HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

4 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Pepsi Vs. Coca Cola, Lupta racoritoarelor
Ce suc preferi?
Nu puteti vizualiza rezultatele sondajului inainte de a vota. Va invitam sa va logati si sa votati pentru vizualizarea rezultatelor.
Nr. Voturi: 95
Musafirii nu pot vota. Va invitam sa va logati / inregistrati. 
halcyon_lll
mesaj 21 Nov 2003, 06:22 PM
Mesaj #1


Hypnotic
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.145
Inscris: 21 November 03
Forumist Nr.: 1.263



De multe ori cand ies in oras, intr-un bar si comand un suc ma gasesc in imposibilitatea de a alege: Pepsi sau Coca Cola. Trebuie sa recunosc ambele marci de suc sunt foarte bune si intr-adevar ridica standardele an de an. De aceea m-am gandit sa fac un sondaj, sa vad ce prefera lumea mai mult sa bea. Daca ti s-ar oferi doua sticle de suc, una Pepsi si una Coca Cola tu pe care ai alege-o? Motiveaza-ti raspunsul!


--------------------
When we are forgotten, we cease to exist.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nana Floare
mesaj 21 Nov 2003, 06:28 PM
Mesaj #2


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



Eu as alege Kinley ca-mi plac chestiile amare...dar daca am de ales intre Pepsi si Coca, aleg fara ezitare PEPSI (Coca mi se pare prea dulce). Dar in ultima vreme m-am lasat de Pepsi si o tin pe sucuri naturale de portocale, ca-s sanatoase, si imi place gustul acrisor (si ajuta sa te dregi dupa prea multe beri).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 21 Nov 2003, 08:06 PM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



QUOTE (Nicodim @ Nov 21 2003, 06:38 PM)
si o tin pe sucuri naturale de portocale, ca-s sanatoase, si imi place gustul acrisor (si ajuta sa te dregi dupa prea multe beri).

Si tin si de foame spoton.gif


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 21 Nov 2003, 08:06 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Mistinguett
mesaj 22 Nov 2003, 04:45 AM
Mesaj #4


Cea Mai Impaciuitoare Forumista din 2003
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.395
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 240



Desi foarte rar beau cola, am votat Pepsi - ca optiune dintre cele 2. Coca-cola e foarte dulce si n-are nici un gust. Altfel, si eu prefer apa tonica si sucurile naturale.


--------------------
Life is what happens to you while you're busy making other plans.
"An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 22 Nov 2003, 04:51 AM
Mesaj #5





Guests






Eu am votat ultima optiune..Dintre pepsi si cola nu aleg nimic, prefer apa de la robinet, chiar daca de la apa pot face virmi intestinali, tot e mai bine decat gastrita sau cine stie ce alte boli(printre care si de rinichi) de la produsele mentionate mai sus.In general prefer sucurile naturale, ma rog, cat mai naturale, neacidulate si, daca se poate, mi le fac eu acasa, daca nu asta e, ma multumesc cu ce gasesc in comert.Oricum, in ultimul timp am dat-o pe apa minerala...Mi se pare "cea mai naturala" din toate produsele non-alchoolice...Ca daca e sa vorbim de alea cu alchool..Pai e alt poll pt ele rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oana
mesaj 22 Nov 2003, 06:46 AM
Mesaj #6


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 57
Inscris: 23 April 03
Din: USA
Forumist Nr.: 226



Eu am votat Coca-Cola. Nu ca as bea prea mult ca ingrasa dar daca totusi am chef beau de diet si fara cofeina si daca am de ales intre Pepsi si Coke aleg Coke.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 22 Nov 2003, 11:39 PM
Mesaj #7


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



Nici Pepsi, nici Coca; intr-o vreme, "imboldit" de anturaj, bagam in mine Coca, dar nu era ceva care sa-mi faca o placere extraordinara, asa ca am renuntat repede.

In momentul cind scriu acest post, beau niste suc de portocale natural, si care chiar se simte a fi natural. tongue.gif


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andreea159
mesaj 23 Nov 2003, 04:36 PM
Mesaj #8


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 54
Inscris: 24 September 03
Forumist Nr.: 837



Am votat pepsi... Asta e ca in reclama aia: pana acum foloseam sampoane obsnuite... Am baut Coca Cola vreo 5 ani si nu mi-a mai placut, asa ca am trecut la pepsi. Coca Cola a pierdut mult teren in ultimul timp!


--------------------
Andreea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
YoyoMan
mesaj 24 Nov 2003, 12:51 PM
Mesaj #9


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.930
Inscris: 3 November 03
Forumist Nr.: 1.126



Eu am fost un mare consumator de Pepsi. Am baut Pepsi intr-o mare disperare - dar am observat ca ingrasa si in cele din urma mi-a provocat niste crize de rinichi - 3 la numar - de m-am tavalit pe jos de durere. Asta a cam pus capacul.... Asa ca - ii previn pe cei carora le place mult Pepsi si Cola ca nu e de joaca. Ce e prea mult strica si in cazul bauturilor racoritoare nenaturale chiar daca ai zice ca e sanatos sa bei lichide multe.
Intre Cola si Pepsi aleg klar Pepsi - este mult mai aromat si nu ma doare stomacul de el - daca beau Cola dimineata pe nemancate ma doare stomacul. Si acum mai beau Pepsi - dar foarte putin. Am dat-o si eu pe apa minerala ca si Afrodita biggrin.gif - cand ies in oras si mi-e sete comand o Borsec adevarata cu putina lamaie. Nu se compara cu nimic indiferent de anotimp - e cea mai buna! spoton.gif


--------------------
"Marile fericiri ie mute...."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 24 Nov 2003, 02:27 PM
Mesaj #10


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Nu stiu de ce... probabil ca este o idee preconceputa... consum doar Coca-Cola. Ma rog... am baut acum, din curiozitate niste Pepsi d-ala albastru... innocent.gif
De ce? Pentru ca am observat la persoanele in varsta din jurul meu ca la orice bautura de acest gen (fie Cola, fie Pepsi, fie American-Cola sau mai stiu eu ce) ii spun "pepsi". Si astfel, in mintea mea bolnava am asociat Pepsi-ul cu comunismul si... am optat pentru Cola.

Pese: Acum, sincer... diferente de gust nu prea gasesc intre cele 2 blink.gif


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
unul
mesaj 24 Nov 2003, 03:53 PM
Mesaj #11


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 212
Inscris: 28 September 03
Forumist Nr.: 862



Eu pun emnul egal intre Pepsi Twist si Kinley. Restul chiar sunt foarte asemanatoare la gust, iar pentru mine este aproape imposibil de facut diferenta.


--------------------
1L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 24 Nov 2003, 08:44 PM
Mesaj #12


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



QUOTE (genicon @ Nov 24 2003, 02:37 PM)
Pentru ca am observat la persoanele in varsta din jurul meu ca la orice bautura de acest gen (fie Cola, fie Pepsi, fie American-Cola sau mai stiu eu ce) ii spun "pepsi".

Preferi sa li se zica Cico? wink.gif spoton.gif


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 24 Nov 2003, 10:42 PM
Mesaj #13


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



Bine ca nu le zice Quick-Cola, o alta "mareatza realizare" de dinainte de 1989. wink.gif Culoarea era tot cam aia ...


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
persephona
mesaj 25 Nov 2003, 12:04 AM
Mesaj #14


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 98
Inscris: 25 October 03
Din: bukarest
Forumist Nr.: 1.049



GREA ALEGERE!
De fapt, nici macar nu alegem produsul in sine, ci FIRMA. Daca alegi Cola si nu Pepsi (in calitate de profan, simplu consumator haotic, NU cred ca exista o diferenta intre gustul lor...) intelegi sa acorzi un punct in plus unei firme, unui brand.
Problema oamenilor astora a fost alta : cum au inteles ei sa se promoveze in ultima vreme.
Cred ca deja echipele lor de "baieti cu idei" dau semne de oboseala : Cola a lansat o sticla care semana cu sticlutzele de aurolac, iar Pepsi a inteles sa lanseze un produs ce are culoarea alcoolului medicinal. 43.gif

Drept urmare, am devenit consumator de French Coffee si/sau ciocolata calda cu coniac. E mai de sezon...


--------------------
lasciate ogni sogni...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 25 Nov 2003, 12:08 AM
Mesaj #15


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



Crede-ma, EXISTA diferenta intre gusturile lor!


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
persephona
mesaj 25 Nov 2003, 12:13 AM
Mesaj #16


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 98
Inscris: 25 October 03
Din: bukarest
Forumist Nr.: 1.049



OK... o sa incerc sa descopar si diferentza asta. Desi... tot o cafea e mai buna.
Sa nu ma credeti rau-voitoare. Pe mine ma deranjeaza cum stiu oamenii astia sa-si faca reclama. Nu mai pot surprinde!


--------------------
lasciate ogni sogni...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 25 Nov 2003, 12:46 AM
Mesaj #17


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



eu doar vroiam sa spun ca din doua rauri, unul e mai mic biggrin.gif
si acela e Coca Cola


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vegas2002
mesaj 25 Nov 2003, 09:33 AM
Mesaj #18


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 776
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 241



PEPSI thumb_yello.gif clapping.gif

Acest topic a fost editat de Vegas2002: 25 Nov 2003, 09:33 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arktu
mesaj 4 Dec 2003, 05:51 AM
Mesaj #19


Gica contra!
*****

Grup: Membri
Mesaje: 501
Inscris: 17 August 03
Din: -
Forumist Nr.: 619



Poate ca am mai spus-o, dar daca nu o zic acum. Totdeauna am preferat sa nu fiu ca oaie (IQ to be more exact) si sa urmez turma (huo sprite) si am ales Pepsi si pt. ca toata lumea lua coca cola. Am descoperit ca imi place real mai mult.
Chestia e asa: Daca ma pui sa aleg intre coca si pepsi aleg Klar pePSI dar daca ma pui sa aleg o bautura aleg Gosser sau alta bere buna. B33r rul3Z!


--------------------
Mama prostilor e tot timpul insarcinata... si mai nou am aflat ca e romanca !!!
user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roxana
mesaj 28 Dec 2003, 01:52 PM
Mesaj #20


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 304
Inscris: 18 July 03
Din: USA-PA state
Forumist Nr.: 478



Unii pe aici folosesc coca-cola sa-si curete pisele d ela masina....si este excelenta pt a curata RUGINA---roade in ea ca un detergen. Ma intreb oare ce face in stomacuri......ca sa nu mai vorbim cit ingrasa. Un coleg care obisnuia sa bea zilnic coca si pepsi, dupa ce s-a lasat a slabit 10 kg in primele 2 luni.
Deasemena, nu stiu daca altii au constatat asta, insa gustul si al pepsi si la coca difera un pic din Europa, la America....in Europa imi placea coca( Suedia) si nu pepsi--pepsi avea gust metalic. Aici nici nu ma ating de coca--e dulce de lesini si are un gust care nu-mi place. Pepsi e insa bun, insa si pe ala il beau asa la ocazii, nu-l cumpar sa-l am in casa caci toate aceste bauturi sint foarte daunatoare sanatatii. Carbonarea din bauturi maninca calciul din organism, ca s anu mai zic de altele.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vermeer
mesaj 28 Dec 2003, 05:33 PM
Mesaj #21


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 502
Inscris: 21 August 03
Forumist Nr.: 646



Dincolo de "filozofia" alegerii: nu pot bea decat Coca Cola... orice altceva refuz cu incapatanare fara sa stiu exact de ce...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ryan
mesaj 28 Dec 2003, 09:55 PM
Mesaj #22


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 361
Inscris: 14 December 03
Forumist Nr.: 1.487



Ma asteptam ca proportia celor care beau Cola sa fie mult mai mare, dar rezultatul ma bucura fiindca imi place Pepsi smile.gif si exista o mare diferenta de gust (cel putin pentru mine) intre cele doua.


--------------------
Be civil to all; sociable to many; familiar with few; friend to one; enemy to none.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 28 Dec 2003, 10:39 PM
Mesaj #23


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



QUOTE (Roxana @ Dec 28 2003, 01:54 PM)
...ca sa nu mai vorbim cit ingrasa. Un coleg care obisnuia sa bea zilnic coca si pepsi, dupa ce s-a lasat a slabit 10 kg in primele 2 luni.

Da' cat bea el de a slabit 10 KG in 2 luni?
Dupa cunostintele mele, a te ingrasa/a slabii 1 pound (453g) echivaleaza cu 3500 de calorii. Adica 7700 de calorii la kg. Un can de Coca Cola Classic (nu diet, nu light, nu nimic; normal, cu zahar) de 355ml are 140 calorii. Adica aproximativ 400 de calorii pe litru. Cu alte cuvinte 10KG ingrasat echivaleaza cam cu 190 de litrii. Impartit la 60 de zile, inseamna peste 3 litrii pe zi!

QUOTE
Carbonarea din bauturi maninca calciul din organism, ca s anu mai zic de altele.

Cum adica? Eu nu am auzit sa scada pH-ul sangelui din cauza de bauturi carbogazoase...

Acest topic a fost editat de axel: 28 Dec 2003, 10:43 PM


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roxana
mesaj 29 Dec 2003, 12:20 PM
Mesaj #24


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 304
Inscris: 18 July 03
Din: USA-PA state
Forumist Nr.: 478



Axel----respectivul individ obisnuia sa bea coca cola de cite ori ii era sete...cite-va cans pe zi( nu le-am numarat) insa cind il vedeai avea un can in mina.Iar rezultatul slabitului s-a vazut si el ne-a confirmat.
Al doilea subiect: cu calciul: oricit ai dori tu sa ma contrazici, e treaba ta personala> Nici eu nu am stiut asta, insa am invatat la una din clasele de fiziologie umana , la penn state university. Asa ca daca nu crezi--intreaba-i pe ei.Si sint convinsa ca sint multe lucruri pe lumea asta de care tu NU AI AUZIT ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aggelos
mesaj 29 Dec 2003, 12:29 PM
Mesaj #25


Vataf
***

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 181
Inscris: 11 September 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 749



Si eu prefer coca cola dar asta nu inseamna ca nu beau si pepsi daca nu e altceva la indemana , totusi cred ca pepsi este foarte dulce pentru gustul meu.


--------------------
"Stairway to Heaven"

Gazduire Web www.hostdomain.ro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
YoyoMan
mesaj 30 Dec 2003, 12:31 AM
Mesaj #26


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.930
Inscris: 3 November 03
Forumist Nr.: 1.126



Nici una dintre ele nu e sanatoasa.... Si daca ar fi sa fim exigenti si nesuferiti in acelasi timp ohyeah.gif se poate spune ca nici apa minerala carbogazoasa nu e f sanatoasa pt organism - apa minerala plata e cea mai indicata. Singurele lichide sanatoase sunt sucurile naturale din fructe sau legume si ceaiurile. Cafeaua nu este daunatoare daca este bauta cu masura.... dar deja sunt off-topic. Dupa cum spuneam - eu am baut Pepsi de mi-a ajuns - si "adevarat va spun" biggrin.gif - nu e indicat pt organism. Cum spunea cineva - organismul uman nu a fost conceput pt a fi hranit cu prostiile pe care le mancam si bem noi astazi....
Si acuma imi place Pepsi (mai ales vara cand il bei cu ghiata si cu putina lamaie - ma refer la Pepsi normal) - insa il evit pe cat posibil.... blink.gif


--------------------
"Marile fericiri ie mute...."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roxana
mesaj 30 Dec 2003, 01:00 AM
Mesaj #27


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 304
Inscris: 18 July 03
Din: USA-PA state
Forumist Nr.: 478



QUOTE (YoyoMan @ Dec 30 2003, 12:33 AM)
Nici una dintre ele nu e sanatoasa.... Si daca ar fi sa fim exigenti si nesuferiti in acelasi timp ohyeah.gif se poate spune ca nici apa minerala carbogazoasa nu e f sanatoasa pt organism - apa minerala plata e cea mai indicata. Singurele lichide sanatoase sunt sucurile naturale din fructe sau legume si ceaiurile. Cafeaua nu este daunatoare daca este bauta cu masura.... dar deja sunt off-topic. Dupa cum spuneam - eu am baut Pepsi de mi-a ajuns - si "adevarat va spun" biggrin.gif - nu e indicat pt organism. Cum spunea cineva - organismul uman nu a fost conceput pt a fi hranit cu prostiile pe care le mancam si bem noi astazi....
Si acuma imi place Pepsi (mai ales vara cand il bei cu ghiata si cu putina lamaie - ma refer la Pepsi normal) - insa il evit pe cat posibil.... blink.gif

Asa este--nici una nu e sanatoasa din pacate.Eu le evit tot anul, numai la Craciun sau revelion beau la altii acasa insa nicioadta acasa la mine (nu cumpar).
YOYO man-------------Exista pepsi cu lamiIe---care aici se numeste PEPSI WITH A TWIST......nu stiu daca este si in Europa, dar banuiesc ca ar trebui sa fie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
YoyoMan
mesaj 1 Jan 2004, 06:45 PM
Mesaj #28


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.930
Inscris: 3 November 03
Forumist Nr.: 1.126



QUOTE (Roxana @ Dec 30 2003, 01:02 AM)
QUOTE (YoyoMan @ Dec 30 2003, 12:33 AM)
Nici una dintre ele nu e sanatoasa.... Si daca ar fi sa fim exigenti si nesuferiti in acelasi timp  ohyeah.gif se poate spune ca nici apa minerala carbogazoasa nu e f sanatoasa pt organism - apa minerala plata e cea mai indicata. Singurele lichide sanatoase sunt sucurile naturale din fructe sau legume si ceaiurile. Cafeaua nu este daunatoare daca este bauta cu masura.... dar deja sunt off-topic. Dupa cum spuneam - eu am baut Pepsi de mi-a ajuns - si "adevarat va spun" biggrin.gif - nu e indicat pt organism. Cum spunea cineva - organismul uman nu a fost conceput pt a fi hranit cu prostiile pe care le mancam si bem noi astazi....
Si acuma imi place Pepsi (mai ales vara cand il bei cu ghiata si cu putina lamaie - ma refer la Pepsi normal) - insa il evit pe cat posibil....  blink.gif

Asa este--nici una nu e sanatoasa din pacate.Eu le evit tot anul, numai la Craciun sau revelion beau la altii acasa insa nicioadta acasa la mine (nu cumpar).
YOYO man-------------Exista pepsi cu lamiIe---care aici se numeste PEPSI WITH A TWIST......nu stiu daca este si in Europa, dar banuiesc ca ar trebui sa fie.

Roxana - tu esti pe la Americi? blink.gif Ce beton! Cand imi spui si mie cum e pe la steagu' cu stelute? Ca eu am auzit ca nu e chiar asa de super cum stiam eu....
Revin - da - si la Rromania este Pepsi Twist - problema e ca Pepsi Twist e cu Hellas ohyeah.gif si nu e bun de nimic. Adica are aroma de lamaie si nu se compara cu un Pepsi normal sau Light in care pui o feliuta de lamaie "pe bune". Sa incerci sa bei cu lamaie si apoi Twist sa vezi ca nu se compara - e mult mai bun cu lamaie.... si uite ca am ajuns sa fac reclama Pepsicului si sa zic ce bun e.... rofl.gif Bine ca nu ma contrazic prea rau: deci - sa inteleaga lumea ca Pepsi e bun dar nu e bun.... rofl.gif


--------------------
"Marile fericiri ie mute...."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ares
mesaj 1 Jan 2004, 08:21 PM
Mesaj #29


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 805
Inscris: 5 September 03
Din: Bucureşti
Forumist Nr.: 711



Din cauză de pitici pe creier (cam ceva īn genul explicaţiei date de Geni) nu consum decat Coca-Cola... Dar asta rar, de poftă tongue.gif
Īn rest pasiunea mea personală este apa Carpatina biggrin.gif
Cāt despre Coca, eu i-am mai găsit o īntrebunţare... Vara dai cu o "soluţie" Coca-Apă pe roţile de la maşină şi rămān negre mai mult timp... laugh.gif


--------------------
Atat de multe carti si atat de putin timp... Vizitati "Pagina Cronicarului".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 2 Jan 2004, 12:21 AM
Mesaj #30


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Coca cola... daca nu e suc "naturel" de pere sau piersici... In rest, "aqua chiorensis"


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FaiLuRe
mesaj 6 Mar 2004, 03:22 PM
Mesaj #31


NuRSeRy Team Member
*****

Grup: Membri
Mesaje: 573
Inscris: 2 February 04
Din: oscilez intre Zalau si Cluj-Napoca
Forumist Nr.: 2.062



Eu prefer sa le alternez.Asa ca la 2 Pepsi, mai beau si un Cola...Insa daca ar aparea si in romania Dr.Pepper, atunci n-as mai lua o vreme buna Pepsi sau Cola.

PS: Mountain-Dew e pretty cool.


--------------------
- The NuRSeRy Team -
... where ideas are born.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Clopotel
mesaj 6 Mar 2004, 04:21 PM
Mesaj #32


Umil servitor la Han
******

Grup: Moderator
Mesaje: 4.051
Inscris: 2 December 03
Forumist Nr.: 1.345



Inainte, pe timpu' lui nea nicu, pe plaiurile mioritice nu prea exista Coca Cola, doar Pepsi. Si era bun, imi placea. Acum astia cu Pepsi parca au pierdut reteta, ca are mai mult gust de aspartan.
De aceea dintre Cola si Pepsi prefer Cola. Dar nici Coca Cola nu este ce ar trebui sa fie. Nu seamana la gust cu cea din Austria sau Germania. Nici macar cu cea din Bulgaria... La noi, cred ca aceasta Coca Cola are cel mai prost gust... sau poate or mai fi si alte tari spre Est in care e si mai prost, dar eu n-am ajuns pe-acolo sa gust...


--------------------
Gandurile Mele nu sunt ca gandurile voastre si caile Mele ca ale voastre, zice Domnul.
Si cat de departe sunt cerurile de la pamant, asa de departe sunt judecatile Mele de judecatile voastre si cugetele Mele de cugetele voastre.

(Isaia 55:8.9)


Ortodoxia - Calea intru Hristos - pe pagina 1 indexarea tematica a subiectelor pt. o usoara urmarire...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FaiLuRe
mesaj 6 Mar 2004, 04:24 PM
Mesaj #33


NuRSeRy Team Member
*****

Grup: Membri
Mesaje: 573
Inscris: 2 February 04
Din: oscilez intre Zalau si Cluj-Napoca
Forumist Nr.: 2.062



Are gust mai nasol din cauza apei, adica din cauza ca nu o filtreaza ca lumea.Si poate nici reteta nu respecta intru totul originalul.Si-au zis poate, ca noi romanii nu stim sa facem diferenta si inghitim orice....


--------------------
- The NuRSeRy Team -
... where ideas are born.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Clopotel
mesaj 6 Mar 2004, 04:38 PM
Mesaj #34


Umil servitor la Han
******

Grup: Moderator
Mesaje: 4.051
Inscris: 2 December 03
Forumist Nr.: 1.345



Posibil sa ai dreptate Failure, nu stiu de ce este asa, dar cert este ca este nasoala ... sad.gif


--------------------
Gandurile Mele nu sunt ca gandurile voastre si caile Mele ca ale voastre, zice Domnul.
Si cat de departe sunt cerurile de la pamant, asa de departe sunt judecatile Mele de judecatile voastre si cugetele Mele de cugetele voastre.

(Isaia 55:8.9)


Ortodoxia - Calea intru Hristos - pe pagina 1 indexarea tematica a subiectelor pt. o usoara urmarire...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FaiLuRe
mesaj 6 Mar 2004, 04:46 PM
Mesaj #35


NuRSeRy Team Member
*****

Grup: Membri
Mesaje: 573
Inscris: 2 February 04
Din: oscilez intre Zalau si Cluj-Napoca
Forumist Nr.: 2.062



Eu traiesc cu speranta ca intr-o zi, nu vor mai fi diferente.Ba chiar as vrea sa zica cineva ca la noi, Pepsi sau Cola, are gust mai bun ca in Occident.


--------------------
- The NuRSeRy Team -
... where ideas are born.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 02:32 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman