HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

3 Pagini V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Sprijiniti Emanciparea Femeii!
brutus
mesaj 12 Jan 2004, 01:54 PM
Mesaj #71


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 46
Inscris: 11 December 03
Forumist Nr.: 1.446



asea ie, fetelor...dar sa nu cadem in extrema cealalta...cind o femeie se face doctor-manger-deputat etc. numa' ca sa le arate barbatilor ce mamaligi sunt in comparatie cu ea...sa nu mai zicem de femeile care se ambitioneaza sa ragaie dupa masa, ca doar barbatii o fac in mod constant, si e semn de virilitate hh.gif poate ar trebui s-o lasam mai moale cu demonstratiile de egalitate a sexelor...ca ne-am straduit un secol s-avem job de barbat, sa facem bani la fel de multi, si sa mai tinem si-o casa si - mai ales - o bucatarie. si pentru c-am reusit, am luat palme. la propriu. asa ca cine ne mai poate condamna c-avem fumuri in cap? biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 12 Jan 2004, 02:27 PM
Mesaj #72





Guests






Ma rog, eu una nu vreau egalitate, pt ca oricata egalitate ar fi , tot el tre' sa-mi defaca dopul de la suc sau conservele sau sa bata un cui, ca eu fac bataturi la deshte, ma tai si-mi dau cu ciocanu' peste mana, asa ca de ce egalitate? rofl.gif
Eu una "militez" pt recunoasterea faptului ca si noi suntem bune la multe alte lucruri decat sex si cratita, atata tot.Nu vreau egalitate biggrin.gif
P.S. pana acuma nu am luat palme ca m-am descurcat tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
denise
mesaj 12 Jan 2004, 02:27 PM
Mesaj #73


Domnitor
******

Grup: MembriOffBoard
Mesaje: 2.426
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.412



Da Brutus, nu a spus nimeni sa trecem la extrema cealalta. Feminitatea si gratia sunt mult prea valoroase ca sa renuntam de buna-voie la ele. Chiar ar fi o prostie. Ma refeream la faptul ca discriminarea poate lua mai multe forme: nu numai sub aspectul violentei, sau al discriminarii privind avansarea femeilor pe scara ierarhica (la care te-ai referit si care este doar o latura, personal cred ca nu cea mai importanta, poate pentru ca la un moment dat am depasit-o) - ci si transformarea femeii intr-un simplu bibelou -ceea ce este uneori chiar mai jignitor (cu exceptia cazurilor in care unele pipite chiar asta isi doresc). Si ca sa nu avem vorbe la proces: Nu cred in egalitatea dintre sexe. Multumesc lui Dumnezeu - suntem prea diferiti si prea asemanatori in acelasi timp ca semnul egal sa aibe intotdeauna sens. Cred ca balanta se inclina cand intr-o parte cand in alta, depinde ce vrei sa masori. Iar rezultatele difera in functie de individ , nu in functie de sex. Atat barbatul cat si femeia au calitati distincte pe care trebuie sa si le recunoasca si sa si le respecte reciproc. Nu este vina barbatului ca femeile au fost atata timp cetateni de gradul doi, ci in primul rand a femeilor. Trebuie sa recunoastem ca lucrurile se schimba, iar situatia actuala nu mai justifica excesele feministe. Si-au avut rolul lor in prima jumatate a secolului trecut. Un barbat adevarat nu se indoieste de calitatile unei femei. Cei care se indoiesc- nu au prea mult creier si fie vorba intre noi, fetelor, sunt o victima usoara pentru orice femeie inteligenta.


PS . Ca o gluma - oricand se pot intoarce vremurile matriarhatului -ce ne vom face atunci cu Miscarea de Eliberare a Barbatului?

Acest topic a fost editat de denise_d: 12 Jan 2004, 02:48 PM


--------------------
__________
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 12 Jan 2004, 02:27 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
(Afrodita)
mesaj 12 Jan 2004, 02:33 PM
Mesaj #74





Guests






QUOTE (denise_d @ Jan 12 2004, 01:29 PM)

PS . Ca o gluma - oricand se pot intoarce vremurile matriarhatului -ce ne vom face atunci cu Miscarea de Eliberare a Barbatului?

Ce facem? Ce-au facut si ei cu noi : le spunem atat :"Prostii! Treci si repara dreq teava aia sparta, nu vezi ca tre' sa ne plimbam cu barca prin casa? Hai, la treaba, ca ti-o furi mintenas!! mad.gif " devil.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
brutus
mesaj 15 Jan 2004, 04:45 PM
Mesaj #75


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 46
Inscris: 11 December 03
Forumist Nr.: 1.446



rofl.gif fetelor, sunteti grozave !!! care Miscare de Eliberare a Barbatului? pai voi stiti cit m-am chinuit eu sa-mi eliberez barbatul de proastele obiceiuri invatate (si incurajate de catre doamna ma-sa) in vremea burlaciei? l-au trimis sefii sa lucreze in strainatate - asa ma mai odihnesc si eu de atita eliberare (cu progrese minime) rofl.gif asa ca sa vina matrarhatul inapoi, cu barbatii ne-om descurca noi...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 18 Jan 2004, 03:10 PM
Mesaj #76





Guests






Corect, corect, vreau matriarhat!! Oricum, barbatii de langa noi sunt asa cum i-am educat, iar daca nu i-am educat bine de la inceput ne cam dam cu capu' de pereti, pana ne intindem gatu' dupa altu' ce pare mai bun rofl.gif rofl.gif
Aoilioo, sa videti ce ma asteapta diseara acasa pt vorbele astea rofl.gif Glumeam , iubire devil.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 19 April 2024 - 07:25 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman