HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Panouri Izolante si Panouri Sandwich

Va recomandam panouri termoizolante Topanel si Panouri Isopan, un sistem modern de termoizolare dezvoltat de compania romaneasca Topanel.

13 Pagini V  « < 11 12 13  
Reply to this topicStart new topic
> Caut Solutii De Afaceri, Astept propuneri
ilie
mesaj 2 Aug 2007, 12:47 PM
Mesaj #421


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



o firma mica nu isi permite sa plateasca consultanta sau servicii de management.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 11 Oct 2007, 05:23 PM
Mesaj #422


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(freeman @ 2 Aug 2007, 12:47 PM) *
o firma mica nu isi permite sa plateasca consultanta sau servicii de management.

thumb_yello.gif Tocmai am avut o discutie cu cineva pe aceasta tema. Dorea sa infiinteze o firma de management si consultanta in afaceri. I-am spus ca trebuie sa fie super-mega-ultra bazat in cunostinte pt a putea vinde consultanta in Romania din urmatorul motiv: nu poti vinde intreprinderilor mici, iar cei ce isi permit sa cumpere consultanta, deja au o dezvoltare ce le-a permis angajarea unui manager permformant. Deci trebuie sa il convingi pe omul repsectiv ca trebuie sa cumpere de la tine. Cam greu.

Cititi un interviu fain:

Lawrence Ellison, presedintele Oracle, le-a tinut urmatorul discurs studentilor care au terminat facultatea Yale. N-a putut sa-si termine discursul, deoarece a fost dat jos de pe scena: "Daca ma uit la voi nu vad nici un viitor fericit, nu vad nici un director proeminent. Acum, sigur sunteti bulversati. Asta e normal. Totusi, va puteti intreba, cum vin eu, Larry Ellison, care n-am terminat facultatea, ca sa va judec pe voi, studentii celei mai renumite facultati? Stati sa va explic!

Deoarece eu, Lawrence Ellison, al 2-lea cel mai bogat om a planetei, am picat la facultate si voi nu. Deoarece Bill Gates, cel mai bogat om al planetei, a picat la facultate si voi nu. Deoarece Paul Allen, al 3-lea cel mai bogat om al planetei a picat la facultate si voi nu.

Si deoarece Michael Dell, care momentan este doar pe locul 9, a cazut si el de la facultate si voi nu. Si domnul respectiv este in ascensiune.

... Acum, sunteti clar foarte bulversati! Si asta este foarte, foarte normal.

Dati-mi voie sa va incurajez, n-ati terminat degeaba facultatea si n-ati facut degeaba rost de o diploma.

N-ati pierdut 5 ani degeaba. Din contra, ati invatat sa munciti pentru bani putini, sa va faceti cunostinte si sa faceti cunostinta (mai deaproape) cu cuvantul TERAPIE. Toate acestea sunt foarte utile. O sa aiba lumea nevoie si de salahori ca voi. O sa aveti nevoie de cunostinte, de programare la terapie la un psiholog.

Fiindca voi n-ati cazut la facultate, n-o sa fiti niciodata printre primii 10 cei mai bogati oameni de pe Pamant! Si va trebui sa va impacati cu un salariu patetic de 200.000 de dolari pe an, salariul urmand sa il primiti de la un fost coleg de facultate, care a cazut la examene si a fost dat afara!

Acum, probabil va ganditi daca mai e vreo speranta pentru voi. Nici o sansa! Voi sunteti deja pierduti. Deja aveti creierul distrus in proportie foarte mare, ...irecuperabila.

Acum, ma adresez celor care inca nu au terminat facultatea:

LASATI BALTA FACULTATEA, FACETI-VA BAGAJELE SI PLECATI! Nu reveniti! Indepliniti-va visurile! Fiindca sigur va spun ca, daca vi se distruge creierul, veti disparea mai repede de pe scena afacerilor decat dispar eu acuma de pe aceasta scena gratie agentilor de paza!"



Acest topic a fost editat de mariusc2: 11 Oct 2007, 05:24 PM


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilie
mesaj 20 Oct 2007, 07:42 AM
Mesaj #423


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



a fi intreprinzator e una , a fi director e alta...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 20 Oct 2007, 07:42 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post

13 Pagini V  « < 11 12 13
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 19 April 2024 - 08:49 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman