HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Info Forum

Acest forum se adreseaza tuturor iubitorilor de animale. Sunteti liberi sa va exprimati parerile de orice fel atat timp cat se incadreaza in limitele bunului simt.
Scopul forumului... e simplu. Sa aflam mai multe lucruri din lumea necuvāntatoarelor si sa ne ajutam reciproc in diversele probleme cu care ne-am putea confrunta la acest capitol. Orice sugestii sunt binevenite. Enjoy!

2 Pagini V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Pisicile, Pofta de mancare
Tomy
mesaj 10 Jun 2004, 07:02 PM
Mesaj #36


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 159
Inscris: 12 January 04
Forumist Nr.: 1.798



rolleyes.gif Dragii mei spuneti-mi si mie cu ce va mai hraniti pisicile cheese1.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
contraste
mesaj 13 Jun 2004, 01:18 PM
Mesaj #37


Forumista Poeta
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.500
Inscris: 20 April 04
Forumist Nr.: 3.171



Draga Tomy,
Noi, in afara de crontanele mancam peste cu orez, carnita fiarta cu diverse legume, salata verde facuta salata, si tot ce ne miroase frumos, cerem, si ni se da.

Acest topic a fost editat de contraste: 13 Jun 2004, 01:19 PM


--------------------
Traieste ca si cum ai muri maine.
Invata ca si cum ai trai vesnic.

Indira Gandhi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tomy
mesaj 13 Jun 2004, 04:30 PM
Mesaj #38


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 159
Inscris: 12 January 04
Forumist Nr.: 1.798



biggrin.gif Ma bucur ca papam de toate 6.gif domnisorul meu nu seveste decat piept de pui crud si mancare umeda gurmet smile.gif de crontanele nici sa nu auda hh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 13 Jun 2004, 04:30 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Serenity
mesaj 13 Jun 2004, 10:06 PM
Mesaj #39


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Si Aspirinuta e mofturos.. Intr-o vreme manca "graunte" Purina, dar domnul respectiv - singurul la care gaseam - nu mai aduce pentru ca e foarte scumpa si nu trecea. In rest.. Whiskas Dlicatesse, Sheba si mai nou am descoperit ca-i place Gurmet - Musse de ficat sau rinichi. Dar din toate astea, pot sa spun ca nu-l vad sa manance nici una cu pofta. De fapt nu prea mananca nimic cu pofta.. poate doar iarba laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tomy
mesaj 14 Jun 2004, 03:21 PM
Mesaj #40


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 159
Inscris: 12 January 04
Forumist Nr.: 1.798



biggrin.gif Sa se ia de mana cu al meu,cand e vorba de iarba nu mai se numeste motan tongue.gif mai repede zici ca este capra rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
contraste
mesaj 15 Jun 2004, 03:01 PM
Mesaj #41


Forumista Poeta
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.500
Inscris: 20 April 04
Forumist Nr.: 3.171



tomy, incearca sa le dai niste vitamine americane - se gasesc la veterinar. Se prezinta sub forma de unguent, miros puternia peste si se aplica pe botic. Pisica le linge, apoi mananca. Si le creste pofta de mancare. Incearca ! Si Aspirinuta la fel.


--------------------
Traieste ca si cum ai muri maine.
Invata ca si cum ai trai vesnic.

Indira Gandhi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 15 Jun 2004, 09:58 PM
Mesaj #42


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



biggrin.gif Din pacate la mine-n "sat" nu avem decat un singur veterninar, foarte prost aprovizionat si ala... Eu am o lata problema sad.gif In general pisicile gasesc o suprafata (dulap, masa, stiti voi wink.gif) pe care sa-si scurteze ghearele. Ei, de cand il am Aspiy nu a facut chestia asta niciodata si are niste gheare de speriat, aproape ca nu mai poate sa mearga. Am incercat sa i le scurtez cu unghera tongue.gif dar i s-au despicat foarte rau si am renuntat la metoda asta. Am auzit ca exista in comert niste clestisori speciali pentru asta, dar nu am gasit niciunde. Am vorbit cu veterinarul care m-a trimis in padure sa-i aduc un bustean ohmy.gif I-am explicat ca i-am dat tot ce se putea, ca i-am cumparat suporturi speciale pentru asta si-asa mai departe dar nu am reusit sa ma inteleg cun el.. Ce sa fac? Pe langa faptul ca sunt toata zgariata desi el saracu` de cele mai multe ori nu intentioneaza sa ma zgarie, e greu si pentru el. Daca l-ati vedea ce mai derapeaza pe gresie wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tomy
mesaj 17 Jun 2004, 11:31 AM
Mesaj #43


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 159
Inscris: 12 January 04
Forumist Nr.: 1.798



Contraste poti sa-mi spui si mie cum se numesc vitaminele hiya.gif poate asa reusesc sa-l fac sa manance si mancare uscata thumb_yello.gif desi ma indoiesc de asta sad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
contraste
mesaj 25 Jun 2004, 03:49 PM
Mesaj #44


Forumista Poeta
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.500
Inscris: 20 April 04
Forumist Nr.: 3.171



@tomy
Da tomy, este vorba de un complex de vitamine cu extract de taurina. Productie americana, unguent la tub, se pune pe deget si se da pe nas. Nu mai stiau nici ei la dispensar cum se mai numeste, pentru ca e poveste de acum 7 ani. Mi-au spus in shimb ca exista acum un produs romanesc echivalent la79.000 lei.
Daca poti, afla-i denumirea pe google.com - medicamente, find, si trebuie gasit - daca vrei produsul american. Eu zic insa sa incerci in orasul tau, poate acolo il au.Aici il folosesc pe cel romanesc.
@serenity
In general pedichiura o face asistentul veterinar, voi nu aveti cabinet in oras? Daca nu, incearca la un pet-shop sa gasesti un clestisor special si un grifor, pentru ascutit gherutele.

Acest topic a fost editat de contraste: 25 Jun 2004, 03:55 PM


--------------------
Traieste ca si cum ai muri maine.
Invata ca si cum ai trai vesnic.

Indira Gandhi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tomy
mesaj 27 Jun 2004, 09:07 AM
Mesaj #45


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 159
Inscris: 12 January 04
Forumist Nr.: 1.798



Multumesc biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 05:39 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman