HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

27 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Stiri Senzationale, de senzatie, kitsch-uri, de umplutura
Leon
mesaj 20 Jun 2004, 08:49 PM
Mesaj #36


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 428
Inscris: 14 March 04
Forumist Nr.: 2.584



Concluzia ceruta e ca nemtilor le plac maimutele...Urangutang daca se poate rofl.gif rofl.gif rofl.gif


--------------------
Greu la deal cu boii mici!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 10 Jul 2004, 05:20 PM
Mesaj #37


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Cand hormonii ti se urca la cap, pierzi controlul volanului ! biggrin.gif

WASHINGTON - Un adolescent a pierdut controlul volanului si a intrat cu masina intr-un stilp, in timp ce facea sex cu prietena sa. Cei doi tineri, ambii de 18 ani, au fost gasiti dezbracati de la talie in jos si au fost transportati la spital.
Regulamentul rutier nu prevede sanctiuni pentru acte sexuale la volan, asa ca soferul va fi acuzat ca s-a angajat in trafic fara sa se asigure. (Flash)


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 12 Jul 2004, 01:30 AM
Mesaj #38


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



Pimen a lovit cu carja episcopala SPP-istii si a reusit sa mai bage vreo zece persoane in incinta manastirii Putna
Restul de puhoi de oamenii au stat la distana, ca deh, au venit tovarasii comunisti preschimbati in social-democrati

Arhiepiscopul Sucevei si Radautilor, IPS Pimen, a acuzat, intr-un interviu acordat cotidianului sucevean "Crai Nou", conducerea tarii pentru masurile de securitate luate la manastirea Putna cu ocazia comemorarii domnitorului Stefan cel Mare, apreciind ca enoriasii au fost tratati ca niste teroristi si borfasi.

IPS Pimen arata ca "Stefan cel Mare a adunat, la Putna, numerosi credinciosi, dar ca s-a intristat Stefan cel Mare cand a vazut ca, la ordinul conducerii actuale a tarii, au fost opriti acesti credinciosi, acesti tineri sa intre in incinta manastirii, au fost opriti cu brutalitate, au fost tratati ca niste teroristi, ca niste borfasi", conform Mediafax. Inaltul ierarh a admis ca, in conditiile in care la Putna au fost prezente numeroase personalitati politice, trebuia sa fie adoptate unele masuri de protectie, dar ca acestea nu ar fi trebuit luate in incinta manastirii, ci la punctul de triere, la Bivolarie. "Dar ca sa pui in incinta manastirii, la poarta, doua puncte de control corporal este o jignire. Si, mai ales, pe cine sa controlezi? In primul rand pe tinerii studenti, pe care, mai intai, i-au oprit sa intre in manastire; acesti tineri cu suflete curate care, dupa ce au participat la Sfanta Liturghie si s-au impartasit la Suceava, au luat drumul Putnei, cu inimi curate. Pe acestia au vrut sa-i controleze. Ei au strabatut drumul trei zile. Cum sa-i controlezi? Parca era la un centru militar, la Pentagon sau NATO", a declarat IPS Pimen.


Exemplul lui Ceausescu
Arhiepiscopul Sucevei si Radautilor a apreciat ca, "daca liderii tarii au avut teama, nu ar fi trebuit sa vina la manastirea Putna. Inaltul ierarh a dat exemplul fostului lider comunist Nicolae Ceausescu. "Ce trebuiau sa faca? Ceea ce a facut Ceausescu. A fost intelept. A venit cu cateva zile inainte, a vizitat, cum se spunea atunci, a inaugurat ciclul de sarbatori cu ocazia implinirii a cinci sute de ani de la punerea temeliei bisericii de la Putna. Ce a insemnat aceasta vizita? Un numar mare, foarte mare de oameni, tineri si batrani, au venit la Putna; mai mult ca de obicei. Deci, prin vizita lui Ceausescu, oamenii au fost adunati, chemati la Putna. Prin vizita conducerii de azi au fost inlaturati de la Putna, izgoniti din incinta manastirii. Au ramas spatii goale care puteau sa-i incapa pe toti cei care au vrut sa vina la Putna cu suflet romanesc si crestinesc", a mai spus IPS Pimen. Inaltul ierarh a subliniat ca "masurile de paza si protectie politienesti, barbare au fost o intinare, o desconsiderare a sentimentelor religioase si patriotice ale poporului nostru roman".


"Ei sunt o ramasita a Partidului Comunist"
Arhiepiscopul Sucevei si Radautilor a fost foarte dur cu conducerea de la Bucuresti. "Au urmarit un capital electoral, ei sunt straini de aceste sentimente religioase si patriotice. Ei sunt o ramasita a Partidului Comunist", a spus IPS Pimen Suceveanul, aratand ca, daca actualii conducatori sunt alesi ai acestei tari, de Dumnezeu sunt ingaduiti. Daca sunt alesi, asta-i taina lui Dumnezeu, ca pe noi sa ne intelepteasca, sunt alesi ca sa se arate unde duce necinstea si necredinta cu care ei se inconjoara. Este adevarat ca sunt alesi, dar aceasta nu justifica faptele lor nedemne", a mai spus IPS Pimen. Arhiepiscopul Sucevei si Radautilor a mai criticat si indecizia Guvernului care a adoptat initial o hotarare prin care intregului program de comemorare a domnitorului Stefan cel Mare se alocau aproape o mie de miliarde de lei, cea mai mare parte pentru reabilitarea drumurilor dintre manastirile din judetul Suceava, iar apoi, prin alta hotarare, s-a decis sa se aloce aproximativ o suta de miliarde de lei. "Nu s-a vrut sa se faca ce era strict necesar pentru ca nu sunt constienti de ceea ce inseamna aceasta parte a tarii. Si atunci a fost foarte usor sa-si calce cuvantul, sa calce hotararea", a spus IPS Pimen.


"Domnul Nastase este un om foarte mandru"
"Domnul presedinte Iliescu este un om care, intr-adevar, este convins de doctrina lui comunista si care n-are sentimentul proprietatii particulare, private, ceea ce nu poate sa conceapa mintea nimanui, iar domnul Nastase este un om foarte mandru", a declarat IPS Pimen. Inaltul ierarh a mai spus ca este mahnit ca tara are astfel de conducatori. "Este o mahnire. Nu poate sa fie ura, pentru ca inseamna ca m-as impartasi cu nevrednicie, ci este o compatimire, este o durere mare in sufletul meu, pentru faptul ca am avut de-a face cu niste oameni care erau membri de partid comunist, dar erau cu sentimente frumoase sau lasau poporul sa se manifeste, asa cat se putea si atunci", a mai aratat IPS Pimen, Arhiepiscopul Sucevei si Radautilor. (B.P.)

http://www.ziua.net/display.php?id=19504&data=2004-07-12
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 12 Jul 2004, 01:30 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
March
mesaj 12 Jul 2004, 07:13 AM
Mesaj #39


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Pimen asta le-a zis bine mereu.
Stefan cel Mare si Curvar a fost inscris in PSD spoton.gif

Acest topic a fost editat de March: 12 Jul 2004, 07:25 AM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 18 Jul 2004, 11:52 AM
Mesaj #40


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Afisele sexy fac munca mai usoara spoton.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 18 Jul 2004, 01:04 PM
Mesaj #41


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.096
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Da... >"Este foarte frumos sa le privesti, iti ridica moralul", explica Phillipe<
Moralul... asa-i zice mai nou rofl.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 20 Jul 2004, 10:36 PM
Mesaj #42


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Din ciclul " Romani , va ordon, bateti campii !" biggrin.gif

Este o crestere a importantei prin reflex, pentru ca zona a ramas aceeasi, numai ca zona a devenit un spatiu tot mai practicat din punctul de vedere al inflitrarii teroristilor, din punctul de vedere al unor mijloace de distrugere in masa, al drogurilor, adica al tuturor acestor forme de actiune specifice intr-o formula terorista in care nu exista formule de confruntare statala.
Ioan Talpes, ministru de stat


Poate ne "traduce" cineva, ce a vrut sa spuna domnul ministru de stat mai sus 43.gif

Acest topic a fost editat de March: 20 Jul 2004, 10:36 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
dead-cat
mesaj 21 Jul 2004, 08:54 AM
Mesaj #43


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



as atrage atentia asupra urmatorui fragment de articol.
de fapt tot articolul e bestial rofl.gif

QUOTE

Ştefan cel Mare la Pîrlita

"Ştefan cel Mare este cel mai mare om de pe planeta noastră românească. "Bun, aşa spune Iosif, un ţăran din satul Pîrlita de Călăraşi, dar cam ce înălţime să fi avut Ştefan? Iosif se uită la pantofii mei pe care scrie Kenvelo: "Doi metri." De ce doi metri, la ce l-a ajutat? "Doi metri, fiindcă a făcut biserici cît el şi avea femei mici." Aşa e, zice Marian Cîrstea, tot din Pîrlita. La ce-i foloseau femeile mici? "Femeile mici fac ce fac şi femeile mari, numai că femeile mici sînt mai iubăreţe, fiindcă trăiesc mai puţin. Este din cauză de genă. În Libertatea a scris acum doi ani." Dar cum intra în biserici, dacă erau cît el? "În genunchi. Se tîra la Dumnezeu în genunchi." Dar el nu avea demnitate? "Ba da, de aia erau femei mici în preajmă. Păi, am auzit că umplea satele de copii, că se închina cît se închina şi asta-l supăra, cînd era lipsit de demnitate." Gîndirea lui nea Mitroi, de 68 de ani, fost buldozerist în port la Călăraşi, nu a fost contrazisă de nimeni. "Dom'le, a avut un copil, Bogdan cel Chior, şi unul Petre Rareş, un fraier. Adică, ce se ştie la istorie, amîndoi nu erau întregi. Se vede că făcea copiii la supărare." Şi cum se fac copiii la supărare? "Repede, te îmbeţi, prinzi una. Iei de aici o boală, de acolo alta..." "Ştefan a murit de boala ruşinii, ca Eminescu, i s-a urcat la cap. Şi pe loc a murit." "Nu a murit", zice Marian, "nu, Ştefan cel Mare trăieşte în Senegal. Şi dă loviturile alea cu Al Jazeera". Ce destin au marii noştri... Ceauşescu, şi el, trăieşte în Brazilia. În Pîrlita, Ştefan cel Mare este un mare erou. Ţepeş este mai mare. El a tras turcii în ţeapă. "Adică", zice nea Moisei, "ce să spun, o biserică, o gagică, astea făceam şi eu. Ştefan cu turcii a cîştigat la Loto cu nişte copii, nişte bani. Şi a cîştigat linişte." Pîrlita e săracă. Ce-ar fi făcut Pîrlita cu 300.000.000, banii guvernamentali de distracţie şi cinstire? Moisei: "Case în tot satul." Marian: "Excursii în ţară, că e frumoasă, Şi eu nu am ieşit din Pîrlita decît la WC, că WC-ul meu este puţin în satul vecin."


Acest topic a fost editat de dead-cat: 21 Jul 2004, 08:56 AM


--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 23 Jul 2004, 08:22 PM
Mesaj #44


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Boxer violat .... hh.gif

CHICAGO - Politia americana a dat in urmarire generala un barbat acuzat ca a molestat un ciine rasa boxer. Proprietara animalului a declarat ca Daniel Joyner, de 27 de ani, i-a ranit cateaua cind a facut sex cu ea, in iunie, si cere despagubiri in valoare de 75.000 $.



--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 20 Aug 2004, 08:32 PM
Mesaj #45


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Bucataria - loc preferat pentru sex !

Opt din 10 britanici au facut sex in bucatarie, arata un studiu dat recent publicitatii la Londra. Majoritatea femeilor au declarat ca este locul preferat, dupa dormitor, si un sfert din cei chestionati au marturisit ca obisnuiesc sa faca o partida rapida de sex inainte de a primi musafirii. 10 la suta dintre britanici au recunoscut ca au folosit si alimentele din frigider in acest sens.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 24 Aug 2004, 12:56 PM
Mesaj #46


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Ia cititi-o p-asta !!

Politia germana investigheaza o trupa de teatru din Spania care prezenta, la Berlin, o piesa cu scene de viol si lesbianism, iar una dintre actrite facea chiar sex cu un magar. Piesa, numita “XXX”, ii incuraja si pe spectatori sa urce pe scena pentru a se masturba. Majoritatea celor care au mers sa vada spectacolul au iesit din sala dupa primele minute.

Prin vest nu prea se gasesc magari. L-or fi importat de la noi . biggrin.gif



--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 25 Aug 2004, 03:01 PM
Mesaj #47


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Puricii au luat cu asalt radioul public din Cipru

Radioul public din Cipru a fost forţat, marţi, să-şi întrerupă programele transmise în direct din cauza unei invazii de purici care proveneau de la pisicile vagaboande din împrejurimi, transmite BBC online.
“The Cyprus Broadcasting Corporation anunţă că, din cauză că este nevoie să se dezinfecteze studiourile, Radio 1 şi Radio 2 vor transmite programe înregistrate până la ora 21.00, ştirile urmând să fie difuzate din oră în oră”, a spus, marţi, un DJ ascultătorilor.
“Problema cu pisicile creează o situaţie groaznică, întrucât sunt sute de pisici care aleargă prin studiouri şi pe acoperiş. La un moment dat, o pisică a căzut prin acoperiş şi a aterizat pe capul cuiva”, a mărturisit un reporter.
Problema a fost conştientizată prima dată când angajaţii CyBC au spus că s-au îmbolnăvit, cauza declarată fiind animalele vagaboande pline de asemenea paraziţi.
“Nu prea ne-am aşteptat la aşa ceva, dar era totuşi inevitabil, având în vedere toate animalele astea care umblă de colo-colo. Intenţionăm fie să ducem pisicile la vaccinat, fie să scăpăm de ele”, a spus Michalis Stylianou, Senior Manager CyBC.
Potrivit AFP, căţelul Rika - mascota neoficială a radioului public cipriot - este suspect şi el că ar fi un focar de purici, motiv pentru care va urma soarta pisicilor.

Acest topic a fost editat de abis: 25 Aug 2004, 03:02 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 25 Aug 2004, 06:32 PM
Mesaj #48


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Alo romanii din Franta ? Ce spuneti de asta ? biggrin.gif


Oh, mon parodieu !

Francezii au scos poula la O-Zone

Printre single-urile verii in Franta se numara si o parodie a grupului 6-9( wink.gif ), editata cu sprijinul postului de radio NRJ, cu titlul Le Poulailler . Ei bine, aceasta "parodie eveniment", cum este numita, are ca punct de plecare hitul "Dragostea din tei" al grupului O-Zone. "Le Poulailler" ar fi , in traducere libera, " Cotetul de gaini" . Iata un fragment din refren , fredonat cu candoare de fratii nostri din tara sora : " J'vais m'les faire dans le poulailler / poula poulailler... poula poula poulailler ". Pentru cei care nu stiu franceza, atragem finut atentia ca ou se citeste u .
Asa ca va dati seama cam cum se canta noul refren din tei : cu un zambet pervers pe fata . Vive la France, ce poula mea ! thumb_yello.gif

Semneaza : O-Zona Zoster biggrin.gif

"Academia Catavencu", 24-30 august,2004, pagina 15.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 27 Aug 2004, 11:11 AM
Mesaj #49


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Ceva scabros ! Nu mancati inainte de a citi !

Katelyn Miller ( 14 ani) din Ohio a castigat un "concurs de scarbosenii" dupa ce si-a bagat capul intr-un WC plin cu maruntaie de gaina si a scos de acolo, cu gura, 16 bucati de carne.
Pe locul doi s-a aflat Samantha Worthington ( 14 ani) care a mancat o pizza cu sardine si viermi vii si nu s-a plans decit ca acestia din urma se miscau prea mult.



--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 31 Aug 2004, 12:37 PM
Mesaj #50


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Prostituatele din Romania sunt pragmatice !

Prostituatele din Pitesti s-au reprofilat pe bonuri de masa deoarece majoritatea clientilor sint saraci. Conform politistilor, pentru o partida de sex normal acestea solicita trei tichete. Pentru "specialitati" nu sunt inca informatii cate tichete tongue.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 31 Aug 2004, 12:41 PM
Mesaj #51


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



E destul de veche asta. tongue.gif


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 31 Aug 2004, 01:09 PM
Mesaj #52


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (nefertiti @ 31 Aug 2004, 02:54 PM)
E destul de veche asta. tongue.gif

Da , din presa de astazi tongue.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 31 Aug 2004, 01:25 PM
Mesaj #53


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Ma refeream ca a mai fost si in presa din alte zile. tongue.gif


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 31 Aug 2004, 01:48 PM
Mesaj #54


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Ce sa-i faci. Asa sunt uneori ziaristii. Fura unii de la altii tongue.gif tongue.gif

Acest topic a fost editat de March: 31 Aug 2004, 01:50 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 31 Aug 2004, 01:51 PM
Mesaj #55


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Azi nu raspund la provocari. laugh.gif tongue.gif


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 10 Sep 2004, 01:55 PM
Mesaj #56


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



I-auziti-o p-asta : La Cocotte lovita cu obuzul ! biggrin.gif

Un bordel din Austria a fost lovit de un obuz anti-tanc care a cauzat daune importante cladirii, dar nu s-au inregistrat raniti pentru ca ziua “firma” este inchisa. Obuzul a darimat peretele de culoare roz al stabilimentului “La Cocotte” si a explodat in interior. Politia banuieste ca atacul este opera mafiei locale, dar nu are dovezi in acest sens.

Vreun mafiot care a vrut sa le sature pe toate odata ! tongue.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
LigiaB
mesaj 11 Sep 2004, 07:22 PM
Mesaj #57


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.037
Inscris: 3 January 04
Forumist Nr.: 1.685



M-a amuzat la maxim tipu' asta! Si cica e timid... laugh.gif

Love-Struck Romanian Sues to See Judge


BUCHAREST, Romania (AP) - Sandu Gurguiatu first sued for money. Then for love. The love-struck Romanian first took his company to court four years ago for what he said was unfair dismissal. But after setting eyes on Judge Elena Lala, he sued his employers and others dozens of times - only to be able to see her.

"I fell madly in love with her and when I found out she was married, I didn't know how I would manage to see her," he told the daily Libertatea on Thursday. "The only way was to see her in the courtroom, so I looked in the law book and came up with all kinds of excuses."

Sometimes he would approach her in the halls of the courtroom in Focsani, a city some 125 miles northeast of Bucharest, but was too timid to talk to her beyond legal matters, the paper reported.

Eventually, the infatuation subsided and Gurguiatu he decided to go public with his story.

The Focsani court declined to comment on the report in the newspaper. Lala, the object of Gurguiatu's affection told the paper she was "stunned."

"I remember judging his cases, but for me all cases are equal," she was quoted as saying.

Gurguiatu lost his first suit. But he won some subsequent ones against other companies - including the right to have two towels and enough soap to wash up at work.



--------------------
Prayer is the bridge between panic and peace.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LigiaB
mesaj 11 Sep 2004, 07:32 PM
Mesaj #58


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.037
Inscris: 3 January 04
Forumist Nr.: 1.685



Media Assault on Bush Collapses in Credibility Meltdown

In a stunning journalistic fiasco from which the mainstream press may never recover, a full frontal attack by two out of the three major broadcast networks on President Bush's reelection bid has collapsed amidst questions about forged documents and fraudulent testimony.

CBS's Dan Rather's already shaky journalistic reputation was in tatters Friday morning, after documents unearthed during his Wednesday night "60 Minutes II" broadcast purporting to show a cover-up of Bush's National Guard record were called probable forgeries by forensic experts.

Memos uncovered and touted by Rather's team appear to have been written in Microsoft Word, the experts said - a computer program that did not exist at the time Bush was in the Guard.

The same documents, purportedly authored by Bush Guard commander Jerry Killian, were challenged by Killian's widow and son, who told reporters on Thursday that the deceased National Guard commander would have never written such memos.

A second portion of Rather's "60 Minutes II" broadcast, featuring allegations against Bush from former Texas Lieutenant Gov. Ben Barnes, was also discredited, when his daughter Amy told a Texas radio station that who had changed his story to sell a book.

NBC News was also mired in a credibility crisis, as a spokeswoman for the network's "Today Show" insisted it was going forward with its planned rollout of Kitty Kelley's Bush bashing book, "The Family: The Real Story of the Bush Dynasty" - even though Kelley's key witness against Bush has recanted her account that Bush used cocaine and has accused Kelley of fabricating her interview.

"I categorically deny that I ever told Kitty Kelley that George W. Bush used cocaine at Camp David or that I ever saw him use cocaine at Camp David," ex-Bush sister-in-law Sharon Bush said in a statement issued Thursday.

Instead, the one-time Bush family insider insisted, "When Kitty Kelley raised drug use at Camp David, I responded by saying something along the lines of, 'Who would say such a thing?'"

Still, "Today Show" spokeswoman Lauren Kapps insisted that NBC producers had no plan to cancel or even scale back Kelley's three day mega promotion on the program, touted by the network as the crown jewel of morning TV.

"This was a very competitive interview that all the morning shows were after and, as we do with all of our interview subjects, we'll review the material beforehand and ask all the appropriate questions," Kapps said in a statement issued Thursday.

"This is astounding," one longtime media observer told NewsMax. "You have a major TV network promoting a book with a major news story that has already been discredited. At least in 1999, when St. Martin's Press found out their 'Bush used cocaine' book was false, they had the decency to withdraw it from bookstores."

(source: www.NewsMax.com, Friday, September 10, 2004)


--------------------
Prayer is the bridge between panic and peace.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 11 Sep 2004, 07:53 PM
Mesaj #59


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.096
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Ligia, daca ai chef iti bag un articol in germana sa te chinui si tu, eh? ranting.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LigiaB
mesaj 11 Sep 2004, 09:46 PM
Mesaj #60


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.037
Inscris: 3 January 04
Forumist Nr.: 1.685



Clarence, mii de scuze, laugh.gif (mai facut sa rid) Baga si tu articolul intr-un program din acela care traduce, nu ai asa ceva? Cred ca gasesti pe net unul free, sigur. rolleyes.gif


--------------------
Prayer is the bridge between panic and peace.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 11 Sep 2004, 10:46 PM
Mesaj #61


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.096
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Am gasit unul bun si free de tot, L.O.T., "Ligia Online Translations" wink.gif rofl.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LigiaB
mesaj 13 Sep 2004, 05:41 AM
Mesaj #62


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.037
Inscris: 3 January 04
Forumist Nr.: 1.685



@Clarence

Aha...Bineeeee! ...atunci citeste asta wink.gif laugh.gif

A group of Americans, retired teachers, recently went to France
on a tour. Robert Whiting, an elderly gentleman of 83, arrived in Paris
by plane. At French Customs, he took a few minutes to locate his
passport in his carry-on.
"You have been to France before, monsieur?" the customs officer
asked sarcastically. Mr. Whiting admitted that he had been to France
previously. "Then you should know enough to have your passport
ready." The American said, "The last time I was here, I didn't have
to show it."
"Impossible. Americans always have to show your passports on
arrival in France!"
The American senior gave the Frenchman a long hard look.
Then he quietly explained. "Well, when I came ashore at Omaha
Beach on D-Day in '44 to help liberate this country, I couldn't find any
damn Frenchmen to show it to." spoton.gif


--------------------
Prayer is the bridge between panic and peace.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 13 Sep 2004, 06:03 PM
Mesaj #63


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Pasarica trebuie sa stea in colivie biggrin.gif


Cotidianul grec "To Vima" , citat de AFP, informa cu cevat timp in urma ca agentii de securitate ai Aeroportului International din Atena au fost surprinsi sa constate ca trecerea unei femei din Marea Britanie, in virsta de 40 de ani, printr-un portal de detectare a metalelor, a declansat alarma nu pentru ca ar fi avut ascunsa vreo arma, ci pentru ca purta o... centura de castitate ! Turista a fost autorizata sa-si continue calatoria , pe raspunderea pilotului. Britanica le-a spus politistilor ca sotul ei a obligat-o sa poarte centura pentru a se asigura ca nu va avea nici o relatie extra-conjugala pe timpul scurtului ei sejur in Grecia.

Bine ca nu i-a protejat si gura wink.gif , a la Hanibal Lecter .

Mare-i gradina lui Dumnezeu !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 16 Sep 2004, 11:30 AM
Mesaj #64


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Sexul cu mortii a fost interzis in California

SAN FRANCISCO - Sexul cu cadavre este de acum interzis oficial in California, dupa ce guvernatorul Arnold Schwarzenegger a dat o lege prin care interzice necrofilia. Noua legislatie a fost ceruta in ultimii doi ani de mai multi procurori care se plingeau ca nu pot condamna acuzatii in cazuri extrem de grave, care implicau sexul cu cadavre.



--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 16 Sep 2004, 02:35 PM
Mesaj #65


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



Romanii vor plati impozit pe darul de la nunta
=================================================
In curand, romanii vor mai adauga pe lista impozitelor, si asa numeroase,
inca
unul. Conform unor surse din cadrul Ministerului de Finante, o echipa de
"specialisti" in finante lucreaza in prezent la elaborarea unei ordonante de
urgenta prin care darul de la nunta sa fie trecut la categoria veniturilor
impozabile.

Tinerii care aveau speranta ca din acesti bani isi vor cumpara cate ceva
pentru
casa vor trebui, de acum inaninte, sa ia in calcul si faptul ca o parte
insemnata va merge in buzunarul statului. Daca acest proiect va fi adoptat
de
Guvern si votat de Parlament, Romania va fi singura tara din lume in care
cetatenii platesc impozit si pe nunta.

Desi se parea ca bugetul statului suporta lejer toate subventiile acordate
pensionarilor, taranilor si altor categorii sociale defavorizate, iata ca
s-a
ajuns la fundul sacului. De aceea, zeci de finantisti cauta acum o solutie
pentru a redresa acest buget.

Cea mai nastrusnica dintre rezolvari ii apartine unui grup de "specialisti"
care
a inventat o noua taxa: taxa pe darul de nunta si de botez. Cum
functioneaza?
Simplu: din totalul banilor primiti de proaspat casatoriti sau de parinti
sub
forma de dar, statul ia 19%.
Problema e ca, in acest moment, conform Codului Fiscal actual, orice bun
primit
sub forma de donatie (cum este si cazul darului de la nunta) este scutit de
la
impozitare. De aceea, pentru trecerea banilor primiti la nunta la categoria
veniturilor impozabile este necesara promulgarea unei ordonante de urgenta
sau a
unei legi.

Este exact ceea ce propune acum acest grup de specialisti, care cauta de zor
o
solutie pentru a cioparti pana si darul de nunta. Ei au propus deja si
cuantumul
acestei taxe aberante: 19% din profitul net. Curios este insa modul in care
reprezentatii Ministerului de Finante vor lua cunostinta de suma de bani
care
s-a strans la fiecare nunta.

Perceptor la nunta

Ca sa aiba ce impozita, finantistii au gandit in detaliu proiectul de
"spoliere"
a nuntasilor. Astfel, daca propunerea lor va fi aprobata, se va naste o noua
specie de agent fiscal: perceptorul de dar de nunta. Acesta va fi, cu
siguranta,
cel mai nedorit musafir la banchetul de nunta, omul de care se vor feri toti
petrecaretii. El va avea doua sarcini precise.

Prima - urmarirea, la Oficiul Starii Civile, a listei cu nuntile din fiecare
saptamana. A doua sarcina, si cea mai neplacuta, va consta in supravegherea
"evaziunii fiscale" de la restaurant (sau cantina, dupa posibilitatile
mirilor).
Astfel, el va sta protapit in capul mesei, de unde va spiona atent orice
miscare
suspecta a unui plic dinspre nuntasi spre miri.

Probabil ca acest perceptor va primi, in contul salariului, si o suma
speciala
pentru achizitionarea de sandvisuri si suc (sau apa minerala, ca tot e buget
de
austeritate), caci trebuie sa stea treaz si vigilent toata noaptea. Caci e
logic
ca de la miri nu va capata nici macar o fripturica, necum un meniu complet,
dat
fiind scopul prezentei lui la masa.
De altfel, intrebati de reporterii "Stirea Zilei", cativa cetateni s-au
aratat
de-a dreptul indignati de aceasta noua taxa. Tot ei au gasit insa imediat
cateva
solutii pentru pacalirea vigilentilor perceptori: "Lasa ca nu-i dracu' asa
de
negru! Daca ei se tin dupa nuntasi la restaurant, atunci o sa faca si
oamenii pe
prostii.

Nu o sa dea nimeni nimic in timpul nuntii, ci la ciorba de potroace de a
doua
zi. Sau ii varsa direct pe card, ca tot ne-am modernizat, si atunci nici
dracu'
nu mai stie ce bani au primit mirii".

Mirii isi scoteau banii de la nunta prin darul primit de la meseni

Introducerea impozitului pe banii primiti sub forma de dar la nunta va naste
nemultumiri mai ales in randul oamenilor de rand. Si asta deoarece
organizarea
unei nunti presupune un urias efort financiar. De la alegerea localului in
care
se va consuma petrecerea si pana la ultimul detaliu legat de organizare se
cheltuieste o adevarata avere.

Cei mai multi dintre miri isi scoteau "parleala" (sau doar o parte) dupa ce
numarau banii primiti in dar de la nuntasi. "Beneficiul" de "peste noapte"
nu
este tocmai echivalentul unei "lovituri", dar reprezinta totusi o suma
frumusica
pentru o familie tanara.

Cum de acum inainte vor trebui sa mai dea si statului o parte, vom asista
fie la
o "majorare a darurilor", fie la o scadere a nuntilor.

Darul, egal cu meniul

In cadrul organizarii unei nunti, cel mai costisitor este restaurantul unde
se
va consuma petrecerea. Aici, in functie de "numarul de stele" al localului,
meniul pentru o singura persoana variaza intre 600.000 si 1.500.000 de lei.
Pe
langa aceasta suma nu trebuie scapata din vedere si "atentia" pentru
personal,
care de obicei reprezinta 10% din totalul sumei.

Inca o cheltuiala este si "taraful", care nu iti canta pentru mai putin de
250
de euro.
Pornind de la principiul ca meniul trebuie sa cuprinda strictul necesar,
este
bine ca acesta sa nu fie nici prea "anemic". Ideea este sa multumesti
invitatii
ca sa-si deschida baierele pungii, dar sa cheltuiesti cat mai putini bani.
In
ultima vreme insa pretul meniurilor a urcat, ajungand sa fie egal cu cel al
darului primit de miri.

Statul va castiga de pe urma barosanilor

Cei care nu vor suferi deloc de pe urma noii legi vor fi barosanii. Daca la
o
nunta intre romanii de rand darul nu depaseste cateva milioane , in randul
celor
bogati suma urca pana la ordinul miilor de euro. In aceasta situatie, cel
mai
castigat se pare ca va fi statul, care va lua o suma frumusica la fiecare
nunta
organizata de cei cu bani.


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dead-cat
mesaj 16 Sep 2004, 04:28 PM
Mesaj #66


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



Unii au, altii n-au.

saptaminalul "Spiegel" relateaza cazul uni angajat al ministerului de educatie german, de 60 de ani, care a dat in judecata statul pentru ca are prea putin de lucru.

omul a fost "sef de referat", aceasta functie presupunind si conducerea echipei. referatul fiind dizolvat, omul a ramas cu taskuri saptaminale pe care, dupa spusele lui, le rezolva in maximum 4 ore.

salariul lui este de 6 000€ lunar (brut). huh.gif


judecatoria in competenta careia intra cazul, a estimat ca procesul nu va incepe inainte de 2006, deoarece sunt supraincarcati cu diverse plingeri.


pentru ce Palaria Mea ™ platesc eu aproape 50% impozit??? 50.gif

Acest topic a fost editat de dead-cat: 16 Sep 2004, 04:29 PM


--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 16 Sep 2004, 08:11 PM
Mesaj #67


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Capot anglais - folosinta multilaterala spoton.gif

Mai mult de un sfert din cele 1,5 miliarde de prezervative distribuite gratuit in India pentru prevenirea infestarii cu HIV sint folosite de fapt in alte scopuri. De pilda, ele se folosesc la intarirea materialului folosit pentru plombarea strazilor, construirea de acoperisuri rezistente la ploaie sau chiar poleirea rochiilor traditionale, relateaza “Daily Telegraph”.

Potrivit medicilor de la Universitatea din Lucknow, in India circa jumatate de milion de prezervative distribuite prin intermediul unui program guvernamental sint deturnate, in special de oficiali fara scrupule, care le vind ulterior firmelor de constructii sau altor doritori. De altfel, unii constructori au recunoscut ca folosesc citeva mii de prezervative pe zi. Ei le utilizeaza intr-un amestec cu beton si pacura, metoda prin care se obtine un asfalt mai rezistent, care nu mai crapa. Altii le folosesc la izolarea acoperisurilor, stratul de prezervative asternut sub tigla facindu-le impermeabile, chiar si in perioada musonului. Si femeile au de cistigat, ele lustruindu-si firele de aur sau argint de pe rochiile traditionale cu materialul lubrifiant. Pentru copii se vind prezervative vopsite pe post de baloane, in timp ce militarii le utlizeaza pentru a-si proteja armele, in special atunci cind au de strabatut drumuri lungi in conditii meteorologice proaste


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 24 Sep 2004, 05:57 PM
Mesaj #68


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Primarul MUIA, amant fatal tongue.gif

Primarul comunei Cheveresu Mare din judetul Timis, Marcel Muia, si-a gasit o amanta impreuna cu care s-a fotografiat in situatii delicate. Partea proasta e ca pozele au ajuns pe mina sotiei sale, Lenuta, care a intentat proces de divort.

Chilotii si mustata primarului aici biggrin.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 24 Sep 2004, 07:40 PM
Mesaj #69


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Lesbienile din Rusia se simt persecutate

Ele spun ca presedintele Putin este un " homofob absolut " .

Toata persecutia si... un lesbo-ass aici biggrin.gif




Acest topic a fost editat de March: 24 Sep 2004, 07:43 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
cactus
mesaj 30 Sep 2004, 06:20 AM
Mesaj #70


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.126
Inscris: 10 August 04
Din: nu spui; s-a schimbat
Forumist Nr.: 4.232



Intoxicatie sau ce se urmareste cu chestia asta, publicata chiar acuma ?

EDITORIAL - Joi, 30 septembrie 2004

Surpriza directorului Radu Timofte

Gabriel ANDREESCU


In anul 2004, la Editura Academiei Nationale de Informatii, a aparut volumul "Lungul drum al serviciilor secrete catre democratie" sub semnatura lui Alexandru-Radu Timofte, directorul SRI. Am gasit in carte informatii interesante, dar si idei atat de ciudate incat par a fi glume. De genul: "episodul biblic relateaza cat de vechi este principiul serviciilor secrete israeliene, "ochi pentru ochi, dinte pentru dinte"", sau "activitatile de spionaj ... au fost codificate in religia morala crestina, fiind date ca pilde de invatatura". Iata insa ce poate gasi cititorul la pagina 108:

"Geneva, septembrie 1990

Sub protectia unei maxime discretii Gorbaciov si Kohl au convenit:

1) U.R.S.S. sa nu se opuna divizarii Cehoslovaciei; 2) Republica Ceha va deveni parte a sferei de influenta economica a Germaniei, cu scopul posibil de incorporare politica a regiunii in urmatorii 12-15 ani in Germania; 3) Germania va compensa Rusia pentru daunele economice suferite prin pierderea influentei in Europa de Est; 4) Ungariei i se va permite urmarirea scopului de a-si recastiga teritoriile pierdute dupa primul razboi mondial prin Tratatul de la Trianon (1920); 5) Germania va spori ajutorul economic acordat Ungariei pentru a asigura acolo un standard al vietii mai ridicat decat cel din Slovacia, facand astfel mai atractiva ideea unificarii Slovaciei cu Ungaria; 6) U.R.S.S. sa nu ridice obiectii la divizarea Iugoslaviei si sa fie de acord cu intrarea Croatiei si Sloveniei in sfera de interese economice a Germaniei, precum si sa sustina unirea Ucrainei Transcarpatice cu Ungaria, daca nationalistii ucrainieni ar desfasura "activitati distructive"; 7) in afara de compensatia economica pentru pierderile suferite, Germania se angajeaza sa "nu fie activa" in chestiuni privind Ucraina si statele baltice si sa nu le considere parte a sferei de influenta economica a Germaniei". (Sublinierile apartin originalului.)

In volumul lui Radu Timofte, toate celelalte texte extrase din documente au o referinta. Textul citat mai sus vine parca din neant. Vreun material obtinut prin mijloace speciale, aflat intr-o arhiva foarte bine pazita!? Oare ce fel de proba sa fi intrat in mana serviciilor? La o discutie de "maxima discretie", la un asemenea nivel, nu putea avea acces nimeni. Sa zicem ca despre discutia Gorbaciov-Kohl s-o fi vorbit la un moment dat, nu stim in ce context. Oricum, informatia nu putea veni decat pe o cale indirecta. La a saptea mana. Ce probeaza atunci ca "notita" nu era o fabulatie? Ori mai rau, o intoxicare, stimularea paranoii geopolitice a unora?

Indoielile privind accesul la "discretele" intelegeri Gorbaciov-Kohl nu reprezinta nimic fata de caracterul aiuristic a planurilor politico-strategice care apar la pagina 108.

Cum puteau cei doi lideri, in septembrie 1990, sa aiba in vedere ruperea Cehoslovaciei? Cand aceasta a avut loc - la 1 ianuarie 1993 -, ea a rezultat in urma unui referendum. Nu se stia ca se va ajunge la el, iar rezultatul putea fi contrar. Isi poate imagina cineva o Ungarie tentata sa se unifice cu Slovacia? S-ar aduce alaturi o jumatate de milion de maghiari, dar si cinci milioane de slovaci. Daca ar capata si teritoriile pierdute la Trianon, Ungaria (astazi, de circa 10 milioane) ar deveni un stat cu o populatie maghiara in pericol sa devina minoritara in raport cu romanii si slovacii luati impreuna. Si de unde pana unde, intr-o convorbire discreta, mentionarea anului Trianonului, 1920? Aceste ciudatenii devin dramatice cand descriu viziunea lui Helmuth Kohl asupra temelor internationale. Este adevarat ca Germania si Italia au recunoscut primele independenta Sloveniei si Croatiei. Dar asta s-a intamplat in 1991, dupa izbucnirea conflictului armat, in urma declararii independentei de catre cele doua state. In 1990, evenimentele erau greu de prevazut, cu atat mai putin ar fi putut face obiectul unei strategii nationale.

Ideea anexarii Republicii Cehe le intrece pe toate. Kohl era covarsit de rezolvarea implicatiilor marelui eveniment, al unificarii Germaniei, care a fost declarata la 3 octombrie 1990. Mesajul unei Germanii cu intentii anexioniste era ultimul gand pe care si l-ar fi putut exprima un om politic german. Mai ales in septembrie 1990, inainte de unificarea tarii si inainte de confirmarea, la 15 martie 1991 (!), de catre cele patru Mari Puteri. Cine intelege cat de cat ce inseamna relatiile internationale realizeaza ca referirea la un proiect de tip "Germania Mare", in gura primului-ministru, este o aberatie.

Apoi, cum putea Gorbaciov sa vorbeasca in 1990 despre Ucraina si despre statele baltice ca despre state independente? Adica, Gorbaciov isi imagina ca Eltan urma sa-l dea jos peste un an, iar U.R.S.S. se va dezintegra, republicile socialiste devenind de sine statatoare? Orice nota privind o discutie discreta dintre Gorbaciov si Kohl trebuie privita cu maxima suspiciune, indiferent de continut. Cu atat mai mult, cum poate directorul SRI sa preia si sa lanseze o nota cu un continutul fantasmagoric? Explicatia se vede din scrierea in bold: publicitarea "documentului" era motivata de cele trei referiri la intentiile anexioniste ale Ungariei, dintre care una ar viza Romania.

Fiind semnat de Radu Timofte si publicat sub egida Academiei Nationale de Informatii, volumul "Lungul drum al serviciilor secrete catre democratie" va fi trecut in bibliografia obligatorie a ofiterilor SRI. Cum cresc ei, daca primesc "probe" aiuritoare despre inamicul care ameninta tara? Romania, pusa in pericol de alianta dintre Ungaria, Germania si Rusia!? Buna educatie, in spiritul anilor '70-'80, din vremea luptei pentru autohtonism si autarhie. Care sa fie rostul unei astfel de sugestii, la doi ani de la intrarea Romaniei in NATO? Montajul din volumul citat pare atat de gratuit, astazi, incat te intrebi: sa fie cu adevarat o intentie? Sa fie o intoxicare care nu a beneficiat de o minima critica intelectuala? Mare surpriza, mai mare decat mi-as fi imaginat.



--------------------
- "Help us, or else..!"
- "Or else what?"
- "Exactly!"

Nu e nimic mai trist decât tristeţea unui om vesel. (Armando Palacio Valdes)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

27 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 16 April 2024 - 01:06 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman