitara, ce mai, ma hotarasc sa ma urc pe spatarul bancii, cu picioarele pe banca(see the picture? biggrin.gif )...doar ca nu apuc sa ma pun bine....banca se rastoarna, si duduia se`mprastie intr`o balta de toata frumusetea rofl.gif primul instinct a fost sa`mi pun gluga pe cap, m`am uitat fugar stanga dreapta, n`am zarit pe nimeni, mi`am luat jucariile si`am sters`o laugh.gif nu stiu daca m`a vazut cineva, cert e ca daca eu as fi asistat la o asemenea faza, m`as fi prapadit de ras rofl.gif


--------------------
Mi alma es una caverna colmada por la marea alta,
y mi idea de sońarte una caravana de histriones...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 5 Feb 2005, 02:25 AM
Mesaj #155


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.096
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Super, Zimty!! biggrin.gif

Veneam de la lucru cu bicicleta, noaptea... trec pe langa un parc, im vin 2 smecheri din fata cu inliners.
Ma hotarasc sa ii las sa treaca, dau in stanga pe iarba si cu roata din fata intr-o gaura pe care n-am vazut-o, sapata de un caine.
Zbong! si am aterizat pe spate. N-am mai primit aer in momentul ala... sad.gif
Prostii cu inliner-ii s-au roit si eu nu ma puteam misca pe trotuar... vine o doamna cu un caine mic, se uita scarbita la mine de parca as fi beat, cainele vrea sa se p*se pe mine... blink.gif
Sa fi vazut cata vlaga am capatat deodata in mine si m-am ridicat... c-am si speriat-o pe aia si cainele a luat-o razna... rofl.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
punctt
mesaj 5 Feb 2005, 11:48 PM
Mesaj #156


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.499
Inscris: 18 April 04
Din: Romania, Tulcea. (Dar, oare cine sunt si unde ma aflu?)
Forumist Nr.: 3.133



In liceu... Ma despartisem de primul meu prieten. Iesisem la o plimbare in parc, cu un alt baiat. Ne cunosteam de ceva vreme, insa eu tot cu gandul, cu sufletul la primul... La un moment dat, noul prieten s-a apropiat de mine si a vrut sa ma sarute. Eu?! rofl.gif Am sarit de pe banca! Am alergat vreo cativa metri, apoi m-am oprit. Plangeam.
Multi ani m-am mai putut nici macar saruta un baiat...


--------------------
"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci." (La Bruyere)
Voi gasi pestisorul de aur ... Pietre mari, pietricele si nisip ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cipdecip
mesaj 5 Feb 2005, 11:54 PM
Mesaj #157


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.276
Inscris: 29 August 04
Din: Ph
Forumist Nr.: 4.358



Ce a patit un prieten (jur ca nu eu)
A vrut sa traverseze cu bicicleta calea ferata si ia cazut bariera in cap
Am crezut ca lesin de ras cand mi-a povestit


--------------------
Intre fericire si vis , melancolie si taina , infinit si singuratate exista raul
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 6 Feb 2005, 05:38 AM
Mesaj #158


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.096
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Georgia, mi-am adus aminte de ceva: Il mai stii pe profesorul ala de sport care s-a paradit cu bitzigla mea?
No, tot ala spoton.gif Noi baietii obisnuiam sa mergem cu nunchaku la scoala, de fapt peste tot. Betele alea japoneze de bataie: user posted image
Imi vede ala nunchaku la scoala. "Ce-i asta?" - "Nimic" - "Hai ma ca stiu" - "Na pai atunci de ce mai intrebati??"
"Cu asa ceva n-ai ce cauta la scoala, e confiscat" - "Imi dati voie sa nu ma doara undeva?" dunno.gif
El: ranting.gif
Acasa, vecinul meu era tamplar de meserie si mi-a facut 10 bucati din alea... spoton.gif
A doua zi iar am avut ghinion: l-am vazut cu capu' din nou spart si bandajat ca nu se pricepea cu treburile alea, am avut iarasi pauza de sport 2 saptamani ca muream de ras daca-l vedeam in halu' asta... rofl.gif

...........

Tot cu betele alea: Profesoara de germana ma trimite acasa ca oricum a fost ultima ora si sa nu deranjez elevii... biggrin.gif zic: "bine, ma duc la film".
Ies de la cinematograf, ma prinde un militian cu chestiile alea in maneca, (eram in uniforma): "Ma, tu de ce nu esti la scoala, si ce-i cu betele alea? da-le-ncoaci" - "Bine..." - "Si ce-i cu scoala?" - "Pai m-o dat afara..." - "Ce?? intreb acuma de ce, stai aici".
Ma tine de maneca si intra in cabina de telefon, vrea sa cheme scoala. M-am desprins repede de el, ii inchid usa, ma urc in tramvai si dus am fost... spoton.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Georgia
mesaj 7 Feb 2005, 11:02 PM
Mesaj #159


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 312
Inscris: 9 July 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 4.040



Da sa spun una recenta saptamina trecuta sefa mea a patit-o rau de tot .Ne-am dus la derdelus in Tineretului sa ne dam cu punga dar,sefa mea a vrut sa alunce mai tare si a ajutat-o doi tipi sa se aleaga cu buba la cap.Iau imprumutat lopata de dat cu ea pe zapada si se pare ca a luat viteza mare de tot caci a trecut de gardulet si a ajuns in fintinile acelea care sint pe aleea parcului rofl.gif rofl.gif noi eram gata sa o aplaudam cind colo ce sa vezi ea se pricopsise cu dovleacul spart rofl.gif .Noi ne-am dus in groapa care cazuse sa o felicitam iar ce sa vezi ca nu mai stiiam nici nr la salvare cind sa intors cu fata spre noi.Am asteptat salvarea o juma de ora si apoi vreo 4 ore pe la spital ca nu prea vroiau aia sa se uite la noi ca eram niste tineri cica nebuni la ora 21:30 pe derdelus.Si am ajuns toti uzi fleasca la spital ca acasa am ajuns precum turturi la streasinaiar cei de la derdelus ne intreba dar,ce e fata cu voi noi decolo e ''sefa '' noastra dar,ei ce viata pe voi mergeti cu sefa la derdelus rofl.gif ''ce angajati devotati sefei'' ohyeah.gif

Acest topic a fost editat de Georgia: 7 Feb 2005, 11:04 PM


--------------------
Traieste clipa!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
saldora
mesaj 8 Feb 2005, 01:32 AM
Mesaj #160


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 732
Inscris: 24 April 04
Forumist Nr.: 3.238



Bine v-am gasit! thumb_yello.gif

Si de la mine 1 bucata situatie hazlie: pe la trei ani ai mei parinti m-au lasat singura acasa, cand a venit mama, ma gaseste cu matura in mana si cu o carte deschisa alaturi (enciclopedia caminului):
-Ce faci?? ma intreaba ea.. hmm.gif
La care eu, foarte serioasa:
-Invat sa matur! biggrin.gif


--------------------
Am adunat cuvintele si acum suflu peste ele... ca intr-o papadie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Georgia
mesaj 9 Feb 2005, 10:20 PM
Mesaj #161


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 312
Inscris: 9 July 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 4.040



''Invat sa matur rofl.gif rofl.gif '' saldora buna treaba cu invatatu
Eu mi-am adus aminte ca i-am impartit mamei toate icoanele pe la troitele din sat caci eu am vazut ca mama avea colectie nu alta si eu m-am gindit ,ca nu prea sta bine pareau pereti plini, de parca ar fi brad de craciun .
Zis si facut se intoarce mama acasa -Unde-mi sint icoanele?
eu-Daca mergi un pic prin sat le gasesti pe toate te asigur
mama-L'as ca vezi tu !!
eu -Mama vezi ca faci pacat ca le-am pus pe la troitele din sat rofl.gif rofl.gif


--------------------
Traieste clipa!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 30 Jul 2006, 02:18 AM
Mesaj #162


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.096
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Nu mai stiu dac-am scris-o pe-aici, dar o pun:

Ajung acasa (aveam vreo 14 ani), taica-meu:
"Auzi, tu fumezi?"
Eu: "Nuuu... whistling.gif )
El: "Esti prost, ti-as fi cumparat tigari"

SHIT!! rofl.gif rofl.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 31 Jul 2006, 01:48 PM
Mesaj #163


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



QUOTE (Mara @ 30 Jul 2004, 12:02 PM)
^mami^, povestea ta cu sosetele mi-a amintit de o alta, relativ similara. Profesorul meu de franceza din liceu era, sper ca inca mai este - ca nu mai stiu nimic despre el, un adevarat domn. De o politete impecabila, singurul care ne vorbea cu dvs si domnule..../domnisoara... , imbracat intotdeauna la costum... Din jena fata de el am si invatat franceza, pentru ca nu suport limba asta. Ei, intr-o zi, la ora de franceza imi da colegul din spate un ghiont si-mi arata picioarele profului... Am crezut ca o sa-mi inghit limba, asa ma busea rasul... Domnul profesor avea o soseta gri si una verde! Dar nu orice verde... un verde al naibii de intens! Daca era vorba de altcineva nu cred ca as fi avut o asemenea reactie, dar la cat de elegant era omul... laugh.gif rofl.gif rofl.gif

Mara, tipul era daltonist mai mult ca sigur. Daltonistii vad in loc de verde si rosu - gri. biggrin.gif


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kyklos
mesaj 31 Jul 2006, 09:12 PM
Mesaj #164


Ex-Colimator
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.439
Inscris: 25 November 05
Din: Cosmos , Cetatean al Cosmosului
Forumist Nr.: 7.332



biggrin.gif Eram plod , la sfarsitul clasei a patra , .... eram de coma MIC SI INDESAT parintii au vazut ca nu ma pot tine in casa si afara o iau pe coclauri m-au dus la tara unde puteam scoate porcul din coteti , a transforma latrina din fundul curtii in casa parintelui am facut si o cruce din noroi rofl.gif cand a murit porcul eu am tinut slujba de imormantare , unchiul meu era dascal asa ca am avut tot arsenalul rofl.gif sa-i facem prohodul , tot ce se face la o inmormantare te gandesti ca ce dus de acasa am fost sa plimb porcul prin curte oamenii isi faceau cruce se uitau la mine ca la fel doi rofl.gif ... am stricat un gard bun ca sa fac pluta sa tranversez iazul care defapt era o mlastina unde apa nu avea nici un metru rofl.gif asta e cea mai tare faza cu pluta , plozii de pe ultia s-au hotarat sa-si faca plute , cel mai inventiv si-a facut plute din patru cauciuri legate cu sarma rofl.gif eu am furat portita de la gradinita bunicii , care dupa mintea mea era gata facuta si avea si forma de pluta rofl.gif a fost mai greu de transportat ,dar am a mers ... cand sa ajung la iaz stupoare ... barca nu ma putea tine la suprafata si uite ca ma ducea la fund , dar un prienten care avea o pluta din pet-uri mult mai usoara a putut tranversa impreuna cu pluta din rotii de OLCIT rofl.gif cand o vazut bunicu` isprava asta o zis sa ma duc acasa ca azi maine nu mai are unde trai sunt o belea la casa omului
Sa va spun si faza cu porcul....era parca la ora amiezii cand porcul din cotet dormea dus in noroi si eu m-am gandit sa-l trezesc ....am reusit intr-un final fericit sa-l vad prin gradina fugind ca un turbat de zicea ca era GABI SZABO la 1500 de metrii..praf o facut gradina... rofl.gif de aceea nu am mancat in vara aceea deloc porumb fiert...cand o venit acasa o gasit jumate gradina distrusa porcul estenuat saracu de el...cat o fugit in ziua aia in viata lui nu o avut experinete de genu.. rofl.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 2 Jan 2009, 07:58 PM
Mesaj #165


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.096
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Am recitit tot topicul asta (am râs ca prostu de unu singur laugh.gif ) si am decis sa-l dezgrop pentru userii mai noi care înca n-au dat peste el.
Merita citit... povesti scrise de viata. Hazlii a naibii.
Lectura placuta! smile.gif

*edit: Si poate ne povestiti si voi noua patanii de-ale voastre spoton.gif

Acest topic a fost editat de Cla: 2 Jan 2009, 08:00 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Moon Child.
mesaj 3 Jan 2009, 01:55 PM
Mesaj #166


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 112
Inscris: 22 November 08
Din: Brăila ... Undeva prin Univers ...
Forumist Nr.: 12.381



Am citit şi eu câteva posturi de aici a niabii de amuzante.


S-a întâmplat într-o zi în care fratele meu se ducea la liceu şi eu urma să mă trezesc pe la 9. Sună ceasul la 6:30, eu mă scol din pat şi dau peste fratele meu care uimit că mă vede la ora aia matinala plus că eram moartă de somn(>.<), îmi spune :
- Ce-i cu tine la ora asta ?
Eu mă uit la ceas şi zic trântindu-mă înapoi în pat şi adormind pe loc :
- Upsy... Eroare !


Chiar acum cateva minute :
Eliza : *dorm* .. Care mai merge la patinuar cu mine, Burghi, Andrei, Corina, Catalin si sor’sa ? [massuculetz]
Catalin: Nu stiam ca esti somnambula..
Eliza: Afli lucruri noi despre mine.
*after 10 minutes*
Corina : Si Amer ! [mass]
Catalin : Ce-i cu el ?
Corina : Vine si el..

Si discutia dintre mine si fratele :
- Amer.. Cat are parul ?
- Mai mare decat al meu.
- Da ? .. Sper sa nu aunec pe gheata.. :-“
- E blond.
- Damn.


O sa incerc sa-mi amintesc mai multe un urmatorul post.



--------------------
Nu-i aur tot ce străluceşte.
Nu toţi sunt rătăciţi în viaţă.
Ce-i tare nu se învecheşte,
Şi rădăcini adânci nu-ngheaţă.
Cenuşa-ncinge foc deodată -
Lumini iau umbrele la goană.
Ca nou tăişul rupt se-arată,
Şi regi, acei fără coroană.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 3 Jan 2009, 07:00 PM
Mesaj #167


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.096
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



rofl.gif Cine-i Corina si cine Elisa? rolleyes.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tontoi
mesaj 3 Jan 2009, 07:46 PM
Mesaj #168


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 274
Inscris: 15 April 08
Din: Intr-o gubernie
Forumist Nr.: 11.499



rolleyes.gif tot din tabăra de la preluca, capitolul la horinci înainte la mâncare...

când mergi în maramureş nu trebuie să refuzi, asta-i o regulă esenţială.
era o seară cu STRIGĂTURĂ şi Horă....dacă ajungi în maramu' nu evita aşa ceva.
Mulţi localnci te invitatu să guştia zamă de prune rofl.gif m-am cinstit, ca tot omu, cu vreo câteva Ciocane - pe limba noastră-i 50 de horincă.
mai spre miezul nopţii o venit la noi un moroşan cu vin. i-am mulţumit că-i om darnic şi el o fost tare bucuros că l-am primit. când am gustat zici că era MUST. de la atâta horincă nu mai făceai deja deosebirea. rofl.gif
după ce m-am cinstit cu vin (vreo jumătate de litru să fie) am stins totul cu BERE ohyeah.gif

am uitat să spun că înainte de bere am mâncat ceva gustos de a 2-a zi era la Ghiţă grohăitoruuu delicatesa rofl.gif
atât de bine am stins seara cu bere de am fost cărat cu greu la cort rofl.gif
Nu uit a 2-a când toată lumea spunea...ăia de azi noapte făceau parte din CORUL RĂSCULAŢILOR DE LA APUS.
copii nu încercaţi
horincă, vin şi bere că nu-i de voi. rofl.gif


episodul viitor va fi dedicat CUM SĂ TE DREGI după ce bei ca PORCU unsure.gif da oare porcu ce vină are de îl facem alcoolist
?

Acest topic a fost editat de tontoi: 3 Jan 2009, 08:18 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Moon Child.
mesaj 3 Jan 2009, 08:15 PM
Mesaj #169


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 112
Inscris: 22 November 08
Din: Brăila ... Undeva prin Univers ...
Forumist Nr.: 12.381



Cla, Corina şi Eliza sunt 2 colege de-ale fratelui meu ohyeah.gif


--------------------
Nu-i aur tot ce străluceşte.
Nu toţi sunt rătăciţi în viaţă.
Ce-i tare nu se învecheşte,
Şi rădăcini adânci nu-ngheaţă.
Cenuşa-ncinge foc deodată -
Lumini iau umbrele la goană.
Ca nou tăişul rupt se-arată,
Şi regi, acei fără coroană.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 4 Jan 2009, 06:54 PM
Mesaj #170


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.096
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



@Lucy O' Hara: Întelegem. Un om tânar are nevoie de somn spoton.gif

@tontoi: Maaaa, ai tras un chef de spaima!! rofl.gif

QUOTE(Lucy O' Hara)
Cla, Corina şi Eliza sunt 2 colege de-ale fratelui meu

Bucura-te ca le ai... cândva o sa-ti aduci cu placere aminte smile.gif

Acest topic a fost editat de Cla: 4 Jan 2009, 06:56 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 4 Jan 2009, 07:02 PM
Mesaj #171


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.096
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Acum... vreau sa va distrez doar un pic, diggy diggy smile.gif

Robyn - Cobrastyle


*edit: filmul n-a mers; am pus altul, dar sonorul e ok smile.gif

Acest topic a fost editat de Cla: 4 Jan 2009, 07:06 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 4 Jan 2009, 07:19 PM
Mesaj #172


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.096
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Uiuiuiii, ce freak de "Neue Deutsche Welle" rofl.gif
Imi aduce aminte de...

Peter Schilling - Major Tom


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 4 Jan 2009, 07:37 PM
Mesaj #173


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.096
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Înca una si termin. Dar asta e prea tare!!

Spider Murphy Gang - Skandal im Sperrbezirk


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Moon Child.
mesaj 4 Jan 2009, 08:04 PM
Mesaj #174


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 112
Inscris: 22 November 08
Din: Brăila ... Undeva prin Univers ...
Forumist Nr.: 12.381



După câteva minute în care m-am uitat insistent în străfundul minţii, am reuşit să-mi amintesc câte ceva...


Eram la şcoală, într-o pauză. Cred că doar vreo 5 persoane se aflau prin clasă, vorbind, plimbându-se ori gândind la nemurirea sufletului. Însă administratora noastră a venit şi s-a uitat prin clasă. A privit în stânga, a privit în dreapta, m-a privit pe mine...
- Ăsta e coş de gunoi? E plin! (ştiam) Du-l fetiţă, imediat ! mi-a spus.
- Dar nu sunt eu de servici... wink.gif
- Elevii care-s de servici sunt afară, m-a salvat o colegă.
- Nu contează ! Până mă întorc eu să fie lună !
A plecat, toţi ne-am continuat discuţiile, doar un coleg a rămas pe gânduri...
- Vreau lună ?! Şi cum vrea să i-o aduc ? blink.gif


Mă plimbam cu rolele împreună cu fratele meu mai mare. Cred că vroiam să facem întrecere, iar eu eram desigur înaintea lui. M-am oprit la linie şi am privit înapoi. El a vrut să se oprească punând ambele picioare perpendicular, dar nu a funcţionat şi a continuat să meargă îndreptându-se spre un copac. Ramurile lui aproape atingeau asfaltul. A încercat încă o dată să se oprească, ţinâdu-se de ramurile bietului copac, doar că alea s-au lăsat în jos şi el a scăpat picioarele în faţă. A intrat sub copac şi a căzut pe spate. Eu nu mai puteam de râs... Apoi, a ieşit.. triumfător ? rofl.gif


--------------------
Nu-i aur tot ce străluceşte.
Nu toţi sunt rătăciţi în viaţă.
Ce-i tare nu se învecheşte,
Şi rădăcini adânci nu-ngheaţă.
Cenuşa-ncinge foc deodată -
Lumini iau umbrele la goană.
Ca nou tăişul rupt se-arată,
Şi regi, acei fără coroană.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 4 Jan 2009, 08:54 PM
Mesaj #175


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.096
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Hai maiii, n-ai reusit sa-i iei luna de pe cer? rofl.gif

Role... daca n-ai citit faza cu accidentul meu cu rolele, spune-mi si o pun aici hh.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pagini V  « < 3 4 5 6 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 16 April 2024 - 04:08 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman