HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Impreuna O Sa-l Ajutam Pe Danut!, Noi donam!! Iar voi?
dead-cat
mesaj 1 Aug 2004, 04:25 PM
Mesaj #71


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



poate confirma cineva cele de jos?

Recipient: Ivascu Marian

IBAN: RO56RZBR0000060004872762
BIC(SWIFT): RZBRROBU

Credit Institute: RAIFFAISEN BANK, Giurgiu


imi lipsesc:
Recipient address (street, no.)

Recipient credit institute address
(Raiffaisen Bank, filiala Giurgiu), de asemenea street, no.

chestiile de mai sus le vor astia de la banca "mea".

thanx.


--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 1 Aug 2004, 07:33 PM
Mesaj #72


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Dead Cat, daca te uiti putin mai sus o sa vezi adresa copilului.
O repet: Giurgiu, strada Tineretului Bloc 64, scara D, etaj 3, apartament 59. O sa caut pe net adresa bancii, filiala Giurgiu. Caut pe Google.

Later edit:
Sucursala Giurgiu
Str. Portului, Bl.32
Tel: 0246 211 006
Fax: 0246 211 885

http://www.raiffeisen.ro/rom/unitati.asp

Acest topic a fost editat de Diana-Maria: 1 Aug 2004, 07:39 PM


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dead-cat
mesaj 1 Aug 2004, 08:52 PM
Mesaj #73


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



thanx alot. m-a ajutat Clarence intre timp cu un cont in Germania. ohyeah.gif
s-a rezolvat.


--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 1 Aug 2004, 08:52 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Diana-Maria
mesaj 1 Aug 2004, 09:25 PM
Mesaj #74


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Banii ar ajunge mai repede la Danut-Florinel, daca i-ai depune direct in contul tatalui copilului. Oricum, ti-am raspuns imediat ce am vazut mesajul.Iar azi e duminica. smile.gif


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 1 Aug 2004, 09:49 PM
Mesaj #75


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41



Deat Cat smile.gif Tin sa-ti multumesc pt. nobilul gest thumb_yello.gif

Din partea mea
clapping.gif clapping.gif clapping.gif

Iti doresc o saptamana superba...

Sorin.

deci:

[B]Hampu...50 $

Simpatica...50 $

Simpaticu A...50 $

Anonima...50 $

Sorin...50 $ [/B
]


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 1 Aug 2004, 09:55 PM
Mesaj #76


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41



Dragi forumisti!!!

Mai inainte am primit un e-mail de la unul dintre cei mai buni prieteni ai mei din cadrul Hanului, in care m-a anuntat ca maine va depune o suma de bani pt. ajutorul lui Danut Florinel. thumb_yello.gif

Tin sa mentionez ca n-am apelat la el si totul a fost din initiativa lui clapping.gif clapping.gif

Asa ca doresc sa-i multumesc public acestui prieten!!

Merci si best regards Prietene....

Sorin.


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 3 Aug 2004, 10:38 AM
Mesaj #77


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Nu am reusit sa vorbesc cu tatal lui Florinel, am vorbit cu unul dintre colegii lui de serviciu.
Mi s-a spus ca Florinel-Danut se simte mai bine, ca a inceput sa ii creasca numarul de trombocite. Se pare ca pustiul e pe drumul cel bun.
Dumnezeu sa-l aiba in grija si sa se faca bine!
Va multumesc din suflet voua, celor care v-ati implicat, fie ca ati facut-o cu bani sau doar cu un gind bun si o rugaciune !


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Inorog
mesaj 3 Aug 2004, 01:49 PM
Mesaj #78


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.182
Inscris: 9 May 04
Forumist Nr.: 3.435



Ma bucura tare mult aceasta veste thumb_yello.gif Dumnezeu sa-l aiba in paza si pe mai departe !


--------------------

A mai venit si-un inorog straveziu foarte speriat, foarte livid. Locuia intr-un viitor aramiu cu vedere la vid.
Nichita Stanescu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Puss In Boots
mesaj 3 Aug 2004, 06:28 PM
Mesaj #79


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 293
Inscris: 1 July 04
Forumist Nr.: 3.977



Diana-Maria ... ma bucur foarte mult ca Danut merge spre bine, as putea sune chiar ca este extraordinar !!! De asemenea te rog sa-l feliciti pe Ionut din partea noastra pentru curajul si gestul extraordinar pe care l-a facut pentru fratiorul lui ...
Sunt foarte bucuros !!! happy.gif


--------------------
Total respect ! Zero limite !
user posted image
Cānd omul va fi taiat ultimul copac, dupa ce va fi poluat si ultima picatura de apa, cānd va fi ucis ultimul animal si va fi pescuit ultimul peste, atunci, īsi va da seama ca banii nu-s buni de māncat. Un proverb indian mohawk
user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 3 Aug 2004, 07:35 PM
Mesaj #80


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41



QUOTE (inorog @ 3 Aug 2004, 03:02 PM)
Ma bucura tare mult aceasta veste thumb_yello.gif Dumnezeu sa-l aiba in paza si pe mai departe !

Si pe voi toti Inorog thumb_yello.gif Stiti voi la cine ma refer smile.gif

Si cu acest prilej tin sa va multumesc public celor ce au avut incredere in Diana si mine si au intins mana acestui copil! clapping.gif clapping.gif clapping.gif clapping.gif clapping.gif

Best regards....

Sorin.


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skysurfer
mesaj 4 Aug 2004, 12:33 PM
Mesaj #81


Vesnicul indragostit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.055
Inscris: 5 February 04
Forumist Nr.: 2.102



Ma iertati ca ma bag si eu dar nu am reusit sa imi dau seama:s-a facut transplantul?Adica am vazut un mesaj in care Diana-Maria spunea ca a crescut numarul trombocitelor. Ca urmare a transplantului?


--------------------
I was nauseous and tingly all over. I was either in love or I had smallpox.
~ Woody Allen
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 4 Aug 2004, 02:07 PM
Mesaj #82


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41



Da ca urmare a transplantului thumb_yello.gif

Sa fie sanatos smile.gif

Sorin.


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hampu The Great
mesaj 6 Aug 2004, 04:56 PM
Mesaj #83


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.060
Inscris: 5 December 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.378



Imi intrerup periplul national pentru o problema ce nu mai sufera nici un fel de amanare.
Vad ca am ramas "de caruta" in coada listei de participare la intrajutorarea micutului baietel.

Motivele sunt urmatoarele:

Nici una din urmatoarele banci nu a vrut sa imi primeasca banii in lei:
Banca mea de suflet Raiffeisen, Banca Comerciala si Banca Romaneasca m-au refuzat pe motivul ca acel cont publicat nu este euficient pentru livrarea banilor. La fel filiala CEC de la intrarea pe Oltenitei, cea din Calea Rahovei sau cea de pe Valea Cascadelor, mi-au cerut nici mai mult nici mai putin decat codul numeric personal si numarul de buletin al domnului Ivascu pentru a putea reliza si confirma tranzactia.

Desfid pe oricine incearca sa spuna aici ca a reusit sa livreze bani romanesti in contul CEC anuntat, si in limita informatiilor precizate pe acest thread !!

Daca as fi fost putin mai atent as fi putut sa ii donez banii personal si in timp util direct domnului Ivascu, intrucat nu mai departe de saptamana trecuta am fost in Giurgiu.

Eu am card la Raiffeisen in euro....Parea ca totul avea sa fie foarte simplu dar cardul meu a fost blocat (mi-au fost imputate motive puerile si penibile de genul: fraude, bribery, extorsion, blackmail....si expirarea valabilitatii).
Din cate am inteles nici asta nu e simplu pentru ca banca are noi regulii: pe ultimul extras de cont imi apare informatia ca nu vor mai fi efectuate operatiuni fara alocarea unui nou cod…

In fine dupa lupte indelungate am reusit sa transform donatia mea in valoare de 80 USD in Euro, si in felul asta sa vars bani de la o filiala Reifhaisen (magazinul Unirea) catre persoana in nevoie, astazi 06.08.2004..

Va rog respectos stergeti-ma de pe lista de datornici si aceptati scuzele mele pentru intarziere…

P.S. Diana-Maria si SORIN, trebuie organizat ceva mai bine data viitoare....
P.S. Cred ca frumos ar fi sa dam in atach si chitantele. Am fost informat ca eu nu pot primi nici o confirmare ca bani au ajuns la Domnul Ivascu; in felul asta ar putea si tatal baietelului sa isi verifice daca i-au intrat toti banii transmisi de noi; Vad insa ca acest topic nu are posibilitatea de a da attash ....Poate face Master Mihai ceva....sigur daca crede ca e de folos cuiva propunerea mea..


--------------------

Raiul este un loc in sufletul nostru in care cei vi ii pastreaza in viata pe cei morti..
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kim
mesaj 6 Aug 2004, 06:16 PM
Mesaj #84


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 44
Inscris: 27 May 04
Forumist Nr.: 3.657



eu i-am dat un e_mail celui care a deschis topicu pentru ca vreau si eu sa ajut. e bine asa sau trebuie sa vorbesc si cu altcineva


--------------------
nu exista greseala! exista doar lucruri pe care le facem sau nu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMU'BUN
mesaj 6 Aug 2004, 10:13 PM
Mesaj #85


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



QUOTE
Desfid pe oricine incearca sa spuna aici ca a reusit sa livreze bani romanesti in contul CEC anuntat, si in limita informatiilor precizate pe acest thread !!


Sper sa fie o gluma! Si-nca una destul de proasta!! Parerea mea ar fi ca nu bancile sunt de vina, ci oamenii care lucreaza in cadrul lor. Asta in cazul in care au sustinut cu adevarat imposibilitatea de care se vorbeste. Eu stiu din surse sigure ca aceste operatiuni intre banci se fac zilnic si este penibil sa se sustina ca NU SE POATE!!! Cu atat mai mult cu cat era vorba de un caz UMANITAR. Cel care incalca un regulament pana si atunci cand este vorba de un caz umanitar, nu are ce cauta in personalul unei institutii care lucreaza cu oameni.

In ce priveste lista, poate ca nu acesta era cel mai indicat sistem de influenta. Ofera cine poate si vrea, dar nu fiindca se afla inscris pe o lista si trebuie sa se rusineze. Pentru ca in acest caz ar exista o mare nedumerire cu cineva de pe acea lista!...



--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 6 Aug 2004, 10:25 PM
Mesaj #86


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41



Multumiri Hampu smile.gif

QUOTE
Va rog respectos stergeti-ma de pe lista de datornici si aceptati scuzele mele pentru intarziere…
Nu ai pt. sa te scuzi si nici dator nu ai fost......ai ales singur calea inimii tale si pt. asta inca odata jos palaria. thumb_yello.gif

QUOTE
Desfid pe oricine incearca sa spuna aici ca a reusit sa livreze bani romanesti in contul CEC anuntat, si in limita informatiilor precizate pe acest thread !!


E prima data cand aud asa ceva si stiu sigur ca cineva aici a reusit sa doneze in lei....oricum eu astept ca un prieten din provincie sa introduca suma promisa din partea mea in lei...sper sa nu aiba probleme sad.gif

QUOTE
P.S. Diana-Maria si SORIN, trebuie organizat ceva mai bine data viitoare....


Cred ca Diana a facut tot posibilul din partea ei ca sa-l ajute pe acest copil si asta in conditiile ce i-au stat la indemana. Eu personal am inghitit destule calomii si draci pe aici, asa ca data viitoare nu ma mai bag sad.gif

Oricum multumiri din nou Hampu smile.gif

Best regards....

Sorin.

Simpatica...50 $

Simpaticu A...50 $

Anonima...50 $

Sorin...50 $



QUOTE (kim @ 6 Aug 2004, 07:29 PM)
eu i-am dat un e_mail celui care a deschis topicu pentru ca vreau si eu sa ajut. e bine asa sau trebuie sa vorbesc si cu altcineva

Sa fii binecuvantat Kim clapping.gif clapping.gif

Toate datele le gasesti pe aceste pagini....



QUOTE
In ce priveste lista, poate ca nu acesta era cel mai indicat sistem de influenta. Ofera cine poate si vrea, dar nu fiindca se afla inscris pe o lista si trebuie sa se rusineze. Pentru ca in acest caz ar exista o mare nedumerire cu cineva de pe acea lista!...


Idea a fost a mea, asa ca eu trebuie sa-mi cer scuze daca cineva s-a simtit ofensat sad.gif Nu am obligat pe nimeni, n-am cerut cont nimanui de pe lista daca a bagat sau nu, n-am fortat si nici macar n-am amintit nimanui de asa ceva. Poti intreba pe cine vrei de pe acea lista daca e adevarat sau nu!!!

Precum vezi Omule eu inca n-am introdus banii in cont cu toate ca au fost expediati....si nu imi e rusine, asa ca nu vad de ce altcuiva i-ar fii......oricum eu nu ma mai bag...am inghitit destule pana acum, iar mesajul tau a pus capac pt. orice incercare de initiativa din partea mea in viitor.

Oricum eu iti multumesc......

Sorin.

ps. precum se vede o parte din forumisti au cerut sa ramana anonimi.....nici Diana nu stie despre cine e vorba!! Asa ca sigur nu a fost vorba de influenta. Daca ai vrut sa ataci pe cineva Omule, alegerea acestui thread pt. asa ceva e o mare greseala ....cu toata prietenia, eu nu-ti permit si nu inghit asa ceva....Comprende????????? 50.gif

Sorin

Acest topic a fost editat de Diana-Maria: 7 Aug 2004, 11:12 AM


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hampu The Great
mesaj 7 Aug 2004, 11:18 AM
Mesaj #87


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.060
Inscris: 5 December 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.378



Imi cer inca odata scuze....nu am vrut sa ofensez pe nimeni...Nici macar sistemul bancar. sad.gif
Eu am patit exact ceea ce am notat acolo: pur si simplu nu au vrut sa imi primeasca banii in lei !! mad.gif
Am scris asta nu pentru a imi justifica intarzierea (nimic nu poate face asta), si nici pentru a jignii sau culpabiliza pe cineva, ci doar pentru cei care mai doresc sa participe incontinuare la acest gest umanitar.
Am considerat ca e bine ca ei sa stie ca sunt probleme cu contul de la CEC, si ca daca vor sa rezolve cat mai repede sa faca asa cum am facut eu....adica transfer in euro si plata in contul Raiffaisen.

Eu am pierdut cam trei ore (puteam sa dau o fuga pana la Giurgiu in timpul asta), cautand sedii CEC, sau de banci, stand pe la ghisee....
O singura doamna mai cumsecade de la CEC Rahova mi-a spus ca asta e un cont personal si ca imi poate trimite banii dar in lipsa datelor solicitate (adresa exacta, cont numeric personal etc.) e mai mult ca sigura ca ei se vor reantoarce..

Omul Bun, Sorin, Diana-Maria...toti ceilalti, important e ca am facut ceva pentru baietelul ala, ca am pus cu totii umarul, indiferent cum si cat de mult, chiar si cei care au fost doar cu gandul alaturi de el...
important e ca pentru odata am fost cu totii uniti, chiar si cei care altfel suntem dezbinati, intr-o cauza nobila.....
si inca si mai important e pana la urma ca macar de data asta am fost cu totii un pic mai buni decat suntem in fiecare zi... asa sa ne ajute Dumnezeu* sa fim mereu
thumb_yello.gif

Sorine, tie in mod special iti multumesc !


*Marele Arhitect al Universului


--------------------

Raiul este un loc in sufletul nostru in care cei vi ii pastreaza in viata pe cei morti..
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kim
mesaj 7 Aug 2004, 11:55 AM
Mesaj #88


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 44
Inscris: 27 May 04
Forumist Nr.: 3.657



imi spune si mie cineva cum sa fac sa pot ajuta si eu... un cont un ceva... unde ma duc, cu cine vorbesc??

EU CU CINE VOTEZ?


--------------------
nu exista greseala! exista doar lucruri pe care le facem sau nu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 7 Aug 2004, 12:28 PM
Mesaj #89


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



In citeva minute voi posta un nou topic, unde vor fi toate datele pentru cei care vor sa ajute !
Stati pe aproape!
Va fi in cadrul subforumului ,,De la Inima la Inima“


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hampu The Great
mesaj 7 Aug 2004, 12:29 PM
Mesaj #90


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.060
Inscris: 5 December 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.378



kim, Eu am dat casierei aceasta notatie pe un biletel:
RAIFFAISEN BANK, filiala Giurgiu - 4872762 (cod SWIFT - RZBRROBU)pe numele Marian Ivascu....si a functionat.

Pe chitanta pe care am primit-o scrie: Nume titular de cont: MARIAN IVASCU, Nr. cont 4872762...si te asigur suta la suta ca datele astea sunt suficiente daca depui in euro si daca depui la o filiala Raiffaisen. Daca ai lei sau alta moneda poti schimba la acelasi ghiseu in euro, da sa ai un act de identificare cu tine...

Poti depune oricat, chiar si un euro...(odata la o cheta din asta, un copilasi de fapt o fetita a venit cu o hartie de zece mii acolo unde se vorbea numai de sume de la 500 000 in sus.
Era o fetita amarata si atitudinea ei a fost una extrem de naturala.
Imi amintesc ca cineva a depus atunci, contrar cursului evenimentelor, o suma "fabuloasa" de 100 000 000 lei. Nu mai stiu cine a fost sau cum se numea...nici nu cred ca multi din cei prezenti si-l mai amintesc. Dar jur pe Dumnezeul* meu ca toti au pastrat in memorie maretia gestului fetitei aleia, pentru care cei zece mii de lei valorau cu mult mai mult decat valora suta de milioane pentru nabab..)

kim, nu sunt eu cel mai potrivit sa spuna asta, dar fii bine venit aici................. fii bine venit printre noi !!

Acest topic a fost editat de Hampu The Great: 7 Aug 2004, 12:32 PM


--------------------

Raiul este un loc in sufletul nostru in care cei vi ii pastreaza in viata pe cei morti..
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 7 Aug 2004, 01:17 PM
Mesaj #91


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



http://www.hanuancutei.com/forum/content/Campanii-Umanitare/4297/http-www-hanuancutei-com-forum-index-php-showtopic-4297/

Acolo gasiti date de contact, numere de cont si de telefon.
Ar fi trebuit sa ma fi gindit si sa deschid un topic cu aceste date de mult, ca sa nu se caute de fiecare data aceste informatii.
Invat si eu alaturi de voi... sorry.gif


welcome.gif KIM

han.gif flowers.gif

Acest topic a fost editat de Diana-Maria: 7 Aug 2004, 02:14 PM


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kim
mesaj 7 Aug 2004, 01:47 PM
Mesaj #92


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 44
Inscris: 27 May 04
Forumist Nr.: 3.657



mersi mult ca tot intreb de 2 zile cum sa va pot ajuta si nu am rezolvat nimic rolleyes.gif
vorbim luni si tot atunci cred ca reusesc sa trimit si banii. thumb_yello.gif


--------------------
nu exista greseala! exista doar lucruri pe care le facem sau nu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 7 Aug 2004, 08:36 PM
Mesaj #93


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Ma bucur. Kim ca ti-am fost de ajutor. mwah1.gif
Mai ales ca aici se intra special pentru a se intinde o mina,
nu pentru a se da cu piatra. yikes.gif


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMU'BUN
mesaj 9 Aug 2004, 02:38 AM
Mesaj #94


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



QUOTE
Precum vezi Omule eu inca n-am introdus banii in cont cu toate ca au fost expediati.

Sorine,
Nu eu sunt cel care cere socoteala, si nu trebuie sa dai, daca stii ca nu e drept. Dar nu inteleg de ce nu te-ai sters de pe lista, daca tot stiai ca i-ai trimis deja. Asta pentru ca se poate crea o anume confuzie sau... nedumerire. Eu vorbesc de mine: am primit un mesaj privat cu rugamintea de a intra pe acest topic, iar semnatura era transanta :noi ajutam! voi??? Deranjant sau nu, n-are importanta. Eu am cautat mai intai sa vad despre ce este vorba si am decis ca TREBUIE sa ajut. Dar in mintea mea n-am putut face abstractie de acel noi si voi. Pana la urma doar trambitam, sau chiar ajutam. Daca deja ai trimis, mi se parea firesc sa te stergi de pe lista! Cat despre a permite sau nu, asta e alta poveste. Cred ca intre amici (ca sa nu spun prieteni), asa cum tu ti-ai permis sa ma abordezi pe aceasta tema, mi s-a parut firesc sa te intreb daca mai stii pentru ce s-a deschis acest topic. Nu din rautate, ci din fair-play. Nu-mi cer scuze. Trebuie sa admitem ca la mijloc este o neintelegere. Atat!


--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 9 Aug 2004, 09:27 PM
Mesaj #95


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41



Salut Om Bun smile.gif

Eu inca apar pe lista pt. ca banii inca n-au ajuns la destinatie sad.gif

In rest n-am sa lungesc vorba....doar tin sa-ti multumesc inca odata thumb_yello.gif

Sorin.


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMU'BUN
mesaj 9 Aug 2004, 11:09 PM
Mesaj #96


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



In tot raul exista si un bine. Iata ca s-a mai spulberat o indoiala!!
Sanatate multa lui Danut si fratelui cu inima lui cea mare. Parintilor, linistea odihnitoare de dupa furtuna, si lacrimi de fericire. A fost un vis urat, un cosmar care a trecut!
Iar voua, Diana si Sorin (si desigur toti ceilalti din culise) care ati considerat de cuviinta sa faceti ceva pentru viata acestui copil, tot binele din lume!


--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 17 Aug 2004, 08:20 PM
Mesaj #97


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Cineva a vorbit azi cu Danut-Florinel.
Copilul spune ca se simte bine, a fost operat cu succes: leucocitele au ajuns la 2.000 (normal 4.000 sau 5000), iar trombocitele la 60.000 (min. 150.000, dar se poate trai si cu 90.000);
In afara de faptul ca aceste valori ii cresc destul de greu, a mai aparut o problema: medicamentul SANDIMMUN are efecte secundare, cum ar fi atacul rinichilor sau al ficatului, iar in cazul lui Florinel au atacat ficatul; de aceea doctorii au oprit tratamentul cu SANDIMMUN.
Ficatul lui pare ca isi revine. smile.gif
Sa ii tinem pumnii si sa ne rugam pentru el.


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cactus
mesaj 17 Aug 2004, 08:30 PM
Mesaj #98


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.126
Inscris: 10 August 04
Din: nu spui; s-a schimbat
Forumist Nr.: 4.232



QUOTE (Diana-Maria @ 17 Aug 2004, 09:33 PM)
Cineva a vorbit azi cu Danut-Florinel.
Copilul spune ca se simte bine, a fost operat cu succes: leucocitele au ajuns la 2.000 (normal 4.000 sau 5000), iar trombocitele la 60.000 (min. 150.000, dar se poate trai si cu 90.000);
In afara de faptul ca aceste valori ii cresc destul de greu, a mai aparut o problema: medicamentul SANDIMMUN are efecte secundare, cum ar fi atacul rinichilor sau al ficatului, iar in cazul lui Florinel au atacat ficatul; de aceea doctorii au oprit tratamentul cu SANDIMMUN.
Ficatul lui pare ca isi revine. smile.gif
Sa ii tinem pumnii si sa ne rugam pentru el.

Baaaaaaaaaa; mi-s destul de stramtorat, da 20 de Euro pot sa dau si eu; Nu ma prea descurc cu toate adresele astea si forumurile si etc; zi-mi pe adresa de mail sau cumva direc t pe forum cum sa dau banii; daca-i vretzi...Cu tot dragul.
PS: bunica mea, mama mamei mele a murit de cancer in ziua cand am implinit 14 ani; mama mea, a murit de cancer si am inmormantat-o in ziua cand am implinit 16 ani; tata a murit de cancer. Eu........astept. De aia fumez si inima merge ca un Trabant prost; sa fie altceva, NU asta...
Da asta-i problema mea... Astept. Pa


--------------------
- "Help us, or else..!"
- "Or else what?"
- "Exactly!"

Nu e nimic mai trist decāt tristeţea unui om vesel. (Armando Palacio Valdes)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 17 Aug 2004, 09:15 PM
Mesaj #99


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



http://www.hanuancutei.com/forum/index.php...=0&#entry183139
Cactus, acolo gasesti numerele de cont ale tuturor celor aflati in nevoie, inclusiv al lui Danut-Florinel:

IVAŞCU DAN-FLORIN Anemie Aplastica Severa-Transplant
Adresa : strada Tineretului Bloc 64, scara D, etaj 3, apartament 59, Giurgiu
Telefon Acasa: 004 0246 231 465
004-0726 691 383 e numarul tatalui, Ivascu Marian
004-0726 691 384 e numarul mamei- la acest numar raspunde de cele mai multe ori Danut-Florinel. Acasa i se spune Florinel.
Numarul de telefon la serviciul tatalui: 004 0246 241 378.CONTURILE SĪNT DESCHISE PE NUMELE TATALUI:
IVAŞCU MARIAN
CONT ĪN EURORAIFFEISEN BANK, Giurgiu
Sucursala Giurgiu
Str. Portului, Bl.32
Tel: 0246 211 006
Fax: 0246 211 885
Numar Cont 4872762
cod SWIFT ( BIC ) - RZBRROBU
IBAN: RO56RZBR0000060004872762

CONT in LEI
CEC, filiala Giurgiu - 25110201/9045
Draga Cactus, imi pare rau ca a trebui sa treci prin atitea necazuri... sad.gif
Si lasa naibii tigara aia, daca face rau!
...vorbesc eu, care ard un pachet pe zi... sorry.gif sad.gif


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cactus
mesaj 17 Aug 2004, 11:29 PM
Mesaj #100


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.126
Inscris: 10 August 04
Din: nu spui; s-a schimbat
Forumist Nr.: 4.232



esti superba; mi-am luat pe hard adrea de valuta; ca altzii n-am de nici o culoare; chestia cu tigarile - stii cum se spune - ciobu`, si harbu`is tot acolo; si mla mine e de regula ,un pachet; azi a fost mai mult - aproape 20 de ore de internet, cam mult...incerc sa-mi revin. Stii tu si altele si, oricum, ma simt si rau si prost...
Pa. Mai vb. maine...daca o sa fii pe faza...


--------------------
- "Help us, or else..!"
- "Or else what?"
- "Exactly!"

Nu e nimic mai trist decāt tristeţea unui om vesel. (Armando Palacio Valdes)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 18 Aug 2004, 12:33 PM
Mesaj #101


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Trebuie sa ii multumesc Laurei S. , care ne-a tinut la curent cu informatii despre Danut-Florinel.
Laura, esti un Om deosebit !


@Cactus, tine-te tare!
Iti multumim ca te-ai alaturat celor care il ajuta pe acest copil, greu incercat de soarta! thumb_yello.gif


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cactus
mesaj 19 Aug 2004, 02:07 PM
Mesaj #102


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.126
Inscris: 10 August 04
Din: nu spui; s-a schimbat
Forumist Nr.: 4.232



Am postat aiurea ; da` si eu le am pe ale mele, si nu-s mici deloc...Du-te te rog la "Aripi de Suflet" ca am scris...despre Danut...Pa


--------------------
- "Help us, or else..!"
- "Or else what?"
- "Exactly!"

Nu e nimic mai trist decāt tristeţea unui om vesel. (Armando Palacio Valdes)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
janine
mesaj 19 Aug 2004, 02:53 PM
Mesaj #103


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 318
Inscris: 3 July 04
Forumist Nr.: 3.997



tot vad postul...incerc de mult sa ma abtzin a intru aici sa citesc...nu de alta dar ...prea multa durere ... cactus cred ca te intzeleg cel mai bine...bunici au murit de cancer 30 respectiv37 de ani...matusha cancer de san, operat dar a revenit...tata nu de mult la 45de ani...eu am fost deja operata din cauza unui chist, zic ei benign...dar who knows...vorba ta ma simt nasol shi prost...dar trece...toate trec...inclusiv viatza (fara sa fac pe spirituala acum)...oricum tragedia lui Danutz nu e unica...dar ma bucura enorm sa vad ca oameni ca voi sar in ajutor...eu am trecut o data prin asha ceva cu un verishor...s-au strans bani din toate coltzurile lumii (avea leucemie) s-au strans degeaba...dar macar cu banii aia daca nu a putut face tratamentele...au avut parintzi posibilitatea, in ultimele momente ale vietzii sa il duca la DisneyLand(macar atat)...nu va pot spune imensa bucurie a lui Adi (verishorul meu)...macar atat! sa ajute Dumnezeu, ca e sus shi le vede pe toate ca Danutz sa ishi revina...sa poata avea o viatza normala...eu am vb deja cu mama mea care este inca in romania...vom dona shi noi...suma nu cred ca este chiar asha de importanta...ma scuzatzi pentru accesele mele de amintiri neplacute


--------------------
user posted image
!!retupmoc eht ni deppart m'I !pleH

When The Power of Love overcomes The Love of Power the World will know Peace.....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cactus
mesaj 19 Aug 2004, 05:13 PM
Mesaj #104


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.126
Inscris: 10 August 04
Din: nu spui; s-a schimbat
Forumist Nr.: 4.232



Ptr. liutza - multumesc pt cuvintele tael; asta e. Si acuma sa revinm la "vechiul" ton - Tare m-as bucura sa fie o viata dupa asta. Si-ti spun de ce; am trecut prin asa ca si Dracu`scapat din iad; dar, n-am furat, n-am omorat. Ce n-am facut - ma judeca ala Mare de acolo de Sus. Sper sa-mi ajunga pixurile. Daca nu, faceti voi colecta - pixuri si hartie de scris ... rofl.gif hh.gif
Nu-ti imagina ca daca scriu pe tonu` asta sunt chiar "glumetz" (Mihai - rog iertare pt "tz")
Sa stii ca pe vremuri, eu eram tinar si aveam inculsiv par (pe cap- ca in rest am da-i prost repartizat) intr-o noapte de Revelion am ajuns acasa, l-am vazut pe tata stand la tv, am stat putin de vorba, si, dupa aia, m-am uitat si eu la tv (era de ala alb/negru) si am vazut-o pt prima si ultima data pe Margareta Paslaru intr-un balansoar cantand - citez: a nimanui sunt, si o dorinta am in gand, sa ma iubeasca si pe mine cineva......cuvintele nu erau teribila scofala dar linia melodica a fost formidabila. Sunt zeci de ani de atunci (deci, peste un secol, peste un mileniu - daca stai sa socotesti calendaristic - da`? nu merita). Si dzpa aia am mai vazut-o cantand "o masca rade, o m,asca plange...."etc. Si cuvintele si linia melodica erau formidabile. M-au insotit toata viata.....
Azi mai stau acasa. Mi-am platit tot ce aveam de platit (cu bani) ; dupa aia, te rog sa o rogi ( roflmao.gif - sun a fain...) pe Diana-Maria sa-mi tina pumnii; daca nu vrea, poate sa puna si degetul mijlociu peste cel aratator.....
Pa - tu draga.


--------------------
- "Help us, or else..!"
- "Or else what?"
- "Exactly!"

Nu e nimic mai trist decāt tristeţea unui om vesel. (Armando Palacio Valdes)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 27 Aug 2004, 10:45 PM
Mesaj #105


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Laura S. ne transmite:
Florinel se simte bine, are urmatoarele rezultate: leucocite: 2.200 si trombocite: 38.000.
Daca totul va fi bine, saptamana viitoare va pleca acasa!
thumb_yello.gif
Multumim, Laura! mwah1.gif

Acest topic a fost editat de Diana-Maria: 27 Aug 2004, 10:48 PM


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 20 April 2024 - 02:49 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman