HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

3 Pagini V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ce A Ramas De Cand Eram Copil?
Crisse
mesaj 9 Mar 2004, 02:31 PM
Mesaj #36


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.008
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.834



Frumos topic smile.gif

Cand eram copil mergeam in vacante la bunici la tara. Si noi am stat la casa, dar nu aveam ...padure si lapte fiert in ceaun:). Mergeam cu bunicul in padure si ma culcam pe spate. Luam un fir de iarba si-l invarteam intre dinti. Capatul celalalt ma gadilea uneori pe nas. Priveam la soare printre frunze si-mi tineam ochii intredeschisi.
Hmm, cele mai interesante creatii de-ale mele, poarta amprenta amintirilor din copilarie. Inca mai am multe legat de padure, soare, fosnet de frunze, ciripit de pasarele, susur de izvor smile.gif .

Nu spun inca nimic de miile de pozne facute in acea vreme;)


--------------------
din nou o zi minunata;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
47462
mesaj 8 May 2004, 12:00 AM
Mesaj #37


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 183
Inscris: 4 January 04
Din: Drobeta Turnu Severin
Forumist Nr.: 1.689



Imi aduc aminte cu drag de zilele copilariei mele cand alergam prin fata casei pe iarba moale si deasa...cum ma tavaleam pe jos si mama nu putea sa spuna decat ce copil tampit...smile.gif Imi aduc aminte cand mergeam cu mama la cumparaturi si imi mentiona de acasa sa nu cer prea multe ca banii cu cresc in pom si eu incepeam prin magazine sa tip ca vreau si asa si cealalta ca pana la urma sa o intreb in gura mare "Nu-i asa ca nu avem bani si pentru asta?" Si acum imi vin in minte si lucrurile rele care m-au marcat cu adevarat: incendiul de langa casa bunicilor, cutremurele si singurul cosmar care mi-a ramas si acum in minte si de fiecare data ma inspaimanta. Am visat un razboi cu soldati, arme, tunuri, foc, oameni morti...si asta cand avem 7 ani.


--------------------
E trist sa ajungi sa regreti lucuri pe care ti-ai fi dorit sa le faci, dar ai fost prea comod sau nu ai avut curaj!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mogaldeatza
mesaj 8 May 2004, 08:44 AM
Mesaj #38


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.155
Inscris: 20 June 03
Forumist Nr.: 392



Apropo de bani smile.gif Mergeam cu tata in parc, si pe drum ne opream
la librarie, initial pentru creta colorata, dar acolo incepeau negocierile
' Hai tata ia-mi si carti, numa de 10 lei !" Normal ca imi lua, dar
pierdeam vreo ora pana mi le alegeam. Ce vremuri! drool.gif
Si inca una, cam dureroasa: intr-o vara am mancat atata inghetata
( cam 4 pe zi timp de o saptamana), corupandu-l bineinteles tot pe tata,
incat am ajuns la spital cu amigdalele cat China hh.gif . Initial, doctorul a
vrut sa mi le extirpe, dar cand m-a vazut bocindu-ma pe acolo, a renuntat
si m-a trecut pe regim intensiv de Moldamin si alte lucruri dureroase rofl.gif


--------------------
Nu-ti fie teama ca inaintezi prea incet. Teme-te daca te opresti!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 8 May 2004, 08:44 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
DeeDee
mesaj 8 May 2004, 11:21 AM
Mesaj #39


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 475
Inscris: 5 April 04
Forumist Nr.: 2.925



Eu tin minte ca in copilarie gasisem noi un "loc secret" intr-o groapa de gunoi. Si stateam acolo toata ziua si cautam indicii prin gunoaie si nu stia mama ce miroase atat de urat in casa... credea ca e de la ghena rofl.gif In rest am fost un copil destul de obisnuit: ma dadeam pe fund pe tabla de pe o casa( de 3etaje) pana am cazut intr-un butoi cu apa de ploaie si m-am julit rau, ma dadeam cu rolele la munte si ma agatam de masini in curba- si aici am cateva amintiri dureroase) si cate si mai cate... Ce vremuri ohyeah.gif


--------------------
Realitatea are limite, imaginatia NU!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 8 May 2004, 01:36 PM
Mesaj #40


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



De ziua mea era defilare...noi strigam "Guraaa!!...guraaa!!"...
Eram odata cu mama in autobuz. Langa noi un pusti cu taica-sau. Al mic se scobea in nas. Spune taica-sau:
"De cate ori ti-am zis sa nu te scobesti in nas?", la care pustiul: "Da' de cate ori nu ti-o zis mama sa nu te mai p..i in chiuveta??"...la statia urmatoare au coborat, tata cu un cap ca o rosie... laugh.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mogaldeatza
mesaj 10 May 2004, 06:46 AM
Mesaj #41


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.155
Inscris: 20 June 03
Forumist Nr.: 392



:)Aceeasi faza referitoare la chiveta tongue.gif mi-a povestit-o cineva care a auzit-o
in metrou.


--------------------
Nu-ti fie teama ca inaintezi prea incet. Teme-te daca te opresti!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
^Anne^
mesaj 10 May 2004, 01:15 PM
Mesaj #42


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 139
Inscris: 4 March 04
Forumist Nr.: 2.453



QUOTE (cameron @ 23 Feb 2004, 01:04 PM)
Cu ce am ramas din copilarie?? Cu placerea de a citi carti de povesti (stiu ca e rusinos sa marturisesc asta..)

De ce zici ca e rusinos...?? Sa stii ca nu esti singura....si eu mai citesc carti de povesti. uneori mai iau si carti de colorat...smile.gif


--------------------
Remember that as a teenager you are in the last stage of your life when you will be happy to hear that the phone is for you.--Fran Lebowitz
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arrianna
mesaj 10 May 2004, 09:00 PM
Mesaj #43


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 233
Inscris: 31 March 04
Forumist Nr.: 2.844



Amintiri...!!!
Trei prietene care uitau de ceilalti si de refugiau in lumea papusilor!!!
Aceleasi nebune care terorizau cartierul,care furau fructe din gradinile cui apucau!!!
Mirosul prajiturilor facute de mamaia...!!!
Sotronu,elasticul,frunza,castelu...!!!
Desene pe asfalt!!!
Ture prin spatele blocului,ori de cate ori ne plictiseam!!!
Faza cea mai tare...:eu,Andreea(una din prietene) si frati-miu...3 copii in spatele blocului facand pipi in noroi,dupa care pictau peretii blocului cu amestecul respectiv...adevarate talente...ce stiti voi? tongue.gif
Amintiri...!!!


--------------------
"Eu cred ca infernul exista.Dar cred ca exista aici,pe pamant.Asa cum aici,pe pamant,e singurul loc unde s-ar putea crea paradisul."-Octavian Paler
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bibicutz
mesaj 18 Aug 2004, 09:52 PM
Mesaj #44


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 13
Inscris: 16 August 04
Forumist Nr.: 4.276



A ramas claustrofobia de care sufar din cauza fratelui meu care ma baga in masina de spalat si inchidea capacu si ma batea daca ieseam de acolo.... rofl.gif De aia urc eu pe scari 6 etaje acum si nu pot merge cu liftul... si nici cu metroul, si nici......ufffff..... I HATE MY BROTHER!!!!


--------------------
Iubesc ce-i zi in noapte si ma mandresc ca sunt...Eu care-am fost apusa, rasar, visez si cant....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Turcoaz
mesaj 7 Sep 2004, 03:10 PM
Mesaj #45


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 214
Inscris: 18 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.645



Cheful de joaca, entuziasmul, increderea in cei din jur


rolleyes.gif


--------------------
...........
Go to the top of the page
 
+Quote Post
contraste
mesaj 7 Sep 2004, 03:31 PM
Mesaj #46


Forumista Poeta
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.500
Inscris: 20 April 04
Forumist Nr.: 3.171



Am aceeasi curiozitate si sportivitate a mintii.
Sunt - uneori - la fel de nastrusnica.
Iubesc oamenii la fel de mult, desi expresia ochilor de multeori este alta...


--------------------
Traieste ca si cum ai muri maine.
Invata ca si cum ai trai vesnic.

Indira Gandhi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
milimetru
mesaj 7 Sep 2004, 04:02 PM
Mesaj #47


ex-caa
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 26 April 04
Forumist Nr.: 3.261



A rămas un loc de refugiu atunci cînd mi-e greu. Copilăria mea nu a plecat nicăieri. Am strîns-o cu grijă şi o păstrez într-un loc tainic, unde accesul este destul de prohibit: în suflet.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Olaf
mesaj 7 Sep 2004, 04:42 PM
Mesaj #48


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.591
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 826



Curiozitatea. Sunt ca o baba de aia...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
willie
mesaj 20 Sep 2004, 03:44 PM
Mesaj #49


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 112
Inscris: 17 December 03
Forumist Nr.: 1.541



Mie mi-a cam ramas tot...si obiceiurile proaste si naivitatea, chiar si inaltimea si greutatea rofl.gif Si inca mi se mai spune" copilul" sau "aia mica"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ramona--
mesaj 21 Sep 2004, 08:16 PM
Mesaj #50


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 9
Inscris: 6 September 04
Forumist Nr.: 4.406



Ce vremuri..eu am copilarit la bunici de la 8 luni pana am inceput scoala.. si nu imi pare rau ..am avut o copilarie fparte frumoasa , plina de pozne etc etc ... spargeam geamurile , eram profesionista in asta pot spune , plecam de akasa fara sa zic , nu mancam niciodata ciorba , o incuiam pe mamaie in casa si o lasam akolo pana cand venea bunicul , m'am batut cu unul si i'am spart capul..uppss ..din greseala ..tongue.gif si multe altele ..
Pacat ca akum am ramas numai cu amintirile si unele obiceiuri/ticuri de cand eram copii.. eu as fi vrut sa raman asa "aia mica" si sa nu stiu ce inseamna durerea , dezamagirea , necazurile si altele ..cand eram mica nu aveam nici o grija , nu ma interesa de nimic decat sa ma joc .. insa akum sunt prea multe lucruri la care trebuie sa te gandesti inainte sa faci ceva ..in schimb daca as fi fost tot mica , nu ar fi zis nimic ..
Uneori ma gandesc cat de frumos era cand eram mica si incep sa devin foarte trista sad.gif pt ca nu mai pot face aceleasi lucruri aceleasi prostii nu mai pot face aproape nimic ..dar tot nazdravana am ramas chiar daca akum sunt mare .. De ce nimic nu poate fi asa cum vrem noi mereu? Probabil ca ar fi totul prea in roz si nu ar mai fi la fel de frumos..sau cine stie ? tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zooey
mesaj 21 Sep 2004, 08:48 PM
Mesaj #51


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 289
Inscris: 2 September 04
Forumist Nr.: 4.387



si mie mi-a ramas inaltimea wink.gif. si dorinta de a ma refugia la mine in camera, imediat ce ajung acasa. probabil unele obiceiuri si sigur unele ginduri. si cu siguranta amintirile. clasele a 3-a si a 4-a au fost singurii ani de scoala in care intr-adevar a fost super-fain


--------------------
[less is more]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
doice
mesaj 24 Sep 2004, 09:46 AM
Mesaj #52


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 368
Inscris: 19 August 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 4.294



Am crescut la bunici si imi aduc aminte de curte, de plante si de insecte devil.gif
Aaaah si binenteles de vecinii mei. laugh.gif
Era o perioada super. Cea mai mare problema pe care o aveam era ca trebuia sa dorm la pranz 50.gif
Nu stiam nimic altceva si imi era bine.

Si V-ati ascunselea. Aveam voie si in parcare asa ca ne bagam pe sub masini rofl.gif
Somata 23.gif cu cornete rofl.gif

Si cel mai important:
Mergem la plaja cu gasca (era sa ma inec de cel putin 2 ori in fiecare zi) cool.gif


--------------------
"Have no fear of perfection -- you'll never reach it."

Salvador Dalí

The pure and simple truth is rarely pure and never simple.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 24 Mar 2005, 04:07 AM
Mesaj #53


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



O zi de vara cu un soare orbitor pentru ochi, mult praf si multa veselie.. Asta e imaginea copilariei mele.
In primul rand vreau sa multumesc celui care a deschis acest topic si celor ce au impartit cu ceilalti mici franturi din ceea ce e al lor. Incercand sa scriu acest post, incercand sa-mi amintesc, am ramas uimita de intensitatea cu care poti retrai anumite momente si cat de vii pot fi culorile unor intamplari pe care le credeai de mult scufundate in negura uitarii. Cat de mult pot insemna pentru sufletul unui om, cat de frumoasa poate fi calatoria in trecut.. Tocmai m-am intors din aceasta calatorie, o calatorie care mi-a desfatat narile cu mirosul de liliac, mi-a mangaiat fata cu adierea vantului si mi-a umplut ochii cu raze de soare. Mi-am imbracat mai intai sortul din catifea roz, am luat un colt de paine cu unt si am tulit-o pe scari.. Am revazut-o apoi pe Olgutza, o fata dintr-o familie foarte saraca, o fata timida si sperioasa, o fata cuminte.. prietena mea cea mai buna. Am impartit pentru a doua oara pogaceaua cumparata cu monedele stranse de pe strada, ni s-a parut din nou cea mai buna pogacea din lume. Am cantat din nou urland cat ne tinea gura si incercand din rasputeri sa ne dam peste cap cu leaganul "Marina, Marina, Marina.. Te stiu de cand aveai pojar!". Mi-am lasat din nou capul pe spate si am avut impresia ca zbor.. Am fost iar singura fata printre baieti cand era vorba de tampenii, ne-am spalat din nou sangele din genunchi la izvor si ne-am bandajat cu frunze de patlagina.. A fost frumos..A fost.. Nu stiu cand au trecut anii, nu mi-am dat seama cand m-am schimbat.. Pentru mine sunt aceeasi - jucausa, copilaroasa si tembela laugh.gif

Mi-au ramas si multe obiceiuri de cand eram copil. Mi-am pastrat in primul rand stilul de-a ma hrani. Imi povestea mama cum atunci cand eram bebe ii faceam noptile de cosmar trezind-o din jumatate in jumatate de ora pentru a-mi revendica dreptul la papica. Sugeam de doua ori din biberon dupa care adormeam cu el in gura. Si peste jumatate de ceas mi se facea din nou foame, normal tongue.gif Si-acum sunt la fel, iau doua linguri, nu mai pot si peste 5 minute imi e iar foame biggrin.gif
Mi s-a mai spus ca atunci cand invatam sa vorbesc nu poceam niciodata cuvintele.. Rumegam cuvantul pana cand eram sigura ca o sa iasa bine si-abea apoi il trimiteam in lume tongue.gif Mi-am pastrat felul asta de-a fi pana-n ziua de azi. Decat sa fac un lucru prost prefer sa nu-l fac deloc. De-aia nu sunt o fire sportiva.. tongue.gif
As putea si acum, la fel ca atunci, sa ma uit ore intregi la desene animate.. cu toate ca nu mai e acelasi lucru.. unsure.gif Si prefer si-acum, la fel ca atunci, sa ma distrez cu baietii laugh.gif Nu ca distractia cu fetele ar fi de lepadat wink.gif
Off.. poate cele mai frumoase lucruri mi-au ramas din copilarie.. Si mi-au ramas atat de multe incat de multe ori ma intreb daca am trecut sau nu de aceasta perioada rolleyes.gif Mi-au mai ramas unii prieteni, oameni care au fost langa mine de-a lungul vremii si care, alaturi de amintiri, sunt cea mai pretioasa mostenire.

P.S: Bare with me laugh.gif Nu e o tentativa de compunere, e exact ce am simtit eu acum, in timp ce scriam aceste randuri..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BlackClaw
mesaj 25 Mar 2005, 12:22 PM
Mesaj #54


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 31
Inscris: 1 March 05
Forumist Nr.: 5.823



mie mi-a ramas sentimentul ca pot face orice, frica de intuneric...


--------------------
Ceea ce cauti in afara ta se afla, pe masura intelegerii tale, in tine, ratacitorule.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 29 May 2005, 08:12 AM
Mesaj #55


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



am ramas copil... cu totul


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sushi
mesaj 29 May 2005, 10:06 AM
Mesaj #56


Ex-Carmelita
******

Grup:
Mesaje: 5.556
Inscris: 17 January 05
Forumist Nr.: 5.466



niste sechele post traumatice thumb_yello.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jkd
mesaj 29 May 2005, 10:26 AM
Mesaj #57


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 280
Inscris: 30 March 04
Forumist Nr.: 2.832



pai... kid... raman in continuare un kid... adika ma intervez, ma duc dau cu pietre... (si nu sparg doar geamuri ci si capete....) dar dupa aia ridic din umeri si plec mai departe... si e nasol...
pt ca pot fi pacalit in continuare... ca un copil ... hmmm


--------------------
Timpu' trece greu, pe langa timp alerg. Nu mai am directie, important e ca mai merg.

Venereaza-i pe Buddha-si si pe zei, dar nu depinde de ei.
Miyamoto Musashi (1584-1645)
http://www.escape.uv.ro
my blog: www.mcgogoo.ro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 29 May 2005, 02:13 PM
Mesaj #58


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



niste amintiri frumoase...


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bufnitza
mesaj 30 May 2005, 12:19 AM
Mesaj #59


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 264
Inscris: 23 October 03
Forumist Nr.: 1.040



Am pastrat prea multe din ceea ce inseamna a fi copil. Sint un copil, un copil ceva mai mare !


--------------------
"Sunt om, si nimic din ceea ce e omenesc nu mi-e strain" Terentius.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 31 May 2005, 12:51 PM
Mesaj #60


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Maine e ziua meaaa! cloud9.gif Oare mi-or da sefii liber? rolleyes.gif unsure.gif


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sushi
mesaj 31 May 2005, 01:47 PM
Mesaj #61


Ex-Carmelita
******

Grup:
Mesaje: 5.556
Inscris: 17 January 05
Forumist Nr.: 5.466



QUOTE (nefertiti @ 31 May 2005, 01:51 PM)
Maine e ziua meaaa!

Miine NU e ziua ta!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 31 May 2005, 01:57 PM
Mesaj #62


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Ba daaaaaaaaaaa! cry.gif E 1 iunieeeee!!! wub.gif


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Olaf
mesaj 31 May 2005, 04:45 PM
Mesaj #63


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.591
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 826



BoNboane... wub.gif
Chiar, in holul facultatii se organizeaza din cand in cand diverse vanzari: haine, genti, etc. Si, periodic, au bomboane... MUNTI de bomboane... Si miroase de te ameteste... wub.gif dance.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 1 Jun 2005, 08:55 AM
Mesaj #64


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.371
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



La multi ani!E ziua copiilor si acelor ce au mai pastrat in suflet un strop de copilarie.E putin si ziua mea...Cine mai sarbatoreste azi?Intreb ca sa stiu daca aduc BOMBOANE...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 1 Jun 2005, 10:59 AM
Mesaj #65


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Eu. hh.gif Intamplator, azi chiar as vrea sa fiu copil, mai mult ca altadata, n-as avea alte griji.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Achernar
mesaj 1 Jun 2005, 11:06 AM
Mesaj #66


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.907
Inscris: 11 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.553



Adica in loc sa fii la scoala iti pierzi timpul pe net ?!? E, afla ca daca nu iei premiu anul asta nu mai ai voie la calculator !

laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 1 Jun 2005, 11:16 AM
Mesaj #67


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Sincer, mi se rupe de orice premiu. Nu mi-au folosit la nimic, niciodata.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Achernar
mesaj 1 Jun 2005, 11:28 AM
Mesaj #68


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.907
Inscris: 11 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.553



ohmy.gif
Tineretul din ziua de azi ! Auzi, 'mi se rupe' !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skysurfer
mesaj 1 Jun 2005, 11:32 AM
Mesaj #69


Vesnicul indragostit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.055
Inscris: 5 February 04
Forumist Nr.: 2.102



Imi lipseste viata fara de griji, fericirea si zambetul de atunci, mirosul garofitelor pe care mama le punea in coronita cand luam premiul I, amintirea clipelor in care imi faceam fratele sa rada, soarele pe care il vedeam chiar si cand ploua afara si... pe Mine, cel de atunci. cry.gif Ma intrebam cand eram pe la 14-15 ani ce tot povestesc atata bunicii mei de copilarie... acum ii inteleg si nici macar nu am 60 de ani...


--------------------
I was nauseous and tingly all over. I was either in love or I had smallpox.
~ Woody Allen
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kyklos
mesaj 3 Feb 2006, 10:54 PM
Mesaj #70


Ex-Colimator
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.439
Inscris: 25 November 05
Din: Cosmos , Cetatean al Cosmosului
Forumist Nr.: 7.332



Ce A Ramas De Cand Eram Copil
Prafu`si pulberea ,asta a mai ramas decand eram plod . Cand aveam mintea puerila mergeam ora de ora la scoala invatam zece ore pe zii , sase la scoala patru acasa , eram cei drept mai zburdalnic si mai dus cu pluta , dar acuma sunt plin de nervii,stres , oboseala , grijii toate s-au acumulat odata cu trecerea timpului .

Acest topic a fost editat de Plutarh: 3 Feb 2006, 10:55 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 12:37 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman