HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Vrei si tu un Jurnal?

Daca doriti si dumneavoastra un Jurnal, trimiteti un mesaj in acest sens in cadrul topicului Detalii Forum.
Nou: Autorul unui jurnal are dreptul de a decide ca un mesaj scris in cadrul Jurnalului sau de catre altcineva sa fie sters. Daca doriti acest lucru, trimiteti-mi un PM cu adresa mesajului in cauza si acesta va fi sters (bineinteles, atat timp cat nu se exagereaza).

18 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Jurnalul Absolutului, [Jurnalul lui Absolut]
Absolut
mesaj 5 Jan 2004, 11:53 AM
Mesaj #36


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 661
Inscris: 12 October 03
Forumist Nr.: 967



rolleyes.gif

Acest topic a fost editat de Absolut: 5 Jan 2004, 11:55 AM


--------------------
I art .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Absolut
mesaj 5 Jan 2004, 04:00 PM
Mesaj #37


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 661
Inscris: 12 October 03
Forumist Nr.: 967



nu exista cuvinte pentru ceea simt , cum ma simt ... exista.


--------------------
I art .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Absolut
mesaj 7 Jan 2004, 01:59 AM
Mesaj #38


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 661
Inscris: 12 October 03
Forumist Nr.: 967



azi am inceput sa developez un sentiment de reticenta amestecat cu indiferenta si am vrut sa renunt sa mai scriu aici . asa am simtit atunci . acum deschizand calculatorul m`am trezit inhamat si ghidat involuntar spre Han . un impuls , un obicei care incet incet se transforma si devine una cu mine pana ma voi hotara intr`o zi definitiv si irevocabil . va fi o sentinta batuta cu un ciocan mare , imens , in care mi s`au adunat toate amintirile urate din copilarie. nu m`am interesat pentru simplul motiv ca nici el nu a facut`o cand m`a lasat in voia sortii cu de trei ori multa vreme in urma stiind ca nu am nici un ban , ca nu am ce manca , lasandu`ma sa ma descurc singur . daca nu vreau sa ma intorc in mocirla trebuie sa platesc un pret , nu ? e sinistru afara , e negru intunecat de propria`i micime , imi clipeste printr`un geam ... termopan . ma gandesc la mama si la cat trebuie sa fi fost de speriata ... mi`e mila . mi`e teama , e o teama bagata sub piele , o teama care`mi inoata in fiecare neuron , o simt de fiecare data cand ceva nu merge bine sau nu e cum ar trebui . tot singur ies din asta . cateodata vad , simt cat de tare am evoluat , cat de tare ma zbat sa las in urma totul . pana dimineata imi va trece , vreau sa treaca , nu vreau sa mai stiu nimic . adevarul care nu are legatura cu mine nu exista .


--------------------
I art .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 7 Jan 2004, 01:59 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Absolut
mesaj 7 Jan 2004, 06:28 PM
Mesaj #39


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 661
Inscris: 12 October 03
Forumist Nr.: 967



ii dedic lui ,fara ca sa stie , sa banuiasca , lui ... cu toata dragoastea mea :

vant de ciuma se aduna / val de foc si de potop / intre toate aste toate/ depana.
poame`n mana insira / cu scantei le aduna/ cu ochii le masura / blestema.
astepta, in gand , s`aprinda/ si cu lacrimi sa o stinga / flacara ce il calea / desira.
era cald si era frig / si era cu cer ... pelin / si deasupra lui zburau / patimi.
se uita pe dupa luna/ se uita pe dupa soare / vedea pasari calatoare/ tremura.
se privi sus , in oglinda/ prin franturi dori s`atinga / lumea ce il parasea/ el canta.
urla ca un apucat / vedea val intunecat / vedea demonul culcat/ dezlegat .
sub spranceana se uita / nu stia ce va urma / ceva parca`l atragea / destrama.
in spate nu se uita / nimeni nu il indemna / singur , trist , batut era / se pierdea.
stele`n stanga , stele`n dreapta / pe sub el se prelingeau/ cum veneau asa plecau/dispareau.
o lumina il orbea / se`ndrepta catre ceva / nu stia ce se`ntampla/ renastea.


--------------------
I art .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Absolut
mesaj 8 Jan 2004, 03:08 AM
Mesaj #40


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 661
Inscris: 12 October 03
Forumist Nr.: 967



A fost odata ca niciodata , daca nu ar fi fost nu s`ar fi povestit .
intr`un sat de munte traia un tanar. era frumos , inalt , spatos , parul blond ii curgea peste umerii batuti de soare , ochii verzi fulgerau cu privirea , era un barbat frumos in toata puterea cuvantului. Moran era foarte priceput in ale pescuitului .ii placea tare mult sa prinda pestele cu mana in apa ce curgea pe langa sat . Moran iubea o fata , o iubea pe Anara. Anara era cea mai frumoasa fata din sat , zvelta , parul nergu ca taciunele , ochii albastri si luminosi ii tradau bunatatea din suflet . Anara era foarte priceputa in ale olaritului , daruirea si priceperea ei se oglindeau in fiecare vas facut de mana ei . punea mare dragoste in tot ceea ce facea .
Povestitorul satului auzise multe lucruri bune despre Anara si`ii propusese nu o data sa devina ea povestitor cand el se va stinge. Anara refuzase de fiecare data . stia ca Povestitorul satului nu are voie se se casatoreasca si sa aibe copii si cum Anara il iubea nespus pe Moran nu a onorat niciodata cererea facuta de Povestitor.
Moran ezita sa se casatoreasca cu Anara , de fiecare data cand ea aducea vorba despre asta el spunea ca ar trebui sa mai astepte . numai Dumnezeu stie ce era in sufletul lui Moran si al Anarei .
intr`o zi , Moran a venit de la pescuit si a gasit`o pe Anara trebaluind la oalele ei . I`a destanuit ce avea de gand :
"Anara , m`am hotarat sa merg intr`un pelerinaj . voi pleca peste munti si vai si cand ma voi intoarec ne vom casatori". Anara s`a intristat foarte tare la auzul acestor vorbe dar in iubirea netarmuita fata de Moran nu s`a impotrivit dorintei lui de a pleca ...
trecusera doi ani si Moran s`a intors in sat , nu mai putea de dorul Anarei . pelerinajul l`a facut sa vada cat de tare o iubeste si cat de mult vrea sa fie cu ea impreuna pana cand moarte ii va desparti , cat de tare dorea sa se casatoreasca cu ea . A intrat in casa lor dar nu a gasit`o pe Anara . S`a dus la parintii ei sa o caute ... aflase de la ei ca intre timp ce el a fost plecat Povestitorul satului a murit si Anara , crezand ca Moran nu se va mai intoarce niciodata a acceptat sa devina Povestitorul Satului .
au urmat zile de zbucium , Moran a incercat de nenumarate ori sa mearga sa vorbeasca cu Anara dar aceasta nu`i acceptase vizita . intr`o zi Anara s`a hotarat sa`l primeasca . Moran i`a spus : "Anara , m`am intors si vreau sa ne casatorim , te iubesc nespus de mult , nespus ..." Anara i`a intors spatele si a deschis un cufar , a scos un pachet ingalbenit de trecerea timpul. era cadoul pregatit de ea pentru el in ziua nuntii . l`a desfacut , erau cioburi , cioburi de oala :
" asa cum s`a sfaramat acest vas asa s`a sfaramat si inima mea ... si o inima sfaramata nu mai poate fi refacuta"


--------------------
I art .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 8 Jan 2004, 11:43 AM
Mesaj #41





Guests






Oh, ce povestire frumoasa!! Si cat adevar e in faza cu cioburile sad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Absolut
mesaj 8 Jan 2004, 08:31 PM
Mesaj #42


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 661
Inscris: 12 October 03
Forumist Nr.: 967



azi e o zi normala , fara nimic special . ce sa se intample in 4 ore de cand sunt treaz ... ma simt bine , e caldutz si miroase a lamaie .ma simt in sigurnata . nu`mi lipseste nimic ... ma intreb de ce tot caut nod in papura si nu iau totul asa cum este , de ce nu traiesc in prezent , acum , de ce`mi place atat de tare viitorul . am gasit explicatia : pentru ca eu consider ca toti oamenii sunt buni , de aceea imi pasa atat de tare . ies de pe Han . imi aranjez desktop`ul . cred ca`mi place schimbarea .


--------------------
I art .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Absolut
mesaj 9 Jan 2004, 02:49 PM
Mesaj #43


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 661
Inscris: 12 October 03
Forumist Nr.: 967



am revenit la constienta , e un soare puternic , atat de puternic incat imi trebuie o perdea sa ma acopar de teama sa nu`mi prajesc privirea. am stat de ganduri chiar inainte de a adormi , nu am mai facut`o demult , am crezut ca m`a uitat . imi amintesc franturi ... el imi dadea linistea , un fel de liniste pe care o simteam doar in biserica de aceea ii mai simt lipsa si acum ... ma iubeste si daca fac un pas va fi mereu alaturi de mine si nu va spune nimanui si eu stiu asta , undeva in adancul meu numai nu o cred suficient de tare , nu ma incred in mine ... ii este frica de el insusi , de corpul lui care se schimba , vrea sa fie singur dimineata cand bea cafeaua in bucatarie , ar trebui , e indicat sa ramanem amici atata timp cat nu`l fac sa sufere , s`ar putea intoarce toate asupa`mi ... refuzul nu a afectat`o , ii plac doar fizic , nu are nici o legatura cu mine , nici macar nu stie daca m`ar mai placea din momentul in care mi`as deschide gura sa las sa curga vorbe ... sunt curios sa o cunosc , ii admir curajul si sinceritatea . ii voi multumi .
mi`e frig , m`am ridicat brusc din asternutul cald si amortit si corpul nu mai reuseste sa`si regleze temperatura . postez mesajul .


--------------------
I art .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Absolut
mesaj 10 Jan 2004, 04:02 AM
Mesaj #44


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 661
Inscris: 12 October 03
Forumist Nr.: 967



stau si scriu ce`mi trece prin cap ... incerc sa redauu exact gandurile care ma fulgera , ce bine ar fi daca mainile , degetele mi`ar putea aluneca pe tastatura in ritmul in care`mi alearga neuronii prin cap ... o conexiune ultrarapida intre mine si exterior... m`a marcat momentul acela in care ne`am privit , secunda aceea fatidica m`a transformat in leguma ... de ce mama naibii nu s`a mai uitat si a doua oara , de teama? oare se iubesc ... as vrea sa am curaj exact ca si ea , a fost sigura , o admir , a stiut ce vrea si in final s`au sarutat cu toate ca are prieten si el si ea smile.gif mi`am dat seama de la prima privire ... nu as putea sa fac nici o miscare , nici macar sa ating persoana care`mi place , ma enerveaza inchistarea asta care o am . mi`a venit sa`l scuip , m`am simtit extraodinar de descoperit in secunda in care m`a studiat de sus pana jos , m`a enervat cand si`au dat coate de parca nu se vedea clar ca vin inspre ei .
ma asteptam la altceva din partea ei , totusi licarirea din ochii ei , cand i`am multumit mi`a placut . si un baiat in rosu mi`a dat seara peste cap dintr`o singura privire . imi place atitudinea lui , privirea , corpul , fata , are ceva care ma atrage ca un magnet . nu eu l`am studiat prima data , prima data m`am simtit studiat de aceea l`am si vazut si totusi ce vrea ? citesc in ochii oamenilor sau imi place sa vad doar ce as vrea eu sau cum as vrea eu sa fie ? nu stiu , as vrea sa am taria sa`i intreb , as vrea sa aflu ...sau adevarul ar fi insuportabil ?
am sa merg sa dorm , cu gandul la acel moment cand privirile ni s`au unit . oare am sa`l mai vad ? ma invart in jurul lor , a sapte oameni , ma invart cu toata fiinta mea ... oare cand voi ameti si voi cadea ?


--------------------
I art .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Absolut
mesaj 10 Jan 2004, 02:09 PM
Mesaj #45


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 661
Inscris: 12 October 03
Forumist Nr.: 967



offff , ma tot invart si deschid si inchid pe topicuri , subiecte , jurnale si eu sunt tot in halat si tot cu tigara`n gura , cu parul valvoi trebuie neaparat sa merg la frizer zilele astea , cu un pic de acid la stomac . nu am mancat nimic si e ora doua deja . e geamul deschis in partea superioara si`mi intra raceala in gura smile.gif) sunt bine dispus . nu stiu ce sa fac ... stau asa , mi`e lene sa merg sa`mi fac patul , sa fac dush , sa ma imbrac ... e prea mult pentru mine . o milionime de neasemanare , citind colectia de cuvinte a colectionarei smile.gif mi`am amintit aste cateva cuvinte , o milionime de neasemanare... atat laugh.gif de ce erau legate , cum au aparut , in ce contex , cui ii mai pasa laugh.gif
daca nu as fi vazut ca toata lumea scrie despre zapada probabil m`as fi trezit eu sa scriu ce frumos ce puf ce luf e zapada , adevarul e ca`mi place albul ala , acopera gunoaiele de pe jos , frunzele uscate , copacii , asa pentru cateva ore pana vin masinile si incepe mocirla si lunecarea si imprastierea in stanga si`n dreapta si tot tabloul se duce naibii si ce ramane , amintirea care oricum va fi stearsa de alt peisaj mai feeric peste cateva zile sau luni .
hh.gif noh bien . am scris iarasi , postez , citesc . inchid . cred ca merg sa`mi adun scamele ca prea s`au adunat in urma`mi.

Acest topic a fost editat de Absolut: 10 Jan 2004, 02:12 PM


--------------------
I art .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Absolut
mesaj 12 Jan 2004, 12:28 AM
Mesaj #46


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 661
Inscris: 12 October 03
Forumist Nr.: 967



" stiu unde stai , am si numarul tau de telefon "

"sunt si fericit , si uimit si bucuros ca ti`am recastigat amicitia"

" e plin de ei , mi`e greata"

"am un pat aici , ai unde sa stai , iti fac cunostinta cu colegele "

" Stapanul Inelelor e prea lung si restul sunt shituri "

" te iubesc ingeras"


--------------------
I art .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Absolut
mesaj 12 Jan 2004, 12:31 AM
Mesaj #47


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 661
Inscris: 12 October 03
Forumist Nr.: 967



astea sunt frazele spuse de persoane diferite adresate mie , care nici nu se cunosc intre ele si asta o sa scriu aici incepand de azi ... cuvinte care mi`au ramas imprimate in minte .


--------------------
I art .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Absolut
mesaj 12 Jan 2004, 08:51 PM
Mesaj #48


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 661
Inscris: 12 October 03
Forumist Nr.: 967



" nu aveti stampila? "
"mergi acasa ? ... bine , cum vrei "
" nu doriti si o poza marita ? e valabil doar o luna "
" da` ce ? nu poti sa stai cu ea ?"
" ... si`a fracturat mana si inchipuie`ti ca de sarbatori nu a facut nimic dulce "
" valuta , aur baiatu` !"
" tati e bine , stie toata lumea si cei de la lucru si toti "
" nu am venit bine de la inmormatare ca a trebuit sa merg la alta "
"si tie "


--------------------
I art .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Absolut
mesaj 13 Jan 2004, 11:33 PM
Mesaj #49


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 661
Inscris: 12 October 03
Forumist Nr.: 967



azi , azi nu am auzit cuvinte ... e o diferenta intre a auzi si a asculta . azi a fost o zi goala de mine , azi am trait in mine , irascibil , nesuportand pe nimeni si nimic .
azi in jurul meu a fost liniste, o liniste absoluta.

Acest topic a fost editat de Absolut: 13 Jan 2004, 11:33 PM


--------------------
I art .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Absolut
mesaj 14 Jan 2004, 11:35 PM
Mesaj #50


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 661
Inscris: 12 October 03
Forumist Nr.: 967



" care e piata relevanta ? " huh.gif
" toata ziua ai vorbit in scarba cu noi "
" bah uratule , unde vezi tu treizeci si una de mii?"
" ce reactie ai avut , de ce ai trantit usa?"
" ce ma enervezi ... imi vine sa`ti lipsesc fata de usa "
" mai fac o gluma , doua ... m`am uitat la ea si am intrebat`o dar tu nu te`ai ingrasat si Roxana era acolo , eu am vazut ca era si ca auzea..."
" ce`mi place cum esti imbracat "
" vreau sa`mi fac implanturi "
" ai dat o suta treizeci de mii pe mizeria aia sa vad cum expira in frigider"



--------------------
I art .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Absolut
mesaj 15 Jan 2004, 01:52 PM
Mesaj #51


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 661
Inscris: 12 October 03
Forumist Nr.: 967



citeam prin jurnale , evident daca exista aici ele sunt pentru a fi citite . daca eu sau oricare altcineva am fi vrut ca sa fim pe deplin sinceri si pe deplin deschisi si pe deplin singuri in simtirile si trairile noastre nu ne`am fi deschis un topic in vazul lumii. probabil am facut`o din dorinta de a ne descoperi , de a lasa patura sa alunece de pe noi si sa ramanem goi , expusi , vulnerabili , sau cautam compatimire , compasiune , sfat , cautam pe cineva acolo , undeva ... oriunde . toti sunt atat de diferiti si atat de asemanatori in acelasi timp . ce contradictie de termeni ... diferit dar atat de asemanator .poate ca exista mai multe asemuiri intre noi decat ne inchipuim , intre oameni , dar tocmai neasemuirile ne fac atat de diferiti si atat de speciali ... imi place Reaper , imi place cum scrie si cat e de sincer , citesc pe undeva printre randurile lui sau poate ma regasesc cumva in cuvinte.


--------------------
I art .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Absolut
mesaj 15 Jan 2004, 09:59 PM
Mesaj #52


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 661
Inscris: 12 October 03
Forumist Nr.: 967



" smochinele nu vi le pot da "
" stam la coada pentru cosuri ...oricum imi trebuie cosul"
" ti`ai luat body milk ? vai cat esti de poponar!"
" o sa`i arunc eu pe ei in strada"
" dar de cand te`ai apucat tu sa alergi? "
" te sun , te sun maine"


--------------------
I art .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Absolut
mesaj 16 Jan 2004, 07:35 PM
Mesaj #53


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 661
Inscris: 12 October 03
Forumist Nr.: 967



biggrin.gif asa ma simt . ma gandeam ca am uitat sa`i urez Smaranditzei bun venit la Han si ca nu o sa`i trebuiasca mult sa ajunga dependenta . ma mai gandeam cine sponsorizeaza Hanul si de unde si cum sunt platiti cei care se ocupa de el ? imi pun doar mie intrebarile astea asa mai mult de florile marului decat de fructe .

" stati aproape ?"
" mi`a spus ca se intalneste cu italianul ... sigur e prostituata"
" nici eu nu am chef dar ce sa facem ?"
" stateam asa ... am atipit , ma gandeam aiurea"
" nu ai mai trimis poza aia "
" ai grija de tine "


--------------------
I art .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Elena Z
mesaj 16 Jan 2004, 08:04 PM
Mesaj #54


[Ileana]
*****

Grup: Membri
Mesaje: 963
Inscris: 19 November 03
Din: Cuba
Forumist Nr.: 1.242



Mersi esti scumpic biggrin.gif Nu is chir asa de noua pe aici numai ca dupa cate ai vazut nu prea am postat, is mai mult cu cititul, cu bagarea de seama... Mi-e dor de o postare maaaare din parta ta. Ciao sorry.gif


--------------------
Power is the ultimate aphrodisiac ! - Henry Kissinger
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Absolut
mesaj 17 Jan 2004, 02:45 AM
Mesaj #55


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 661
Inscris: 12 October 03
Forumist Nr.: 967



uite ca am ajuns acasa dupa un frig si o dezamagire indurata prin cluburi . am mancat un iaurt si am baut un pahar cu lapte ... La Dorna e febletea si placerea mea . i`m lovin` it!!! laugh.gif m`am inarmat cu tigari si ma uit stupefiat in stanga si vad 2 pahare si 2 cani nespalate , doua pachete goale de tigari si unul pe jumate gol , in dreapta o cutie evident goala de toffifee , totul e gol . oprimisti ar spune sa vad al III lea pachet de tigari pe jumatate plin , ce bullshituri!
am fost in primul club , hm , sufla vantul iarna frunzele de pe jos , cam asa era atmosfera si incarcatura, m`am simtit descoperit iarasi , studiat de abia ma puteam misca de atata inchistare si senzatie de "nebine" biggrin.gif . am urcat sus la masa ca sa dau de fatza fostei mele prietene iritata de faptul ca nu o salut . destule pe tema asta . am plecat in alt club unde la sectiunea pop-dance abia puteai sa`ti dai seama unde te afli exact , nu puteai sa`ti dai niste coordonate exacte in spatiu iar la sectiunea house fluturau frunzele batute de vant in primul club in care am fost . am cedat tentatiei nostre de a ne perinda , eu si my best friend si am ramas locului . m`am asezat jos pe o bordura si acolo m`a lovit ! m`a lovit frontal , din spate , lateral , in ochi peste gura peste ..., m`a lovit dorul de J. . ma gandeam cat as fi de mandru cu el , langa el dc m`ar lasa sa`l cosmetizez , sa`l fac sa vada ca e mai bine sa arate ce are decat sa se ascunda in spatele unor haine largi pentru ca nimeni , dar absolut nimeni nu priveste sufletul tau prima data si apoi cum arati . intotdeauna cand intalnesti un necunoscut/a prima impresie e data de felul in care arata , cum se imbraca si abia , abia apoi de ceea ce are in gand, in suflet , in simtiri... si ma gandeam la el , la cat de fericit am fost cand am vazut ca are numai 10 pe linie , la cat de fericit am fost cand mi`a adus trandafirul acela uscat , cat de fericit am fost cand mi`a dat un fir de par pe care`l pastrez si acum intr`o cutie de kinder pe care mi`a scris ceva in chineza si scrisul incepe sa se piarda pentru ca am frecat prea mult cutia, nu stiu ce a scris nici acum , m`a lasat pe mine sa descopar dar inca nu am descoperit . va trebui sa fac ceva , sa intalnesc pe altcineva sa`l uit pentru o vreme . cred ca am gresit sau nu blink.gif cand l`am sunat azi pentru ca rezonanta vocii lui se zbate si acum la mine in creier. e undeva peste tot! fac!!! fac it!!!
si acum sa scriu cateva cuvinte care mi`au ramas , tot in minte unde sa`mi ramana altundeva ( cred ca asta , ce fac eu aici devine cea mai mare , mai lunga si mai lata postare a mea )

" cum nu esti barbat? eu te vad barbat ! tu cum ma vezi ? "
" esti superb!"
" nu`l mai suport pe asta si pute a transpiratie"
" nu mai pot agatza o fata cum faceam inainte"
" te intereseaza tipa?"
" sunetele astea ma fac sa cred , sa stiu ca exista un viitor" e prima fraza care am auzit`o si care m`a lasat cu gura cascata si fara cuvinte , fara replica. era o melodie la radio si a fost rostita de my best friend din lumea asta mare pt care mi`as da viata acum in secunda asta dc mi s`ar cere.
"eu as vrea sa stiu , sa am senzatiile ce le`am avut intrauterin"
" e bestiala crucea!"

Acest topic a fost editat de Absolut: 17 Jan 2004, 02:50 AM


--------------------
I art .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Absolut
mesaj 18 Jan 2004, 01:54 AM
Mesaj #56


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 661
Inscris: 12 October 03
Forumist Nr.: 967



trece ziua , trece noaptea si nu am scris in jurnal.am dormit foarte mult, atat de mult incat am pierdut sansa sa plec . ma intrebam oare de ce nu am auzit ceasul , in fiecare zi il aud cand suna , azi dimineata nu l`am auzit . nu stiu pentru ce am ramas si incerc sa gasesc o explicatie logica . astazi am stropit , trecand cu masina printr`o balta, 3 oameni , i`am udat din cap pana`n picoare , aveam vreo 60km/h , nu a fost cu intentie , nu i`am vazut era noapte ... cred ca m`am ales cu niste blesteme frumoase ... nu ar fi prima data cand ar pune cineva un blestem asupra mea , adevarul crud : mi se falfaie! nici macar atat. si totusi pentru ce am ramas ?
intorc pe o parte si pe alta niste foi cu stiinta altora , nu am chef decat de o cana cu apa si o privire . ma uit la o poza si`mi plac ochii si sprancenele ... sunt exact ca si ale mele , exact . chipurile umane se bat pe aceleasi tipare comune . izvoram din unul si ne inmultim in miliarde. imi pun mainile in cap sa ma simt aici si sa nu las durerea sa iasa pentru ca e singura chestie care acum ma face sa simt ca traiesc . daca nu m`ar desparti 500 km de el ... daca nu as sta aici ci as face grilele alea nenorocite ... daca ar suna telefonul sa mi se comunice sa respir sau macar o voce , azi nu am spus mai mult de 100 de cuvinte , le`am amestecat in fraze , propozitii si asa am comunicat cu patru persoane , esentialul . nu am auzit ceva care sa ramana in mine peste zi ... nici daca ma chinui sa`mi amintesc . negru


--------------------
I art .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Absolut
mesaj 18 Jan 2004, 05:05 PM
Mesaj #57


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 661
Inscris: 12 October 03
Forumist Nr.: 967



mai un pic si`mi smulg parul , ma agatz de gatul cuiva si incep sa`i dau cu capu`n gura. nu stiu de ce mi`e atat de teama de examenul de maine ... poate din cauza ca nu m`am pregatit deloc , dar deloc . imi place sa las totul pana`n ultimul moment , cel din urma , al doisprezecelea ceas . nici macar discheta nu am facut`o. mama o sa ma intrebe tot timpul de ce nu invatz si o sa ma streseze ingrozitor de tare , o sa se mire de ce nu am cursuri , de ce ma uit la film cu amicii cand maine eu am examen de ce m`am tuns asa si nu asa , de ce imi rad ciocul , de ce nu am prietena ca sunt atatea pe lumea asta , de ce nu invatz va fi laitmotivul din aceasta seara. af! mai o ora si voi fi asaltat cu nenumarate intrebari .
neliniste.


--------------------
I art .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TriRegnum
mesaj 18 Jan 2004, 08:50 PM
Mesaj #58


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.851
Inscris: 14 October 03
Forumist Nr.: 985



Ma perindam si eu pe la Jurnale ca imi place sa aflu ce e cu oamenii, imi place sa fiu la curent cu tot (sa nu mai vorbesc de cunostiinte).
La ce ai examen? Maine incepe sesiunea si doresc mult noroc tutror studentilor.

Stiu laitmotivele parintilor (mai ales ale mamei), si eu am trecut prin asaceva si chiar si acum vrea sa fac tot ce zice ea...("nu mai fuma!!!", "odihneste-te ca nu e bine"...)
Crede-ma ca stiu cuvintele "de ce nu inveti?", "ai terminat de invatat?" mai bine decat neuronii mei tongue.gif , sa nu mai vorbesc si de "de ce nu ai prietena? esti asa de frumos, puiu lui mama, si ai ochisorii astia de invidiat...fa-ti o prietena de ce nu mai ai?...ce ai nu-ti plac fetele?"(asta dupa clasa a XII-a si in timpul si m-am inrosit de numa') la care eu o intrebam "tu de ce nu ai amant? ca si tu arati bine" la care ea ca nu se cade si e imoral si alte chestii, la care eu raspundeam cu acelasi raspuns dat de ea "ca nu se cade". wink.gif (ma amuzam cu ai mei de numa', si la fel ii ziceam si tatalui meu) sau "de ce vrei sa te faci preot? sad.gif -plangea aproape ca nu o sa aiba nepoti de la unicul copil-" la care eu "de ce l-ai luat pe tata de soti?" rofl.gif asa fac si eu.

Fa si tu la fel sau fa-ti o prietena, cand te vei simti pregatit; spune-i ca inveti si nu ai timp de ea....gaseste solutii ca esti inteligent.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Elena Z
mesaj 18 Jan 2004, 09:40 PM
Mesaj #59


[Ileana]
*****

Grup: Membri
Mesaje: 963
Inscris: 19 November 03
Din: Cuba
Forumist Nr.: 1.242



biggrin.gif Insemana ca in comparatie cu voi eu duc o viata linisita. Si mie imi pune tata tot felul de intrebari si raspunsul meu este mereu "Ma stradui" sau "Ma stradui din toate puterile" sau cand e vorba de ceva repros ii zic "Insemana ca nu m-am straduit deajuns dar promit ca de acuma incolo ma voi stradui mai mult" rofl.gif Pana acu a mers bine, adica cei aprope 5 ani de cand sunt cu el, au mers bine, mai am 2 ani si am scapat rofl.gif


--------------------
Power is the ultimate aphrodisiac ! - Henry Kissinger
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Absolut
mesaj 19 Jan 2004, 04:09 PM
Mesaj #60


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 661
Inscris: 12 October 03
Forumist Nr.: 967



ah , numai ce am ajuns acasa si nu pot sa raspund lui TriRegnum si Smaranditei pentru ca trebuie sa plec sad.gif da` toate la timpul lor . thumb_yello.gif


--------------------
I art .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Absolut
mesaj 19 Jan 2004, 05:48 PM
Mesaj #61


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 661
Inscris: 12 October 03
Forumist Nr.: 967



cry.gif blink.gif sunt tampit , am postat mesajul de zece mii de ori . nu ma mai mir acum ca am luat sapte la informatica.

Acest topic a fost editat de Absolut: 19 Jan 2004, 05:59 PM


--------------------
I art .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Absolut
mesaj 19 Jan 2004, 05:57 PM
Mesaj #62


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 661
Inscris: 12 October 03
Forumist Nr.: 967



QUOTE (TriRegnum @ Jan 18 2004, 08:52 PM)
La ce ai examen?
Stiu laitmotivele parintilor (mai ales ale mamei), si eu am trecut prin asaceva si chiar si acum vrea sa fac tot ce zice ea...("nu mai fuma!!!", "odihneste-te ca nu e bine"...)
Crede-ma ca stiu cuvintele "de ce nu inveti?", "ai terminat de invatat?"  "de ce nu ai prietena? esti asa de frumos, puiu lui mama, si ai ochisorii astia de invidiat...fa-ti o prietena de ce nu mai ai?...ce ai nu-ti plac fetele?" "de ce vrei sa te faci preot? sad.gif -plangea aproape ca nu o sa aiba nepoti de la unicul copil-" la care eu "de ce l-ai luat pe tata de soti?"  rofl.gif asa fac si eu.

Fa si tu la fel sau fa-ti o prietena, cand te vei simti pregatit; spune-i ca inveti si nu ai timp de ea....gaseste solutii ca esti inteligent.

am avut examen la informatica , am luat o nota mediocra , cred ca stupida aia a impartit notele dupa prezente la seminar ca altfel nu`mi explic . te inteleg perfect in legatura cu laitmotivele parintilor smile.gif bine ca nu le aud zilnic ca altfel as avea nevoie de o internare in ceva ospiciu . crede`ma ca am incercat sa`mi fac prietena , insa toate isi puneau intrebari cum de nu le raspund la semnale , de ce sunt imun la atingerile lor , etc . m`am scos de nshpemii de ori din situatii penibile . si mi`e teama ca la un moment dat cineva isi va da seama de tentintele mele gay si nu as suporta batjocura , nu as indura asta . chiar azi , o colega , nu am nici in sus nici in jos cu ea nimic , ne vedem o data la secole s`a trezit asa ca lovita sa se intrebe " dar eu nu te`am vazut niciodata cu o tipa! sa te tii de mana , asa prin oras , in cluburi " , i`am raspuns "ghinion!" insa numai eu stiu ca mi`a intors lumea cu fundul in sus .
multumesc TriRegnum ca ma citesti .


--------------------
I art .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Absolut
mesaj 19 Jan 2004, 06:03 PM
Mesaj #63


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 661
Inscris: 12 October 03
Forumist Nr.: 967



QUOTE (Smarandita @ Jan 18 2004, 09:42 PM)
biggrin.gif Insemana ca in comparatie cu voi eu duc o viata linisita. Si mie imi pune tata tot felul de intrebari si raspunsul meu este mereu "Ma stradui" sau "Ma stradui din toate puterile" sau cand e vorba de ceva repros ii zic "Insemana ca nu m-am straduit deajuns dar promit ca de acuma incolo ma voi stradui mai mult" rofl.gif Pana acu a mers bine, adica cei aprope 5 ani de cand sunt cu el, au mers bine, mai am 2 ani si am scapat rofl.gif

linistita my ass rofl.gif doi ani ? ti`ai impus asta!?! te`ai gandit si la o data , ora exacta rofl.gif ? mwah1.gif


--------------------
I art .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TriRegnum
mesaj 19 Jan 2004, 06:35 PM
Mesaj #64


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.851
Inscris: 14 October 03
Forumist Nr.: 985



Nu vin p'aci cu comentarii de genul nu e bine...nu fa aia ca e pacat...ca nu tin si nu suntem la U.C.

Ups, nu stiam ca un homosexual nu este stimulat sexual de atingerile in zonele intime ale unei femei, ma, da' tu esti 100%, nici macar asa un pic sa te prefaci, sa speli ochii celorlalti. (nu am citit prea mult la jurnal si nu stiam ca esti atras de barbati, dar il voi rasfio mai mult). Eu stiam ca sunt unii homosexuali care au relatii si cu femei, dar probabil exista mai multe categorii asa cum si la heterosexuali ii atrag unele tipuri de femei...

Si eu am chiulit la doua semninarii in facultate si mi-a scazut nota la 9, cica 0.5 per absenta, sa mor de ciuda nu alta, voiam bursa si sa plec afar' din tara.

................................................................................................................
Ai grija cand te simti ravasit, caci daca nu esti bun actor s-ar putea sa se observe pe fata ta urme de sentimente; taie-i cuvintele imediat la cine comenteaza si gata, asa finut si discret fa-l/o sa taca si sa nu te mai intrebe. Si in fond ce o intereseaza pe ea. Si pe mine ma enerveaza foarte tare cand vine "Iuan" (nume fictiv) si ma intreaba "no parinte! de ce v-ati facut popa? si nu aveti familie?" la care eu "dar tu de ce ai luat-o pe Maria de sotie?" (sau ma intreaba cine m-a ranit asa de tare in dragoste, asta imi rasuceste cutitul in rana si tac chitic)

Si cu prietena exerseaza si vei reusi, in rest nu stiu ce sa spun, decat ca ar fi bine sa-i anunti si pe parinti ca asa ii scutesti de vise cu nepoti si nora si inorogi roz pe peretii din camera copiilor si altele, n-au ce sa-ti spuna si nici nu te vor renega, ma gandesc ca te iubesc si pana la urma vor intelege. ( wink.gif bine ca nu suntem la capitolul religie ca atunci comentam in cu totul alt mod tongue.gif mai ales cu cei ce vor sa nu aiba relatii homosexuale -ii indrumam spiritual altfel, la tine nu merge, asa ca fac cum pot sa fie bine-, incerc sa te inteleg, nu aporb homosexualitatea, dar consider ca e bine sa-ti anunti rudele decat sa traiesti in minciuna si mereu ros de frica ca cineva te va prinde)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nana Floare
mesaj 19 Jan 2004, 07:45 PM
Mesaj #65


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



TriRegnum, de-asta te iubesc eu pe tine... wub.gif mwah1.gif sorry.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Absolut
mesaj 19 Jan 2004, 07:56 PM
Mesaj #66


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 661
Inscris: 12 October 03
Forumist Nr.: 967



QUOTE (TriRegnum @ Jan 19 2004, 06:37 PM)
Ups, nu stiam ca un homosexual nu este stimulat sexual de atingerile in zonele intime ale unei femei, ma, da' tu esti 100%, nici macar asa un pic sa te prefaci, sa speli ochii celorlalti. (nu am citit prea mult la jurnal si nu stiam ca esti atras de barbati, dar il voi rasfio mai mult). Eu stiam ca sunt unii homosexuali care au relatii si cu femei, dar probabil exista mai multe categorii asa cum si la heterosexuali ii atrag unele tipuri de femei...
................................................................................................................
Ai grija cand te simti ravasit, caci daca nu esti bun actor s-ar putea sa se observe pe fata ta urme de sentimente; taie-i cuvintele imediat la cine comenteaza si gata, asa finut si discret fa-l/o sa taca si sa nu te mai intrebe. Si in fond ce o intereseaza pe ea. Si pe mine ma enerveaza foarte tare cand vine "Iuan" (nume fictiv) si ma intreaba "no parinte! de ce v-ati facut popa? si nu aveti familie?" la care eu "dar tu de ce ai luat-o pe Maria de sotie?" (sau ma intreaba cine m-a ranit asa de tare in dragoste, asta imi rasuceste cutitul in rana si tac chitic)

Si cu prietena exerseaza si vei reusi, in rest nu stiu ce sa spun, decat ca ar fi bine sa-i anunti si pe parinti ca asa ii scutesti de vise cu nepoti si nora si inorogi roz pe peretii din camera copiilor si altele, n-au ce sa-ti spuna si nici nu te vor renega, ma gandesc ca te iubesc si pana la urma vor intelege. ( wink.gif bine ca nu suntem la capitolul religie ca atunci comentam in cu totul alt mod tongue.gif mai ales cu cei ce vor sa nu aiba relatii homosexuale -ii indrumam spiritual altfel, la tine nu merge, asa ca fac cum pot sa fie bine-, incerc sa te inteleg, nu aporb homosexualitatea, dar consider ca e bine sa-ti anunti rudele decat sa traiesti in minciuna si mereu ros de frica ca cineva te va prinde)

rofl.gif eu nu ma refeream la atingeri sexuale , atingeri pur si simplu cu anumite conotatii , deocamdata nimeni nu a sarit pe mine din start . daca ai citi jurnalul sau poate nu am scris , nu mai stiu dar o fac acum ca nu e pe bani , am avut relatii sexuale cu 3 femei pana la varsta asta . de cand am dat de altceva m`am lasat de asta din diferite motive . nu sunt 100% poponar dar probabil tind spre asta laugh.gif sunt un pic perfectionist.
sunt momente in care sunt ravasit si probabil se citeste de la o posta ce si cum pe fatza mea , in ochi , incerc sa maschez dar e greu ca naiba .
nu`i anuntz in veci vecilor pe parinti . sigur m`ar renega , daca nu mama tata sigur . nu am chef de batai , vanatai , blesteme . ok . stiu ca tu ai spune mai multe , ti`am mai citit din postarile tale .
end.


--------------------
I art .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Absolut
mesaj 19 Jan 2004, 08:39 PM
Mesaj #67


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 661
Inscris: 12 October 03
Forumist Nr.: 967



" ma,da tu esti 100%,nici asa un pic sa te prefaci, sa speli ochii celorlalti" ...singurul lucru care ma deranjeaza in fraza asta este acel "ma" , inglobeaza in el atata ura. ma tot gandeam si reciteam si page`up si page`down`ez , e plin de saracie sufleteasca cu toate ca s`ar presupune a fi peste medie . astea sunt momente in care vreau ceva mai mult decat lumea asta , ma simt fortat sa penetrez o pacla deasa ,cenusie si umeda in speranta ca voi revedea clariatea si puritatea fruntii. poate e in mine. noroiul in care muste ocarate si alungate se zbat ma sperie , ma sperie niste aripi care flutura in vant sa se usuce de regrete, aripi care nici la maturitate nu vor fi total lipsite de praf.
sunt obosit, atarn in vidul imaginatiei si accept deziluzia ca pe o pastila menita in a`mi reda calmul alungat , biciuit , calcat in picioare si scuipat ca un tutun ieftin mestecat in scarba de o entitate care traieste prin pustiul imenselor clinchete.
merg sa dorm . notez ce mi`a ramas imprimat azi

" eu nu te`am vazut niciodata cu o fata"
" dar prietenul ei e in puscarie ..."
" nu mai pot , uite !"
" oare ce zice daca o intreb : doamna profesoara , pot sa`mi manifest personalitatea?"
" cum nu ai nimic ca ai fata aia ?..."


--------------------
I art .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TriRegnum
mesaj 19 Jan 2004, 09:44 PM
Mesaj #68


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.851
Inscris: 14 October 03
Forumist Nr.: 985



"ma" in sensul de "mai [schmecherasule]" si nu o spun din ura, caci o spun si prietenilor mei apropiati EX:"ma', dat' tu chiar o crezi proasta pe nevasta-ta?" si zambesc.
rofl.gif rofl.gif rofl.gif
M-ai facut sa rad cu lacrimi la faza cu "100% popnar" (mi-aduc aminte o faza cand un fraier in armata dupa ce citise o carte care explica Biblia si tot ce e acolo ca facut de extraterestrii si trece semidoctu' pe langa mine si-mi zice "naa, popo unde-i toata teologia ta? haha la ce ti-a trebuit studii ca eu am inteles tot din cartea asta...du-te popo si citeste-o si tu", m-am inrosit pana-n varful urechilor si desi el vorbea "popo" de la "popa", ceilalti ranjeau si eu eram lac de transpiratie)
Sa nu mai zic acum ce mi-au trecut fiori reci cand vad ce am inteles eu din "nu le raspund la semne", probabil se apropia faza cu dusurile reci si nu-mi doresc asta si iarna. tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nana Floare
mesaj 19 Jan 2004, 09:47 PM
Mesaj #69


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



parinte, cred ca ai nevoie de o spovada pe ziua de azi...Parca si vad fatza episcopului cand te-o auzi... yikes.gif devil.gif biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TriRegnum
mesaj 19 Jan 2004, 09:51 PM
Mesaj #70


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.851
Inscris: 14 October 03
Forumist Nr.: 985



Si eu cred wink.gif . Nu m-am gandit la prostii, dar subconstientul cine stie ce-o fi avut cu acele intepretari. tongue.gif Oricum ma spovedesc saptamanal asa ca nu e problema. sorry.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

18 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 20 April 2024 - 11:23 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman