HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Vrei si tu un Jurnal?

Daca doriti si dumneavoastra un Jurnal, trimiteti un mesaj in acest sens in cadrul topicului Detalii Forum.
Nou: Autorul unui jurnal are dreptul de a decide ca un mesaj scris in cadrul Jurnalului sau de catre altcineva sa fie sters. Daca doriti acest lucru, trimiteti-mi un PM cu adresa mesajului in cauza si acesta va fi sters (bineinteles, atat timp cat nu se exagereaza).

4 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
>  Doza zilnica de Halcyon
Mihai
mesaj 23 Nov 2003, 02:49 PM
Mesaj #1


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Scrieri, amintiri, ganduri din viata lui halcyon_lll veti putea citi in cadrul acestui Jurnal.
Lectura placuta! smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
halcyon_lll
mesaj 24 Nov 2003, 06:35 PM
Mesaj #2


Hypnotic
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.145
Inscris: 21 November 03
Forumist Nr.: 1.263



Azi am ramas socat timp de mai multe minute. Va intrebati de ce? Pai aveam o fereastra de 2 ore libere si din lipsa de ocupatie ma duc sa ma plimb prin oras. Ajung in centru si dupa ce scap cu greu de vanzatorii ilegali de petarde incep sa ma uit pierdut prin magazine. La un moment dat vad in fata mea un afis urias cu litere de-o schioapa:
Pizza XXXXXXX (nu dau nume)
-specialitatea de azi - Pizza Canibala
Citesc o data, recitesc si raman cum am mai zis socat. Cum adica pizza canibala? Ce, in loc de carne de vita sau porc primesc o bucata de gamba sau pulpa proaspata de om? cat de departe poate merge prostia oamenilor? Ce urmeaza? ... pizza cu pamant, gunoi, animale moarte, fecale?
Poate raman eu in urma...nu tin pasul cu modernizarea de azi.


--------------------
When we are forgotten, we cease to exist.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mogaldeatza
mesaj 25 Nov 2003, 03:12 PM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.155
Inscris: 20 June 03
Forumist Nr.: 392




Reclama e ...sufletu comertului.Tu ai citit si ai ramas siderat, altii
poate chiar, din curiozitate au incercat smile.gif .
Am patit o chestie asemanatoare referitor la humus wink.gif -eu stiam ca
e un tip de sol, dar in buacataria araba este un fel de crema de naut. smile.gif


--------------------
Nu-ti fie teama ca inaintezi prea incet. Teme-te daca te opresti!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 25 Nov 2003, 03:12 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
halcyon_lll
mesaj 25 Nov 2003, 04:22 PM
Mesaj #4


Hypnotic
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.145
Inscris: 21 November 03
Forumist Nr.: 1.263



Se poate dar nici chiar asa! Azi ma doare capul...sunt obosit si totusi nu am facut nimic! smile.gif Ascult ATB pana adorm si dupa ce imi fac somnul mai intru pe la Han sa vad cum o mai duceti cu viata asta... A fost o zi asa de monotona si rece ca a incept sa ma doara capul. Urasc iarna! Rectific: Urasc iarna la oras! Mi-e sila sa ies in oras daca a nins... Toata zapada cazuta se transforma intr-o mazga framantata de oamenii ce pleaca garbiti la servici, si tot ce a fost noaptea alb devine ziua gri, murdar, pangarit. Si in plus nu suport frigul!!! Spre deosebire de iarna citadina, cea de la sat e super! Acolo imi place! Feeria nocturna ramane intacta si ziua... puritatea (daca pot zice asa) zapezii se pastreaza si se ofera oameniilor... Oau deja incep sa delirez. Klar ma duc sa iau un Paracetamol! biggrin.gif Vorbim mai incolo!!!!


--------------------
When we are forgotten, we cease to exist.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
halcyon_lll
mesaj 26 Nov 2003, 08:48 PM
Mesaj #5


Hypnotic
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.145
Inscris: 21 November 03
Forumist Nr.: 1.263



Incep sa ma plictisesc! Nu mai am rabdare! Cineva zicea sa faci in fiecare zi ceva care sa te sperie sau care sa iti creasca nivelul andrenalinei la maxim. Numai asa te desprinzi de lucrurile marunte si nesemnificative ale vietii si traiesti la maxim. Cred ca am o pre-depresie daca exista asa ceva!!!! yeahrite.gif Am nimerit din greseala la pozele de la intalnirea formistilor. Super haioase! Si cum tot priveam p-acolo am realizat ca sunteti o trupa de prieteni buni, care se inteleg de minune. Atunci ce caut pe forumul vostru? Eu nu va cunosc pe niciunul, personal vorbind! sad.gif Ma bag aici in seama singur vorbind cu niste necunoscuti... Nu mai am ... rabdare! Nu mai ... scriu! Poate maine! Poate nu!


--------------------
When we are forgotten, we cease to exist.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nana Floare
mesaj 26 Nov 2003, 09:11 PM
Mesaj #6


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



QUOTE
Cineva zicea sa faci in fiecare zi ceva care sa te sperie sau care sa iti creasca nivelul andrenalinei la maxim. Numai asa te desprinzi de lucrurile marunte si nesemnificative ale vietii si traiesti la maxim.


O alta solutie, la fel de eficace, este sa inveti sa te bucuri de bucuriile simple: o prajitura, un apus de soare, o vorba buna, o privire, muzica preferata, un banc...Daca citesti Jurnalul Dificilei sau cel al Dianei-Maria vei intelege despre ce vorbesc.

QUOTE
Cred ca am o pre-depresie daca exista asa ceva!!!!

O metoda excelenta de lupta contra depresiei este tinerea unui Jurnal...(pe bune).

QUOTE
Atunci ce caut pe forumul vostru? Eu nu va cunosc pe niciunul, personal vorbind!

Poti sa participi si tu la intalnirile forumistilor...cred ca e suficient sa fii atent la threadul cu "se pregateste urmatoarea intalnire". Cred ca membrii forumului s-au cunoscut intai online si dup'aia, unii dintre ei au devenit prieteni si-n "Viata reala" (din mesajul tau mi se pare ca tu crezi ca a fost invers)

+++ cea mai buna cale de a-ti face prieteni este sa iti dezvolti capacitatea de a-ti admite slabiciunile, de a marturisi ceea ce gandesti...cu totii purtam masti in viata profesionala, etc. Prietenii sunt cei cu care poti fi chiar tu...Deci Jurnalul e un loc bun pentru a incepe...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 26 Nov 2003, 09:27 PM
Mesaj #7





Guests






Uhh, adolescentule, nu mai gandi asa ca vine baba Afro si te bate tongue.gif Cum adica "forumul vostru"?? Stai draga linistit ca nu e al nici unuia si al tuturor...Noi ne cunoasteam de prin martie(adik io de atunci, altii mai devreme) si ne-am intalnit mai multi abia in octombrie...Deci ditamai distanta!! Asa ca stai linistit...Motzu' chiar era venit de putin timp si a fost la intalnirea noastra de atunci si s-a simtit super!! Asa ca si tu esti binevenit oricand!! Apropos , esti din Bucuresti,nu? biggrin.gif
P.S. :Ma mananca sub unghie, daca-sti mai auzit de asta!! blink.gif blink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
halcyon_lll
mesaj 26 Nov 2003, 10:17 PM
Mesaj #8


Hypnotic
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.145
Inscris: 21 November 03
Forumist Nr.: 1.263



Incep de la coada...Nu, nu sunt din Bucuresti. Stau in Cluj si-mi place! smile.gif Chiar dupa ce am scris mesajul deplorabil si demn de mila in jurnal m-am intalnit cu cineva (secret!!!) si mi-a descretit fruntea de tot. Oricum, mersi pentru incurajari si postari la mine in jurnal. Si ca sa nu fiu egoist va arat ce mi-a dat scris pe un bilet:

I will meet you
In some place
Where the light lends itself
To soft repose
I will let you undress me
But I warn you
I have thorns like any rose

You could hurt me
With your bare hands
You could hurt me
Using the sharp end of what you say
But I’m lost to you now
And there’s no amount of reason
That could save me

Nu-mi vine sa cred ca si ea asculta Jewel! Daca m-ati vedea cum topai dintr-un colt in altul ca un copil bezmetic, v-ati prapadi de ras! Asta e! Nu va faceti griji, maine revin la starea de depresie! NU!


--------------------
When we are forgotten, we cease to exist.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
halcyon_lll
mesaj 26 Nov 2003, 10:19 PM
Mesaj #9


Hypnotic
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.145
Inscris: 21 November 03
Forumist Nr.: 1.263



QUOTE (afrodita @ Nov 26 2003, 09:37 PM)
Uhh, adolescentule, nu mai gandi asa ca vine baba Afro si te bate

Ce baba Afro? Eh, ti-am vazut poza si asa babe sa tot vezi! smile.gif ohyeah.gif


--------------------
When we are forgotten, we cease to exist.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 27 Nov 2003, 10:35 AM
Mesaj #10





Guests






Hahahaaaaa, multam mult!! mwah1.gif Eh, baba, pt ca uneori asa ma simt...Impovarata...Si oricum is mai "batrana" ca tine tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
halcyon_lll
mesaj 27 Nov 2003, 05:41 PM
Mesaj #11


Hypnotic
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.145
Inscris: 21 November 03
Forumist Nr.: 1.263



Esti tu un pik mai batrana, da' nu cu mult. Eu sper ca ne putem "tutui", adica n-ar trebui sa-ti zic Tanti Afro! blink.gif
Azi am primit o veste super la Analiza: Cica sapt. viitoare dam lucrare! Yeeee! Si eu nu stiu numic, ca deh, in loc sa invat, stau pe la Han. Asa ca joia viitoare toata lumea care ma cunoaste sa-mi tina pumnii din greu, da? Si de Mos Niculas imi iau calculator, veste tot azi primita, ceea ce inseamna Yeee! tongue.gif . Si diseara ma duc la balul bobocilor ca cica vin Candy.... de fapt nu ma duc la spectacolul propriu-zis ci numai la cheful de dupa, intr-o discoteca. Asa ca azi a fost o zi plina pt mine!!!
Si inca ceva sa nu uit: Duminica, inchinati un pahar de ceva (exclus bere) pt mine! imi serbez ziua de nume!!!! Daca vreti, puteti sa veniti si pana la mine sa chefuim impreuna ca nu ma supar!!!! tongue.gif drunk.gif


--------------------
When we are forgotten, we cease to exist.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 27 Nov 2003, 05:48 PM
Mesaj #12





Guests






Sa nu te prin cu tanti Afro tongue.gif
Multa bafta!!
Si la multi ani!!
Si as veni, da' esti prea departe cry.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
halcyon_lll
mesaj 1 Dec 2003, 07:54 PM
Mesaj #13


Hypnotic
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.145
Inscris: 21 November 03
Forumist Nr.: 1.263



Azi a fost 1 Decembrie. Mare sarbatoare mare! Ca tot romanu ma trezesc dimineata, ma imbrac decent si o iau spre centru unde cica se tin uimitoare manifestatii. Dupa 30 min de mers, ajung in centrul urbei, unde deja erau stransi o gramada de gura-casca. Profitand de statura mea nu foarte masiva, ma strecor printre oameni si ma postez langa un amarat de soldat pus acolo sa "mentina linistea si ordinea publica", care inghitea nervos in gol la fiecare de 30 sec. Dupa multe cuvantari de bun venit si o lectie de istorie pe care toti o stim pe de rost, primarul si prefectul si alti oameni sus-pusi elibereaza microfonul strategic plasat undeva la inaltime pe un podium. Incepe parada! Tobele se aud tot mai aproape, cantecul militaresc se desluseste, cand o voce groasa de barbat ma zgarie pe timpan: "Ce te impingi mai nesimtitule? Lua-te-ar mama drac..." ma uit in stanga inghetat si vad ca nu eu eram nesimtitul, ci un alt gura-casca ghinionist. Cu toate astea, ma iau si ma duc langa 2 tanti mai docile, sperand ca de aici voi putea privi nestingherit parada! Da' de unde! Nici nu ma postez bine, ca si o aud pe una: "Floricå, ia-o tu pa fufa aia...cum o cheama? Aia care umbla cu barbatu lu Lucica de la doi!!" Cealalta:"Hiii, ce nemernica...si uite cum s-a imbracat!!"... Ma intorc incruntat spre cele 2 tani devenite tzatze si ma decit sa imi schimb iar locul. Ma duc langa o mama cu 2 copii minori. De acolo privesc aproape toata parada, zic aproape ca pe la sfarsit, un plod zice:"Mami,mami,mami!"."Ce-ti trebe?" se rasti ma-sa. "Mami, ai zis ca vin si elicoptere care "."Taci o data ca daca te pocnesc nu mai trezesti pana maine, tu nu stii sa stai cuminte?" Bineinteles, ma mut pentru a treia oara langa 3 soldati care aveau sarcina sa tina steagul. De acolo vad pana la sfarsit, cu mici exceptii, parada. La sfarsit, cand sa plec, unul dintre ei ma intreaba :"Ba,n-ai o tigara?".Ma uit la el si zic. "Nu, nu fumez!".Nici nu raspund bine, ca unul mai badaran vine cu intrebarea zilei: "Da' nici sora n-ai?" Urmeaza rasete peste rasete. Ce rau imi pare ca nu am o statura mai infricosatoare ca le aratam eu!!! Cu toate astea, ma duc nervos pana la un nene cu chipiu si ii zic:"Domnule, militarii aia de acolo s-au legat de sora-mea!!! smile.gif devil.gif nici nu apuc sa zic bine ca il si aud tipand:Baidoc, bala bla rapid in formatie si la unitate cu voi, fir-ar... Si plec impacat si fericit acasa! A venit decembrie!


--------------------
When we are forgotten, we cease to exist.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 2 Dec 2003, 04:59 AM
Mesaj #14





Guests






Hahaa, ce de peripetii rofl.gif Io habar nu am ce a fost in oras...Pe la 8 si un pic a venit ex-ul cu catelu' si m-a luat de la munca...Am ajuns acasa, am dormit pana la 6 , am stat putin pe net si hop-top iar la munca...Unde sunt si-acuma biggrin.gif Si asta a fost 1 dec al meu...Ah, am uitat sa zic: mi-a trimis dentistu' mesaj ca are gripa si ca ma reprogrameaza pe joi la ora 5...Oare fix la ora aia ii trece gripa? blink.gif blink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
halcyon_lll
mesaj 3 Dec 2003, 07:16 PM
Mesaj #15


Hypnotic
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.145
Inscris: 21 November 03
Forumist Nr.: 1.263



Incep sa ma plictisesc...iar! Stau in fata calculatorului si ma uit cum vin de pe net melodiile. Imi aduc albumul lui Benny Benassi - Hypnotica . Nu fac nimic si totusi timpul trece asa de repede! E deja miercuri, decembrie, frig... lipseste zapada. Urasc zapada de la oras! am mai zis si totusi ma repet. Probabil ca daca nu as asculta muzica asa de tare as adormi. Love is gonna save us! cica!!! (Asa se cheama o melodie de-a lui Benny). Drums and Bass imi intra adanc in cap... As merge in o discoteca, da' nu pot ca maine am seminarii si se face prezenta!!! mad.gif Mi-e lene si sa tastez!!! Mai bine stau si citesc mesajele noi de la Han.

@Afro: Dentist? Cand aud cuvantul asta ma apuca tremuriciu'. Cred ca am fobia aia valabila la multa lume: mi-e frica de dentist! 6.gif Ti-e nu? unsure.gif


--------------------
When we are forgotten, we cease to exist.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
halcyon_lll
mesaj 6 Dec 2003, 07:33 PM
Mesaj #16


Hypnotic
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.145
Inscris: 21 November 03
Forumist Nr.: 1.263



Azi nu a mers netu timp de vreo 12 ore... Am crezut ca o iau razna!!! biggrin.gif Si bineinteles am si intrat pe la Han sa imi mai bag si eu coada pe unde nu trebuie devil.gif . Mi-e somn! Aseara am fost la un chef si m-am culcat tarziu. Totul a inceput pe la 10 cand am ajuns in camera cu pricina. Ajunsesem prea devreme... numai niste studenti, fiecare cu cate un pahar de unica folosinta plin (variaza de la caz la caz) cu vin, asteptau flamanzi sa vina "femeile". Ma strecor printre ei, imi salut cunoscutii, si ma trezesc si eu cu un pahar in mana asteptand pe hol minunea. Si dupa 30 min minunea apare. Una cate una, care de care mai machiata, mai prost imbracata, adica intr-un cuvant, mai depravata. Si muzica incepe sa bubuie. Ma asez strategic la calculator si caut pe playlist ce melodii imi plac. Cheful incepuse! Bautura curgea, fetele isi agitau echipamentul pe ritmuri de drum&bass (adica Benny Benassi, Andrea Brown, etc) si baietii se gandeau cum sa prinda doi iepuri deodata (o fata + o cantitate nedeterminata de alcool). Si cand totul decurgea atat de bine imi apare in fata o fata (asa cred) toata in negru, cu 3 kile de rimel negru la ochi care ma intreaba: "Auzi, da' Marylin Manson nu pui?" blink.gif Nici nu ma mai obosesc sa ii raspund si ma duc afara. Acolo ma intalnesc cu o colega de-a mea de grupa. Saluturi, pupaturi intrebari de genu "Ce mai faci?", zambate sirete, priviri indiscrete si atat. Vine X (X fiind un amic de-al meu) si-mi zice :"Ia-o mah ca-i bunicica, ce draq?"."Pai mi-e colega!!!"."Ai ASA colege?"."Mda..." Oricum nu are rost sa continui discutia noastra cert e ca pe la sfarsit colega mea era cu X, iar eu ramasesem cu buza umflata. Da' n-as fi umblat cu o fata de genu ala oricum! (Asta e fraza de consolare! rofl.gif ) Sa speram ca petrecera viitoare va fi mai productiva!!!


--------------------
When we are forgotten, we cease to exist.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
halcyon_lll
mesaj 16 Dec 2003, 03:51 PM
Mesaj #17


Hypnotic
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.145
Inscris: 21 November 03
Forumist Nr.: 1.263



Ultima saptamana din anul asta cand mai intru pe la Han! Plec acasa, unde ma rup de toate chestiile ce tin de Cluj, mai putin scoala ca ma pun pe invatat. biggrin.gif Pana acum, saptamana asta a iesit destul de bine... mai putine ore de deprimare, mai multe ore de distractie si buna dispozitie. Ninge... nuuuu! Presimteam eu ceva...
Da' nu conteaza... Anu asta il inchei happy! Mosu a venit deja demult la mine si in noaptea de Craciun voi sti cine a fost cadoul meu cel mai bun (**** te iubi mult!!!!). Si in plus mi-am luat si calculator! Devin deja prea personal... Si daca persoana de la 3 citeste mesajul vreau sa ii zic ca la faza cu jumatatea eu inca nu sunt lamurit da' nu incetez sa sper!!!


--------------------
When we are forgotten, we cease to exist.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 21 Dec 2003, 05:15 AM
Mesaj #18





Guests






Vai ce misterios ai inceput sa devii!! Si nici nu ne lamuresti si pe noi, rusinicaaa tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
halcyon_lll
mesaj 4 Jan 2004, 06:32 PM
Mesaj #19


Hypnotic
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.145
Inscris: 21 November 03
Forumist Nr.: 1.263



Da cam ce lamuriri ai vrea? smile.gif Oricum daca devii foarte foarte insistenta o sa-ti spun despre ce e vorba, ok? Asta ca sa nu-mi zici mie rusinica... sad.gif As scrie mai multe da' abia am ajuns in camera nici n-am despachetat si deja m-am pus in fata calculatorului si Hop pe Hanu Ancutei sa vad ce s-a mai intamplat in lipsa mea... Virusul Hanului mi-a intrat in sange!
De fapt asta se vede si din Avatar nu? spoton.gif


--------------------
When we are forgotten, we cease to exist.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
halcyon_lll
mesaj 13 Jan 2004, 12:21 PM
Mesaj #20


Hypnotic
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.145
Inscris: 21 November 03
Forumist Nr.: 1.263



Nu ii venea sa creada ca face acest lucru. Astepta incremenita in camera, gandindu-se la tot ce se intamplase pana acum... Isi aduse aminte de prietena ei cea mai buna care o sfatuise sa o faca cat mai repede, cat e tanara. Nu isi inchipuia cum a putut sa se lase convinsa... pana la urma urmei el era un necunoscut si...
Zgomotul facut de usa ii intrerupse sirul gandurilor. In prag aparu el, si inima ei incepu sa bata cu putere. Acum era prea tarziu sa dea inapoi. Nu reusea sa scoata o vorba... Il vazu la fata si zambetul lui siret o nelinistea mai tare. Ii zise sa se intinda si ea executa fara sa se impotriveasca. In timp ce el se pregatea, mintea ei lucra febril, gandindu-se daca e o greseala ce face, daca va fi o experienta care o va marca profund.
El se intoarse si ii zise:
- Esti pregatita?
Nu reusi sa zica nimic doar dadu din cap.
- Totul va fi bine. Sa nu-ti faci griji, voi fi cat se poate de delicat cu tine.
Aceste vorbe nu reusisera decat sa ii creasca teama. Privi spre geam , dar nu vazu nimic... Nici nu mai avea putere sa realizeze ce se intampla. Corpul lui masiv se apropie de al ei. Se apleca peste ea si ochii ei intalnira instrumentul lui. Vroia sa moara dar, culmea ironiei, va trai si isi va aminti multi ani aceasta experienta. Il simti inauntrul ei, cum o zgandarea, o profana, ii spulbera inocenta. Vroia sa tipe dar nu reusea si tot ce se auzea erau bataile inimii ei. Trupul lui o invaluia... inchise ochii si incerca sa se desprinda de realitate.
O durea. O durea amarnic si incepu sa curga sange si el nu se mai oprea. Unghiile i se adanceau in tapiteria fotoliului incomod. Simtea ca tot trupul ei e strapuns de mii de ace fierbinti care o impungeau fara nici o mila. Pe obraz i se scurse o lacrima fierbinte. O lacrima de durere, de tristete, de deznadejde. Si el nu se mai oprea. Tot mai adanc, mai adanc simtindu-i rasuflarea cum o otraveste. Privea tavanul si vedea dincolo de tavan. Vedea cerul, ingeri plangand, si durerea nu inceta. Sangele de un rosu aprins nu il atentiona. Era obisnuit cu asa ceva, era obisnuit cu... si un tipat fulgerator umplu camera. Inima i se rupse de durere. Ramase cu ochii atintiti de candelabru. Lacrimile au secat. el se retrase si iesi din camera.
- Esti gata! Poti pleca.
Putea sa plece... in sfarsit, chinul trecuse, dar trupul ei inca mai pulsa de durere. Se duse la baie si se curata... dar se simtea murdara. Un gol imens se afla inauntrul ei. Iesi repede pe usa si privi inca o data spre usa care ii adusese atata durere. Se uita cu dezgust la afisul de o schioapa: M. Nedelcu - Medic stomatolog.
Cat de mult o dezamagise prima vizita la dentist!


--------------------
When we are forgotten, we cease to exist.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
punctt
mesaj 27 Apr 2004, 06:53 AM
Mesaj #21


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.499
Inscris: 18 April 04
Din: Romania, Tulcea. (Dar, oare cine sunt si unde ma aflu?)
Forumist Nr.: 3.133



Buna, sper ca nu deranjez.
Este o reclama cu un medic stomatolog....
copilul care alearga cu bratele deschise care medic.
Chipul ii radiaza de bucurie... in reclama...smile.gif


--------------------
"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci." (La Bruyere)
Voi gasi pestisorul de aur ... Pietre mari, pietricele si nisip ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
halcyon_lll
mesaj 8 May 2004, 07:52 AM
Mesaj #22


Hypnotic
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.145
Inscris: 21 November 03
Forumist Nr.: 1.263



Bucurati-va! Farmaciile au iar Halcyon, si se elibereaza fara reteta.

Citesc jurnalele altora, si ma minunez. Fiecare e asa interesant si are atatea de spus. Si imi vine sa ma bag peste gandurile omului. Si de multe ori o fac. Unii ma inteleg, altii nu. Dar m-am hotarat sa revin la vechiul meu jurnal, pe care vreau sa-l ridic la standardele celorlalte. Aici macar nu sunt un intrus.

E sambata, 8:50 am. M-am trezit devreme, prea devreme, dar nu mai aveam somn. Ar trebui sa ma apuc de invatat, hmm ar trebui dar niciodata nu ajung sa stau in fata cursurilor. Uneori, school sucks! Asa ca iata-ma iar in fata calculatorului, citind ce mai e pe han, analizand in tacere.

Ascult melodii de somn si totusi ele ma trezesc ... Moby, Glenn Miller, Cirque du Soleil, Enya, Mihaela Runceanu ... hmm, eu plin de viata si de umor ascult melodii lente...Somethin's wrong! laugh.gif

Cam atat pe ziua de azi!


--------------------
When we are forgotten, we cease to exist.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
halcyon_lll
mesaj 8 May 2004, 08:08 AM
Mesaj #23


Hypnotic
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.145
Inscris: 21 November 03
Forumist Nr.: 1.263



~Discutie telefonica~

El: -Alo, familia Costea.
Ea: -Da. Doamna Costea la telefon...Cine e?
El: -Doamna, de la Salvare va deranjam. Sotul dumneavoastra a suferit un accident ...
Ea: -Aoleu ...
*pauza*
El: -Doamna, alo, doamna mai sunteti?
Ea: -Da, vai Doamne, ce ... ce s-a intamplat? Sotul meu trebuia sa vina de la servici...
El: -A avut un accident de masina, s-a rasturnat...
Ea: -Nu se poate...E grav? Vin in 10 minute...
El: -Doamna, cum sa va spun, sotul dumneavoastra a decedat. Airbag-ul i-a rupt gatul. Va rugam sa veniti pentru identificare...
Ea: -Doamne, dumnezeule, nu se poate. Nu se poate. Sunteti sigur? Adica, chiar de 20 min m-a sunat si zicea ca vine acasa ... *plans*
El: -Condoleantele mele doamna, dar asa s-a intamplat. Va rog sa nu veniti singura. Luati o ruda cu dumneavoastra...Ah si inca ceva ... aduceti o lesa pentru caine...Ca prin minune, el a scapat...
Ea: -Ce caine? Ce caine?
El: -Pai domnul avea in masina un caine, doamna linsititi-va .... si animalul a scapat.
Ea: -Dar nu avem nici un caine, sotul meu venea de la servici, ce caine domnule?
El: -Doamna, noi am gasit un caine in fiarele contorsionate. Atat stim! Si la gat are un medalion pe care scrie "4 mai 1977 am atiu" .
Ea: -Vai ... nu se poate!
El: -Doamna, e al dumneavoastra cainele...sa veniti ..
Ea: -E data de nastere a sotului...Ce se intampla? Noi nu avem caine...

*********


--------------------
When we are forgotten, we cease to exist.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HabarNam
mesaj 8 May 2004, 10:14 AM
Mesaj #24


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 42
Inscris: 4 May 04
Din: Aici.
Forumist Nr.: 3.366



Şi morala care e ?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
halcyon_lll
mesaj 8 May 2004, 11:09 AM
Mesaj #25


Hypnotic
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.145
Inscris: 21 November 03
Forumist Nr.: 1.263



Trebuie sa fie o morala? huh.gif Nu cred. Nu trebuie sa ma explic.


--------------------
When we are forgotten, we cease to exist.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fargakos
mesaj 8 May 2004, 02:02 PM
Mesaj #26


Autorul celui mai interesant Editorial din 2004
*****

Grup: Membri
Mesaje: 740
Inscris: 19 February 04
Din: in centrul salii
Forumist Nr.: 2.276



Si pe mine m-ai bagat in ceata...ma gandesc si n-am gasit numai o posibilitate blink.gif
Edit.. ba nu, is mai multe...

Acest topic a fost editat de Farga^: 8 May 2004, 02:04 PM


--------------------
"Daruind vei dobandi!"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nico
mesaj 8 May 2004, 06:52 PM
Mesaj #27


Fairy
*****

Grup: Membri
Mesaje: 733
Inscris: 17 March 04
Forumist Nr.: 2.633



Aha, deci aici mi-erai? Am cautat jurnalul asta dar nu l-am vazut pana acum.
Nu-ti fa griji, nu voi fi o intrusa. Eu sunt doar intrusa din jurnalul lui Farga^ laugh.gif
Promit sa fiu cumite sorry.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
halcyon_lll
mesaj 8 May 2004, 06:59 PM
Mesaj #28


Hypnotic
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.145
Inscris: 21 November 03
Forumist Nr.: 1.263



Bine...sa stii ca esti supravegheata in permanenta. ai grija ce faci rofl.gif


--------------------
When we are forgotten, we cease to exist.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nico
mesaj 8 May 2004, 07:09 PM
Mesaj #29


Fairy
*****

Grup: Membri
Mesaje: 733
Inscris: 17 March 04
Forumist Nr.: 2.633



Mai, nu ma provoca. Ai vazut ce a patit saracu Farga in jurnal si era nevinovat rofl.gif
Gata, nu mai zic nimic ph34r.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
halcyon_lll
mesaj 8 May 2004, 07:13 PM
Mesaj #30


Hypnotic
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.145
Inscris: 21 November 03
Forumist Nr.: 1.263



user posted image


--------------------
When we are forgotten, we cease to exist.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
halcyon_lll
mesaj 8 May 2004, 08:02 PM
Mesaj #31


Hypnotic
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.145
Inscris: 21 November 03
Forumist Nr.: 1.263



~MESAJUL~

-Ce facem e atat de imoral...si gresit!
-Sst..sa nu ne auda cineva ...
-Mda...stii ca exista legi si poti intra in inchisoare daca intri noaptea in cimitire?
-De asta e asa de incitant. Hai..sari si tu!
-Off mai Paul...la cate ma supui...si mi-e frica!!
-Hai Mirela, lasa andrenalina sa-ti curga prin sange ... Sa vezi ce misto o sa fie!
-Misto? Ce e asa de misto? Sa calci pe ramasitele unor oameni?
-Uite, ce interesant, aceasta femeie a murit in 1976, 7 martie. Uite ce i-a scris familia "Nu vom uita aceasta zi. Azi un inger a fost chemat inapoi in rai"...frumos!
-Paul...esti un ciudat. Stinge bricheta si hai sa plecam. Te rog!
-Stai un pic. Daca tot am intrat aici sa mai citim...Uite Grigorescu Petru, asa, o mie noua sute ... "Vei ramane mereu in amintirea noastra" ...
-Pai asa scrie la toata lumea. Uite Valean Andreea 1999-2003 "Nu credeam ca va veni ziua in care vei muri. Te vom iubi toata viata." Ce trist...mama si tata! Paul hai sa plecam...mi-e frica si acuma m-am deprimat.
-Inca o piatra. Uite aia de acolo...mai singuratica. Scrie ... scrie ... ce dumnezeu?!? ...
-Ce e? Ce scrie?
-Scrie Vranceanu Paul ..
-Ce? Tu ma prostesti ... ala e numele tau...
-Tu fata! stiu! uita .. Vranceanu Paul 8 noiembrie 1982- 15 mai 2004... E data mea de nastere...
-Si maine e 15...Vai...
-Adica azi...Ce drac ....

******

Acest topic a fost editat de halcyon_lll: 8 May 2004, 08:04 PM


--------------------
When we are forgotten, we cease to exist.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
halcyon_lll
mesaj 9 May 2004, 10:08 PM
Mesaj #32


Hypnotic
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.145
Inscris: 21 November 03
Forumist Nr.: 1.263



I'm so tired of being here. Suppressed by all my childhood fears. These wounds won't seem to heal, this pain is just too real, there's just too much that time cannot erase. Evanescence



--------------------
When we are forgotten, we cease to exist.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
halcyon_lll
mesaj 10 May 2004, 10:11 PM
Mesaj #33


Hypnotic
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.145
Inscris: 21 November 03
Forumist Nr.: 1.263



O zi buna. Chiar a fost o zi buna. A inceput bine, s-a continuat bine si se va incheia cu bine. Probabil maine va fi mai rau! Ascult obsesiv Cirque du soleil si ma linistesc, ma scufund, si imi aduc aminte de visul de noaptea trecuta. Am visat ca eram intr-un ocean sau o mare si stateam acolo in apa. Era asa de bine. Si culmea, nu respiram, nu aveam nevoie de aer. Stateam printre alge marine si priveam pestii. Ciudat!



--------------------
When we are forgotten, we cease to exist.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nana Floare
mesaj 10 May 2004, 10:26 PM
Mesaj #34


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



QUOTE
Love is a bird she needs to fly. Let all the hurt inside of you die.♥


De-ar fi asa simplu... sad.gif Nu vrea sa moara.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
halcyon_lll
mesaj 10 May 2004, 10:35 PM
Mesaj #35


Hypnotic
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.145
Inscris: 21 November 03
Forumist Nr.: 1.263



Asta pentru ca nu vrei tu. Inneac-o!


--------------------
When we are forgotten, we cease to exist.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 20 April 2024 - 05:45 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman