HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >  
Closed TopicStart new topic
> E Cineva Care A Facut Parte Din Misa?, Astept raspuns.
sek
mesaj 7 Apr 2004, 07:20 PM
Mesaj #36


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 15
Inscris: 1 April 04
Forumist Nr.: 2.850



si in fapt am facut acelasi comentariu pentru alti doi ''inflacarati'' Thunder si RZA care la fel sarisera calul. ( dupa parerea mea ) Poate ma cam bag ca musca in oala da' chiar mi- a placut logoul Hanului.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 7 Apr 2004, 07:21 PM
Mesaj #37


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



@sek: ai dreptate si oricum, prin dialogul ( ohyeah.gif ) cu gio ne-am indepartat de subiect...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMU'BUN
mesaj 7 Apr 2004, 07:24 PM
Mesaj #38


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



sek, in cazul asta, scuze. Poate am interpretat eu ceva gresit, sau m-am grabit fara sa mai citesc ce se scrisese intre timp!
Sorry inc-o data! smile.gif


--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 7 Apr 2004, 07:24 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
denise
mesaj 7 Apr 2004, 07:28 PM
Mesaj #39


Domnitor
******

Grup: MembriOffBoard
Mesaje: 2.426
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.412



@Hombre , multumesc pentru raspuns. Recunosc ca parerea mea se bazeaza exclusiv pe ceea ce am vazut la TV. Nu spun ca este cea corecta, dar este cam ceea ce a lasat dansul sa se vada. Nu neg ca tu ai fi putut intrevede si altceva in ceea ce-l priveste pe Bivolaru, dar acest altceva este invizibil pentru marea majoritate. In fine, poveste e departe de a se termina, si probabil multe pareri se vor schimba pe parcurs.
Inca o data, multumesc pentru raspuns si sper ca nu te-am suparat. Repet -nu ii bag in aceeasi oala pe cei care practica yoga. Sunt oameni si oameni.


--------------------
__________
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Catalin
mesaj 7 Apr 2004, 10:14 PM
Mesaj #40


Filosof boem
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.222
Inscris: 10 July 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 445



QUOTE

Asta o cred doar adeptii MISA. Si-apoi cine va avea nevoie de dovezi? Eu unul nu le voi cere niciodata. Si tanti Leana cerea dovada, dar tot impuscata a murit. Iar asta nu fiindca se gaseau sau nu dovezi, ci fiindca NATURA nu iarta, iar cine ridica sabia, de sabie va muri!


Adu-mi aminte sa nu te votez! rofl.gif

Cum adica cine are nevoie de dovezi? Aceste vorbe ma sperie, sincer! Omule, traim intr-o deomcratie unde toti suntem nevinovati pana cand se dovedeste ca suntem vinovati.


--------------------
A nation cannot prosper for long when it favors only the prosperous - Obama
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Catalin
mesaj 7 Apr 2004, 10:23 PM
Mesaj #41


Filosof boem
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.222
Inscris: 10 July 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 445



QUOTE ("Mihai")

Ai aflat acest lucru in urma unui studiu sau face parte dintr-un lung sir de afirmatii aberante?


Nu inteleg cum ai stabilit aceasta dihotomie! Oare afirmatiile lui Gio nu pot fi decit rezultatul unor studii de specializate sau aberatii? Afirmatiile tale se impart in mod identic? poti sa spui ca judecatile tale se impart doar in cele rezultate in urma unui studiu si aberatii?


--------------------
A nation cannot prosper for long when it favors only the prosperous - Obama
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 7 Apr 2004, 11:08 PM
Mesaj #42


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



QUOTE
Oare afirmatiile lui Gio nu pot fi decit rezultatul unor studii de specializate sau aberatii?


Daca ai citi mai atent afirmatia sa, ai observa ca este un raspuns sub forma unei generalizari. Generalizare care este cheia raspunsului respectiv. Generalizare nefondata. Iar eu doresc un raspuns fondat, pentru ca aberatii poate sa scrie oricine. rolleyes.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Catalin
mesaj 7 Apr 2004, 11:15 PM
Mesaj #43


Filosof boem
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.222
Inscris: 10 July 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 445



Am inteles ce ai vrut sa spui si nici nu am zis ca sunt de acord cu afirmatia lui referitoare la femeile sechestrate. Dar mi se pare gresita impartirea in aberatii si fapte studiate... au murit nuantele? te intreb si eu: pentru toate parererile tale pe care le expui pe forum ai facut studii de specialitate? si daca nu, ti s-ar parea normal sa vina cineva si le catalogheze drept aberatii strict din acest motiv?


--------------------
A nation cannot prosper for long when it favors only the prosperous - Obama
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 7 Apr 2004, 11:19 PM
Mesaj #44


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



QUOTE
te intreb si eu: pentru toate parererile tale pe care le expui pe forum ai facut studii de specialitate? si daca nu, ti s-ar parea normal sa vina cineva si le catalogheze drept aberatii strict din acest motiv?


Omiti amanunte importante: faptul ca era raspuns, raspuns oferit prin generalizare.
In parerile pe care le expun incerc pe cat posibil ca prin raspunsurile date sa nu generalizez in necunostinta de cauza.

Si cu aceasta inchei discutia offtopic.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Catalin
mesaj 7 Apr 2004, 11:26 PM
Mesaj #45


Filosof boem
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.222
Inscris: 10 July 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 445



QUOTE

Omiti amanunte importante: faptul ca era raspuns, raspuns oferit prin generalizare


De ce e asta un amanunt important?

QUOTE

In parerile pe care le expun incerc pe cat posibil ca prin raspunsurile date sa nu generalizez in necunostinta de cauza.


Dar recunosti ca exista si pareri pe care le-ai expus fara sa fi facut un studiu de specialitate inainte... esti de acord ca toate acele pareri sunt aberatii?

QUOTE

Si cu aceasta inchei discutia offtopic.


Pai tot tu? tu o lansezi tu o si inchei?

Acest topic a fost editat de Catalin: 7 Apr 2004, 11:29 PM


--------------------
A nation cannot prosper for long when it favors only the prosperous - Obama
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMU'BUN
mesaj 7 Apr 2004, 11:31 PM
Mesaj #46


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



QUOTE
Adu-mi aminte sa nu te votez!

Deja-vu!... Oare de ce aluzia la votare ma duce cu gandul acolo unde tu pretinzi ca ai fi... altfel!... Cand voi spune doar ceea ce doresc unii, iar asta mai ales pentru a vana voturile cuiva, atunci nu ma voi mai numi Omu'Bun, ci poate Catalin!

Iar pentru un moderator la filosofie ma asteptam sa patrunzi mai lesne ideea. ADEVARUL n-are nevoie de dovezi. Bivolaru isi urmeaza propria... karma. Asta este doar efectul, iar ca sa faceti din el o victima, ori inseamna ca nu constientizati suferinta altora, ori sunteti partinitori! Istoria e plina de aparente mistere: Rasputin, Bruce Lee etc. Cine nesocoteste legile Naturii, ridicandu-se pe sine, nu face decat sa-si semneze propria sentinta. Dovezile nu sunt tocmai ceea ce trebuie sa cautam, fiindca omul este capabil de interpretari. Personal las Natura sa-si spuna ultimul cuvant. Si e foarte ciudat ca Dl Bivolaru n-a constienizat niciodata acest final!

Acest topic a fost editat de OMU'BUN: 7 Apr 2004, 11:37 PM


--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 7 Apr 2004, 11:33 PM
Mesaj #47


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



QUOTE
De ce e asta un amanunt important?


Pentru ca doream un raspuns. Este diferenta intre o simpla opinie si un raspuns. Dar nici nu cred ca era cazul sa mentionez asta, nu? wink.gif

QUOTE
Dar recunosti ca exista si pareri pe care le-ai expus fara sa fi facut un studiu de specialitate inainte... esti de acord ca toate acele pareri sunt aberatii?


Nu, am mentionat ca in general raspunsurile pe care le ofer sunt fondate. Repet, este diferenta intre o simpla opinie ('cred ca maine va ploua' si un raspuns 'maine va ploua?' '-da' ).

QUOTE
Pai tot tu? tu o lansezi tu o si inchei?


Esti sigur ca ai citit atent topicul? Intrebarea offtopic, fara legatura cu subiectul ai lansat-o tu.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Catalin
mesaj 7 Apr 2004, 11:46 PM
Mesaj #48


Filosof boem
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.222
Inscris: 10 July 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 445



QUOTE

Oare de ce aluzia la votare ma duce cu gandul acolo unde tu pretinzi ca ai fi


Unde anume? huh.gif

QUOTE

Cand voi spune doar ceea ce doresc unii, iar asta mai ales pentru a vana voturile cuiva, atunci nu ma voi mai numi Omu'Bun, ci poate Catalin!


Serios? voturile cui le-am vanat eu?

QUOTE

Iar pentru un moderator la filosofie ma asteptam sa patrunzi mai lesne ideea


Ce afirmatie paradoxala venind de la moderatorul de la Dincolo de Ratiune!

QUOTE

ADEVARUL n-are nevoie de dovezi.


Asta e valabil la tine pe forum! Acolo nu ai nevoie de dovezi (de fapt spui ca nu ai nevoie fiindca stii ca nu le ai... e un fel de vulpea si strugurii). Dar in viata reala, in matematica, in filosofie, in fizica, in biologie, in legislatie, in jurnalistica, peste tot adevarul are nevoie de dovezi. Fie ca iti place tie fie ca nu.

QUOTE

Asta este doar efectul, iar ca sa faceti din el o victima, ori inseamna ca nu constientizati suferinta altora, ori sunteti partinitori!


Deci deja imi vine rau la gandul ca am ajuns sa-l apar pe Bivolaru... n-as fi crezut asa ceva in viata mea... dar cand aud afirmatii de genul "adevarul nu are nevoie de dovezi" parca ceva in mine se revolta si ma face sa ma intreb ce soi de om poate da dovada de o asemenea mentalitate de inchizitie. Omule (ne)Bun, maine ce-o sa ne spui? sa credem si sa nu cercetam? de ce nu? daca adevarul n-are nevoie de dovezi de ce sa ne mai obosim sa mai cercetam?

@Mihai, am zis tot ce am avut de zis!

Acest topic a fost editat de Catalin: 7 Apr 2004, 11:48 PM


--------------------
A nation cannot prosper for long when it favors only the prosperous - Obama
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 7 Apr 2004, 11:54 PM
Mesaj #49


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Ok, sa lasam discutiile offtopic la o parte si sa discutam la subiect. dry.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Crisse
mesaj 8 Apr 2004, 12:01 AM
Mesaj #50


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.008
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.834



Cei care sunteti pro Misa, nu inteleg de ce aveti nevoie ca cineva sa va explice in termeni stiintifici unele lucruri legate de activitatea voastra. Clar e ca ceea ce se intampla la sedintele respective nu este ..NORMAL, UMAN, SANATOS. Toata lumea stie asta. Voi insa nu o recunoasteti de teama legii. Care alta ar mai putea fi teama??

De ce atat contrazicere?? Cred ca cei care se contrazic nu sunt membri simpli, obisnuiti ci cei care se ocupa cu partea tehnica a organizatiei asteia. De ce le este teama fostilor membri MISA sa vorbeasca daca nu li s-ar intampla nimic rau?? De ce?

Cine sunteti voi cei care sustineti sus si tare ca MISA e de bun augur si mereu aduceti tot felul de date si TAIATI FIRUL IN PATRU mereu?? Are vreunul din voi curajul sa spuna macar un SINGUR ADEVAR?

Nu cred ca cauta nimeni sa se certe cu voi. Voi va certati cu ceilalti. Sunteti putini. Intelepciunea Yoghina ar trebui sa se vada.

OMUL BUN, MIHAI, tocmai ca sunteti operatori (moderatori) la site-ul asta, respectul meu si cu siguranta si a multor altora ptr remarcile voastre.


--------------------
din nou o zi minunata;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMU'BUN
mesaj 8 Apr 2004, 12:49 AM
Mesaj #51


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



Crisse, ma vad nevoit sa-ti multumesc. Iata pe cineva care..."ma voteaza"! wink.gif

Pe mine deja ma amuza subiectul, si-am sa ma retrag. Speram ca randurile scrise de mine sa dovedeasca ceva. Doar timpul este cel care va demonstra ADEVARUL. Pe care oricum, unii n-o sa-l accepte. De ce? Fiindca... << in viata reala, in matematica, in filosofie, in fizica, in biologie, in legislatie, in jurnalistica, peste tot adevarul are nevoie de dovezi.>> Iata o filosofie inteleapta, demna de cea mai desavarsita iluminare! Votati... demonstratiile! (stradale wink.gif ) Incep sa-i dau dreptate semnaturii lui Bubu: Blestmet sa fie omul care se increde in om!"


--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tudy
mesaj 8 Apr 2004, 01:05 AM
Mesaj #52


Forumistul Filosof in 2003
*****

Grup: Membri
Mesaje: 914
Inscris: 22 March 03
Din: Bistrita / Cluj
Forumist Nr.: 112



QUOTE (Crisse @ 8 Apr 2004, 02:03 AM)
Cei care sunteti pro Misa, nu inteleg de ce aveti nevoie ca cineva sa va explice in termeni stiintifici unele lucruri legate de activitatea voastra. Clar e ca ceea ce se intampla la sedintele respective nu este ..NORMAL, UMAN, SANATOS.

Ai putea sa precizezi si ce anume se intampla la sedintele respective?... blink.gif Sau macar ce stii tu ca se intampla. Nu de alta, dar sa nu se creeze confuzii... unsure.gif


--------------------
Dintre cei care nu spun nimic, putini sunt cei tacuti.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Crisse
mesaj 8 Apr 2004, 01:06 AM
Mesaj #53


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.008
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.834



Hahahahah, OMULE BUN. Sa te votez, unde, cum? wink.gif

Eu nu zic ca ma retrag, caci parca vad ca nu ma tin de cuvant laugh.gif

Adevarul are mai intotdeauna nevoie de probe. Suntem oameni. Fiecare are adevarul lui. Cei care sunt in MISA, cred ca ei fac bine, gandesc bine. Daca cred asta, asa o fi.

Asa o fi? hh.gif


--------------------
din nou o zi minunata;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Crisse
mesaj 8 Apr 2004, 01:10 AM
Mesaj #54


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.008
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.834



Tudy, Moah ca esti simpatic. Tocmai spusesem sa nu se mai caute explicatii stiintifice.

Am avut doua rude in organizatia aia. Ce se intampla acolo? Nu vreau sa stiu. Cert e ca merg oamenii, uite asa aproape normali ca noi wink.gif si se intorc calmi, zambitori si cu sufletul curat.


--------------------
din nou o zi minunata;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tudy
mesaj 8 Apr 2004, 01:15 AM
Mesaj #55


Forumistul Filosof in 2003
*****

Grup: Membri
Mesaje: 914
Inscris: 22 March 03
Din: Bistrita / Cluj
Forumist Nr.: 112



QUOTE (Crisse)
Tudy, Moah ca esti simpatic.

sorry.gif

QUOTE (Crisse)

Cert e ca merg oamenii, uite asa aproape normali ca noi wink.gif  si se intorc calmi, zambitori si cu sufletul curat.

OK, pai asta e de bine... thumbs-up.gif


--------------------
Dintre cei care nu spun nimic, putini sunt cei tacuti.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMU'BUN
mesaj 8 Apr 2004, 01:31 AM
Mesaj #56


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



Mda, se pare ca traim o lupta intre moderatorii de la "filosofie"!... hh.gif
Crisse, era doar o gluma, pentru stimabilul Catalin, dar vad ca lui ii lipseste umorul!
Tudy, oare ar mai fi ceva de spus in privinta unor initieri? Cineva pe-aici spunea mai saptamana trecuta despre colega lui de meditatie yoghina, ca facea sex cu mai multe persoane din cadrul acela restrans (evident ca ei se cunosteau intre ei si normal ca acceptau cu placere aceasta...corvoada) dar nu prea facea sex cu prietenul ei, care nu era dintre initiati... Asta o fi insemnand o teorie remarcabila in explicatiile gurului, dar eu ii zic in primul rand o mare decadere morala. Oare de ce ne ascundem dupa principii care ni se par adanci pentru a fi intelese de altii, in timp ce ADEVARUL este atat de simplu incat nu are nevoie de nici un comentariu? E pacat ca am ajuns sa ne dezbinam tocmai in Saptamana Mare. Si pentru ce? Si pentru cine?

Cataline, am ajuns la concluzia ca tu nu poti fi un adversar cu care sa ma lupt! Cred ca am stiut asta dintotdeauna! Incep sa cred in... premonitii!... rolleyes.gif

Acest topic a fost editat de OMU'BUN: 8 Apr 2004, 01:34 AM


--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tudy
mesaj 8 Apr 2004, 01:40 AM
Mesaj #57


Forumistul Filosof in 2003
*****

Grup: Membri
Mesaje: 914
Inscris: 22 March 03
Din: Bistrita / Cluj
Forumist Nr.: 112



Eu intrebam ce anume se practica la curs, nu ce fac cursantii "in timpul liber", pentru ca asta n-are nici o legatura cu MISA. E alegerea lor. Chiar daca sunt in MISA, au si ei liber arbitru, pot sa alega ceea ce fac... Insa la cursurile MISA NU se realizeaza astfel de "initieri"...

Una e ce se preda la curs, si alta e viata personala a cursantilor. Cursantii MISA nu fac decat sa mearga 2-3 ore pe saptamana la sala, unde se practica asane sau se fac meditatii. Viata fiecaruia in afara cursului il priveste pe fiecare in parte...


--------------------
Dintre cei care nu spun nimic, putini sunt cei tacuti.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMU'BUN
mesaj 8 Apr 2004, 01:51 AM
Mesaj #58


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



Tudy, eu nu vorbesc de timpul liber, ci de initierile gruparii MISA. Acolo li se spunea ca pentru a-si energiza nus'ce, tre' sa faca sex cu un anumit tip de persoana, pentru energizarea altei parti din organism, era nevoie de o alta persoana... si tot asa! Ce-are a face viata dinafara grupului? Eu vorbesc doar de acest stil de yoga, care este cu totul opus notiunii de curatenie trupeasca!


--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tudy
mesaj 8 Apr 2004, 01:58 AM
Mesaj #59


Forumistul Filosof in 2003
*****

Grup: Membri
Mesaje: 914
Inscris: 22 March 03
Din: Bistrita / Cluj
Forumist Nr.: 112



blink.gif Pai in primul rand se pare ca nu ti-e clar ce e o "initiere". Una e sa ti se predea ceva, alta e sa fii initiat in anumite tehnici. Iar in cadrul cursurilor MISA nu se fac initieri tantrice... Pe langa asta, aspectele legate de "energizarile" respective sunt foarte posibil "interpretate" de cursanti. Asa ceva nu li se spune la curs. In cadrul cursurilor, se recomanda doar practicarea amorului cu continenta, in cadrul unui cuplu stabil, bazat pe iubire autentica. Atat. Restul sunt "adaptari" pe care cursantii le fac pentru a putea practica sexul (si aici vreau sa specific faptul ca e o diferenta uriasa intre a face dragoste si a face sex, cel putin in cadrul cursurilor MISA) sub pretextul ca e o forma de "evolutie spirituala"... hh.gif


--------------------
Dintre cei care nu spun nimic, putini sunt cei tacuti.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMU'BUN
mesaj 8 Apr 2004, 02:16 AM
Mesaj #60


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



As vrea sa-ti dau dreptate, dar nu-mi sta in putere. Iti inchipui ca Miron Cosma le-a zis minerilor sa se dezlantuie in halul in care-au facut-o? Absurd! El era chiar incredintat ca face bine ce face! Si totusi, turma a scapat de sub control. Liderul va fi mereu responsabil de turma lui, Tudy, si va si plati intr-o zi. Iar asta nu fiindca vrea guvernul, ci fiindca suferinta parintilor a avut ecou acolo sus! Eu asta tot incerc sa spun pe-aici, da-i tare grea filosofia asta... adanca!
Si-apoi cum ai putea convinge cand cel cu care te contrazici, considera ca este patruns de ADEVARUL ABSOLUT si "croseteaza" cu teoriile energiilor creatoare!...
Eu nu detin nici un adevar, dar nu-l voi pune niciodata la indoiala pe cel adus de Timp. Dar probabil ca pentru unii e prea devreme inca... Poate peste cateva luni, un an, veti intelege mai bine! Acum aceste biete ipoteze sunt trecute la "perle" de "puii care traverseaza strada"! Asta e ceea ce inteleg ei!


--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tudy
mesaj 8 Apr 2004, 02:25 AM
Mesaj #61


Forumistul Filosof in 2003
*****

Grup: Membri
Mesaje: 914
Inscris: 22 March 03
Din: Bistrita / Cluj
Forumist Nr.: 112



In cazul meu, aceste "filosofii" si "adevaruri ultime" sunt un rezultat al experientelor prin care am trecut, pe care le-am trait, si a caror veridicitate nu o pot pune sub semnul indoielii. Nu vorbesc din carti, sau "din auzite". O fac strict din experienta personala... Dar in ritmul asta, discutia ar putea continua la nesfarsit, si probabil tot nu s-ar ajunge la un rezultat satisfacator si relevant.

Uite, stii ce propun eu? Hai sa "amanam" putin dezbaterile aspectelor ce tin de "adevaruri ultime", de "initieri", de "turme", de "energii creatoare" si de pui care traverseaza strazi... smile.gif

Sa lasam Lumina Sfintelor Sarbatori de Pasti sa patrunda in casele si inimile noastre, in aceasta perioada, si sa nu ne mai preocupam cu aspecte efemere ale existentei... Macar pentru cateva zile... rolleyes.gif


--------------------
Dintre cei care nu spun nimic, putini sunt cei tacuti.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMU'BUN
mesaj 8 Apr 2004, 02:40 AM
Mesaj #62


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



Este o buna alegere, cu diferenta ca eu n-o sa mai doresc sa particip la un asemenea gen de dezbatere, la experiente sau alte alea! Nu fiindca mi-e teama, ci fiindca nu ma vad atat de curat moral, incat sa ridic privirea catre "adevaruri ultime"!
No offence! sad.gif


--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tudy
mesaj 8 Apr 2004, 02:51 AM
Mesaj #63


Forumistul Filosof in 2003
*****

Grup: Membri
Mesaje: 914
Inscris: 22 March 03
Din: Bistrita / Cluj
Forumist Nr.: 112



None taken. thumbs-up.gif

Ramane la latitudinea fiecaruia sa inteleaga, sa vada si sa-si aleaga Calea sa in viata. smile.gif

Acest topic a fost editat de Tudy: 8 Apr 2004, 03:36 AM


--------------------
Dintre cei care nu spun nimic, putini sunt cei tacuti.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Catalin
mesaj 8 Apr 2004, 06:47 AM
Mesaj #64


Filosof boem
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.222
Inscris: 10 July 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 445



QUOTE

Cataline, am ajuns la concluzia ca tu nu poti fi un adversar cu care sa ma lupt!


Multumesc.


--------------------
A nation cannot prosper for long when it favors only the prosperous - Obama
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Crisse
mesaj 8 Apr 2004, 07:58 AM
Mesaj #65


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.008
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.834



QUOTE (OMU'BUN @ 8 Apr 2004, 04:18 AM)
Liderul va fi mereu responsabil de turma lui, Tudy, si va si plati intr-o zi. Iar asta nu fiindca vrea guvernul, ci fiindca suferinta parintilor a avut ecou acolo sus! Eu asta tot incerc sa spun pe-aici, da-i tare grea filosofia asta... adanca!

Da, despre suferinta acelor parinti nu s-a vorbit mai deloc. Cred ca cei care stau la conversati asta si sustin sus si tare anumite principii, au o varsta sub 28 sau nu au copii. Sunt parinte. Stiu cat de fragila este situatia cand copilului tau i se intampla ceva. Cand poti sa actionezi, se mai poate rezolva ceva, insa cand nimeni nu te aude...intr-o tara ca Romania, ce faci????
Ce faceti oameni buni cand iti vezi copilul suferind. Ce tot sustineti principii? Treziti-va. Au ramas atatia copii AIURITI.


OFF topic si nu prea...
S-a gresit enorm cu cu afisarea pozei minorei care a avut legaturi cu gurul de la Misa. Cum o sa-si mai continue copilul ala viata? Guru o sa iasa basma curata sau nu, o sa fie inchis sau nu, insa copilul ala cum o sa traiasca. Eu nu vad posibilitate sa-si mai poata reface viata decat daca pleaca din Romania, isi schimba identitatea, are suport moral de undeva. Statul roman ar trebui sa-i faciliteze asta dupa ce se inabusa putin povestea asta cu MISA.

Sarbatori Fericite de Pasti, liniste in suflet.


--------------------
din nou o zi minunata;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Crisse
mesaj 8 Apr 2004, 08:05 AM
Mesaj #66


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.008
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.834



QUOTE (OMU'BUN @ 8 Apr 2004, 04:42 AM)
Este o buna alegere, cu diferenta ca eu n-o sa mai doresc sa particip la un asemenea gen de dezbatere, la experiente sau alte alea! Nu fiindca mi-e teama, ci fiindca nu ma vad atat de curat moral, incat sa ridic privirea catre "adevaruri ultime"!
No offence! sad.gif

Nu cred ca este vreo unul dintre noi "curat". Este nevoie de opinie publica care sa sustina cauza celor care nu mai au aparare de nicaieri. Nu te opri. Exprimi prea bine adevarul...si asta nu este un complimnet, ci realitatea smile.gif



--------------------
din nou o zi minunata;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
trecator
mesaj 8 Apr 2004, 08:27 AM
Mesaj #67


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 108
Inscris: 21 January 04
Forumist Nr.: 1.919



huh.gif ..dac mai intai ne gandim la inconsistenta acestei "fobii"..si dupa aia luam cuvantul...vedem ca de fapt dispunem de imaturitate in luarea unor decizii smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hombre
mesaj 8 Apr 2004, 08:40 AM
Mesaj #68


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 63
Inscris: 5 April 04
Forumist Nr.: 2.919



QUOTE (OMU'BUN @ 8 Apr 2004, 02:53 AM)
Tudy, eu nu vorbesc de timpul liber, ci de initierile gruparii MISA. Acolo li se spunea ca pentru a-si energiza nus'ce, tre' sa faca sex cu un anumit tip de persoana, pentru energizarea altei parti din organism, era nevoie de o alta persoana... si tot asa! Ce-are a face viata dinafara grupului? Eu vorbesc doar de acest stil de yoga, care este cu totul opus notiunii de curatenie trupeasca!

Io n-am primit asemenea initieri. Am primit mantre pt meditatie, initiere directa de la maestru la discipol, de la instructor la cursant. Nimic sexual, doar o implementare energetica a respectivei energii in care erai initiat. Sigur, imaginatia poate nascoci multe, mai ales cand e vorba de ceva asa de exotic precum yoga.
In urma articolelor din presa multi s-au inscris la cursurile MISA pt a practica "orgii" si "sex in grup". Si au fost foarte dezamagiti sa vada ca ele nu exista. Pai daca s-ar face sex la cursuri ar fi fost nu numai 35000 de cursanti ci jumatate din populatia Romaniei smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Crisse
mesaj 8 Apr 2004, 08:44 AM
Mesaj #69


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.008
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.834



Hombre, de cat timp practici asta..1-2 ani?


--------------------
din nou o zi minunata;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hombre
mesaj 8 Apr 2004, 09:09 AM
Mesaj #70


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 63
Inscris: 5 April 04
Forumist Nr.: 2.919



Am mai spus, am fost inscris la cursuri timp de noua ani, am fost la tabere de vacanta, prin grupuri restranse, am primit diferite tipuri de initieri. Si n-am facut sex in cadrul cursurilor si nici n-am vazut pe altii sa faca sex.
Momentan am intrerupt aceste cursuri, din motive obiective. Insa cred ca timp de 9 ani am avut ocazia sa particip la diferite evenimente dorganizate in cadrul MISA si pot sa-mi fac o parere.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >
Closed TopicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 24 April 2024 - 12:53 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman