HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor având ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

9 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Voiculescu Si Pur
nefertiti-old
mesaj 11 May 2005, 07:12 PM
Mesaj #36


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Io as zice ca PUR, in prezent, e cel mai comic partid de la noi. Cel putin ultimele miscari de balerina ale lui Voiculescu... rolleyes.gif
Parerea mea!
Dimineata. ( laugh.gif )


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cociuba
mesaj 11 May 2005, 10:03 PM
Mesaj #37


Cavalerul nedesavarsit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.548
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.251



Eugen O.Chirovici e Marele Maestru al M.L.N.R. , deci de aceea sunt curios daca chiar e membru PC® wink.gif

Dorin ,hai sa fim seriosi niciodata PUR nu va sta pe pecioarele lui, problema PUR e Voiculescu blink.gif

Acest topic a fost editat de cociuba: 11 May 2005, 10:05 PM


--------------------

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 12 May 2005, 09:10 AM
Mesaj #38


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE (Marian M @ 11 May 2005, 07:20 PM)
So

S-o.
Eu cred ca e vai de purul lui Voiculescu. Nici macar nu merita atata atentie.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 12 May 2005, 09:10 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Dorin_ccdj
mesaj 13 May 2005, 07:28 AM
Mesaj #39


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 109
Inscris: 14 March 05
Din: Romania
Forumist Nr.: 5.929



Nu judecati pe altcineva pentru a nu fi judecat.
Toata repulsia asta neagra, critica negativa si zeflemeaua nu-si gasesc rostul. Posibil ca partidul PUR, mai nou PC, sa aiba nevoie de o noua reprezentare la sefia partidului, insa treaba asta nu o decid eu sau dvs., ci corpul reunit al membrilor.

Ps- De ce va intereseaza afilierea dlui E.O.Chirovici dle cociuba? Suntem cumva "colegi"? wink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 13 May 2005, 08:12 AM
Mesaj #40


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



QUOTE (Dorin_ccdj @ 11 May 2005, 07:43 PM)
Am participat la ultimul congres national al PUR intr-o anumita calitate si va informez ca afilierea s-a facut fata de PPE. Mai ramane un interval de timp in care sa se acrediteze efectiv aceasta decizie. Insa este doar o problema de timp.

Adica "noi vrem, dar ei nu vor"
rofl.gif


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
cociuba
mesaj 16 May 2005, 02:35 AM
Mesaj #41


Cavalerul nedesavarsit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.548
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.251



QUOTE
De ce va intereseaza afilierea dlui E.O.Chirovici dle cociuba? Suntem cumva "colegi"? 

nu inteleg la ce faci referire cand spunei colegi...
si inca nu ai raspuns la intrebare! e sau nu membru pc?


--------------------

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MIA
mesaj 16 May 2005, 09:48 AM
Mesaj #42


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.320
Inscris: 21 April 04
Din: Timisoara, Romania
Forumist Nr.: 3.188



Pe mine singura chestie care ma irita e mediatizarea excesiva a PUR ... aaa, PCR la un post ca Antena 1. mad.gif

Altfel ... cred ca partidul ala poate fi cvasi-ignorat. tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 16 May 2005, 01:06 PM
Mesaj #43


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



QUOTE (MIA @ 16 May 2005, 10:48 AM)
Pe mine singura chestie care ma irita e mediatizarea excesiva a PUR ... aaa, PCR la un post ca Antena 1. mad.gif

Pe mine ma irita mediatizarea intregului Voiculescu Group. Fie ca ii zice PCR fie ca e vorba de Jurnalul National sau de Gazeta Sporturilor sau de Saptamana Financiara sau mai stiu eu ce alte afaceri mai face Voiculescu


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dorin_ccdj
mesaj 16 May 2005, 06:18 PM
Mesaj #44


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 109
Inscris: 14 March 05
Din: Romania
Forumist Nr.: 5.929



QUOTE (cociuba @ 16 May 2005, 03:35 AM)
QUOTE
De ce va intereseaza afilierea dlui E.O.Chirovici dle cociuba? Suntem cumva "colegi"? 

nu inteleg la ce faci referire cand spunei colegi...
si inca nu ai raspuns la intrebare! e sau nu membru pc?

Am inteles dle cociuba, dvs. sunteti profan. E in regula.
Referitor la intrebarea despre M:.M:. MLNR, fireste ca odata cu trecerea de la titulatura PUR la PC si membrii sai vor inlocui vechile sigle cu cele noi. Prin urmare si noua afiliere se va face fata de PC. Cred ca v-am raspuns la intrebare.

Ps- Nu il judecati atat de aspru pe dl. profesor Voiculescu. Mintile profanilor va pot intuneca judecata la fel de mult ca si ignoranta provenita din necunoastere. wink.gif Este un sfat. Eu zic sa aveti rabdare sa cerneti informatiile, mai ales daca veti dori sa va alaturati MLNR. Nu uitati ca odata intrat in Asociatie viata profana se incheie, renascand intr-una noua. Merita sa retineti aceste date. Iar dl Voiculescu are o functie importanta. Pe scena politica, sociala etc., mai multe veti afla la timpul potrivit. Salutari. thumb_yello.gif

Acest topic a fost editat de Dorin_ccdj: 16 May 2005, 06:23 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cociuba
mesaj 16 May 2005, 11:51 PM
Mesaj #45


Cavalerul nedesavarsit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.548
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.251



Draga Dorin, nu stiu cum sa-ti spun dar hai: masoneria nu e legata de veun partid, daca voiculescu e mason (habar n-am) sa nu uitam ca si Stolnici e mason, dar asta nu inseamna ca toti masoni sunt liberali, sau din contra conservatori...
Eugen O. Chirovici e totusi o persoana mai importanta decat voiculescu... wink.gif (parerea mea)

faptul de a fi critic la adresa unei persoane nu are nimic de aface cu masoneria, pe cinstite spusa situatia sta in felul urmator: aici in oradea, de unde sunt eu, e un tanar deputat P.C. care la prima vedere pare capabil, dar datorita imaginii pe care voiculescu a creat-o partidului acest tanar nu va mai avea nici o sansa in viitor..., voiculescu ar trebui sa mai iasa si in lumea reala si sa vada ca P.C. i-ar fi mai bine daca el ar sta in umbra... wink.gif
QUOTE
mai multe veti afla la timpul potrivit

mai multe despre ce cred oamenii in general despre pur veti afla la timpul potrivit... wink.gif


ps: singurul partid de dreapta din romania e PPCD, care (ce chestie) e deja afiliat la P.P.E. thumb_yello.gif


--------------------

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
talusa
mesaj 30 May 2005, 07:48 AM
Mesaj #46


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.427
Inscris: 4 March 03
Forumist Nr.: 15



Voiculescu se gândeşte de capul lui la o fuziune cu UDMR

http://www.gandul.info/2005-05-30/politic/...fuziune_cu_udmr


--------------------
Cu prostia insasi, pana si zeii lupta in zadar! Schiller

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 30 May 2005, 08:02 AM
Mesaj #47


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Dupa ce s-a reintors de la "specializarea" aia din Anglia , Conu' Voiculescu a luat-o din loc rau de tot . Arunca pe piata in continuu propuneri / idei care mai de care mai nastrujnice ! laugh.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
MIA
mesaj 30 May 2005, 08:30 AM
Mesaj #48


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.320
Inscris: 21 April 04
Din: Timisoara, Romania
Forumist Nr.: 3.188



MDa - si-si scoate parlamentarii la marsuri paralele cu ala al homosexualilor ... tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 30 May 2005, 08:32 AM
Mesaj #49


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



Poate spera sa se intalneasca rofl.gif


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
talusa
mesaj 30 May 2005, 11:06 AM
Mesaj #50


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.427
Inscris: 4 March 03
Forumist Nr.: 15



Iata si un articol dedat integral[adica...fara trimitere.....ca se supara......moderatoarea tongue.gif ]

QUOTE
Basescu are mana libera pentru demiterea lui Copos si Seres
Reuniune secreta Voiculescu - Basescu la Cotroceni
TEO POSTELNICU
Dupa cinci luni de cand Traian Basescu s-a instalat pe fotoliul prezidential, piruetele politice ale partidelor autohtone sfarsesc inevitabil in fata Palatului Cotroceni, al carui locatar imparte dupa bunul plac aplauze sau huiduieli atat Puterii, cat si Opozitiei. De la inaltimea balconului prezidential, Basescu face regulile jocului politic in Roma nia, iar liderii partidelor au inteles ca nu mai au incotro in fata comandantului de nava, ajuns la carma tarii. Politica dambovit eana se conformeaza dispozitiilor venite de la Cotroceni. Singurii care erau constienti de asta chiar de la inceput au fost PD-istii, care ii stiau de frica lui Basescu. Apoi au urmat liberalii, al caror presedinte, premierul Tariceanu, a fost urecheat declarativ de seful statului. PSD-istii s-au prins si ei ca presedintele tarii a devenit un adversar mult prea puternic pentru un singur partid. Vadim a iesit si el din prim-plan. Singurul care se tinea tare era Dan Voiculescu. Atacat de Traian Basescu fara nici o retinere, magnatul n-a clacat, penduland intre Guvernul lui Tariceanu si Parlamentul lui Nastase. Se pare insa ca pana si Voiculescu a ridicat, joi seara, steagul alb al capitularii in fata lui Basescu. Presedintele l-a primit la Cotroceni pe liderul conservatorilor. Dan Voiculescu si-a predat partidul in mainile presedintelui Romaniei. Destinul fostului PUR, transformat de cura nd in Partid Conservator, depinde acum si de bunavointa Cotroceniului.
Strangere de mana pentru demiterea lui Copos
Intalnirea tete-a-tete intre Basescu si Voiculescu a trecut aproape neobservata. In peisajul politicii romanesti, ea are insa o importanta cruciala. Razboiul dintre cei doi s-ar putea incheia cu un armistitiu propus de Voiculescu. Pe de-o parte, presedintele tarii nu mai are motive sa atace „solutia imorala numita PUR“. Pe de alta, liderul conservator va juca doar in echipa guvernantilor, fara a mai vizita si vestiarele adversarilor din opozit ie. Basescu a iesit la inaintare cu dosarul alegerilor anticipate, caz in care PC-ul lui Dan Voiculescu nu ar intra in Parlament daca nu s-ar alia din nou cu PSD-ul lui Nastase. Spectrul unui viitor extraparlamentar ar incremeni pe buze zambetele conservatorilor. Senatorul a fost nevoit sa aleaga intre PSD si Alianta PNL-PD. A ales puterea si, o data cu ea, a primit si binecuva ntarea lui Basescu. Patrulaterul de la guvernare ramane neschimbat. Deocamdata, patronul Antenei 1 a reusit sa evite temutele alegeri anticipate, acceptand o remaniere guvernamentala. Voiculescu se pare ca a dat mana libera presedintelui pentru a-l schimba pe vicepremierul George Copos, cazut din gratiile sefului sau de partid. Dupa ce l-au mazilit de la conducerea filialei bucurestene a partidului, conservatorii sunt gata sa-l dea jos pe Copos si din Guvern. Basescu si Voiculescu se pare ca au batut palma pentru sacrificarea lui Copos. Dar Voiculescu a aceptat si schimbarea ministrului Seres, pastorul economiei nationale.
Basescu lupta pentru vasalul Voiculescu
Voiculescu vrea si afiliere internationala. Cu cativa ani in urma, PUR-ul sau aparea ca fiind membru al unei stranii internationale umaniste, organizand la Bucuresti chiar si un congres al acestui organism. Fostii umanisti social-liberali, condusi de Dan Voiculescu, tintesc de ceva timp afilierea la Partidul Popular European, cea mai puternica si mai influenta forta politica de pe continent, care are insa ca omologi in Romania doar UDMRul si PPCD-ul (fostul PNTCD). Conservatorii trebuie sa faca fata concurentei acerbe a democratilor. Basescu a cerut PD-istilor sa adere la PPE, asa ca Voiculescu si-a dat seama ca partidul sau poate sa nu intre in nici un grup parlamentar al Parlamentului European, atunci cand Romania va adera la UE. Intalnirea Basescu - Voiculescu a vizat si acest aspect vital. Liderul PC i-a cerut presedintelui sa nu-i lase partidul de izbeliste. Conservatorii au oferit sprijin neconditionat pentru cererile Cotroceniului. In schimb, Presedintia va face demersurile necesare pentru a inscrie si partidul lui Voiculescu in PPE. Iar in cazul in care cei doi isi tin promisiunile, ar putea aparea chiar o apropiere intre PD si PC, ducand pana la o neasteptata alianta, daca nu chiar o fuziune.
ATAC


--------------------
Cu prostia insasi, pana si zeii lupta in zadar! Schiller

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 30 May 2005, 07:01 PM
Mesaj #51


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



He-he-he ! Domnului profesor doctor Voiculescu i-au bubuit in cap tot felul de nazbatii ca pana la urma Popeye sa-l aduca cu picioarele pe pamant... adica cuminte in Coalitia de guvernare pana la urmatoarele alegeri generale. Urmeaza votul disciplinat pentru mazilirea din fruntea Senatului a " scrumbiei afumate" ( vorba Chelbosului fioros) ! tongue.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
talusa
mesaj 30 May 2005, 08:27 PM
Mesaj #52


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.427
Inscris: 4 March 03
Forumist Nr.: 15



A fi conservator in Romania. Ce trebuie sa faci? (de Tom Gallagher)

Nu ar trebui sa fie o surpriza ca Dan Voiculescu si-a insusit numele de Partid Conservator. Inainte ca Tony Blair sa-i fi furat multe din hainele politice dupa ce l-a zdrobit electoral in 1997, Partidul Conservator putea pretinde ca a fost cel mai de succes partid politic din lumea occidentala in ultimele doua secole.
Mare parte a succesului acestui partid s-a datorat pasiunii conservatorilor pentru calatorii comode, cu un minim de bagaje grele, ideologice. G.W. Jones, un istoric al partidului, a scris ca "lunga istorie a Partidului Conservator ofera un variat repertoriu al retoricii menit a justifica orice pozitie considerata avantajoasa din punct de vedere electoral.

Promiscuitatea sa intelectuala nu reprezinta o piedica electorala". In diferite momente, Partidul Conservator a fost si pentru protectionismul economic, si pentru comertul liber, si pentru un puternic stat social, si in favoarea unei minime interventii a statului, si pentru integrarea europeana, dar si pentru o rupere de treburile continentului.
Dan Voiculescu urmeaza acum un master in comunicare politica la Kingston University, langa Londra. Este interesant de observat ca acest curs contrazice structurile politice oficiale ale unor organisme precum UE, analizand "motivele reale si interesele politicienilor, functionarilor, lobby-stilor si activistilor" implicati in luarea deciziilor in Europa sau in alte zone.

Ne-am putea intreba de ce domnul Voiculescu a trebuit sa bata cale lunga pana pe malurile Tamisei pentru a afla ca, in multe ocazii, politica poate parea a fi inselatorie si duplicitate.
Pragmatismul politic le-a permis conservatorilor sa se adapteze de fiecare data noilor situatii intr-o tara care se misca rapid precum Marea Britanie. Dar anumite reflexe si instincte au format imaginea conservatorilor in Marea Britanie de-a lungul unei lungi perioade istorice.

De obicei, conservatorii nu au avut incredere in intreprinzatorii care au acumulat recent averi, care dovedesc lipsa de respect si uneori sunt gata sa provoace lupta de clasa pentru a-si maximiza profiturile.

Conservatorii apara clasa conducatoare formata in timp si intr-un mediu sigur, care are constiinta propriei superioritati, dar si a unei obligatii fata de ceilalti aflati mai jos pe treptele ierarhiei sociale. Ei pun accent pe comunitate, ca fiind mai importanta decat diferitele clase sociale.

Indatoririle comune si responsabilitatile trebuie sa primeze in fata individualismului egoist, asociat de multe ori cu liberalismul. Conservatorii promoveaza acele teme si valori care apara o ordine existenta, ce transcende diferentele de clasa: Natiunea, Biserica, Monarhia, Familia, Ordinea, Ierarhia si Comunitatea.

Cei mai multi "Tories" britanici animati de astfel de principii vor vedea in Dan Voiculescu un outsider, un nou imbogatit a carui culoare a banilor s-ar putea sa nu merite o investigatie atenta. El ar putea primi o decoratie (asa cum si Ceausescu a reusit sa o obtina in 1978), dar, probabil, ii va fi refuzata calitatea de membru al celor mai renumite cluburi politice londoneze.
Voiculescu ar putea sustine in apararea sa ca Romania a intrat intr-o noua perioada istorica; e martora la nasterea unei noi aristocratii a bogatiei, al carei membru important este Voiculescu.

Ar putea, probabil, sa fie de acord cu Roger Scruton, unul din filosofii conservatorismului britanic, ca "in toate societatile sanatoase nevoile si valorile celor puternici sunt cele care ar trebui sa domine".

Ar putea sustine ca el isi plateste unele datorii catre societate prin ziarul sau "Jurnalul National" si postul sau de televiziune Antena 1: acestea promoveaza valori precum recunoasterea si aprecierea traditiilor istorice, angajament in favoarea coeziunii sociale si o aparare a patriotismului luminat.
In voiajul sau prin lumea politica, domnul Voiculescu a mers de la aliante cu nationalistii si stangistii pana la recenta casatorie cu social-liberalismul si, intr-un final, a aterizat neasteptat pe malurile conservatoare. Doar un masterat in comunicare politica pare sa nu fie de ajuns pentru a-i convinge pe romanii sceptici ca el este un conservator autentic.
Exista inca o institutie care apara traditia, patriotismul si comunitatea, o institutie, e adevarat, lovita, dar care nu-i inca zdrobita. Dan Voiculescu trebuie sa si-o asume si sa se daruiasca restaurarii ei daca intr-adevar e un conservator.

E vorba de Monarhia romaneasca, abolita ilegal in 1947, al carei cap, Regele Mihai, s-a comportat cu demnitate si retinere in timpul anilor exilului, inainte de a reveni sa traiasca in Romania, in 2002. Daca Dan Voiculescu e un conservator adevarat, atunci el va face din restaurarea monarhiei principalul obiectiv al partidului sau.

Nu se poate cere mai putin de la cineva care a devenit renumit ca un slujitor al regimului de dinainte de 1989 si vrea sa ingroape fantomele trecutului sau politic.

Romania Libera, Tom Gallagher, 30 mai 2005




--------------------
Cu prostia insasi, pana si zeii lupta in zadar! Schiller

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
talusa
mesaj 31 May 2005, 08:23 AM
Mesaj #53


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.427
Inscris: 4 March 03
Forumist Nr.: 15



Declaratii ale presedintelui Partidului Conservator, Dan Voiculescu

Presedintele Partidului Conservator, Dan Voiculescu, considera ca toate speculatiile privind o eventuala fuziune a partidului sau cu alte formatiuni politice sunt lipsite de sens si rau intentionate - se arata intr-un comunicat citat de RADIO ROMANIA ACTUALITATI. Se precizeaza ca presedintele Dan Voiculescu nu a avansat sau mentionat ideea fuziunii PC cu PNL.

Mai mult, liderul conservator militeaza pentru construirea unei forte conservatoare puternice in Romania recunoscuta si in plan european.




--------------------
Cu prostia insasi, pana si zeii lupta in zadar! Schiller

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 31 May 2005, 05:24 PM
Mesaj #54


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Ultimul sondaj iesit pe piata arata ca partidul "televizor" al lui Voiculescu e cotat cu 1 % !!


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 2 Jun 2005, 08:19 AM
Mesaj #55


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Atat de mult?! ohmy.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 2 Jun 2005, 08:33 AM
Mesaj #56


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Or fi facut sondajul la Antena 1 si la Crescent.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
talusa
mesaj 3 Jun 2005, 10:01 AM
Mesaj #57


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.427
Inscris: 4 March 03
Forumist Nr.: 15



Dan Voiculescu, lovit în aspiraţiile populare de un parlamentar german

http://www.gandul.info/2005-06-03/politic/...lamentar_german


--------------------
Cu prostia insasi, pana si zeii lupta in zadar! Schiller

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
talusa
mesaj 3 Jun 2005, 01:35 PM
Mesaj #58


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.427
Inscris: 4 March 03
Forumist Nr.: 15



Voiculescu critica miliardarii si fostii securisti

http://www.cotidianul.ro/index.php?a=7452&shift=1


--------------------
Cu prostia insasi, pana si zeii lupta in zadar! Schiller

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 3 Jun 2005, 07:16 PM
Mesaj #59


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Conu' Voiculescu o ia in bot de la un europarlamentar si tace chitic !


In discursul sau la reuniunea PPE, liderul Partidului Conservator, Dan Voiculescu, a vorbit despre influenta nefasta a vechilor structuri comuniste si a fostei Securitati asupra societatii romanesti. laugh.gif Discursul a starnit reactia vehementa a europarlamentarului german Michael Gahler. Acesta din urma a spus: "Cred ca si in Romania este cunoscuta activitatea lui Dan Voiculescu in vechile structuri comuniste, chiar daca el nu recunoaste". Michael Gahler a mai declarat: "Faptul ca, dupa revolutie, in noul sistem s-a imbogatit atat de repede da cel putin de gandit. O avere declarata de 4 milioane de dolari nu e un nimic". Europarlamentarul german i s-a adresat direct lui Dan Voiculescu spunand: "Oameni ca dumneavoastra sunt problema acestei tari". Liderul PC nu i-a dat nici un raspuns lui Michael Gahler. El a depus cererea oficiala de inscriere a PC in PPE. ( "Adevarul")



--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
talusa
mesaj 13 Jun 2005, 07:53 AM
Mesaj #60


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.427
Inscris: 4 March 03
Forumist Nr.: 15



Presedintele Partidului Conservator, Dan Voiculescu, a afirmat astazi ca in cazul unor alegeri anticipate partidul sau `va intra in parlament pe cont propriu`

Presedintele Partidului Conservator, Dan Voiculescu, a afirmat astazi ca in cazul unor alegeri anticipate partidul sau `va intra in parlament pe cont propriu`. Declaratia a fost facuta la Galati, unde Dan Voiculescu a condus conferinta zonala a conservatorilor din Moldova si Dobrogea. Intalnirea de la sfarsitul saptamanii a avut ca scop evaluarea situatiei filialelor din aceste zone, se precizeaza intr-un comunicat, citat de RADIO ROMANIA ACTUALITATI .

13-06-2005 07:05



--------------------
Cu prostia insasi, pana si zeii lupta in zadar! Schiller

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 13 Jun 2005, 08:04 AM
Mesaj #61


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Boala grea megalomania lui Voiculescu.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 13 Jun 2005, 11:30 AM
Mesaj #62


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



Las' ca-i trece lui cand o vedea rezultatele alegerilor. wink.gif


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
talusa
mesaj 17 Jun 2005, 07:20 AM
Mesaj #63


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.427
Inscris: 4 March 03
Forumist Nr.: 15



UDMR si PC (PUR) faulteaza Coalitia

http://www.realitatearomaneasca.ro/content...lteaza-Coalitia


--------------------
Cu prostia insasi, pana si zeii lupta in zadar! Schiller

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
talusa
mesaj 18 Jun 2005, 09:53 AM
Mesaj #64


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.427
Inscris: 4 March 03
Forumist Nr.: 15



Voiculescu se opune schimbarii presedintilor Camerelor

http://www.ziua.net/display.php?id=15427&data=2005-06-18


--------------------
Cu prostia insasi, pana si zeii lupta in zadar! Schiller

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dorin_ccdj
mesaj 18 Jun 2005, 06:45 PM
Mesaj #65


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 109
Inscris: 14 March 05
Din: Romania
Forumist Nr.: 5.929



QUOTE (March @ 31 May 2005, 06:24 PM)
Ultimul sondaj iesit pe piata arata ca partidul "televizor" al lui Voiculescu e cotat cu 1 % !!

FALS, repet fals!
Partidul Conservator, desi este pus sub lupa subiectiva a societatii civile, de multe ori dezinformata cu rea vointa, ar obtine un confortabil 6 procente, in eventualitatea unor alegeri anticipate.
Realitatea domnilor insa nu prea intereseaza pe nimeni. Multi nu stiu prin ce trec oamenii care realizeaza campania PC, fost PUR, cum este si cel ce va scrie. Este un veritabil razboi psihologic, in care lupta se duce pe nivele sociale, politice, de imagine oscilabile. Cand se accentueaza o chestiune, cand se destrama o alta. Jocurile politice nu sunt menite sa reziste o mie de ani. O idee nobila, insa, are dreptul si sansa sa i se permita macar afirmarea sa in plan politic, respectiv social.
Salutarile mele.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
talusa
mesaj 18 Jun 2005, 06:50 PM
Mesaj #66


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.427
Inscris: 4 March 03
Forumist Nr.: 15



QUOTE (Dorin_ccdj @ 18 Jun 2005, 07:45 PM)

FALS, repet fals!
Partidul Conservator, desi este pus sub lupa subiectiva a societatii civile, de multe ori dezinformata cu rea vointa, ar obtine un confortabil 6 procente, in eventualitatea unor alegeri anticipate.

Ar obtine, daca cineva i le da!! laugh.gif

Cam de 12 ani aud ca W.C.Tudor are peste 30%...dar este furat blink.gif


--------------------
Cu prostia insasi, pana si zeii lupta in zadar! Schiller

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dorin_ccdj
mesaj 18 Jun 2005, 06:55 PM
Mesaj #67


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 109
Inscris: 14 March 05
Din: Romania
Forumist Nr.: 5.929



QUOTE (talusa @ 18 Jun 2005, 07:50 PM)
QUOTE (Dorin_ccdj @ 18 Jun 2005, 07:45 PM)

FALS, repet fals!
Partidul Conservator, desi este pus sub lupa subiectiva a societatii civile, de multe ori dezinformata cu rea vointa, ar obtine un confortabil 6 procente, in eventualitatea unor alegeri anticipate.

Ar obtine, daca cineva i le da!! laugh.gif

Cam de 12 ani aud ca W.C.Tudor are peste 30%...dar este furat blink.gif

La Vadim Tudor e o problematica de psihoza, de gandire bolnava politica. smile.gif Sa nu amestecam borcanele.
Seara.

Ps-Shalom


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
talusa
mesaj 18 Jun 2005, 07:14 PM
Mesaj #68


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.427
Inscris: 4 March 03
Forumist Nr.: 15



1]Nu amestecam borcanele ci facem numai o paralela intre cei doi "grandomani" laugh.gif

2]Peste 10%[destul de constant] din electoratul roman...nu este de acord cu tine in legatura cu W.C.Tudor sorry.gif

3]"Pace" si tie[poate stii si unde se gaseste de vanzare acest articol? sad.gif ]


--------------------
Cu prostia insasi, pana si zeii lupta in zadar! Schiller

user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 19 Jun 2005, 05:58 AM
Mesaj #69


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (Dorin_ccdj @ 18 Jun 2005, 08:45 PM)
Partidul Conservator, desi este pus sub lupa subiectiva a societatii civile, de multe ori dezinformata cu rea vointa, ar obtine un confortabil 6 procente, in eventualitatea unor alegeri anticipate.

He-he-he ! Intr-adevar ar obtine 6 % din voturile angajatilor postului Antena 1 !! laugh.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 20 Jun 2005, 07:53 AM
Mesaj #70


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Daca PCR ar obtine sase procente, de ce se mai opune anticipatelor? Doar de dragul "interesului national"?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 20 April 2024 - 12:30 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman