HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Forum Arhiva

Forum Read-Only. NU pot fi trimise mesaje noi.

19 Pagini V  « < 17 18 19  
Reply to this topicStart new topic
> An Electoral, lupte si dispute politice
Minerval
mesaj 23 Dec 2004, 07:04 PM
Mesaj #631


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.238
Inscris: 3 January 04
Din: Romania
Forumist Nr.: 1.683



Domnilor acum pot vorbi in numele PUR liber si neangradit. S-a intamplat chestiunea care fusese urmarita de la buna inceput, insa am impresia ca stirea a fost difuzata deja la tv. De abia am sosit si m-am gandit sa scriu ultimele infromatii ca sa preantampin vreo posibila confuzie. PUR s-a aliat cu D.A., acesta este ultimul mare eveniment ce va curge prin ziarele de mic ori mare tiraj. Se impune sa precizez faptul ca aceasta idee era in vizor de la ultimul congres national al PUR si oarecum mustise numai intre cei care trebuiau sa cunoasca aceasta informatie, pentru a nu crea rezultate neasteptate. Insa multe vorbe nu mai pot creiona starea actuala a multor membri, in special din plan local, deoarece cursul ales este unul demn si corect. De ce a asteptat PUR atat de mult pana sa faca public aceasta chestiune? Domnilor, conducerea PUR a dorit sa isi mareasca cota de privilegii, un demers absolut normal pentru un partid politic, si analizand ultimele evenimente, declaratii, rapoarte interne s-a acceptat faptul ca noua guvernare a Aliantei sa primeasca sprijinul formatiunii politice PUR. Nu cred ca mai trebuie sa redactez nimic deoarece acum nu mai reprezinta un secret aderarea la blocul instituit de Alianta.

P.S.: Toate ideile celor care au criticat aspru si neconcludent, din punct de vedere politic, demersurile PUR ori compromisurile sale firesti, cad in desuetudine, putand fi declarate acum nule si neavenite; fireste raul produs de pe urma pripirii va ramane; de aici rezulta faptul ca inca nu exista maturitate in gandire la multi dintre oamenii angajati in treburile zilnice ale cetatii; acestia cunosc problemele sociale insa exprimarea lor pe plan politic este deplorabila, chestiune valabila pentru multi dintre membrii Hanului asijdelea.


--------------------
NON NOBIS DOMINE, NON NOBIS, SED NOMINI TUO DA GLORIAM!
PATRONATUL ROMAN GALATI - federatie patronala galateana membra Consiliul de Dialog Economic si Social (Prefectura Galati)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Inorog
mesaj 27 Dec 2004, 11:09 AM
Mesaj #632


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.182
Inscris: 9 May 04
Forumist Nr.: 3.435



Miscarea PUR a fost una bine gandita. A reusit sa "zmulga" voturi PSD-ului si sa le duca acolo unde le este locul: progresului tarii thumb_yello.gif


--------------------

A mai venit si-un inorog straveziu foarte speriat, foarte livid. Locuia intr-un viitor aramiu cu vedere la vid.
Nichita Stanescu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MIA
mesaj 29 Dec 2004, 02:05 PM
Mesaj #633


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.320
Inscris: 21 April 04
Din: Timisoara, Romania
Forumist Nr.: 3.188



Rahat cu mac. Trădare pur şi simplu - asta e părerea mea ... unsure.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 29 Dec 2004, 02:05 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post

19 Pagini V  « < 17 18 19
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 19 April 2024 - 03:07 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman