HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

3 Pagini V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ce Este Dragostea?, si cum ne dam seama ca iubim pe cineva..
KodiaK
mesaj 3 Apr 2004, 11:37 PM
Mesaj #1


Vornic
****

Grup: Validating
Mesaje: 299
Inscris: 5 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 20



Sunt si eu curois catzi dintre voi iubesc cu adevarat pe cineva. Si cum v-atzi dat seama ca iubitzi. Se zice ca iubirea o simtzi, dar sunt curios ce atzi simtzit voi.
Pt mine dragostea inseamna daruire totala. Cand pers pe care o iubesc trece pe primul loc in viatza mea, cand tot ce fac, fac ca sa-i fie ei bine, in primul rand ei, mai apoi mie si altcuiva.
Asa ca va rog, spunetzi-mi si mie ce-i dragostea...


--------------------
Fii stapan pe pasiunile tale, ca sa nu ajunga ele stapane pe tine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 4 Apr 2004, 01:43 PM
Mesaj #2


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Atunci cand sunt capabil de a face un compromis, atunci cand imi doresc cu adevarat sa fiu langa ea si sa o aud ciripind din nou, atunci cand simt o bucurie de nedescris cand o vad razand, atunci stiu ca o iubesc.
Obstacolele depasite intaresc dragostea.


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arrianna
mesaj 5 Apr 2004, 09:26 PM
Mesaj #3


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 233
Inscris: 31 March 04
Forumist Nr.: 2.844



Dragostea...!Cel mai frumos sentiment,dar in acelasi timp si cel mai dureros!!!
Ce simti?Cineva spunea ca atunci cand gasesti motie bine intemeiate pentru care iubesti,de fapt nu iubesti deloc!!!
Doi, devin unul singur!!!Cand vei simtii asta, atunci vei stii ca iubesti!Dragostea creeaza dependenta fata de cel/cea de langa tine!!!Imparti,primesti...!Zburati impreuna,...gustati infrangerea impreuna!!!Plange...tu esti acolo sa-i prinzi lacrimile!!!Rade,..tu razi pentru ca e el/ea fericit/a!!!O tii in brate si stii ca pentru asta traiesti...pentru a o iubii,pentru ai oferii siguranta,pentru a o ajuta sa treaca mai usor prin viata!!!
Tin minte ca in scoala generala, a venit la o oara de dirigentie tatal unuia dintre colegii de clasa...!Era psiholog!Marea noastra dilema asta a fost:Ce este dragostea?Cand simti ca iubesti cu adevarat?Raspunsul lui a fost simplu:Cand te vei uita in ochii lui/ei,si vei putea spune,DA...vreau sa fie tatal/mama copiilor mei,atunci vei stii si raspunsul intrebarii!!!!
Nimeni nu va putea da un raspuns clar la intrebarea asta...fiecare vede dragostea in felul lui/ei!!!Dragoste,dragoste dragoste!!!Fericire absoluta,chin absolut!!!


--------------------
"Eu cred ca infernul exista.Dar cred ca exista aici,pe pamant.Asa cum aici,pe pamant,e singurul loc unde s-ar putea crea paradisul."-Octavian Paler
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 5 Apr 2004, 09:26 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
secunda
mesaj 5 Apr 2004, 09:44 PM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.034
Inscris: 22 September 03
Din: brasov
Forumist Nr.: 824



arrianna , ce entuziasmata esti! flowers.gif asa de bun venit si pentru elanul tau!

ehei, la gura sobei sa vorbim despre dragoste?
nu era mai bine in pat? devil.gif - e ok, nu m-am putut abtine, nu aruncati cu pietre totusi unsure.gif

asadar, in lumina focului vorbele despre dragoste sunt calde. sunt tainice.

mi-ai placut 3,1415926535 cand ai zis ca e dragoste atunci cand stii ca poti face un compromis. eu chiar am trait asta! mi-am calcat in picioare principii si vorbe pentru dragoste. e adevarat. nu stiu daca tu ai fost pus in situatia de a face un compromis pentru dragoste insa sa nu iti fie frica cand vei fi pus in situatia aceasta. caci din dragoste orice ti se iarta. asa mi-a zis un preot. asa trebuie sa fie.

ce e dragostea langa gura sobei? un basm cu printi si printese, cu zmei si cu zane, o poveste unde binele invinge raul sau o pilda pentru viata fiecaruia.

cum e dragostea in mine? ca o dependenta de aer si de lumina.

mwah1.gif


--------------------
iubeste timpul si mie lasa-mi dorul
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ahriman
mesaj 5 Apr 2004, 11:05 PM
Mesaj #5


Serafim al Viselor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.284
Inscris: 1 March 04
Din: Ploiesti
Forumist Nr.: 2.418



Fiecare din noi are un suflet, iar in interiorul acestui suflet se ascund sentimente; dar nici unul din acele sentimente nu este asa de puternic, asa de complex si asa de frumos cum este iubirea!
Iubire! O, taram al fericirii si visarii!
La inceput nu simti nimic; esti alaturi de o persoana pe care o placi si te simti bine. Apoi, dupa ce te desparti de ea, constati ca iti lipseste si ca vrei sa fie iar langa tine; timpul trece si fiecare intalnire, fiecare gest pe care-l face capata in ochii tai o mare insemnatate, fiecare privire pe care ti-o arunca inseamna un nou rasarit de soare, o noua noapte feerica in care lumea parca sta in loc si asculta varjita soaptele de iubire, priveste si inregistreaza cu nesat fiecare gest al iubirii, iar pentru tine nu mai exista alta persoana inafara de cea de langa tine!
Cand vine momentul sa va despartiti din nou, simti cum o gheara neinduratoare iti strange pieptul si te arunca in bratele tristetii, insa gandul ca o vei revedea din nou si impreuna veti zbura spre stele, cucerind Universul, te salveaza de la disperare si, cu mana pe stilou, in fata colii albe, aluneci treptat in visare iar foaia se umple cu flori ale sufletului destinate unei zane fermecate si, vrajit, buzele-ti soptesc:"Oh! Cat de mult te iubesc!".
Iubirea... Nu poate fi exprimata niciodata pe de-a-ntregul in cuvinte! Magia sarutului, a gesturilor tandre, a sufletelor inaltate spre stele nu tin de lumea noastra...
Iubim? Suntem fericiti!


--------------------
Violenta este ultimul refugiu al incompetentilor!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistique
mesaj 5 Apr 2004, 11:59 PM
Mesaj #6


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 21
Inscris: 7 February 04
Forumist Nr.: 2.129



Frumos! wub.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arrianna
mesaj 6 Apr 2004, 03:12 PM
Mesaj #7


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 233
Inscris: 31 March 04
Forumist Nr.: 2.844



Secunda...multumesc pentru flori!You`re a sweet heart!!! mwah1.gif


--------------------
"Eu cred ca infernul exista.Dar cred ca exista aici,pe pamant.Asa cum aici,pe pamant,e singurul loc unde s-ar putea crea paradisul."-Octavian Paler
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DeeDee
mesaj 6 Apr 2004, 03:32 PM
Mesaj #8


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 475
Inscris: 5 April 04
Forumist Nr.: 2.925



nu stiu daca iubirea adevarata exista dar ce pot spune sigur ca toata lumea o cauta si cand o gasesc majoritatea se sperie... probabil ca e prea mult pt un om, probabil ca omul e obisnuit doar cu iluzia iubirii....


--------------------
Realitatea are limite, imaginatia NU!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidius
mesaj 6 Apr 2004, 03:37 PM
Mesaj #9


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.849
Inscris: 30 March 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 2.824



QUOTE
Dragostea...!Cel mai frumos sentiment,dar in acelasi timp si cel mai dureros!!!

Se zice ca iubesti doar o data in viata...cred ca acum stiu de ce. Nu pentru ca nu poti iubi de mai multe ori ci pentru ca nu vrei sa te doara de mai multe ori cry.gif


--------------------
Suntem ceea ce gândim. (Buddha)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DeeDee
mesaj 6 Apr 2004, 05:09 PM
Mesaj #10


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 475
Inscris: 5 April 04
Forumist Nr.: 2.925



de durere si uitasem... pai daca te doare atat de rau cand ti se pare ca iubesti.... iti dai seama atunci cand iubesti cu adevarat cat doare....


--------------------
Realitatea are limite, imaginatia NU!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 6 Apr 2004, 05:37 PM
Mesaj #11


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Bine ai poposit la Han, deliaalex! han.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DeeDee
mesaj 6 Apr 2004, 08:47 PM
Mesaj #12


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 475
Inscris: 5 April 04
Forumist Nr.: 2.925



multumesc si bine v-am gasit wub.gif


--------------------
Realitatea are limite, imaginatia NU!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 6 Apr 2004, 09:20 PM
Mesaj #13


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Si eu ma intrebam de ce nu se mai posteaza la Dragoste si sex... tongue.gif S-a mutat lumea in romantismul de la Gura Sobei... tongue.gif

Revenind acum la topic... ce este dragostea? Hehehe.... dragostea este o flacara. O flacara care moare. A ars puternic, dar acum se duce, si se stinge... si observ cu o oarecare parere de rau ca in lumea asta in care traim dragostea devine din ce in ce mai des competitor direct cu banii, interesele, banii si interesele... La un moment dat, probabil ca o sa moara. O sa se stinga, asa cum ne stingem noi in general. Dar pana atunci, sa ne mai incalzim cat putem de la ce a mai ramas din aceasta flacara! wink.gif


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DeeDee
mesaj 6 Apr 2004, 09:32 PM
Mesaj #14


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 475
Inscris: 5 April 04
Forumist Nr.: 2.925



si daca nu exista dragoste? ohmy.gif


--------------------
Realitatea are limite, imaginatia NU!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ahriman
mesaj 6 Apr 2004, 09:40 PM
Mesaj #15


Serafim al Viselor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.284
Inscris: 1 March 04
Din: Ploiesti
Forumist Nr.: 2.418



Daca nu ar fii existat dragoste, noi nu am fi existat! Dumnezeu ne-a creat din dragoste si, tot din dragoste pentru noi si-a trimis unicul fiu sa fie sacrificat pentru pacatele noastre...
Dragoste, iubire...exista.Exista peste tot in jurul nostru, in noi, in Univers; intreaga lume se hraneste cu dragoste;dragostea este energia care anima tot ce inseamna a fii uman! Ai stat vreodat sa-ti privest partenerul cum doarme intr-o dimineata fumoasa de primavara, cu o raza de soare mangaindu-i fata si creand in jurul chipului lui un halou de energie pe care doar dragostea ta te face sa-l vezi?Ti-ai ascultat vreodata bataile inimii in acele momente? Ai simtit cum toata energia din Univers se revarsa peste voi doi si va ocroteste de tot si de toate?
Dragostea exista... Fara ea, nu am mai fii oameni!


--------------------
Violenta este ultimul refugiu al incompetentilor!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 6 Apr 2004, 09:44 PM
Mesaj #16


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Frumos zis, Ahriman... insa flacara tot se stinge... tongue.gif


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ahriman
mesaj 6 Apr 2004, 09:57 PM
Mesaj #17


Serafim al Viselor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.284
Inscris: 1 March 04
Din: Ploiesti
Forumist Nr.: 2.418



Dragostea nu piere niciodata! Odata cu ea ar pieri si viata. Cel putin eu asa consider; dragostea piere doar daca o lasi tu sa piara si, odata ce a pierit, ce mai ramane din tine inafara de o carcasa goala, fara suflet, fara sentimente?
Trebuie sa invatam sa iubim tot ce ne inconjoara, sa iubim viata in tot ce inseamna ea, sa ne iubim sufletul si sa iubim energia care ne anima si ne face oameni!
Dragostea este o forta care nu se da batuta asa de usor!


--------------------
Violenta este ultimul refugiu al incompetentilor!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
secunda
mesaj 6 Apr 2004, 11:27 PM
Mesaj #18


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.034
Inscris: 22 September 03
Din: brasov
Forumist Nr.: 824



cand iubesti cu adevarat

parca despre asta se vorbeste si aici...de unde stii ca iubesti...

Acest topic a fost editat de secunda: 6 Apr 2004, 11:27 PM


--------------------
iubeste timpul si mie lasa-mi dorul
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 7 Apr 2004, 04:15 AM
Mesaj #19


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



love is ...
... a light that never dims.
... listening to his heart throbbing for you.
... when her heart rules your head.
... calling a truce.
... someone you can always lean on.

and much, much more!



love is...


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nico
mesaj 7 Apr 2004, 08:29 AM
Mesaj #20


Fairy
*****

Grup: Membri
Mesaje: 733
Inscris: 17 March 04
Forumist Nr.: 2.633



Baudelaire spunea ca iubirea este "nevoia de a iesi din tine insuti". Iti cauti jumatatea ca si cand viata ta ar depinde de ea. Visezi, te framanti, speri si realizezi ca iubirea este in sufletul tau, indiferent daca ai sau nu cui sa o daruiesti, de aceea nu moare niciodata. Si ce nefericire sa nu ai cui sa o oferi... te va arde pana in ultima clipa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gypsyhart
mesaj 7 Apr 2004, 10:22 AM
Mesaj #21


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.854
Inscris: 4 December 03
Forumist Nr.: 1.365



A iubi= a fi.
Cu cat esti mai mult cu atat iubesti mai mult. Este dureros pentru ca inseamna distrugerea iluziilor despre trecut si viitor. Atunci cand esti prezent nu vei putea sa nu iubesti. Asa cum a fi este suficient in sine la fel a iubi nu are nevoie de justificari.
Pentru mine a nu iubi este un efort. Un efort care m'a secatuit....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rossi
mesaj 7 Apr 2004, 10:33 AM
Mesaj #22


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 539
Inscris: 3 January 04
Din: Ibiza
Forumist Nr.: 1.681



Ce este dragostea...cel mai bine iti raspunzi tu...tie... nu se poate exprima prea bine in cuvinte. Tot ce scrii pe hartie este inutil. Toate vorbele frumoase scrise mai sus nu isi au rostul, pentru ca este o intrebare raspunsa doar sufletului. Tot incercati voi sa fiti romantici...dragoste = viata, iubesc deci exist...astea au fost spuse de 1 milion de ori. Chestii din astea...mie mi se pare inutile.


--------------------
It's All Gone Pete Tong
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zed
mesaj 7 Apr 2004, 10:39 AM
Mesaj #23


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.766
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 671



Te contrazic la afirmatia ca tot ce scrii pe hartie este inutil .
Puterea cuvantului , fie scris fie spus este foarte mare . Te poate inalta si ingenunchia intr-o clipa .


--------------------
I'm hanging on your words /Living on your breath
Feeling with your skin /Will I always be here ?!

Iarta-ti mereu dusmanii. Nimic nu-i supara mai tare.
www.unicef.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rossi
mesaj 7 Apr 2004, 10:44 AM
Mesaj #24


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 539
Inscris: 3 January 04
Din: Ibiza
Forumist Nr.: 1.681



@Zed eu ma refeream strict la tot ce a fost scris aici..in topicul asta...


--------------------
It's All Gone Pete Tong
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Esu
mesaj 19 Apr 2004, 04:48 AM
Mesaj #25


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 45
Inscris: 19 April 04
Forumist Nr.: 3.147



Iubeste-ti seful atunci Ahrimane ; Sa nu incerci sa spui ca sunt offtopic ca deja am quoturile puse biggrin.gif

Si nu va mai zbateti atat pe uscat cand ,vine vine la fel si trece , totul are un inceput si un sfarsit ... nimic nu dureaza o eternitate , am fost facuti pentru a murii , omul insusi este un exemplu infailibil "Nothing lasts forever" (nici chiar dragostea)


"... si in final cu totii suntem datori o moarte" wink.gif

O idee destul de interesanta ar fi iubirea "pura" , sa iubesti fara sa astepti ceva in skimb , fara sa pui intrebari , fara ganduri
fara orice altceva , sa traiesti fara alt scop , sa traiesti ca sa iubesti ! Well ? Ok nevermind

Acest topic a fost editat de Esu: 19 Apr 2004, 04:55 AM


--------------------
Seasons change, friends move away, and life goes on from day to day. Flowers fade and streams go dry and many times we wonder why
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Inceputul Vietii
mesaj 1 May 2004, 11:46 PM
Mesaj #26


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 108
Inscris: 29 April 04
Din: Romania
Forumist Nr.: 3.301



"Daca dragostea ta nu are speranta sa fie impartasita, trebuie so pastrezi in tacere. Ea poate sa mocneasca in tine, daca e liniste. Caci ea creeaza o directie in lume si orice directie careti permite sa te apropii, sa te departezi, sa intri, sa iesi, sa gasesti, sa pierzi, te inalta. Caci tu esti cel ce trebuie sa traiasca. Dar nu exista viata daca nici un zeu na creat pentru tine linii de forta.
Daca dragostea ta nu este impartasita si devine implorare zadarnica pentru o rasplata a fidelitatii tale, si daca nu ai forta sufleteasca de a pastra tacere, atunci, daca exista vreun medic, mergi la el sa te vindece. Caci nu trebuie sa confunzi dragostea cu sclavia inimii. Dragostea care se roaga este frumoasa, dar cea care implora este a unei slugi.
Daca dragostea ta se loveste de absolutul lucrurilor, ca de pilda exilul sau zidul de netrecut al unei manastiri, multumeste Domnului daca aceea pe careo iubesti te iubeste si ea, desi este, in aparenta, surda si oarba. Caci exista, pentru tine, o lumina aprinsa in lume. Putin conteaza ca nu te poti folosi de ea. Caci cel ce moare in desert, dezi moare, este bogat cu casa sa indepartata.
Daca voi cladi suflete mari si il voi alege pe cel mai perfect dintre ele pentru al inchide in zidurile tacerii, vei spune ca nimeni nu va primi nimic de la el. Si, totusi, el innobileaza intregul imperiu. Oricine trece in departare se posterneaza. Si astfel iau nastere semnele si miracolele.
Daca exista dragoste pentru tine, desi inutila, si dragoste din partea ta in schimb, vei pasi in lumina. Caci doar ruga careia tacerea ii este raspuns e grandioasa, atunci cand divinitatea exista.
Iar daca dragostea ta e impartasita si brate se deschid pentru tine, roagate ca aceasta dragoste sa fie salvata de la putreziciune, caci ma ten pentru inimile prea fericite." Antoine de Saint Exupery

Imi cer scuze ca citez, dar domnul acesta zice mult mai bine ca mine.

Acest topic a fost editat de Inceputul Vietii: 1 May 2004, 11:52 PM


--------------------

-----------------

Sunt un OM viu.
Nimic din ce-i omenesc nu-mi este strain.
Abia am timp sa ma mir ca exist,
dar ma bucur totdeauna ca sunt. -N.Stanescu


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Inceputul Vietii
mesaj 1 May 2004, 11:48 PM
Mesaj #27


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 108
Inscris: 29 April 04
Din: Romania
Forumist Nr.: 3.301



"Nu confunda dragostea cu delirul posesiei, care aduce cea mai crunta suferinta. Caci, in ciuda parerii comune, nu dragostea te face sa suferi, ci instinctul proprietatii, care este contrariul dragostei. Caci iubinduL pe Domnul, voi colinda drumurile ca saL duc si celorlalti oameni. Si nuL voi reduce la iubire. Si voi fi hranit din ceea ce daruieste altora. Pe cel care iubeste cu Adevarat il recunosc dupa faptul ca nu poate fi lezat [...] Dragostea adevarata incepe acolo unde nu mai astepti nimic in schimb. Iar daca exercitiul rugaciunii este atat de important pentru ai invata pe oameni dragostea de oameni, e in primul rand fiindca nu asteapta raspuns." Antoine de Saint Exupery


--------------------

-----------------

Sunt un OM viu.
Nimic din ce-i omenesc nu-mi este strain.
Abia am timp sa ma mir ca exist,
dar ma bucur totdeauna ca sunt. -N.Stanescu


Go to the top of the page
 
+Quote Post
side_story
mesaj 3 May 2004, 08:44 PM
Mesaj #28


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 267
Inscris: 10 March 04
Forumist Nr.: 2.527



Continuand ideea lui Ahriman, eu cred ca dragostea este ceea ce ne diferentiaza pe noi de animale, poate mai mult chiar decat ratiunea. De ce? Oare ce am face noi daca nu am iubi? Am cauta toata viata sa ne satisfacem curiozitatile si nevoile (materiale, sexuale etc.). Adica ceea ce face si o gaina toata viata daca stai bine sa te gandesti. Cu diferenta ca noi am folosi mijloace mult mai sofisticate ca sa ne satisfacem aceste nevoi. happy.gif


--------------------
Asculta adevarul din adancul inimii tale. Daca tu nu il poti auzi, nimeni nu ti-l va putea spune.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Inceputul Vietii
mesaj 3 May 2004, 10:46 PM
Mesaj #29


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 108
Inscris: 29 April 04
Din: Romania
Forumist Nr.: 3.301



Ceea am de zis aici e din Formula-As, care la randul ei a luat astea de undeva. Nu sunt cu Copyright.
Am auzit cateva lucruri despre acest ziar, dar si mama il citeste si recunosc ca si eu ma uit prin el. Daca poti invata de la piatra despre nemiscare si de la floare cum sa transformi balegarul in petale si parfum, atunci poti invata lucruri interesante si dintrun ziar...
Sunt cateva definitii date de copii.

Billy, 4 ani. "Atunci cand cineva te iubeste, iti spune numele intrun fel mai special. Stii ca numele tau e in siguranta in gura lui."
Chrissy, 6 ani. "Iubirea este atunci cand mergi sa mananci si ii dai toti cartofii tai prajiti, fara sa ii ceri in schimb sati dea cartifii lui."
Paul, 4 ani. "Iubirea este o chestie care te face sa razi acunci cand esti obosit."
Noelle, 7 ani. "Iubirea este atunci cand ii spui unui baiat ca iti place camasa lui si atunci cand el se imbraca cu ea in fiecare zi."
Claudia, 5 ani. "Iubirea e atunci cand mamica ii da lu taticu cea mai buna bucata din friptura de pui."
Andreea, 4 ani. "Iubirea e atunci cand catelusul vine si te linge pe fata chiar daca lai lasat singur toata ziua."
Chris, 8 ani. "Iubirea e atunci cand mama il vede pe tata cum este transpirat si nespalat dupa munca si totusi ii zice ca e mai frumos decat Robert Redford."
Bobby, 5 ani. "Iubirea este ceva care se afla in camera atunci cand deschizi cadourile de Craciun si la un moment dat te opresti din despachetat si asculti cu atentie."
Karl, 5 ani. "Iubirea este atunci cand o fata pune pe ea parfum si un baiat pune apa de berbierit pe el si pe urma merg si incep sa se miroasa."

Ah, toate se afla si pe Situl Oficial al observatorului, observatorul.com sorry.gif

Acest topic a fost editat de Inceputul Vietii: 3 May 2004, 10:51 PM


--------------------

-----------------

Sunt un OM viu.
Nimic din ce-i omenesc nu-mi este strain.
Abia am timp sa ma mir ca exist,
dar ma bucur totdeauna ca sunt. -N.Stanescu


Go to the top of the page
 
+Quote Post
KodiaK
mesaj 23 May 2004, 10:48 PM
Mesaj #30


Vornic
****

Grup: Validating
Mesaje: 299
Inscris: 5 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 20



Dragostea este cred ca unul dintre mistere lumii, alaturi de triunghiul bermudelor, atlantida, yeti, etc.
Este cred ca singurul sentiment pe care absolut totzi il simtzim cel putzin odata in viatza si sigurul care poate provoca fericirea sublima dar si crunta suferintza. Si oricat am incerca sa il explicam nu vom reusi asta niciodata pt ca este unic pt diecare in parte.


--------------------
Fii stapan pe pasiunile tale, ca sa nu ajunga ele stapane pe tine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aramis
mesaj 24 May 2004, 09:44 AM
Mesaj #31


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.948
Inscris: 23 January 04
Din: Luna
Forumist Nr.: 1.955



O singura data am iubit cu adevarat... De unde stiu? Ma gandeam mereu la persoana respectiva, simteam peste tot parfumul lui, de cate ori inchideam ochii ii vedeam chipul... Cateva saptamani am fost ca bolnava, a fost minunat si in acelasi timp ingrozitor...


--------------------
humanity is overrated
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Absolut
mesaj 24 May 2004, 11:55 AM
Mesaj #32


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 661
Inscris: 12 October 03
Forumist Nr.: 967



Nu stiu ce e dragostea desi ... nici acum nu stiu , nu pot sa`i dau o definitie . dragostea cred ca e atunci cand stam zilnic impreuna si cand pleaca 2 ore ii simt lipsa ingrozitor , dragoste e atunci cand il spal pe spate si`l sarut in frunte , dragoste e atunci cand lasa totul pentru mine desi are atata treaba , dragoste e cand imi lasa mie ultima bucata din pizza , dragoste e atunci cand imi poarta zilnic hainele si eu nu ma enervez , dragoste e atunci cand nu ma baga in seama si eu tanjesc dupa atentia lui ...
iubirea care o taraiesc de atatia ani m`a facut sa`mi dau seama ca nu exista "am iubit" , dc iubesti sau ai iubit intradevar pe cineva nu vei spune "am iubit" ci "iubesc" .


--------------------
I art .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
47462
mesaj 22 Jun 2004, 01:05 AM
Mesaj #33


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 183
Inscris: 4 January 04
Din: Drobeta Turnu Severin
Forumist Nr.: 1.689



Dragostea e atunci cand esti alaturi de persoana cu care ti-ai petrecut ultimi 20 ani din viata, cu fata ridata, cu bastonul in mana si chiar si-asa poti sa afirmi: "Tu esti regina mea si ma simt mandru ca te iubesc!"


--------------------
E trist sa ajungi sa regreti lucuri pe care ti-ai fi dorit sa le faci, dar ai fost prea comod sau nu ai avut curaj!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fausta
mesaj 22 Jun 2004, 11:01 AM
Mesaj #34


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 688
Inscris: 18 May 04
Forumist Nr.: 3.544



am citit o definitzie a dragostei shi chiarmi-a placut: "dragostea e atunci cand bunicul ii face unghiile la picioare bunicii pentru ca aceasta e paralizata shi nu poate iar pe el il dor mainile ca are artrita"... nu e reprodusa exact dar ideea e ca la varsta cand sunt bunici, chiar daca sunt bolnavi... e o realitate trista... incearca sa-shi mai faca cate o placere unul altuia... dragostea nu se striga, se demonstreaza...


--------------------
' Murim câte putin în fiecare zi, trebuie sa ne obisnuim cu asta. '

Emile Zola
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KodiaK
mesaj 25 Jun 2004, 08:38 PM
Mesaj #35


Vornic
****

Grup: Validating
Mesaje: 299
Inscris: 5 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 20



In completare la ce a zis Fausta mai adug In dragoste nimic nu se cere, totul se ofera. Nu stiu daca am plagiat pe cineva, dar mi se pare ca reprezinta foarte bine ideea de dragoste.


--------------------
Fii stapan pe pasiunile tale, ca sa nu ajunga ele stapane pe tine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pagini V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 06:59 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman