HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Arhiva

Forum Read-Only. NU pot fi trimise mesaje noi.

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Alegeri in Hanopolis!
Mihai
mesaj 9 May 2004, 10:57 PM
Mesaj #1


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Ce este Hanopolis? Un loc, nici mai bun nici mai rau decat orasele Romaniei. Cu verdeata si gropile caracteristice, cu bucuria unui rasarit de soare si cu poluarea ce nu mai ia sfarsit. Doar ca este un oras virtual.

Locuitorii Hanopolis-ului insa isi doresc un oras mai bun, un oras de care sa fie mandri. Iar in aceasta perioada se organizeaza campania electorala pentru alegerea unui primar al Hanopolis-ului.

Daca doresti sa schimbi ceva in Hanopolis, daca vrei sa candidezi la Primarie, in perioada 10-16 mai iti poti anunta candidatura in cadrul topicului Candidati la Primaria Hanopolis-ului. Poti fi independent sau poti reprezenta un partid - virtual, desigur smile.gif.

Dupa validarea inscrierii, vei primi un nume de cod (asadar, campania nu se va desfasura sub nickul real) si va fi lansat un topic dedicat campaniei tale electorale. In perioada 17 mai - 1 iunie poti discuta in cadrul respectivului topic alaturi de cetatenii Hanopolis-ului si, de ce nu, alaturi de contracandidati. Trebuie sa convingi ca doresti binele orasului, ca tu esti alesul!
Trebuie sa-i convingi pe ceilalti sa te voteze, in perioada 2 - 6 iunie!

Hanopolis are nevoie de un Primar, nu de o Marioneta!

Daca aveti intrebari sau sugestii, sunt asteptate aici!


Prezenta initiativa nu trebuie interpretata ca o parodie la adresa campaniei electorale reale, ci ca un exercitiu. Dincolo de aspectul virtual, sunt persoane; care poate s-au gandit o data in viata ce ar face daca ar fi intr-o pozitie de conducere, daca ar fi Primar... Acum aveti ocazia -virtuala- sa o demonstrati, atat celorlalti, cat si dumneavoastra. Aveti sansa sa fiti Primar al Hanopolisului!


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Minerval
mesaj 11 May 2004, 10:37 AM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.238
Inscris: 3 January 04
Din: Romania
Forumist Nr.: 1.683



Ziua buna Mihai.
In lumina noilor evenimente declar infiintarea partidului virtual Novus Ordo Saeclorum. Astfel, mult asteptatele dezbateri vizavi de problemele sociale ale hanului vor putea cunoaste rezolvarea, in parte, a multora dintre acestea. Discutiile "preelectorale", asadar neoficiale, se pot axa atat pe o baza clasica de discutii, academica cat, deopotriva, una care sa vizeze interesul general al "cetatenilor" virtuali din comunitatea Hanului.
Sa retinem ca nu se voteaza partidul ca atare cat oamenii din spatele acestuia, astfel ca orice diferende ori dispute mai vechi dintre si cu persoanele desemnate ori ce vor fi chemate catre candidatura nu isi gasesc relevanta ori obiectivitatea politica.
Sa ne auzim cu bine.

F.'.


--------------------
NON NOBIS DOMINE, NON NOBIS, SED NOMINI TUO DA GLORIAM!
PATRONATUL ROMAN GALATI - federatie patronala galateana membra Consiliul de Dialog Economic si Social (Prefectura Galati)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 11 May 2004, 12:13 PM
Mesaj #3


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Hanopolis-ul este un oras virtual, nu are nici o legatura cu Hanul.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 11 May 2004, 12:13 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
fiatlux
mesaj 11 May 2004, 10:16 PM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.347
Inscris: 8 October 03
Forumist Nr.: 944



Interesanta ideea Mihai ! Cred ca ai putea sa-i spui ..ORASUL IMAGINAR la care toti visam, pe care toti n-il dorim !Dar ,revenind pe pamant ,poti ..afisa atributiile primarului ? Multumesc.


--------------------
"Cānd crezi că ai toate răspunsurile, viaţa schimbă toate īntrebările." Bob Marley ?!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fiatlux
mesaj 12 May 2004, 09:56 AM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.347
Inscris: 8 October 03
Forumist Nr.: 944



Intre timp am gasit ...atributiile primarului si ale CLM -lui (consiliul local municipal) si le pun (sper ca nu e o repetitie;daca da, scuze )

Primarul este ales prin vot uninominal. Mecanismul alegerii sale este extrem de personalizat īn comparatie cu votul dat pentru o lista de partid, cu candidati la functiile de consilieri - cei mai multi dintre ei, necunoscuti alegatorului care īsi da girul, īn fapt, nu unor persoane, ci unei formatiuni politice.
Practica a aratat ca, atunci cīnd componenta CLM este eterogena - prezentīnd, deci, dificultati īn formarea majoritatii necesare adoptarii unui proiect de hotarīre -, exercitiul de administratie publica devine greoi, ca urmare a compromisurilor ce trebuie stabilite īn prealabil, īntre partidele reprezentate.
Reversul medaliei consta īn reprezentarea covīrsitor majoritara a unui singur partid, mai ales cīnd din acesta provine si primarul. Este situatia care a dat nastere sintagmei "masina de vot", cu referire la modul īn care sīnt adoptate proiectele - fara dezbateri de fond, cu o sustinere de natura preponderent politica si care, de foarte multe ori, ignoreaza interesele comunitatii.
O alta varianta cu impact negativ asupra gestionarii eficace a intereselor comunitatii apare cīnd apartenenta politica a primarului este diferita de cea a partidului ce detine majoritatea absoluta īn CLM, caz īn care confruntarile politice risca sa blocheze fie activitatea institutiei primarului, fie pe cea a forului deliberativ.
Singurul care poate regla raporturile dintre cele doua autoritati publice locale, astfel īncīt sa fie benefice interesului public, este electoratul. Daca votul acestuia pentru un primar sau altul este o chestiune de optiune pur subiectiva, un act de reflectie care sa īl fundamenteze pe cel pentru lista de consilieri, propusa de un partid, este esential.
In acest din urma caz, ar trebui considerate, tinīnd cont de experienta mandatelor anterioare, vocatia democratica a partidului respectiv, calitatea prestatiei consilierilor care, pe baza votului brailenilor, i-au reprezentat īn CLM si, īn perspectiva urmatorilor 4 ani, tipul de notorietate a candidatilor propusi pentru scrutinul de luna viitoare.
Acest efort suplimentar - care presupune obtinerea de informatii si selectarea candidatilor pe baza criteriilor de mai sus sau macar o citire atenta a numelor de pe lista, īn cabina de vot, īnainte de a pune stampila - poate asigura functionarea eficienta a autoritatilor publice locale, a aparatului propriu al CLM si a serviciilor publice locale (regii, directii, societati de interes public). Cu alte cuvinte, asigurīnd CLM - forul deliberativ - o componenta echilibrata, relatiile acestuia cu institutia primarului - a carei natura juridica este de autoritate executiva - vor functiona normal, īn limitele jocului democratic si īn interesul alegatorilor.
Pentru a oferi mai multa consistenta acestor rationamente, vom prezenta selectiv competentele ce revin, prin lege, primarului si CLM si modul de conlucrare al celor doua autoritati.
.
Primarul - īntre autonomia locala si puterea statala.
.
Ca autoritate executiva a administratie publice locale, drepturile primarului apar, concomitent, ca obligatii. El le exercita īn numele comunitatii care l-a ales si al statului care l-a abilitat, iar sarcinile pe care le īndeplineste sīnt: de autoritate executiva a CLM (de realizare a autonomiei locale); de autoritate ce reprezinta puterea statala īn plan local.
Din categoria atributiilor de realizare a autonomiei locale, enumeram: executa hotarīrile CLM (poate sesiza prefectul, cīnd considera ilegala o hotarīre); propune CLM consultarea populatiei, prin referendum, asupra unor probleme de interes deosebit; prezinta anual CLM un raport privind starea economico-sociala a municipiului, oferindu-i, astfel, cele mai autorizate informatii pentru adoptarea unei decizii corecte; īntocmeste proiectul bugetului local si contul de īncheiere a exercitiului bugetar, pe care le prezinta CLM ; este ordonator de credite; elaboreaza regulamentul local de urbanism; asigura īntretinerea drumurilor publice; elaboreaza proiectul regulamentului de organizare si functionare (ROF) a personalului din Primarie, propune CLM numarul de personal, statul de functii si salarizarea acestuia; numeste si elibereaza din functie personalul Primariei (cu exceptia secretarului, care e numit de prefect), propune CLM eliberarea din functie a conducerilor agentilor economici si ale institutiilor publice locale, aflate sub autoritatea CLM; controleaza activitatea angajatilor Primariei; inventariaza si administreaza bunurile municipiului.
Din categoria atributiilor de autoritate ce reprezinta puterea statala, mentionam: conducerea serviciilor publice locale, inclusiv de stare civila si de autoritate tutelara; supravegheaza realizarea masurilor de asistenta sociala si protectie a drepturilor copilului; exercita atributiile de recensamīnt, de organizare si desfasurare a alegerilor, de aducere la cunostinta cetateanului a legilor; asigura respectarea drepturilor si libertatilor fundamentale ale cetatenilor; asigura ordinea publica; ia masuri de suspendare a manifestarilor publice, care contravin ordinii de drept sau bunelor moravuri; īndeplineste functia de ofiter de stare civila; emite avizele, acordurile si autorizatiile prevazute de lege.
Raporturile dintre institutia primarului si cea a CLM nu sīnt de subordonare, ci de colaborare. Prefectul este cel abilitat sa exercite controlul legalitatii actelor emise de primar.
.
CLM - miniparlamentul local.
.
Consiliul Local Municipal initiaza hotarīri īn probleme de interes local, iar printre principalele sale atributii, se afla: alegerea celor 2 viceprimari; aproba, la propunerea primarului, organigrama, ROF, numarul de personal din Primarie, statele de functii si salarizare, numarul de angajati de la regiile si serviciile publice din subordinea CLM; alege consilieri īn comisiile sale de specialitate; elaboreaza, administreaza, executa bugetul local; stabileste impozitele si taxele locale; administreaza domeniul public si privat al municipiului, supraordoneaza regiile pe care le-a īnfiintat; īnfiinteaza agenti economici si institutii publice de interes local, hotaraste asupra concesionarii sau īnchirierii de bunuri si servicii publice de interes local; numeste si elibereaza din functii conducerile institutiilor si agentilor economici din subordinea sa, urmareste activitatea acestora; organizeaza servicii publice de gospodarire locala si transport local si asigura buna functionare a acestora; analizeaza si aproba planurile de urbanism local; contribuie la protectia si conservarea monumentelor istorice si arhitectonice; contribuie la realizarea masurilor de protectie si asistenta sociala; asigura protectia drepturilor copilului, libertatea comertului, concurenta loiala si libera initiativa, apararea ordinii publice, respectarea drepturilor si libertatilor fundamentale ale cetatenilor; confera persoanelor fizice romane si straine, cu merite deosebite, titlul de cetatean de onoare al municipiului.
.
Primarul propune, CLM dispune.
.
CLM se īntruneste īn sedinte - ordinare si extraordinare -, acestea reprezentīnd forma juridica de īndeplinire a atributiilor sale. In general, sedintele au caracter public, la ele putīnd asista orice cetatean.
Primarul este obligat sa puna la dispozitia consilierilor, īn termen de 15 zile, orice informatii necesare sa-i ajute īn īndeplinirea mandatului īncredintat de alegatori. Cu 5 zile īnaintea sedintei ordinare - cu 3 īnaintea celei extraordinare -, Primaria trebuie sa trimita consilierilor convocari scrise, pentru ca acestia sa aiba timpul necesar de a studia proiectele de hotarīri, incluse pe ordinea de zi. In timpul dezbaterilor, consilierii pot propune modificari ale continutului proiectelor. De regula, hotarīrile si alte acte sau propuneri se aproba prin votul a cel putin 50%^1 dintre consilierii prezenti, cu exceptia celor pentru care, prin lege, este necesar votul a 2/3.
Dreptul de a propune proiecte apartine, īn egala masura, consilierilor si primarului, iar pentru a fi valabile, trebuie sa īndeplineasca toate conditiile de forma si fond


--------------------
"Cānd crezi că ai toate răspunsurile, viaţa schimbă toate īntrebările." Bob Marley ?!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 12 May 2004, 11:24 AM
Mesaj #6


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



doar postul de primar este eligibil?
nu se poate candida si pt un post in consiliu?
unde putem crea partide? as vrea sa fac un partid al "piticilor pe creier" poate mai adera cineva


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 12 May 2004, 01:36 PM
Mesaj #7


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Multumesc pentru material, fiatlux! smile.gif Te inscrii si tu? jamie.gif

@Mutulica: Doar postul de primar.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fiatlux
mesaj 12 May 2004, 11:53 PM
Mesaj #8


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.347
Inscris: 8 October 03
Forumist Nr.: 944



ohmy.gif Mihai, nu pot sa ma inscriu ptr ca nu indeplinesc conditiile de baza: n-am bani de campanie (de unde ...baloane, stegulete, trei-sud-esti, mici,berici si artificii!! laugh.gif ); n-am chef sa recapitulez ..limba de lemn 6.gif ; n-am girofar; stau prost cu dantura si ies posterele stirbe; nu ma pricep la discursuri ! Vezi ca nu ma-ncadrez? biggrin.gif
Nu ma luati in seama ! Mai glumesc si eu ! 44.gif


--------------------
"Cānd crezi că ai toate răspunsurile, viaţa schimbă toate īntrebările." Bob Marley ?!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 13 May 2004, 01:58 AM
Mesaj #9


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Lasa Mihai ca ma inscriu eu,,,
Uite acusica infiintez si un partid ca vad ca e la moda, partidul unitar liber acceptat, in care se poate inscrie oricine.....
Planuri de viitor? O circa.
Experienta? Parca mai conteaza, tipa tare si te baga lumea in seama...Promit marea cu sarea, le fete cite un sot, la baieti ca ieftinesc berea, in caz de razboi se aplica razboiul intregului popor, toata lumea se inarmeaza si luptam pina la ultima picatura cu inamicul....
La femei le dau pusti, la baieti...pustioaice...
Astept intrebarile si dezbaterile....
N-am vocabular ca altii da stiu sa mint in cuvinte simple, pe intelesul tuturor.... spoton.gif


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flu
mesaj 13 May 2004, 10:06 AM
Mesaj #10


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 537
Inscris: 5 October 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 914



bdl-ule , eu te-as vota... dar am auzit ca ai legaturi cu masonii si nu mai am incredere... rofl.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mentosana in cor...
mesaj 14 May 2004, 03:32 AM
Mesaj #11


Black Hat Lurker
****

Grup: Membri
Mesaje: 355
Inscris: 19 April 04
Forumist Nr.: 3.157



Eu propun sa nu mentionati numele partidelor din partea carora veti candida... pentru ca oricum nu veti candida sub nume real. Asteptati sa inceapa campania, intrati de pe userul creat pentru acest scop si daca va sustine un partid si nu candidati independent mentionati asta la inceputul topicului de campanie electorala, unde candidatii vor discuta cu electoratul...



--------------------
plutesc in alcool ca viermele-n tequila
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(yronick)
mesaj 5 Jun 2004, 01:48 PM
Mesaj #12





Guests






QUOTE (Mihai @ 10 May 2004, 12:59 AM)
Hanopolis are nevoie de un Primar, nu de o Marioneta!

Cu tot respectu' dar....politica insasi este un circ...
Atat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ahriman
mesaj 7 Jun 2004, 08:38 PM
Mesaj #13


Serafim al Viselor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.284
Inscris: 1 March 04
Din: Ploiesti
Forumist Nr.: 2.418



M-am uitat la rezultatele partiale ale alegerilor in Hanopolis:stransa cursa! Si asa nu-mi doream un al doilea tur de scrutin!Uf!Cand se termina votarea?Ca-i deja luni seara!


--------------------
Violenta este ultimul refugiu al incompetentilor!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 7 Jun 2004, 09:47 PM
Mesaj #14


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Prelungim votarea pana maine seara. thumb_yello.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mentosana in cor...
mesaj 8 Jun 2004, 08:04 AM
Mesaj #15


Black Hat Lurker
****

Grup: Membri
Mesaje: 355
Inscris: 19 April 04
Forumist Nr.: 3.157



Slabut interesul pana acum... se pare ca va fi nevoie de turul doi, asta daca nu se mai intampla nimic spectaculos pe ultima suta de metri...


--------------------
plutesc in alcool ca viermele-n tequila
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ahriman
mesaj 8 Jun 2004, 10:15 AM
Mesaj #16


Serafim al Viselor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.284
Inscris: 1 March 04
Din: Ploiesti
Forumist Nr.: 2.418



Mda...cam slabuta participarea la vot;dar, cine stie, poate unii nu au avut acces la net...


--------------------
Violenta este ultimul refugiu al incompetentilor!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 8 Jun 2004, 02:23 PM
Mesaj #17


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Mi-am facut timp si am citit cu interes campaniile electorale ale tuturor candidatilor, ca sa imi pot exprima si eu votul, ca orice cetatean cu drepturi depline al Hanopolisului.
Mi s-a parut cel putin bizar faptul ca desi unul dintre candidati (nu dau nume) conducea detasat, a fost in cele din urma depasit de altul... Sper ca cineva nu incalca regulamentul...
Oricum, urez succes tuturor candidatilor thumb_yello.gif


--------------------
* * * Nu lćsa visele sć piarć, pentru cć dacć visele mor, viaža nu este decāt o pasćre cu aripi rupte care nu mai poate sć zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mentosana in cor...
mesaj 8 Jun 2004, 02:55 PM
Mesaj #18


Black Hat Lurker
****

Grup: Membri
Mesaje: 355
Inscris: 19 April 04
Forumist Nr.: 3.157



Poate ca unul din candidati nu s-a autovotat, pentru ca nu il intereseaza postul wink.gif


--------------------
plutesc in alcool ca viermele-n tequila
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 9 Jun 2004, 07:20 PM
Mesaj #19


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Pai eu credeam ca voturile s-au exprimat duminica.
Cat se mai prelungeste votarea, caci se pare ca prezenta la vot e si-asa slaba?
Ar trebui sa inceapa turul doi caci, daca am priceput bine, cabinele de votare a primarului Hanopolisului trebuiau sa se inchida de ieri seara...

Am si eu o intrebare: cel care va iesi primar la Hanopolis va avea indatoriri sau va fi doar primar cu numele?


--------------------
* * * Nu lćsa visele sć piarć, pentru cć dacć visele mor, viaža nu este decāt o pasćre cu aripi rupte care nu mai poate sć zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 9 Jun 2004, 08:45 PM
Mesaj #20


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Daca pana maine seara nu avem un castigator, in weekend se va organiza turul doi. wink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 11 Jun 2004, 09:23 PM
Mesaj #21


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Se pare ca va fi turul doi.
Revin cu intrebarea: Ce face primarul pe care l-am votat?


--------------------
* * * Nu lćsa visele sć piarć, pentru cć dacć visele mor, viaža nu este decāt o pasćre cu aripi rupte care nu mai poate sć zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Elijah Bailey
mesaj 15 Jun 2004, 02:22 PM
Mesaj #22


Musteriu
*

Grup: Misterios
Mesaje: 40
Inscris: 18 May 04
Forumist Nr.: 3.549



Interesant absenteismul de la vot... ma asteptam la mai multa lume sau macar la acelasi numar de votanti,acum cand au ramas doar doi candidati in cursa... Poate vor mai vota pana in seara asta...
Tin sa-l felicit pe domnul Tai Pan pentru campanie si pentru rezultatele acesteia!


--------------------
Niciodata sa nu-ti lasi bunul simt moral sa te impiedice sa faci ceea ce trebuie!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ahriman
mesaj 16 Jun 2004, 11:44 AM
Mesaj #23


Serafim al Viselor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.284
Inscris: 1 March 04
Din: Ploiesti
Forumist Nr.: 2.418



Asa, din curiozitate, mai intereseaza pe cineva topicul acesta? Mai trece vre-un moderator sau administrator pe aici? S-a terminat votarea? Nu s-a terminat? Ce se va intampla acum?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
devil.gif devil.gif devil.gif devil.gif devil.gif


--------------------
Violenta este ultimul refugiu al incompetentilor!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Catalin
mesaj 16 Jun 2004, 01:25 PM
Mesaj #24


Filosof boem
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.222
Inscris: 10 July 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 445



Se pare ca Hanopolisul a fost parasit de locuitorii sai... primarul stinge lumina! devil.gif


--------------------
A nation cannot prosper for long when it favors only the prosperous - Obama
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ahriman
mesaj 16 Jun 2004, 06:28 PM
Mesaj #25


Serafim al Viselor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.284
Inscris: 1 March 04
Din: Ploiesti
Forumist Nr.: 2.418



Care primar? Ca nici pe castigatorul alegerilor nu l-am mai vazut demul pe aici... rolleyes.gif


--------------------
Violenta este ultimul refugiu al incompetentilor!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 16 Jun 2004, 07:04 PM
Mesaj #26


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Ce se intampla? De ce nu-si arata nimeni interesul fata de Hanopolis? (din cei care ar trebui sa faca asta)


--------------------
* * * Nu lćsa visele sć piarć, pentru cć dacć visele mor, viaža nu este decāt o pasćre cu aripi rupte care nu mai poate sć zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ahriman
mesaj 16 Jun 2004, 10:15 PM
Mesaj #27


Serafim al Viselor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.284
Inscris: 1 March 04
Din: Ploiesti
Forumist Nr.: 2.418



Or avea treaba toti... inca asteptam confirmarea rezultatelor alegerilor... Traiasca noul Primar!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


--------------------
Violenta este ultimul refugiu al incompetentilor!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Minerval
mesaj 17 Jun 2004, 12:21 AM
Mesaj #28


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.238
Inscris: 3 January 04
Din: Romania
Forumist Nr.: 1.683



Tinand cont de kitch-ul realizat pe subforumul desemnat Hanopolis-ului nu consider ca trebuie sa se mai mire cineva de prezenta sau absenta electoratului la cele dezbatute de candidati. Probabil seriozitatea este o chestiune pe cale de disparitie ori nu mai este de actualitate (desi ideea initiala a fost una nobila). Se dezvolta capacitatea de lucru in echipa si in modul acesta cu iz de puerilitate si bagatelizare, insa este un model cu mult mai putin productiv mintii umane decat ar fi fost tentativa unui demers politic real. Fireste, parerile sunt impartite.

ps: Catindatu s-a prezentat, in opinia mea, ca un membru cerebral si onest in aceasta disputa de idei isacata pe marginea alegerii primarului "general" al Hanopolis-ului. thumb_yello.gif

F.'.


--------------------
NON NOBIS DOMINE, NON NOBIS, SED NOMINI TUO DA GLORIAM!
PATRONATUL ROMAN GALATI - federatie patronala galateana membra Consiliul de Dialog Economic si Social (Prefectura Galati)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ahriman
mesaj 17 Jun 2004, 07:08 AM
Mesaj #29


Serafim al Viselor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.284
Inscris: 1 March 04
Din: Ploiesti
Forumist Nr.: 2.418



QUOTE
Tinand cont de kitch-ul realizat pe subforumul desemnat Hanopolis-ului

blink.gif unsure.gif Nu-i frumos! Poate ca unii chiar au avut interes si dorinta de a face ceva...
Think again!


--------------------
Violenta este ultimul refugiu al incompetentilor!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dark Angel
mesaj 17 Jun 2004, 07:49 AM
Mesaj #30


Debates Partner
*****

Grup: Membri
Mesaje: 835
Inscris: 14 May 04
Forumist Nr.: 3.492



@Minerval: Catindatu' eram eu, si eu sunt sincera de felul meu...de participat am participat ca sa-i combat pe baieti...se vede ca nici intr-un oras imaginar femeile nu prea au sanse reale de a castiga niste alegeri. Sa inteleg ca tu ai fost cel de-al doilea vot care mi-a fost acodat???Sa stii ca ma intrebam cine a citit ce am scris eu in campanie, si a si inteles...multumesc frumos pentru aprecieri. Eu zic ca au fost cel putin doi candidati mai convingatori decat mine...iar acum o sa-mi fac datoria de cetatean al Hanopolis-ului si am sa-i acord votul meu. spoton.gif


--------------------
Prostia este infinit mai fascinanta decit inteligenta. Inteligenta are limitele ei, prostia nu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ahriman
mesaj 17 Jun 2004, 07:59 AM
Mesaj #31


Serafim al Viselor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.284
Inscris: 1 March 04
Din: Ploiesti
Forumist Nr.: 2.418



Intrebare: este oare bine sa-si dezvaluie candidatii identitatea? Daca da, si e cineva curios, o sa spun si eu cine am fost...


--------------------
Violenta este ultimul refugiu al incompetentilor!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dark Angel
mesaj 17 Jun 2004, 08:18 AM
Mesaj #32


Debates Partner
*****

Grup: Membri
Mesaje: 835
Inscris: 14 May 04
Forumist Nr.: 3.492



Inca nu stiu, s-ar putea sa fiu trasa de urechi daca Mihai nu e de acord cu chestia asta...asta e.
M-am gandit ca deocamdata e greu de precizat cine sunt ceilalti candidati, avand in vedere ca sunt singura care si-a dezvaluit identitatea. Daca te hotarasti sa-ti dezvalui identitatrea fa-o dupa ce se termina turul doi al alegerilor.


--------------------
Prostia este infinit mai fascinanta decit inteligenta. Inteligenta are limitele ei, prostia nu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ahriman
mesaj 17 Jun 2004, 08:22 AM
Mesaj #33


Serafim al Viselor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.284
Inscris: 1 March 04
Din: Ploiesti
Forumist Nr.: 2.418



That is my problem! Cand se termina turul doi? "Luni seara" este o indicatie foarte vaga...


--------------------
Violenta este ultimul refugiu al incompetentilor!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dead-cat
mesaj 17 Jun 2004, 09:02 AM
Mesaj #34


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



QUOTE

Catindatu' eram eu, si eu sunt sincera de felul meu...de participat am participat ca sa-i combat pe baieti...se vede ca nici intr-un oras imaginar femeile nu prea au sanse reale de a castiga niste alegeri.

mie numai Elijah mi s-a parut interesant. daca te-nscriai ca ai o idee si nu numai ca sa combati, ma gindesc ca aveai success mai mare. conceptul e de vina, nu patriarhatul ohyeah.gif


--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 17 Jun 2004, 10:18 AM
Mesaj #35


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Mie mi-ar fi placut sa candidez, insa am vazut prea tarziu subforumul sad.gif .
Recunosc ca dintre candidati, TaiPan este cel care mi-a placut cel mai mult, pentru ca dintre toti, ideile lui se apropie cel mai mult de ale mele. spoton.gif (in ce priveste organizarea unui colectiv).


--------------------
* * * Nu lćsa visele sć piarć, pentru cć dacć visele mor, viaža nu este decāt o pasćre cu aripi rupte care nu mai poate sć zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 20 April 2024 - 05:40 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman