HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

3 Pagini V  < 1 2 3 >  
Closed TopicStart new topic
> Big Brother 2, Cu un premiu de 75.000 Euro
Big Brother
mesaj 5 Mar 2004, 01:45 PM
Mesaj #36


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 9
Inscris: 5 March 04
Forumist Nr.: 2.462



Preselectiile au fost EXTREM de dure. Sincer vorbind am avut mari indoieli...N-am voie sa vorbesc despre asta dar cand ies din casa va povestesc pe larg. Tot ce pot sa va spun ca am ascultat imnul big brother si e cah. E varza rau...Versuri de genul " Esti sigur ca stii ce faci,
O lume intreaga asteapta sa gresesti,
Te vad cand te dezbraci..."
samd...
Blond, ochi albastri, rarait si foarte destept, modest.
Cine e cu noi striga hooo...
Ma bazez pe voi.Sincer. biggrin.gif
Prima litera e de ajuns: T spoton.gif devil.gif



--------------------
Nimeni nu iti este mai strain decat iubita deja pierduta...[COLOR=red]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
denise
mesaj 5 Mar 2004, 01:54 PM
Mesaj #37


Domnitor
******

Grup: MembriOffBoard
Mesaje: 2.426
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.412



OK, de maine incep incantatiile in favoarea ta! rofl.gif
Totusi - ai mai fost pe la Han, pana acum? Cu alte cuvinte: esti de-al nostru? tongue.gif
Oricum, ai curaj. Nu sunt un asa mare fan Big Brother (ma uit totusi la emisiune, promit!), dar trebuie sa recunosc, cei care se inscriu sunt totusi oameni cu o mare doza de vointa.
Mult succes! mwah1.gif


--------------------
__________
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mimi
mesaj 5 Mar 2004, 02:40 PM
Mesaj #38


Vataf
***

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 116
Inscris: 14 March 03
Din: de doi ani...italia
Forumist Nr.: 85



Astia au si ei un site? Nu prind canalele romanesti si nici timp (stau toata ziua pe net) nu am de tv.
In italia este www.grandefratello.com au ramas 8 acum.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 5 Mar 2004, 02:40 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Tyra
mesaj 5 Mar 2004, 04:41 PM
Mesaj #39


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



Ieeeeeeeeeeeee, avem un concurent printre noi!!! Big Brother, sa stai cat mai mult timp in Casa, si sa ne povestesti apoi tot! Si eu cred ca esti "mai vechi" pe aici! dezvaluie-te!!! smile.gif

Bafta!!! Mai sunt 9 zile!

Ieeeeeeeeeeeeeeee!!!

@mimi, cum incepe concursul, iti voi scrie si unde poti urmari pe net. Data trecuta era ceva cu artelecom. Cred ca va fi la fel. Te anunt cand incepe.

Acest topic a fost editat de Tyra: 5 Mar 2004, 04:42 PM


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Big Brother
mesaj 6 Mar 2004, 06:04 PM
Mesaj #40


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 9
Inscris: 5 March 04
Forumist Nr.: 2.462



MERCIC MULT DE TOT!!!! Nu uitati: Bucurestiul e fruntea! (Ca si Ardealul )
Da Tyra, am mai fost pe aciulea...
Va urez ce imi doresc si mie: multa bafta, rabdare si EUROI!
Nu uitati indiciile: blond ochi albastri, si initiala T.
Va iubesc si nu uitati:
HANU ANCUTEI IS THE BEST! ph34r.gif


--------------------
Nimeni nu iti este mai strain decat iubita deja pierduta...[COLOR=red]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
denise
mesaj 6 Mar 2004, 06:21 PM
Mesaj #41


Domnitor
******

Grup: MembriOffBoard
Mesaje: 2.426
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.412



hmm.gif Tot aflu eu cine esti, pana la urma. Ca user ma refer...
Ca persoana reala- ne-ai dat destule indicii. tongue.gif
Mult succes! Fa-ti bagajele si te asteptam (cat mai tarziu) cu impresii...
Sunt lucruri legate de BB care nu prea imi plac, unul dintre ele este efectul izolarii (fortate) asupra concurentilor. Sper sa treci cu bine peste asta si peste celelalte incercari. Nu uita: este doar un joc, o emisiune de divertisment, nimic din ce ti se va intampla nu trebuie sa fie un capat de tara. O sa ne gandim la tine.... laugh.gif


--------------------
__________
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FaiLuRe
mesaj 6 Mar 2004, 06:24 PM
Mesaj #42


NuRSeRy Team Member
*****

Grup: Membri
Mesaje: 573
Inscris: 2 February 04
Din: oscilez intre Zalau si Cluj-Napoca
Forumist Nr.: 2.062



smile.gif Cand vei fi in casa, nu uita sa ne faci reclama, sa amintesti de han smile.gif


--------------------
- The NuRSeRy Team -
... where ideas are born.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Big Brother
mesaj 6 Mar 2004, 07:26 PM
Mesaj #43


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 9
Inscris: 5 March 04
Forumist Nr.: 2.462



Okie! ph34r.gif


--------------------
Nimeni nu iti este mai strain decat iubita deja pierduta...[COLOR=red]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 6 Mar 2004, 09:40 PM
Mesaj #44


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Secretos mai esti domne... tongue.gif
Bine ai venit la Han welcome.gif si mult succes in casa! thumb_yello.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Big Brother
mesaj 6 Mar 2004, 09:43 PM
Mesaj #45


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 9
Inscris: 5 March 04
Forumist Nr.: 2.462



Multam fain bre, dar sunt legat de un contract de confidentialitae... Sorry.... ph34r.gif


--------------------
Nimeni nu iti este mai strain decat iubita deja pierduta...[COLOR=red]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Absolut
mesaj 6 Mar 2004, 09:53 PM
Mesaj #46


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 661
Inscris: 12 October 03
Forumist Nr.: 967



bafta T. ! super , as fi vrut si eu sa am taria sa ma inscriu macar , insa din diferite motive am lasat`o balta .


--------------------
I art .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Big Brother
mesaj 6 Mar 2004, 10:18 PM
Mesaj #47


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 9
Inscris: 5 March 04
Forumist Nr.: 2.462



Cred ca mai multa rabdare ar fi fost necesara.... rofl.gif


--------------------
Nimeni nu iti este mai strain decat iubita deja pierduta...[COLOR=red]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fargakos
mesaj 7 Mar 2004, 01:21 AM
Mesaj #48


Autorul celui mai interesant Editorial din 2004
*****

Grup: Membri
Mesaje: 740
Inscris: 19 February 04
Din: in centrul salii
Forumist Nr.: 2.276



QUOTE (mimi @ 5 Mar 2004, 03:40 PM)
Astia au si ei un site? Nu prind canalele romanesti si nici timp (stau toata ziua pe net) nu am de tv.
In italia este www.grandefratello.com au ramas 8 acum.

data trecuta siteul era bigbrother punct artelecom punct ro.
Multa bafta T! sa nu ne uiti pe noi cand vei fi in casa! thumb_yello.gif


--------------------
"Daruind vei dobandi!"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Big Brother
mesaj 7 Mar 2004, 03:40 PM
Mesaj #49


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 9
Inscris: 5 March 04
Forumist Nr.: 2.462



De asta puteti fi siguri spoton.gif .
Cred ca cel mai important este sa nu ne uitam valoare si nici prietenii...
Sper ca dupa ce se termina Big Brother sa imi pot dezvalui identitatea...
Ramaneti THE BEST devil.gif si nu in ultimul rand cei mai destepti... rofl.gif


--------------------
Nimeni nu iti este mai strain decat iubita deja pierduta...[COLOR=red]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 8 Mar 2004, 02:27 AM
Mesaj #50


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



Big Brother, iti dai seama ca ne-ai bagat de tot in ceata, nu? Si eu sper sa-ti dezvalui identitatea cat mai curand posibil! Vezi ce faci pe acolo, eu una sunt cu ochii pe tine. Abia astept sa inceapa!

Sa ne traiesti, blondutule!


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mimi
mesaj 9 Mar 2004, 02:38 PM
Mesaj #51


Vataf
***

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 116
Inscris: 14 March 03
Din: de doi ani...italia
Forumist Nr.: 85



Va multumesc ptr. adresa smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 10 Mar 2004, 06:10 PM
Mesaj #52


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Huidu si Gainusa se izoleaza 3 zile de lume

In spriritul divertismentului si al distractiei, zece DJ KissFM vor sta inchisi vreme de trei zile in Casa Big Brother. In weekend, KissFM emite integral din Casa Big Brother, iar sambata, intre orele 10.00 - 13.00, va fi transmisa o editie speciala "Cronica cu Huidu si Gainusa". Evenimentul este o premiera absoluta pentru Big Brother, caci de-a lungul istoriei emisiunii niciodata, nicaieri pana acum un post de radio nu s-a mutat cu totul in casa. Debutul "turnirului" va fi vineri dimineata, de la ora 07.00, cand isi vor incepe Cronica cei doi carcotasi. Echipei i se va alatura si unul dintre cei mai cunoscuti DJ din lume, David Morales, care va ajunge din SUA vineri seara, alaturi de Vali Barbulescu.

Sursa: Gardianul.ro


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AIWA
mesaj 13 Mar 2004, 08:57 PM
Mesaj #53


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 938
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 69



Mama ce distractie au tras carcotasii azi noapte


--------------------
Bertrand Russel: Unii oameni ar prefera mai degraba sa moara decit sa gindeasca. Si asta si fac , viata o demonstreaza zilnic !!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 13 Mar 2004, 09:55 PM
Mesaj #54


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Carcotasii sunt acum in direct la Romania 1, din casa Big Brother. rofl.gif

Gainusa s-a 'mascat' precum Elena Carstea. spoton.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 14 Mar 2004, 12:35 AM
Mesaj #55


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



QUOTE (Mihai @ 13 Mar 2004, 10:55 PM)
Carcotasii sunt acum in direct la Romania 1, din casa Big Brother. rofl.gif


La Romania 1 yikes.gif ????
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 14 Mar 2004, 12:42 AM
Mesaj #56


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Dap, au aparut simultan pe Romania 1 (la Eurovision) si la PrimaTV. rofl.gif
Gainusa era tatuat precum Elena Carstea si a mentionat ca el este de fapt Elen Carstu' rofl.gif

Revenind la subiect:


Big Brother reincarcat

In aceasta seara, telespectatorii ii vor putea cunoaste pe cei 12 concurenti care lupta pentru premiul de 75.000 de dolari; De la noua editie a show-ului se asteapta probe dificile, scene fierbinti si intrigi amoroase

Unul dintre cele mai mari show-uri de televiziune, Big Brother revine in aceasta seara, la Prima TV, cu partea a doua. Alti 12 concurenti, deocamdata necunoscuti pentru toata lumea, vor incerca sa cistige atit un statut de vedeta, cit si un premiu substantial. Editia a doua a Big Brother Romania pune la bataie 75.000 de euro. In atmosfera unui joc dur, a unui concurs de supravietuire, dar si a unui spectacol de divertisment ne vor introduce, si la aceasta editie, prezentatorii Andreea Raicu si Virgil Iantu. In seara aceasta, de la ora 21.00, in cadrul unui show live, telespectatorii ii vor cunoaste pe cei pe care ii vor spiona in urmatoarele trei luni. Prin prisma celor intimplate in alte tari, unde show-ul s-a desfasurat deja in mai multe editii, este de anticipat ca finalistii care vor intra in casa sint mult mai pregatiti sa faca fata concurentei si camerelor de luat vederi. Si tot exemplele din strainatate ne spun ca, foarte probabil, seria a doua a concursului va prilejui si mult asteptatul moment al unei partide de sex consumate in Casa Big Brother.

Editia a doua, foarte asteptata de impatimitii concursului, a constituit o sansa pentru miile de privitori romani care au dorit ca, de data aceasta, sa se afle de cealalta parte a monitoarelor. Chiar daca regulile jocului nu sint deloc simple, cei care si-au dorit sa traiasca altfel Big Brother s-au incumetat si acum, intr-un numar impresionant, sa vina la preselectii. Dintre acestia, dupa multe probe si interviuri, s-au ales 12 participanti, 6 fete si 6 baieti, cu personalitati, profesii si virste diferite. Comparativ cu prima editie, se pare ca toti concurentii de acum au mai 'crescut' putin. 'Veteranii' sint de fapt doua femei, care nu depasesc insa 29 de ani, iar cel mai mic dintre ei este tot o fata, care are 21 de ani. In ceea ce-i priveste pe barbati, cel mai mic are 23 de ani, iar cei mai 'batrini' au implinit 27.
Ardelenii au fost si de aceasta data prezenti in numar mare la preselectii si se pot lauda cu patru reprezentanti in concurs. La capitolul zone geografice sint insa in minoritate, fiind depasiti de bucuresteni. Pentru a intra in Casa timp de trei luni, unii dintre ei au renuntat la un semestru de cursuri, altii - la ocupatii mai putin incitante, spun ei, ca inginer sau analist financiar, iar un pictor si un papusar vor lasa deoparte, spera ei, pina la final, pensula si papusile pentru probele impuse de Fratele cel Mare. Un analist financiar a renuntat la o pozitie buna, intr-o firma cunoscuta, pentru a-si incerca norocul la Big Brother.
Si aceasta editie a concursului va avea in spate un numar impresionant de oameni si o dotare tehnica foarte performanta. 27 de camere de luat vederi, 45 de monitoare si 70 de microfoane vor fi deschise 24 de ore din 24 pentru a surprinde fiecare miscare a concurentilor.
Un sondaj realizat de Prima TV a scos la iveala faptul ca, la prima editie Big Brother, cele mai neplacute sarcini pentru concurenti au fost foarte apreciate de catre telespectatori. Astfel, 'recruti in armata', una dintre primele dificultati cu care participantii s-au intilnit in concurs si care a produs multe nemultumiri din partea acestora, se afla pe primul loc in topul celor care doar au privit, la categoria 'cea mai placuta sarcina'.
Nici plimbatul vacii de lant, dormitul in ploaie sau gatitul pe vatra nu au ramas printre amintirile cele mai placute ale concurentilor, dar sarcina 'country' a ocupat locul doi in preferintele telespectatorilor. De altfel, faptul ca participantii nu se bucura de nici un moment de ragaz si sint supusi la tot felul de teste de supravietuire face ca acest show sa fie foarte apreciat de telespectatori, atit de cei din afara, cit si de romani.

Telespectatorii vor probe mai grele

Dupa sarcini, acestia mai considera interesanta ideea de claustrare si au apreciat concurentii si show-ul din finala. La editia a doua, fidelii emisiunii si-ar dori sa vada mai multe sarcini de creativitate si le-ar placea o reeditare a pregatirilor pentru Paste. Cei mai multi dintre spectatori, 43,6%, s-au declarat nerabdatori sa vada la ce probe mai supune Fratele cel Mare concurentii. Cit despre gradul de dificultate a probelor, parerea majoritara a fost ca se poate si mai bine.
Desi s-au despartit cu greu de Big Brother, majoritatea telespectatorilor romani recunosc ca tensiunea de la sfirsitul show-ului, cind au asteptat, nu fara emotii, sa vada cine va fi cistigatorul, a transformat finala in cel mai frumos moment al concursului. Altii au fost foarte induiosati de evenimentele petrecute de Ziua Copilului. Apreciate au fost si aniversarile zilelor de nastere, ziua lui Soso devansind-o putin, in preferintele publicului, pe cea a lui Florin. Certurile au ocupat ultimul loc in clasamentul celor mai frumoase momente, iar cearta dintre Izabela si Alida a fost, se pare, cea mai dezagreabila.
Doar 24,1% din romani vor sa traga cu ochiul la citeva povesti de dragoste sau sa vada conflicte. De partea cealalta, cel mai putin savurate sint povestile din viata de afara ale concurentilor si intrigile. Contrar a ceea ce s-ar putea crede, romanii nu s-au declarat insa prea dornici de a-i vedea pe concurenti in ipostaze mai fierbinti, doar 10,2% din cei chestionati afirmind ca ar vrea sa vada sex in Casa Big Brother. Bineinteles, sondajul nu ia in calcul importantul factor 'ipocrizie'. Nu multi sint dispusi sa-si marturiseasca dorinta unei experiente voyeuriste tari.
Pe cei mai multi telespectatori, Big Brother ii cucereste prin povestile de dragoste care se nasc intre concurenti, prin conflicte sau prin scene de sex transmise in direct. Desi cele mai multe cupluri se formeaza pentru a atrage atentia asupra lor si se destrama foarte repede dupa finalul show-ului, peripetiile acestora sint urmarite cu sufletul la gura. Unii dintre ei au demonstrat insa ca in Casa Big Brother poate aparea si o dragoste sincera. Cupluri din Portugalia, Norvegia si Spania au ales chiar sa se casatoreasca in Casa pentru a-si aminti cum a inceput povestea lor, iar doi concurenti britanici, dupa terminarea primei serii a concursului, au facut si un copil.

Big Brother 2 in alte tari

In aproape toate tarile unde a fost difuzat, Big Brother nu s-a oprit la o singura editie. Desi nu a fost scutit de controverse, creind atit fani inraiti, cit si critici constanti, succesul inregistrat chiar si de editiile numarul 4 sau 5 dovedesc, alaturi de numarul la fel de mare de premii pe care le-a primit pentru productiile de gen, ca show-ul este printre cele mai apreciate. A doua editie a fost, in general, mai lunga decit prima, telespectatorii dorind sa se bucure de cit mai multe zile petrecute alaturi de Big Brother. In Casa, cel mai mult au stat ungurii, 134 de zile, iar de cel mai scurt timp de claustrare au beneficiat ?norocosii? din Brazilia si Marea Britanie, care au ramas in concurs doar 64 de zile.
Concurentii celei de-a doua editii Big Brother din Statele Unite sint singurii care au primit in casa o tabla Quija, folosita la... contactarea spiritelor. Dupa ce au incercat sa intre in legatura cu Nostradamus, ei au ajuns la concluzia ca spiritul chemat nu prea stie sa scrie si este cam incoerent. Cistigatorul celei de-a doua editii Big Brother din Marea Britanie a fost sustinut foarte mult de colegii lui de serviciu in timpul concursului. Brian, care inainte de a intra in Casa Big Brother era steward la o companie aeriana irlandeza, a beneficiat de o campanie de promovare costisitoare din partea firmei, care a inscriptionat pe aeronave diverse formule de incurajare, cum ar fi 'Noroc, Brian!'.

Sursa: Evenimentul Zilei, Ada Dumitrescu


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 14 Mar 2004, 12:50 AM
Mesaj #57


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



Mihai, nu stii cumva daca se da in reluare emisiunea cu pricina(aia cu Elen Cirstu rofl.gif spoton.gif )? A, sa nu uit, deschiderea de la ora 21.00 va fi reluata?smile.gif

Acest topic a fost editat de Ghost: 14 Mar 2004, 12:50 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistinguett
mesaj 14 Mar 2004, 01:00 AM
Mesaj #58


Cea Mai Impaciuitoare Forumista din 2003
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.395
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 240



Mi-a spus o prietena ca cica in reclama care arata numai corpul participantilor se pare ca baietii au trupuri beton la editia asta. Astept confirmarea din partea hangitelor. rofl.gif
(din seria "fiecare cu ce-l doare")


--------------------
Life is what happens to you while you're busy making other plans.
"An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 14 Mar 2004, 01:23 AM
Mesaj #59


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



@Ghost: Reluarea este duminca la ora 00:55. spoton.gif

@Misti: Se spune ca nici fetele nu ar fi de lepadat. rofl.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistinguett
mesaj 14 Mar 2004, 01:26 AM
Mesaj #60


Cea Mai Impaciuitoare Forumista din 2003
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.395
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 240



Chiar ca fiecare cu ce-l doare, nu? rofl.gif rofl.gif rofl.gif


--------------------
Life is what happens to you while you're busy making other plans.
"An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 14 Mar 2004, 01:27 AM
Mesaj #61


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



QUOTE (Mihai @ 14 Mar 2004, 02:23 AM)
@Ghost: Reluarea este duminca la ora 00:55. spoton.gif

Mersi Mihai spoton.gif , dar de care reluare e vorba?, cea cu Elen Cirstu sau cea cu inceperea show-ului?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 14 Mar 2004, 01:31 AM
Mesaj #62


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



QUOTE
de care reluare e vorba?, cea cu Elen Cirstu sau cea cu inceperea show-ului?


Cum ti-o fi norocul, incerci la ambele! rofl.gif

Glumeam, in ghdiul tv apare ca la acea ora este reluarea Eurovision. O reluare pentru debutul Big Brother 2 nu este mentionata... posibil luni... unsure.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 14 Mar 2004, 01:44 AM
Mesaj #63


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



rofl.gif rofl.gif Mersi, o sa te anunt pe care am nimerit-o spoton.gif rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 14 Mar 2004, 08:59 PM
Mesaj #64


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Hehe, a revenit Big Brother... jamie.gif

'Va fi muuulta suferinta' - a spus in prezentarea de la inceput vocea sa... rofl.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 15 Mar 2004, 02:09 AM
Mesaj #65


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



Apropos, un mic test...Voua va merge? Eu nu reusesc sa vad nimic...legatura video live in casa BB (click) si urmati instructiunile....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
clara
mesaj 15 Mar 2004, 02:10 AM
Mesaj #66


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 43
Inscris: 10 March 04
Forumist Nr.: 2.542



nici la mine nu merge nimic spoton.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 17 Mar 2004, 06:05 PM
Mesaj #67


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



200 de milioane de lei amenda pentru Big Brother

Consiliul National al Audiovizualului, intrunit in sedinta publica in data de 16.03.2004, a decis, in unanimitate, amendarea a SC Amerom Television SRL pentru postul de televiziune PRIMA TV cu suma de 200.000.000 lei pentru difuzarea in cadrul emisiunii FOCUS din data de 9 martie orele 18.00, a unei stiri despre un spectacol de striptease masculin, stire ilustrata cu secvente din spectacol, fiind prezentate miscari obscene, gesturi lascive cu mimarea in mod repetat a actului sexual, si a emisiunii BIG BROTHER din data de 15 martie 2004, cu semnul de avertizare AP in continutul careia au fost prezentate scene de nuditate cu implicatii sexuale, concurentii purtand unele dialoguri, de asemenea, pe teme sexuale.

Membrii Consiliului au adoptat decizia de amendare pentru incalcarea prevederilor art. 39 din Legea audiovizualului nr. 504/2002 cu modificarile si completarile ulterioare si dispozitiile art. 28 alin 5 din Decizia CNA nr. 57/2003 privind protectia minorilor in cadrul serviciilor de programe.

De asemenea, in cadrul aceleiasi sedinte, Consiliul a analizat raportul de monitorizare cu privire la transmiterea in direct, in data de 13 martie 2004, incepand cu ora 21.00, a meciului Dinamo-FC Arges si a decis sanctionarea radiodifuzorului SC Amerom Television SRL pentru postul de televiziune PRIMA TV cu amenda contraventionala in cuantum de 50.000.000 lei, pentru incalcarea prevederilor art. 9 al (1) si ale art. 14 din Decizia CNA nr. 123 din 2003.

Sursa: CNA.ro

In Consiliu s-a discuta si posibilitatea ridicarii licentei de emisie a postului PrimaTV. spoton.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 18 Mar 2004, 07:57 AM
Mesaj #68


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



Asta deja suna a bigotism.
Sa le ridice dom'le licenta, osa putem iara cere azil politic, ca u avem liber la exprimare
blink.gif


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
denise
mesaj 18 Mar 2004, 08:58 AM
Mesaj #69


Domnitor
******

Grup: MembriOffBoard
Mesaje: 2.426
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.412



Intre timp spiritele s-au mai calmat si membrii CNA au realizat ca legal nu se poate ridica licenta televiziunii Prima TV. Sanctiuni insa vor fi , cu siguranta.


--------------------
__________
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rebel
mesaj 18 Mar 2004, 09:18 AM
Mesaj #70


Don Juan Cronicar
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.524
Inscris: 14 February 04
Din: Aproape în aproape
Forumist Nr.: 2.225



Dupa CNA, si parlamentarii acuza emisiunea „Big Brother“ de prostitutie si proxenetism.Mihai Malaimare, presedintele Comisiei de Cultura, a cerut retragerea licentei postului. Membri ai CNA si ai Comisiei de Cultura din Camera Deputatilor au acuzat, ieri, editia de luni a emisiunii Big Brother a postului Prima TV, difuzata in prime-time, de „prostitutie“ si „proxenetism“. De asemenea, ei au anuntat organizarea unei dezbateri la care ar urma sa fie invitati si reprezentanti ai Academiei Romane si ai Bisericii Ortodoxe.

Presedintele Comisiei, Mihai Malaimare (PSD), a cerut, in nume personal, retragerea licentei postului, spunand ca aceasta trebuie sa fie sanctiunea „pentru mizeria adusa in case, zilele trecute“. Presedintele CNA, Ralu Filip, a afirmat ca emisiunea discutata, difuzata in prime-time, a fost o provocare la adresa CNA, pentru a aduce o reactie a Consiliului, ceea ce ar fi sporit audienta.


(Sursă: Curierul National)


--------------------
Dragostea, precum un râu, îşi va găsi un nou curs de fiecare dată când va întâlni în cale un obstacol.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3 >
Closed TopicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 25 April 2024 - 04:32 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman