HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

3 Pagini V  < 1 2 3  
Closed TopicStart new topic
> Big Brother 2, Cu un premiu de 75.000 Euro
Antont
mesaj 18 Mar 2004, 09:42 AM
Mesaj #71


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



Inca o data, reprezentantii CNA demostreaza ca sint niste *** rofl.gif ...Cit despre (cuvinte autocenzurate de mine,da' cine are imaginatie isi poate inchipui rofl.gif ) de parlamentari, aia ar putea sa se ocupa de adevaratele probleme ale tarii, nu sa f**a banii contribuabililor, implicit si ai mei, dezbatind timpenii... *** jamie.gif ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skysurfer
mesaj 18 Mar 2004, 10:39 AM
Mesaj #72


Vesnicul indragostit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.055
Inscris: 5 February 04
Forumist Nr.: 2.102



[***] Si-asa nu avem deloc educatie sexuala, dupa anii de cenzura comunisti, acum nici macar o emisiune cat de cat de divertisment nu mai putem urmari. Dar astia ce vor ca noi sa vedem: discutii despre carti, despre teatru, despre filozofie? Sunt alte emisiuni pt asa ceva. Asta e o emisiune de divertisment si sexul e ceva care se vinde si ne descreteste mintile. Iar gagica aia Andreea, bravo ei. N-are nici o jena si are toate sansele sa pozeze in vreun Hustler. Nu imi curg balele dupa ea dar trebuie si asa ceva in emisiune ca sa fie mai distractiva.


--------------------
I was nauseous and tingly all over. I was either in love or I had smallpox.
~ Woody Allen
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 18 Mar 2004, 11:24 AM
Mesaj #73


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Se pare ca cel putin 2 fete au fost alese sa se ****. Probabil ca si 2 baieti, ca sa fie tacamul complet. Pacat insa ca nu prea se lipesc (momentan - mai e mult timp pana atunci). In ceea ce priveste CNA-ul, se pare ca el va sta in calea audientelor pe care le-ar atrage BB-ul cu sani si sex. E de c***t!


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 18 Mar 2004, 11:24 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Mihai
mesaj 18 Mar 2004, 06:12 PM
Mesaj #74


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Va rog sa va abineti de la a aduce injurii la adresa CNA-ului. Posibil sa nu fiti de acord cu deciziile sale, insa va rog ca mesajele trimise sa se incadreze in limitele bunului simt...

Referitor la Comisia din Parlament ce a discutat cazul, mi-a placut o remarca de-a lui Dolanescu: 'De cand e televiziunea asta pe mine nu m-au invitat niciodata sa le cant ceva...' laugh.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TriRegnum
mesaj 18 Mar 2004, 10:26 PM
Mesaj #75


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.851
Inscris: 14 October 03
Forumist Nr.: 985



Sunt absolut de-acord ca licenta acestui post sa fie retrasa pentru o asemenea emisiune imorala unde valorile sunt inlocuite cu nonvalori; unde anormalitatea si imoralitatea devin "normale" si respectiv "morale".

Big Brother: exhibarea cojilor şi a iluziei!

Acest articol a apărut în numărul 4 din 2003 din Mesagerul Sf. Anton, după prima serie Big Brother. Reluăm articolul în contextul în care pe Prima TV a demarat a doua serie Big Brother, iar ingredientul pe care mizează spectacolul este tot mai evident: sexul.

Nu ştiu câţi s-au pronunţat critic în 1984 în legătură cu emisiunea Big Brother. După revista «România literară», care acuză prostul gust, ignoranţa şi precaritatea culturală a concurenţilor, aproape că nu mai ai multe de adăugat. Ar fi, totuşi de făcut o paralelă cu emisiunile nemţilor, mai civilizate, mai calme, decât ale românilor şi cu cele ale italienilor, Grande Fratello, mai pline de autenticitatea care nu se confundă cu degradarea de la noi.

Personajul malefic al romanului lui Orwel, un duşman, desigur ironic numit «fratele mai mare», este ochiul totalitarismului supraveghindu-ne neadormit, ca viermele biblic. El, fratele supraveghetor (să fie o aluzie la pilda celor doi fraţi, dintre care unul corect, dar rece) a existat până acum mai bine de un deceniu, cum ştim. Este ciudat cum lumea scăpată de comunism în Est sau cea care l-a cunoscut din cărţi în Vest, transformă în spectacol (doar trăim în lumea imaginilor mai mult decât a cuvântului!) realitatea neagră a antiutopiei. Deriziunea ia locul cumplitei experienţe a infernului cotidian, de atunci, fratele cel neobosit se uită, acum printr-o imaginară vizetă, la cei închişi în casa transparentă. Lumea curioasă se uită prin gaura cheii la cei care au uitat orice pudoare. Curiozitate vinovată pe de o parte, despuiere de intimitatea care conferă demnitate pe de alta.

Ce modele propune emisiunea? Antimodele din punctul de vedere al unui creştin. Tineri care execută comenzile cerute, dar care nu şi-au pus problema efectelor negative asupra spectatorilor şi mai tineri, care ar putea crede că orice este permis dacă se câştigă mulţi bani. Ce uşor se uită cuvintele evanghelistului, «Ce-i va folosi omului să câştige lumea întreagă dacă sufletul său şi-l va pierde»!?

Concurenţii au fost selectaţi după criterii care nouă ne rămân necunoscute. Oricum nu au intrat fiinţe care să se remarce printr-un har special, sau eu nu l-am remarcat. Modele de comportament civilizat, creştinism asumat eroic, delicateţe sufletească, maturitate afectivă, generozitate, nu am văzut, nici prea multă cultură. Consumism contemporan, da, vulgaritatea unor replici, cuvinte care se scriu pe zidurile ferite, da. Să fie chiar imaginea tinerilor de azi grupul de la Big Brother? Nu, cred că România noii generaţii nu este doar Bug Mafia, sau eşantionul de la Big Brother, ci şi corurile de tineri din catedrale, voluntarii, cei cu vocaţii, vizionarii, talentele reale. Pentru cei mai tineri decât concurenţii din casa cu pereţi de sticlă, care se văd pe sticlă, primejdia este de a crede că numai aşa se poate face cunoscut cineva şi că valoarea înseamnă doar mediatizare. Diavolului îi plac tărăboiul, confuzia criteriilor, amestecul cărnii cu visul, voyeurismul, mimarea şi deformarea actelor care generează viaţa şi aduc unui cuplu unit de Creator bucuria împlinirilor fecunde. În Big Brother, tare mă tem că Mincinosul ne ia ochii cu iluziile lui care trec drept calităţi, iar formele şi coaja lucrurilor sunt exhibate în detrimentul miezului sacru.

Adrian Popescu

Mesagerul Sfântului Anton, iulie-august 2003


PS: Postul OTV a fost retras datorita unei emisiuni la care adevarul era spus fara jene in fata, iar Prima TV nici macar nu e sanctionata mai serios pentru un asemenea dezmat...e jalnica societatea actuala daca accepta asemenea emisiuni (daca pot fi numite emisiuni)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 18 Mar 2004, 10:36 PM
Mesaj #76


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Numai ca OTV a fost desfiintat dintr-un motiv. Iar PrimaTV nu va fi desfiintata din acelasi motiv.

Iar OTV va reveni pana in toamna pe micile ecrane. Evident, din acelasi motiv... ohyeah.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SSonic
mesaj 19 Mar 2004, 01:29 AM
Mesaj #77


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 40
Inscris: 17 March 03
Din: In here
Forumist Nr.: 91



Hai sa nu intram in chestii religioase, care mi se par stupide. Cu sfantu Anton Pan rofl.gif si naiba mai stie cine, acuma se discuta pe tema Big Brother nu pe tema sfantului Anton . Scrisu tau ma deranjat ca este scris intr-un font si o culoare ... asa ca nu am avut rabdare sa il citesc in totalitate tongue.gif Oricum nu sunt interesat de ideologiile supra-dezvoltate a unor oameni wink.gif

Vad ca multi vreti sa o pateasca Prima ... io nu prea asi vrea, ca au destule emisiuni misto, desi nu m-am uitat la TV la o emisiune (de la cap la coada) de vreo juma de an, oricum nu cred ca o sa li-se ridice licenta pentru ca au prea multe pile tongue.gif Restul televiziunilor o sa se simta fara asi in maneca asa ca din nou o sa scoata tot felu de emisiuni stupide, ca ciupercile dupa ploaie bineinteles mad.gif . A fost mai demult la ProTv parca, nu mai stiu, ceva emisiune cu, casatorie in direct sau asa ceva am uitat mai tot despre ca am vazut numai incheierea in care a aratat fazele mai fierbinti, un fel de rezumat (lucky me) ... nu mai tin minte, foarte vag, si pe acolo se intamplau chesti mult mai hot decat cele ce sunt, momentan, la bigbrother.
Eu zic ca e destul de bine realizata emisiunea, decat sa vad tot felu de emisiuni de genul Bucataria lu Radu si mai ceva stupiditati de emisiuni ala romani ... mai bine vad ceva mai original si iesit din comun. Tocmai de aia ne uitam la ea tongue.gif nu ? Bine, mai are si alte aspecte care te atrag da nu mai am chef sa le discut la ora asta yawn.gif

Cat despre CNA ... yawn.gif

Acest topic a fost editat de SSonic: 19 Mar 2004, 01:41 AM


--------------------
user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 19 Mar 2004, 01:37 AM
Mesaj #78


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Nu sustin desfiintarea PrimaTV. Oricum, nu va fi desfiintata. In orice caz, nu acum. ohyeah.gif

Sunt insa de acord ca amenda a meritat-o. Sa folosesti principalul canal de stiri pentru a face reclama (intr-un mod jalnic) unei emisiuni este penibil. Iar CNA a amendat difuzarea in cadrului Focus a unor materiale gen striptease masculin, nu a amendat show-ul in sine, ci gresita interpretare a semnelor de avertizare...

QUOTE
Consiliul National al Audiovizualului, intrunit in sedinta publica in data de 16.03.2004, a decis, in unanimitate, amendarea a SC Amerom Television SRL pentru postul de televiziune PRIMA TV cu suma de 200.000.000 lei pentru difuzarea in cadrul emisiunii FOCUS din data de 9 martie orele 18.00, a unei stiri despre un spectacol de striptease masculin, stire ilustrata cu secvente din spectacol, fiind prezentate miscari obscene, gesturi lascive cu mimarea in mod repetat a actului sexual, si a emisiunii BIG BROTHER din data de 15 martie 2004, cu semnul de avertizare AP in continutul careia au fost prezentate scene de nuditate cu implicatii sexuale, concurentii purtand unele dialoguri, de asemenea, pe teme sexuale.


Oricum, tinand cont ca e foarte posibil sa urmeze scene fierbinti in casa, este la fel de posibil sa urmeze amenzi la fel de fierbinti de la CNA. spoton.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
supersurfer
mesaj 19 Mar 2004, 06:15 PM
Mesaj #79


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 56
Inscris: 9 January 04
Forumist Nr.: 1.755



Mai, eu nu cunosc prea bine sau mai bine spus nu cunosc deloc legea audiovizualului romanesc, dar mi se pare ridicol sa amedezi o televiziune aratant niste barbati sau femei goi.

Sau de ce a fost amendata Prima tv?

Eu locuiesc in Germania si nu am Prima Tv, nu sunt la curent cu cele intamplate.+

Dar inca o data nu mi se pare corect si democratic sa fie amendata o televiziune aratand un streaptease barbatesc sau feminin.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 19 Mar 2004, 06:39 PM
Mesaj #80


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Cred ca se face prea mare tevatura pentru un show mediocru... tevatura ce nu face decat sa-i creasca audienta... hh.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pufuletz
mesaj 20 Mar 2004, 08:44 AM
Mesaj #81


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 72
Inscris: 4 March 04
Forumist Nr.: 2.456



Daca pentru Big Brother le-a CNA-ul a cordat un premiu postului Prima, ce sa mai spun de eminsiunea lui Dan Negru? aia trebuiau arestati de mult , nu numai pt frumosii sani etalati de fetitele lui Dan in fiecare emisiune ci si pentru "prostie" .
Macar la Big Broter mai erau "acoperite" din cand in cand si mai apare care un " beeep" unde este cazul...


--------------------
"Este mai bine sa fii pregatit pentru o ocazie pe care nu o vei avea decit sa ai o ocazie si sa nu fii pregatit"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 20 Mar 2004, 09:25 AM
Mesaj #82


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (Mihai @ 19 Mar 2004, 07:39 PM)
Cred ca se face prea mare tevatura pentru un show mediocru... tevatura ce nu face decat sa-i creasca audienta... hh.gif

Mai degraba as crede ca , toata aceasta tevatura,aceasta discutie interminabila de la tv, este o diversiune bine orchestrata pentru a abate atentia alegatorilor de la chestiuni "fierbinti" care afecteaza serios imaginea guvernului : rateurile in negocierile de integrare in UE, dezvaluirile presei privind palatele pesedistilor, etc.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
denise
mesaj 20 Mar 2004, 09:26 AM
Mesaj #83


Domnitor
******

Grup: MembriOffBoard
Mesaje: 2.426
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.412



Sincer, BB nu mi se pare cine stie ce show, dar daca are audienta si altora le place, nu vad de ce atata scandal, cata vreme exista telecomanda. Dar poate ca e tot o forma de publicitate.

Edit: March, am postat in acelasi timp. Poate ca ai dreptate, dar sa fie ei atat de inteligenti?

Acest topic a fost editat de denise_d: 20 Mar 2004, 09:27 AM


--------------------
__________
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pufuletz
mesaj 20 Mar 2004, 10:09 AM
Mesaj #84


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 72
Inscris: 4 March 04
Forumist Nr.: 2.456



audienta face regula in toate posturile de radio si televiziune ...
daca te afli in audienta e ok. daca nu e iar ok ... mama nu se supara ... sau trebuia sa spun: fratele mai mare?


--------------------
"Este mai bine sa fii pregatit pentru o ocazie pe care nu o vei avea decit sa ai o ocazie si sa nu fii pregatit"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 20 Mar 2004, 11:18 AM
Mesaj #85


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (denise_d @ 20 Mar 2004, 10:26 AM)
Sincer, BB nu mi se pare cine stie ce show, dar daca are audienta si altora le place, nu vad de ce atata scandal, cata vreme exista telecomanda. Dar poate ca e tot o forma de publicitate.

Edit: March, am postat in acelasi timp. Poate ca ai dreptate, dar sa fie ei atat de inteligenti?

Cine sunt cei care intretin acest scandal fals B.B. ? Parlamentari pesedisti, in frunte cu Pruteanu, care nu mai stie ce culoare are, apoi unii membrii ai CNA in frunte cu presedintele,( stim din presa cine la propus si-l sustine ), parte a presei aservite.....


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anthrax
mesaj 21 Mar 2004, 09:47 AM
Mesaj #86


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 219
Inscris: 7 February 04
Forumist Nr.: 2.131



Cata zarva se face pe un forum ca asta clapping.gif , pentru o emisiune ca asta 50.gif
Observ ca pentru acest show s-au deschis 3 yikes.gif subiecte iar pentru emisiuni care fac o serioasa ancheta sociala cum ar fi "Reporter ingognito" "D'ale lui Mitica" "Cu ochii in 4" nici macar sa se aduca vorba.Asta e!Zi-mi ce urmaresti ca sa-ti zic cine esti......!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skysurfer
mesaj 24 Mar 2004, 10:23 AM
Mesaj #87


Vesnicul indragostit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.055
Inscris: 5 February 04
Forumist Nr.: 2.102



Eu nu pot spune despre acest big brother decat 2 cuvinte:falsitate si circ. Aproape toti sunt falsi. Pai unde s-a mai vazut, vezi draga sa se pupe in fiecare zi pe obraz cel putin dupa 3 zile. Apoi sunt cate unii care chiar imi fac greata: Cica eu asa ma comport mai, nu dau doi bani ca sunt camere de luat vederi. Pe naiba toti isi dau in stamba. Si mai ales toti l-au tras in piept pe Big Brother. S-au dat toti drept altcineva. Si dupa ce au ajuns in casa ... Si faza cu circul: se cearta astia ca tiganii. Stiam oricum ca o sa iasa asa pt ca am vazut Berbeci si Fecioare care se cearta unii cu altii. Si toti isi baga si isi scot si de fata cu fetele de n-au nici o treaba. Cred ca toti sunt cu **** in gura. Pe bune ar trebui sa intre in imn acest cuvant. E pronuntat mai des decat orice alt cuvant. Si mai e circ pt ca cracnesc la orice sarcina pe care o primesc. Au uitat ca e un spectacol de supravietuire blink.gif.


--------------------
I was nauseous and tingly all over. I was either in love or I had smallpox.
~ Woody Allen
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 29 Mar 2004, 12:56 PM
Mesaj #88


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



A avut loc si prima eliminare din casa Big Brother. Dupa cum ma asteptam, cel ales a fost Tino. Va fi o lovitura, probabil pentru show... pentru ca probabil urmatorii care vor iesi sunt Evelina, Fily si Aly.... si o sa se transforme intr-o plictiseala crunta - adica nici macar n-o sa se mai certe laugh.gif

Ma rog, trecand peste chestia asta, sa vorbim putin despre emisiunea de aseara. La fel cum am vazut ca au facut si la editia trecuta, cei de la Prima... au vrut sa iasa Tino. In "prezentarea" lui, doua faze au fost selectate in asa fel incat sa para tare nasoale - cea in care Tino ii gasea defecte Monicai (cand am vazut emisiunea de la 20, totul parea si sigur era o gluma) si cea in care Tino se certa cu EVELINA! (au fost taiate anumite replici de-ale Evelinei). Deci... manipulare pe fatza. Cand a iesit, Tino a avut o "zvacnire" si a zis chestia asta dar... oricum era prea tarziu si oricum a facut-o prea "sters"

Un alt lucru care a fost normal pentru Prima (se asteptau la un spectacol, ceva) dar "racaitor" pentru sedera lui Tino in casa, a fost mesajul acela pentru prietena lui. Nu ca vreau sa ma dau cine stie ce Nostradamus, dar chiar banuiam ca motivul pentru care a facut-o a fost publicul. Insa Prima a intors-o si probabil au fost cativa curiosi care l-au votat doar pentru a vedea ce se intampla cand o vede pe prietena lui...

Ma rog, ce sa mai zicem? BB 2 este mult sub asteptarile mele, se transforma intr-un show de-a dreptul enervant, dar voi continua sa-l urmaresc pana cand... n-o sa mai pot. Prea se cearta... prea se cearta si nu fac nimic altceva. Urat...


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 29 Mar 2004, 03:21 PM
Mesaj #89


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Imi pare rau ca iesit Tino. Toti au avut ceva impotriva lui, si Prima a avut aici un cuvant important prin manipulare. S-a vazut clar publicul l-a votat pe Tino sa iasa. A spus foarte bine Tino in legatura cu faptul ca televiziunea nu a aratat tot contextul in care s-au certat si s-a creat o imagine proasta pentru Tino. E vorba de prima impresie. Daca Tino nu a facut impresie buna de la inceput, s-a dus de rapa tot. Nu mai conteaza ca are si el dreptate. Toti spicuim greselile, mai ales a acelora care se remarca in casa. Tino s-a remarcat de la inceput mai ales prin faptul ca era vorbaret. Si din atata vorbaraie cum sa nu gaseasca romanul greseli?

Asta e. Poate mai trece Tino pe la Han si isi aminteste ca aici e o comunitate de oameni care l-au sustinut.


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mimi
mesaj 2 Apr 2004, 03:09 PM
Mesaj #90


Vataf
***

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 116
Inscris: 14 March 03
Din: de doi ani...italia
Forumist Nr.: 85



web cam bb gasiti aici http://www.bbfans.com/uk/viewtopic.php?t=1...50cd3b5cc98a95b
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andraa
mesaj 3 Apr 2004, 04:23 PM
Mesaj #91


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 133
Inscris: 24 March 04
Forumist Nr.: 2.721



sal tuturor!totusi cine e misteriosul T. "blond"???cred ca a vb cineva aiurea...sau e Tino, dar parca nu era din Bucuresti...
A!inca ceva: a auzit cineva de un experiment facut la universitatea Philadelphia, un exp facut pe 20 studenti de la psihologie, unii erau gardieni, iar altii prizionei...in cateva zile au inceput sa se ucida intre ei...ma poate lamuri cineva, cica s-a intamplat acu' 20 ani??


--------------------
user posted imageuser posted imageuser posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 4 Apr 2004, 11:08 AM
Mesaj #92


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Salutare andraa!
In ceea ce il priveste pe Tino, sunt foarte mari sanse ca membrul de pe hanuancutei sa fie persoana din casa, pentru ca a dat destul de multe detalii despre el, detalii pe care nu avea de unde sa le stie wink.gif

In ceea ce priveste experimentul, nu cred ca se va ajunge la asa ceva in Big Brother... mai ales acum, ca nu mai e Evelina gardian laugh.gif


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
E.B.E.
mesaj 4 Apr 2004, 11:32 AM
Mesaj #93


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.292
Inscris: 20 November 03
Din: Delft, NL
Forumist Nr.: 1.248



welcome.gif andraa! smile.gif
QUOTE (andraa)
A!inca ceva: a auzit cineva de un experiment facut la universitatea Philadelphia, un exp facut pe 20 studenti de la psihologie, unii erau gardieni, iar altii prizionei...in cateva zile au inceput sa se ucida intre ei...ma poate lamuri cineva, cica s-a intamplat acu' 20 ani??


Experimentul a fost condus la Stanford University, in 1971. Nu s-a ajuns la violente extreme, dar tratamentul aplicat de "gardieni" "prizonierilor" persecuta si era dezumanizant, si ca atare experimentul a fost intrerupt cu o saptamana mai devreme din cele doua planuite.

Da un search pe google dupa "stanford prison experiment" pentru alte informatii. Atentie insa majoritatea siteurilor gasite sunt comerciale si ofera informatii posibil denaturate. Ce am gasit eu mai serios este aici.


Edit: scrisesem numele "andra" initial... sorry.gif

Acest topic a fost editat de E.B.E.: 4 Apr 2004, 11:33 AM


--------------------

I spend my time thinking of Angel... praying she ain't thinking of me...

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Catalin
mesaj 4 Apr 2004, 11:34 AM
Mesaj #94


Filosof boem
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.222
Inscris: 10 July 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 445



Experimentul cu prizonieri si gardieni:
http://www.prisonexp.org/

Editat: Ah, EBE, iar mi-ai luat-o inainte! smile.gif)

Acest topic a fost editat de Catalin: 4 Apr 2004, 11:35 AM


--------------------
A nation cannot prosper for long when it favors only the prosperous - Obama
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andraa
mesaj 5 Apr 2004, 07:36 AM
Mesaj #95


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 133
Inscris: 24 March 04
Forumist Nr.: 2.721



mersi mult pt info despre acel experimet!sunt foarte fericita ca am reusit sa aflu mai multe info despre eexp rolleyes.gif


--------------------
user posted imageuser posted imageuser posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 5 Apr 2004, 06:01 PM
Mesaj #96


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



Eu sustin ridicare licentei postului Prima TV pt ca e cel mai slab, e pupinkurist vizavi de PSD si Nastase, a se vedea penibilitatile cu Piedone, inspectorul analfabet.
In acelasi timp sustin emisiunea Big Brother desi nu-mi place si nu o urmaresc. Sa continue la o alta televiziune. Daca in alte tari e legal, in Romania de ce nu?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 5 Apr 2004, 06:36 PM
Mesaj #97


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



Caraghiosul ala de inspector(Piedone) chiar ca e penibil. E jenant ca a fost ridicat la rang de vedeta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3
Closed TopicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 19 April 2024 - 08:16 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman