HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V  < 1 2  
Closed TopicStart new topic
> Atentat Cu Bombe La Madrid, Un alt 11 de sange...
March
mesaj 13 Mar 2004, 04:20 PM
Mesaj #36


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Dupa ultimile informatii : 8 romani sunt morti, 7 disparuti si 24 se afla in spitale.

Dumnezeu sa-i ierte si sa-i odihneasca pe cei morti .


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
sfantul
mesaj 13 Mar 2004, 04:47 PM
Mesaj #37


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 35
Inscris: 5 February 04
Forumist Nr.: 2.098



Amin


--------------------
Life is too short to be wasted
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jazz
mesaj 13 Mar 2004, 05:03 PM
Mesaj #38


Haiduc
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.002
Inscris: 17 January 04
Din: Ann Arbor
Forumist Nr.: 1.865



Am auzit de cateva ori inregistrarea apelului telefonic al unei femei aflate in unul dintre trenuri... Am auzit doua dintre explozii... E absolut cutremurator...
Stiti ce mi-e mie ciuda? Ca intotdeauna platesc cei care sunt nevinovati. Daca au ceva cu cei care iau decizii, de ce pana la urma tot cei nevinovati platesc?

Si eu am citit pe undeva ceea ce spunea Sorin, ETA avertizeaza inainte. sad.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 13 Mar 2004, 05:03 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
sfantul
mesaj 13 Mar 2004, 05:09 PM
Mesaj #39


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 35
Inscris: 5 February 04
Forumist Nr.: 2.098



Acest atac aminteste de cel de pe 11/9 si se pare ca Al-Qaida ar fi in spatele lui.
Referitor la intrebarea ta Jasmine,acesta e scopul terorismului: sa destabilizeze si sa vare teroare si teama in sufletul oamenilor, sa-ti fie frica sa mergi cu autobuzul sau sa intri in vreun mall.
Acuma si Europa va trebui sa se obisnuiasca cu o noua stare de lucruri...


--------------------
Life is too short to be wasted
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jazz
mesaj 13 Mar 2004, 05:31 PM
Mesaj #40


Haiduc
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.002
Inscris: 17 January 04
Din: Ann Arbor
Forumist Nr.: 1.865



Stiu, Sfantule, intrebarea mea era retorica.... sad.gif sad.gif sad.gif
Io ma gandeam asa in naivitatea mea ca se mai prabusesc avioanele, se mai scufunda navele, mai are omu' un accident cu masina numa' Air Force One nu se mai prabuseste... Nu zic ca asta ar rezolva problemele da' macar asa, ca toate au un inceput... Devin rautacioasa si asta nu ajuta cu nimic pe cei morti pana acum in atentatele teroriste.
Dragii mei, ma repet, daca acolo unde locuiti voi sunt marsuri de protest mergeti macar pentru zece minute, va spun din suflet ca o sa simtiti ca faceti ceva, ca se micsoreaza sentimentul ala de neputinta pe care il are un spectator...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 13 Mar 2004, 10:13 PM
Mesaj #41


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Ultima ora :

Ministrul de interne spaniol a anuntat ca au fost arestati, la Madrid, 3 marocani si doi indieni care au fost gasiti asupra lor cu probe care ii leaga direct de actul terorist de la Madrid.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
secunda
mesaj 13 Mar 2004, 11:26 PM
Mesaj #42


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.034
Inscris: 22 September 03
Din: brasov
Forumist Nr.: 824



Am inceput de 3-4 ori acest mesaj. Nu stiu ce sa zic...

Ca ma doare, ca am vazut un barbat spaniol plangand dupa ce a vorbit cateva minute cu cei de acasa (alta localitate decat Madrid) si am fost neputincioasa si sa il imbratisez de teama ca s-ar prabusi cu totul, ca un prieten mi-a zis ca atentatul i-a amintit de Eliade si a lui Istorie a religiilor in care spune ca secolul 21 va fi al religiei, al musulmanilor -ceva de genul asta, ca si pentru atentatul din 11 septembrie au exista voci ce l-au aprobat, ca totul se va reduce in istorie la politica si statistica, ca nu stiu cum pot alina o astfel de durere...

In fine... mai bine nu mai zic nimic, doar tac.

E sufletul in doliu.

cry.gif sad.gif cry.gif


--------------------
iubeste timpul si mie lasa-mi dorul
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistinguett
mesaj 13 Mar 2004, 11:33 PM
Mesaj #43


Cea Mai Impaciuitoare Forumista din 2003
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.395
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 240



Secunda, la atentatul din 9/11 au fost persoane care l-au asteptat sa se intample, cocotati pe acoperisuri peste raul Hudson, si au dansat de fericire cand s-a intamplat. Si au filmat momentul, ca sa-l aibe amintire...


--------------------
Life is what happens to you while you're busy making other plans.
"An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistinguett
mesaj 14 Mar 2004, 12:50 AM
Mesaj #44


Cea Mai Impaciuitoare Forumista din 2003
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.395
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 240



OK, sa revenim on-topic.

13.3.2004 23:09 Ora României
Ministrul de interne spaniol Angel Acebes a anunțat că trei marocani și doi cetățeni indieni au fost arestați în legătură cu atentatele teroriste de joi de la Madrid.

13.3.2004 17:30 Ora României

Guvernul a declarat ziua de 14 martie zi de doliu național, în amintirea românilor uciși în atentatele teroriste de la Madrid. Totodată, luni, la ora 14, pe întreg teritoriul țării va fi organizat un moment de reculegere, în semn de solidaritate cu poporul spaniol. Potrivit premierului Adrian Năstase, în atentatele care au avut loc pe 11 martie ar fi decedat 8 cetățeni români, iar alți 8 români sunt dați dispăruți de familiile lor, care le-au confirmat însă prezența în trenurile în care au avut loc exploziile. De asemenea, 29 de cetățeni români se află sub îngrijire medicală în spitalele din capitala Spaniei.

Sursa: http://www.bbc.co.uk/romanian/news1.shtml

Numele au fost furnizate de catre Serviciul de Urgenta al capitalei spaniole, cu specificarea ca au fost identificate doar persoanele lucide si ca aproximativ 500 de raniti nu fusesera inca identificati la ora difuzarii listei. Din cauza pronuntiei diferite in cele doua limbi (romana si spaniola), unele nume nu sunt clare: Badea Daniela, Batula Florian, Berecic Nicolae, Bontean Rodica, Capra Livia, Capra (sau Caprin) Luminita Daniela, Ciurea Daniela, Crantea (sau Crantea) Florina, Daicher Petcu, Danalache (sau Danilache) Ilie, Rosca Doina, Dragos Anghel (sau Angel), Duhain Butoi, Fatu Valentin, Glana Alexandra, Guldac Ilie, Haro Adriana Cecilia, Iordache Mihaela, Lacie Iulian, Lotescu Dorina Mihaela, Marinica Zaharia, Mihailov Tudor, Moldoai Zoltan, Montran Rodica, Palaghin Petru Eugen, Popescu Aurelia, Popovici Virgil, Puscas Dana, Rosca Doina, Stan Irina Rodica, Tanase Gabriel, Teaca Ionel, Zoltan Edmond, Zotescu Doina sau Dorina, Zotescu Mihaela

Sursa: http://www.romanialibera.ro/editie/index.p...12032004&idx=77

Am zis ca poate asta trezeste constiinta unora, cine stie?


--------------------
Life is what happens to you while you're busy making other plans.
"An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 14 Mar 2004, 01:11 PM
Mesaj #45


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Astazi Hanul se alatura initativei Patriarhiei si Arhiepiscopiei Bucurestilor ( http://www.crestinism-ortodox.ro/ ).
Astfel, intre 14:00 si 14:15 va fi aborata o pagina de doliu, un moment de reculegere virtual, exprimandu-ne astfel compasiunea fata de persoanele greu incercate in aceasta perioada.



(Am sters mesajele offtopic.
Va anunt deasemenea ca mesajele avand caracter extremist vor fi penalizate. Va multumesc pentru intelegere. )


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 14 Mar 2004, 02:54 PM
Mesaj #46


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



Imi dau si eu cu parerea aici ... vreau sa va zic ca o asemenea rabufnire de URA anti-araba/anti-musulmana si dorinta de RAZBUNARE n-am mai vazut de mult!

Ma gindeam ca ar fi fost frumos sa-i deplingem pe cei morti, fie ei romani sau straini, nu sa ticluim planuri de razbunare. Neindoielnic, cei vinovati trebuie urmariti, prinsi, judecati si condamnati (nicidecum spinzurati la marginea drumului, asa, din prima). Neindoilenic, asa cum bine zicea nefertiti, cei care sint platiti sa asigure linistea in tzara, si aici ma gindesc la serviciile secrete romanesti, trebuie sa fie super-vigilente de acum incolo ... noi insine trebuie sa fim vigilenti ... eu unul o sa continuu sa merg cu metroul de 2 ori pe zi, 6 zile pe saptamina, si tot timpul de acum inainte o sa stau, cred, cu frica in sin ca daca retelele teroriste isi pun in cap sa "atace" Romania, oricind o bomba poate exploda in vagonul in care sint si eu, sau o canistra de gaz "corespunzator" poa' sa ne adoarma pe vecie.

Avind in vedere toate astea, n-o sa ma faca sa ma duc tinta la arabul care tine chioscul cu accesorii de calculatoare, si de unde ma cumpar si eu una-alta, si sa-i iau gitul ... sau sa-l expulzez din Romania, ca n-are ce cauta aici, sa polueze "puritatea" noastra etnica daco-romana 50.gif

Si inca o chestie: incitarea la ura rasiala si violenta este oare permisa ?!?

Si o ultima intrebare: la ora asta se stie oare cu siguranta ca este mina Al-Qaeda, sau a vreunei alte organizatii teroriste cu legaturi in lumea araba/musulmana?

Atit.


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jazz
mesaj 14 Mar 2004, 03:00 PM
Mesaj #47


Haiduc
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.002
Inscris: 17 January 04
Din: Ann Arbor
Forumist Nr.: 1.865



Ypsi,
Ce bine ca mai sunt si oameni care gandesc...
Se pare ca au fost gasite dovezi ca Al Q ( mad.gif care nu ar nici o legatura cu musulmanii normali mad.gif )ar fi fost implicata.
Chiar acum se spune la NPR ca politia a pus mana pe o caseta video care contine dovezi ca cei implicati in atentatul de joi au legaturi cu Al Q.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 14 Mar 2004, 03:04 PM
Mesaj #48


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Nu cred ca are o importanta deosebita cine e in spatele atentatului, pentru simplul fapt ca niciodata nu se va spune adevarul gol-golut. Eu spuneam ca e normal sa militam impotriva terorismului in sine, ca forma de protest, cum o vad unii, incercand sa-i gaseasca o justificare.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 14 Mar 2004, 03:12 PM
Mesaj #49


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Am facut putina 'curatenie' in cadrul acestui topic, stergand toate mesajele offtopic sau avand caracter extremist.

Va reamintesc ca Hanul interzice asemenea gen de mesaje. Multumesc pentru intelegere. thumb_yello.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 14 Mar 2004, 03:22 PM
Mesaj #50


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (Jasmine @ 13 Mar 2004, 06:31 PM)

Io ma gandeam asa in naivitatea mea ca ............... numa' Air Force One nu se mai prabuseste... Nu zic ca asta ar rezolva problemele da' macar asa, ca toate au un inceput...

Poate ne explici si noua , ce-ai vrut sa exprimi prin asta ? O dorinta ?


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jazz
mesaj 14 Mar 2004, 03:25 PM
Mesaj #51


Haiduc
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.002
Inscris: 17 January 04
Din: Ann Arbor
Forumist Nr.: 1.865



Era o gluma! wink.gif Te-ai speriat ca si eu sunt membru Al Q? Nu sunt dar am niste idei... Mama-mama.... rofl.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 14 Mar 2004, 03:28 PM
Mesaj #52


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



Se pare ca Al Q e ...
Au aratat ceva comunicate la stiri


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 14 Mar 2004, 03:30 PM
Mesaj #53


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Ptr. Jasmine : Ei, m-am linistit cand spui asa ceva rolleyes.gif Cu toate ca gluma era cam fara sare ...


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
TriRegnum
mesaj 14 Mar 2004, 04:03 PM
Mesaj #54


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.851
Inscris: 14 October 03
Forumist Nr.: 985



Am vazut stitile mai devreme si e vorba calar de Al'Qaeda care au lasat o caseta video prin care isi revendica atacurile.
Jasmine sunt-deacord cu tine aceia nu sunt musulmani normali (practicanti), ci isi ascund rautatea, odiosenai sub masca religiei asa cum se intampla si s-a intamplat de multe ori (chiar si in crestinism, dar nu acela a fost crestinismul adevarat).
Musulmanii de rand, cei practicandi si credinciosi ar trebui si ei sa contribuie la vindecarea aceste plagi a terorismului, ei ar trebui sa ia masuri si sa-si educe copiii ce inseamna religia si Dumnezeu, nu sa-i lase sa fie racolati de asemenea grupari unde li se spala creierul.

Eu sunt de parere ca in Islam ar trebui sa existe o ierarhie clericala care sa invete ce inseamna religia si Dumnezeu asa cum e in Biserica Crestina, nu sa se ridice fiecare si sa-si spuna ca el detine adevarul asa cum face Usama Bin Laden (sau cum s-o fi scriind).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fargakos
mesaj 14 Mar 2004, 04:34 PM
Mesaj #55


Autorul celui mai interesant Editorial din 2004
*****

Grup: Membri
Mesaje: 740
Inscris: 19 February 04
Din: in centrul salii
Forumist Nr.: 2.276



Stiu ca e cam tarziu dar ,
Mihai iti multumim pentru momentul de reculegere (cred ca toti forumistii l-au respectat)... e un gest pe care stiu ca l-ar aprecia toti cei implicati in aceasta tragedie...

Acest topic a fost editat de Fargakos: 14 Mar 2004, 04:35 PM


--------------------
"Daruind vei dobandi!"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 14 Mar 2004, 05:01 PM
Mesaj #56


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Din pacate este singurul lucru pe care l-am putut face in momentul de fata... sad.gif
Romanii trebuie sa fie solidari in asemenea momente...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 14 Mar 2004, 07:12 PM
Mesaj #57


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Inca o fata gasita moarta... cry.gif Urma sa se marite... va fi inmormantata cu rochia de mireasa... cry.gif
Alti 10 romani dati disparuti si alti 10 raniti.

'Sper sa fie prin vreun spital, in coma... sa nu se stie despre el nimic... Doar sa nu fie mort'...

Cata amaraciune... cry.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TriRegnum
mesaj 14 Mar 2004, 09:05 PM
Mesaj #58


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.851
Inscris: 14 October 03
Forumist Nr.: 985



Cat de puternic ai fi si cat de tare ai vrea sa te tii pentru a nu trada sentimentele de durere, nu poti sa nu te abtii si sa nu-ti dea lacrimile cand vezi suferinta acelor oameni nevinovati, acelor frati spanioli si romani care au plecat la munca, la scoala, la facultate, la rude, au plecat cu sentimente de bucurie sau poate cu tristete, cu vesti pentru cei apropiati, cu forte noi pentru serviciul la care umrau sa ajunga, cu zambetul pe buze sau pur si simplu multumiti in sufletul lor, mintea ma duce la acei copii nevniovati care au pierit acolo(imaginati-va frica in acele momente cumplite pana si-au dat sufletul; a fost si un prunc din cate stiu si alti copilasi nevinovati care mergeau la scoala bucurosi ca se vor reintalni si se vor juca voiosi in pauze), acele femei car au gandit in clipa de la final "cine va avea grija de copilul meu?, de mama/tatal meu bolnav?, de sotul meu?...".
Doamne cata durere!!!
Sa nadajduim ca acei oameni s-au gandit in clipa despartirii de aceasta vale a plangerii, si la Dumnezeu astfel sa dobandeasca Viata Vesnica, sa nadajduim in marea mila a lui Dumnezeu care va mantui sufletele lor de martiri.

V-as ruga ca fiecare dintre voi sa spuneti urmatoarea rugaciune pentru sufletele celor trecuti in nefiinta la acele cumplite atentate!

Tatal nostru, care esti in ceruri, sfinteasca-se numele tau, vie imparatia ta, faca-se voia ta, precum in cer asa si pe pamant. Painea noastra ce de toate zilele da-ne-o noua astazi si ne iarta greselile noastre, precum si niu iertam gresitilor nostri. Si nu ne duce pe noi in ispita, ci ne mantuieste de cel rau. Amin!

Bucura-te Marie, cea plina de har, Domnul este cu tine, binecuvantata esti tu intre femei si binecuvantat este rodul trupului tau Isus. Sfanta Marie, Maica lui Dumnezeu, roaga-te pentru noi pacatosii, acum si in ceasul mortii noastre. Amin!

Dumnezeule, Facatorul si Rascumparatorul tuturor credinciosilor, iarta toate pacatele raposatilor, pentru ca prin rugile noastre sa dobandeasca iertarea ce pururea au dorit-o, care vietuieste si domneste in vecii vecilor. Amin!

Odihna cea vesnica da-le-o lor Doamne.
Si Lumina cea fara de sfarsit sa le straluceasca lor.
Sa se odihneasca in pace. Amin!



user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 15 Mar 2004, 12:29 AM
Mesaj #59


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



TriRegnum
De ce trebuie sa transformi fiecare drama umana intr-un mijloc de propaganda? De ce trebuie sa profiti, sa faci din durerile acelor oameni trambulina religiei tale? Vezi tu, aici ai coborat in ochii mei! Astfel de gesturi, de infiltrare subliminala, cand oamenii sunt concentrati pe suferinta lor si tu vii cu astfel de mesaje, exploatand aceasta suferinta in avantajul tau, transformand-o intr-o reclama publicitara, e ... Eu sunt foarte afectat, o vecina de-a mea, o tanara fata, a murit in acest atentat, o cunosc de cand era mica, si pe ea si pe sora ei, am copilarit impreuna. Crezi ca acei oameni se vor acum mesagerii tai? Ei sunt destul de tulburati inmormantandu-si fratii, parintii, mai grav - copii, iar tu... Lasa-i te rog in pace, atata pace pe care ti-o poate da moartea copilului tau, lumina ochilor tai si nu te mai folosi de durerea lor pentru a face propaganda unei religii. Omul e mai presus de orice religie, si durerea lor trebuie respectata, nu transformata intr-o campanie publicitara!


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMU'BUN
mesaj 15 Mar 2004, 12:52 AM
Mesaj #60


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



Marius, ar fi mai bine daca ai vorbi numai in numele tau. Iar asta eventual... in gand. Asta intelegi tu din ceea ce a scris parintele mai sus? Propaganda? Eu cred ca este aceiasi durere pe care-o resimtim cu totii. Ce este atat de ofensator in gestul lui? Eu credeam ca aici nimeni nu trebuie sa se supere, fie si numai din respect pentru atatia morti. De ce te intriga? Esti ateu cumva? Chiar si-asa, nu cauta sa-ti versi furia pe un om care are cat de cat notiunea relatiei cu Dumnezeu! Daca a coborat sau nu in ochii tai, asta te priveste personal. Si tu ai coborat in ochii altora cand spui ce spui. Nici o rugaciune in plus nu este prea mult pentru sufletele pierdute. Acei oameni MERITA un gand catre Dumnezeu, si ar trebui sa stii ca asa se obisnuieste in traditia noastra romaneasca sa se spuna: "Dumnezeu sa-i odihneasca in pace!"

Acest topic a fost editat de OMU'BUN: 15 Mar 2004, 12:52 AM


--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jazz
mesaj 15 Mar 2004, 01:10 AM
Mesaj #61


Haiduc
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.002
Inscris: 17 January 04
Din: Ann Arbor
Forumist Nr.: 1.865



Omule,
Mi-e teama ca si eu am simtit la fel...
Unii folosesc propaganda religioasa mai mult decat trebuie. Iar noi ceilalti avem dreptul sa nu o acceptam.
Cat despre rugaciuni, cred ca sunt mai eficiente facute in liniste si nu in vazul tuturor sa demonstram "ceva".

Acest topic a fost editat de Jasmine: 15 Mar 2004, 01:17 AM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 15 Mar 2004, 01:10 AM
Mesaj #62


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



Pentru mine este evident propaganda! Si imi spun parerea, e normal ca vorbesc in numele meu. Ceea ce mi se pare anormal mi se pare ca mi se spune cum sa ma rog! Ar fi fost mai simplu sa spuna "Dumnezeu sa-i odihneasca, si sa ne rugam fiecare pt sufletele lor" sau ceva de genul - asa nu ar mai fi fost propaganda, dar cand mi se indica ce rugaciune sa spun, e clar propaganda. Nu sunt ateu si sunt mai afectat decat tine de drama aceasta, poate de aceea nu am trecut indiferent mai departe si m-am simtit obligat sa infierez cele spuse mai sus.Sa nu fim superficiali. Eu raman la ideea ca e propaganda, si o spun cu glas tare, nu in gand, caci sunt vorbe pt oameni. In gand imi spun rugaciunile, care sunt pentru Dumnezeu, nu pentru oameni. M-am saturat sa fiu manipulat, m-am saturat sa fiu escrocat de sentimente!Daca tu nu. pastreaza-ti te rog sfaturile pt altcineva mai receptiv!

Best regards!


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 15 Mar 2004, 01:14 AM
Mesaj #63


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



Oameni buni, nici eu nu sint un om foarte religios, dar cred ca gresiti fata de TriRegnum. Pe mine m-a impresionat ce a spus, si nu cred ca are nici cea mai mica tenta de propaganda. Nu ar trebui sa va supere o rugaciune in momentele acestea.

Acest topic a fost editat de Ghost: 15 Mar 2004, 01:15 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMU'BUN
mesaj 15 Mar 2004, 01:22 AM
Mesaj #64


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



Deja suntem off. Si-mi vine sa spun cuvinte mult prea grele. Nu se merita. Cel putin nu aici. Pacat!! sad.gif


--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 15 Mar 2004, 01:25 AM
Mesaj #65


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Multumesc celor ce au participat astazi la momentul de reculegere in memoria victimelor atentatului din Madrid.

Dumnezeu sa-i odihneasca in pace pe cei ce au pierit in urma acestui plan misel si sa ne pazeasca de alte actiuni de acest gen!

Amin.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V  < 1 2
Closed TopicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 15 May 2024 - 05:52 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman