HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Cum, Unde, Cat Cititi?
47462
mesaj 8 Mar 2004, 10:46 PM
Mesaj #36


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 183
Inscris: 4 January 04
Din: Drobeta Turnu Severin
Forumist Nr.: 1.689



Multumita prietenelor mele care devoreza cartile m-am apucat si eu de citi serios...si incep cate 2-3 carti odata, problema e ca nu ajung sa le termin in acelasi timp, oricum important e ca le inteleg chiar si-asa citindu-le pe toate in aceeasi perioada. Si ca sa nu devina o obsesie, dupa ce termin cartile fac o pauza...ca sa mi se aeriseasca creierasul, sa nu-l supun la prea multa informatie, ca poate explodeaza...smile.gif
Cum si cand citesc...cand am timp..la scoala unde e o plictiseala totala sau cand nu am chef de ora...deca sa chiulesc, stiu e mai palpitant sa chiulesti, da absentele se motiveaza greu sad.gif . Pozitia preferata e: picioarele in sus si capu-n jos. De fapt asta e pozitia mea preferata pentru orice fel de activitate tongue.gif


--------------------
E trist sa ajungi sa regreti lucuri pe care ti-ai fi dorit sa le faci, dar ai fost prea comod sau nu ai avut curaj!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aschiutza
mesaj 10 Mar 2004, 08:45 PM
Mesaj #37


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 61
Inscris: 30 September 03
Forumist Nr.: 881



De citit citesc oriunde...da in functie de unde citesc imi aleg cartea smile.gif...Daca citesc cind maninc imi aleg un roman deja citit si recitesc partile cele mai faine, ca pe o savurare. Cind merg cu trenul imi plac cartile folozofice, peisajele care trec in goana se potrivesc gindurilor filozofice spoton.gif . Dar cind sunt acasa citesc in fotoliu incolacita (pozitii yoga;) sau in limbajul parintilor mei, total imposibile). Si trebuie sa am o lampa cu lumica calda, linga calorifer ca sa nu-mi fie frig ( ramasita de pe vremea lui Ceasca-urasc frigul !). Incep cel putin 3 carti in acelasi timp.De regula termin numai doua din ele laugh.gif .Imi aleg cartea si in functie de cum ma simt. In sesiune sau cind sunt foarte stresata aleg Dostoievsky. Cind sunt mai relaxata trec la Camus. Iar cind sunt deprimata citesc basme sau Ioan Dan smile.gif .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 10 Mar 2004, 08:45 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post

2 Pagini V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 16 April 2024 - 10:46 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman