HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Vrei si tu un Jurnal?

Daca doriti si dumneavoastra un Jurnal, trimiteti un mesaj in acest sens in cadrul topicului Detalii Forum.
Nou: Autorul unui jurnal are dreptul de a decide ca un mesaj scris in cadrul Jurnalului sau de catre altcineva sa fie sters. Daca doriti acest lucru, trimiteti-mi un PM cu adresa mesajului in cauza si acesta va fi sters (bineinteles, atat timp cat nu se exagereaza).

18 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Trecut, Prezent, Viitor - Traieste Clipa, [Jurnalul lui ^mami^6]
punctt
mesaj 29 Jul 2004, 09:03 AM
Mesaj #36


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.499
Inscris: 18 April 04
Din: Romania, Tulcea. (Dar, oare cine sunt si unde ma aflu?)
Forumist Nr.: 3.133



rolleyes.gif wub.gif hug.gif mwah1.gif cloud9.gif
_Jubilee_ iti multumesc pentru TOT(stii tu de ce...), esti o scumpa. flowers.gif

Pacat... pe han mi-ati adus bucuria in suflet, zambetul pe buze..., dar eu ACUM sunt tare trista. Imi tremura si mainile pe tastatura, nici nu ma pot concentra sa scriu. Ieri am avut IAR o zi groaznica, inca o amintire urata, care ma va urmari cine stie cata vreme. Plang. Incerc sa strang din dinti si sa nu las sa-mi curga lacrimile pe obraz, dar nu pot... Inghit in sec... Sunt asa de dezamagita de tot si de aproape toate. Ce pot sa fac? Cu ce sa-i ajut pe cei dragi mie? Trebuie sa fac ceva, dar ce? Este o situatie imposibila... De ce trebuie sa fie asa? De ce? De ce are atat de multa ura in suflet? De ce are numai ganduri negre, urate. Nu se gandeste ca suferim atatia in jurul lui? Ce zile triste... E grav cand DEPINDEM de altii...
Trebuie sa fie o solutie, dar care? Of, cata amaraciune si necazuri sunt pe lumea asta... De ce sunt si eu prinsa in ele? De ce trebuie sa sufere si copilasii mei? Prea multi DE CE!

Asta e! Azi e o alta zi, sper mai buna... Cu toate ca intregul corp imi e inert si mintea-mi STA in loc. Stau tintuita in fata acestui ecran si va intristez si pe voi. Imi pare rau ca nu pot spune ca sunt bine. Pot spune doar atat, mi-a mai ramas putina vlaga si atarn de-un fir de ata in mijlocul prapastiei. Sper sa nu se rupa si ultima farama de speranta.

Hai ca mi-am mai revenit putin. Am cui sa ofer focul din mine si sunt tare fericita, dar in acelasi timp pustiita... Trecutul nu-mi da pace, prea crunte sunt durerile... Traiesc, dar simt cum mor un pic cate un pic... Se-aduna una dupa alta clipe urate, ce-mi fac noptile grele, pline doar de insomnii... Privesc in gol, privesc aceste litere si-ascult zumzetul de-afara... e minunat ca exist...
Ce-or fi facand printesele mele? Dar cupilu` meu drag si scump? N-am fost langa ei aseara, pentru ca cineva avea mult mai mare nevoie de mine... Inca o noapte a trecut, dar cel putin cu mai multa odihna... si liniste...daca ii pot spune asa...

As vrea sa fiu pe-un varf de munte s-alerg, sa respir aerul curat, sa ascult linistea de-acolo... As vrea sa fac tot ce-si doresc cei dragi mie, as vrea sa-ngrop toate amintirile urate...
As vrea sa dau timpul inapoi, sa fiu pentru o clipa langa scumpa mea tanti Nuti. Sa-i aud glasul dulce care-ti vindeca toate ranile. As vrea sa-i vad zbambetul, ca sa pot zambi si eu... Hai ca am memorie buna... o vad... o aud... Draga de ea! Ce-o fi facand? I-as da un telefon, dar va simti ca-s trista si plang din nou... N-as vrea s-o intristez... Totusi vreau sa-i aud macar glasul...

Iata o poza din anii petrecuti alaturi de tanti Nuti. Este poza de pe diploma din liceu, pusa la repezeala pe o discheta. Ce ani frumosi... Simteam ca sunt protejata de tot si de toate. Nimic rau parca nu era in jurul meu... Ce liniste era atunci... Unchiu nu mai e... Tanti Nuti-i singura si plange... ca si mine... Am sa-i dau un telefon!
Sper sa reusesc sa fac atasamentul...

edit: Am vorbit cu tanti Nuti. O dulcica. Cuvintele dansei imi ajung la suflet. Nu pot sa explic in cuvinte ceea ce simt. Pot spune doar atat... e minunat ... Ma bucur numai cand ma gandesc la dansa. hug.gif

Acest topic a fost editat de ^mami^: 29 Jul 2004, 05:46 PM
Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  Mihaela.jpg ( 24.88K ) Numar descarcari: 35
 


--------------------
"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci." (La Bruyere)
Voi gasi pestisorul de aur ... Pietre mari, pietricele si nisip ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
punctt
mesaj 29 Jul 2004, 05:57 PM
Mesaj #37


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.499
Inscris: 18 April 04
Din: Romania, Tulcea. (Dar, oare cine sunt si unde ma aflu?)
Forumist Nr.: 3.133



hmm.gif ->> yeah.gif Am mai invatat ceva. Nu pot sa pun doua atasamente! Bun... Cum spuneam, azi am chef de pus fotografii... pentru "curiosi"... tongue.gif Cand le vad pe cele mici aici... ma topesc. wub.gif

Acest topic a fost editat de ^mami^: 29 Jul 2004, 06:00 PM
Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  tort.jpg ( 75.34K ) Numar descarcari: 32
 


--------------------
"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci." (La Bruyere)
Voi gasi pestisorul de aur ... Pietre mari, pietricele si nisip ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
punctt
mesaj 29 Jul 2004, 06:42 PM
Mesaj #38


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.499
Inscris: 18 April 04
Din: Romania, Tulcea. (Dar, oare cine sunt si unde ma aflu?)
Forumist Nr.: 3.133



Aici as vrea sa am o casuta... cloud9.gif

sad.gif imi da eroare, nu pot sa trimit nimic, sunt prea mari fotografiile... sad.gif Cum sa le micsorez? M-am tot invartit pe ici, pe colo, dar nu am reusit. Ei, dar tot pun un atasament... king.gif Macar asta stiu sa fac.

As vrea... sa fiu pentru cateva zile aici:
Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  insula.jpg ( 73.78K ) Numar descarcari: 29
 


--------------------
"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci." (La Bruyere)
Voi gasi pestisorul de aur ... Pietre mari, pietricele si nisip ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 29 Jul 2004, 06:42 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
punctt
mesaj 29 Jul 2004, 06:54 PM
Mesaj #39


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.499
Inscris: 18 April 04
Din: Romania, Tulcea. (Dar, oare cine sunt si unde ma aflu?)
Forumist Nr.: 3.133



ingenios, animalute dragi si... .
Gata_plec. Sunt un pic suparata. sad.gif

Acest topic a fost editat de ^mami^: 30 Jul 2004, 01:29 AM


--------------------
"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci." (La Bruyere)
Voi gasi pestisorul de aur ... Pietre mari, pietricele si nisip ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 30 Jul 2004, 12:31 PM
Mesaj #40


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Eu azi-noapte ti-am citit cu placere jurnalul de la cap la coada si as dori sa notez cate ceva, daca nu te superi.

QUOTE
Dragi cititori, veniti cu sugestii si reclamatii. Sigur ceva este neclar. Poate gresesc pe undeva. Spuneti-mi parerea voastra, daca va face placere. Va astept.
(editat pe 8 mai, ora 6,08 pm)

Imi place conceptia ta despre iubire: sa iubesti si sa fii iubit = sa daruiesti si sa primesti. smile.gif

QUOTE
Viitor...mult timp am visat, la lucruri care incetul cu incetul,
mi-am dat seama ca sunt imposibil de realizat.


Aici mi-ai dat de gandit, pentru ca si eu am multe dorinte. Spune-mi parerea ta: daca ai putea sa te intorci in timp, ce ai schimba ca sa iti poti indeplini acele lucruri pe care ti le-ai dorit si nu s-au implinit? Astept raspuns.

QUOTE
Mi-e greu sa accept moartea animalutelor de care ma atasez sufleteste.


Cu aceasta ocazie, vreau sa trimit si eu un gand catelusei Lolica, care mi-a fost foarte draga si pe care am iubit-o, si care acum este in ceruri. Pentru ca mi-e teama ca, daca, dupa moartea ei, nu ma gandesc eu la ea, nimeni altcineva nu o va face, si o catelusa atat de minunata ca ea merita macar un gand bun.

QUOTE
Ma doare insa ca am trimis doua PM-uri si nu am primit nici un raspuns. De ce? Cu ce am gresit de m-au ignorat? Trebuie sa fac ceva?


Probabil ca acei forumisti inca nu au accesat Hanul. Mi s-a intamplat si mie sa primesc un PM de la cineva si sa nu raspund la timp pentru ca nu am accesat Hanul cateva zile. Acel "cineva" a avut o reactie asemanatoare cu a ta. Sau, cine stie, pot fi multe alte cauze, dar e inutil sa pui asta la suflet.

QUOTE
Ma aude cineva... Ajutor! De ce nu imi raspunde nimeni? Daca nu-mi dati o mana de ajutor, macar dati-mi un branci...


Uite ^mamico^, eu iti dau un branci si tot eu te prind pe o perna de puf. cloud9.gif

QUOTE
Hanul este atat de mare, sunt multe de citit... Are multe camarute unde eu nu am ajuns inca, dar simt ca am nevoie de ele... O sa incerc sa am rabdare si sper sa ma descurc. Inca sunt dezorientata... Umblu de colo-colo, fara nici un rost... Oare?


Eu iti recomand sa citesti Editorialele.

QUOTE
As vrea sa fiu pe-un varf de munte s-alerg, sa respir aerul curat, sa ascult linistea de-acolo...


De ce nu te duci o saptamana la munte? Daca nu pentru tine, fa-o pentru familia ta. Te las pe tine sa te gandesti ce e mai important.

Cu bine,
Marcus thumb_yello.gif



--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
punctt
mesaj 1 Aug 2004, 02:46 AM
Mesaj #41


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.499
Inscris: 18 April 04
Din: Romania, Tulcea. (Dar, oare cine sunt si unde ma aflu?)
Forumist Nr.: 3.133



@Marcus hug.gif iti multumesc pentru sfaturi si mai ales pentru "branci"... cloud9.gif Meriti un pupic... mwah1.gif

Daca as putea sa dau timpul inapoi... hmm... Cel mai important lucru ar fi, ca imediat dupa ce ne-am casatorit, sa fi plecat in gazda. Azi sigur aveam casa noastra. Aici am gresit, ca am stat cu parintii... si copii nostri si noi am avut de suferit. Uite ca am ajuns sa nu avem frigiderul nostru, aragazul nostru si multe altele... Dar mai bine mai tarziu... Acum este un nou inceput pentru toti patru. Ne e greu, dar sper sa facem fata. Nu puteam sa ne mutam din gazda in gazda...trebuia sa gasim ceva sigur! Acum am dat peste un Om cu suflet mare... Cel putin un an sau poate chiar doi vom sta aici.

*Azi o veche prietena mi-a facut o surpriza placuta. Nici nu ma asteptam... "Servus..." Mi-a dat telefon. Imi e dor de ea.

*Sunt ingrijorata.


--------------------
"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci." (La Bruyere)
Voi gasi pestisorul de aur ... Pietre mari, pietricele si nisip ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
punctt
mesaj 10 Aug 2004, 12:33 AM
Mesaj #42


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.499
Inscris: 18 April 04
Din: Romania, Tulcea. (Dar, oare cine sunt si unde ma aflu?)
Forumist Nr.: 3.133



user posted image


--------------------
"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci." (La Bruyere)
Voi gasi pestisorul de aur ... Pietre mari, pietricele si nisip ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
punctt
mesaj 20 Aug 2004, 09:46 PM
Mesaj #43


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.499
Inscris: 18 April 04
Din: Romania, Tulcea. (Dar, oare cine sunt si unde ma aflu?)
Forumist Nr.: 3.133



Andreea este in spital... apendicita cronica... apa, ceai, compot... hh.gif
Ieri... se terminase perfuzia... asistenta a venit dupa jumatate de ora... am tacut! Ce rost avea sa-i mai zic CEVA? Oribil...

edit: azi... apa, ceai, compot si iaurt... Alta data zilele trec atat de repede... acum parca stau pe loc. Abia astept sa vina acasa. Ana-Maria a plecat la Constanta.

Acest topic a fost editat de ^mami^: 21 Aug 2004, 09:41 AM


--------------------
"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci." (La Bruyere)
Voi gasi pestisorul de aur ... Pietre mari, pietricele si nisip ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
milimetru
mesaj 21 Aug 2004, 10:45 AM
Mesaj #44


ex-caa
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 26 April 04
Forumist Nr.: 3.261



QUOTE (^mami^ @ 23 Jul 2004, 12:33 AM)
*Nu-mi plac paianjenii. Mi-e teama de ei. Nu stiu de ce, dar nici macar nu pot sa-i privesc...brr... Copii sunt surprinsi de reactia mea. Nu imi pot explica. Nici cei de jucarie nu-mi place sa-i vad... Ce sa mai zic? Sa pun mana pe vreo jucarie-paianjen, in nici un caz! Mi se face pielea gaina...


Multă sănătate la toată lumea! smile.gif

Mdah, nu eşti singura, multă lume "priveşte problema" cam la fel. Atît de multă încît la un moment dat eu, care aveam un fel de indiferenţă faţă de păianjeni, am zis "ia să văd dom'le ce-i cu ăştia de se scîrbesc toţi de ei!" şi am început să-i urmăresc. Sînt foarte interesanţi (ca toate animalele, de altfel, fără excepţie!) şi au şi ei viaţa lor, cu suişuri şi coborîşuri, deloc uşoară...

Oricum, nu e un capăt de ţară să-ţi fie frică de păianjeni. Măcar ai un punct de referinţă concret pt ceea ce este "frica" şi "scîrba"! Bine ar fi ca să rămînă numai acesta pt că, din nefericire, mai apar frici şi scîrbe şi din alte părţi. Şi alea sînt rele de tot...

Multă sănătate la toată lumea. Ca să le putem duce...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
punctt
mesaj 21 Aug 2004, 11:27 AM
Mesaj #45


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.499
Inscris: 18 April 04
Din: Romania, Tulcea. (Dar, oare cine sunt si unde ma aflu?)
Forumist Nr.: 3.133



Bine ai venit xcross smile.gif
Hmm, mi-ai adus aminte de paianjeni... tongue.gif Ar fi indicat sa citesc si eu mai multe despre ei. Voi sti care sunt veninosi si care nu. De fapt pe aceea mi-e teama de ei. Uneori ma gandesc ca pot musca, pe cineva drag mie... brr...


--------------------
"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci." (La Bruyere)
Voi gasi pestisorul de aur ... Pietre mari, pietricele si nisip ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 21 Aug 2004, 11:10 PM
Mesaj #46


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Mami, lasa, o sa ai si tu locsorul tau, casuta ta... poate chiar una cochetica... asa, ca aceasta... mwah1.gif
user posted image


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
punctt
mesaj 21 Aug 2004, 11:39 PM
Mesaj #47


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.499
Inscris: 18 April 04
Din: Romania, Tulcea. (Dar, oare cine sunt si unde ma aflu?)
Forumist Nr.: 3.133



smile.gif Multumesc Diana-Maria. Chiar mi-ai facut o surpriza. Nu ma asteptam. wub.gif


--------------------
"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci." (La Bruyere)
Voi gasi pestisorul de aur ... Pietre mari, pietricele si nisip ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
punctt
mesaj 22 Aug 2004, 07:55 PM
Mesaj #48


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.499
Inscris: 18 April 04
Din: Romania, Tulcea. (Dar, oare cine sunt si unde ma aflu?)
Forumist Nr.: 3.133



... daca Dumnezeu nu exista si tu crezi, nu pierzi NIMIC; daca Dumnezeu exista si tu nu crezi, pierzi TOTUL...

O alta zi, parca nici nu a fost duminica..., care se adauga la amintirile urate...
De ce oare amintirile urate le domina pe cele frumoase?! Azi am avut si clipe frumoase, placute, care m-au bine-dispus, care mi-au adus zambetul pe buze... Totusi, exista un totusi, exista un oftat...

Andreea nu are pofta de mancare. Ana-Maria era foarte bucuroasa si incantata, cand am vorbit cu ea la telefon.
Hmm, e deja aproape ora 21... Ce repede trece timpul pe han! Aici imi gasesc de lucru, ma iau cu una, cu alta si mai uit de ale mele, cum sa le zic?... smile.gif ei, nu-s necazuri, probleme... griji... ganduri...

Imi doresc un anume fel de singuratate... vreau doar sa nu mi se mai puna intrebari indiscrete, idioate! Fiecare cu ale lui... Nu-mi place cand cineva incearca sa ma traga de limba, simt cum ma sufoca. Acum am LINISTE acasa, pot sa dorm, am gasit solutia! Vreau sa comunic cu cei din jurul meu, dar in acelasi timp, vreau sa ma lase sa RESPIR...

...Extra muros...

edit: rolleyes.gif Nu-mi vine sa cred... am folosit doar un zambaret in mesajul de mai sus... cum de s-o fi intamplat asta?! rofl.gif rofl.gif

Acest topic a fost editat de ^mami^: 22 Aug 2004, 08:06 PM


--------------------
"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci." (La Bruyere)
Voi gasi pestisorul de aur ... Pietre mari, pietricele si nisip ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 22 Aug 2004, 08:41 PM
Mesaj #49


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Cu placere si alta data, Mami draga... smile.gif
Hm, nu am apucat sa iti spun ca nu esti singura obsedata de spalat sorry.gif ... e grozav avatarul tau... tare haios! smile.gif

Acest topic a fost editat de Diana-Maria: 22 Aug 2004, 10:31 PM


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
punctt
mesaj 22 Aug 2004, 09:43 PM
Mesaj #50


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.499
Inscris: 18 April 04
Din: Romania, Tulcea. (Dar, oare cine sunt si unde ma aflu?)
Forumist Nr.: 3.133



*Leo mi-a "propus" sa deschid o spalatorie... rofl.gif Si alta propunere mai in gluma, mai in serios... sa deschid o sala de internet... si-asa imi place sa stau pe net, sa scot si bani, nu doar sa dau... tongue.gif

*Am gasit o ploaie user posted image
Afara ploua. Imi place aerul curat de dupa ploaie, se asterne si-o liniste aparte...cand se aud doar cativa stropi...

*"Orice om poate gresi, numai prostul staruie in greseala."

*edit1:user posted image
*edit2:user posted image


Acest topic a fost editat de ^mami^: 22 Aug 2004, 11:25 PM


--------------------
"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci." (La Bruyere)
Voi gasi pestisorul de aur ... Pietre mari, pietricele si nisip ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
punctt
mesaj 24 Aug 2004, 02:29 PM
Mesaj #51


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.499
Inscris: 18 April 04
Din: Romania, Tulcea. (Dar, oare cine sunt si unde ma aflu?)
Forumist Nr.: 3.133



Eram sigura ca asta urmeaza... dupa starea ce-o simt!! Gata, am intrat in pana de idei... nu stiu ce sa fac! Cum este cel mai bine? Sa fiu egoista? Nu ma poate obliga nimeni sa fac ceva anume. Care este datoria mea? De ce sunt singurul copil la parinti? Toate belelele CAD pe capul meu! Ce idioata sunt. Dintotdeauna mi-am dorit un frate ori o sora, dar nu ca sa ne impartim belelele... Oare ce trebuie sa fac? Nu stiu. Iar plang. Imi vine sa ma dau cu capul de pereti, asa as face daca as gasi o solutie, cea mai buna solutie... Trebuie sa-mi vad linistita de prioritatile mele: copii, sotul, familia noastra. Dar cu ai mei ce sa fac? Cand se vor termina toate acestea? Cand vom putea fi linistiti? Vom fi vreodata? Iar imi simt umerii incordati, ceafa imi ia foc, parca stau prinsa intr-o menghina... Cand voi scapa din aceasta stramtoare? Iar mi s-au dat peste cap toate planurile...


--------------------
"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci." (La Bruyere)
Voi gasi pestisorul de aur ... Pietre mari, pietricele si nisip ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
punctt
mesaj 16 Sep 2004, 03:47 PM
Mesaj #52


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.499
Inscris: 18 April 04
Din: Romania, Tulcea. (Dar, oare cine sunt si unde ma aflu?)
Forumist Nr.: 3.133



De ce exista minciuna? De ce exista ura? Chiar nu se poate fara ele? Cum ar fi viata fara minciuna? Eu ce sa mai cred? Unul zice intr-un fel, celalalt in alt fel!! Cine spune adevarul? Cine minte? Important este ca exista suferinta, stres, insomnii...


--------------------
"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci." (La Bruyere)
Voi gasi pestisorul de aur ... Pietre mari, pietricele si nisip ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 27 Sep 2004, 07:24 PM
Mesaj #53


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Ce faci, mamico? Nu ne mai spui nimic?

Se spune ca cei care sunt singuri la parinti sunt mai reci de felul lor, spre deosebire de cei care au un frate sau sora. Ori tu nu-mi pari deloc rece, ba dimpotriva. As putea spune ca eu sunt cel rece, desi chiar am o sora.

QUOTE
Important este ca exista suferinta, stres, insomnii...


Mamico, nu asta e important, stii bine. Stii tu ce e important. smile.gif

O zi buna.


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
punctt
mesaj 11 Oct 2004, 05:03 PM
Mesaj #54


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.499
Inscris: 18 April 04
Din: Romania, Tulcea. (Dar, oare cine sunt si unde ma aflu?)
Forumist Nr.: 3.133



hiya.gif
Sunt bine. Ai dreptate Marcus, stiu ce-i important. Insa eu chiar am insomnii. Nu pot dormi, atunci cand ma framanta ceva, cand nu inteleg ceva, cand am de rezolvat o problema... Apoi vine o perioada cand dorm si iar dorm, cand se linistesc "apele", as dormi incontinuu. smile.gif In sfarsit, am inteles ce era de inteles, din punctul meu de vedere. Acum astept alte si iar alte insomnii... tongue.gif
Incerc sa-i inteleg pe cei din jurul meu, cu bune si rele.
hug.gif mwah1.gif cloud9.gif


--------------------
"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci." (La Bruyere)
Voi gasi pestisorul de aur ... Pietre mari, pietricele si nisip ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
punctt
mesaj 18 Nov 2004, 04:47 PM
Mesaj #55


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.499
Inscris: 18 April 04
Din: Romania, Tulcea. (Dar, oare cine sunt si unde ma aflu?)
Forumist Nr.: 3.133



Ce pot spune?! Da, am umplut pagini intregi cu hieroglifele mele, in jurnalul cel vechi. Mi-am asternut gandurile la repezeala, eram suparata. Saracutul jurnal cate suporta... Cand sunt bine dispusa, scriu frumos, ordonat. Iar cand imi descarc sufletul, e jale. Bine ca nu ma poate auzi cum tip... smile.gif E bucuros ca-i dau atentie, ca nu l-am uitat.

In timpul liber, invat sa scriu cu mana stanga... tongue.gif. Pe bune, e o dambla de-a mea. Am facut progrese. Mi-am propus sa scriu intai cu o carioca, apoi cu un creion si in final cu stiloul. Imi cam tremura mana, dar merge. Uneori ma enervez ca nu reusesc sa scriu asa cum vreau si-mi vine sa iau creionul in mana dreapta!!


--------------------
"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci." (La Bruyere)
Voi gasi pestisorul de aur ... Pietre mari, pietricele si nisip ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
punctt
mesaj 19 Nov 2004, 03:38 PM
Mesaj #56


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.499
Inscris: 18 April 04
Din: Romania, Tulcea. (Dar, oare cine sunt si unde ma aflu?)
Forumist Nr.: 3.133



A. este cam tacuta. Eu nu vreau sa fiu un parinte inapoiat. Mama mea nu a fost niciodata aproape de mine, asa cum mi-am dorit eu. Tata, nici atat. Asta e. Eu am cautat apropierea sufleteasca si intelegerea in alta parte. Am gasit-o, insa regret ca nu sunt si parintii mei printre acele persoane. Am avut parte de o altfel de unitate in familie. Luam masa impreuna, ceea ce mi-a placut intotdeauna. Eu nu le prea pot oferi copiilor mei acest lucru. Avem programe diferite. Vine unul, pleaca celalalt... Chiar si la sfarsitul saptamanii, uneori apar probleme. Uneori sunt stapana pe mine, reusesc sa fac ce-mi propun intr-o zi. Totusi, alteori ma apuca un fel de lehamite. M-am saturat sa tot spal vase, sa fac mancare, sa pregatesc masa, sa strang masa, sa fac paturile, curatenie, ordine in casa. De ce trebuie sa le tot spun sa-si puna la loc hainele si incaltamintea? De ce trebuie sa le zic sa se spele pe dinti si sa fie la somn cel tarziu la ora 21. Uneori ma vad ca o caseta, in fiecare zi spun aceleasi lucruri. Am citit carti despre copii, educatia lor. Insa eu tot trebuie sa zic, sa repet aceleasi si aceleasi vorbe, ca o moara stricata. Stiu, o sa vina si clipa cand nu va mai trebui sa rostesc nici un cuvant, le va intra in reflex. Dar, acum simt ca le terorizez. Nu vreau sa fiu o mama rea, cicalitoare. Stiu ce-mi doresc. In primul rand sa nu fac aceleasi greseli ca mama mea.


--------------------
"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci." (La Bruyere)
Voi gasi pestisorul de aur ... Pietre mari, pietricele si nisip ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 19 Nov 2004, 09:39 PM
Mesaj #57


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



^mami^, esti o mamica buna. hug.gif
Dumnezeu sa-ti binecuvanteze familia. smile.gif


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
punctt
mesaj 23 Nov 2004, 05:44 PM
Mesaj #58


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.499
Inscris: 18 April 04
Din: Romania, Tulcea. (Dar, oare cine sunt si unde ma aflu?)
Forumist Nr.: 3.133



Marcus iti multumesc. hug.gif
Un lucru-i sigur. Si eu voi gresi undeva. Nu sunt multumita de tot ceea ce le-am oferit pana acum copiilor mei. Se putea si mai mult. Ma voi stradui sa fac tot ce pot...
Sper sa fiu alaturi de ei, cand au nevoie de mine. Sper sa-i inteleg si sa ma inteleaga.

Am mers la sedinta la A. Mereu mi-a fost groaza de vacarmul creat in cele doua ore. Mamicile vorbeau toate odata. Doamna invatatoare nici nu reusea sa mai supuna macar o vorba. Trebuia sa merg, trebuia sa suport toate acestea. Spre surprinderea mea, sedinta de ieri, cu parintii, a fost DIFERITA. Doamna ne-a dat mapele cu lucrarile copiilor, ca de obicei, insa ne-a dat si-un chestionar. Erau sase intrebari. Parintii trebuiau sa raspunda in scris. Au avut de lucru... Au scris. Ce liniste si frumos a fost! Am stat doar o ora. Nu am simtit ca-i pierdere de timp si stres... smile.gif


--------------------
"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci." (La Bruyere)
Voi gasi pestisorul de aur ... Pietre mari, pietricele si nisip ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
punctt
mesaj 3 Dec 2004, 04:36 PM
Mesaj #59


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.499
Inscris: 18 April 04
Din: Romania, Tulcea. (Dar, oare cine sunt si unde ma aflu?)
Forumist Nr.: 3.133



50.gif Am scris un mesaj si mi-a aparut Cannot!! cand l-am trimis!!
Gata, imi iau jucariile si am plecat. mad.gif

Maine e o zi foarte incarcata. Sper sa rezist, de pe acum pic de somn.


--------------------
"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci." (La Bruyere)
Voi gasi pestisorul de aur ... Pietre mari, pietricele si nisip ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidius
mesaj 3 Dec 2004, 06:04 PM
Mesaj #60


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.849
Inscris: 30 March 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 2.824



QUOTE (^mami^)
Totusi, alteori ma apuca un fel de lehamite. M-am saturat sa tot spal vase, sa fac mancare, sa pregatesc masa, sa strang masa, sa fac paturile, curatenie, ordine in casa. De ce trebuie sa le tot spun sa-si puna la loc hainele si incaltamintea? De ce trebuie sa le zic sa se spele pe dinti si sa fie la somn cel tarziu la ora 21. Uneori ma vad ca o caseta, in fiecare zi spun aceleasi lucruri. Am citit carti despre copii, educatia lor. Insa eu tot trebuie sa zic, sa repet aceleasi si aceleasi vorbe, ca o moara stricata.

Draga ^mami^ (ptiii ce frumos suna) smile.gif
Cred ca sarcina de parinte este una din cele mai grele care exista in lumea asta. Nu am copii, dar de aia imi dai voie sa-mi dau cu parerea, nu?
Deci asa....parerea mea este ca trebuie sa fii ferma cu ei (si nu numai) apoi trebuie sa-i responsabilizezi si sa ai incredere in puterile lor. Stiu ca este greu, dar cred ca asta e solutia: sa nu-ti mai iei tu toate responsabilitatile in carca ci sa le imparti si la restul ca doar de aia suntem oameni ca sa ne intretinem singuri, nu sa ne faca mamica sau bunica totul. Aaaa, ca ne ajuta mamica in momentele grele asta e altceva! Atata timp cat nu or sa aiba responsabilitati nu or sa fie in stare de nimic, si asta o spun cu mana pe inima pentru ca am vazut o gramada de cazuri. La fel am fost si eu: nu faceam mancare, nici macar nu mi-o incalzeam (mai bine muream de foame), nu spalam vasele, nu faceam nimic in bucatarie din cauza ca facea bunica si mamica. Mancam numai ce era mai bun, nu mancam cu paine, etc. Lucrurile s-au schimbat insa de cand am mers la facultate: am inceput sa spal vasele si sa mananc cu paine ca deh muream de foame altfel laugh.gif La fel si cu banii, aveam buget cu care trebuia sa ma descurc! Se terminau, muream de foame pentru ca tata era foarte ferm si ii multumesc pentru asta! Acuma probabil ca o sa zici ca nu te lasa inima sa-ti vezi copii murind de foame, dar sa stii ca nu e asa...parerea mea biggrin.gif


--------------------
Suntem ceea ce gândim. (Buddha)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
punctt
mesaj 27 Dec 2004, 04:07 PM
Mesaj #61


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.499
Inscris: 18 April 04
Din: Romania, Tulcea. (Dar, oare cine sunt si unde ma aflu?)
Forumist Nr.: 3.133



Zorro, bine ai venit. Iti multumesc pentru sfat.
Sunt hotarata in aceasta privinta. Parintii mei nu m-au obligat sa fac nimic si-am apreciat mult acest lucru. Cand am avut timp si placere, am facut ce-am putut din treburile casei. Eu voi face la fel. Sunt copii mei si nu le voi pune sa faca nimic. Nu vreau. Ma voi descurca asa cum pot. Cand vor fi la casele lor, vor fi nevoite sa munceasca. Acum se pot juca. De ce sa le rapesc din timpul lor de joaca? Nu!! Poate gresesc, insa eu simt ca nu gresesc. Asa-mi spune inima ca trebuie sa fac. Cand vrea sa ma ajute la treburile casei, bine, cand nu, iarasi bine. Eu imi doresc doar sa-si tina ordine in camera lor si sa-si faca temele, sa citeasca. Toate la timpul lor.
Oau... zambareti noi!!...
craciunf.gif 2005.gif sarb.gif santa.gif lmani.gif santa2.gif sarbf.gif sbine.gif vinemosul.gif santa1.gif
Edit:...
user posted image

Acest topic a fost editat de ^mami^: 28 Dec 2004, 12:29 AM


--------------------
"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci." (La Bruyere)
Voi gasi pestisorul de aur ... Pietre mari, pietricele si nisip ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
punctt
mesaj 27 Jan 2005, 09:42 PM
Mesaj #62


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.499
Inscris: 18 April 04
Din: Romania, Tulcea. (Dar, oare cine sunt si unde ma aflu?)
Forumist Nr.: 3.133



Nu stiu unde mi-a fost capul. Cursul copilului era la ora 10, iar eu l-am trimis la ora 11. Sunt foarte suparata. A intarziat din cauza mea. Mi-am notat in calendar, in fiecare joi, trebuie sa plece de acasa, cel tarziu la ora 9,45.
user posted image


--------------------
"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci." (La Bruyere)
Voi gasi pestisorul de aur ... Pietre mari, pietricele si nisip ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
denise
mesaj 27 Jan 2005, 10:01 PM
Mesaj #63


Domnitor
******

Grup: MembriOffBoard
Mesaje: 2.426
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.412



laugh.gif bine mai ^mami^, cu asta incepi tu sa scrii in 2005 la Jurnal? Lasa, ca nu s-o daramat cerul ... Uite ce spuneai chiar tu:
QUOTE
Un lucru-i sigur. Si eu voi gresi undeva.

Si nici nu cred ca poti numi asta o greseala ... sunt convinsa ca ai avut pe cap 1001 de lucruri. Hai, LA MULTI ANI, si nu mai fi asa aspra cu tine! Copii tai sunt norocosi ca te au. mwah1.gif Si..."traieste clipa!"

PS. Imi place noul tau avatar. smile.gif


--------------------
__________
Go to the top of the page
 
+Quote Post
punctt
mesaj 27 Jan 2005, 11:01 PM
Mesaj #64


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.499
Inscris: 18 April 04
Din: Romania, Tulcea. (Dar, oare cine sunt si unde ma aflu?)
Forumist Nr.: 3.133



denise, LA MULTI ANI. hug.gif

Cum poate avea incredere un copil in mine, daca eu gresesc? M-am simtit atat de prost. I-am spus sa nu se bazeze pe mine. Sa se uite singura la ceas. Cand este ora 9,30 sa se imbrace si sa plece la curs.


--------------------
"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci." (La Bruyere)
Voi gasi pestisorul de aur ... Pietre mari, pietricele si nisip ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
punctt
mesaj 28 Jan 2005, 06:52 PM
Mesaj #65


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.499
Inscris: 18 April 04
Din: Romania, Tulcea. (Dar, oare cine sunt si unde ma aflu?)
Forumist Nr.: 3.133



Mereu sunt in criza de timp. Imi stiu prioritatile, insa as vrea sa fac mai multe intr-o zi. Nu reusesc. Fac ce trebuie facut, iar ceea ce-mi face placere... se duce pe apa sambetei. Voi reusi sa-mi organizez si eu timpul mai cu folos. Deja este din ce in ce mai bine... dar nu destul de bine. Trebuie sa astept sa mai treaca niste luni de zile...


--------------------
"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci." (La Bruyere)
Voi gasi pestisorul de aur ... Pietre mari, pietricele si nisip ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
punctt
mesaj 29 Jan 2005, 11:49 PM
Mesaj #66


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.499
Inscris: 18 April 04
Din: Romania, Tulcea. (Dar, oare cine sunt si unde ma aflu?)
Forumist Nr.: 3.133



woot_jump.gif NINGE, NINGE, NINGE!!
*De fiecare data cand se asterne zapada, imi aduc aminte de omul de zapada, facut impreuna cu ai mei. Stateam in casa cea veche, era asa de frumos. Eram destul de marisoara, nu mai stiu varsta exact, cam prin clasa a-lV-a. A rezistat mult timp omul, era ger. Mergeam la verisoara mea si ne dadeam cu sania...
In 1993, pe 28 februarie, a nins. Zilele urmatoare la fel, a tot nins, era ger si s-a asternut zapada de aprox. un metru. A fost asa de frumos, am facut transee prin curte si ne tavaleam prin zapada.
*A si A-M sunt asa de bucuroase ca afara ninge. Poate reusim sa facem un om de zapada, la bunici.
Cupilu a facut mancare, a venit acasa devreme si a petrecut mult timp in sanul familiei... smile.gif
*Vom avea casuta noastra la munte... ori va ramane doar un vis...??

Acest topic a fost editat de ^mami^: 30 Jan 2005, 12:00 AM


--------------------
"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci." (La Bruyere)
Voi gasi pestisorul de aur ... Pietre mari, pietricele si nisip ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 30 Jan 2005, 12:10 AM
Mesaj #67


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Mami, si la mine ninge de azi-noapte clapping.gif !
Ce dor mi-era de tine, mami drag ! hug.gif

Acest topic a fost editat de Diana-Maria: 30 Jan 2005, 12:10 AM


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
punctt
mesaj 30 Jan 2005, 12:31 AM
Mesaj #68


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.499
Inscris: 18 April 04
Din: Romania, Tulcea. (Dar, oare cine sunt si unde ma aflu?)
Forumist Nr.: 3.133



Diana-Maria hug.gif mwah1.gif


A. spune cand ninge, ca totul este ca o prajitura cu frisca.


--------------------
"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci." (La Bruyere)
Voi gasi pestisorul de aur ... Pietre mari, pietricele si nisip ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 30 Jan 2005, 12:37 AM
Mesaj #69


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Si ce dreptate are, mami drag ! smile.gif


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
punctt
mesaj 30 Jan 2005, 02:47 AM
Mesaj #70


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.499
Inscris: 18 April 04
Din: Romania, Tulcea. (Dar, oare cine sunt si unde ma aflu?)
Forumist Nr.: 3.133



Hmm, repede mai trece timpul pe Han. Iata ce-am gasit:~~~(Multumesc, denise.)Gata, plec la nani. Trebuie sa mai si dorm.

Edit: Tot mai ninge. Mor de somn. A. refuza sa invete la istorie. frusty.gif

Acest topic a fost editat de ^mami^: 30 Jan 2005, 12:21 PM


--------------------
"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci." (La Bruyere)
Voi gasi pestisorul de aur ... Pietre mari, pietricele si nisip ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

18 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 20 April 2024 - 09:13 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman