HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Pepsi Vs. Coca Cola, Lupta racoritoarelor
Ce suc preferi?
Nu puteti vizualiza rezultatele sondajului inainte de a vota. Va invitam sa va logati si sa votati pentru vizualizarea rezultatelor.
Nr. Voturi: 95
Musafirii nu pot vota. Va invitam sa va logati / inregistrati. 
Anthrax
mesaj 23 Mar 2004, 03:16 AM
Mesaj #36


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 219
Inscris: 7 February 04
Forumist Nr.: 2.131



Trebuie neaparat sa va povestesc o reclama Pepsi VS. Coca-Cola.

Un individ se opreste la un magazin de pe o autostrada pustie din SUA. Afara cald, omu' prafuit si insetat, se duce la tonmatul de Pepsi ce se afla in afara magazinului si baga o fisa, doua, a treia insa nu intra si i se blocheaza in tonomat. Nervos da cu pumnu' in tonomat si intra in magazin.Apoi iese cu o cutie de Coca-Cola, o desface,arunca cutia si pastreaza cheia, dupa care o introduce in tonomat si ii cade o cutie de Pepsi smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Scarlett
mesaj 25 Mar 2004, 10:19 AM
Mesaj #37


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.009
Inscris: 16 November 03
Forumist Nr.: 1.217



Pepsi ...Inainte nu faceam diferenta intre cele doua dar in ultima vreme cei de la Coca-Cola au umblat putin la proportia ingredientelor si parca nu mai are nici un gust de bautura racoritoare . Nici Pepsi nu mai e cea fost ..






--------------------
si MIINE e o zi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anthrax
mesaj 26 Mar 2004, 02:59 PM
Mesaj #38


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 219
Inscris: 7 February 04
Forumist Nr.: 2.131



Alta reclama Pasi VS Coca-Cola, pe care am azut-o la marca inregistrata:

Intru-un bar doi indivizi.Unul lucra la Pepsi, celalalt la Coca-Cola, si ambii consumau sucul "lor" ,erau imbracati cu haine ce purtau sigla Pepsi, respectiv Coca-Cola.Intra in vorba unul cu celalt, se imprietenesc, si incep fiecare sa faca schimb de lucruri intre ei, incep cu pozele de familie apoi lucratorul de la Coca-Cola ii da sa bea din sucul sau.Acesta bea, ii multumeste, ii da sucul inapoi, dupa care face si el acelasi lucru, adica ii da sa bea Pepsi.Bea si acesta, dar nu ii mai da sucul inapoi, asa cum se astepta soferul de la Pepsi.
Reclama se sfarseste printr-un cadru in care se vede barul de sus si soferul de la Coca-Cola cum iese prin geam. spoton.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 26 Mar 2004, 02:59 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Clopotel
mesaj 26 Mar 2004, 06:14 PM
Mesaj #39


Umil servitor la Han
******

Grup: Moderator
Mesaje: 4.051
Inscris: 2 December 03
Forumist Nr.: 1.345



He he he ... am vazut si eu o raclama la Cola:
Un pusti in fata unui automat Cola. Nu ajunge sa-si ia cutia de Cola din automat. Se duce si cumpara doua cutii de Pepsi. Pune cele doua cutii de Pepsi jos, pune cate un picior pe fiecare, isi ia cutia de Cola fericit si pleaca, evident lasand cele doua cutii de Pepsii jos pe asfalt ...


--------------------
Gandurile Mele nu sunt ca gandurile voastre si caile Mele ca ale voastre, zice Domnul.
Si cat de departe sunt cerurile de la pamant, asa de departe sunt judecatile Mele de judecatile voastre si cugetele Mele de cugetele voastre.

(Isaia 55:8.9)


Ortodoxia - Calea intru Hristos - pe pagina 1 indexarea tematica a subiectelor pt. o usoara urmarire...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 26 Mar 2004, 07:41 PM
Mesaj #40


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



Clopotel, reclama era pe dos.
Si da, Pepsi este extrem de agresiv in reclame, incercand sa dea senzatia ca concurenta nu se ridica nici macar pana la genunchi.


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aramis
mesaj 26 Mar 2004, 08:24 PM
Mesaj #41


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.948
Inscris: 23 January 04
Din: Luna
Forumist Nr.: 1.955



Am votat Pepsi, pentru ca asta se consuma mai des la mine in casa... (mai des = se cumpara cam un bax de sarbatori, adica de vreo 2-3 ori pe an tongue.gif) De obicei cand ies in oras iau un Kinley pt ca e acrisor si-mi place la nebunie spoton.gif


--------------------
humanity is overrated
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rebel
mesaj 26 Mar 2004, 08:29 PM
Mesaj #42


Don Juan Cronicar
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.524
Inscris: 14 February 04
Din: Aproape în aproape
Forumist Nr.: 2.225



erm, fie-mi iertată întrebarea, ce caută o astfel de discutie aici?


--------------------
Dragostea, precum un râu, îşi va găsi un nou curs de fiecare dată când va întâlni în cale un obstacol.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mogaldeatza
mesaj 6 Apr 2004, 07:19 AM
Mesaj #43


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.155
Inscris: 20 June 03
Forumist Nr.: 392




Inainte-mi placea Cola, acum mi se pare fada.In plus, dupa
ce beau mi se face o sete cumplita.
Prefer Pepsi, mai ales daca vreau sa fac o noapte alba.Daca dupa
ce beau cafea( si o fac tare!), pot dormi, dupa Pepsi, adio somn!


--------------------
Nu-ti fie teama ca inaintezi prea incet. Teme-te daca te opresti!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lizard
mesaj 6 Apr 2004, 02:56 PM
Mesaj #44


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 51
Inscris: 29 January 04
Forumist Nr.: 2.032



Eu nu simt nici o diferenta intre cola si pepsi , iar fanta si sprite mi se par groaznice.



Pot sa beau 5 tone de cola ca tot dorm bustean.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 6 Apr 2004, 08:58 PM
Mesaj #45


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



...si cu o burta cat doi busteni! tongue.gif


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 6 Apr 2004, 09:14 PM
Mesaj #46


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



Prefer Pepsi. Beau in general Pepsi Max, care mi se pare mult mai bun decat Pepsi Light. Uneori ma satur de atata "light" si o dau pe zahar.

Nu pot sa renunt la cola in general. Am avut o tentativa esuata acum vreo cateva saptamani. Imi place cam tot ce contine cola.



--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jubi
mesaj 29 Apr 2004, 04:27 PM
Mesaj #47


Vornic
****

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 453
Inscris: 27 December 03
Din: Constanta
Forumist Nr.: 1.628



CUM COCA-COLA ŞI PEPSI-COLA NE AJUTĂ
Extras dintr-un articol al lui “Anonymous” de marţi 17 ianuarie 11:38:44

Ce este mai bun decât să fie însoţit prânzul nostru sau pizza de la cină de o Coca-Cola rece … Răcoritoare, digestivă şi mai ales … “fără să moarte”. Nu cumva însă, în spatele acestora se ascunde ceva ? Există ceva ce nu ştim ? Ce este, în fine, această negru spumant lichid pe care-l numim Coca-Cola ? Citiţi …

- În multe state ale Statelor Unite ale Americii poliţiştii cară două galoane de Coca-Cola într-un camion ca să cureţe sângele de pe drumuri în urma accidentelor.
- Dacă puneţi o friptură (o bucată de carne) într-un bol cu Coca-Cola va dispărea după două zile.
- Ca să c*răţaţi o toaletă turnaţi în scoica WC-ului o Coca-Cola şi lăsaţi “cunoscutul gust” să stea pentru o oră după care trageţi apa. Se va fi c*răţat în mod impecabil şi va străluci de c*răţenie. Acidul citric al Coca-Colei face să dispară toatele petele colorante de pe suprafeţele sticloase şi de pe porţelanuri.
- Ca să scoateţi rugina de pe apărătoarele cromate ale autovehiculelor frecaţi cu o bucată de folie de aluminiu mototolită şi înmuiată în Coca-Cola.
- Ca să c*răţaţi contactele (polii) unei baterii auto de coroziuni vărsaţi peste acestea o Coca-Cola.
- Ca să slăbiţi un şurub ruginit (cu piuliţă) puneţi deasupra lui o cârpă înmuiată cu Coca-Cola pentru câteva minute. Petele de rugina, în general, se înlătură dintr-o singură mişcare daca puneţi peste acestea o cârpă înmuiată cu Coca-Cola.
- Ca să gătiţi o friptură suculentă de porc vărsaţi o Coca-Cola în tavă, înveliţi carnea într-o folie de aluminiu şi aşezaţi-o în tavă şi apoi puneţi-o la cuptor ca să se frigă. 30 de minute înainte de a fi gata scoateţi folia de aluminiu şi lăsaţi zeama să se amestece cu Coca-Cola. Sosul care se va crea va fi foarte gustos.
- Ca să scoateţi petele de grăsime de pe haine adăugaţi o Coca-Cola în maşina de spălat împreună cu detergentul şi demaraţi programul normal de spălare. Coca-Cola ajută la eliminarea petelor. Sau la spălatul cu mâna, vărsaţi Coca-Cola peste pată împreună cu detergentul şi apoi frecaţi în mod ciclic.
- De asemenea, Coca-Cola ajută la eliminarea petelor şi neclarităţilor de pe parbriz.
- Coca-Cola are acid fosforic cu pH 2,8 (3,4 după alţii !) Poate să dizolve un cui în timp de patru zile. (PH-ul are valori cuprinse între 1 pentru acizi şi 14 pentru baze. Un pH de 7 se consideră neutru.)
- Ca să se transporte principala soluţie concentrată a Coca-Colei ar trebuie ca şi camionul-transportor (cisterna) să utilizeze semnul “Hazardous Material”, care înseamnă “Produs de mare pericol”.
- Firmele care dispun de Coca-Cola o folosesc ca să cureţe motoarele camioanelor lor de mai bine de douăzeci de ani !

Acest produs îl bem !
Normal că-l folosim şi pentru a c*răţa petele noastre.
Şi pe deasupra plătim pentru asta ! Corect ?

Informativ :
- Valoarea medie a răcoritoarelor gazoase este de 3,4. Această cantitate de acid este suficient de puternică ca să dizolve dinţi şi oase ! Corpul nostru încetează să mai “construiască” oasele aproximativ la vârsta de 30 de ani. După această vârstă oasele încep să se dizolve în fiecare an prin intermediul urinei noastre, depinzând însă întotdeauna de aciditatea mâncării pe care o ingerăm. Calciul diluat ajunge în artere, în vasele sanguine, în piele, în ţesuturi şi în diverse organe (în rinichi rezultatul este formarea pietrelor renale).
- Răcoritoarele nu au deloc elemente naturale (în comparaţie cu vitaminele şi apa naturală). Conţin mult zahăr, au o mare aciditate şi coloranţi. Mulţi oameni preferă să bea băuturi gazoase după fiecare masă. Vă imaginaţi care este consecinţa ?
- Consecinţa ?!
- Corpul nostru are o valoare indicativă de 37 grade Celsius pentru funcţionarea digestiei enzimelor. Temperatura răcoritoarelor gazoase este cu mult mai scăzută de 37, de mult ori apropiată de zero grade. Această diferenţă de temperatură are ca rezultat influenţarea procesului de prelucrare a enzimelor şi generarea stresului în sistemul nostru digestiv şi determinându-l ca acesta să digere mai puţină mâncare. În realitate mâncarea fermentează. Mâncarea fermentată generează mirosuri urâte, gaze, putreziciune şi toxine, care sunt absorbite de către intestine şi astfel intră în sânge de unde se distribuie în întregul organism. Această răspândire a toxinelor ajută la generarea diferitelor boli.

Câteva exemple :
- Acum câteva luni a luat loc un concurs la Universitatea din Delhi : “Cine va bea mai multă Coca-Cola ?” Câştigătorul a băut 8 sticle şi a murit pe loc din cauza supra-dozei de “bioxid colorant” (cernelat) în sânge şi a lipsei oxigenării. De atunci, decanul a interzis categoric răcoritoarele gazoase la bufetul universităţii.
- Cineva a pus un dinte spart într-o sticlă cu Pepsi-Cola în care în timp de zece zile s-a dizolvat ! Dinţii şi oasele sunt singurele părţi umane care rămân intacte destul de mult timp după moartea noastră.

Vă imaginaţi ce poate face această răcoritoare sensibilelor noastre intestine şi interiorul stomacului nostru în ce hal poate ajunge ?


Mai doriţi încă să beţi o Coca-Cola sau un Pepsi-Cola ?





--------------------
"Treat the other man's faith gently; it is all he has to believe with. His mind was created for his own thoughts, not yours or mine." Henry S. Haskins
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mara
mesaj 29 Apr 2004, 04:40 PM
Mesaj #48


Domnitor
******

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 2.145
Inscris: 30 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.040



_Jubilee_, vroiam sa spun si eu ca-mi place Pepsi, dar cum sa mai indraznesc dupa asa pledoarie?! cry.gif tongue.gif


--------------------
Freedom is just another word for nothing left to lose.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
babyblue
mesaj 29 Apr 2004, 04:44 PM
Mesaj #49


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 5
Inscris: 29 April 04
Din: somewhere in the sky
Forumist Nr.: 3.294



si eu cred ca pepsi e mai bun si ca gustul lor difera!!!!


--------------------
what doesn't kill me makes me stronger
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FaiLuRe
mesaj 29 Apr 2004, 05:02 PM
Mesaj #50


NuRSeRy Team Member
*****

Grup: Membri
Mesaje: 573
Inscris: 2 February 04
Din: oscilez intre Zalau si Cluj-Napoca
Forumist Nr.: 2.062



QUOTE
Acum câteva luni a luat loc un concurs la Universitatea din Delhi : “Cine va bea mai multă Coca-Cola ?” Câştigătorul a băut 8 sticle şi a murit pe loc din cauza supra-dozei de “bioxid colorant” (cernelat) în sânge şi a lipsei oxigenării


Cum adica a murit dupa 8 sticle?Ce fel de sticle? Presupunand ca ar fi cele de 250 ml, pai rezulta o cantitate de 2 L (atentie , doi litri) de coca cola.Pai inseamna ca unii dintre noi ar fi trebuit sa moara demult.Nu contest efectul nociv al produselor cola, insa nici chiar asa.


--------------------
- The NuRSeRy Team -
... where ideas are born.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
^Anne^
mesaj 30 Apr 2004, 02:06 PM
Mesaj #51


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 139
Inscris: 4 March 04
Forumist Nr.: 2.453



In general beau mai mult Pepsi decat Coca Cola. Dar cred ca de acum nici una nici alta....smile.gif....nici chiar asa pt nu cred ca o sa reisesc. cred ca am devenit dependenta....


--------------------
Remember that as a teenager you are in the last stage of your life when you will be happy to hear that the phone is for you.--Fran Lebowitz
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LigiaB
mesaj 30 Apr 2004, 07:55 PM
Mesaj #52


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.037
Inscris: 3 January 04
Forumist Nr.: 1.685



Nu beau pepsi si coca-cola de ani de zile. Ptr mine sint calorii goale. Un can de pepsi are 11 lingurite de zahar cica... rolleyes.gif


--------------------
Prayer is the bridge between panic and peace.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mokkodo
mesaj 1 May 2004, 02:53 PM
Mesaj #53


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 26
Inscris: 1 May 04
Forumist Nr.: 3.319



mwah1.gif hehe ..eu personal beau coca cola si pepsi ...depinde de ce imi vine prima data in gand la magazin ..acum nu ma intrebati daca izvoru minunilor sau apa plata evian, ca nu o sa va raspund biggrin.gif
chestia cu "ucigatoarele bauturi" o shtiam, am primit-o pe mail de mult timp, si am ignorat-o ! pt ca daca ma opresc din baut cola, k ...dar din respirat aerul poluat si INFECTAT cum sa ma opresc ? nici fast foodul nu e bun, serios , nici tigarile , nici uitatul prea mult la televizor .. nici cititul la lumina becului, le fac pe unele dintre ele .la cola poate am sa renunt intr-adevar din cauza caloriilor, si oricum nu prea tine de sete laugh.gif
insa asemenea exagerari se pot face din orice. de ce trebuia personajul sa bea 8 sticle ? as propune sa incerce cineva sa bea 8 sticle de apa una dupa alta, sa vedem daca se simte bine apoi .. eu ma gandesc ca poate a murit de lacomie ,n-a mai respirat . 6.gif

rog pe cineva sa imi spuna ce trebuie sa beau ..apa plata,da? si cu mancarea..in afara de salata de varza?

inca o data, nu ma sperie aberatziile astea, si cercetarile lor shtiintifice cu dintzi si wc- uri curatate cu cola, stiu doar ca daca nu faci abuz de aceste bauturi, nu prea are ce sa fie atat de grav, decat poate te simti putin "umflat" la stomac si faci BURP mai cu fortza dupa masa .

oricum, cand o sa renunt la alte vicii mai grave, imi va fi mai usor sa renunt si la cola. cert e ca nu ajuta la nimic consumul acestor bauturi ,fie coke sau pepsi , dar cat timp mai exista mc doland`s .. vive la USA thumb_yello.gif huh.gif

va doresc un 1 mai (pepsi) blue !!! mwah1.gif


--------------------
Cititi Cioran si credeti in Dumnezeu..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LigiaB
mesaj 1 May 2004, 05:25 PM
Mesaj #54


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.037
Inscris: 3 January 04
Forumist Nr.: 1.685



Mokkodo "welcome" la Han! smile.gif


Intr-adevar, bauturile astea sint "ucigatoare", bine spui. rolleyes.gif Eu am avut un unchi, care nu mai bea apa deloc, numai pepsi, pepsi, pepsi... eu ma sufocam cind il vedeam laugh.gif Cind il indemnam sa bea apa, ca pur si simplu ii duceam un pahar de apa cu ghiata, stiti ce imi spunea: "Apa? apa e de spalat pe picioare!! ". mad.gif Timp de 7 ani nu a baut apa deloc (stiu, e aproape imposibil de crezut dar prea adevarat). Dupa 7 ani s-a imbolnavit...nu stiau ce are, dupa o analiza de singe, au constatat ca are leucemie. Doctorul i-a spus ca din cauza ca nu a baut apa de atitia ani, plus ca rinichii aproape i-au cedat. A inceput o lupta groznica ptr salvarea vietii lui...in 5 ani s-a curatat...om de 57 de ani... Pacat!
Am vazut multi oameni incapatinati, dar niciunul ca el... blink.gif

Normal...ca ex. de mai sus, nu se aplica nimanui de-aici, ca noi diluam pepsi cu apa plata si apa de izvor. rolleyes.gif


--------------------
Prayer is the bridge between panic and peace.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
YoyoMan
mesaj 3 May 2004, 12:26 AM
Mesaj #55


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.930
Inscris: 3 November 03
Forumist Nr.: 1.126



Serios Ligia? yikes.gif yikes.gif Extraordinaaaaaar! Nu am crezut ca exista sau ca poate exista asa ceva..... Cum mai sa nu bei numai Pepsi? Foaiiii - sunt absolut uluit!

@Mokkodo
QUOTE
va doresc un 1 mai (pepsi) blue !!! 


pai Mokkodo - ala e 1 mai trist tu! Sau nu am inteles eu bine?! laugh.gif


--------------------
"Marile fericiri ie mute...."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
halcyon_lll
mesaj 3 May 2004, 01:00 PM
Mesaj #56


Hypnotic
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.145
Inscris: 21 November 03
Forumist Nr.: 1.263



Eu nu inteleg o chestie. daca e asa daunatoare cola, de ce mai exista pe piata si de ce inca se mai fabrica? nu ar trebui luate niste masuri? huh.gif ... sau toate chestiile de mai sus in legatura cu cat de daunatoare e cola sunt un pic exagerate?


--------------------
When we are forgotten, we cease to exist.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nico
mesaj 3 May 2004, 01:22 PM
Mesaj #57


Fairy
*****

Grup: Membri
Mesaje: 733
Inscris: 17 March 04
Forumist Nr.: 2.633



Halcyon, eu cred ca excesul de cola si lipsa apei a determinat imbolnavirea (probabil) si nu atat faptul ca ar fi aceste bauturi extrem de daunatoare. Apa e esentiala pt organism si nu poate fi inlocuita cu altceva.
Eu evit bauturile gen cola si fie imi iau o apa minerala fie un fresh. Insa e mult mai scump, dar mai sanatos.
Parerea mea, daca vreti sa duceti o viata cat mai sanatoasa, cumpatarea e calea. Sa nu mai pui in gura anumite alimente si bauturi care se pare ca sunt nocive zic eu ca nu e posibil, sunt foarte multe in aceasta categorie, dar poti sa nu le consumi in exces. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
YoyoMan
mesaj 3 May 2004, 10:35 PM
Mesaj #58


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.930
Inscris: 3 November 03
Forumist Nr.: 1.126



Daaaa Nico! Ai dreptate! Cel mai bine e sa bagi ape minerale. Pe mine "zamele" astea colorate ma nerveaza tot mai tare. In schimb as minti daca as spune ca nu beau un Pepsi rece cu lamaie vara cand e arshita mare. Insa pe bune ca tot mai rar. Apa minerala cu lamaie si gheata sau un Ice Tea de menta e cel mai bun remediu in lupta cu "caldurile" rofl.gif


--------------------
"Marile fericiri ie mute...."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cri-cri_d'Amour
mesaj 16 Aug 2004, 09:05 PM
Mesaj #59


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 170
Inscris: 16 July 04
Forumist Nr.: 4.086



eu nu ma "omor" dupa lichidele de genul cola, pepsi. prefer sucurile naturale de fructe.
ce bun e sucul de mere, care ramane dupa ce le storci pt. prajitura !!! sau alte si alte sucuri sanatoase...chiar si ceaiurile de plante sau apa de izvor...ah! smile.gif


--------------------
"Daca faci pe mortul plutesti in libertate."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 16 Aug 2004, 09:39 PM
Mesaj #60


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



au bagat ice tea verde la lipton...
cred ca renunt la cola

Acest topic a fost editat de mutulica: 16 Aug 2004, 09:40 PM


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nightwind
mesaj 17 Aug 2004, 11:33 AM
Mesaj #61


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 301
Inscris: 8 July 04
Din: Above and Beyond the Stars
Forumist Nr.: 4.031



Eu trec la pepsi ...


--------------------
***********************************************
Embrace death as a lover for she alone shall be your eternal bride
***
Transcript from 'Nightwind's Younger Days'
***********************************************
Go to the top of the page
 
+Quote Post
contraste
mesaj 17 Aug 2004, 02:00 PM
Mesaj #62


Forumista Poeta
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.500
Inscris: 20 April 04
Forumist Nr.: 3.171



Pepsi, clasic.


--------------------
Traieste ca si cum ai muri maine.
Invata ca si cum ai trai vesnic.

Indira Gandhi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistinguett
mesaj 17 Aug 2004, 02:08 PM
Mesaj #63


Cea Mai Impaciuitoare Forumista din 2003
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.395
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 240



Pepsi (Edge) si Coca-Cola (2) au iesit cu variante cu 1/2 de calorii. Le-am incercat si Pepsi Edge e clar mult mai bun, chiar e mai bun decat cel clasic care pentru mine era prea dulce. Ce e foarte curios: e mai bun cand nu e foarte rece. Deci tot apa pentru mine, thank you very much.


--------------------
Life is what happens to you while you're busy making other plans.
"An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 17 Aug 2004, 07:12 PM
Mesaj #64


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Daca am de ales doar intre Pepsi si Coca Cola, prefer Cola.. clar.. imi place mai mult gustul. Intr-o vreme frate-miu cumpara intruna Cola, aveam permanent in casa cel putin cate o sticla si in perioada aia am baut atat de multa incat daca trecea o zi fara sa beau, innebuneam de pofta, efectiv simteam nevoia.. Acum foarte rar mai beau Coca Cola si doar daca nu am de ales. Am trecut pe Fanta de orice fel.. o fi si asta la fel de daunatoare? Apropo de ce spunea Ligia.. cunosc si eu un caz. Prietena mea cea mai buna.. Bea doar Cola, nu se atinge de alt soi de lichide si oricat de mult as insista sa-i explic importanta apei si ca nu e normal, nu e sanatos sa nu bei deloc apa, nu ajung la nici un rezultat.. se incapataneaza sa refuze orice altceva incat a ajuns sa ma exaspereze 50.gif

Acest topic a fost editat de Serenity: 17 Aug 2004, 08:09 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
YOo
mesaj 17 Aug 2004, 08:03 PM
Mesaj #65


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 696
Inscris: 5 May 04
Forumist Nr.: 3.376



In momentul de fata si eu tot pentru Cola sunt ... Inainte preferam Pepsi.


--------------------
"Ce te-ai face, da, ce ai face tu? Ce te-ai face tu, daca ai fi ca mine? Ce ai face, da, ce ai face tu? Ce ai face tu?"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
YoyoMan
mesaj 4 Sep 2004, 04:02 PM
Mesaj #66


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.930
Inscris: 3 November 03
Forumist Nr.: 1.126



Haaaai maaaa! Va place Coca cola? 6.gif 6.gif 6.gif
E nasoala! Pe mine ma dor cazanele de ea.... rofl.gif


--------------------
"Marile fericiri ie mute...."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
QuixoticWitchhun...
mesaj 4 Sep 2004, 04:26 PM
Mesaj #67


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 19
Inscris: 22 August 04
Forumist Nr.: 4.312



Pepsi fara Coca Cola n-ar mai avea farmec, si invers. Asta ca marci, daca e sa luam in considerare rivalitatea acerba manifestata si in spoturi publicitare, de cele mai multe ori reusite.
Gustul... Eram mare consumatoare de Coca Cola si, dupa o perioada, am inceput sa nu mai functionez normal. smile.gif E adevarat, da dependenta si asigura tratamente costisitoare si oarecare boli de stomac. (desi - phiu! - n-am ajuns inca pana aici, nici prea departe nu eram)
Astfel de efecte secundare n-am intalnit (inca) la Pepsi. Poate ca totusi, ar trebui sa trec la sucuri naturale... cry.gif


--------------------
Hai sa ne jucam de-a viata, cu rasete si magii!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
YoyoMan
mesaj 4 Sep 2004, 06:51 PM
Mesaj #68


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.930
Inscris: 3 November 03
Forumist Nr.: 1.126



Si eu am patit asa:
m-au durut rinichii! Nu stiu de la care... cola sau pepsi... ca de amandoua am baut...
Chestia e ca am baut mai mult Pepsi decat Cola - mult mai mult smile.gif


--------------------
"Marile fericiri ie mute...."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kelly
mesaj 4 Sep 2004, 07:19 PM
Mesaj #69


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 19
Inscris: 30 August 04
Din: USA
Forumist Nr.: 4.365



Intre cele doua super marci inca prefer Pepsi, dupa parerea mea e mai bun cu toate ca nu beau prea des deaorece am ceva probleme cu stomacul.
In legatura cu sucurile naturale vad ca toata lumea le bea si mi-e imi placeau la nebunie asta pana cand mi-a interzis doctorul sau mai bine spus mi-a zis ca mai rarut e mai dragut. Sucurile naturale provoaca acizi la stomacel. Pentru cei care sunt sanatosi tun e super dar pentru astia mai betegi asa ca mine mare grija. smile.gif


--------------------
Have a nice day !!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
YoyoMan
mesaj 5 Sep 2004, 11:34 AM
Mesaj #70


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.930
Inscris: 3 November 03
Forumist Nr.: 1.126



Si vinul face acid la stomac.... Daca ai probleme cu hiperaciditatea ma gandesc ca nici vin nu poti bea... ceea ce e nasoooool... hh.gif


--------------------
"Marile fericiri ie mute...."
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 16 April 2024 - 09:00 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman