HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Vrei si tu un Jurnal?

Daca doriti si dumneavoastra un Jurnal, trimiteti un mesaj in acest sens in cadrul topicului Detalii Forum.
Nou: Autorul unui jurnal are dreptul de a decide ca un mesaj scris in cadrul Jurnalului sau de catre altcineva sa fie sters. Daca doriti acest lucru, trimiteti-mi un PM cu adresa mesajului in cauza si acesta va fi sters (bineinteles, atat timp cat nu se exagereaza).

18 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Jurnalul Absolutului, [Jurnalul lui Absolut]
Mihai
mesaj 21 Dec 2003, 04:26 PM
Mesaj #1


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Opinii, scrieri, ganduri din viata lui Absolut veti putea citi in cadrul acestui Jurnal, un jurnal interactiv , sa poata citi si raspunde la mesajele mele cine vrea si cine mai pofteste.

Lectura placuta! smile.gif

Nerecomandat minorilor si persoanelor pudice. Poate contine materiale explicite prin continut (nu vulgare insa).


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Absolut
mesaj 21 Dec 2003, 06:49 PM
Mesaj #2


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 661
Inscris: 12 October 03
Forumist Nr.: 967



Multumesc mult de tot Mihai , e exact ceea ce aveam nevoie exact acum . coregrafia a iesit minunat , cu toate ca eu nu am vazut`o prin ochii publicului , fiind in spatele scenei . ce mi`a implinit seara si m`a facut sa simt bucuria a fost lumina din ochii acelor copii si intunericul si tremuratul si emotia din timpul melodiei. au fost doua luni de repetitii dar nimic nu se poate compara cu satisfactia care am avut`o eu in seara asta . ma simt stors , parca am muncit atat ... si aplauzele ... nici nu stiu cine a facut gestul acesta prima data , sau care ar fi altul care ar putea exprima admiratia , batutul din picioare ? si cum s`ar numi ? tot aplauze? nici atingerea orgasmului nu`mi da atata implinire . e minunat ceea ce simt si in principal cum ma simt acum . as vrea sa pot impartasi cu cineva ceea ce am eu in mine acum , nu e nimeni , nici familia , nici un prieten , nimeni .
mi`e dor de el , ingrozitor de dor , ar fi vrut sa fie acolo sad.gif


--------------------
I art .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Absolut
mesaj 21 Dec 2003, 07:03 PM
Mesaj #3


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 661
Inscris: 12 October 03
Forumist Nr.: 967



iarasi simt acea apasare in piept , imi vine sa rup tastatura sub apasarea apasatoare a degetelor mele , sa o framant si sa o pun la dospit , sa coc o paine din care sa ma harnesc mai tarziu cand imi va fi foame si cand voi fi trebuit deja sa iau siropul pentru plamani . imi zboara prin cap mii , milioane de ganduri , unele le simt ca niste ace infipte subcutanat , altele ca si cum un dentist mi`ar scobi in cavitatea unei carii dupa un nerv ingrozitor de inflamat ... nu stiu ce sa fac si pe ce cale sa o apuc , am cazut din satisfactie in ceata . nu stiu de ce trebuie mereu sa fie cineva care sa ma umbreasca , sa aduca eclipsa peste mine . de ce ? stau si ma intreb pentru ce s`a inventat SMS`eul , sa putem fi deranjati la orice ora , sa circule niste cuvinte , niste semnale binara , 1 si 0 amestecate intr`atat incat sa`mi provoace mie stare de neliniste . altul trimite si celalat nu , sunt si ma perind dintr`o stare negativista in alta pozitivista. dintr`o parte astept un raspuns , cealalta uita sa mi`l dea . o perindare intre rai si iad , vesnica transhumanta ... cred ca merg sa fac o baie si sa dorm , voi dormi cu gandul in zece mii de soapte .


--------------------
I art .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 21 Dec 2003, 07:03 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
OMU'BUN
mesaj 21 Dec 2003, 08:00 PM
Mesaj #4


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



Daca asta poate fi o consolare, incearca sa vezi partea frumoasa a lucrurilor. Ne-ai spus noua gandurile tale, iar noi am inteles prin ce treci. Orice fericire ni s-ar intampla, trebuie sa fie umbrita de mici incertitudini si ganduri negre. Ca altfel poate ca ne-am lua zborul!... Iar cand cadem de-acolo, sigur ne-am rupe gatul! E mai bine asa, sa stii!
Totusi, nu pot sa nu observ o mare agitatie in sufletul tau? Sa fie singuratatea de vina? Iar dac-ai sa prinzi fericirea de mana, esti sigur ca n-ai s-o sufoci cu setea ta nesatioasa?
Toate sunt trecatoare si pentru fiecare in parte va exista un timp prielnic, pentru a fi valorificate din plin! Eu iti doresc vesti bune, de oriunde ar veni ele! xmas.gif


--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Absolut
mesaj 22 Dec 2003, 08:21 AM
Mesaj #5


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 661
Inscris: 12 October 03
Forumist Nr.: 967



agitatie exista in sufletul meu insa nu stiu daca e legata sau conditionata de singuratate , cred ca tine mai mult de faptul ca niciodata nu sunt statornic , nu stiu ce vreau precis de la viata , de la oameni , de la orice si oricine . nu ma gasesc in nimic si`n nimeni si traiesc intr`o lume imaginara si atunci cand lucrurile nu ies asa cum mi`am prezis eu ma simt nenorocit si trist .
azi m`am trezit dimineata dupa un somn care s`a intins pe 12 ore , parca am fost in coma , nu`mi aduc aminte nici ce am visat , daca am visat . se spune ca in fiecare noapte visam , numai nu ne amintim decat dc ne trezim in timpul visului . trebuie sa merg la dentist de la ora noua pentru ca sambata o masea mi s`a rupt in timp ce mestecam guma , mi`e groaza . vad in stomatologi niste oameni rai , imuni , insensibili la tot ce misca ,care vor sa termine repede ce au de lucrat la tine in gura . nici nu ma mir , dupa ce zi de zi te uiti la tot felul de oameni , le simti respiratia care probabil nu e una placuta de fiecare data . cred ca nu`mi plac pt ca atunci cand eram copil imi spuneau ca nu o sa doara , ca termina repede , ma minteau . pe mine ma durea ingrozitor si mi se parea , ca si acum , ca stau pe scaunul ala o vesnicie . mai fumez o tigara si merg sa ma imbrac , cred ca e foarte frig afara .
tot azi dupa dentist merg prin oras sa cumpar cadouri de craciun pt persoanele dragi mie , o sa`mi faca mare placere , abia astept . sper numai sa nu fie aglomeratie desi ma indoiesc . nu`mi place aglomeratia , ma face sa ma pierd , ma simt pustiit si gol cand e multa multa lume in jurul meu , cand toti se imping , se uita , se calca in picioare . inchid calculatorul pentru ca m`am saturat de sunetul greu al explorarii.


--------------------
I art .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Absolut
mesaj 22 Dec 2003, 06:53 PM
Mesaj #6


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 661
Inscris: 12 October 03
Forumist Nr.: 967



sunt fericit clapping.gif am stat cu el doua ore si l`am studiat , m`am apropiat de el ... am crezut ca mi`a trecut dar nu vreau sa`mi treaca , dc as vrea cu adevarat ... mi`a cantat , mi`a aratat o poza imi pare rau ca nu i`am cerut`o , doar la gandul ca ar putea sa`mi iasa din gura o cerinta precum : da`mi mie poza nu o tine acolo ! m`a facut sa tremur de emotie si sa o las balta continuand sa stau si sa`l privesc . ochii lui umezi si luminosi ma fac sa pierd simtul realitatii . ce ma doare e ca citesc in ochii lui , sunt sigur ca ma place , si nici unul dintre noi nu are curajul sa faca primul pas , oare pana cand ? nu stiu . ce stiu este ca abia astept sa`l revad .
am cumparat cadouri , m`am plimbat prin oras in prostie , am pierdut notiunea timpului si am stricat la bani incat maine nu stiu daca o sa mai am ce pune pe masa . m`am intalnit cu o fosta prietena , ea m`a vazut pe strada ... eu nu vad lumea , trebuie sa vina in fata mea si daca se poate sa`mi traga o palma. ea m`a luat de mana , m`am speriat , apoi am vazut ca e ea si m`a lovit melancolia . mi`e draga , tot timpul mi`a fost . am mers prin oras impreuna apoi , si`n fiecare magazin ce am intrat eu am vazut ceva interesant si neaparat de cumparat , chiar dc foloseste cuiva chiar daca nu . apoi am baut o cafea si ea a plecat . m`am intalnit cu doua amice , ne`am plimbat iarasi prin magazine , am ras , ne`am hizlit. mi`au luat gandurile negre si le`au facut terci si m`au facut sa ma simt bine .


--------------------
I art .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nana Floare
mesaj 22 Dec 2003, 07:30 PM
Mesaj #7


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



QUOTE
nici unul dintre noi nu are curajul sa faca primul pas , oare pana cand ?


...probabil ca esti tinerel...Vulpoii batrani ca mine imediat ar face pasul...pe principiul ce-i in mana nu-i minciuna...Anyway, lasand gluma la o parte eu iti doresc mult noroc si mai ales sa nu uiti sa te bucuri de stadiul asta intr-o relatie...ce-as vrea sa fiu in locul tau... mwah1.gif xmas.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Absolut
mesaj 23 Dec 2003, 06:56 AM
Mesaj #8


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 661
Inscris: 12 October 03
Forumist Nr.: 967



da , sunt tinerel Nicodim smile.gif inca ... m`am trezit iarasi de dimineata , mi`am schimbat programul drastic in ultimul timp . simt o impotrivire , nu as vrea sa plec dar totusi trebuie . am sa`mi iau carti , creioanele cerate , am sa impodobesc bradul maine si voi astepta sa treaca timpul sa vina eliberarea . as vrea ca acest Craciun sa fie diferit de toate cele de care am avut parte pana acum dar nu va fi asa . as vrea doar , insa niciodata nu e cum vreau eu . cateoadata ma rog sa stea timpul in loc , incerc sa`l opresc , sa stau o eternitate intr`o secunda , nu pot si atunci imi privesc clepsidra si simt picaturi de transpiratie pe suflet cand vad ca nu o pot intorce , sa fac procesul reversibil .
nu stiu unde si nu am chef din comoditate si lene sa caut un topic in care sa trimit urarile mele catre voi de sarbatori , asa ca o voi face aici : fie ca sarbatoarea Craciunului sa aduca in voi liniste , pace , impacare , mai multa bunatate ! tot binele din lume .
plec ... plec pentru o perioada scurta pentru restul , atat de lunga si grea pentru mine .


--------------------
I art .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Absolut
mesaj 23 Dec 2003, 10:49 AM
Mesaj #9


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 661
Inscris: 12 October 03
Forumist Nr.: 967



uite, am zis ca nu o sa mai ajung sa scriu dar m`am inselat . mi`au mers toate ca pe roate si am terminat ce aveam de facut mai repede decat prognozasem . mi`am luat cadou mie azi smile.gif o cruce de argint , mare , cu putin negru si un lant de silicon pe care sa o pun , cel de argint care`l am s`a rupt si nu am apucat sa`l duc la lipit . imi place cum arata asa , imi place foarte mult argintul . m`am intalnit cu un tip pe strada , mi`a sarit in ochi pentru ca avea geaca alba , majoritatea oamenilor poarta gri , negru , culori inchise probabil asa sunt si`n suflete , inchisi , grei , goi , fara expresivitate , era imposibil sa nu vad albul care ma lovea pe retina, iesea din multime . ne`am salutat , am dat mana cu el si apoi a plecat fiecare in drumul lui . am senzatia ca simte un pic de teama fata de mine . o prietena mi`a spus ca eu intimidez . mi`am luat 3 cutii de toffifee ( oare am voie sa zic ? blink.gif ) sa am in timpul calatoriei .tind sa`mi satisfac poftele pana la greata .
am dat un cadou azi si persoana caruia i l`am dat s`a bucurat foarte tare , m`am simtit bine iarasi . merg acum sa`mi fac bagajul . zambesc , ma simt frumos si bun . poate totusi va fi un craciun minunat ... e bine ca mai am speranta , ca pot sa visez , sa`mi imaginez o poveste .
dance.gif


--------------------
I art .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Absolut
mesaj 29 Dec 2003, 07:17 PM
Mesaj #10


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 661
Inscris: 12 October 03
Forumist Nr.: 967



sunt beat . imi vine sa`mi bag picioru` in lumea asta `tuta`n cap si`n c*r . mi se rupe total de ce se intampla , imi vine sa`i trimit un sms unui bosorog de 35 de ani sa`l intreb dc vrea sa ni`o tragem si sa fug intr`un suflu sa`i iau membrul in gura dar ma opreste bunul simt . injur , nu pot sa scriu aici injuriile ce`mi ies din gand .... urlu


--------------------
I art .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Absolut
mesaj 29 Dec 2003, 10:25 PM
Mesaj #11


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 661
Inscris: 12 October 03
Forumist Nr.: 967



e ciudat cat de repede mi`am revenit din ameteala si cum ma simt acum ... mai bine sa zic , mai bine , mult mai bine. am iesit cu prietenii mei , ei sunt singurii mei prieteni . 4 la numar . da , ii pot numara pe degetele de la o mana , mi`au redat cumva pofta de viata . nu ne puteam hotara ce facem de revelion . chiar dc ma enerveaza treaba ca de anul nou trebuie neaparat sa faci ceva , am hotarat sa mergem cu masina pana la , imi scapa , laaaaa , la naiba , .... ah , la ash , la stana de vale , sa ne prinda anu` nou fie pe partie ( dc este partie nocturna acolo ) fie in sau pe zapada . nu stiu , cred ca va fi bine , simt cumva .
craciunul l`am petrecut singur in pustiu ... am senzatia ca au trecut cel putin 2 luni in care am fost rupt de civilizatie cadn defapt e , sunt , doar cateva zile , 6 la numar . din plictiseala am citit pana mi s`a aplecat , s`a`ntors si s`a rasucit 3 carti , mai bine zis doau jumate . din "Povestea noptii" , o carte despre viata unui gay argentinean , nu mi`a ramas nimic , era si este scrisa intr`un stil saracacios , total lipsit de adjective , metafore , nimic . s`a terminat pur si simplu prin SIDA. a doua "Insuportabila usuratate a fiintei " , hm ... erau atatea idei dezvoltate intr`o pagina incat am ramas doar cu o idee si anume aceea de a merge la un preot si al intreba : "Dumnezeu e cu mine si ma vegheaza tot timpul ?", sunt sigur ca raspunsul ar fi "da! " mare si raspicat . tot ce vreau e sa`i vad mutra , fatza , schimonoselile in timp ce eu intreb :" chiar si atunci cand sunt pe wc ?" ... a treia carte "Idiotul " am citit doar un sfert ... intr`o zi din viata printului Miskin s`au intamplat cat intr`un an ceea ce`i da cartii un aer si un suflu usor de telenovela ieftina .
desenele mele .... cinci la numar ... hm .... la un moment dat in deliru`mi am vrut sa le rup si sa tip ca asta ce am eu numai talent nu se poate numi . fratele meu mi`a spus acuma seara ca ar vrea sa`i pictez un tablou mareee , sa fie mareeeee mare . i`am trimis ceva schite prin mail , le`am scanat ... fuck ! sa vad ce o sa iasa ... m`am saturat sa scriu vin mai incolo sa completez


--------------------
I art .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Absolut
mesaj 29 Dec 2003, 10:39 PM
Mesaj #12


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 661
Inscris: 12 October 03
Forumist Nr.: 967



Nici nu stiu de ce ma simt atat de aiurea , neapartinand la nimic , oscilant si osciland intre doua stari . daca starile astea doua s`ar apropia cumva una de alta ori as innebuni ori mi`as dori o moarte intr`o agonia lunga . daca nu esti acolo nu ai cum sa mori , planul tau de vibratie gri nu coincide cu planul de vorbatie nedefinit coloristic al mortii ... sau e destul o tangenta si nu o confundare , contopire . tangenta sa nu fie cumva coma simturilor mele ? cry.gif


--------------------
I art .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Absolut
mesaj 30 Dec 2003, 01:50 PM
Mesaj #13


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 661
Inscris: 12 October 03
Forumist Nr.: 967



am dormit intors toata noaptea si acum fumez in nestire si downloadez ceva mizerii de pe kazaa , britney spears - toxic smile.gif mi`a facut o parere buna fata , vazusem pe mtv germany zilele trecute un documentar Out and in The Zone with Britney Spears , se plimba asa in vant prin cluburi si canta , facandu`le mare surpiza ( prezentata de andreea marin la scena deschisa smile.gif) ) celor de pe`acolo . ma rog , mi`a placut atmosfera creeata ( sau creata ... in ingustimea`mi nu stiu cum se scrie corect ) la cluburi precum Splash , Toxic , The Show din New York cred . imi place atitudinea ei in unele ipostaze . cateodata parca scuipa pe afara de atata sexualitate .
mi`e frig la picioare si tusesc a paguba . hm , in ultima saptamana am dat cu piciorul in doi oameni . "imi lipsesti " imi spune unul. raspunsul meu "las` ca`ti trece " , sunt ferm convins ca e ca si cum i`as fi dat cu parul in cap . nu mi`a mai zis nimic si nici eu lui . la al doilea i`am spus simplu nu ma mai cauta , nu`mi mai pasa de tine . cateodata am reactii extrem de violente verbal ... o prietena m`a intrebat ieri daca nu ma doare sufletul ca las pe cineva in urma mea , acolo . I`am raspuns ca simplu : nu! ori sunt rau ori sunt nepasator , sau poate m`am obisnuit atat de tare in a ma perinda dintr`un loc in altul .


--------------------
I art .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Absolut
mesaj 30 Dec 2003, 06:37 PM
Mesaj #14


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 661
Inscris: 12 October 03
Forumist Nr.: 967



am incercat sa vad ce exista scris pe celelalte topicuri . nu simt nici o atractie sa ma amestec , poate din cauza ca nu sunt de la inceput , am pierdut initierea si nu mai are rost , ar fi ca si cum as intra intr`o tornoda , m`ar inghiti si arunca cat-colo... cred ca ies afara si ma iau la bataie cu cineva , bag picioru! ma irita la culmea imbecilii astia cu petardele lor cu tot , cand sunt cufundat pe ganduri numai de un zgomot atat de puternic din exterior nu am nevoie, zgomotele din interiorul meu sunt mai calme , mai domoale tocmai pentru ca nu le aude nimeni inafara de mine . nu deranjez , nu`mi place sa fiu deranjat .
am intors pe dos aparatul de fotografiat ... mi`ar place sa fac si fotografie , am visat cu el in maini smile.gif am ras , daca as vrea cu adevarat nu m`ar opri nimeni . e doar un vis si`mi place sa ramana probabil doar la stadiul asta , de miraj , de ce ar fi daca . ma sparg in minti destul cu desenul . ma plictisesc din cauza ca toata lumea e plictisita , sarbatorile astea ne`au dus intr`o groapa a inactivitatii , al saturatiei . maine voi pleca la zapada . abia astept . la la laaaa . ies de aici ca m`am saturat de monitorul asta si de faptul ca nimeni nu asculta .


--------------------
I art .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 30 Dec 2003, 06:40 PM
Mesaj #15





Guests






Ba asculta...Daca nu zice nimeni nimic, nu inseamna ca nu asculta...Ci pur si simplu ca nu stiu ce sa-ti zica...Eu una ascult...Asa ca, vino si spune... mwah1.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Absolut
mesaj 30 Dec 2003, 07:32 PM
Mesaj #16


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 661
Inscris: 12 October 03
Forumist Nr.: 967



uite ca m`am intors , la naiba , nu gasesc altceva mai bun de facut decat sa stau sa fumez in fata calculatorului , sa citesc la intamplare ce mai zic unii si altii pe aici. mi`am frecat argintul , am dus gunoiul doar cauza faptului ca citisem intr`un ziar ca nu e bine sa duci gunoiul din casa pe data de 31 decembrie .asa mi s`a pus pata si m`am dus intr`o suflare cu mizeriile`mi , sa le arunc sa nu ma prinda anu` nou cu ele`n casa blink.gif sunt bolnav , irecuperabil pierdut laugh.gif nu stiu ce sa fac , nu am chef sa citesc , astept sa sune prietenii sa mergem la un suc sau ceva sa povestim si sa mai punem la cale plecarea de maine . jamie.gif hmmmm , mananc arahide trase in ciocolata si ma uit in gol , excelent mijloc de a petrece timpul liber . ce mi`ar face placere acum ar fi sa`l vad pe L. nu cred ca o sa`l mai vad anul asta , dar poate la anu` . il voi chema sus intr`o zi sa`i fac un cd , cred ... nu mai fac planuri pt ca de fiecare data cand stabilesc ceva , un mod de actiune , nu`mi iese nimic . las ca vina de la sine , sa curga ...


--------------------
I art .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nana Floare
mesaj 30 Dec 2003, 07:45 PM
Mesaj #17


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



QUOTE
am incercat sa vad ce exista scris pe celelalte topicuri . nu simt nici o atractie sa ma amestec , poate din cauza ca nu sunt de la inceput , am pierdut initierea si nu mai are rost , ar fi ca si cum as intra intr`o tornoda , m`ar inghiti si arunca cat-colo...

...pai pofta vine mancand...eu zic sa intri la taclale si prin alte incaperi ale Hanului...E foarte placut si revigorant cand apare cineva nou intr-o discutie intre aceleasi fete vechi...Deci nu-i vorba de nici o initiere si nici o tornada...unele persoane inscrise in Decembrie deja se apropie sau au depasit suta de mesaje...si nu i-a aruncat de colo-colo nimeni smile.gif .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Absolut
mesaj 30 Dec 2003, 11:22 PM
Mesaj #18


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 661
Inscris: 12 October 03
Forumist Nr.: 967



QUOTE (Nicodim @ Dec 30 2003, 07:47 PM)
QUOTE

...pai pofta vine mancand...eu zic sa intri la taclale si prin alte incaperi ale Hanului...E foarte placut si revigorant cand apare cineva nou intr-o discutie intre aceleasi fete vechi...Deci nu-i vorba de nici o initiere si nici o tornada...unele persoane inscrise in Decembrie deja se apropie sau au depasit suta de mesaje...si nu i-a aruncat de colo-colo nimeni  smile.gif .

probabil ca voi intra la un moment dat , probabil ca nu . pt a intra la taclale pe undeva trebuie sa o iau de la inceput sa vad ce s`a discutat pana in punctul in care eu hotarasc sa intervin cu ideile si parerile mele , ceea ce o sa`mi ia destul de mult timp . citesc pe sarite si deocamdata nu simt nevoia sa intru in discutie . poate nu am gasit inca un subiect care sa ma acapareze .


--------------------
I art .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Absolut
mesaj 30 Dec 2003, 11:37 PM
Mesaj #19


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 661
Inscris: 12 October 03
Forumist Nr.: 967



sa revin la jurnal ... m`am uitat pe hbo la Stapanul Inelelor , nu l`am vazut de la inceput si nu prea am inteles mare lucru dar mi`a placut si la Zoolander laugh.gif prostioara filmul , cred ca de aceea m`am si uitat pana la capat . in general tind sa fiu atras de ce e urat , tocmai din cauza ca e urat , enervant sau poate ca vreau sa descopar ceva frumos in urat .
m`a sunat S. nu stiu pentru ce i`am spus clar sa nu ma mai caute . vrea doar sex si asta ma face sa simt un fel de repulsie fata de el chiar daca imi place . am vorbit vreo 10 minute , foarte distant , era curios sa vada daca merg in club , sa ne intalnim bla bla . ultima data a vrut sa`mi atinga sexul . m`a intrebat daca sunt emotionat in timp ce mana lui imi cobora incet in jos , i`am raspuns tot cu o intrebare si anume daca el crede ca penisul meu e un intrument care indica intensitatea emotiilor . trei zile nu a mai vorbit cu mine . nu stiam ce are si ce`l doare in fond si la urma urmei . imi spunea inainte ca el ma iubeste in felul lui , abureli triste si bla-blauri doar ca sa ma bage in patul lui . daca imi spunea din start ca vrea doar sex as fi inteles dar cine incepe cu balarii de genu` te iubesc te doresc ,cu mine nu`i merge . il las sa`i curga balele . la asta se pricepe cel mai bine cand se uita la mine , el si alti nenumarati si nenumarate surate. m`am saturat sa fiu tratat ca un trofeu sexual si nu ca un om . cu oameni care imi spun vai in sus si vai in jos , ce frumusete , nu am crezut niciodata ca ... etc etc ... nu mai vreau sa am de`a face .
m`am lungit iarasi aici . rrrr . mai ies mai intru , dupa posibilitati laugh.gif


--------------------
I art .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Absolut
mesaj 31 Dec 2003, 01:34 AM
Mesaj #20


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 661
Inscris: 12 October 03
Forumist Nr.: 967



smile.gif am urmarit Jackass , il am pe cd de la un prieten . vai ce oameni tampiti , intr`un fel ii admir . am ras cu lacrimi . ma simt bine , se pare ca mi`am facut un amic aici printre voi . imi place . cred ca voi merge la culcare desi nu mi`e somn aproape deloc . vreau sa treaca timpul mai repede si ce alt mod am la indemana acum decat acela de a dormi , de a intra pe un taram unde timpul nu exista .


--------------------
I art .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Absolut
mesaj 31 Dec 2003, 01:19 PM
Mesaj #21


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 661
Inscris: 12 October 03
Forumist Nr.: 967



laugh.gif ma simt bine de tot . m`am trezit si nu stiu de ce ma simt super bine . mi`am luat r. kelly - thoia thoing si ascult melodia intr`o veselie . deseara plecam la munte . abia astept zapada . la starea de spirit care o am ne vom simti minunat .cam atat , ma bucur ca traiesc .


--------------------
I art .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Absolut
mesaj 31 Dec 2003, 05:47 PM
Mesaj #22


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 661
Inscris: 12 October 03
Forumist Nr.: 967



am emotii . in 40 de minute plec . va fi superb , stiu asta si tremur asteptand . va doresc , celor care`mi cititi gandurile , tot binele din lumea asta. imi doresc sa ne fie mai bine , sa ne fie absolut !!!
ma voi intorce ! thumb_yello.gif


--------------------
I art .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 1 Jan 2004, 02:42 AM
Mesaj #23





Guests






La multi ani, si scuze, da' voiam sa-ti zic ceva inteligent insa am uitat din cauze subiective rofl.gif Tocmai mancam neste ciucalata in forma de inima si bem vin rosu, deci cauze de a-ti pierde mintile mai bune ca astea nu gasesc...sper sa revin curand cu ceea ce voiam sa-ti zic de fapt biggrin.gif Pup iu mwah1.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Absolut
mesaj 1 Jan 2004, 03:48 PM
Mesaj #24


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 661
Inscris: 12 October 03
Forumist Nr.: 967



e prima zi a unui an nou . oamenilor le place sa numere . laugh.gif LA MULTI ANI , Afrodito tongue.gif
am avut partea de cea mai frumoasa noapte de revelion din viata mea de pana acum . m`am dat cu sania in ultimele ore ale anului 2003 de mi`au iesit ochii din cap , 2004 m`a prins pe varful partiei , cu cei 4 prieteni ai ai , numai noi eram acolo sus . am vazut focurile de artificii care au fost minunate , printre brazi rabufneau lumini feerice . ne`am dus apoi jos si o tanti ne`a dat sa mancam , ne`a facut cafea si apoi am stat la un foc mare in care am pus crengi de brad si mirosea atat de frumos .
acum sunt iarasi acasa . e bine . e 2004 si ce daca ?


--------------------
I art .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Absolut
mesaj 1 Jan 2004, 08:54 PM
Mesaj #25


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 661
Inscris: 12 October 03
Forumist Nr.: 967



as vrea sa scriu detaliat ce am facut pe la munte sa nu uit dar mi`e atat de lene incat mai un pic si`mi smulg parul din cap din cauza plictisealii dusa la extrem si alimentata de starea`mi si a oamenilor din jur . toata lumea e super scarbita de atata mancare , bautura , stat cu picioarele`n sus. azi e ziua de nastere a fostului meu iubit , ar trebui sa`l sun dar tot aman momentul nu stiu nici eu exact din ce cauze. am ramas in relatii amicale cat de cat . el s`ar intorce la mine oricand , ar fi de ajuns sa spun un singur cuvant dar nu as putea , chiar nu are nici un sens logic, sa continui o relatie cu el . i`am trimis un sms si nu cred ca am sa`l mai sun . nu! exista o stare intre noi si cand vorbim nedescriptibila`n cuvinte . starea aceea confera discutiei atata formalitate incat mi`e scarba . ne`am despartit plangand si iubindu`ne ... si acum si probabil voi cara cu mine prin timp , privirea ochilor lui cand a plecat inspre statia de tramvai . hm , asta e , a fost decizia mea si nu ma mai intorc inapoi sa descos si sa incerc sa cos pe alta linie imaginara trasata pe materialul scamosat al relatiei noastre.
S. mi`a trimis un sms de la multi ani cu sanatate la finalul caruia s`a semnat , mi`am dat seama ca mesajul nu era personalizat si nu`mi era adresat numai mie , ceea ce`i confera un aer industrial , mesaj trimis tuturor cunoscutilor probabil , fara nici un sentiment pur inglobat in el sau o urare spusa din suflet . decat sa o faci la duzina mai bine nu . putin si de calitate decat mult si prost . de aceea mi`am si inchis telefonul azi , nu am vrut sa aud toata ziua aceleasi mizerii spuse doar de dragul de a fi spuse si pentru ca asa trebuie si asa se cuvine . bullshituri! daca nu simti nu minti.
huh , hah , hm mh brrrrrr 35.gif


--------------------
I art .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 3 Jan 2004, 02:46 AM
Mesaj #26





Guests






LA multi ani si tie , Absolut!!
Si da, perfect de acord cu tine: daca nu simti, nu minti...Anul asta nu am trimis felicitarile de rigoare pt ca nu m-am simtit atinsa de spiritul sarbatorilor...E posibil sa fi suparat pe cativa , dar in afara de acest "La multi ani" pe care-l simt cu fiecare fibra a sufletului meu , altceva nu am fost in stare sa zic, pt ca-mi pareau prea reci si nesemnificative...Ah si mesaje de duzina am primit si io, 2 , de la un amic...Si mi s-a scarbit si mai rau de sarbatorile lor fericite, mai ales dupa ce am rugat pe toata lumea sa nu-mi zica asta pt ca nu se potrivea deloc cu situatia mea....Asta e, acum sunt happy, mi-e bine, asa ca-ti urez multa bafta in noul an!!! mwah1.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Absolut
mesaj 3 Jan 2004, 03:25 PM
Mesaj #27


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 661
Inscris: 12 October 03
Forumist Nr.: 967



ce nashpa . nu mai am nici o melodie in pc , imi vine sa ma tai tot in secunda asta . din cauza unui click am dat totul peste cap . sigur era si alta solutie decat aceea de a reinstala Windows`ul iarasi . nici nu ma mir , trebuia sa se intample ieri ceva care`mi sa`mi duca fericirea la polul opus , nefericire. am ramas blocat cand am vazut ca opreste masina la colt . se da jos si vine val-vartej la mine sa ma pupe si sa`mi spuna la multi ani . dupa ce de doua zile ma rugam intr`una sa dau peste el din greseala pe afara , el opreste exact langa mine si asa pe nepregatite ma framanta cu atata dorinta . nici nu am realizat pe moment ce mi se intampla . dupa ca am urcat sus a inceput sa`mi bata inima tare tare de tot si sa`mi construiesc in minte pana la ultimul detaliu , diabolic , exact ce si cum s`a`ntamplat . imi venea sa`l sun sa`i spun ca il vrea langa mine , imi venea sa ma urc pe pereti pt ca stiu ca nu pot sa fac asta niciodata . cred ca de`al naibii e conjunctura asta . nu stiu , oricum m`a facut fericit pentru o clipa sau mai multe prin simplul fapt ca a oprit si m`a pupat ca si cum ar fi pregatit asta cu mult timp inainte , sau si`a luat inima in dinti si a fost doar spontan . daca era cu prietena lui sunt 100% sigur ca nu ar fi facut asta . cand e cu ea parca eu nu exist in preajma si cand nu parca eu sunt centrul universului sau . as vrea sa`l mangai ...


--------------------
I art .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Absolut
mesaj 3 Jan 2004, 05:13 PM
Mesaj #28


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 661
Inscris: 12 October 03
Forumist Nr.: 967



citind pe aici ... hm ... ce fac eu aici numai jurnal nu se poate numi . e o tentativa slaba , sunt convins : daca as scrie pe o foaie , cu pix , creion , cu mana mea stiind ca nimeni nu`l va citi vreodata ar fi cu totul altceva . pe mine ma opreste , inca , sa scriu toate constatarile mele de peste zi aici pentru ca stiu ca ceea ce scriu aici e citit de altcineva . poate intr`o zi voi face abstractie de acest fapt . voi incepe inca de pe acum sa fac din asta un jurnal in toata puterea cuvantului , un jurnal absolut .
ma uit pe geam , defapt m`am uitat inainte sa incep sa scriu . al naibii priveliste , un cer rosiatic care ma face sa scuip imaginar pe sticla . am o stare extrem de dusa la extremitatea mizeriei umane . ma enerveaza faptul ca tusesc si expectorez dimineata . car boala asta cu mine si nu vrea nici cum sa cedeze . masina nu porneste nici cum si nu vreau sa`l sun pentu ca el nu`mi e dator mie cu nimic , cu absolut nimic . si nici nu am chef sa merg sa ma imbulzesc acolo si sa simt mirosul corpurilor unor oameni straini . aseara la un moment dat am vrut sa plece acasa sa pot sa fac baie linistit. ma irita faptul ca trebuia sa le pun suc in pahar . de ce naiba am schimbat tigarile , ar trebui sa ma las de fumat ... ar trebui . sincer nu`mi pasa daca maine mor , fata de mine sunt impacat si linistit .
imi voi lua palaria azi in club , un fel de a ma ascunde , nu vreau in nici un chip sa`l vad pe S. nu vreau sa`mi apara in imagine in nici intr`un fel . si vreau sa ies in evidenta iarasi , sa`mi placa al naibii de mult cand voi fi studiat din cap pana`n picioare de priviri . m`am intins , scaunul asta scartaie , ma enerveaza emoicon`urile astea din partea stanga ,se agita atata . termin!


--------------------
I art .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Absolut
mesaj 3 Jan 2004, 08:19 PM
Mesaj #29


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 661
Inscris: 12 October 03
Forumist Nr.: 967



mi`am capsat cravata de tricou , ma enerveaza lucrurile ascunse dar chiar eu le practic . ceea ce nu se vede nu exista , nu? laugh.gif in timp ca faceam baie ma gandeam la barbatii care se barbieresc cu atata grija , de ce nu`si indeparteaza parul si din regiunea anala ? doar pentru ca nu se vede . daca am fi nevoiti sa ne purtam fundul la vedere oare cum ar fi . nu vreau sa`mi imaginez asta acum . cred ca voi ingheta doar in tricoul ala fara maneci si`n palton . important e ca mi`e capsata cravata . of ! astept cu nerabdare sa dansez , sa bag fata aia care sa`mi exprime starea :sunt bestial , sunt superb , nu ma poti avea ! sa`mi aduc sufletul pe puntea fetei . ahahaha , ce`mi place sa ma joc.


--------------------
I art .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Absolut
mesaj 4 Jan 2004, 04:46 PM
Mesaj #30


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 661
Inscris: 12 October 03
Forumist Nr.: 967



m`am trezit greu . parca trupul imi era construit din piatra , am dormit foarte mult . nu stiu de unde acumulez oboseala asta. nu suport sa`mi dea cineva indicatii , un sfat e ok , dar daca repeta acelasi lucru zile`n sir devine stresant , agasant si prefer sa nu`i mai spun nimic decat sa aud aceeasi placa in fiecare zi . am urlat unul la altul ca din gura de sarpe . ma enerveaza ca nu face nimic cu viata lui , nimic . inafara de job nu stie nimic si nu are nimic , cateodata ma intreb pentru ce a citit atata si la ce l`a ajutat , nu a invatat din experientele imaginare ale altora sau din ideile lor . in final e treaba lui ce face cu viata pe care o are , eu nu`i impun un sens pe care sa`l urmeze deci nu am nevoie de nimeni sa`mi spuna la ce ora sa ma trezesc si ce ar trebui sa fac imediat dupa .
e frumoasa , imi place foarte tare de ea , nu degeaba a fost aleasa frumoasa frumoaselor sad.gif ma doare cateodata , aseara m`a durut privirea ei , parca ma intreba de ce nu merg sa vorbesc cu ea , parca ma intreba daca nu`mi e destul de clar ca ma place ... la naiba . ma gandesc la ea , ma gandesc la el . zbuciumul asta intre doi poli opusi imi sfasaie sexualitatea . nu simt nevoia sa ma apropii de nici un corp uman . nu am mai facut sex de doua saptamani cred , nici nu`mi mai amintesc ... sper sa`mi treaca starea asta .
m`am speriat cand m`a sarutat pe buze , urlam in mine pentru ce ai facut asta acuma ? e atat de urat sa te sarute cineva pe gura asa din senin. apoi a plecat cu prietena ei si dupa aceea a venit iarasi sa ma caute ... ce a fost a fost si gata . poate la ea sarutul acela a avut o alta semnificatie , poate ei ii e dor de ceea ce a fost intre noi , nu am de unde sa stiu si nici nu cred ca ma intereseaza . imi vine sa injur .


--------------------
I art .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Absolut
mesaj 4 Jan 2004, 09:07 PM
Mesaj #31


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 661
Inscris: 12 October 03
Forumist Nr.: 967



nu pot sa citesc , nu ma pot concentra atat de mult incat sa`mi dau seama ce scrie acolo . am trecut peste cinci pagini ...habar nu am ce am citit. parca mi`e blocata mintea , complet blank . in momentele astea nu stiu ce sa fac . ma simt bine intr`un fel ca scriu aici .invart tigara in scrumiera . e plina si mi`e lene sa o golesc de chistoace . cred ca ma enerveaza situatia asta . nu`i inteleg frustrarea . daca nu suna ,nu dau nici un semn nici eu , nu am pentru ce , nu eu sunt vinovat si nu eu am inceput sa urlu .de unde vine placerea si dorinta de a conduce viata unui om , sau de unde vin ideile unora care cred ca tot ce spun sau fac ei e bine , de netagaduit. de unde naiba nesimtirea asta de a judeca sau condamna pana si gandul . nu stiu pentru ce`mi fac atatea probleme .
ce mi`as dori acum , ma intreb singur . ce m`ar face oare acum fericit ? in secunda asta ... ce ???


--------------------
I art .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
secunda
mesaj 4 Jan 2004, 11:26 PM
Mesaj #32


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.034
Inscris: 22 September 03
Din: brasov
Forumist Nr.: 824



QUOTE (Absolut @ Jan 4 2004, 09:09 PM)
ce m`ar face oare acum fericit ? in secunda asta ... ce ???

chiar secunda mwah1.gif

nu iti pierde secunda de viata pe ganduri ce nu isi afla raspuns...

hug.gif


--------------------
iubeste timpul si mie lasa-mi dorul
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Absolut
mesaj 5 Jan 2004, 04:13 AM
Mesaj #33


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 661
Inscris: 12 October 03
Forumist Nr.: 967



smile.gif multumesc pentru sfat secunda


--------------------
I art .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Absolut
mesaj 5 Jan 2004, 07:39 AM
Mesaj #34


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 661
Inscris: 12 October 03
Forumist Nr.: 967



blink.gif cry.gif 23.gif cam astea`mi sunt starile , pe o foaie nu as sti sa le asez . mi`e somn de nu mai pot . imi reglez in inconstienta`mi programul de somn chinuidu`ma si stresandu`ma sa ajung peste cateva zile sa o iau de la capat si tot asa intr`o ciclicitate . citisem zilele trecute o aberatie de genul " fericirea inseamna repetare" . si exemplul era dat de repetarea anotimpurilor ... poate e totusi o farama de adevar . abia astept vara ! o sa fiu fericit la soare , la plaja , la apa. hm drool.gif


--------------------
I art .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Absolut
mesaj 5 Jan 2004, 11:52 AM
Mesaj #35


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 661
Inscris: 12 October 03
Forumist Nr.: 967



parca cineva ma strange de gat , abia mai pot respira . a trebuit sa ma asez , am pornit calculatorul sa scriu aici . nu am alta metoda de a ma impartasi . l`am sunat si l`am intrebat daca poate sa treaca pe la mine sa se uite un pic la masina . mi`am bagat picioru`n ea special sa`i cer lui sa vina sa mi`o repare . mi`a spus cu un glas plin de voiosie ca vine! vine! il astept . ne`am salutat de 3 ori pana sa inchidem , parca fiecare din noi ar mai fi vrut sa auda doar o soapta din partea celuilalt , o suflare. dintr`o data , vocea lui a facut sa paleasa tot ce`a fost frumos azi , tot ce mi`a redat zambetul pe buze in timp ce ma plimbam prin oras... pana in secunda in care mi`a raspuns. ma simt minunat . abia astept sa`l vad , sa`i vad ochii aia frumosi si blanzi , sa`l sorb din priviri , sa`l simt aproape , sa interactionez energetic cu el , prin el , in el ,din el in mine.


--------------------
I art .
Go to the top of the page
 
+Quote Post

18 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 08:54 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman