HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

3 Pagini V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Degustari De Vin
Cain
mesaj 5 Apr 2003, 12:19 PM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.533
Inscris: 18 March 03
Forumist Nr.: 93



Libertatea de astazi, simbata, 5 aprilie: la Sala Palatului 24 de producatori de vin organizeaza o expozitie. Intrarea 10.000 lei. Degustarea gratuita. Bineinteles, vor fi prezenti degustatori profesionisti, care vor alcatui un top al exponatelor prezente. Voi ce top ati face? Si, daca nu puteti fi prezenti aici, ce vin va place de obicei? La ce evenimente?

PS. Se deschide joi, si tine pana simbata. Dam navala ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 5 Apr 2003, 01:11 PM
Mesaj #2


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Dati navala, fratiolor, si mai aduceti si aici la han, pentru aia care nu-s din Bucuresti si nu pot veni smile.gif
Mie personal nu prea imi place vinul, pentru ca ma imbat foarte repede din el, si mi se face imediat rau. Totusi, daca este sa aleg, sa nu am ce face, as alege un vin dulce - Lacrima Lui Ovidiu (v-am mai zis ca asta e preferatul meu)
Deci, dupa cum se vede, nu prea le am eu cu vinurile, asa ca nu sunt cel mai in masura sa fac un top... blink.gif


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AIWA
mesaj 6 May 2003, 05:30 AM
Mesaj #3


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 938
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 69



Cain batrine...sa-mi spui si mie ce ti-a placut de pe acolo!


--------------------
Bertrand Russel: Unii oameni ar prefera mai degraba sa moara decit sa gindeasca. Si asta si fac , viata o demonstreaza zilnic !!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 6 May 2003, 05:30 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Cain
mesaj 15 May 2003, 11:15 AM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.533
Inscris: 18 March 03
Forumist Nr.: 93



Pai l-am ratat... oricum, am descoperit "Busuioc de Pietroasa"; cred ca din cauza ca podgoria aia de Bohotin are fire de aur prin ea, pretul la busuioaca de Bohotin a crescut cam mult... wink.gif Oricum, fata mea e incantat de el, si asta valoreaza muuult smile.gif
Incerc sa descopar ceva demisec, si tot testez; dar, pe cuvant, nu stiu cum se face, dar a doua zi de dimineata UIT domle ce mi-a placut, si sint OBLIGAT sa o iau de la capat... laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AIWA
mesaj 26 May 2003, 01:02 AM
Mesaj #5


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 938
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 69



cam tot ce e de pietroasele.......merita coane baut!


--------------------
Bertrand Russel: Unii oameni ar prefera mai degraba sa moara decit sa gindeasca. Si asta si fac , viata o demonstreaza zilnic !!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cain
mesaj 26 May 2003, 10:09 AM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.533
Inscris: 18 March 03
Forumist Nr.: 93



Da, chiar imi place vinul de Pietroasele; in primul rand nu m-a durut niciodata capatana dupa ce m-am .. trezit wink.gif Dar nu stiu cum sa zic, au inceput sa bage niste preturi cam nesimtite, iar eu nu sint omul care bea o sticla...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kristina
mesaj 24 Oct 2003, 08:04 PM
Mesaj #7


Vornic
****

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 428
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 759



A venit toamna, se apropie iarna. Este vrig, vreme umeda. Nu mai merge berea, vinul se cauta. Am baut zilele trecute o jumatate de pahar de vin rosu (era mai mult violet la culoare) si pe urma am regretat pentru ca mi s-a facut rau. Si totusi imi place vinul. Dar nu stiu pe care sa-l beau - sa nu fie tare dar nici apa chioara, sa nu fie nici dulce dar nici acru, nici prea parfumat dar nici fara aroma.....exista vre-un soi?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bufnitza
mesaj 25 Oct 2003, 03:59 AM
Mesaj #8


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 264
Inscris: 23 October 03
Forumist Nr.: 1.040



hmm! aici in al meu oras,am participat (poate prea activ! tongue.gif ) la o degustare de vinuri de Jidvei--vinuri pe
care le gasesc buune!
ca vin,prefer un vin rosu demisec sau sec,o Feteasca Neagra de Cramele Prahovei ar fi una dintre optiuni
si tot de Cramele Prahovei mai sint doua vinuri excelente !!! Cabernet Sauvignon si Chardonnay din gama
Byzantium.
imi pare bine sa gesesc topic despre vinuri,pentru ca "o companie placuta,un vin bun si caldura semineului"
este un vis de-al meu,ce sper ca se va realiza ....undeva,cindva!
si o mica gluma!
stiti care e cel mai bun vin???
"vin la tine !!!" thumb_yello.gif


--------------------
"Sunt om, si nimic din ceea ce e omenesc nu mi-e strain" Terentius.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
allexa
mesaj 25 Oct 2003, 04:09 AM
Mesaj #9


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 440
Inscris: 12 August 03
Forumist Nr.: 594



Geni, uite ce ne potrivim la vinuri. Lacrima lui Ovidiu e preferatul meu. Cum pleaca cineva in Romania se stie ca trebuie sa imi aduca o sticla de la Ovidiu rofl.gif
Acum mai am una in frigider si ma uit luuuuuuuuuung la ea ca pina in ianuarie nu mai capat alta rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
champi
mesaj 27 Oct 2003, 01:08 PM
Mesaj #10


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 100
Inscris: 30 August 03
Forumist Nr.: 688



La mine, categoric si fara concurenta, pe primul loc se afla Tamaioasa de Cotnari. Dar de-a lungul timpului am cochetat si cu Grasa de Cotnari, Muscat Ottonel de Murfatlar ... ma rog, in general cu vinurile dulci si albe.
Si ca o gluma in replica la a bufnitei ... un prieten de-al meu e de parere ca cel mai bun vin este cel "sec, mult si gratis" laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 31 Oct 2003, 11:29 PM
Mesaj #11


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Busuioaca de Bohotin, produsa de Piertoasa...are un buchet extraordinar!!!
Dintre vinurile seci si demi-seci:pinot gris.
Iar dulci si demi-dulci:Grasa e foarte buna...Nici un Murfatlar nu e tocmai rau..Dimpotriva.
Dar la degustari e pericol:multe soiuri amestecate pot produce....turbulente! smile.gif blink.gif


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Figaro
mesaj 5 Nov 2003, 03:21 PM
Mesaj #12


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.234
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 63



Alcool sanitar filtrat prin miez de paine rofl.gif Face vederea agera.


--------------------
Vreti sa vedeti ceva funny? Tastati alinalinuta in Yahoo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Carmi
mesaj 5 Nov 2003, 07:10 PM
Mesaj #13


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.677
Inscris: 29 March 03
Forumist Nr.: 141



Subscriu la Lacrima lui Ovidiu. Imi mai place grasa de Cotnari, Bikaverul...este un vin unguresc rosu aprins, in traducere inseamna sangele taurului. Mi-ar place enoooorm sa incerc vin de Malaga si Xerxes. wink.gif


--------------------
Am zis!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
YoyoMan
mesaj 19 Nov 2003, 12:31 AM
Mesaj #14


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.930
Inscris: 3 November 03
Forumist Nr.: 1.126



Toata lumea vorbeste de Lacrima lui Ovidiu. Eu am baut anul trecut un pahar si mi-a fost rau de el, nu stiu de ce; dar de atunci m-am cam "vindecat" de Lacrima lui Ovidiu. Un vin pe care vi-l recomand este "Francusa" de Cotnari. E un vin demidulce din cate tin eu minte. Nu mai stiu sigur. Stiu doar ca e extraordinar de bun. Si ca nu e dulce. Si vinul meu preferat pana acum e "Tamaioasa Romaneasca" dar - mare atentie - de Cotnari si nu de Vinia sau alte podgorii. thumb_yello.gif


--------------------
"Marile fericiri ie mute...."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistinguett
mesaj 19 Nov 2003, 06:14 AM
Mesaj #15


Cea Mai Impaciuitoare Forumista din 2003
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.395
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 240



Am luat de curand o Busuioaca de Bohotin si a fost oribil. Un gust atat de chimic...yuck. Nimic asemanator cu ce stiam eu. La fel m-a dezamagit si Puterea Ursului ultima data cand l-am baut. Si acum cativa ani ce bun era!
Stiti de ce mi-e dor? Un pelin adevarat...


--------------------
Life is what happens to you while you're busy making other plans.
"An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cain
mesaj 19 Nov 2003, 09:02 AM
Mesaj #16


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.533
Inscris: 18 March 03
Forumist Nr.: 93



Busuioaca de Bohotin ... recomand PIETROASELE !!!! Aromat, scrasnesc usor dintii dupa ce bei un pahar, dens ca o noapte de noiembrie, pe ceata... smile.gif
Lacrima lui Ovidiu... ce am baut acum 5 ani, avea un gust asemanator Tokay-ului. Bunut. (asta in cazul in care Tokay-ul care l-am baut era original... biggrin.gif )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AIWA
mesaj 21 Nov 2003, 08:55 AM
Mesaj #17


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 938
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 69



Mistinguett...nu cred ca era de pietroasele:)
De la casa asta de vinuri recomand atit Tamaioasa cat si Busuioaca!
In rest o lacrima cu o minerala linga....merge de rupe! rolleyes.gif


--------------------
Bertrand Russel: Unii oameni ar prefera mai degraba sa moara decit sa gindeasca. Si asta si fac , viata o demonstreaza zilnic !!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 21 Nov 2003, 04:35 PM
Mesaj #18


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Mai bine zis - rupe de nu mai mergi laugh.gif

Pese: si eu sunt fan Busuioaca si de lacrimi m-am cam saturat in banchet cand numai pe ochi nu le dadeam afara... laugh.gif


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hydra
mesaj 8 Dec 2003, 08:25 PM
Mesaj #19


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 266
Inscris: 27 November 03
Din: bucuresti,romania
Forumist Nr.: 1.304



Vinul nu se bea se degusta,vinul trebuie baut in momentul bine ales dupa felul sau....vinul "aspru"tre baut cu o carne grea,o busuioaca se degusta cu un dulce,un riesling cu un peshte,un traminer cu prietena shi un tokay cu nevasta(poate sa fie shi a altuia) a apropo tre sa fie vinuri adevarate.......nu vinuri de surcea:))

Si pt. aia care beau mai mult de o sticla..de ce bei amice atat ca dupa o sticla oricum nu mai simtzi nimic shi faci prosti...a!!...sa te dai "barbat"...hi hi hi

Cat despre shemineu...se bea shampanie..atentzie nu vin spumos...(care este "shampanie"facuta in alta parte decat in regiunea champaigne...alaturi de shampanie obligatoriu capshuni shi doar pt. cunoscatori frishca...a sa nu uit tre sa fie shi o -un partener...nu de alta dar pacat de frishca:))Focul tre sa fie mocnit sa se vada doar jarul...camera sa fie intunecoasa...doua trei lumanari "aruncate"strategic in camera...o blana,patura groasa intinsa pe jos...shi ....pofta buna:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 8 Dec 2003, 08:31 PM
Mesaj #20


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



Tocmai am vazut-o pe secunda degustand vin rosu


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
halcyon_lll
mesaj 8 Dec 2003, 08:32 PM
Mesaj #21


Hypnotic
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.145
Inscris: 21 November 03
Forumist Nr.: 1.263



Mie imi place Lacrima lui Ovidiu la nebunie!!!!!


--------------------
When we are forgotten, we cease to exist.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
secunda
mesaj 11 Dec 2003, 12:31 AM
Mesaj #22


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.034
Inscris: 22 September 03
Din: brasov
Forumist Nr.: 824



QUOTE (halcyon_lll @ Dec 8 2003, 08:42 PM)
Mie imi place Lacrima lui Ovidiu la nebunie!!!!!

sa vezi ce imi dau mie lacrimile cand ii vad pretul rofl.gif

lasa mai ca si jidvei e bun si murfatlar e delicios drunk.gif harhar.gif drunk.gif


--------------------
iubeste timpul si mie lasa-mi dorul
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cain
mesaj 11 Dec 2003, 04:50 PM
Mesaj #23


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.533
Inscris: 18 March 03
Forumist Nr.: 93



QUOTE (secunda @ Dec 10 2003, 11:41 PM)

sa vezi ce imi dau mie lacrimile cand ii vad pretul rofl.gif

130-150.000 lei. ce ti se pare asa mult ??? un vin bun nu costa cat o cola la 2 litri ... ala la 50k e ala de surcele de care zice Hydra... care paremi-se ca se pricepe... wink.gif thumb_yello.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
halcyon_lll
mesaj 11 Dec 2003, 05:00 PM
Mesaj #24


Hypnotic
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.145
Inscris: 21 November 03
Forumist Nr.: 1.263



Ce-i ieftin nu merita! spune o zicala batraneasca! Asa ca mai bine beau Lacrima lui Ovidiu o data la doua saptamani decat sa beau "Otet de murfatlar" o data la o saptamana!!!


--------------------
When we are forgotten, we cease to exist.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cain
mesaj 11 Dec 2003, 06:26 PM
Mesaj #25


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.533
Inscris: 18 March 03
Forumist Nr.: 93



si macar de ar fi de murfatlar.. dar e facut la coltu strazii...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hydra
mesaj 11 Dec 2003, 06:40 PM
Mesaj #26


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 266
Inscris: 27 November 03
Din: bucuresti,romania
Forumist Nr.: 1.304



un vin adevarat nu poate sa coste mai putzin de 12-15$sticla.........vin adevarat,nu la mana a doua..care este tehnologie folosita in crame....vinul la mana intai este rezultatul direct al "fierberi"mustului...shi al maturizarii rezultatului operatiuni de "fierbere"
Mana a doua sau vinul de masa se face din resturile tehnologice de la mana intai la care se adauga zahar,shi coloranti sintetici.mana a treia...o beau cei care dau in general 40-60.000lei pe o sticla de vin.costul unei sticle de vin este destul de ridicat in romania deoarece tehnologia folosita este cumparata recent iar in acest pret intra shi amortizarea investitiilor,in california o sticla de vin bun costa in jur de 40-50$ iar in frantza un fin bun poate costa shi 80 de euro.
Vinul de masa se ia cu litru peste tot in lume in diverse ambalaje...asha ca ..ce preferatzi sa beti "surcica"sau vin??
Eu sincer nu beau nimic....sunt antalcol convins...a da am "istorie" in domeniu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cain
mesaj 11 Dec 2003, 06:55 PM
Mesaj #27


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.533
Inscris: 18 March 03
Forumist Nr.: 93



in romania, vinul la mana 1-a se exporta.. de obicei nu se gaseste pe piata interna... ala la care te gandesti tu; insa vinurile la 90-150.000 lei sticla de trei sferturi sa stii ca sint bune. toate au coloranti si stabilizatori si toate cele. oricum, cel mai bun vin alb, tot din via mea l-am baut... tamaioasa cu riesling... fara pic de zahar, chimicale, apa... dupa 2 pahare de must te culci 4 ore fara probleme...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
halcyon_lll
mesaj 11 Dec 2003, 07:33 PM
Mesaj #28


Hypnotic
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.145
Inscris: 21 November 03
Forumist Nr.: 1.263



As posta mai multe chestii in acest topic ca e un subiect care mi-a trezit interesul, dar stau cam prost la capitolul vinuri si tarii asa ca ma intorc la medicamentele mele!!! ohmy.gif laugh.gif


--------------------
When we are forgotten, we cease to exist.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 11 Dec 2003, 08:36 PM
Mesaj #29


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



Pai Lacrima lui Ovidiu e bun, nimic de zis, dar bate mai mult spre coniac, dupa parerea mea.

Dar numai cine a baut vin d-ala la 25.000 kilu' stie ce-nseamna sport extrem, senzatii adevarate de chimicala autentica si un gust amarui in cerul gurii la sfirsitul degustarii. smile.gif

Ce e mai interesant e ca sint si pietzari (care par destul de autentici wink.gif ) care dau kilu' de vin cu 35.000- 40.000 ... o fi si ala contrafacut? desi la gust nu prea pare ... naiba stie.


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cain
mesaj 11 Dec 2003, 09:00 PM
Mesaj #30


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.533
Inscris: 18 March 03
Forumist Nr.: 93



este corcit vinu ala. e de cacao. daca insa, cunosti "producatorul" ala, BINE, si il rogi sa iti aduca ceva bun, iti aduce. nebotezat, ne-chimicalizat... ok.
nu, Lacrima nu bate spre coniac, dar motivul pt care a disparut o perioada este... INVECHIREA. nu se vinde vin de "anu asta" wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
halcyon_lll
mesaj 11 Dec 2003, 09:01 PM
Mesaj #31


Hypnotic
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.145
Inscris: 21 November 03
Forumist Nr.: 1.263



Depinde de ce pile si relatii ai!


--------------------
When we are forgotten, we cease to exist.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cain
mesaj 11 Dec 2003, 09:22 PM
Mesaj #32


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.533
Inscris: 18 March 03
Forumist Nr.: 93



la ce te referi ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
halcyon_lll
mesaj 11 Dec 2003, 09:36 PM
Mesaj #33


Hypnotic
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.145
Inscris: 21 November 03
Forumist Nr.: 1.263



Adica, daca ai pile si relatii poti sa faci rost de orice vrei... inclusiv Lacrima lui Ovidiu


--------------------
When we are forgotten, we cease to exist.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TriRegnum
mesaj 13 Dec 2003, 11:57 PM
Mesaj #34


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.851
Inscris: 14 October 03
Forumist Nr.: 985



Geni
Cineva mi-a spus acum multi ani: "barbatii nu trebuie sa bea vinuri dulci, aia nu-s barbati, vinurile dulci sunt de femei" wink.gif Eu prefer vinul sec, dar nu beau mult vin, dar cate un paharel pe zi mai merge. Oricat as bea nu ma ametesc, la fel si cu taria, dar daca amestec vin-bere, vodca-bere, e cumplit.

Nu sunt profesionist in degustarea vinului, dar stiu porocedura: vinul se pune in pahar cam jumate, se roteste paharul pentru a se observa vinul mai bine, apoi se miroase dupa care iti tii respiratia timp de cateva secunde pana cand simti in gura gustul vinului, dupa care bei o gura mica si-ti dai cu parerea. Oricum vinurile din comert nu au gustul nici pe departe de originalul care scrie pe eticheta, primele sunt diluate si aromatizate...vinurile adevarate sunt excelente, nu am termen de comparatie.

Oricum eu am rude in la tara, care au teren cu vita de vie cat vezi cu ochii si toata este vie nobila, iese un vin de nota zece; si asta imi place mult mai mult decat cel cumparat la butelie din magazin si pe deasupra e si contrafacut.

Acest topic a fost editat de Cain: 15 Dec 2003, 05:44 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nana Floare
mesaj 14 Dec 2003, 02:19 PM
Mesaj #35


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



QUOTE
"barbatii nu trebuie sa bea vinuri dulci, aia nu-s barbati, vinurile dulci sunt de femei"

...femei de duzina poate. Inca n-am intalnit femeie cu stil si clasa care sa bea vinuri dulci.

PS1: Nimic nu e mai bun decat un vin alb sec...
PS2: Triregnum, dac-as fi in locul tau n-as da pe han detalii de genul "am rude in ******"...s-ar putea sa devii usor identificabil de catre enoriasi... tongue.gif

Acest topic a fost editat de Cain: 15 Dec 2003, 05:45 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pagini V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 10:30 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman