HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

19 Pagini V  « < 15 16 17 18 19 >  
Reply to this topicStart new topic
> Scoala Consilierilor De Imagine, Prima scoala virtuala de consilieri
Ovidiu Bufnila
mesaj 16 Jun 2006, 04:51 PM
Mesaj #561


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



QUOTE (Fantasee @ 16 Jun 2006, 05:57 PM)
Ziua buna, Ovidiu. Care este imaginea radiochimiei?

emceul la patrat? cum e cu radiatiile ionizante si organismul fiintei? in ce fel se construieste imaginea radiocchimica? e cineva chimist radio prin preajma ca-mi prind urechileeee! metode electrochimiceşi fotochimice în studiul mecanismelor de reactieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!

hh.gif hh.gif hh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 16 Jun 2006, 07:10 PM
Mesaj #562


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



QUOTE (Hashaspire @ 16 Jun 2006, 05:06 PM)
QUOTE (calfa @ 16 Jun 2006, 03:50 PM)
M-as gandi la vocea vibratie, la acordul necesar pentru perceperea vocii, si in general la ce anume poate fi "mecanismul" vocilor. Mi-as arunca o privire peste fictionalul indicat, peste spusele lui Penrose, si mi-as aminti de sfera personala.

Ovidiu, am zis ca nu ma amestec si nu ma amestec, dar Calfa, fa ceva! Gandeste-te, arunca-ti-o, aminteste-ti!
Ovidiu are nevoie de oameni ca tine. Gandeste-te! Te poti angaja! Sanse de promovare! Tu esti o bucata din inima lui. In afara de wasp, care-i face de mancare, nu-l ajuta nimeni. De-asta zice ca are (si isi face) treaba pe net (si inca cat), ca sa nu-l prinda timpul fara ocupatie. Ajuta-l in foamea asta nebuna, in fuga asta nebuna! Iar daca-l prinzi cu urechile ciulite o secunda, sopteste-i totusi ca nu saptamana asta moare. Scuze, nu moare saptamana asta.

Vezi ca bati campii. Ai grija de tine, nu mai ameninta oamenii pe forum. Vad ca m-ai amenintat si p mine pe aici ba mai mult te dai interesant. Frate, vezi-ti de treburile tale. Daca esti asa de bengos, OK. Vad ca esti un NOI. Baaa, NOI, si eu sunt NOI. Da din aia adevarati, frate. Las-o moarta ca nu se pun cacaturile tale. Esti plictisitor sadea. Lasa, nu ma mai vizita ca-ti rupi gatu din start. Bai, aduceti ba un profesionist nu rahati cu ochi care baga fitile idioate pe net sa sperie poporul roman. Fir,at ai dracu de spioni de cacat care sunteti!


Un om turmentat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 16 Jun 2006, 07:14 PM
Mesaj #563


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



QUOTE (Ovidiu Bufnila @ 16 Jun 2006, 06:10 PM)
QUOTE (Hashaspire @ 16 Jun 2006, 05:06 PM)
QUOTE (calfa @ 16 Jun 2006, 03:50 PM)
M-as gandi la vocea vibratie, la acordul necesar pentru perceperea vocii, si in general la ce anume poate fi "mecanismul" vocilor. Mi-as arunca o privire peste fictionalul indicat, peste spusele lui Penrose, si mi-as aminti de sfera personala.

Ovidiu, am zis ca nu ma amestec si nu ma amestec, dar Calfa, fa ceva! Gandeste-te, arunca-ti-o, aminteste-ti!
Ovidiu are nevoie de oameni ca tine. Gandeste-te! Te poti angaja! Sanse de promovare! Tu esti o bucata din inima lui. In afara de wasp, care-i face de mancare, nu-l ajuta nimeni. De-asta zice ca are (si isi face) treaba pe net (si inca cat), ca sa nu-l prinda timpul fara ocupatie. Ajuta-l in foamea asta nebuna, in fuga asta nebuna! Iar daca-l prinzi cu urechile ciulite o secunda, sopteste-i totusi ca nu saptamana asta moare. Scuze, nu moare saptamana asta.

Vezi ca bati campii. Ai grija de tine, nu mai ameninta oamenii pe forum. Vad ca m-ai amenintat si p mine pe aici ba mai mult te dai interesant. Frate, vezi-ti de treburile tale. Daca esti asa de bengos, OK. Vad ca esti un NOI. Baaa, NOI, si eu sunt NOI. Da din aia adevarati, frate. Las-o moarta ca nu se pun cacaturile tale. Esti plictisitor sadea. Lasa, nu ma mai vizita ca-ti rupi gatu din start. Bai, aduceti ba un profesionist nu rahati cu ochi care baga fitile idioate pe net sa sperie poporul roman. Fir,at ai dracu de spioni de cacat care sunteti!


Un om turmentat

Anti editare


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 16 Jun 2006, 07:14 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
wasp
mesaj 16 Jun 2006, 07:15 PM
Mesaj #564


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 681
Inscris: 29 November 05
Forumist Nr.: 7.367



Ovidel, cartofi frantuzesti sau snitel de pui si cartofi prajiti ? Spune repede, pana nu ma duc la bucatarie si ard rofl.gif o varza a la Cluj, de mor bacauanii de pofta salivand sub fereastra ta ! Ca o sa gemi de placere mai ceva ca tuta aia care cumpara 3 peugeot-uri fara avans !

PS: Ovidel, daca mai vorbesti urat cu lumea, mananci sandwich-uri un cincinal de acum incolo !!!!! spoton.gif

Acest topic a fost editat de wasp: 16 Jun 2006, 07:16 PM


--------------------
Sa ai incredere doar in umbra ta, dar numai atunci cand iti cade in fata !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 17 Jun 2006, 12:34 AM
Mesaj #565


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



... daca ma inscriu la scoala asta de consilieri de imagine si o duc la bun sfarsit, capat diploma in consilierea imaginilor sau in guerrile virtuale? unsure.gif



--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hashaspire
mesaj 17 Jun 2006, 04:07 AM
Mesaj #566


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.483
Inscris: 12 May 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.241



QUOTE (Ovidiu Bufnila @ 16 Jun 2006, 08:10 PM)
Vezi ca bati campii. Ai grija de tine, nu mai ameninta oamenii pe forum. Vad ca m-ai amenintat si p mine pe aici

Bubule, esti un magnet. Iar mi-a venit sa scriu. E o nebunie curata aici, in Rezervatie.
Chestia cu moartea ta am scris-o ca amenintare ca sa intelegi ca esti batran si poti face usor atac de cord.
Esti pe un altfel de forum. Vorbele "nu mai ameninta oamenii [...] si pe mine" nu au efect aici. Doar pe tine te-am amenintat.

QUOTE
ba mai mult te dai interesant.

Eh, si tu acuma! Asta e puerila.

QUOTE
Frate, vezi-ti de treburile tale. Daca esti asa de bengos, OK.

Da, fiecare e bengos in treaba lui, dar hai si cu o marturisire: mi-a placut o bucatica dintr-un text de-al tau (si nu era aia cu "avatarul e chiar sfecla mea" - dupa care ti l-ai pus pe bruce willis laugh.gif - despre asta altadata) si am vrut sa ma joc. Tu sa valuresti, eu sa te incurajez. Ti s-a parut si atunci ca te amenint. Bre, treburile mele sunt sunetele. Vezi tu... ultraviolet, ultrasunete, ochiu' si urechea, ce deranjeaza, ce strica retina, ce omoara tantarii, palete si linii melodice, jazzonia, (anti)polarizantele care taie una din unde si limitarea muzicii - toate astea sunt subiecte. Chiar am vrut sa te ajut. Ai fugit speriat si ai deschis alte topicuri pentru ca nimeni nu citeste mai jos de al 5-lea topic. Recunosc ca folosisem prea multe majuscule, dar nu voiam sa te sperii. Voiam sa te atrag. Punctul culminant a fost cand, dupa ce te-ai bagat in treaba mea, ai inceput sa... eh, nu mai scriu, ca iar interpretezi neliniar. Ideea e ca n-ai reusit sa scapi din CTRL+C, CTRL+V.

QUOTE
Vad ca esti un NOI. Baaa, NOI, si eu sunt NOI. Da din aia adevarati, frate.

Toata lumea e NOI, dar unii nu pot fi NOI oricand, oriunde. Unii se repeta. Din nou iti zic, expresii de-astea nu merg aici (noi, fratii, sa ne unim impotriva lu' asta fals).

QUOTE
Las-o moarta ca nu se pun cacaturile tale. Esti plictisitor sadea.

Eh, si tu acuma! Si asta e puerila. Asta inseamna valurire: sa spui putin dar sa mananci cacat mult. Orificiul ala prin care intra un pic de lumina (de care-ti vorbeam intr-o zi), in loc sa te ajute sa vezi cacatul, te face sa ai impresia ca, din cauza valurilor uscate care s-au format, alea care-s mai in umbra blink.gif sunt subtile,icanice, iar cele din lumina biggrin.gif parca emana miros "interesant" in toata camera. Eu am ales sa nu traiesc viata ca un cercetas ce cauta subtilitati cu lanterna in cacat si face poze. Imagini, cum le zici tu. Iar samburele de adevar din varful tortului l-a inghitit din greseala.

QUOTE
Lasa, nu ma mai vizita ca-ti rupi gatu din start.

Mai am putin si dau Send. "Adauga Raspuns" adica. M-am gandit: nu-mi rup gatul, imi pierd vremea.

QUOTE
Bai, aduceti ba un profesionist nu rahati cu ochi care baga fitile idioate pe net sa sperie poporul roman. Fir,at ai dracu de spioni de cacat care sunteti!

Hai, hai! Puteam sa aleg te arestez din cauza ca erai "Serial Masturbator" in loc de "Sheep Molester". Nu fi...

Acestea fiind spuse, te las... "Aduceti un profesionist" e, din nou, un urlet de animal in cusca. Internetul e mult mai mare, Ovidiu! Profesionistii sunt peste tot. Ma rog ca ingrijitorul tau sa nu te lase fara mancare pana cand profesionistii te vor gasi [edit] sa te ia cu ei la circ[/edit]. Mergi cu Google!

Acest topic a fost editat de Hashaspire: 17 Jun 2006, 04:22 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fis_tic
mesaj 17 Jun 2006, 04:27 AM
Mesaj #567


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 324
Inscris: 3 December 05
Forumist Nr.: 7.389



Am foarte multe "afinitati" cu O.B. , apropo, dupa afine ti se face gura punga?
Nu-l suspendati, luati contul meu in loc, ma ofer sa-i salvez pielea o data, daca il aruncati peste o luna, un an, definitiv, o saptamana, etc, transferati pedeapsa pe fis_tic.
Cred ca am fost nedrept cu O.B. si este o metoda sa-mi cer scuze, oferta este serioasa.
Ciao!
Exista alternativa cu gratierea, peste tot in tarile civilizate se practica, omul este judecat, condamnat si iertat.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 17 Jun 2006, 09:12 AM
Mesaj #568


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



QUOTE (wasp @ 16 Jun 2006, 09:15 PM)
Ovidel, cartofi frantuzesti sau snitel de pui si cartofi prajiti ? Spune repede, pana nu ma duc la bucatarie si ard rofl.gif o varza a la Cluj, de mor bacauanii de pofta salivand sub fereastra ta ! Ca o sa gemi de placere mai ceva ca tuta aia care cumpara 3 peugeot-uri fara avans !

PS: Ovidel, daca mai vorbesti urat cu lumea, mananci sandwich-uri un cincinal de acum incolo !!!!! spoton.gif

Saru mana draga Wasp! Cred ca e clar pentru toata lumea din Scoala Consilierilor ca sarjele mele digitale nu sunt rele la inima si nici dispretuitoare si, atunci cand folosesc tot felul de limbaje stradale sau alte ghidusii, o fac pentru ca_conflictializarea digitala sa capete diverse aspecte de trainnniiiig! Va rog frumos sa-mi faceti jocul pentru ca sa ma simt si eu profesor de-adevaratelea. Va iubesc nediferentiat. Va iubesc chiar foarte mult. Bubuiti-ma cand e cazu, fara probleme. Ne atrenam nitel. Nivelele de joc urmatoarea sunt ceva mai grele. Deocamdata razboaie lingvsitice dar si mai mult decat atat. O sa va invat mai departe cum puteti da loviuri balistic-linvistice. Mai mult decat atat. O sa va invat ce inseamna ICAN cu adevarat. Deocamdata:

Imaginatia Care Adanceste Nimicul
Inteligenta Care Ascunde Nimicul
Ideea Care Atinge Nimicul




PS: Va rog frumos daca cumva cineva se simte jignit de excesele mele Intentionate va rog sa comunice public. Imi cer scuze de pe acum tuturor acelor. Dar, promit solemn, pentru a-mi duce trainingul pana la capat voi continua in acelasi stil e lucru. Va iubesc inca odata.

Ovidiu Bufnila
consilier de imagine
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alfa
mesaj 17 Jun 2006, 10:14 AM
Mesaj #569


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 22 August 05
Forumist Nr.: 6.816



QUOTE (Hashaspire @ 17 Jun 2006, 05:07 AM)


















QUOTE
Bubule, esti un magnet. Iar mi-a venit sa scriu. E o nebunie curata aici, in Rezervatie.


Scufita rosie isi umplu cocoselu` cu de-ale gurii si pleca in cautarea lulului. Glumitele naive la care vibreaza diafragma fetitelor fara sortulet dadura in aere de Garcea care patruleaza cartieru`.

QUOTE
Chestia cu moartea ta am scris-o ca amenintare ca sa intelegi ca esti batran si poti face usor atac de cord.


O fetita cu nevroza de ciclu, careia ii joaca halucinatia feste, se imagineaza agentu` 007 sub nume de cod "masonul adormit de ziua paispea. "
p.s. valurit: Haha ameninta cu moartea. rofl.gif

QUOTE
Esti pe un altfel de forum. Vorbele "nu mai ameninta oamenii [...] si pe mine" nu au efect aici. Doar pe tine te-am amenintat.


Cica amenintarea la mamitica acasa nu-i de fapt amenintare.

QUOTE
Vezi tu... ultraviolet, ultrasunete, ochiu' si urechea, ce deranjeaza, ce strica retina, ce omoara tantarii, palete si linii melodice, jazzonia, (anti)polarizantele care taie una din unde si limitarea muzicii - toate astea sunt subiecte. Chiar am vrut sa te ajut. Ai fugit speriat si ai deschis alte topicuri pentru ca nimeni nu citeste mai jos de al 5-lea topic. Recunosc ca folosisem prea multe majuscule, dar nu voiam sa te sperii. Voiam sa te atrag. Punctul culminant a fost cand, dupa ce te-ai bagat in treaba mea, ai inceput sa... eh, nu mai scriu, ca iar interpretezi neliniar. Ideea e ca n-ai reusit sa scapi din CTRL+C, CTRL+V.


Maestre, haha te ajuta, voia sa-ti povesteasca despre game majore si minore, ritm, metro, tempo, tonalitati, acorduri si alte asemenea minunatii. Doar ca s-a imbatat si-a inceput sa cante fals, altfel e baiat de gasca, dupa ce se trezeste regreta. Te bagasi in valurirea ultrasecreta, impenetrabila la raze XY si infrarosii de gradina a agenturilor secrete si discrete. rofl.gif

QUOTE
Toata lumea e NOI, dar unii nu pot fi NOI oricand, oriunde. Unii se repeta. Din nou iti zic, expresii de-astea nu merg aici (noi, fratii, sa ne unim impotriva lu' asta fals).


Eu sunt doar Eu. Lup singuratic. Alfa si Omega. biggrin.gif Ai vazut lup temandu-se de-o turma de oi? Puteti behai pana ragusiti...

QUOTE
Asta inseamna valurire: sa spui putin dar sa mananci cacat mult. Orificiul ala prin care intra un pic de lumina (de care-ti vorbeam intr-o zi), in loc sa te ajute sa vezi cacatul, te face sa ai impresia ca, din cauza valurilor uscate care s-au format, alea care-s mai in umbra sunt subtile,icanice, iar cele din lumina parca emana miros "interesant" in toata camera. Eu am ales sa nu traiesc viata ca un cercetas ce cauta subtilitati cu lanterna in cacat si face poze. Imagini, cum le zici tu. Iar samburele de adevar din varful tortului l-a inghitit din greseala.


Agentul ultraspecial haha din misiunea secreta la vedere "Terminator 5" nu-si terminase gogoasa cand o nava valurit-dezvaluritoare si-a intersectat traseul cu OZN-ul in care-i saliva limbuta zemuind dumicatul pe indelete. In urma impactului o umbra nostalgica se ridica pe coloana vertebrala si exploda la nivelul lu` Sahashrara Chakra. Muntii se cutremurara, apele isi arcuira sira spinarii, un vuiet prelung taie orizontul si in ritmul huruitului asurzitor Marele Secret fu povestit in premiera transnationala. Din tolba intelepciunii si cunoasterii care acceseaza obscuritatile agenturilor Marele Adevar zambi cu seninatate luminii: cacatul apropiat e la fel de subtil ca cel indepartat.

QUOTE
Mai am putin si dau Send. "Adauga Raspuns" adica. M-am gandit: nu-mi rup gatul, imi pierd vremea.


Important in veatza e sa nu ramai fara cap. Ce te faci dac-o sa-ti ploua in gat?

QUOTE
Hai, hai! Puteam sa aleg te arestez din cauza ca erai "Serial Masturbator" in loc de "Sheep Molester". Nu fi...


Garcea incordandu-si muschiu`.

QUOTE
Acestea fiind spuse, te las... "Aduceti un profesionist" e, din nou, un urlet de animal in cusca. Internetul e mult mai mare, Ovidiu! Profesionistii sunt peste tot. Ma rog ca ingrijitorul tau sa nu te lase fara mancare pana cand profesionistii te vor gasi [edit] sa te ia cu ei la circ[/edit]. Mergi cu Google!


Ulalala! Profesionistii impanzira netu` , spurcara libertatea cuvantului si dreptul la intimitate, gadilandu-ne rozetuta cu ochisorii lor albastri. Mi-a intrat chilotu` in c8r de frica au declansat faza "paranoia". Sunt peste tot: ne urmaresc, comunica subtil, manipuleaza, testeaza, filtreaza. Suntem la mana lor. rofl.gif

P.S. Il vad pe Mihai prin zona, sper sa nu ma baneze. S-o fi inteles ca-i gluma? unsure.gif

Acest topic a fost editat de alfa: 17 Jun 2006, 11:38 AM


--------------------
omega
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wasp
mesaj 17 Jun 2006, 11:11 AM
Mesaj #570


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 681
Inscris: 29 November 05
Forumist Nr.: 7.367



QUOTE
Va rog frumos sa-mi faceti jocul pentru ca sa ma simt si eu profesor de-adevaratelea.


Deci tu numai de asta de obosesti virtual ? Of-of-of...si de ce spui, mai, abia acum ? blink.gif


--------------------
Sa ai incredere doar in umbra ta, dar numai atunci cand iti cade in fata !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 17 Jun 2006, 07:08 PM
Mesaj #571


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



QUOTE (Hashaspire @ 17 Jun 2006, 06:07 AM)
QUOTE (Ovidiu Bufnila @ 16 Jun 2006, 08:10 PM)
Vezi ca bati campii. Ai grija de tine, nu mai ameninta oamenii pe forum. Vad ca m-ai amenintat si p mine pe aici

Bubule, esti un magnet. Iar mi-a venit sa scriu. E o nebunie curata aici, in Rezervatie.
Chestia cu moartea ta am scris-o ca amenintare ca sa intelegi ca esti batran si poti face usor atac de cord.
Esti pe un altfel de forum. Vorbele "nu mai ameninta oamenii [...] si pe mine" nu au efect aici. Doar pe tine te-am amenintat.

QUOTE
ba mai mult te dai interesant.

Eh, si tu acuma! Asta e puerila.

QUOTE
Frate, vezi-ti de treburile tale. Daca esti asa de bengos, OK.

Da, fiecare e bengos in treaba lui, dar hai si cu o marturisire: mi-a placut o bucatica dintr-un text de-al tau (si nu era aia cu "avatarul e chiar sfecla mea" - dupa care ti l-ai pus pe bruce willis laugh.gif - despre asta altadata) si am vrut sa ma joc. Tu sa valuresti, eu sa te incurajez. Ti s-a parut si atunci ca te amenint. Bre, treburile mele sunt sunetele. Vezi tu... ultraviolet, ultrasunete, ochiu' si urechea, ce deranjeaza, ce strica retina, ce omoara tantarii, palete si linii melodice, jazzonia, (anti)polarizantele care taie una din unde si limitarea muzicii - toate astea sunt subiecte. Chiar am vrut sa te ajut. Ai fugit speriat si ai deschis alte topicuri pentru ca nimeni nu citeste mai jos de al 5-lea topic. Recunosc ca folosisem prea multe majuscule, dar nu voiam sa te sperii. Voiam sa te atrag. Punctul culminant a fost cand, dupa ce te-ai bagat in treaba mea, ai inceput sa... eh, nu mai scriu, ca iar interpretezi neliniar. Ideea e ca n-ai reusit sa scapi din CTRL+C, CTRL+V.

QUOTE
Vad ca esti un NOI. Baaa, NOI, si eu sunt NOI. Da din aia adevarati, frate.

Toata lumea e NOI, dar unii nu pot fi NOI oricand, oriunde. Unii se repeta. Din nou iti zic, expresii de-astea nu merg aici (noi, fratii, sa ne unim impotriva lu' asta fals).

QUOTE
Las-o moarta ca nu se pun cacaturile tale. Esti plictisitor sadea.

Eh, si tu acuma! Si asta e puerila. Asta inseamna valurire: sa spui putin dar sa mananci cacat mult. Orificiul ala prin care intra un pic de lumina (de care-ti vorbeam intr-o zi), in loc sa te ajute sa vezi cacatul, te face sa ai impresia ca, din cauza valurilor uscate care s-au format, alea care-s mai in umbra blink.gif sunt subtile,icanice, iar cele din lumina biggrin.gif parca emana miros "interesant" in toata camera. Eu am ales sa nu traiesc viata ca un cercetas ce cauta subtilitati cu lanterna in cacat si face poze. Imagini, cum le zici tu. Iar samburele de adevar din varful tortului l-a inghitit din greseala.

QUOTE
Lasa, nu ma mai vizita ca-ti rupi gatu din start.

Mai am putin si dau Send. "Adauga Raspuns" adica. M-am gandit: nu-mi rup gatul, imi pierd vremea.

QUOTE
Bai, aduceti ba un profesionist nu rahati cu ochi care baga fitile idioate pe net sa sperie poporul roman. Fir,at ai dracu de spioni de cacat care sunteti!

Hai, hai! Puteam sa aleg te arestez din cauza ca erai "Serial Masturbator" in loc de "Sheep Molester". Nu fi...

Acestea fiind spuse, te las... "Aduceti un profesionist" e, din nou, un urlet de animal in cusca. Internetul e mult mai mare, Ovidiu! Profesionistii sunt peste tot. Ma rog ca ingrijitorul tau sa nu te lase fara mancare pana cand profesionistii te vor gasi [edit] sa te ia cu ei la circ[/edit]. Mergi cu Google!

Mishto. Dar ma gandeam ca ai si alte solutii. Cred c a ai folosit-o pe cea mai apropiata, adversativa cumva. Poate puteai construi altfel? Un mesaj duios de exemplu? Cum crezi ca ar suna?
Multumesc frumos, Hashaspire.
Astept inca doua, trei variante.

Cu prietenie,
Ov
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 17 Jun 2006, 07:15 PM
Mesaj #572


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



QUOTE (wasp @ 17 Jun 2006, 01:11 PM)
QUOTE
Va rog frumos sa-mi faceti jocul pentru ca sa ma simt si eu profesor de-adevaratelea.


Deci tu numai de asta de obosesti virtual ? Of-of-of...si de ce spui, mai, abia acum ? blink.gif

Era evident ca ai sa alegi fraza asta. Poi incerca si alte solutii? Analiza Tranzctionala te-ar putea ajuta, oare? Fiind de multe ori in situatia de a creiona rapid PROFILUL unor Obiective Tinta, pot spune ca precaritatea informatiei nu este o nenorocire. Sunt destule elemente pe care le putem folosi pentru a Identifica un OT. Wasp, incearca si alte variante. Asta pe care ai ales-o e adversativa. Cred ca ai o problema personala cu Conceptul si Manifestarea Autoritatii. S-ar putea sa nu-ti dai seama dar cred ca nu. Iti dai seama foarte bine. Poti rezolva povestea asta dar iti trebuie putina hotarare. Iti tin pumnii. In alta ordine de idei, Wasp, chiar sunt profesor in materie. Am consiliat si consiliez Inalte Oficialitati. Din mai multe ARME.
tongue.gif
Ovidiu Bufnila cu prietenie si autoironie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 17 Jun 2006, 07:20 PM
Mesaj #573


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



Sa mergem mai departe pentru cei hotarati sa devina consilieri de imagine. O sa facem niste exercitii simple.

1. Asezati-va intr-un pub aglomerat cu spatele spre iesire. Dupa o ora faceti o analiza a reactiilor voastre. Putem complica exercitiul se intelege.
2. Asezati-va pe un scaun in fata unei ferestre deschise care da spre o artera alomerata. Inchideti ochii timp de un sfert de ora. Incercati sa identificati cat mai multe zgomote. Faceti profilul masinilor care trec pe artera aglomerata. Incercti sa le identificati dupa criterii alese de voi. Atentie, nu va repeziti la fereastra sa vedeti daca e corect ce faceti. Imaginati-va ca e corect.

Acest topic a fost editat de Ovidiu Bufnila: 17 Jun 2006, 07:20 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fantasee
mesaj 17 Jun 2006, 07:35 PM
Mesaj #574


Soul feeder
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.735
Inscris: 7 November 05
Forumist Nr.: 7.214



Seara buna, Ovidiu. smile.gif


--------------------
Tărâmul Poveştilor.

Loc cu povești

Let your weird light shine bright, so the other weirdos know where to find you.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 17 Jun 2006, 08:02 PM
Mesaj #575


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



Buna seara Fantasee.
rolleyes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 17 Jun 2006, 08:41 PM
Mesaj #576


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



Buna Ov!... cu prietenie duci guerrilla de unul singur, ma bucur sa te vad din nou la "catedra"

... recreatia s-a terminat, alo! galagia! se aude?! pac! pac!... si dintr-o data imaginea scolii de tip fabrica se rupse in fasii subtiri, ca niste panglici, panglicile libere in vant se valuresc... constructia fictiunii nu mai poate astepta nici clopotelul si nici hirsiitul cretei pe tabla, nici vocea domoala care ma facea sa adorm la ore si ca sa nu-mi pice capul pe masa desenam mascarici pe spatele caietului razand de unul singur pe infundate... iar gandul zboara liber, prinde un nor fractal, urmarind liniile despicate in doi, in trei, in trei virgula unu patru unu cinci doi sase patru noua... corect, pana la proba contrarie, n-aveam computer personal si nici alte instrumente decat carioci colorate... ia sa vedem:

user posted image

Acest topic a fost editat de Erwin: 17 Jun 2006, 08:45 PM


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wasp
mesaj 17 Jun 2006, 08:43 PM
Mesaj #577


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 681
Inscris: 29 November 05
Forumist Nr.: 7.367



Mai, Ovidel.... Mai, menajeaza-ma, mai.... Nu ma mai obosi cu concepte decupate din romanele SF. Sfatuieste pe cine vrei, din ce domeniu vrei....joaca-te cu cine vrei.... Eu nu am avut decat o pretentie de la tine: vorbeste-mi, naibii, normal ! Ca in vecii vecilor nu o sa stau sa-mi obosesc macar o pereche de neuroni datatori de sinapse ca sa rezolv pseudo-enigmele tale. Nu poti, spune clar: NU POT ! Si al naibii sa fie ala care mai scrie o litera in Arhipelagul asta al tau...ultimul bastion al lui Bufnila in Han. In fine, nu va mai scrie nimic dupa un ultim mesaj, asa...ca de despartire.


--------------------
Sa ai incredere doar in umbra ta, dar numai atunci cand iti cade in fata !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alfa
mesaj 17 Jun 2006, 11:34 PM
Mesaj #578


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 22 August 05
Forumist Nr.: 6.816



QUOTE (wasp @ 17 Jun 2006, 09:43 PM)
Mai, Ovidel.... Mai, menajeaza-ma, mai.... Nu ma mai obosi cu concepte decupate din romanele SF. Sfatuieste pe cine vrei, din ce domeniu vrei....joaca-te cu cine vrei.... Eu nu am avut decat o pretentie de la tine: vorbeste-mi, naibii, normal ! Ca in vecii vecilor nu o sa stau sa-mi obosesc macar o pereche de neuroni datatori de sinapse ca sa rezolv pseudo-enigmele tale. Nu poti, spune clar: NU POT ! Si al naibii sa fie ala care mai scrie o litera in Arhipelagul asta al tau...ultimul bastion al lui Bufnila in Han. In fine, nu va mai scrie nimic dupa un ultim mesaj, asa...ca de despartire.

Vezi, asta-i cusurul vostru! Vreti mura-n gura! Dupa ce ca maestru se straduieste sa va elibereze de dinozauri, scoala de tip fabrica si interpretari euclidiene, v-arata cum se valureste, desvalureste si dezvalureste, incearca sa va puna bibilica la contributie, sa scoata la iveala potentele mucegaite, faceti si nazuri. Cum sa nu fiti luati in bashturi de liber-cugetatori, cand nu sunteti in stare sa descifrati un cod atat de simplu, ma? Ce fel de profesionisti sunteti voi, ma? Reactii de copii imbufnati prinsi cu lectiile nefacute si smecherasi de cartier iritati ca nu li se ridica. Daca te impiedici de-o valurire elementara ce te faci cand vei lupta cu dusmanii patriei, cu structurile conduse de somitati carora le zbarnaie mintea, cu cei care vin de hac natiunii, poporului, cetatenilor, oamenilor muncii? Hai, sa vad mai multa miscare! Nu-mi place deocamdata.

Acest topic a fost editat de alfa: 18 Jun 2006, 05:51 AM


--------------------
omega
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 18 Jun 2006, 08:31 AM
Mesaj #579


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



QUOTE (Fantasee @ 17 Jun 2006, 09:35 PM)
Seara buna, Ovidiu. smile.gif

Pentru tine Fantasee, un mic dar: Waving Man:
http://www.xs4all.nl/~aboiten/ad505.htm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fantasee
mesaj 18 Jun 2006, 08:42 AM
Mesaj #580


Soul feeder
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.735
Inscris: 7 November 05
Forumist Nr.: 7.214



hiya.gif Ovidiu, multumesc. Iti place cafeaua rece?


--------------------
Tărâmul Poveştilor.

Loc cu povești

Let your weird light shine bright, so the other weirdos know where to find you.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 18 Jun 2006, 04:00 PM
Mesaj #581


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



QUOTE (Fantasee @ 18 Jun 2006, 10:42 AM)
hiya.gif Ovidiu, multumesc. Iti place cafeaua rece?

Multumesc de intrebare Fantasee, beau orice fel de cafeaaaa!
Ov gata, gata sa iasa din Arhipelag
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 18 Jun 2006, 05:15 PM
Mesaj #582


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



CURS DE IMAGINE
editura MEDUZA
consilier de imagine: Ovidiu Bufnila, cercetasu' marin
Pret: moka

..............................................................

Capitolu' unu:

Aia mai primii oameni despre Imagine au zis:
Socrate, Platon si Aristot, mari smecheri filozofi au zis niste chestii ca lumea despre Magia Imaginii adica au zis ca obiectele, fiinte sau lucruri, ca asa le numeau ei in negura veacurilor, au ceea ce se cheama ASPECT. Ei au inventat o zicere mica MIMESIS. MIMESISUL asta ar fi ASPECTUL care se REPETA.

Capitolu' doi:
Aici e o zicere grea despre Eco, Greimas, Kramer, Hume, Jones, Eduardo Matrinolli si alti bengosi care s-au exprimat despre SEMANTICA, HERMENEUTICA si ARTELE MANIPULARII.

Capitolu' trei:
Teoria conspiratiei consitpate de la Borgia la Machaibelli la Mata Hari si Mazon Kaa si implicatiile asupra Imaginarului Multimilor( lasati-l pe Gustav leBond ca asta a dat-o nasol in bara); pentru Silitorii Kakciosi, Ortega I Gassot.

Capitolu' patru spre cinci:
Ideologie, Propaganda, Publicitate excesiva si curvinistica manipulatoare, Reclama de sine a la maniere de Muzzolin de Rumbampres, Analize tranzactionaliode si Sondaje de opinie cu sonde de argint pentru gagici roccoco

Capitolu' noua care le sare pe alea din urma:
Cacofonia: arma de lupta a serviciilor secrete ale armatelor; Fluturasi nasoi si gresit gramaticali azvarliti cu tona in capu' liniilor dusmane si dusmanoase
Burlesca de gradul I pentru Incepatori: Top Secret
........................
...........
...................................
..............................................
- Alo, tovarasi! Tovarasi!
- Liniste! Linisteeeeee! Linisteeeee!
spoton.gif

Ovidiu Bufnila autoironic, gata, gata sa iasa la larg, parasind Arhipelagul Imaginii

jamie.gif jamie.gif jamie.gif

Acest topic a fost editat de Ovidiu Bufnila: 18 Jun 2006, 05:16 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 18 Jun 2006, 05:19 PM
Mesaj #583


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



SCOALA CONSILIERILOR DE IMAGINE:
PRIMUL INEL:


1. Cine este CEL(Acela, Acesta) sau CEI(ACESTIA, ACEIA) care te vor, care te invita, care te angajeaza, care te implora sa fii sau care te ameninta voind a fi CONSILIERUL LUI/LOR DE IMAGINE:
a) Vorbim aici de incheierea unei intelegeri, de incheierea unui contract sau de instructionarea unui conflict.
Ia-ti toate informatiile, cauta toate informatiile, imagineaza-ti toate informatiile, cumpara toate informatiile despre CEL sau CEI cu care inchei o intelegere oricare ar fi ea avand ca obiect Consilierea de Imagine.
c) Daca nu vei cunoaste cine sunt CEL SAU CEI atunci te vei afla fie in postura ridicola fie in eroare de fond fie in mare pericol.
d) RELATIILE: CEL sau CEI sunt prinsi in domeniul RELATIILOR fie sau fie: sarcina ta e sa cresti vizibilitatea pentru tine insuti spre a instructiona acele strategii de imagine de trebuinta tie sau angajatorilor/angajatorului tau.
e) NU TE ARATA in EXCES fata de CEL sau CEI, oricare ar fi tentatia, in orice directie ar spori ea.
f) Descopera tu insuti ARMELE TALE.
...................
................................
..........
..............................................
................
...............................................................
ULTIMUL INEL:
Acest Ultim Inel este de fapt un Construct ILUZORIU.
AVERTISMENT:
Nu incerca sa dai viata sau sa pui in forma rigida Ultimul Inel chiar daca ai sporit vizibilitatea lui de-a lungul vietii tale sau carierei tale. Cand VEI VEDEA Ultimul Inel vei intelege de ce.




PS: UN MESAJ pentru ABSOLUT toti specialistii de imagine din lume, profesionisti adevarati, cu studii, doctorate si masterate in PR, Marketing Politic, Comunicare, etc.: Acest CURS de IMAGINE este el INSUSI un construct iluzoriu. Nu VA RISIPITI fortele incercad sa construiti o asa-zisa IMPOSTURA a acestui construct ILUZORIU. Nu va irositi fortele luptand cu HIMERE sau, mai mult, mai inalt si mai sofisticat, cu SIMULACRE! Daca nu aveti stiinta magica SIMULAKRA, nu este o pierdere a voastra dar s-ar putea preschimba nestiinta de ea intr-o cumplita ratacire. In general, cei avizati sau cei pur si simplu "cititi" vorbesc despre Imagologie, Iconografie, Iconologie, etc. Acei consilieri de imagine(pentru ei insisi sau pentru un CELALAT sau CEILALTI, fi eu EL sau o EA, fie un grup, o populatie sau un popor care cauta totusi o Istorie Mare si o Izbavire) care se vor inversuna sa NAVIGHEZE maiestuos sau silnic spre INELUL TREI, vor descoperi multe alte DOMENII ale IMAGINARULUI si IMAGINII. Intre un pur si respectabil tehnocrat al Razboaielor De Imagine si un Magician NU ESTE nici o DIFERENTA pentru ca MAGICIENII RAZBOAIELOR DE IMAGINE sunt constructii magice potrivit stiintelor din care, prin accident, s-a intrupat candva stiinta SIMULAKRA si alte stiinte: Chimia Puterii, Metafizica Non-Liniara si, desigur, alte stiinte publice sau savarsite spre propria si trecatoarea savoare a descoperitorului lor.


Ovidiu Bufnila
rofl.gif rofl.gif rofl.gif
__________________
Istoria nu pare a se sfârşi atâta vreme cât numerele critice şi dimensiunile critice ale fiinţei guvernează elanul cosmic sau plictisul cotidian. Înmulţirea fiinţelor la nesfârşit ţine de o economie a viului dar şi de filozofia textului, ficţionalul fiind constructul fundamental.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 18 Jun 2006, 05:23 PM
Mesaj #584


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Domn' Bufnila,
Cred ca mergea mai bine formula de incheiere : Alo , tovarasi ! Tovarasi ! Stati linistiti la locurile voastre ! Io ma duc ! biggrin.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fantasee
mesaj 18 Jun 2006, 05:55 PM
Mesaj #585


Soul feeder
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.735
Inscris: 7 November 05
Forumist Nr.: 7.214



Sper ca ai avut un sfarsit de saptamana interesant. smile.gif
Ovidiu, de ce se supara oamenii pe cei diferiti? De ce se inteleg diferitii mai bine intre ei si ce imagine are un diferit in ochii altui diferit?


--------------------
Tărâmul Poveştilor.

Loc cu povești

Let your weird light shine bright, so the other weirdos know where to find you.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 18 Jun 2006, 06:52 PM
Mesaj #586


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



QUOTE (Fantasee @ 18 Jun 2006, 07:55 PM)
Sper ca ai avut un sfarsit de saptamana interesant. smile.gif
Ovidiu, de ce se supara oamenii pe cei diferiti? De ce se inteleg diferitii mai bine intre ei si ce imagine are un diferit in ochii altui diferit?

Draga Fantasee, cred ca oamenii in sinea lor nu sunt suparaciosi. Cine sie ce ii mana sa infaptuiasca acte cacacioase in public? Poate neimplinirile lor ascunse? Nu intotdeauna vina e a faptasului diferit! Dar cred ca nu trebuie sa ne facem probleme. Trebuie sa inaintam. Trebuie sa descoperim. Trebuie sa fim mandri de noi insine. Eu sunt mandru. Am o gramada de defecte dar incerc in fiecare zi sa le corijez. Cred ca oamenii nu sunt nici nebuni nici prosti nici rai. Cred ca lucrurile sunt mult mai profunde. Daca vrei sa comunicam scrie-mi te rog frumos fie aici in Han pe PM fie pe adresa mea de email: ovidiu_bufnila@yahoo.com. Pornesc in alte nebune de aventuri digitale. Cred ca intr-un anume fel, misiunea mea in Han s-a incheiat. Imi sunteti cu totii foarte dragi. Absolut toti.
Fantasee, multumesc frumos pentru tot. Esti un inger minunat. M-ai ajutat foarte mult, enorm, sa infrunt aici propriile mele slabiciuni. Cu slabiciunile mele ma caftesc nu cu ceilalti oameni.


Va iubesc.
Stiu ca sunt un obraznic. Fiti si voi mai ingaduitori. Va iubesc. Sunteti minunati.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fantasee
mesaj 19 Jun 2006, 04:27 PM
Mesaj #587


Soul feeder
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.735
Inscris: 7 November 05
Forumist Nr.: 7.214



Ma bucur daca ti-am fost de vreun folos, Ovidiu. Sa-ti mearga bine. smile.gif


--------------------
Tărâmul Poveştilor.

Loc cu povești

Let your weird light shine bright, so the other weirdos know where to find you.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alfa
mesaj 19 Jun 2006, 05:31 PM
Mesaj #588


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 22 August 05
Forumist Nr.: 6.816



Ce i-ai facut Fantasee ? hh.gif De ce nu mai posteaza?


--------------------
omega
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fantasee
mesaj 19 Jun 2006, 05:34 PM
Mesaj #589


Soul feeder
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.735
Inscris: 7 November 05
Forumist Nr.: 7.214



Habar n-am de ce nu mai posteaza, alfa. smile.gif Nu cred ca are vreo legatura cu cineva anume, inafara de el insusi.


--------------------
Tărâmul Poveştilor.

Loc cu povești

Let your weird light shine bright, so the other weirdos know where to find you.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 19 Jun 2006, 05:36 PM
Mesaj #590


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE (Fantasee @ 19 Jun 2006, 06:34 PM)
Habar n-am de ce nu mai posteaza, alfa. smile.gif Nu cred ca are vreo legatura cu cineva anume, inafara de el insusi.

Cre'ca azi nu e in toate meduzele lui!


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wasp
mesaj 19 Jun 2006, 07:47 PM
Mesaj #591


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 681
Inscris: 29 November 05
Forumist Nr.: 7.367



Daca va mai agitati mult, vom inregistra o premiera: primul forum in care Bufnila e rugat sa posteze ! blink.gif


--------------------
Sa ai incredere doar in umbra ta, dar numai atunci cand iti cade in fata !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exergy33
mesaj 19 Jun 2006, 09:02 PM
Mesaj #592


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.959
Inscris: 9 August 05
Din: marginea viselor
Forumist Nr.: 6.763



Hai wasp .
Recunoate ca ti s-a facut dor de el . smile.gif


--------------------
*_*_*

Pierdut în Geometria Uitării
Căutând Ipote(nu)zele Fericirii -
Trecătorul -X-

https://exergy33.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 19 Jun 2006, 09:08 PM
Mesaj #593


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



daca misiunea lui s-a incheiat pe acest forum ma intreb care era misiunea lui? sa scoata lumea din sarite si sa fie banat, ingradit, limitat?? sper ca nu, eu am inteles cu totul altceva...



--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wasp
mesaj 19 Jun 2006, 09:11 PM
Mesaj #594


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 681
Inscris: 29 November 05
Forumist Nr.: 7.367



Exergy, stii jocul acela pe internet prin care iti descarci energiile negative umpland de sange un individ cu mutra sefului tau (sau a altui individ pe care nu-l suporti) ? Oare e cazul sa continuu ? Sau poate asta e misiunea lui, ca sa-i raspund si lui Erwin....


--------------------
Sa ai incredere doar in umbra ta, dar numai atunci cand iti cade in fata !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exergy33
mesaj 19 Jun 2006, 09:29 PM
Mesaj #595


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.959
Inscris: 9 August 05
Din: marginea viselor
Forumist Nr.: 6.763



QUOTE (wasp @ 20 Jun 2006, 12:41 AM)
Exergy, stii jocul acela pe internet prin care iti descarci energiile negative umpland de sange un individ cu mutra sefului tau (sau a altui individ pe care nu-l suporti) ?

Nu . Nu-l stiu . Ma pasioneaza doar jocurile strategice . smile.gif


--------------------
*_*_*

Pierdut în Geometria Uitării
Căutând Ipote(nu)zele Fericirii -
Trecătorul -X-

https://exergy33.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post

19 Pagini V  « < 15 16 17 18 19 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 25 April 2024 - 10:44 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman