HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Slujbe Banoase !
Hampu The Great
mesaj 10 May 2004, 08:14 AM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.060
Inscris: 5 December 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.378



Meserii banoase,

M-am gandit sa deschid acest thread ca sa putem face un schimb de experienta, util fiecaruia, dar in mod special celor care mai ezita inca in a isi stabili o profesie, sau celor care sunt nemultumiti de veniturile pe care le obtin din jobul pe care il practica in prezent...

Am mai marturisit deja undeva pe acest site, eu sunt inginer si activez in domeniul constructiilor. E unul din putinele domenii pe care le cunosc, ce iti poate aduce atati de multi bani cat poti, sau cat esti dispus sa muncesti...
Sigur nu stiu inca daca asta e un avantaj sau nu; de cele mai multe ori in constructii munca este subevaluata si oportunitatile nu sunt chiar egale pentru toate meseriile din domeniu....

Astept cu interes si opiniile voastre,


--------------------

Raiul este un loc in sufletul nostru in care cei vi ii pastreaza in viata pe cei morti..
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kyklos
mesaj 18 Dec 2005, 02:05 PM
Mesaj #2


Ex-Colimator
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.439
Inscris: 25 November 05
Din: Cosmos , Cetatean al Cosmosului
Forumist Nr.: 7.332



Slujbe banoase vin dupa numarul de facultatii pe care le-ai absolvit . Din cate stiu eu cel mai bine castiga la ora actuala cei din teatru , televiziune , muzica si sportvii .


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
edittha
mesaj 18 Dec 2005, 06:18 PM
Mesaj #3


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 316
Inscris: 19 June 05
Forumist Nr.: 6.479



QUOTE
Slujbe banoase vin dupa numarul de facultatii pe care le-ai absolvit

Aici te contrazic . Poti sa nu ai nici o facultate , dar sa fii istet si poti avea mai multi bani decat unul cu facultati.Sunt persoane pe care le cunosc si nu au cele facultati dar au trei firme , vila , masini , ( au doar o profesionala ) si culmea este ca sta tot in apartamentul in care statea si inainte de a avea bani multi, a ramas acelasi om .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 18 Dec 2005, 06:18 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
gabitza ^
mesaj 22 Dec 2005, 11:10 AM
Mesaj #4


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 925
Inscris: 24 May 04
Din: Bucale
Forumist Nr.: 3.623



nu are nici o treaba faculta facuta si jobul de dupa. stiu un tip care a terminat chimia si e mare PR manager la o institutie "impozanta", mai stiu un politehnist care lucreaza tot in PR la o companie mare si unul care a terminat electrotehnica si lucreaza in advertising. si pe bani buni, cu totii.
e vorba si de "chemare", de ce stie omul sa faca mai bine...
cred ca in TV se castiga bine, dar nici bancile nu sunt de lepadat, iar fotbalul cred ca e rege cand vine vorba de banii castigati.
G.


--------------------
Nu refuza niciodata placerea doar pentru ca iti este frica de ceea ce ar putea spune ceilalti despre tine...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 5 Jan 2006, 02:47 AM
Mesaj #5


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



QUOTE (gabitza ^ @ 22 Dec 2005, 04:10 AM)

cred ca in TV se castiga bine, dar nici bancile nu sunt de lepadat,.....

Corect Gabito......
De fapt alea sint cele mai "banoase" , mai ales daca ajungi dupa ora inchiderii si reusesti sa deschizi seiful principal.... mwah1.gif


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 5 Jan 2006, 10:46 AM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



QUOTE (Plutarh @ 18 Dec 2005, 02:05 PM)
Slujbe banoase vin dupa numarul de facultatii pe care le-ai absolvit . Din cate stiu eu cel mai bine castiga la ora actuala cei din teatru , televiziune , muzica si sportvii .

roflmao.gif

Asta a fost tare. rofl.gif Si sportivii cam cate facultati termina ? rofl.gif


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 5 Jan 2006, 11:01 AM
Mesaj #7


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Ma, io cred ca tu nu ai vazut manualul de fotbal unde capitolul dedicat loviturii mingii cu capul are 200 de pagini, de razi asa cu pofta! rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 5 Jan 2006, 02:10 PM
Mesaj #8


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



QUOTE (Plutarh @ 18 Dec 2005, 03:05 PM)
Slujbe banoase vin dupa numarul de facultatii pe care le-ai absolvit . Din cate stiu eu cel mai bine castiga la ora actuala cei din teatru , televiziune , muzica si sportvii .

Si eu, dupa ce am facut 3 facultati si 2 doctorate....da' mai bine nu mai zic nimic....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 5 Jan 2006, 05:04 PM
Mesaj #9


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



Pentru cine nu stie, ghostu se refera la faptul ca are trei facultati mintale si ca de cazul lui se ocupa 2 doctorite, da' el saracu nu stie pluralul si le zice "doctorate". roflmao.gif

Acest topic a fost editat de Barrie: 5 Jan 2006, 05:06 PM


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mara
mesaj 5 Jan 2006, 05:15 PM
Mesaj #10


Domnitor
******

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 2.145
Inscris: 30 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.040



rofl.gif


--------------------
Freedom is just another word for nothing left to lose.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilie
mesaj 6 Jan 2006, 12:09 PM
Mesaj #11


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



Orice meserie poate fi banoasa daca e facuta unde, cand, cum trebuie...bla bla.
A fi istet e o chestie pe care o ai sau nu...daca nu o ai, poti face o meserie sau o facultate, care oricum te mai destupa la cap si te mai organizeaza.
Insa imboldul de a face ceva trebuie sa-ti vina sau sa-ti fie indus (fortat de obicei...). Daca nu-ti vine, te pierzi...si ramai cu vaitatul...si cu facut ceva slab platit.
Si eu am fost inginer un an, acum nu mai stiu pic de inginerie...(nu as mai face a doua oara asa ceva, nu mi-a placut...).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kellu_kretz
mesaj 11 Jan 2006, 08:45 PM
Mesaj #12


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 28
Inscris: 15 December 05
Din: arad
Forumist Nr.: 7.479



banii vin unde este cap... exista oameni care nu au nevoie de faculta.. pur si simplu sau nascut invatati (nu culti) [gen Vitoria Lipan laugh.gif ] au negocierea, diplomatia, logica, intuitia si toate cele necesare unui bun afacerist, in singe... altii invata astea la faculta... mai putini reusesc insa sa le puna in practica... oricum, in fond si la urma urmei facultatea nu are mare greutate la noi in patria muma' si mi se pare normal, deoarece invatamantul (nu doar cel superior) este la pamant.. dak nu underground devil.gif si sa-mi fie cu iertare.. tot prostul face faculta in romania.. si tot muncitori in uzine si fabrici sfirsesc.. in fond avem nevoie si de muncitori de rand.. nu pot fi toti patroni tongue.gif
sa revin la topic ca deviez de la subiect..
domeniile banoase sunt numeroase.. parerea mea. ideea e sa fi the best of the best.. astfel pana si ca advocat poti sa te imbogatesti, desi piata este extrem de saturata in domeniu.. ajungand un advocat cu greutate.. si ajungand sa il ai client pe Cioaba.. te-ai scos.. cum se spune biggrin.gif asta fiind un exemplu.. banii se fac in extrem de multe domenii.. dar asta este valabil pt. elita...
deci.. sunt deacord cu Quantum
hai norok' thumb_yello.gif

Acest topic a fost editat de kellu_kretz: 11 Jan 2006, 10:32 PM


--------------------
user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
secunda
mesaj 11 Jan 2006, 10:45 PM
Mesaj #13


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.034
Inscris: 22 September 03
Din: brasov
Forumist Nr.: 824



Despre istoria meseriilor banoase

eu zic asa, ca o meserie banoasa e sigur aceea de care e nevoie oriunde, de care lumea si aici ma refer la multime, adica acei din expresia "multi da` prosti" au primii nevoie:
- medic- omul da oricat pentru a nu muri! fie ca plateste in natura, fie in bani, ca doctor, nu mori de foame si esti respectat oriunde ai merge, si daca esti respectat, devii particular si lumea vine; pentru ca lumea, se sperie de moarte.
- notar- omul intotdeauna are nevoie sa probeze cu un inscris, care trebuie legalizat. intotdeauna un om moare si altul devine mostenitor. etc. si notarul, pe langa faptul ca primeste bani, primeste si respect si autoritate in comunitate.
- actor - oamenilor le place sa stea si sa se uite, gura-casca. fie ca asculta o poveste, o barfa, ceva. dar sa aiba ce povesti, sa aiba ce-si aminti, sa aiba de ce sa rada, pe cine sa critice etc. si ca actor oricand esti asteptat sa prezinti ceva, sa spui ceva, iesi in multime, primesti aplauze, primesti recunoastere, esti invitat la mese etc. lumea are nevoie de tine, pentru simplu fapt ca o scoti din grija, din grijile ei cotidiene si o faci sa zambeasca, sa spere, sa vada altfel, sa fie, in cele din urma, ea cea mai importanta din relatia aceasta.

ati inteles ideea...

eu merg pe principiul, ai multi, cheltui multi si tot sarac ajungi. ai putini cheltui putini, si distractia tot aia e.
ca nu am avut bani de sampanie si am luat vin spumant, na, tot a facut poc si a trecut frumos anul. cum spunea un necunoscut, in supermarket, alegand o "sampanie", cea mai ieftina, "e doar asa, de farmec". m-am oprit pret de o clipa si am repetat, de farmec...

si cate nu facem in viata doar asa, de farmec.

Acest topic a fost editat de secunda: 12 Jan 2006, 09:35 AM


--------------------
iubeste timpul si mie lasa-mi dorul
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 11 Jan 2006, 11:46 PM
Mesaj #14


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



QUOTE (secunda @ 11 Jan 2006, 11:45 PM)
- actor - oamenilor le place sa stea si sa se uite, gura-casca. fie ca asculta o poveste, o barfa, ceva. dar sa aiba ce povesti, sa aiba ce-si aminti, sa aiba de ce sa rada, pe cine sa critice etc. si ca actor oricand esti asteptat sa prezinti ceva, sa spui ceva, iesi in multime, primesti aplauze, primesti recunoastere, esti invitat la mese etc. lumea are nevoie de tine, pentru simplu fapt ca o scoti din grija, din grijile ei cotidiene si o faci sa zambeasca, sa spere, sa vada altfel, sa fie, in cele din urma, ea cea mai importanta din relatia aceasta.

Hmm... nu stii cat de mic salariu are un actor de teatru... Pana si cei mai buni actori, daca nu-s freelancer-i, sunt (destul de) saraci.


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 11 Jan 2006, 11:57 PM
Mesaj #15


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



ministru (daca mai esti si prim, atunci te trezesti ca toti iti fac donatii ba o vila, ba o ferma, etc. - mai ai si vreo 5-6 matusi, ai scapat de foame tu si 10 generatii de la tine in sus)


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 12 Jan 2006, 09:23 AM
Mesaj #16


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



in clasament in romania sunt sofer de tir, administrator de retea si finante


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 12 Jan 2006, 09:26 AM
Mesaj #17


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



si parlamentar nu intra in clasament?


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
secunda
mesaj 12 Jan 2006, 09:32 AM
Mesaj #18


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.034
Inscris: 22 September 03
Din: brasov
Forumist Nr.: 824



axel, cand am scris actor...gandeste-te la Vacanta Mare...a stiut sa isi aleaga un public, cum spuneam, "multi da`prosti" sa ii dea ce vrea si oriunde ar merge acum au sala plina. ca sa nu mai spunem de audienta la TV.

sa ii luam pe actorii din telenovele de-acasa, cele romanesti. nu ai vazut ce delir era cand au mers sa promoveze- parca un CD cu cantece din serial- prin mall-uri prin tara etc. nu mi-a venit sa cred! multi, taica, multi...

na...


--------------------
iubeste timpul si mie lasa-mi dorul
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 12 Jan 2006, 09:36 AM
Mesaj #19


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



fondatorii grupului Vacanta Mare Mugur si Radu nu sunt actori de meserie;despre ceilalti nu stiu iar actorii din telenovele castiga, poate ,mult desi n-as paria pe asta insa in salturi...


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 12 Jan 2006, 09:52 AM
Mesaj #20


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



QUOTE (Michelle @ 12 Jan 2006, 10:26 AM)
si parlamentar nu intra in clasament?

ca salar.. sunt slabuti.. iar la venituri aditionale... alea sunt collateral damage smile.gif


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kellu_kretz
mesaj 12 Jan 2006, 02:58 PM
Mesaj #21


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 28
Inscris: 15 December 05
Din: arad
Forumist Nr.: 7.479



ideea cu acapararea gloatei.. "multi da prosti" e adevarata.
secunda ai dreptate..
cantaretii de manele... vine banu cu galeata... meserie banoasa laugh.gif
si se incadreaza in teoria lui secunda ce-i drept
hai norok' spoton.gif


--------------------
user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidius
mesaj 12 Jan 2006, 05:29 PM
Mesaj #22


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.849
Inscris: 30 March 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 2.824



offtopic:
QUOTE
gandeste-te la Vacanta Mare...a stiut sa isi aleaga un public, cum spuneam, "multi da`prosti"

Secundo, daca alti oameni au alte gusturi decat ale tale, inseamna ca sunt prosti blink.gif


--------------------
Suntem ceea ce gândim. (Buddha)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 12 Jan 2006, 06:02 PM
Mesaj #23


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



@secunda: aici era vorba de slujbe banoase. Adica slujbe pentru care majoritatea celor care le practica castiga substantial de multi bani.
Faptul ca exista actori cu multi bani nu spune mare lucru despre meseria de actor. Pentru ca pentru fiecare actor de succes (financiar) exista o multime de actori "muritori de foame".


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 12 Jan 2006, 06:10 PM
Mesaj #24


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



manelistii nu par sa moara de foame


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 12 Jan 2006, 06:14 PM
Mesaj #25


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



In publicitate se castiga binisor daca ai ceva ani de experienta si capeti si tu niste titluri nobiliare acolo, gen senior Copywiter sau Senior MediaPlanner etc.

Un vanzator bun poate castiga bine in vanzari, orice ar vinde. Salariul de baza nu ar fi foarte mare dar comisionul... rolleyes.gif se spune ca "sky is the limit".

O pozitie de managemet middle sau top in general e destul de banoasa in companiile multinationale dar si in unele companii particulare cu capital romanesc.

Din cate stiu eu programatorii au salarii bune, chiar si in Romania. Salariile cresc pe masura ce le creste vechimea si binenteles experienta.

Eu as face o distinctie intre meserii si activitati independente cum ar fi cele facte de cantareti sau unii actori sau oameni de televiziune. Una este sa fi salariat, alta este sa fii propriul angajat in propria firma de productie.

Actorii. Unii, cei mai buni castiga bine, majoritatea insa, o duc rau. La fel este si cu sportivii. La sportivi mai este ceva. Perioada de activitate este de obicei mai scurta, prin urmare salariul pe care il primeste de exemplu un fotbalist in 10-15 ani de activitate ar trebui sa il impartim la 35-40 ani cat lucreaza un om obisnuit.

Ca idee cam in orice domeniu se poate castiga bine daca reusesti sa faci performanta, daca reusesti sa cresti. Altfel ramai la nivel de prost platit.


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
secunda
mesaj 12 Jan 2006, 11:10 PM
Mesaj #26


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.034
Inscris: 22 September 03
Din: brasov
Forumist Nr.: 824



mai dragilor, nu vreau sa intru in polemica. s-a inteles ideea.
eu am vrut sa subliniez, ca nu conteaza ce faci atat timp cat ceea ce produci se cere de catre marea majoritate a populatie. pentru ca ei reprezinta marea suma de bani.
nu am facut pe nimeni prost. ca si desteptul si prostul tot la doctor merg. sau la notar. sau la Vacanta Mare.
de aia am pus si ghilimele, era o expresie. ideea era de multi. de faptul de a manipula multimea dupa cum vrei. daca esti destept manipulezi prostimea, daca esti inteligent, manipulezi lumea.

pentru ca, dupa cum a specificat mai clar si actionmedia, nu conteaza ce meserie iti trece in cartea de munca, pentru ca director scrie si la ala de la compania multinationala si la ala de la cooperativa din sat. ideea e cum atragi lumea, sa te urmeze. sa te sprijine. sa iti cumpere produsele. sa aiba nevoie de tine. cu cat va avea mai multa nevoie, cu atat plateste mai mult.

si ma uit si eu la Vacanta Mare. pentru ca ma saturasem de glumele politice de la Divertis, de faptul ca ei radeau la glumele lor... cum spuneam, Vacanta Mare a stiut sa dea publicului ora de ras...acel ras al romanului, haz de necaz, de necazul lui pe care il stie, cu care se confrunta zilnic si de aceea au ajuns atat de aproape de multi. pentru ca i-a facut sa spuna... exista o explicatie!


--------------------
iubeste timpul si mie lasa-mi dorul
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 13 Jan 2006, 01:22 AM
Mesaj #27


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



O alta slujba banoasa - prostituata de lux camuflata in model. Ma uit la aia mica a lui Virinel.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Endgegner
mesaj 13 Jan 2006, 02:02 AM
Mesaj #28


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.352
Inscris: 16 January 05
Din: Saint Augustine /FLA
Forumist Nr.: 5.455



Hitman...dai un ban scapi de golan

Acest topic a fost editat de Endgegner: 13 Jan 2006, 10:28 AM


--------------------
user posted imageuser posted imageuser posted image

Die for your government
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 13 Jan 2006, 02:20 AM
Mesaj #29


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Peste.... asta da meserie..... nu stiu daca se da spor de toxiciatate.....


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 13 Jan 2006, 06:00 AM
Mesaj #30


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



QUOTE (mariusc2 @ 13 Jan 2006, 02:22 AM)
Ma uit la aia mica a lui Virinel.

si eu ma uit la aia... o avea carte de munca?
ca daca n-are, nu se pune


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vladimir Pana
mesaj 29 Dec 2007, 05:52 AM
Mesaj #31


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 36
Inscris: 27 December 07
Forumist Nr.: 11.029



secret.gif Cadastru.
Un domeniu foarte foarte bine platit si in care intotdeauna o sa-ti gasesti de lucru.
Din cate stiu eu, la nivel national chiar este o lipsa acuta de cadastrii.
Nici facultatea nu este foarte grea (in comparatie cu medicina sau politehnica)
Eu ma gandesc serios sa ma inscriu de la anul si la facultatea de cadastru din Cluj. glases.gif

hmm.gif Mai bine nu va spuneam... poate ca acuma o sa-mi faceti concurenta tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 29 Dec 2007, 05:58 AM
Mesaj #32


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



E meserie din aia de luat spaga? Ca daca da, mai bine ma fac nas pe tren. La aia nici macar nu-mi trebuie facultate devil.gif


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidius
mesaj 30 Dec 2007, 02:55 PM
Mesaj #33


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.849
Inscris: 30 March 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 2.824



Nu, nu se ia spaga la ea, dar fiind cererea foarte mare (vanzare/cumparare de terenuri, introducere terenuri in intravilan si impartirea lor, etc) castiga foarte bine.


--------------------
Suntem ceea ce gândim. (Buddha)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andra_v
mesaj 4 Jan 2008, 05:36 PM
Mesaj #34


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.799
Inscris: 9 September 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.652



O meserie intr-adevar banoasa. Poti castiga foarte bine fara spaga. Dar locurile de munca nu sunt nelimitate, in doi-trei ani "piata" cadastrilor va fi suprasaturata.


--------------------
An Appeal From James’ Family

An Appeal From James’ Family
Unidentified gunmen kidnapped journalist James Foley in northwest Syria on Thanksgiving Day, November 22 2012.

Jim is the oldest of five children. He has reported independently and objectively from the Middle East for the past five years. Prior to his work as a journalist, Jim helped empower disadvantaged individuals as a teacher and mentor assisting them in improving their lives.

The family appeals for the release of Jim unharmed.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilie
mesaj 29 Nov 2008, 03:37 PM
Mesaj #35


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



Cu duiosie imi amintesc cum era cand eram angajat...aveam: o multime de timp liber...orar relativ fix...eram sefulet...o gramada de bani de nu stiam cum sa-i cheltui...ehe...ce vremuri...!
o lacrima apare in coltul ochiului...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 03:33 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman