HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

9 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Closed TopicStart new topic
> Cazul Gregorian Bivolaru
Alex Damian
mesaj 26 Mar 2004, 10:13 PM
Mesaj #71


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 37
Inscris: 16 March 04
Din: Bistrita
Forumist Nr.: 2.609



De ce PM?

Eu nu fac nici un fel de clasamente...

In alta ordine de idei, crede careva ca exista posibilitatea de a nu mai avea de invatat ? Sa fim seriosi!
roflmao.gif


--------------------
Decāt să lucrezi degeaba, mai bine stai de pomană...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ahriman
mesaj 26 Mar 2004, 10:16 PM
Mesaj #72


Serafim al Viselor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.284
Inscris: 1 March 04
Din: Ploiesti
Forumist Nr.: 2.418



Avand in vedere ca nu am bombardat cu "idei si descoperiri senzationale" si fiind de acord ca fiecare din noi mai are de invatat(in fiecare zi inveti ceva nou), m-am mai linistit oleaca. Oricum, multumesc!


--------------------
Violenta este ultimul refugiu al incompetentilor!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
thunder
mesaj 26 Mar 2004, 10:46 PM
Mesaj #73


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



QUOTE (Ahriman @ 26 Mar 2004, 09:13 PM)
Oi fi eu "doctoras" insa pana nu-mi dai un exemplu concret de medic care a recomandat sa-ti bei urina "ca face bine" sau nu-mi aduci vreun tratat care sa exemplifice beneficiile pe care le lauzi tu... da-mi voie sa fiu sceptic!

- si cum vrei sa facem, sa-ti dau nume, adresa, telefon etc ? rolleyes.gif

- crede-ma pe cuvint, sau suna la misa si cere o lista detaliata de la ei. Eu nu cunosc in detaliu aceste informatii. Din cite am inteles, exista liste intregi de cazuistici rezolvate cu diferite tratamente naturiste, printre care si cel cu urina.

- nu mi-am propus sa fiu aparatorul "urinei", asa ca ... cine vrea detalii le gaseste pe net. smile.gif

QUOTE
Altfel dadeam naibii la vreo scoala de vodoo!!!!


Bafta ! rolleyes.gif


--------------------
"De fiecare dată cānd Legea decade, cānd dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din cānd īn cānd trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 26 Mar 2004, 10:46 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Ahriman
mesaj 26 Mar 2004, 10:53 PM
Mesaj #74


Serafim al Viselor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.284
Inscris: 1 March 04
Din: Ploiesti
Forumist Nr.: 2.418



Adica sa-i sun taman pe aia pe care-i combat? E ca si cum as face: Eu sunt ateu!Nu-i asa, Doamne?


--------------------
Violenta este ultimul refugiu al incompetentilor!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
thunder
mesaj 26 Mar 2004, 10:58 PM
Mesaj #75


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



QUOTE (Ahriman @ 26 Mar 2004, 09:25 PM)
Adaug aici un text care mi se pare interesant;

Hai ca deja esti hazliu. rolleyes.gif

- transformam discutia in pro si contra urino-terapie.

QUOTE
trebuie sa mentionez insa ca 99% din ceea ce scrie aici mi se pare nul si neavenit,ca sa nu mai zic de comic, scarbos si inexact!NU ADUC ACEST TEXT IN SPRIJINUL MISA CI IMPOTRIVA EI! TIN SA MENTIONEZ DEASEMENEA, CA IN TOATA CARIERA MEA DE "DOCTORAS",LA NICI UNA DIN BOLILE CARE S-AU MENTIONAT IN ACEST TEXT CA AU FOST VINDECATE PRIN TERAPIA CU URINA, CAND NE-AU FOST PREZENTATE IN CADRUL FIECAREI SPECIALITATI, nu s-a mentionat NICI MACAR IN GLUMA despre urina ca mijloc terapeutic!!!!!!!!!!!!!!!! O sa cred bazaconia asta cand o veni directiva de la OMS:"beti urina, fratilor, ca face bine!"


- nu ai stiut caci nici ceilalti doctori-invatatori nu au stiut. Asta nu inseamna ca ei stiau tot, ci doar o parte din medicina, cu atit mai putin pe cea straveche.

QUOTE
Asadar, textul:(e cam lung,motiv pentru care imi cer mii de scuze.Daca vreun moderator crede de cuviinta sa-l scurteze, nu am nimic impotriva).


Era o idee sa pui linkul unde ai gasit textul. cool.gif Lasa ca am cautat si eu si l-am gasit si eu ... si chiar si alte texte si explicatii. smile.gif Iata, pt. cine vrea sa "studieze" efectele si chiar compozitia urinei si cit de "toxica" e ea cititi AICI. Atentie ... vedeti sus "contorul" ... care indica citi oameni au accesat acel text. Cred ca si asta spune multe. sorry.gif

In mod paradoxal, se pare ca si animalele fac acest gest "sanatos". rofl.gif Vedeti singuri acesta AICI.

QUOTE
Pentru informatii suplimentare, dl dr Cristian Boerescu poate fi contactat la tel. 430.42.82 sau la Centrul Medical DAVA, tel. 423.14.57


Iata o informatie concreta, pt. cine vrea detalii. jamie.gif

Citind acest articol .. scuza-ma .. cum poti sa spui ca 99% sint aberatii cind tu nu ai studiat deloc fenomenul pe cind distinsi cercetatori si doctori cu experienta au studiat aceasta terapie ani de zile la rind ?

Acest topic a fost editat de thunder: 26 Mar 2004, 11:00 PM


--------------------
"De fiecare dată cānd Legea decade, cānd dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din cānd īn cānd trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 26 Mar 2004, 11:03 PM
Mesaj #76


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (Ahriman @ 26 Mar 2004, 09:25 PM)

MEDICINA NATURII

Eveniment medical in Germania: Al doilea Congres Mondial de Urinoterapie

In perioada 13-16 mai 1999, in Germania, la Gersfeld - o foarte frumoasa statiune montana, situata in mijlocul unui parc natural intins pe mii de hectare - s-a desfasurat al doilea Congres Mondial de Urinoterapie, la care a luat parte si dl dr Cristian Boerescu, colaboratorul revistei noastre.

Numai gindul de a bea urina ma face sa " dau la peste" . Dar, spre surprinderea mea, am aflat ca sunt medicamente pe baza de urina , astfel :
" ...unele firme produc medicamente ... ca de pilda compania "Porta - Jolm" din SUA care fabrica " Urinokinase" pentru tratarea infarctului, in care scop are amenajate cca 10.000 de puncte de colectare a urinei barbatilor pe intreg teritoriul SUA, iar grupul "Ares-Serano", una dintre cele mai mari companii de medicamente din lume, produce din urina femeilor aflate la menopauza "Pergonal"-ul pentru stimularea fertilitatii ..." ( sursa: "Ghid de terapie naturista" de Fanica Voinea Ene)


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ahriman
mesaj 26 Mar 2004, 11:07 PM
Mesaj #77


Serafim al Viselor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.284
Inscris: 1 March 04
Din: Ploiesti
Forumist Nr.: 2.418



Medicina straveche este buna ca adjuvant la cea moderna; media de viata a omenirii a inceput sa creasca de cand a aparut medicina moderna (considerat debutul ei a fi descoperirea penicilinei). Asa ca... ai citit ce este urina si cam ce face ea?Dintr-o carte medicala (stiintifica, nu medicina naturista, sau, doamne fereste! vreuna de la MISA).


--------------------
Violenta este ultimul refugiu al incompetentilor!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alex Damian
mesaj 26 Mar 2004, 11:11 PM
Mesaj #78


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 37
Inscris: 16 March 04
Din: Bistrita
Forumist Nr.: 2.609



QUOTE (Ahriman @ 26 Mar 2004, 10:53 PM)
Adica sa-i sun taman pe aia pe care-i combat? E ca si cum as face: Eu sunt ateu!Nu-i asa, Doamne?

Cum poti combate daca nu discuti?
biggrin.gif
Incearca, poate gasesti idei noi!


--------------------
Decāt să lucrezi degeaba, mai bine stai de pomană...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 26 Mar 2004, 11:12 PM
Mesaj #79


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Stop-cadru din diversiunea MISA :

"Barbat cagulat, spargind usile - si intrind in forta peste ce? Peste membrii MISA, Miscarea Spirituala de Integrare in Absolut. Asa s-au deschis, in ultimele zile, jurnalele sarace in alte stiri de calitate ale televiziunilor inrobite, toate, de putere. Intr-o cronica si jenanta lipsa de inspiratie. Aceeasi imagine, cu tipi fiorosi dind buzna in subsolurile din Ferentari. Ferentari am spus? Pai nu e asta locul unde se “integreaza in absolut” toti tiganii, bisnitarii, traficantii de droguri, cutitarii, sefii clanurilor tiganesti, nasii mafiei interlope din Romania? Si daca da, de ce nu-si face de lucru politia mai degraba cu astia, infractori notorii, recidivisti cu vieti de oameni pe raboj? Nu stiu cit de vinovati sint cei din MISA, dar ceea ce pot sa vad cu ochiul liber e ca probele impotriva oamenilor de acolo sint cam “subtiri” ". ( sursa : Ev.Z. , 26.03.04)



--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
thunder
mesaj 26 Mar 2004, 11:12 PM
Mesaj #80


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



QUOTE (Office @ 26 Mar 2004, 10:45 PM)
Eu stiu ca de la 18 ani esti major,raspunzi pentru faptele tale si penal.
Oare toti acesti membrii au fost luati cu forta din casele lor,de pe strada, ca sa practice yoga,sau sa stea de vorba la un pahar de urina(exprimarea lui Figaro),sau sa practice sexul in grup?

Hmmm, ai dreptate. Asta ma duce cu gindul la situatia ca pina la urma, daca aceia chiar fac asta, poate sa se si desfinteze MISA ca ei tot or sa continue ... daca le place atit de mult. yikes.gif Sa fim seriosi insa, nu ii deranjeaza citusi de putin pe cei care acuza de sexul in grup ... ci sa gaseasca asa zise "pacate" pt. a scoate in afara legii MISA ... asa cum s-a spus direct si voalat in articolele din mass media.

Hazliu este ca ei trebuie sa se ascunda, pe cind Catalin Botezatu afirma PUBLIC ca a facut sex in grup. blink.gif

De ce nu l-au "racolat" cei de la MISA si pe Botezatu ... ca mai aveau un "adept" in plus la sexul in grup. rofl.gif

QUOTE
Daca nu le conveneau membrilor activitatile la care participau,depuneau plangeri la politie cu duiumul, taman acum in an electoral,au descoperit ca este ceva in neregula cu organizatia MISA?


Putin probabil ca "sexul in grup" sa fie o "invatatura" din MISA. Daca s-a petrecut cumva e cel mai probabil sa fi fost ceva personal, nicidecum o "invatatura" explicata si aplicata la salile de sport.

QUOTE
Dar sunt curioasa daca numai Bivolaru si conducerea organizatiei va primi vreo sentinta.


Sentinta la ce ... ca nu au nici un cap de acuzare vis a vis de MISA ... ci doar asa zise "incalcari" ale unor persoane mai mult sau mai putin paralele cu misa.

Hazliu este ca sint acuzati ca folosesc droguri cind ei nici cel mai usor "drog", cafeua, nu o folosesc si cica ii dau afara din "ashramuri" pe cei care ii surprind ca aduc sau consuma cafea in acele case de yoghini. Cafea nu, tutun nu, carne nu, alcool nu ... cum Dumnezeu sa-i mai acuzi pe astia ca se drogheaza ? sorry.gif Aaaa, stai ... ca au si ei un "defect" ... sexul .. prea mult sex domnule ... si ne frusteaza pe noi astialalti! rofl.gif

Acest topic a fost editat de thunder: 26 Mar 2004, 11:16 PM


--------------------
"De fiecare dată cānd Legea decade, cānd dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din cānd īn cānd trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alex Damian
mesaj 26 Mar 2004, 11:25 PM
Mesaj #81


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 37
Inscris: 16 March 04
Din: Bistrita
Forumist Nr.: 2.609



QUOTE (thunder @ 26 Mar 2004, 11:12 PM)
Hazliu este ca sint acuzati ca folosesc droguri cind ei nici cel mai usor "drog", cafeua, nu o folosesc si cica ii dau afara din "ashramuri" pe cei care ii surprind ca aduc sau consuma cafea in acele case de yoghini. Cafea nu, tutun nu, carne nu, alcool nu ... cum Dumnezeu sa-i mai acuzi pe astia ca se drogheaza ?  sorry.gif Aaaa, stai ... ca au si ei un "defect" ... sexul .. prea mult sex domnule ... si ne frusteaza pe noi astialalti!  rofl.gif

Cea mai tare postare din seara asta!
Cam asta era ideea unei postari de mai sus pentru care am fost acuzat ca era prea "laconica"!

E, acum thunder a zis-o mai pe larg!
roflmao.gif
thumb_yello.gif


--------------------
Decāt să lucrezi degeaba, mai bine stai de pomană...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
thunder
mesaj 26 Mar 2004, 11:25 PM
Mesaj #82


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



QUOTE (Ahriman @ 27 Mar 2004, 12:07 AM)
Medicina straveche este buna ca adjuvant la cea moderna;

- hehe, stii citi ani a avut Adam ? Dar Noe ? In acele vremuri NU exista medicina asta "moderna" si plina de chimicale care mai de care cu efecte secundare.

- sa nu uit: cum Dumnezeu sa fie adjuvant ceva mai vechi la ceva mai nou ? E ca zi cum ai spune ca vaca e un adjuvant al laptelui. rofl.gif

QUOTE
media de viata a omenirii a inceput sa creasca de cand a aparut medicina moderna (considerat debutul ei a fi descoperirea penicilinei).


- Pelicilina e facut din ceva "natural". smile.gif Studiaza te rog medicamentele medicii alopate si vezi cite efecte secundare si adverse au marea majoritate dintre ele ... asta din ce se spune .. ca multe efecte secundare sint ascunse cu grija ... ca sa-si vinda totusi oamenii "chimicalele".

- hai sa fim cinstiti ... MISA propovaduieste o medicina NATURISTA, asa cum a lasat-o Dumnezeu ... nu cum au "inventat-o" tot felul de minti ...

QUOTE
Asa ca... ai citit ce este urina si cam ce face ea?Dintr-o carte medicala (stiintifica, nu medicina naturista, sau, doamne fereste! vreuna de la MISA).


Ia studiaza tu linkul ( ASTA ) care ai uitat sa-l expui si pe urma mai vorbim. Dar hai in alta parte .. ca aici deja deranjam cu acest subiect: urina ! rolleyes.gif

Acest topic a fost editat de thunder: 26 Mar 2004, 11:30 PM


--------------------
"De fiecare dată cānd Legea decade, cānd dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din cānd īn cānd trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ahriman
mesaj 26 Mar 2004, 11:26 PM
Mesaj #83


Serafim al Viselor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.284
Inscris: 1 March 04
Din: Ploiesti
Forumist Nr.: 2.418



In sprijinul MISA?
Extrase din constitutie:
ARTICOLUL 29 - Libertatea constiintei
(1) Libertatea gandirii si a opiniilor, precum si libertatea credintelor religioase nu pot fi ingradite sub nici o forma. Nimeni nu poate fi constrans sa adopte o opinie ori sa adere la o credinta religioasa, contrare convingerilor sale.
(2) Libertatea constiintei este garantata; ea trebuie sa se manifeste in spirit de toleranta si de respect reciproc.
(3) Cultele religioase sunt libere si se organizeaza potrivit statutelor proprii, in conditiile legii.
(4) In relatiile dintre culte sunt interzise orice forme, mijloace, acte sau actiuni de invrajbire religioasa.
(5) Cultele religioase sunt autonome fata de stat si se bucura de sprijinul acestuia, inclusiv prin inlesnirea asistentei religioase in armata, in spitale, in penitenciare, in azile si in orfelinate.
(6) Parintii sau tutorii au dreptul de a asigura, potrivit propriilor convingeri, educatia copiilor minori a caror raspundere le revine.

ARTICOLUL 30 - Libertatea de exprimare
(1) Libertatea de exprimare a gandurilor, a opiniilor sau a credintelor si libertatea creatiilor de orice fel, prin viu grai, prin scris, prin imagini, prin sunete sau prin alte mijloace de comunicare in public, sunt inviolabile.
(2) Cenzura de orice fel este interzisa.
(3) Libertatea presei implica si libertatea de a infiinta publicatii.
(4) Nici o publicatie nu poate fi suprimata.
(5) Legea poate impune mijloacelor de comunicare in masa obligatia de a face publica sursa finantarii.
(6) Libertatea de exprimare nu poate prejudicia demnitatea, onoarea, viata particulara a persoanei si nici dreptul la propria imagine.
(7) Sunt interzise de lege defaimarea tarii si a natiunii, indemnul la razboi de agresiune, la ura nationala, rasiala, de clasa sau religioasa, incitarea la discriminare, la separatism teritorial sau la violenta publica, precum si manifestarile obscene, contrare bunelor moravuri.
(8) Raspunderea civila pentru informatia sau pentru creatia adusa la cunostinta publica revine editorului sau realizatorului, autorului, organizatorului manifestarii artistice, proprietarului mijlocului de multiplicare, al postului de radio sau de televiziune, in conditiile legii. Delictele de presa se stabilesc prin lege.



--------------------
Violenta este ultimul refugiu al incompetentilor!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ahriman
mesaj 26 Mar 2004, 11:29 PM
Mesaj #84


Serafim al Viselor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.284
Inscris: 1 March 04
Din: Ploiesti
Forumist Nr.: 2.418



QUOTE
- hehe, sti citi ani a avut Adam ? Dar Noe ? In acele vremuri NU exista medicina asta "moderna" si plina de chimicale care mai de care cu efecte secundare.


S-a demonstrat, de mai multe ori, ca Adam nu a trait atat cat spune in Biblie, ci mult mai putin; atunci anii aveau alta lungime...


--------------------
Violenta este ultimul refugiu al incompetentilor!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
thunder
mesaj 26 Mar 2004, 11:38 PM
Mesaj #85


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



QUOTE (carpatic @ 26 Mar 2004, 05:19 PM)
Va invit sa studiati, sau cel putin sa rasfoiti http://www.yogaesoteric.net
Exista acolo si o sectiune care se cheama "Continenta sexuala", care suscita mult interes de vreme ce e sectiunea cu cele mai multe articole.

hmmm, am studiat ceva ... dar tare ma bate gindul ca la continenta asta ai nevoie si de ceva practic ... nu numai de tone de teorii. rolleyes.gif

Cred eu ca numai dupa ce aplici si ai rezultate poti spune ca ceva e bun sau nu ...

QUOTE
Ca se practica si Tantra nu e nici o problema. Sexul e ceva natural si necesar, asa ca daca te invata cineva sa-l faci bine si sa te mai si inalti spiritual facandu-l e laudabil. Problema este insa ca sub fatada bine fardata cu "percepte spirituale" spiritualitatea este teribil de subtire.


- se spune ca in Tantra este ca si mersul pe lama de cutit ... asa ca ...

QUOTE
Asta nu se intampla numai in MISA. Am cunoscut pe cineva, membra intr-o organizatie internationala de tipul acesta, profund implicata, dar din pacate si cam "sarita". Nu stiu daca sarita pentru ca e in organizatie, sau e in organizatie pentru ca e sarita  biggrin.gif . Asta ne putem intreba despre toti membrii MISA, desi nu contest dorinta si convingerea lor ca asta este "calea cea dreapta".


- daca calea (invatatura) este sarita, TOTI membri devin sau sint sariti ... ceea ce nu pare absolut deloc. thumb_yello.gif


--------------------
"De fiecare dată cānd Legea decade, cānd dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din cānd īn cānd trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
thunder
mesaj 26 Mar 2004, 11:54 PM
Mesaj #86


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



QUOTE (Figaro @ 26 Mar 2004, 05:51 PM)
Iesirile in natura ale adeptilor lui Bivolaru sunt deja celebre. De exemplu, sexul in grup practicat pe plaja nudistilor de la Costinesti continua, vara de vara, spre disperarea turistilor martori fara voie la perversiunile membrilor MISA.

hai mai ca e penibil ce faci. Dai niste articole mincionase drept "dovada" pt. a sustine niste aberatii ? unsure.gif

- daca faceau asta erau acum cu TOTII legati. Te lasi PROSTIT de aceste articole mincinoase si calomniaose ?

QUOTE
Mult mai putin cunoscute au fost escapadele yoghinilor la Durau, vizite care au dus, din pacate, la distrugerea statiunii.


- precis au aruncat cu bomba de cauciuc in statiune. Ce nu a putut comunismul sa faca, au reusit yoghinii in citeva zile, saptamini sau luni. Au distrus DuRAUL ! yikes.gif

QUOTE
In urma cu aproape zece ani, la poalele Ceahlaului incepusera sa se stranga yoghinii din toata tara. Sub pretextul tratamentului in cabinetul medical naturist din incinta hotelului Durau, adeptii lui Bivolaru au pus stapanire pe statiune, transformand-o intr-un loc al desfraului.


- incepind cu venirea yoghinilor la Durau rata de sex lunar a urcat de la 2 sedinte la 3 sedinte pe luna ... pe soare si in stele. rofl.gif

QUOTE
Profitand de aceasta situatie, pesederistii, prin mintea diabolica a actualului sef al SRI, Radu Timofte, au reusit sa puna mana pe statiune. A fost lansata ipoteza ca la Durau s-a creat un focar al sectei AUM, "celebra" in acea vreme pentru atentatul cu gaz sarin in metroul din Tokyo. Aceasta confuzie intentionata intre AUM si MISA a facut sa se nasca un puternic curent de opinie care a dus la alungarea adeptilor lui Bivolaru


Mda, duRAUL a fost mai tare ... si ia departa pe yoghini de la ei. Chestia cu "alaturarea intre MISA si AUM este hilara si dovedeste cit de PROST si usor de manipulat e sarmanul roman.

QUOTE
Articolul are accente destul de dure, dar faptul ramane.


- nu unul, ci mai multe fapte ... insa inventate, nu reale smile.gif

QUOTE
O alta poveste ar fi atractia MISA pentru locatiile religoase, cum ar fi manastirile. Imaginati-va ce placut e pentru locatarii unei asemenea manastiri sa vada tineri si tinere plimbandu-se pe camp in costumul lui Adam si practicand sexul in grup pe iarba cea verde si moale.


- spune sincer, cu cumva chestia asta cu "sexul in grup" nu este o frustare sau dorinta a ta ascunsa si refulata ... ca vad ca repeti cam des ideea asta ? rofl.gif

QUOTE
Nu stiu exact cum e cu Tantra, dar cum nu ne aflam in Orient ar trebui ca asemenea fenomene sa se petreaca macar la adapostul usilor inchise.


- probabil ca nici in Orient nu se practica in public ... cum nici la noi in Romania. Eu ma indoiesc insa ca s-ar practica in Romania asa ceva ... poate ceva "continenta" ... ca Tantra ... nu stiu la indemina citor ar putea intra. rolleyes.gif

Acest topic a fost editat de thunder: 27 Mar 2004, 12:20 AM


--------------------
"De fiecare dată cānd Legea decade, cānd dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din cānd īn cānd trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ahriman
mesaj 27 Mar 2004, 12:01 AM
Mesaj #87


Serafim al Viselor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.284
Inscris: 1 March 04
Din: Ploiesti
Forumist Nr.: 2.418



Spui ca articolele sunt "mincinoase" si "defaimatoare";ce argumente contra ai, care sa vina in sprijinul afirmatiilor tale?


--------------------
Violenta este ultimul refugiu al incompetentilor!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
thunder
mesaj 27 Mar 2004, 12:16 AM
Mesaj #88


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



QUOTE (Ahriman @ 27 Mar 2004, 01:01 AM)
Spui ca articolele sunt "mincinoase" si "defaimatoare";ce argumente contra ai, care sa vina in sprijinul afirmatiilor tale?

Mesajele (articolele) in sine. Nu-ti dai seama ca asta ar fi fost o proba pe care SRI-ul si altii o cauta demult sa le-o puna in spate alora din misa ? E o chestia banala de logica si discernamint.
biggrin.gif

Acest topic a fost editat de thunder: 27 Mar 2004, 12:47 AM


--------------------
"De fiecare dată cānd Legea decade, cānd dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din cānd īn cānd trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ahriman
mesaj 27 Mar 2004, 12:22 AM
Mesaj #89


Serafim al Viselor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.284
Inscris: 1 March 04
Din: Ploiesti
Forumist Nr.: 2.418



C frumos!"mesajele in sine"; astea da dovezi! Acceptate in orice instanta din lumea asta! Pana una-alta, as dori ceva palpabil ,cum sunt pozele nud care sunt folosite pentru a acuza MISA!


--------------------
Violenta este ultimul refugiu al incompetentilor!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
thunder
mesaj 27 Mar 2004, 12:48 AM
Mesaj #90


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



QUOTE (Ahriman @ 27 Mar 2004, 01:22 AM)
C frumos!"mesajele in sine"; astea da dovezi! Acceptate in orice instanta din lumea asta!

- si daca sint acceptate .. de ce nu exista la dosar ? rolleyes.gif

QUOTE
Pana una-alta, as dori ceva palpabil ,cum sunt pozele nud care sunt folosite pentru a acuza MISA!


- si eu astept astfel de poze .. eventual unele care nu sint trucate. jamie.gif


--------------------
"De fiecare dată cānd Legea decade, cānd dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din cānd īn cānd trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
thunder
mesaj 27 Mar 2004, 12:50 AM
Mesaj #91


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



QUOTE (Aramis @ 26 Mar 2004, 09:19 PM)
QUOTE (thunder @ 26 Mar 2004, 06:18 PM)
- eu am auzit ca ar fi intradevar "informator". Un informator al lui Dumnezeu.  spoton.gif

Nu am pretentia sa jignesc pe nimeni, dar asta cam suna a blasfemie...


- suna, dar de fapt e o gluma, cu substrat, e adevarat, dar tot o gluma e. ohmy.gif

QUOTE
Nu cred ca exista vreun pasaj prin Biblie in care sa fie specificat faptul ca orgiile sunt pe placul lui Dumnezeu, sau ca El ne indeamna sa facem lucrurile specifice membrilor MISA...


- exista alte carti si texte ezoterice care le specifica hh.gif

- nu stim exact ce fac membri aceia acolo ... cu atit mai putin pressa.

QUOTE
Asa ca afirmatia ta mi se pare cam deplasata...


- asta vom vedea ... in viitor. ph34r.gif

QUOTE
In legatura cu secta, pe mine, personal, ma indispune, mi se pare o mare porcarie si, in acelasi timp, o mare excrocherie...


- cauta ... adevarul ... si pina la urma il vei gasi. Succes !

QUOTE
T. ziceai cu cateva pagini in urma ca esti avocatul MISA, pana acum nu ai prezentat dovezi, ci doar pareri personale, pe care nici o instanta din lume nu ti le-ar accepta (se numesc speculatii..., in cazul in care nu stiai...)


- in cazul in care nu stiai, constitutia Romaniei prevede ca esti NEVINOVAT pina nu se aduc probe care sa dovedeasca aceasta vinovatie, "PREZUMTIA de NEVINOVATIE".

- MISA este cea acuzata, deci aduceti probe dragilor. sorry.gif

- apropos, vezi ca am folosit cuvintul "avocat" intre ghilimele ? jamie.gif

QUOTE
chiar m-am interesat de acest efect binefacator al urinei, care... nu exista... Iti recomand sa deschizi o carte de anatomie elementara si sa citesti ce scrie acolo despre urina, din cate imi amintesc cred ca vei gasi ca e vorba de o forma de eliminare a substantelor nocive din corpul uman...


- nu te-ai interesat unde trebuie.

- eu zic sa studiezi temeinic LINKUL ACESTA si pe urma discutam pe marginea lui ... dar nu aici, REPET, nu aici .. caci e cam off topic si nu stiu citi vor sa auda si sa citeasca despre urina. rolleyes.gif

Acest topic a fost editat de thunder: 27 Mar 2004, 12:52 AM


--------------------
"De fiecare dată cānd Legea decade, cānd dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din cānd īn cānd trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
IO
mesaj 27 Mar 2004, 04:07 AM
Mesaj #92


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.637
Inscris: 20 January 04
Forumist Nr.: 1.907



Observ ca discutia a alunecat mai mult catre urinoterapie si nudism.... frectie la picior de lemn... blink.gif Din partea mea, n-au decat sa-si manance si fecalele si sa stea au naturel calare pe statuia lui Mihai Viteazu de la Universitate. Problemele grave ale MISA sunt in alta parte...

thunder, vad ca n-ai binevoit sa-mi raspunzi la intrebarile legate de chakre.
Cel putin ai putea spune sincer "nu, dom'le, nu stiu la ce te referi!"
Iar daca stii, raspunde!


--------------------
Perseverenta e favorabila.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
thunder
mesaj 27 Mar 2004, 10:22 AM
Mesaj #93


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



QUOTE (RZA @ 27 Mar 2004, 05:07 AM)
Observ ca discutia a alunecat mai mult catre urinoterapie si nudism....

- mda, am vazut. Ce sa le facem ... daca tot insista. rolleyes.gif

QUOTE
Din partea mea, n-au decat sa-si manance si fecalele


- precizez ceva ce presedintele MISA l-a corectat pe acel preot de la emisiunea de la B1 care a spus ca si tine, ceva de genul: "cei care si consuma excrementele". El a spus: se vorbeste de tratamentul cu urina, nu de consumul de fecale, iar acest trament nu inseamna nu inseamna sa bei litri intregi de urina, ci o portiune mica din ea (cica jetul parte din jetul de la mijloc hh.gif ). Se vedea asta si din linkul oferit in mesajele trecute.

- dupa cum se vade, altii sint cei care maninca asa ceva ... chiar daca este la figurat. rolleyes.gif

QUOTE
Problemele grave ale MISA sunt in alta parte...


- unde ? adica ? care ? Ai uitat, acum si aici in topic sint "avocat din oficiu" al MISA-ei. biggrin.gif

QUOTE
thunder, vad ca n-ai binevoit sa-mi raspunzi la intrebarile legate de chakre.
Cel putin ai putea spune sincer "nu, dom'le, nu stiu la ce te referi!"
Iar daca stii, raspunde!


- nu am vazut mesajul ... sa ma uit inapoi sa vad depsre ce e vorba. A fost o avalansa de mesaje pe acest topic si nu am tinut pasul cu toate ... se pare. spoton.gif

- era parca la un moment dat o chestia cu rotirea charelor invers, aia era ?


--------------------
"De fiecare dată cānd Legea decade, cānd dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din cānd īn cānd trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
IO
mesaj 27 Mar 2004, 10:42 AM
Mesaj #94


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.637
Inscris: 20 January 04
Forumist Nr.: 1.907



Da.


--------------------
Perseverenta e favorabila.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Clopotel
mesaj 27 Mar 2004, 11:05 AM
Mesaj #95


Umil servitor la Han
******

Grup: Moderator
Mesaje: 4.051
Inscris: 2 December 03
Forumist Nr.: 1.345



Sa nu se creada ca as fi de partea MISA, din contra, am motivele mele sa nu fiu, am mai spus si inainte. Dar ce treaba are urinoterapia si sexul in grup cu Bivolaru? El le-a inventat? Sunt oameni care practica urinoterapia si sexul in grup fara ca macar sa fi auzit de MISA, de Bivolaru sau de yoga ... si sunt bine mersi, nu se leaga nimeni de ei. In sediile lor mascatii au gasit si PC-uri, aceasta inseamna ca toti care au PC-uri sunt sectanti MISA?! E aberant acest mod de gandire ... dragilor, este o mare mascarada, dar cine nu gandeste, cade usor in ea.

Eu am zis ca de fapt tot circul acesta are al scop. Fara a fi sigur, dar unul din scopuri ar putea fi chiar simpla coincidenta de nume cu un anume Bivolaru, membru marcand pdsrist, care a furat din buzunarul statului cateva milioane de dolari. Dar toti se uita ca Bivolaru, yoghinul, bea urina sau fugareste fecioarele prin ashramuri, si parca nu-i mai intereseaza de banii lor, care nu sunt deloc putini. Eu personal sunt interesat de bani, caci deja mi-am stricat de multe ori masina in gropile Bucurestilor, si astia justifica ca nu au bani sa le acopere. Pai cred si eu ca nu au - o parte din bani i-a luat Bivolaru, nu yoghinu ci ala smecheru, dar noua ni se serveste pe tava yoghinu, ca asta e vinovatu' ...

Or mai fi si alte scopuri - Dumnezeu stiu ce au pedesereii astia in cap, dar e exclus ca yoghinul Bivolaru sa fie motivul principal , caci asta face ce face de peste 10 ani, si in timpul asta, daca era ceva ilegal, cu siguranta ca il ascundeau demult... si sa nu-mi zica mie cineva ca autoritatile nu stiau cu ce se ocupa yoghinul ...
Asa ca, eu zic sa ne gandim mai mult, si sa nu ne uitam prostiti la ce se intampla pe scena, ci la ce e in spatele ei ...


--------------------
Gandurile Mele nu sunt ca gandurile voastre si caile Mele ca ale voastre, zice Domnul.
Si cat de departe sunt cerurile de la pamant, asa de departe sunt judecatile Mele de judecatile voastre si cugetele Mele de cugetele voastre.

(Isaia 55:8.9)


Ortodoxia - Calea intru Hristos - pe pagina 1 indexarea tematica a subiectelor pt. o usoara urmarire...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ahriman
mesaj 27 Mar 2004, 11:26 AM
Mesaj #96


Serafim al Viselor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.284
Inscris: 1 March 04
Din: Ploiesti
Forumist Nr.: 2.418



Cand gresesc, recunosc! Clopotel, ai dreptate! Toata tevatura asta nu e decat o mascarada, o "incercare" de campanie electorala, nereusita; si, cum bine spune lumea, o incercare de a atrage privirile de la adevaratele probleme cu care se confrunta societatea romaneasca! Keep walking!


--------------------
Violenta este ultimul refugiu al incompetentilor!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
thunder
mesaj 27 Mar 2004, 12:00 PM
Mesaj #97


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



QUOTE (Figaro @ 26 Mar 2004, 02:56 PM)
Thunder, nu mi-ai explicat ce era cu respectiva in costum hard-core (nu cunsc terminologia XXX) si cu atmosfera de bordel de pe acolo. Impresia mea despre o miscare spirituala e cu totul alta, nu prea seamana cu o casa de toleranta.

- trecusem de mesajul asta fara sa-l vad .. ah ... ce scapare ar fi fost. ohyeah.gif

- am mai raspuns la intrebarea asta. Imi place insa ideea care razbate in mod "nevinovat" din afirmatia ta:

fie ...

1) stii tu bine cum este atmosfera intr-un bordel (casa de toleranta) si ai observat asemanarea dintre ce sti tu si ce ai vazut la tv la ceea ce mass media atribuia in mod NEDOVEDIT a fi "locuinta MISA".

fie ...

2) nu stii cum e atmosfera intr-un bordel dar dai cu presupusul si ii acuzi pe altii de ce ceva ce tu NU CUNOSTI, adica faci afirmatii calomnioase ... mai pe romaneste, BIRFE domnule, BIRFE ! Calomnii ar fi fost daca iti prrezentai si identitatea, dar cum te ascunzi in spatele unui "nick", afirmatiile tale in acest sens (context) ramin la stadiul de BIRFE.

QUOTE
Cat despre obiectivitatea ziaristilor iti pot da si o proba:

QUOTE

Cinci studente din Iasi, internate la Psihiatrie din cauza MISA

Cinci tinere din Iasi, membre ale Miscarii de Integrare Spirituala in Absolut (MISA), condusa de Gregorian Bivolaru, au ajuns in ultimii ani la Spitalul Universitar de Psihiatrie “Socola”, cu tulburari de personalitate, fiind internate dupa mai multe tentative de sinucidere. Conform doctorilor de la acest spital, dupa citeva luni de tratament, trei dintre fete si-au revenit, dar au ramas cu sechele.
“Fetele au fost internate in perioada 1990-2000, dar ceea ce m-a frapat era faptul ca toate erau foarte frumoase si proveneau din familii bine plasate financiar, dar si intelectual”, a declarat dr. Virginia Marinescu, medic primar in cadrul Pavilionului I Femei, care s-a ocupat de fete. In momentul internarii, tinerele facusera psihoze, aveau halucinatii si insomnie, sustineau ca sint urmarite pe strada, ca telefonul le este ascultat. “Erau intr-o permanenta alerta. Imi spuneau ca nu inteleg de ce oamenii nu pricep ca MISA inseamna normalitatea si viitorul”, explica dr. Marinescu. De altfel, fetele au fost internate la cererea familiilor, care le-au spus medicilor ca nu le mai recunosc. “Din tinerele calde, afective, devenisera niste straine, prezentau tulburari de comportament, erau agresive si prezentau o aversiune fata de parinti”, a precizat doctorul. In cele din urma, doar trei dintre aceste tinere au reusit sa-si revina partial. “M-am intilnit, in timp, cu parintii lor. Fetele care isi revenisera nu acceptau nicicum sa redeschida subiectul MISA. De celelalte nu prea mai stiu, s-au mutat din oras, cred”, a afirmat medicul.




- multumesc pt. aceasta noua ridicare a mingii la fileu. ohyeah.gif

- cele cinci fete, daca o fi reala informatia, caci e ciudat ca nu se dau nume ... si dovezi concrete, sint bagate in spital de nebuni de PARINTII lor, nu de MISA. Informatiile obtinute de fete in noul anturaj initiatic, le-a facut pe acestea sa inteleaga anumite lucruri pe care in stare lor profana, de dinainte de practica yoga, nu le erau cunoscute. Aceste adevaruri sint "cutremuratoare" pt. un om profan, cu o cultura spirituala ezoterica ZERO, care tinde catre MINUS infinit ... asa ca e firesc sa apara "conflictul" intre copii (destupati la minte) si parinti (incuiati la minte), conservatori, ignoranti si rauvoitori.

- MISA si-a inceput activitatea in 1999, deci este putin probabil ca oamenii sa "inebuneasca" intr-un timp atit de scurt in urma practicii yoga, chiar si eronat practicata. Din afirmatiile spicuite de mass media si doctori nu reiese nebunia fetelor, ci LUCIDITATEA lor:

"MISA inseamna normalitatea si viitorul",

- a fi integrat pe o cale spirituala si a aduce spiritualitatea in viata si in lume de ceva "normal" dpdv ezoteric ... evident, nu si dpdv al oamenilor profani, care cred ca viata inseamna "sex, servici, casnicie, copii, tv, imbracaminte, bautura, alcoolul, cafeaua, tutunul etc". Cind o persoana nu (mai) gindeste asa, a "deviat", a "inebunit" ... din perpectiva acestor oameni profani.

- adevarurile spirituale produc adevarate "furtuni" in societate, in familie samd. Unii pricep adevarurile si incep sa le urmeze, altii nu le pricep si de aici tensiunea, scandalul si tendinta celor incastrati in anumite limite de a-l "aduce la normalitate" pe cel care a iesit din limitele auto-impuse. Iisus a prezentat aceste situatii conjuncturale f. elocvent.

Mt 10:34

34 Să nu credeţi că am venit s'aduc pacea pe pămīnt; n'am venit să aduc pacea, ci sabia.
35 Căci am venit să despart pe fiu de tatăl său, pe fiică de mamă-sa, şi pe noră de soacră-sa.
36 Şi omul va avea de vrăjmaşi chiar pe cei din casa lui.


Sabia reprezinta aici "sabia discernamintului spiritual" oferita de accesul la anumite adevaruri spirituale superioare.

Din tinerele calde, afective, devenisera niste straine, prezentau tulburari de comportament, erau agresive si prezentau o aversiune fata de parinti

- mi se pare normal sa fie "agresive" cind le forteaza sa manince carne, nu le lasa libertatea de alegere, sa urmeze o cale spirituala samd. Cum sa nu ai o astfel de aversiune, cum sa nu exista situatii de "copii plecati de acasa" in cadrul MISA, cind se intilnesc cu obscurantismul si ignoranta acelor parinti ?

- acesta este motivul pt. care "pling" parintii dupa "copii" (unii dintre ei sint la 20, 25, 30 de ani) fugiti de acasa la MISA.

QUOTE
Ce parere ai? E un articol partinitor sau nu? Dar daca ti-as spune ca stiu persoana semi-dusa, integrata aproape total in absolutul eteric? Poate discutam impreuna la un pahar de urina...


- este un articol ca mai toate aceste articole din mass media, MINCINOS, unde amesteca citeva adevaruri cu o multme de minciuni si afirmatii rupte din context.

- "semi-dusa" in opinia ta

- ideea de "Integrare in Absolut" este referitoare la starea de reintoarcere la Dumnezeu Tatal, de "re-legare" de ceea ce te-au rupt cindva, de Dumnezeu. Cam asta urmarete si o religie autentica. RELIGERE - relegare ... adica sa ajngi la starea de indumnezeire. Probabil ca au ales formularea aceasta cu Absolutul pt. a nu crea repulsie fata de cei atei, care, dupa cum s-a spus, au fost multi care au "imbratisat" cursul de yoga si au ajuns niste credinciosi, si, paradoxal, si niste crestini.

- etericul, sau altfel spus planul eteric este forma imediat superioara planului fizic. Corpul eteric este putin mai mare (1-2 degete) fata de corpul fizica si ii urmeaza formele acestuia. Energia eterica este o energie de "intermediere" intre planul astral si energiile astrale si chiar mai subtile si corpul fizic. Afirmatia "absolutul eteric" este o INEPTIE si o ABERATIE dpdv ezoteric.

- nu servesc urina, ci doar am sustinut autenticitatea acestui tratament. Probabil ca daca vreodata starea de sanatate ma va forta sa aplic acest trament ... o voi face. Daca alti nu au murit ... nici eu nu voi muri. ohyeah.gif

- daca te atrage idee, pot pastra o doza pt. paharul tau. Eu voi folosi eventual niste suc de soc ... sa fiu cit mai in ton cu tine. rofl.gif

Acest topic a fost editat de thunder: 27 Mar 2004, 12:03 PM


--------------------
"De fiecare dată cānd Legea decade, cānd dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din cānd īn cānd trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
thunder
mesaj 27 Mar 2004, 12:07 PM
Mesaj #98


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



QUOTE (nefertiti @ 26 Mar 2004, 03:14 PM)
Pai, si eu il intrebam pe Thunder daca recunoaste ca acele imagini aduceau a bordel. Probabil ca nu vrea sa vada aceste intrebari.

Eu nu am ajuns la acele intrebari, voi in schimb evitati cu strajnicie multe din intrebarile si problemle pe care eu vi le-am ridicat. Eu va "disec" fiecare mesaj, pasaj ... voi insa ... capul in pamint ca strutul . Atentie, va vad juratii cum va fofilati si trag concluziile de rigoare. hh.gif rofl.gif


--------------------
"De fiecare dată cānd Legea decade, cānd dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din cānd īn cānd trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 27 Mar 2004, 12:28 PM
Mesaj #99


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



Sa fiu sincer eu ma distrez maxim de toata tevatura.
Ce interesant este ca habar n-aveam pina acum ca e infractiune sa detii reviste/casete porno, sau sa le imparti si cu altii. Sa zic repede la tipul de la inchirieri ca o sa il lege.

Si ma gindesc ca e interzis sa te distrezi la gramada, acuma o sa fie si mai multi curiosi ca tocmai e ilegal, automat e trendy (ma gindesc serios sa renunt la virginitate, devine interesant)

Bomboana pe coliva e numarul adeptilor, pare ca de la mine din bloc doar eu nu m-am inscris...

Acest topic a fost editat de mutulica: 27 Mar 2004, 12:29 PM


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
thunder
mesaj 27 Mar 2004, 12:42 PM
Mesaj #100


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



QUOTE (nefertiti @ 26 Mar 2004, 03:14 PM)
MARTURIILE A DOI FOSTI MEMBRI MISA: „HRISTOS, YOGHIN!?“

Daca ne apucam sa comentam toate aberatiile aparute pe net deviem de la subiect si de la ideea de a expune parerile personale in special, nu ce au scris altii. Asa ... luam si eu articile intregi de le site-urile pro-misa si le expuneam aici si gata cu topicul ... "ucideam" in fasa. Asta doriti, sau evidentierea adevarului prin propriile noastre minti si deductii ? Evident, ne folosim si de citate, dar exagerarile deja nu aduc ceva bun unui "dialog". Acum, sa comentam de data asta afirmatiile "ex-yoghinilor"

QUOTE
MARTURIILE A DOI FOSTI MEMBRI MISA: „HRISTOS, YOGHIN!?“


Din cele cunoscute de mine MISA nu a facut afirmatii de genul "Iisus - yoghin". Ca exista posibilitate ca El sa fi studiat anumit cai spirituale in Orient ... e altceva. Aceste afirmati s-au facut pe baza unor cercetari ale unor documente vechi gasite in Orient. Viitorul ne va elucida in privinta asta.

QUOTE
Silviu A.: „Intr-o zi instructorul ne aduce in sala un numar de fotografii tip poster cu cei mai renumiti maestri yoghini fiecare cu titlul sau, dar printre ei Hristos!!! Hristos yoghin!?


- intimplator, sau poate neintimplator, am vazut si eu acel afis, dar nu scrie pe el "maestri yoghini", ci mai degraba o denumire generica, ca de ex: "SRI Yukteswar". Afisul este conceput pt. a facilita accesul si intermedierea constintei personale cu constiinta acelui spirit divin al fiecarui maestru spiritual in parte, prin intermediul pozei ... stindu-se ca astfel se poate face mai usor "legatura" intre constiinta noastra si a acelui spirit divin.

QUOTE
Eu stiam ca Hristos e Dumnezeu!


- eu stiam ca e FIUL lui Dumnezeu, nu Dumnezeu. Dumnezeu poate fi ca reprezentant al Sau, ca parte din El ... dar nu El in totalitate.

QUOTE
Aud pe acolo, pe la instructor, ca ar fi o reincarnare a lui Rama-Krishna, unul dintre cei mai indragiti maestri indieni care a ajuns la desavarsire pe calea Tantra Yoga, un stil de yoga prin care se ajunge la desavarsire prin contact sexual!
Nedumerire totala.


- din start se recunoaste stilul manipulator in care este scris articolul prin care se urmareste o amplificare a repulsiei crestinului dogmatic si ignorant fara de realitatea prezentata de MISA si de MSIA in general. Astfel, prin introducera in text a cuvintelor cheie: "reincarnare", "maestri indieni" (ideea de pagini), "tantra", "yoga", contact sexual, adica "sexul" ... se obtine o stare de repulsie cumulata trezind in respectivul o energie distorsionata si deviata si o inchidere a sufletului si o inregimentare in "armata inconstientilor" care vor "lupta" impotriva a tot ce nu e "crestinsm" si nu e identic cu "dogma" acceptata. Cu alte cuvinte .. ii "monteaza" pe acesti sarmani inconstieti impotriva "usmanilor" lor .. iar acestia, "slabi de inger", se lasa pacaliti si manipulati si fac fara sa stie si fara sa vrea voia tatalui minciunii.

- alta aberatie este sa spui ca Iisus ar fi incarnarea lui Rama Krishna cind Iisus a trait cu mult timp inainte de Rama Krishna ... care in paranteza fie spus, a propovaduit faptul ca TOATE religiile te conduc la aceiasi realitate, la acelasi Dumnezeu. Experienta sa in aceasta directie este cutremuratoare. Ajuns deja la o anumita stare de trezire spirituala, el a dorit sa verifice unde conduce o alta religie, si a ales crestinismul. El a abordat "metodologia" crestina si in 3 (TREI) zile el a ajuns la starea de mintuire in forma sa crestina, exclamind (reproducere aproximativa) mai apoi: "toate religiile conduc in acelasi loc, la acelasi Dumnezeu", propovaduind mai apoi egalitatea religiilor autentice.

QUOTE
De asemenea, si experientele in grup. Erau foarte multi care in timpul exercitiilor scoteau niste zgomote urate si cadeau lesinati.


- hai mai, sa fim seriosi. Oricine a practicat cit de cit yoga stie ca asa ceva este o exagerare. Yoga se practica in liniste, nu se tipa ca la artele martiale. cry.gif
- rar pot apare anumite "ingnituri" cind energia Kundalini urca ceva mai in forta pe coloana ... dar de aici si pina la a spune "zgomonte urite" si lesinuri ... e cale lunga.

QUOTE
Instructorul ne spunea ca sunt neelevati, adica sunt necurati la anumite centre de forta, care reprezinta anumite niveluri de elevare spirituala, dupa parerea lor, si ca nu trebuie sa ne tulburam.


- ideea cu nepurificarea structurilor este autentica.

QUOTE
Aceste exercitii le invatam si practicam acolo in grup si fiecare singur acasa. Aveam sedinte de meditatie la ore fixe, care trebuia sa le faca fiecare acasa, fiind controlate telepatic de la distanta de instructor sau chiar de la Bucuresti de Bivolaru, din cate am inteles.“


- sustinute si coordonate, nu controlate ...


--------------------
"De fiecare dată cānd Legea decade, cānd dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din cānd īn cānd trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Clopotel
mesaj 27 Mar 2004, 01:07 PM
Mesaj #101


Umil servitor la Han
******

Grup: Moderator
Mesaje: 4.051
Inscris: 2 December 03
Forumist Nr.: 1.345



Thunder, sunt foarte interesante vorbele tale, dar ele ar face parte dintr-un topic dedicat yoga. Aici prea putini sunt interesati daca mesterul Bivolarul face remote control la discipolii lui. Aici se discuta de "cazul Bivolaru" ca a facut multa valva. Unii sunt oripilati ca bea urina, alti ca are multe gagici. Altii ca le-au luat-o razna copiii, ca Misa le-a spalat creieru'. Ca le-au gasit PC-uri acasa, si casete video. Tuca sau Nasu se lega de studiile lui, adica pe astia chiar nu-i duce capul sa inteleaga ca yoga sau alte tehnici pot fi facute si de oameni care n-au terminat informatica. Astia sunt in stare sa-l combata chiar pe Isus, ca nu a reusit sa faca nici macar liceul agricol.

Intelegi - problema e in alta parte - nu se vrea o dezbatere yoga. O astfel de dezbatere ar fi cu adevarat interesanta, si acolo intr-adevar s-ar putea discuta si despre cazul MISA.

Ei aduc yoga in discutie ca un pretext, de aceea au venit si popii la TV, ca sa nu le ia enoriasii. Din pacate, astia nu-si dau seama ca intre yoga si religie este o distanta enorma. Daca Bivolaru se ocupa de karate sau masaj tailandez, atunci sa vezi ce spectacole vedeai. Cu ochi negrii, cu oameni imbracati in alb si legati cu braie colorate la mijloc - un fel de sectanti satanisti care propovaduiesc violenta fizica. Sau cu fatuci care fac masaj chiar pe pielea goala - o mare blasfemie si o pornografie in toata regula.

Eu nu sunt specialist in yoga, dar stiu atat incat sa-mi dau seama ca ce fac astia la MISA, sunt un pic pe langa, dar, repet, si ce daca - atat timp cat nu incalca legea, cat nu racoleaza cu forta - ce sa ai cu ei? Eu vreau de fapt sa-mi recuperez banii de la Bivolaru celalalt ... pe yoghin il uitasem demult .... de aceea spun ca acest Bivolaru nu este un caz, celalalt in schimb da ...

Acest topic a fost editat de Clopotel: 27 Mar 2004, 01:08 PM


--------------------
Gandurile Mele nu sunt ca gandurile voastre si caile Mele ca ale voastre, zice Domnul.
Si cat de departe sunt cerurile de la pamant, asa de departe sunt judecatile Mele de judecatile voastre si cugetele Mele de cugetele voastre.

(Isaia 55:8.9)


Ortodoxia - Calea intru Hristos - pe pagina 1 indexarea tematica a subiectelor pt. o usoara urmarire...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
thunder
mesaj 27 Mar 2004, 01:28 PM
Mesaj #102


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



QUOTE (March @ 26 Mar 2004, 03:29 PM)
QUOTE (gypsyhart @ 26 Mar 2004, 01:58 PM)
AM urmarit si mare parte din emisiunea nasului de la B1 cu Dl.CAtrina (presedintele MISA) invitat alaturi de un preot si un psihiatru (Florin Tudose parca il cheama). In emisiunea de care am zis a fost redifuzat un interviu cu G.Bivolaru din cadrul unei emisiuni mai vechi.


Acest psihiatru Florin Tudose a fost dezamagitor in modul cum isi sustinea argumentele contra acestei miscari

rofl.gif

Era hazliu ce mare descoperire a facut el cu "meseria" pe care o are "bolnavul" pe care il "examineaza". Gasise ceva boala si pt. presedintele MISA ... la meseria de inginer electronist. hh.gif

QUOTE
iar cat despre acel popa ... un Torquemada mititel. 


- asta era cel cu Inchizita ? hh.gif

- sincer sa fiu, vorbea cam urit pt. un preot.

QUOTE
Moderatorul ? Jalnic ca de obicei. Grosolan in comportament fata de avocata care , bine a procedat, i-a parasit emisiunea, si


- mda, adevarat jalnic. Nu-i inteleg de ce ai dat acele reluari din emisiunea anterioara cu dl. Bivolaru, caci de acolo reiesea ceva benefic si un cistig de cauza pt. MISA. Au uitat se pare ca la vremea respectiva au considerat un fiasco actiunea lor de "demascare" si "denigrare" a MISA si a dlui Bivolaru si mai mult s-au facut de ris si de plins decit sa arate opiniei publice "adevarurile" lor. Atunci si-au dat seama de asta, probabil sefii din umbra yikes.gif si nu au mai dat emisiunea in reluare, cum, era programat in programul lor de emisiuni tv. smile.gif

- imi pare rau ca nu am apucat emisiune de la inceput si am scapat magarile lui fata de avocata, dar am inteles ca si ea a punctat destul de "incisiv" anumite lucruri.

QUOTE
apoi deplasatele sale insistente privind  metoda de prelugire a penisului si a cresterii potentei !


rofl.gif rofl.gif rofl.gif

- la taxat si dl N. Catrina la un moment dat pe tema asta a "insistentelor" aberante in cazul unei emisiuni care se prezenta "Cazul Bivolaru", nu "marirea penisului". ohyeah.gif ... si ce s-a mai basicat fraierul de aceasta "punctare" a lui NC.

QUOTE
Spre cinstea lui , Tuca s-a comportat onorabil cu invitatul sau Gr. Bivolaru.


- adevarat. Nu ma asteptam ... si el intervenea peste vorbitor ... dar nu era asa magar...

- si, degeaba a disimulat el ca nu a simtit nimic la "minut de fericire" caci s-a vazut clar, la sfirsitul emisiunii, devenise sentimental si isi expunea mici intimitati sufletesti. Era parca un ALT Tuca ! jamie.gif


--------------------
"De fiecare dată cānd Legea decade, cānd dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din cānd īn cānd trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
thunder
mesaj 27 Mar 2004, 02:35 PM
Mesaj #103


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



QUOTE (Clopotel @ 27 Mar 2004, 02:07 PM)
Thunder, sunt foarte interesante vorbele tale, dar ele ar face parte dintr-un topic dedicat yoga.

Nu e chiar asa cum spui tu. Diferiti useri au facut afirmatii tendentioase vis a vis de MISA, dar si de yoga. Ei chiar au postat citate unde yoga era efectiv "jignita". Se faceau aluzii la "neautenticitatea" statutului de profesor yoga al d-lui. Bivolaru. Eu am precizat si citeva amanunte care erau fie argumente la afirmatile mele fie contra-argumente la afirmatiile lor. Totul se leaga, chiar si micile paranteze, zic eu.

QUOTE
Aici prea putini sunt interesati daca mesterul Bivolarul face remote control la discipolii lui.


- cu toate acestea, ca "avocat din oficiu" ma simt "obligat" sa punctez aceasta inexactitate a "dovezilor" aduse pe martorul cu pricina ... si la aceasta forma de manipulare abila cu care se urmareste influentarea juriului. smile.gif

QUOTE
Aici se discuta de "cazul Bivolaru" ca a facut multa valva.


- asta fac si eu, raspund cu multa "vilva" pe tema data...

QUOTE
Unii sunt oripilati ca bea urina, alti ca are multe gagici. Altii ca le-au luat-o razna copiii, ca Misa le-a spalat creieru'. Ca le-au gasit PC-uri acasa, si casete video.


- fiecare isi manifeste limitele zic eu ... si nu intimplator acest "scandal" oglindeste in parte problemele si limitele cu care se confrunta fiecare dintre cei care analizeaza situatia si apoi fac diferite afirmatii.

- pe tine de ex. care parte te deranjeaza vis a vis de MISA?

QUOTE
Tuca sau Nasu se lega de studiile lui, adica pe astia chiar nu-i duce capul sa inteleaga ca yoga sau alte tehnici pot fi facute si de oameni care n-au terminat informatica. Astia sunt in stare sa-l combata chiar pe Isus, ca nu a reusit sa faca nici macar liceul agricol.


- de acord.

QUOTE
Intelegi - problema e in alta parte - nu se vrea o dezbatere yoga. O astfel de dezbatere ar fi cu adevarat interesanta, si acolo intr-adevar s-ar putea discuta si despre cazul MISA.


- nu poti rupe de context acest scandal. Pina la urma oamenii vor deveni constienti ca de fapt toata aceasta campanie defaimatoare impotriva MISA & Bivolaru este pt. ca anumite cercuri oculte mai putin benefice au sesizat ca aceasta yoga, asa cum o prezinta invatatura MISA, atrage dupa sine o trezire spirituala la nivel de mase ... si este EXACT ceea ce NU VOR aceste cercuri (grupuri) non-divine, pt. ca odata trezite, masele nu mai pot fi manipulate. Din acelasi motiv se tot bat clopotele (pt. tine clopotelele biggrin.gif) pt. o asa zisa "scoatere in afara legii" a MISA-ei.

- Se pare ca le este o FRICA cumplita de MISA ... de se arunca cu atita furie asupra ei. Daca se va continua asa, se va ajunge la o furie similara cu aceea a fariseilor vis a vis de Iisus si "secta" Sa. Pastrind proportiile, lucrurile se aseamana uimitor. Si MISA si gruparea primilor crestini sint considerate a fi "secte" de catre cei care i-au "fugarit".

- Actiunea mascatilor este dictata de sus, zic eu mai sus decit au spus oficialii MISA ... si se urmareste anihilarea gruparii MISA... si neintimplator acei initiati de care voi aminti mai jos au ales ca moment de actiuni exact perioada de dinainte de Paste, au numit actiunea CHRIST, iar inainte cu EXACT o zi, mai peste tot se flutura sloganul: "sa eradicam prostitutia, sa prindem pestele cel mare". Cine e fratilor aceste peste cel mare ? Nu vedem in acesta un alt mesaj "codat" expus "fratilor" de breasla si indirect o recunoastere a faptului ca pina si ei, dusmanii MISA recunosc ca dl. Bivolaru este "pestele cel mare" ??? Neintimplator, dinsul este nascut in zodia pestilor. Acestea sint aspecte care scapa multora ... si nu pot face anumite conexiuni inteligente ... dar totusi ... exista un Dumnezeu ... si stie El pina la urma cui sa puna in "condei" aceste adevaruri si conexiuni.

- daca MISA e benefica, rezulta ca si yoga predata la MISA e benefica si chiar divina. Poate si alte aplicatii yoga ale altor persoane din tara sint benefice organismului, dar nu au aceasta calitatea divinatorie precum a invataturilor MISA si din acest motiv, aceste grupuri si persoane nu sint atacati si vinati de mass media, biserica samd. Este absolut straniu cum de acel preot care denigra invatatura yoga, il cita pe Mario Sorin Vasilescu (un alt asa zis prof de yoga) ca ar fi zis si facut vis a vis de MISA si de yoga. E ca si cum ai folosi argumentele satanei pt. a-l apara pe Dumnezeu. Chiar nu a sesizat nimeni aceasta inadvertenta ???

- pai atunci, ce mai asteptati, deschideti un alt topic cu "yoga autentica", sau "yoga a la MISA si yoga a la Orient", sau "a la alti mesteri din Romania. Astept cu interes un astfel de dialog initiatic. rolleyes.gif

QUOTE
Ei aduc yoga in discutie ca un pretext, de aceea au venit si popii la TV, ca sa nu le ia enoriasii.


- eu cred ca mai degraba s-a urmarit o stricare si mai mare a imaginii MISA si prin intermediul "vocii bisericii" care este urmata in mod orbesc de cei slabi la minte si de inger pt. a-i "monta" impotriva MISA. Este o metoda initiatica abila de manipulare satanica prin care se urmareste "incitarea" si "montarea" mai multor persoane impotriva unui grup sau a unei persoane pt. ca in felul asta, prin intermediul acestor fiinte manipulate, sa fie directionate energii malefice de opunere si chiar malefice catre acea perosana sau grup de persoane. Se stie ca NUMAI omul este capabil sa receptioneze si sa emita energii subtile in mod constient, insa abil manipulat, creindu-i anumite stari, sa astraga in aura lor acele energii si apoi sa le dea si "tinta" emisiei lor. Poate nu esti constient de gravitatea acestor actiuni manipulatorii de tip initiatic satanic, facute mai ales prin intermediul mass mediei, al "zvonurilor" samd ... dar cel in cauza este asaltat de energia respectiva ce provine de la emisia (gindirea) a mii de oameni.

- Daca ar exista un fel de tribunal initiatic, ezoteric, aceasta actiune a mass mediei ar fi GRAV incriminata si aspru pedepsita. Gindeste-te, la un moment dat apare o informatie in presa. de ex. "marcelica este o fiinta demonizata (bolnava psihic, etc)". Aceasta situatie implica o stare de posedare demoniaca (sau boala psihica etc) a acelui marcelica, deci o prezenta in aura sa a unei energii malefice (dizarmoniase, perturbatoare etc) de o "cantitate" X. In momentul in care mii sau milioane de oameni gindesc despre el acest lucru, ei efectiv suprapun peste el aceasta "matrice" a starii de fiinta posedata, si in felul asta o energie colosala malefica (X imultit cu Y imultit cu Z, unde Y este numarul de peroane, iar Z ar fi un coeficient de multiplicare functie de cite perosoane gindesc la unison acel ceva perturbator) vine catre acea fiinta. Chiar daca nu se se stie clar aceasta, in mediul profan, e bine sa se afle ... macar acum si aici, pe acest forum (si de aici mai departe prin cei care citesc si inteleg gravitatea acestei situatii si care duc mai departe informatia si al altii si in alte locuri) ... ca aceasta este o forma de magie neagra, pe care anumiti initiati malefici o cunosc si o folosesc. Ei se folosesc de mass media si de niste sarmani reporteri, care la fara sa stie, se baga intr-o situatie CUMPLITA in existenta lor. Raul facut de ei nu mai poate fi reparat, nici macar cu o dezmintire ulterioara vis a vis de minciuna expusa antetior, sau de un asa zis "drept la replica". Chiar daca multi de aici nu stiu aceste aspecte inititice, nu le iau in considerare sau le iau in bataie de joc ... aceste aspecte exista si sint reale si nu le putem rupe de contextul intregii situatii si evenimente. Poate ca ei pot sa treaca cu vederea ... dar eu, ca "avocat din oficiu", ma simt "obligat" sa prezint adevarul juratilor. rolleyes.gif

QUOTE
Din pacate, astia nu-si dau seama ca intre yoga si religie este o distanta enorma.


- in parte exista, in parte nu exista o asa mare distanta. Ambele conduc in acelasi loc ... si consider ca s-a ales bine locul de expunere a acestui topic, intrucit el este oarecum "DINCOLO DE RATIUNE".

QUOTE
Eu nu sunt specialist in yoga


- eu sint ohyeah.gif ... in parte sorry.gif

QUOTE
dar stiu atat incat sa-mi dau seama ca ce fac astia la MISA, sunt un pic pe langa, dar, repet, si ce daca - atat timp cat nu incalca legea, cat nu racoleaza cu forta - ce sa ai cu ei?


- eu sint de alta parere. Eu consider ca e bine sa fie demascata si dezvaluita orcie minciuna, sau cel putin acele minciuni care cu adevarat produc pagube fiintei, mai ales spiritual, singurul lucru care cu adevarat conteaza ... si care ramine .. chiar si dupa moartea fizica. Se spune ca "daca iubire nu e, nimic nu e" .. dar eu as completa cu: "daca adevar nu e ... minciuna si eroare e".

QUOTE
Eu vreau de fapt sa-mi recuperez banii de la Bivolaru celalalt ... pe yoghin il uitasem demult .... de aceea spun ca acest Bivolaru nu este un caz, celalalt in schimb da ...


- succes la recuperare ! thumb_yello.gif

Acest topic a fost editat de thunder: 27 Mar 2004, 02:42 PM


--------------------
"De fiecare dată cānd Legea decade, cānd dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din cānd īn cānd trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 27 Mar 2004, 02:38 PM
Mesaj #104


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



@Thunder - am vazut si eu la tv chestii filmate de la adunarile lu' guru, cu guru la mijloc. pai daca aia era yoga ce faceau eu acolo, eu sunt sultanul marocului... si ma opresc aici

- despre momentul de fericire pot sa spun ca gratie unui amic de al meu pot jura ca a existat, si chiar s-a perpetuat. Nu e chiar fericire ci mai degraba o stare de bine. el a avut-o pe moment, ca s-a distrat la maxim cind l-a vazut pe guru cum se maimutareste, si noi ceilalti, ritanii de nu au urmarit emisiunea, ne-am distrat si mai tare cind amicul ne-a aratat cum transmitea guru momentele de fericire cosmica. era sa mor de atita fericire ca m-am inecat cu mincarea de ris.


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
thunder
mesaj 27 Mar 2004, 02:56 PM
Mesaj #105


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



QUOTE (mutulica @ 27 Mar 2004, 03:38 PM)
@Thunder - am vazut si eu la tv chestii filmate de la adunarile lu' guru, cu guru la mijloc. pai daca aia era yoga ce faceau eu acolo, eu sunt sultanul marocului... si ma opresc aici

- nu stiu la ce te referi, dar sigur nu erau filmate de la activitatile SPECIFICE yoga. Pe scurt, am vazut si eu acele 3 minute de prezentare de la emisiunea lui Tuca. Cu toatea ca ce era acolo era frumos si divin, numai verificind pe propria piele poti afla daca e yoga sau nu, daca iti va fi bine sau nu.

QUOTE
- despre momentul de fericire pot sa spun ca gratie unui amic de al meu pot jura ca a existat, si chiar s-a perpetuat. Nu e chiar fericire ci mai degraba o stare de bine. el a avut-o pe moment, ca s-a distrat la maxim cind l-a vazut pe guru cum se maimutareste, si noi ceilalti, ritanii de nu au urmarit emisiunea, ne-am distrat si mai tare cind amicul ne-a aratat cum transmitea guru momentele de fericire cosmica. era sa mor de atita fericire ca m-am inecat cu mincarea de ris.


- ce sa zic ... fiecare cu ce poate.

- exterior vorbind, da, si eu am fost surprins de atitudinea corporala a d-lui Bivolaru ... dar launtric vorbind (acolo unde se pare ca tu si amicul tau nu aveti acces) ... s-a simtit cu adevarat o stare de fericire ... cel putin eu am simtit-o ... si chiar si in reluare, cind am vizionat inregistrarea de pe site-ul lui Tuca. Cine vrea sa reevoce starea de atunci, poate viziona acel "minute" chiar mai multe minute la rind, prin repetare.


--------------------
"De fiecare dată cānd Legea decade, cānd dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din cānd īn cānd trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Closed TopicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 27 April 2024 - 01:40 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman