HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor având ca temă principală Politica Externa. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

3 Pagini V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ce Se Intampla Cu Moldova ?, fratii nostri se agita degeaba ?
Cla
mesaj 29 Jul 2009, 03:50 PM
Mesaj #36


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Na fain de tot. Ce nu ne-a scapat de rusificare, nu ne scapa de turcificare.
Gândeste-te la Prinz Eugen de Savoya si la turcii care nu mai vin cu iataganul, ci cu Döner/shaorma.


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 29 Jul 2009, 03:56 PM
Mesaj #37


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Cla, eu nu stiu ce istorie cunosti tu poate nici nu conteaza, nu stiu nici care este legatura dintre Prinz Eugen de Savoya si Döner/shaorma, o fi vreo legatura!! Ceea ce stiu cu siguranta este ca romanii ca popor au preferat mereu "ocupatia" turceasca decat pe cea ruseasca. Turcii veneau, faceau ce faceau, si plecau, rusii veneau si uitau sa plece.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 29 Jul 2009, 04:34 PM
Mesaj #38


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Hai serios, Marduk, nu ma jigni... sad.gif sad.gif http://en.wikipedia.org/wiki/Prince_Eugene_of_Savoy
Stii, daca o iei la Piata Unirii din Timisoara, dai exact peste casa unde a trait/rezidat Prinz Eugen.
Batalia cea cumplita ce a purtat-o, a fost la Petrovaradin


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 29 Jul 2009, 04:34 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Marduk
mesaj 29 Jul 2009, 04:54 PM
Mesaj #39


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(Cla @ 29 Jul 2009, 05:34 PM) *
Stii, daca o iei la Piata Unirii din Timisoara, dai exact peste casa unde a trait/rezidat Prinz Eugen.

Nu vad legatura intre Prinz Eugen, Tarile Romane si Doner Kebab, o fi nu zic nu dar Timisoara a fost pasalac ca si Budapesta, Braila, etc. Bucurestiisau Suceava nu au fost niciodata pasalac.



--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 29 Jul 2009, 05:03 PM
Mesaj #40


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Off... hai ca-ti expic legatura.
Turcii au vrut sa cucereasca Banatul, da? OK.
Imperiul Otoman a ajuns pâna la Viena. Da? Da, si sub Viena s-au întors înapoi. Da? Da.
Printul Eugen de Savoya a ajuns in Timisoara, si la batalia de la Peterwardein i-a învins pe turci si i-a alungat din Banat. Da? Da.
Sa povestesc mai multe?

In ce priveste turcii: Multi cred ca un Croissant a fost inventat in Franta, ceea ce nu e adevarat.
Austria si Ungaria au primit ajutor din Polonia.
Au alungat turcii, care au luat-o pe Dunare în sus, pâna la Viena.
N-au ajuns însa acolo, ca seful lor a crapat înainte de asediu.
S-au retras si au pierdut batalia de la Petrowardein.
Vienezii au fost bucurosi, si au inventat Croissants.
Au luat un aluat de pâine, l-au facut sub însemn de victorie împotriva semilunei, si uite asa s-a nascut un Croissant, care pe atunci se numea "Halbmond"
Ca victorie asupra semilunei.

Acest topic a fost editat de Cla: 29 Jul 2009, 05:16 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 29 Jul 2009, 05:13 PM
Mesaj #41


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Va rog sa mutati discutia despre turci si Timioara pe un topic potrivit. Multumesc.


PS: Mai era nevoie sa precizez ca urmatoarele mesaje off-topic vor fi sterse?

Acest topic a fost editat de abis: 29 Jul 2009, 05:32 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 29 Jul 2009, 10:51 PM
Mesaj #42


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Daca numaratoarea voturilor vor confirma sondajele de la iesirea de la urne, partidul condus de Lupu poate inclina balant intre comunisti si liberali pentru formarea guvernului. Insa alegerea presedintelui va complicata, niciuna dintre tabere nu poate obtine cele 61 de voturi necesare.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 10 Aug 2009, 06:47 AM
Mesaj #43


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Se pare ca Voronin s-a dus in... "Trebuie sa predau Presedintia. Noul presedinte sa depuna juramantul, eu sa-i strang mana, iar dupa asta voi pleca in vacanta”, zicea Voronin care avea obiceiul sa se odihneasca in statiunile Karlovy Vary din Cehia, la Slanic Moldova din Romania, dar cel mai frecvent la P.ula, in Croatia."
La propriu rofl.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 10 Aug 2009, 10:46 AM
Mesaj #44


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



Saracu'! Nu are decat vreo juma' de Moldova cumparata de fi-su! Nu l-au mai lasat putin, sa o termine pe toata de cumparat!


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 11 Aug 2009, 08:02 PM
Mesaj #45


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(Cucu Mucu @ 10 Aug 2009, 11:46 AM) *
Saracu'! Nu are decat vreo juma' de Moldova cumparata de fi-su!

Daca ar fi numai Moldova lor, dar au mai cumparat ceva si din Moldova noastra. ohyeah.gif




--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 12 Aug 2009, 10:33 AM
Mesaj #46


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(marduk @ 11 Aug 2009, 08:02 PM) *
Daca ar fi numai Moldova lor, dar au mai cumparat ceva si din Moldova noastra. ohyeah.gif

Si care e problema? Frate, frate dar spaga e pe dolari ohyeah.gif

Aveti idee cine sunt maretii castigatori ai scrutinului? Un CDR de pisti prut?


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 15 Sep 2009, 09:46 AM
Mesaj #47


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Rusi nu renuta la Moldova chiar daca ar izbucni un razboi civil. Purtatorul acestui mesaj afirma ca in cazul unui astfel de razboi s-ar implica si alte state care au minoritati in zona.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 17 Jun 2010, 10:36 AM
Mesaj #48


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Mitropolia de la Chişinău vrea să-şi creeze propriul partid devil.gif

Statutul va consta in extrase din Noul Testament ? Sau din directivele trimise de Patriarhia din Moskva ?


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 17 Jun 2010, 11:19 AM
Mesaj #49


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Nici una nici alta. Daca, asa cum scrie in articol, presedintele partidului va fi un fost sef al serviciilor secrete, consilier intr-o vreme al premierului rus, directivele vor veni de la Moscova, dar nu de la Patriarhie. Ci de la Kremlin wink.gif

Acest topic a fost editat de abis: 17 Jun 2010, 11:19 AM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 18 Jul 2010, 01:54 PM
Mesaj #50


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



O stire interesanta pentru rumani si maldavieni :

SIE a trecut la unirea cu republica de peste Prut?

Domnul Dan Dungaciu a fost numit consilier prezidenţial al preşedintelui al presedintelui interimar al Republicii Moldova, Mihai Ghimpu, pentru problemele integrării europene. Interesantă ştire... nu? Păi după ştiinţa mea e pentru prima oară când un fost demnitar al statului român devine apoi demnitar al unui alt stat - a fost subsecretar de stat în cadrul MAE pentru românii de pretutindeni. Mai este un aspect interesant - domnul profesor al Universităţii din Bucureşti de la catedra de sociologie a fost deconspirat în trecut de SIS-ul (Serviciul de Informaţii şi Siguranţă al Republicii Moldova) moldovean ca fiind agend SIE - lucru care nu a fost negat niciodată de domnul profesor.

(Iosef Buble - jurnalist A3)

Un motiv in plus pentru rusi sa-i dea la gioale lu' Basea pe unde pot pe plan international. Si pot in multe directii !

Acest topic a fost editat de March: 18 Jul 2010, 02:01 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 19 Jul 2010, 03:06 PM
Mesaj #51


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Dupa Der Spiegel acum si presa britanica tipa sus si tare :

Marea Britanie va fi invadata de moldoveni din cauza lui Băsescu


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 30 Jul 2010, 01:05 PM
Mesaj #52


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



In timp ce Basea se rasteste brutal la amaratii de romani care cer ajutor de la guvern pentru as refacea gospodariile complet distruse de inundatii, Jupanul , prin vuvuzeaua lui, pompeaza milioane ca ajutor nerabursabil devil.gif in Republica Maldova !

De ce plătim unirea pe furiş cu Republica Moldova?

Guvernul României pompează în ultimul timp bani muuuulţi în Republica Moldova. La început au spus că dau un ajutor nerambursabil de 100 milioane de EURO. Apoi au urmat alte şi alte sume... sub acoperirea că de fapt sunt ajutoare pentru cei afectaţi de inundaţii. Prin urmare... în timp ce la noi preşedintele ţipa prin comunele şi satele patriei că oamenii nu îşi fac asigurări şi deci nu vor mai primi bani de la guvern, autorităţile trimiteau bani pentru aceeaşi poveste peste Prut. Până aici toate bune... că doar suntem creştini şi cei de acolo cică mai sunt şi fraţi cu noi.



Numai că observ că de fapt banii din Români nu sunt pentru cei afectaţi de inundaţii ci pentru Guvernul Republicii Moldova care va intra în curând în campanie electorală şi trebuie să aibă bani de pomeni electorale. De exemplu... azi Guvernul Republicii Moldova a decis ca începând cu 1 septembrie, profesorii vor primi sporuri salariale, pentru gradul didactic, ore de dirigenţie, controlul lucrărilor scrise şi a caietelor şi administrarea cabinetelor. Şi dărnicia nu se opreşte aici - Salariile profesorilor urmează să fie din nou majorate la 1 ianuarie şi 1 septembrie 2011. Premierul a precizat că pentru ambele tranşe va fi alocată o sumă de 430 milioane de lei. Astfel, de la 1 ianuarie 2011, salariile profesorilor vor fi majorate cu 12,5%, iar de la 1 septembrie - cu alte 12,5%. În total, majorarea salariilor pentru anul 2011 este preconizată să fie de circa 25%.



Eh... mai multe tranşe că doar în republica de peste Prut sunt în toamna acestui an trei ture de alegeri - un referendum pentru a decide dacă preşedintele va fi ales tot de parlament ca până acum sau prin vot general şi apoi alegeri parlamentare şi prezidenţiale dacă referendumul va fi aprobat.



Iată cum exportăm un anume tip de politică externă - cumpăratul voturilor. Pe de o parte înţeleg gestul preşedintelui Traian Băsescu - dacă nu erau votanţii de acolo nu mai pupa el un mandat. Ca atare... le dă bani pentru ce vor muşchii lor şi de asemenea, BONUS, le dă şi cetăţenia română.



NU ştiu ce spuneţi voi, dar eu unul nu am chef să plătesc din banii mei interesele preşedintelui în Republica Moldova. Serviciile secrete moldoveneşti sunt coordonate deja de consilieri români, ministerele de asemenea... şi atunci mă întreb - de ce nu facem unirea asta pe faţă?


(Iosef Buble - A3)


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 30 Jul 2010, 01:25 PM
Mesaj #53


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(March @ 30 Jul 2010, 02:05 PM) *
NU ştiu ce spuneţi voi, dar eu unul nu am chef să plătesc din banii mei interesele preşedintelui în Republica Moldova. Serviciile secrete moldoveneşti sunt coordonate deja de consilieri români, ministerele de asemenea... şi atunci mă întreb - de ce nu facem unirea asta pe faţă?

Romania are o datorie morala fata de moldoveni, toti romanii ar trebui sa inteleaga ca unirea nu se poate face pe fata, au trecut vremurile cand conjunctura a fost propice dar tovarasii Brucan si Iliescu au considerat ca este de ajuns doar un pod de flori peste Prut si cu asta basta. Trebuie sa facem sacrificii pentru a ne recupera fratii lasati de izbeliste si prostitii de rusi cum ca ar fi moldoveni si nu romani, va fi foarte greu dar suntem obligati sa incercam.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 30 Jul 2010, 01:28 PM
Mesaj #54


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Marduk @ 30 Jul 2010, 02:25 PM) *
Trebuie sa facem sacrificii pentru a ne recupera fratii lasati de izbeliste

Fa tu si cu altii . Io nu-s dispus. Vorba aia romaneasca , frate, frate dar branza e pe bani !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 30 Jul 2010, 01:42 PM
Mesaj #55


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



N-ai incotro, esti in minoritate dar ai dreptul la opinie ca doar e democratie. Poti sa strigi in gura mare e nevoie de opozitie si in afacerea asta altfel ar batea la ochii ca prea sunt toti pentru unire.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 30 Jul 2010, 01:54 PM
Mesaj #56


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(March @ 30 Jul 2010, 02:05 PM) *
Serviciile secrete moldoveneşti sunt coordonate deja de consilieri români, ministerele de asemenea... şi atunci mă întreb - de ce nu facem unirea asta pe faţă?

Este, probabil, doar o chestiune de timp pana cand va fi facuta pe fata.

Pana atunci Romania procedeaza corect ajutand guvernul din Moldova. Ai prefera sa revina Vornonin si ai lui?

Incetul cu incetul Romania face, in Moldova, ceea ce trebuia sa faca inca de acum 20 de ani.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 30 Jul 2010, 03:12 PM
Mesaj #57


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



In Basarabia populatia romaneasca este rupta in doua. Deoparte cei care vor unirea , de alta parte cei care vor existenta unui stat " moldovenesc" .

Moldova este un stat (independent), iar locuitorii săi se consideră cetăţenii săi. Populaţia nu doreste unirea, iar aceasta este imposibilă din punct de vedere juridic", Cine spune asta ? Pai nu Voronin sau vreun nachalnik de al lui ci insusi actualul premier al Republici Moldova - Vlad Filat !

Dusmanii unirii cu Romania si adepti ai unei Republici "Moldova" ( romani , cu sprijin rusesc din spate ) ataca la baioneta :

Basarabia colonie a Romaniei regale
Dan Dungagiu, reprezentantul guvernului de la Bucuresti pe langa guvernul din Chisnau , fiind numit " Guvernatorul roman al Moldovei" !!

Iar rusii printr-un important cotidian al lor sustin ca :

Dacă vor fi formulate pretenții teritoriale față de Republica Moldova și Ucraina, România va avea probleme la hotarul cu Ungaria (Transilvania) și Bulgaria (Dobrogea de Sud). În timp ce România lucrează să pregătească opinia publică pentru proiectul unionist, Rusia urmărește în tăcere evenimentele, care au loc”, conchide Nezavisimaia Gazeta.


Asa ca Unirea nu se poate face , tam-nisam, dupa cum vor muschii lui Basescu !





--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 30 Jul 2010, 03:40 PM
Mesaj #58


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(March @ 30 Jul 2010, 04:12 PM) *
Asa ca Unirea nu se poate face , tam-nisam, dupa cum vor muschii lui Basescu !

Iar Basescu, tot el e de vina? mad.gif

Acest topic a fost editat de Marduk: 30 Jul 2010, 03:43 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blakut
mesaj 30 Jul 2010, 03:42 PM
Mesaj #59


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.405
Inscris: 16 May 04
Din: Bucuresti, the belly of heck
Forumist Nr.: 3.508



Pana la probe contrare sunt de parere ca sondajele care zic ca jumatate din populatie nu vrea unirea sunt la fel de valabile ca orice sondaj comunist, PSDist sau PDList din tara de la noi.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 2 Aug 2010, 12:23 PM
Mesaj #60


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Moldovenii de peste Prut, răsplătiţi cu cetăţenie română la minut

Ma intreb cati kaghebisti activi / acoperiti se strecoara in acest mod ?!


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 2 Aug 2010, 12:25 PM
Mesaj #61


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Ce sa zic, ca asta-i singura modalitate de a se strecura... In conditiile in care presedintele Senatului da fuguta pe furis la Moscova...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 4 Aug 2010, 05:41 PM
Mesaj #62


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Basarabia se uneşte zilnic cu România, sub privirile speriate al coanei Europa

Majoritatea basarabenilor nu sustin unirea cu România, dar l-au sprijinit pe Traian Băsescu, intrat în competiţie ca favorit la prezidenţialele din 2009, prin simplul fapt că a simplificat obţinerea cetăţeniei române. Povestea vizelor şi a acordării cetăţeniei române seamănă cu o superproducţie cinematografică costisitoare, cel puţin ca imagine, al cărei rezultat este un film poliţist prost, văzut ca horror dinspre Chişinău sau UE.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blakut
mesaj 4 Aug 2010, 08:54 PM
Mesaj #63


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.405
Inscris: 16 May 04
Din: Bucuresti, the belly of heck
Forumist Nr.: 3.508



Aha, mama lor, sa inchidem granitele. Ce propaganda anti moldoveana mai faci tu pe aici march. Ba esti pro-Geoana care s-a dus la Moscova, acuma incerci sa bagi zazanie pe forum impotriva moldovenilor. Incep sa cred ca de la rusi iti iei banii.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 27 Sep 2010, 10:05 AM
Mesaj #64


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Obţinerea cetăţeniei române, prin corespondenţă şi fără taxe
România, fabrica de cetăţeni UE pentru Ucraina şi Republica Moldova


p.s. Un raspuns cu intarziere : @ Blakut, puneti creierul la lucru ca sa nu mai debitezi prostii asemenea celor de mai sus !

Acest topic a fost editat de March: 27 Sep 2010, 10:44 AM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 27 Sep 2010, 10:37 AM
Mesaj #65


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Excelent. smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 29 Nov 2010, 10:38 AM
Mesaj #66


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Cu toate pasapoartele romanesti bagate pe gat cu ghiotura de regimul basescian, comunistii maldaveni au castigat alegerile cu 41 % !! Unire cu astia ? Sa stea acolo inca vreo suta de ani ! devil.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 29 Nov 2010, 11:05 AM
Mesaj #67


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(March @ 29 Nov 2010, 10:38 AM) *
comunistii maldaveni au castigat alegerile cu 41 % !! Unire cu astia ?

Nu.

Unire cu ceilalti 59% care au votat contra comunistilor.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 29 Nov 2010, 11:07 AM
Mesaj #68


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(March @ 29 Nov 2010, 11:38 AM) *
Sa stea acolo inca vreo suta de ani ! devil.gif

da' di shie eshti asha di pornit pi surorile di pisti prut? daca stiti vreo sora moldoveanca care arata ghine si vrea sietatenie ioropeana prin maritsh, dati-i id-ul meu .

sa fashem podul de virgine, ca cam atat se poate fashe cu maldavenii in starea lor pura neintinata de influentele miticilor sau ardelenilor.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 29 Nov 2010, 12:30 PM
Mesaj #69


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(abis @ 29 Nov 2010, 01:05 PM) *
Nu.

Unire cu ceilalti 59% care au votat contra comunistilor.

Da. Ca n-ajunge scandalul intern etern cu maghiarii din Transilvania. Sa avem si unul cu rusii si rusofonii din Basarabia... a pardon Maldova pentru ei.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 29 Nov 2010, 12:55 PM
Mesaj #70


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(March @ 29 Nov 2010, 01:30 PM) *
Da. Ca n-ajunge scandalul intern etern cu maghiarii din Transilvania.

de cand e scandal cu maghiarii? iudemere-ul e la governare de 20 de ani indiferent cu cine, crezi ca pleaca pe niste printipii?

sa fim seriosi.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 12:11 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman