HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Panouri Izolante si Panouri Sandwich

Va recomandam panouri termoizolante Topanel si Panouri Isopan, un sistem modern de termoizolare dezvoltat de compania romaneasca Topanel.

13 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Caut Solutii De Afaceri, Astept propuneri
ilie
mesaj 11 May 2004, 03:37 PM
Mesaj #71


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



Daca sunt 5 benzinarii una langa alta, tu ti-ai mai deschide una tot acolo?
Spalatoriile ofera in proportie de 90% absolut aceleasi servicii. Ce-i drept serviciile lui Clopotel pot fi interesante, dar nici ceilalti nu or sa stea cu mana in san, in urmatoarea luna.
Ti-ai deschide o fabrica de bere sau de detergenti sau de masini, toate fiind marci necunoscute?

Teoretic un principiu de baza, in afaceri de inceput si de nivel mic , zice ca ar fi mai bine sa cauti o nisa pentru produs/servicii. Sigur asa zic aia din America unde concurenta e foarte intensa si trebuie sa sapi din greu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 17 May 2004, 04:51 PM
Mesaj #72


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



Ma scuzati, dar am nevoie de ajutor!

Pana sambata imi trebuie un plan de afaceri si un plan de marketing pt a le prezenta in cadrul unui curs (pt nota).

Ma poate ajuta cineva?
Multumesc


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JUBY
mesaj 19 May 2004, 01:19 PM
Mesaj #73


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 18
Inscris: 14 April 04
Forumist Nr.: 3.064





OAU!!!!!! Se pare ca solicitarea mea a inceput sa plictiseasca lumea pe
aici,domnilor nu mai dati nici un semnal cu privire la acesta
solicitare? mad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 19 May 2004, 01:19 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Crisse
mesaj 19 May 2004, 09:54 PM
Mesaj #74


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.008
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.834



wink.gif



--------------------
din nou o zi minunata;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilie
mesaj 21 May 2004, 10:18 AM
Mesaj #75


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



Tyara , te puteam ajuta , daca dadeai un semn mai devreme. Cauta pe siturile americaneze la small biz, gasesti exemple cate vrei, da' trebe sa le adaptezi banuiesc, la conditii romanestoi, contabilitate, chash-flow, care sunt diferite .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilie
mesaj 21 May 2004, 10:20 AM
Mesaj #76


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



Juby, ar trebui sa spui ce vrei exact.
Sau sa spui cat vrei sa investesti, atunci cred ca mai multi or sa-ti sugereze ceva idei.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilie
mesaj 21 May 2004, 10:28 AM
Mesaj #77


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



General pentru Afaceri si Economie.

Lumea pe aici nu e prea intresata de aceste subiecte....eu am postat mesaje de 2-7 saptamani la care nu s-a raspuns.
Insa par mult mai interesati sa se vaite de: salarii, patroni, mediul de afaceri in Romania, legislatie, cat de greu e sa te apuci de ceva, lipsa banilor etc.
Daca ar fi asa simplu si la indemana oricui a avea fiecare cate un avion....si am avea mari probleme sa nu ne tamponam prea des.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JUBY
mesaj 21 May 2004, 10:40 AM
Mesaj #78


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 18
Inscris: 14 April 04
Forumist Nr.: 3.064



Studiez acuma o alta latura a investitiilor in Romania si anume piata imobiliarelor, sunt interesat sa achizitionez un numar limitat de apartamente in zona de nord a Bucurestilui mai exact Floreasca,Baneasa,Aviatorior etc.,apartamente de minim 2 camere decomandate confort 1, nefinisate daca se poate. Mentionez ca vreau sa le cumpar pentru ca dupa aceea sa le renovez daca este cazul si sa le inchiriez. Daca ma puteti ajuta cu informati despre acest proect imi puteti scrie si in masura implicari vostre va veti primi drepturile.
Nu interpretati ca pe un anunt pt.ca fiecare efort trebuie rasplatit.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dead-cat
mesaj 21 May 2004, 10:51 AM
Mesaj #79


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



QUOTE
Lumea pe aici nu e prea intresata de aceste subiecte....eu am postat mesaje de 2-7 saptamani la care nu s-a raspuns.

Pai eu unul, la businessuri de genul celor care s-au discutat nu ma prea pricep. sunt consultant si nu mai am avut contact cu start-up-uri de citiva ani buni.
si despre optimizari de procese organizatorice nu cred ca vreti sa vorbim devil.gif

QUOTE
Insa par mult mai interesati sa se vaite de: salarii, patroni, mediul de afaceri in Romania, legislatie, cat de greu e sa te apuci de ceva, lipsa banilor etc.

Eu unul sunt conservator in ce priveste orice fel de investitii. nu ma hazardez la nimic. lucru bun (pentru mine) deoarece din cauza asta inca n-am pierdut nici un ban la bursa laugh.gif
de aceea nu mi-am facut o "afacere" a mea si prefer sa lucrez ca angajat, deoarece n-am nici o idee din care sa iasa un profit realist din care sa pot trai. si pina n-am aceasta idee stralucita nici nu ma apuc si ramin sa ma pling de legislatie, impozite, patroni si salariu (in aceasta ordine) rofl.gif


--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damnatius
mesaj 21 May 2004, 11:42 AM
Mesaj #80


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 635
Inscris: 3 August 03
Din: Bucuresti / Ramnicu Valcea
Forumist Nr.: 537



Tyra, daca mai e cazul:

www.bplans.com

ai acolo mai multe exemple deja facute, trebuie doar sa mai schimbi si tu cifrele sau sa mai renunti la niste chestii.
au si planuri de marketing.

evident, sunt in engleza.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Crisse
mesaj 21 May 2004, 02:30 PM
Mesaj #81


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.008
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.834



QUOTE (Freemann @ 21 May 2004, 12:30 PM)
Lumea pe aici nu e prea intresata de aceste subiecte....eu am postat mesaje de 2-7 saptamani la care nu s-a raspuns.
Insa par mult mai interesati sa se vaite de: salarii, patroni, mediul de afaceri in Romania, legislatie, cat de greu e sa te apuci de ceva, lipsa banilor etc.
Daca ar fi asa simplu si la indemana oricui a avea fiecare cate un avion....si am avea mari probleme sa nu ne tamponam prea des.

Perfect adevarat ce spui.
Ma asteptam ca topicul asta sa fie plin de idei, sa nu am timp sa le citesc wink.gif . Ce-ar fi daca am face din topicul asta idei de afaceri in 5 cuvinte. Este deja aici un topic cu povesti din 5 cuvinte si are un succes mare. Daca nu merge nici asa, il facem fazan. La fazan merge si mai rapid wink.gif

ce ziceti baieti? wink.gif


--------------------
din nou o zi minunata;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilie
mesaj 25 May 2004, 01:31 PM
Mesaj #82


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



Dead-cat:
Respect si aprecieri pentru punctul tau de vedere realist si concret bun. Asa gandeste cine realizeaza (sau va realiza) ceva durabil.

PS Eu la bursa am castigat cam 11-12,000 $ net (Castiguri minus pierderi) in termen de 6-7 luni, acum 4-5 ani; ultima fiind cu actiunile Dacia, dupa 1-3 zile dupa ce i-a achizitionat Renault, apoi nu am mai jucat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilie
mesaj 25 May 2004, 01:33 PM
Mesaj #83


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



Crisse:

Servicii, asta ar fi. De care?; hai sa discutam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dead-cat
mesaj 25 May 2004, 01:36 PM
Mesaj #84


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



recunosc ca am fost tentat sa cumpar actiuni oracle si sun microsystems in 2000.
bine ca m-am abtinut hh.gif


--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilie
mesaj 25 May 2004, 06:16 PM
Mesaj #85


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



Cu optiunile la microsoft, ehee ce viata!, mai ales luate ca angajat acolo. Aia a fost ceva fabulos. Acum daca iei ceva legat de otel sau petrol , poti da in bery-bery, si neamul intreg la fel.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dead-cat
mesaj 25 May 2004, 06:31 PM
Mesaj #86


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



sun microsystems (SUNW) nu microsoft(MSFT)!!!
si nici la optiuni nu m-as baga ca-s mai periculoase ca actiuniile.

petrolul e prea imprevizibil unsure.gif
dar chestia cu otelul s-ar putea sa mearga. am citit in "washington post" acu citeva zile ca mai toate cargourile de carbune sunt blocate in contracte pina in 2007 si ca mai toate santierele construiesc cargouri de 200 000t. de asemenea e un shortage la carbuni deoarece chinezii cumpara tot ce prind pe piata mondiala pt. otel in constructii. anul trecut cica au consumat 1/2 din productia mondiala de ciment.

chiar si in Germania a crescut outputul anual la cca 45millioane t, dar va stagna deoarece altfel limita de 44 mill. t emisie de CO2(?)/an e depasita.

ziceau ca nu pare un boom de termen scurt deoarece commitmentul chinezesc e de termen lung, desi banca chinezeasca incepe sa ridice dobinzile ca cresterea sa nu scape de sub control


--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Crisse
mesaj 25 May 2004, 09:42 PM
Mesaj #87


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.008
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.834



QUOTE (Freemann @ 25 May 2004, 03:35 PM)
Crisse:

Servicii, asta ar fi. De care?; hai sa discutam.

Ce domeniu te intereseaza? Incepe tu

PS: Felicitari ptr castigurile din urma cu 4-5 ani


--------------------
din nou o zi minunata;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carpatic
mesaj 26 May 2004, 09:39 AM
Mesaj #88


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 650
Inscris: 4 November 03
Forumist Nr.: 1.128



Preturile la terenurile din zona viitoarei autostrazi Brasov-Bors au crescut deja fulminant si vor mai creste. Dar deja startul e pierdut, cine stia din vreme traseul si avea initiativa.... Sunt convins ca s-au facut deja ceva averi pe linia asta.
Daca ipotetic cineva ar avea posibilitatea sa afle informatii de la oameni de la Bechtel legat de proiect, ce ar putea face cu ele ? Nu ma refer direct la subantrepriza sau furnizare de materiale.... Speculatie, ca tema de gandire...


Acest topic a fost editat de carpatic: 26 May 2004, 09:45 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilie
mesaj 28 May 2004, 09:12 AM
Mesaj #89


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



Crisse:
Ceva pe internet? Cred ca ar fi ok, cam ar fi loc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilie
mesaj 28 May 2004, 09:15 AM
Mesaj #90


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



DEad-cat:

Astea sun ok, pe termen de 10-30 de ani...Adica se recomanda pentru institutiii mai degraba. Sau pentru oameni in varsta ca ra nu riste, si care vor chestii mai stabile pe termen asa si asa, casti mai mititel relativ constant. Pentru cei tineri mai degraba ar fi ok cu un cos de actiuni, dar nici portofoliul sa nu fie mult prea variat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilie
mesaj 28 May 2004, 09:21 AM
Mesaj #91


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



Carpatic:

Cred ca chestia e fumata deja, de cine trebuie. Asa se intampla peste tot in lume cu chestii asemanatoare. Dar si asa se poate gresi, daca vin dl. Charles si zice hai sa deviem putin (30 km de exemplu) si tu te nimeresti taman acolo...
Asemenea pleasca, daca esti cinstit, ai parte mai rar....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JUBY
mesaj 30 May 2004, 08:34 PM
Mesaj #92


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 18
Inscris: 14 April 04
Forumist Nr.: 3.064



Studiez acuma o alta latura a investitiilor in Romania si anume piata imobiliarelor, sunt interesat sa achizitionez un numar limitat de apartamente in zona de nord a Bucurestilui mai exact Floreasca,Baneasa,Aviatorior etc.,apartamente de minim 2 camere decomandate confort 1, nefinisate daca se poate. Mentionez ca vreau sa le cumpar pentru ca dupa aceea sa le renovez daca este cazul si sa le inchiriez. Daca ma puteti ajuta cu informati despre acest proect imi puteti scrie si in masura implicari vostre va veti primi drepturile.
Nu interpretati ca pe un anunt pt.ca fiecare efort trebuie rasplatit wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Avens
mesaj 4 Jun 2004, 07:02 PM
Mesaj #93


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 69
Inscris: 16 May 04
Forumist Nr.: 3.517



Daca ai suficient de multi bani, transforma-i in valuta, invata Bursa , inscrie-te la o bursa occidentala (ca la aia din Bucuresti e mai riscant) si incepe sa speculezi pe actiuni . Iti poti dubla banii relativ repede, tot cum poti sa si pierzi, dar nu e ca la falimentul unei companii unde ai pierdut totul tot. Bursa oricind isi poate reveni in timp, (daca ai rabdare) isi schimba sensul. In plus nu te complici cu angajati, etc ; esti tu si ordinatorul si piata. Cu timpul vei capata si fler. Trebuie sa ai nervi tari, ca sa poti dormi noaptea, sa nu disperi si sa poti incasa o pierdere, sa nu fii prea lacom si sa-ti iei cistigul cind apare. E complicata bursa, ce-i drept, dar de acolo se ivesc milionariii Cu spalatoria sau imobiliarul e prea mare bataie de cap intr-o tara ca Romania.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Crisse
mesaj 4 Jun 2004, 10:21 PM
Mesaj #94


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.008
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.834



Avens...adevar mare la sfarsitul mesajului tau...stress mare la mijloc smile.gif


--------------------
din nou o zi minunata;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilie
mesaj 8 Jun 2004, 12:16 PM
Mesaj #95


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



e mistok bursa totusi. dar daca nu esti obisnuit cu stresul, sau esti fricos din fire (chiar daca nu se vede, ca la majoritatea fricosilor), e bine sa nu incerci deloc, sau fa-ti asigurare de viata in favoarea cuiva. pilule de stomac si de cap iti trebe orisicum:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sorin666
mesaj 10 Jun 2004, 06:44 AM
Mesaj #96


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.069
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 668



QUOTE (Avens @ 4 Jun 2004, 09:04 PM)
Daca ai suficient de multi bani, transforma-i in valuta, invata Bursa , inscrie-te la o bursa occidentala (ca la aia din Bucuresti e mai riscant) si incepe sa speculezi pe actiuni . Iti poti dubla banii relativ repede, tot cum poti sa si pierzi, dar nu e ca la falimentul unei companii unde ai pierdut totul tot. Bursa oricind isi poate reveni in timp, (daca ai rabdare) isi schimba sensul. In plus nu te complici cu angajati, etc ; esti tu si ordinatorul si piata. Cu timpul vei capata si fler. Trebuie sa ai nervi tari, ca sa poti dormi noaptea, sa nu disperi si sa poti incasa o pierdere, sa nu fii prea lacom si sa-ti iei cistigul cind apare. E complicata bursa, ce-i drept, dar de acolo se ivesc milionariii Cu spalatoria sau imobiliarul e prea mare bataie de cap intr-o tara ca Romania.

Daca esti amator, vei cotiza ca papagalu' la rechinii Bursei pana vei ramane in chilotzei... si asta iti spune cineve lucrand in mediul bursier wink.gif
Contrar telenovelelor de "popularizare a capitalismului triumfant" Bursa e o meserie in sine, iar milionarii nu acolo se fac (cu putine si notabile exceptii...) ci acolo se multiplica milioanele mostenite ce niscaiva generatii sorry.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Crisse
mesaj 10 Jun 2004, 09:33 AM
Mesaj #97


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.008
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.834



Daca-mi pun subconstientul la treaba serios, scot vreo 20.000 € in cateva luni? rolleyes.gif
Sa va vad wink.gif


--------------------
din nou o zi minunata;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilie
mesaj 10 Jun 2004, 09:56 AM
Mesaj #98


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



Ce culoare are subconstientul tau?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Crisse
mesaj 10 Jun 2004, 10:20 AM
Mesaj #99


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.008
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.834



Rosu cu tenta de Pink

Al tau?


--------------------
din nou o zi minunata;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 15 Jun 2004, 11:09 AM
Mesaj #100


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE (JUBY @ 30 May 2004, 09:36 PM)
Studiez acuma o alta latura a investitiilor...

Parerea mea este ca piata imobiliara este cel mai facil mijloc de imbogatire. Povestile cu tunurile de milioane de dolari date la bursa le spun cei care se uita prea mult la filme. Dupa ce iti cumperi doua trei apartamente, inchiriaza-le, apoi mai cumpara cateva cu credite imobiliare, inchiriaza-le si pe astea - se vor plati singure, chiria fiind chiar putin mai mare decat rata la credit. Apoi vinde o parte din ele si cumpara o vila, doua, inchiriaza-le, si tot asa...e ca la Monopoly. Dar daca totusi vrei sa incerci la bursa, incearca in romania, nu afara. Pestii mari se prind in ape tulburi.

O alta idee este colaborarea cu fornetti. Cu o investitie de 2000 de euro se poate asigura un buget decent familiei.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilie
mesaj 15 Jun 2004, 01:05 PM
Mesaj #101


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



Crisse: foarte interesant!
Al meu e saten deschis.
Cred ca te-ai calificat: Poti castiga suma respectiva daca te apuci de vraji (cu subconstientu'), sau cine stie ce loterie/inginerie. Asta e una dintre cele mai tari chestii de obtinut banii respectivi. Cred ca nu o poate bate decat un constient tare cu adevarat, nealterat in sinea lui de grija zile de maine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Crisse
mesaj 15 Jun 2004, 06:40 PM
Mesaj #102


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.008
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.834



Mercic fain Freemann. E mult umor in raspunsul tau..si e binevenit.

Afaceri nu se fac numai cu subconstientul, dar din ceea ce faci zilnic ceva se strecoara in subconstient. Arata-mi pe cineva care reuseste si am sa vad pe cineva cu o gandire sanatoasa...cu un subconstient roz bombon wink.gif

Si zici ca e saten al tau? Hmm, se pare ca esti cu picioarele adanc infipte in pamant. Fain


--------------------
din nou o zi minunata;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilie
mesaj 16 Jun 2004, 02:52 PM
Mesaj #103


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



Crisse, am scris asa ca sa mai destind atmosfera.
Dupa ce am scris m-am gandit ca te-ai putea supara, sau chiar bosumfla!
Ma bucur mult cand aflu de persoane care reusesc. Si nu vad numai persoane incrancenate si/sau vaitacioase, totodata foarte pasive la timpul lor care trece usurel...
Poate nu am picioarele chiar adanc infipte in pamant, dar pe pamant sunt sigur. Eu iau viata exact asa cum e, si pe oameni la fel, nu cum as vrea eu sa fie. Pe asta se bazeaza optimismul si starea buna in care ma aflu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Crisse
mesaj 17 Jun 2004, 09:29 AM
Mesaj #104


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.008
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.834



Bosumfla, supara.... Ahaha, nice. Totusi, daca mi s-ar intampla astea aici pe un topic de afaceri, ar fi cam rau. In afaceri trebuie sa trecem cu umor peste multe. Am patit-o de atatea ori incat nu mai am timp sa ma supar wink.gif

Ar trebui sa-ti dau un subiect cu care sa continui. Nu-mi trece nici o idee strasnica, decat ceva simplu. cum se poate incepe o afacere cu un capital mic (mic spre zero smile.gif ), dar cu multa imaginatie si cunostinte? Hai sa dezvoltam un subiect adevarat aici.

Carti de vizita, reclame, produs. Mai departe?


--------------------
din nou o zi minunata;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilie
mesaj 17 Jun 2004, 11:40 AM
Mesaj #105


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



Servicii pentru firmele mari:
Aprovizonare cu bauturi, apa, hartii, plicuri etc.
Procesare date la firme, institutii, baze de date de administrat.
Iar daca bugetu' tinde spre zero, cred ca e mai buna o slujba legata de ce va vrea sa faca in viitor-asa capata si o experienta, fiind platit in acelasi timp.
MLM-uri, daca are chef sa invete vanzari cu adevarat. Asigurari, la fel. La astea trebe multi bani pentru pantofi.

Continuarea in numarul viitor rolleyes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

13 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 23 April 2024 - 03:05 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman