HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

4 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Va Place Ordinea?, da! ba nu! de ce nu?
secunda
mesaj 9 Jan 2004, 05:39 PM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.034
Inscris: 22 September 03
Din: brasov
Forumist Nr.: 824



Dragii mei,

iata ca ma strafulgera o idee: oare va place ordinea?

cand zic ordine ma refer la cea din camera, la cea din birou, la cea din...han cool.gif

si pana la urma, care e rostul ordinii? sa le avem pe toate la indemana?
dar parca exista si ...ordine dezordonata? sau chiar, dezordine ordonata? in ultimul caz, ma refer la o regula, in special la cei care lucreaza toata ziulica la birou, care stiu unde este fiecare hartiuta desi, daca privesti spre biroul in cauza observi doar o harababura de documente.

a, la mine in camera e curat dar nu cand mi-e lene...sau cand stiu ca nimeni nu ma cearta daca nu spal farfuria imediat... blink.gif

pe biroul meu nu sunt multe lucruri, dar cele sunt sunt ordonate...si daca nu sunt ordonate inseamna ca sunt aleatorii si o sa dispara in curand rofl.gif

chiar, o poza cu biroul vostru? wink.gif

in fine....cred ca am intrebat prea multe ohyeah.gif


--------------------
iubeste timpul si mie lasa-mi dorul
Go to the top of the page
 
+Quote Post
willie
mesaj 9 Jan 2004, 06:05 PM
Mesaj #2


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 112
Inscris: 17 December 03
Forumist Nr.: 1.541



Mie imi place "ordinea dezordonata".Dar dezordinea altrora ...nu imi place deloc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
halcyon_lll
mesaj 9 Jan 2004, 07:01 PM
Mesaj #3


Hypnotic
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.145
Inscris: 21 November 03
Forumist Nr.: 1.263



Aha, imi place mult ordinea... dar din pacate nu pot sa o mentin cry.gif Da' macar am ordine in viata, nu ceea ce priveste biroul!!!


--------------------
When we are forgotten, we cease to exist.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 9 Jan 2004, 07:01 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
SORIN
mesaj 9 Jan 2004, 07:27 PM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41



Cum sa-mi placa ordinea ????????? Ca daca ar fi ordine, cum as mai gasi ceva ??

Ordine are asta-n cap...........Cica ORDINE rofl.gif yikes.gif

Sorin.


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LigiaB
mesaj 9 Jan 2004, 08:43 PM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.037
Inscris: 3 January 04
Forumist Nr.: 1.685



Ce topic fain. Secunda imi plac topicurile tale. : )

Sigur ca imi place, nu sint obsedata totusi laugh.gif Dar fiecare lucru la mine are un loc, in casa, birou, dulap etc...

Eu mentin ordine ptr ca imi diminuaza stressul, si cistig timp (nu caut nebuneste dupa lucruri) printre altele wink.gif apoi un mediu ordonat, curat ma linisteste f mult.

Ordinea impune self-discipline. E greu de mentinut.

Poti spune multe despre un om, dupa ce ii observi "ordinea", spun asta, ptr ca, ordinea sau haosul se rasfringe in toate aspectele/domeniile vietii...mai mult sau mai putin...

Citeam, ca dintre cele 4 feluri de personalitati, colericii si melancolicii sint ordonati, pe cind, sanguinii si flegmaticii mai putin...muuuuuuult mai putin laugh.gif
Ca sa vedeti, ca puteti blama felul vostru de-a fi pe tipul de personalitate... rofl.gif


--------------------
Prayer is the bridge between panic and peace.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 9 Jan 2004, 09:13 PM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



Cand imi voi gasi timp sa fac ordine pe HDD?
Ca pe birou...


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ares
mesaj 9 Jan 2004, 09:54 PM
Mesaj #7


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 805
Inscris: 5 September 03
Din: Bucureşti
Forumist Nr.: 711



Din nefericire a face ordine ma relaxeaza tongue.gif Asa ca la mine este impecabil de ordonat (in calculator e super curat bineinteles!) si in general peste tot sunt foarte ordonat...
Dar mi-am descoperit calcaiul lui Ahile... Nu sunt ordonat la scris (scris de mana) si nici la scris (cand lucrez la o povestire / nuvela, etc.)... Oare care e buba? smile.gif
Oricum, felicitari Secunda pentru topicul asta, ca ma unge pe sufletul meu de obsedat de ordine smile.gif
De abia astept sa va vad birourile, ma pregatesc si eu de o poza...


--------------------
Atat de multe carti si atat de putin timp... Vizitati "Pagina Cronicarului".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vegas2002
mesaj 9 Jan 2004, 11:02 PM
Mesaj #8


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 776
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 241



DA,imi place ordinea si ma consider o persoana ordonata thumb_yello.gif
Si la "servici" incerc mereu sa las totul in ordine........... biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 9 Jan 2004, 11:10 PM
Mesaj #9


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



Ador ordinea.. dar nu imi place sa fac eu ordine.. rolleyes.gif
Nu-mi place sa pierd foarte mult timp facand asta..dar din pacate este un lucru absolut obligatoriu..si intra la capitolul "trebuie"..
Oricum.am fixatii cu locul obiectelor,..si ma enervez teribil cand nu gasesc ceva la locul unde stiu ca este smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MikeEL
mesaj 11 Jan 2004, 03:19 AM
Mesaj #10


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 287
Inscris: 24 December 03
Din: DreamLand
Forumist Nr.: 1.600



QUOTE (secunda @ Jan 9 2004, 05:41 PM)
chiar, o poza cu biroul vostru? wink.gif

uite-l p'al meu !! wink.gif ale voastre ? pe cand ??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LigiaB
mesaj 11 Jan 2004, 03:39 AM
Mesaj #11


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.037
Inscris: 3 January 04
Forumist Nr.: 1.685



off topic

MickEl m-am uitat la pozele tale rolleyes.gif f faine, ce peisaje..suuuuper! smile.gif


--------------------
Prayer is the bridge between panic and peace.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MikeEL
mesaj 11 Jan 2004, 03:40 AM
Mesaj #12


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 287
Inscris: 24 December 03
Din: DreamLand
Forumist Nr.: 1.600



'oatzo!! wink.gif era vorba numai de birou.... smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 11 Jan 2004, 03:58 AM
Mesaj #13


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



Pe biroul meu la ora asta.. rolleyes.gif este un munte de foi,..un curs,..o cana cu cafea,..coca-cola, tigari,..o scrumiera plina,..pixuri,..creioane,...alte chestii,..si o persoana care nu se mai poate concentra sa citeasca..si o sa doarma in curand cu capul pe "gestiunea institutiilor publice'..
Adicatelea e vraiste. Totul..!


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MikeEL
mesaj 11 Jan 2004, 04:04 AM
Mesaj #14


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 287
Inscris: 24 December 03
Din: DreamLand
Forumist Nr.: 1.600



pai mai zicea cineva mai devreme... dezordinea ordonata.. sau ordinea dezordonata smile.gif fiecare le stie p'ale lui !!

PS:
QUOTE
..si o sa doarma in curand cu capul pe "gestiunea institutiilor publice'..

macar de te-ai pune cu burta pe carte... rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 11 Jan 2004, 04:06 AM
Mesaj #15


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



Poate pe "servite"...sau pe copiute.. biggrin.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
secunda
mesaj 11 Jan 2004, 11:15 AM
Mesaj #16


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.034
Inscris: 22 September 03
Din: brasov
Forumist Nr.: 824



Pe biroul meu la ora asta.. este [...] si o persoana -cameron, ma iarta ca imi imaginasem altceva sorry.gif

MikeEl, ok cu biroul, dar cu ordinea ce parere ai? adica la tine acasa cum e?

va multumesc de raspunsuri la toti -unele au fost chiar surprinzatoare mwah1.gif

o noua intrebare:
cat de mult va deranjeaza dezordinea la celalalt ?-pentru cei care prefera ordinea.
cat de mult va supara ordinea la celalalt? -pentru cei care prefera dezordinea


eu cred ca pot spune ca uneori ma scoate din sarite obsesia de curatenie la cineva. adica prefer sa stau cu el decat sa spal imediat dupa masa farfuriile -cred ca am ramas socata cu spalatul asta caci tata mereu ne certa cand vedea vase murdare...si daca nu erau, in loc sa zica, ce fete harnice, spunea "asa trebuie sa fie". in fine...



--------------------
iubeste timpul si mie lasa-mi dorul
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ares
mesaj 11 Jan 2004, 11:23 AM
Mesaj #17


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 805
Inscris: 5 September 03
Din: Bucureşti
Forumist Nr.: 711



M-a deranjat dezordinea in cazul in care "intervenea" si pe bucata mea de teritoriu tongue.gif
Din fericire pentru mine, nu am prea dat de oameni super dezordonati care sa-mi transforme viata intr-un cosmar laugh.gif
Dar faptul ca imi place sa fie ordine nu inseamna ca las totul balta si ma apuc de facut ordine... e o vreme pentru facut oridine si o vreme pentru o dezordine ordonata smile.gif
Relativ la exemplul tau cu vasele la spalat, tabietul personal era sa-mi las totul pe ora 21 si sa spal vasele in timp ce ascultam BBC-ul (asta cand eram singur la mosie smile.gif )


--------------------
Atat de multe carti si atat de putin timp... Vizitati "Pagina Cronicarului".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 11 Jan 2004, 01:56 PM
Mesaj #18





Guests






Hahaaa, ma mir cum de nu a scris inca Geniconu' aici ceva..sau n-o fi vazut subectu ohyeah.gif
eu una sunt cu dezordinea ordonata..Adik imi azvarl lucrurile pe unde apuc, indiferent ce sunt ele...Si culmea e ca mereu le gasesc!! Dar daca am curat in rafturile din sifonier imi caut o haina 5 zile pana o gasesc rofl.gif
Serios vorbind, la mine pe birou era tot timpul dezordine si cand imi faceam "ghiozdanu'" pe a doua zi tot timpul gaseam caietele...Mama , saraca, mereu se tampea de cap cand vedea hainele munte pe scaune sau birou, biroul plin de carti, caiete, etc, in sifonier vraiste si tot asa...Cand gasea curat ma pupa de ma albea rofl.gif
Acuma, nu-i vorba: cand ma apuca cheful de curatenie , apai sa te tii frate!! Pana nu fac curat si-n ultimul coltisor nu ma simt bine..De aia imi ia curatenia in casa fo 2 zile rofl.gif Nu stiu de ce ma chinui ca oricum intr-o saptamana e la loc, da' ma rog, ma mai linisteste sa fac curat...Mai ales cu muzica data la maxim...Cat despre vasele din chiuveta..Rar gasiti chiuveta goala rofl.gif De ani buni ma chinui sa le spal imediat dupa ce mananc...De 2 ori, cel mult, pe saptamana imi reuseste chestia asta...
Acuma dezordinea la altii nu ma deranjeaza..Doar daca eventual e prea mare..Adik prea mult praf, prea murdar pe jos si alte chestii la genul asta..Adik deja e mizerie nu numai dezordine...
Si ma sperie curatenia altora..Pt ca stiu ca daca vin la mine si vad ce e in casa sigur vor spune ca-s varza si-n real life la fel cum e in casa...Nu sunt prea departe de adevar, dar oricum am mai multa ordine in viata decat in cap si in casa...Nush cum vine asta, da' cam asa e :-D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ares
mesaj 11 Jan 2004, 09:22 PM
Mesaj #19


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 805
Inscris: 5 September 03
Din: Bucureşti
Forumist Nr.: 711



Mda... De aia pe lista mea de lucruri de cumparat e pe un loc fruntas o masina de spalat vasele tongue.gif
Ar trebui sa facem un topic si cu rapunsuri la intrebarea - sunteti lenesi ? biggrin.gif
Si vezi Afro ca ai fost dezordonata cu simley aia nealiniati rofl.gif


--------------------
Atat de multe carti si atat de putin timp... Vizitati "Pagina Cronicarului".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lilith
mesaj 12 Jan 2004, 06:34 AM
Mesaj #20


Vornic
****

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 316
Inscris: 6 May 03
Forumist Nr.: 263



Da , imi place ordinea , incerc sa o mentin cat pot , consider ca depui acelasi efort sa pui un obiect la locul lui sau sa il arunci aiurea , apoi nu mai e nevoie sa depui altul pt a-l pune in final la locul lui . Imi place sa beau cafeaua cand miroase a curat , cand biroul sau masa sunt curate , cand e spalat proaspat pe jos , imi place sa citesc pe patul bine facut . In momente de criza devin lenesa si nu mai mentin atat de bine ordinea , dar nu ma tine mult .
P.S.Afro ,la altii in casa nu ma deranjeaza dezordinea , asa ca invita-ma , totusi la o cafea . drool.gif Nici eu nu am mereu chiuveta goala , sau patul facut ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MikeEL
mesaj 12 Jan 2004, 06:44 AM
Mesaj #21


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 287
Inscris: 24 December 03
Din: DreamLand
Forumist Nr.: 1.600



QUOTE (secunda @ Jan 11 2004, 11:17 AM)
MikeEl, ok cu biroul, dar cu ordinea ce parere ai? adica la tine acasa cum e?

cum sa fie?!.. ma-ncadrez wink.gif
nu-s excesiv de ordonat; da' imi place sa gasesc lucrurile asa cum le las... am si eu dezordinea mea ordonata, cum s-a mai zis pe aici.. nu suport sa las patu' nefacut dimineata, nu suport scrumierele cu mai mult de 3 chijtoace..... nush.. ce sa-ti mai zic?!.. huh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 12 Jan 2004, 01:03 PM
Mesaj #22





Guests






uhh , tocmai am descoperit ca nu sunt numai dezordonata, dar sunt si tare haotica in dezordinea asta a mea. blink.gif De multe ori pun mana pe-un lucru de 10 ori pana cand imi dau seama ce-am vrut sa fac cu el...Ca sa nu mai zic ca acel lucru, evident, isi schimba locul de 10 ori , pana cand ma plictisesc si-l arunc pe unde-apuc rofl.gif
Lilith, iubita, esti invitata la cafea...Mai lipseste sa onorezi invitatia tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lilith
mesaj 12 Jan 2004, 08:19 PM
Mesaj #23


Vornic
****

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 316
Inscris: 6 May 03
Forumist Nr.: 263



Abia astept , sa cautam zaharul si lingurita o juma de ora rofl.gif Am fost la cineva in Bucuresti acum doi ani si mi-au pus in cafea sare de lamaie , ca asa se intimidase un nepot al doamnei ...ca eu voiam sa plec mai repede si nu si nu...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
secunda
mesaj 12 Jan 2004, 11:13 PM
Mesaj #24


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.034
Inscris: 22 September 03
Din: brasov
Forumist Nr.: 824



nu am vrut sa intelegeti ca nu imi place sa spal vasele, din contra. spal, calc, gatesc cu placere rolleyes.gif

urasc sa sterg praful 50.gif


--------------------
iubeste timpul si mie lasa-mi dorul
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ares
mesaj 13 Jan 2004, 07:59 AM
Mesaj #25


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 805
Inscris: 5 September 03
Din: Bucureşti
Forumist Nr.: 711



Eu nu numai ca urasc sa sterg praful, dar m-am cam saturat de activitatea asta... Mai ca imi vine sa-mi sigilez casa, ca peste tot in 2 zile se pun tone de praf... Imi iubesc eu orasul, dar uneori este dragoste cu nabadai... biggrin.gif


--------------------
Atat de multe carti si atat de putin timp... Vizitati "Pagina Cronicarului".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistinguett
mesaj 13 Jan 2004, 08:31 AM
Mesaj #26


Cea Mai Impaciuitoare Forumista din 2003
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.395
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 240



La mine e cam intre ordine si dezordine. Nu-mi plac casele unde totul e perfect, parca nu traieste nimeni acolo. Dar nici dezordinea nu o suport decat pana la un anumit punct, cand incepe sa ma streseze - si atunci "rad" tot si pentru cel putin 24 de ore ai impresia ca e prea mult spatiu gol.
Pe birou...hm. Biroul mai e cum mai e, dar langa el am o masuta pe care am o groaza de hartii, carti, CD-uri...Dar e in spatele meu, nu vad laugh.gif Acum cu subiectul asta, m-ati facut sa bag de seama si voi elibera locul cat de curand ca o sa-mi stea pe creieri.

Eu urasc sa spal rufe (chiar la masina de spalat) - ar fi altfel daca as avea masina in casa. De calcat nu prea calc, ca nu am ce - scoase calde din uscator si impaturite ca la magazin, n-au nevoie de calcat (ceea ce ar fi foarte contrazis de sotia fratelui meu care calca si prosoapele! ba am surprins-o calcand si sosete). Dar nu-mi place sa calc rufe, adevarat. Ce trebuie merge la curatatoria chimica.

@Ares, poti sa bati ferestrele in cuie, degeaba. Praful din casa este in cea mai mare masura (70% daca nu ma insel) compus din scame si celule epidermice "moarte"... Socant ohmy.gif , dar TU esti cel ce provoaca praf. laugh.gif


--------------------
Life is what happens to you while you're busy making other plans.
"An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
allexa
mesaj 13 Jan 2004, 09:29 AM
Mesaj #27


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 440
Inscris: 12 August 03
Forumist Nr.: 594



Eu inclin spre ordine. Nu ma stresez sa fie totul perfect, dar ma surprind uneori ca am ajuns sa fiu tipicara. hh.gif Anumite lucruri parca imi stau pe creieri daca nu sunt la locul lor.
Misti asa sunt si eu cu spalatul rufelor. Desi nu e distanta mare, ma enerveaza sa le plimb atat. rofl.gif

QUOTE
Mda... De aia pe lista mea de lucruri de cumparat e pe un loc fruntas o masina de spalat vasele

Ares daca iti place asa mult curatenia, nu stiu cat te ajuta. Sau depinde de marimea ei, daca si ele or fi pe marimi. blink.gif Cel putin intr-a mea incap vase pentru 4-5 zile si decat sa le las acolo murdare sa se stringa, prefer sa le spal in aceeasi zi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ares
mesaj 13 Jan 2004, 09:35 AM
Mesaj #28


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 805
Inscris: 5 September 03
Din: Bucureşti
Forumist Nr.: 711



QUOTE (allexa @ Jan 13 2004, 09:31 AM)
Ares daca iti place asa mult curatenia, nu stiu cat te ajuta. Sau depinde de marimea ei, daca si ele or fi pe marimi. blink.gif Cel putin intr-a mea incap vase pentru 4-5 zile si decat sa le las acolo murdare sa se stringa, prefer sa le spal in aceeasi zi.

Nu-mi place chiar asa de mult curatenia biggrin.gif Si as prefera un maldar care sa se spele singur odata pe saptamana tongue.gif
Cred ca sunt pe marimi, ca am vazut pe aici unele bune pentru restaurante si altele numai bune pentru familion smile.gif


--------------------
Atat de multe carti si atat de putin timp... Vizitati "Pagina Cronicarului".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
allexa
mesaj 13 Jan 2004, 09:41 AM
Mesaj #29


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 440
Inscris: 12 August 03
Forumist Nr.: 594



Atunci eu cred ca m-am pricopsit cu una pentru "ditamai" familionul. rofl.gif

Si am uitat sa zic ca nu-mi place sa dau cu aspiratorul. blink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ares
mesaj 13 Jan 2004, 09:45 AM
Mesaj #30


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 805
Inscris: 5 September 03
Din: Bucureşti
Forumist Nr.: 711



Vezi ca au inventat astia de la Electrolux (parca) un aspirator care aspira (ce sa faca altceva) singur si se intoarce la baza de incarcare dupa aia... Aha... Am gasit... Ii zice "Electrolux Trilobite" si costa pe meleaguri mioritice ceva de genul 61mil... La banii astia dau cu aspiratorul pana cad lat... Dar ca idee biggrin.gif


--------------------
Atat de multe carti si atat de putin timp... Vizitati "Pagina Cronicarului".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistinguett
mesaj 13 Jan 2004, 09:54 AM
Mesaj #31


Cea Mai Impaciuitoare Forumista din 2003
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.395
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 240



Nu l-a inventat Electroluxul. Aici e de vreo 2 ani si se cheama Roomba. E un disc rotund care aspira singur si stie sa ocoleasca obstacolele - vreo $150-200.


--------------------
Life is what happens to you while you're busy making other plans.
"An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
allexa
mesaj 13 Jan 2004, 10:02 AM
Mesaj #32


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 440
Inscris: 12 August 03
Forumist Nr.: 594



Nu ma ajuta ca tot as sta sa il urmaresc daca se duce peste tot. rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ares
mesaj 13 Jan 2004, 01:08 PM
Mesaj #33


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 805
Inscris: 5 September 03
Din: Bucureşti
Forumist Nr.: 711



Atunci chiar esti maniaca a curateniei... Urmaresti robotu' sa vezi daca face curat cum trebuie... rofl.gif rofl.gif


--------------------
Atat de multe carti si atat de putin timp... Vizitati "Pagina Cronicarului".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 13 Jan 2004, 01:18 PM
Mesaj #34





Guests






Hahaaa, Alexxa si io as face la fel..De mentionat ca in state e mai ieftin ca in ro...
Da' io l-as urmari amuzata sa vaz cum se-mpedeca de covoare rofl.gif si sa rad de el ca e prost rofl.gif
Nu-mi place sa spal vase sau rufe..Adica mi-e greu pana ma apuc..Avand in vedere ca toata treaba e "manuala" in casa la mine, mi-e greu sa ma apuc de ele..O data ce am spalat prima rufa sua primul vas, nu prea ma opresc curand..Maniaca , da :-D
Ce intr-adevar urasc e sa matur(nu am aspirator biggrin.gif ) si sa sterg prafu'..Pt astea 2 as fi in stare sa angajez pe cineva rofl.gif Ah si sa faca si patul, urasc sa-l fac si desfac zilnic..De aia e mereu vraiste cu plapuma pe el rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
allexa
mesaj 14 Jan 2004, 03:13 AM
Mesaj #35


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 440
Inscris: 12 August 03
Forumist Nr.: 594



QUOTE
Atunci chiar esti maniaca a curateniei... Urmaresti robotu' sa vezi daca face curat cum trebuie...

whistling.gif Nu sunt maniaca, dar am anumite fixatii. blink.gif Si daca nu imi place sa dau cu aspiratorul, macar sa dau ca la carte daca tot o fac. rofl.gif
De exemplu biroul meu este vraiste. Tastatura sta peste doua reviste si un caiet, telefonul pe imprimanta, iar cand incerc sa iau ceva din el pica totul. rofl.gif

Am editat ca sa adaug o poza, dar vad ca nu pot atasa. sad.gif

Acest topic a fost editat de allexa: 14 Jan 2004, 04:00 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 20 April 2024 - 02:30 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman