HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

2167 Pagini V  « < 2127 2128 2129 2130 2131 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Zi-ne Ce Ai In Cap, continuarea...
Rating 4 V
Erwin
mesaj 5 Aug 2015, 12:12 AM
Mesaj #74481


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



Mediavax:

QUOTE
Cercetătorii vasluieni de la Institutul de Studii Medicale din Rădăuți au constatat că omul este mai sănătos dacă trăiește în apă, ca peștii și delfinii.

Ei au repetat experimentele renumitului medic german pașoptist, dr. Louis Kuhne cu băi reci la șezut pe un lot de bolnavi și un lot de sănătoși ca grupă de control. Ambele grupe s-au ameliorat vizibil, mai ales în categoria dependenților de anumite substanțe care conțin C2H5OH din care se eliberează ionul hidroxil.

Apa rece favorizează atât circulația sangvină la nivelul bazinului care ajută și la digestie și la eliberarea pe cale naturală a toxinelor din organism cât și la nivel cerebral. Oamenii care înoată mult, pescarii și marinarii de apă dulce este cunoscut că sunt mai longevivi decât cei de apă sărată care sunt în pericol de a fi mâncați de rechini.

Cercetătorii au mai stabilit și că productivitatea muncii crește de mai multe ori pe zi în caz că activitatea se desfășoară preponderent în mediu acvatic, ușor alcalin. Ei recomandă instalarea piscinelor în special în birourile multinaționalelor unde stress-ul este foarte ridicat.


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
brazen
mesaj 5 Aug 2015, 12:21 AM
Mesaj #74482


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 150
Inscris: 17 April 15
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 75.120



thumb_yello.gif - sunt de acord cu cercetatorii vasluieni rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fantasee
mesaj 11 Aug 2015, 08:34 AM
Mesaj #74483


Soul feeder
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.735
Inscris: 7 November 05
Forumist Nr.: 7.214



Bună diminecioara fierbinte de caniculă hiya.gif am dat gata o primă felie de călătorie! Am poze drăguţe de peste tot şi le şi pun pe aici, numai să le aleg printre picăturile de treburi casnice.

Altfel, ce mai faceţi, ce mai ziceţi, ce aţi mai dezbătut? yeah.gif

Meniul de azi e pro răcorire: fructe (+ cafea) la micul dejun, legume la prânz (+ ceai verde) şi cină (+ limonadă cu mentă şi busuioc). Crudivorism pentru o zi laugh.gif


--------------------
Tărâmul Poveştilor.

Loc cu povești

Let your weird light shine bright, so the other weirdos know where to find you.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 11 Aug 2015, 08:34 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Fantasee
mesaj 12 Aug 2015, 01:15 PM
Mesaj #74484


Soul feeder
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.735
Inscris: 7 November 05
Forumist Nr.: 7.214



Ziua bună laugh.gif şi spor la răcorire, indiferent că vă măsuraţi puterile cu codul portocaliu sau cu cel galben.



--------------------
Tărâmul Poveştilor.

Loc cu povești

Let your weird light shine bright, so the other weirdos know where to find you.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Data'q
mesaj 12 Aug 2015, 03:04 PM
Mesaj #74485


Clopotar
******

Grup: Admin
Mesaje: 4.348
Inscris: 17 September 04
Din: Capitala
Forumist Nr.: 4.495



Răcorire... Auzi la ea...
Cu AC-ul stricat de o săptămână e o plăcere să vezi alți 600 de colegi mergând ca niște zombi pe holuri, scări, în lift.

Mulțumim de suc... Ar merge unul.


--------------------
Clopot
Lauda tie, Doamne!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tralalee
mesaj 12 Aug 2015, 04:21 PM
Mesaj #74486


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 25
Inscris: 16 June 15
Forumist Nr.: 75.459



Superb, Fantasee! Abia astept sa ne arati poze din calatorie si sa ne bucuram si altii.
Eu muncesc, ma lupt cu arsita, merg la shopping si cam atat in aceasta perioada. ohyeah.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Data'q
mesaj 13 Aug 2015, 04:45 AM
Mesaj #74487


Clopotar
******

Grup: Admin
Mesaje: 4.348
Inscris: 17 September 04
Din: Capitala
Forumist Nr.: 4.495



Bună dimineața, dragilor!


--------------------
Clopot
Lauda tie, Doamne!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rogvaiv
mesaj 13 Aug 2015, 08:20 AM
Mesaj #74488


Cronicar
****

Grup: Membri
Mesaje: 393
Inscris: 21 February 14
Forumist Nr.: 62.741



Bună dimineața!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rogvaiv
mesaj 13 Aug 2015, 09:36 AM
Mesaj #74489


Cronicar
****

Grup: Membri
Mesaje: 393
Inscris: 21 February 14
Forumist Nr.: 62.741



Uite aici atac la persoană venit din partea unui om bătrân care se presupune că ar trebui să aibă ceva mai multă minte:
http://www.hanuancutei.com/forum/index.php...st&p=767615
L-am anunțat și pe admin, dar se pare că îl depășește situația și nu vrea să intervină conform Regulamentului, îi avertizează pe privat pe "încălcători". Marduk o dă apoi în stil de pamflet, nu știam unde erau pamfletarii ăia pe care îi căutam...
Admin-ul a procedat la fel și în cazul altui user când absolut gratuit am fost catalogat drept copil-tâmpit. Acum, fascist.
Ce urmează?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Data'q
mesaj 13 Aug 2015, 09:54 AM
Mesaj #74490


Clopotar
******

Grup: Admin
Mesaje: 4.348
Inscris: 17 September 04
Din: Capitala
Forumist Nr.: 4.495



Probabil ca urmează să ne scrii și tu un pamflet, nu?

Hai, ia-o mai ușor și citește mai sus pe acea pagina, când tu l-ai bagat mai intâi pe Marduk în aceași oală cu toți Bucureștenii aprigi.
Dacă tot vrei să vorbim public despre asta...

Sfat: Înainte de ridica mâna cu "Domnu' admin, uite ce mi-a facut cutare!" întreabă-te "Oare eu ce i-am facut lui cutare? Ce am făcut să primesc aceste replici?"
Nu zic că se aplică de fiecare dată, dar merită să încerci măcar.


--------------------
Clopot
Lauda tie, Doamne!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rogvaiv
mesaj 13 Aug 2015, 10:02 AM
Mesaj #74491


Cronicar
****

Grup: Membri
Mesaje: 393
Inscris: 21 February 14
Forumist Nr.: 62.741



Merită scris cel puțin un pamflet pe tema asta cu "TOȚI" dar o las așa că mai am ceva treabă. Mircea Badea zicea o dată ceva cu
"bineînțéles că nu toți cât de ......să fii". "Hai să nu generalizăm" e din aceeași categorie. Păi după unii ar trebui scoase din vocabular termenii toți, tot, toată, toate etc.

Una e să cataloghez pe cineva drept aprig, una e să cataloghezi pe cineva drept copil-tâmpit sau fascist. Dacă cineva se consideră jignit pentru invectivul "aprig" rog să-mi fie mie aplicată etichtea iar unora din voi (NU, tuturor, e! cum e asta?) eticheta de copil-tâmpit și fascist dacă se pune semnul = între ele.
Până una-alta, plec pe cărări la treabă, dar dacă voi primi suspend rog a fi anunțat la adresa
marian.rughinis@gmail.com
motivele și paragrafele încălcate ale Regulamentului, atâta decența să aveți domnule admin.
Toate bune!

Acest topic a fost editat de rogvaiv: 13 Aug 2015, 10:13 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rogvaiv
mesaj 13 Aug 2015, 10:05 AM
Mesaj #74492


Cronicar
****

Grup: Membri
Mesaje: 393
Inscris: 21 February 14
Forumist Nr.: 62.741



QUOTE
Data'q: Pe data viitoare, sau, la atacul urmator...


no comment, unul din motivele pentru care oameni de super-calitate au plecat de pe hanunacutei punct com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rogvaiv
mesaj 13 Aug 2015, 10:12 AM
Mesaj #74493


Cronicar
****

Grup: Membri
Mesaje: 393
Inscris: 21 February 14
Forumist Nr.: 62.741



QUOTE
De fapt au prea multe drepturi, eu locuiesc în județul Covasna, să nu-mi vorbească mie naționaliștii ăștia de la ND sau orășenii ăștia din București care consideră toată provincia ca fiind de la țară doar pentru că ei nu au ieșit niciodată din București, de discriminare sau de altele, așa cum se văd din București deși ei nu știu a localiza Harghita/Covasna pe harta RO. Pe ăștia din B îi văd cei mai aprigi anti-maghiar, cei mai aprigi susținători ai unirii cu Basarabia cei mai aprigi susținători ai echipei de fotbal Steaua/Dinamo/Rapid/Juventus Colentina, cei mai aprigi susținători în general...
Cei mai aprigi!


Uite de ce e bine să fii chițibușar! Ăsta e citatul de pe Politică. Unde am folosit eu termenul "toți", unde am generalizat eu? De ce s-a simțit userul respectiv cu musca pe căciulă?
susțin în continuare că cei din B sunt cei mai aprigi susținători a orice deși nu au fost (majortatea) niciodată în rep. Moldova, deși nu au fost niciodată unii din ei în CV. Dintre cei din B care nu au fost niciodată în CV/HR/MS sunt mulți habarnamiști care le știu ei pe toate de acolo de la București. E valabilă logica asta? Ai prins firul? Că tot am mutat discuția, Marduk, capiș? Îți desenez?

Acest topic a fost editat de rogvaiv: 13 Aug 2015, 10:12 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fantasee
mesaj 13 Aug 2015, 11:11 AM
Mesaj #74494


Soul feeder
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.735
Inscris: 7 November 05
Forumist Nr.: 7.214



Ziua bună hiya.gif să sperăm că şi frumoasă!

Data'q, ce zici tu acolo de AC stricat de o săptămână sună a angajator ineficient - cu codurile astea în toate nuanţele de arşiţă şi sute de angajaţi.
Probabil un ITM l-ar pune pe treabă mai repede. ohyeah.gif Până se rezolvă, rezistă!

Propun cafele azi, am şi eu de lucru de stau şi mă scarpin în creştet că nu ştiu de unde să încep mai degrabă.



Tralalee, ajung eu şi la pozele alea trag nădejde... Ce ai cumpărat? smile.gif

Rogvaiv smile.gif sper că prin aprigi susţinători te referi la legiunile de găini din Farmville care ar putea învăţa să dea like la ceva pro / contra temelor care vizează Republica Moldova sau CV/HR/MS.
Aşa, la nivel declarativ, e plină lumea de viteji laugh.gif că tastatura nu doare. E mare diferenţa între participant şi internaut.

Dacă nu te referi la asta cu virtualul, susţinerea reală e aia când aprigii ăia se prezintă fizic sau dau bani pentru chestia de susţinut (uniri, autonomii, război, pace, orfani, etc).
Dacă vrei să vezi aprigi adevăraţi, vizitează orice cimitir că găseşti câte un monument al eroilor sau du-te la Mărăşeşti că e plin mausoleul.
Veteranii (din care am văzut că mai cunoşti şi tu) sau participanţii supravieţuitori nu sunt niciodată aprigi. Când trăieşti astfel de lucruri îţi trece pe viaţă pofta de conflict.

Acest topic a fost editat de Fantasee: 13 Aug 2015, 12:34 PM


--------------------
Tărâmul Poveştilor.

Loc cu povești

Let your weird light shine bright, so the other weirdos know where to find you.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rogvaiv
mesaj 13 Aug 2015, 02:37 PM
Mesaj #74495


Cronicar
****

Grup: Membri
Mesaje: 393
Inscris: 21 February 14
Forumist Nr.: 62.741



QUOTE(Fantasee @ 13 Aug 2015, 12:11 PM) *
Ziua bună hiya.gif să sperăm că şi frumoasă!

Ziua bună! hug.gif
QUOTE
Propun cafele azi, am şi eu de lucru de stau şi mă scarpin în creştet că nu ştiu de unde să încep mai degrabă.

Am lăsat-o și am dat-o pe ciocolată caldă, că aveam probleme cu recoltările alea la spital (îmi tremura mâna, lucru atipic pentru o persoană de vârsta mea)... și-a revenit thumb_yello.gif
QUOTE
Rogvaiv smile.gif sper că prin aprigi susţinători te referi la legiunile de găini din Farmville care ar putea învăţa să dea like la ceva pro / contra temelor care vizează Republica Moldova sau CV/HR/MS.

Am blocat un cadru medical pe Facebook pentru motivul că-mi trimitea câte două-trei cereri pentru joculețul ăsta... so, I do not know what is it...
QUOTE
Aşa, la nivel declarativ, e plină lumea de viteji laugh.gif că tastatura nu doare. E mare diferenta între participant şi internaut.

Da, mă rog, discuția era alta și aș mai fi avut de adus multe completări, pentru că eu locuiesc în Covasna de 15 ani și cunosc foarte bine situația din regiune, mai bine chiar decât unii specialiști de la București, nu neapărat viteji. Păi voi știți că la granița județelor Brașov-Covasna, pe drumul național-european 11 sunt scrise cu spray-ul slogane instigatoare la ură? Păi nu-i războiul ălora care au scris, ei au văzut ceva la tv, li s-a umflat pipota/gușa apoi au ieșit noaptea cu spray-ul în mână și baticul pe față încurajați de alți lideri anti-maghiar cu interese. Că nu cei din Covasna au scris acolo, nici măcar românii discriminați care sunt etichetați drept fasciști, nici măcar. Ăștia de la Brașov sau București, organizațiile astea gen Noua Dreaptă care au legături și cu suporterii echipelor de fotbal, ultrașii în special. Revin. Aș mai fi avut de adus multe completări dar eu nu discut cu persoanele care mă etichetează drept fascist. Ca să nu mai zic de anti-maghiar. Marduca, persoană superficială care nici nu ai așteptat să auzi tot ce am de spus. S-a grăbit el să pună eticheta. Eu locuiesc în Covasna de 15 ani și îi consider pe maghiari mai educați, mai curați și mult mai cinstiți decât românii, asta luată și spusă așa, la nivel general. Că pe cazuri concrete nu am timp și nici cui să comunic.
QUOTE
Dacă nu te referi la asta cu virtualul, susţinerea reală e aia când aprigii ăia se prezintă fizic sau dau bani pentru chestia de susţinut (uniri, autonomii, război, pace, orfani, etc).

Nu se dau bani din cauzele astea, se câștigă, asta n-au înțeles mulți, în special susținătorii care sunt în stare să moară pentru interesele unora.
QUOTE
Dacă vrei să vezi aprigi adevăraţi, vizitează orice cimitir că găseşti câte un monument al eroilor sau du-te la Mărăşeşti că e plin mausoleul.

thumb_yello.gif
Eu știam așa: Primii care mor sunt cei care merg înainte.
QUOTE
Veteranii (din care am văzut că mai cunoşti şi tu) sau participanţii supravieţuitori nu sunt niciodată aprigi. Când trăieşti astfel de lucruri îţi trece pe viaţă pofta de conflict.

hug.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fantasee
mesaj 13 Aug 2015, 04:07 PM
Mesaj #74496


Soul feeder
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.735
Inscris: 7 November 05
Forumist Nr.: 7.214



Ştiu că românii şi maghiarii care locuiesc în Covasna şi sunt vecini de zeci de ani dacă nu mai mult sunt stimulaţi, ca să nu zic altfel, spre conflict.
Mai ştiu şi că ceea ce este scris pe garduri (sau DN în afara semnelor oficiale) nu e treabă serioasă. laugh.gif
Inscripţia aia făcută cu spray şi instigatoare la ură e o invitaţie şi cred că ştii că este elegant să nu dai curs chiar tuturor invitaţiilor. smile.gif

Dezbinatorii nu pot fi opriţi, sunt cam peste tot, de toate felurile, iar de multe ori nu acţionează conştient. Dar dezbinarea poate fi amânată sau evitată.
Dacă ne certăm între noi, în general ca oameni, sau ne supărăm repede ajutăm dezbinarea în loc să o evităm. Certându-ne hrănim nişte temeri, în loc să le punem capăt prin colaborare civilizată.
Îţi propun să nu te superi pe nimeni smile.gif şi să continui să eviţi conflictele, mai ales pe cele etnice. Îmi dau seama că evitarea ar fi şi mai dificilă câtă vreme locuieşti într-o zonă unde populaţia este îndemnată spre conflict.
Dar poate schimbi zona?

Oriunde ar fi localizaţi dezbinatorii şi oricine ar fi ei, manipularea (indiferent că pozitivă sau negativă) este dificil de realizat dacă cel vizat nu îşi doreşte mai nimic în general.
Sunt foarte puţini oamenii care îşi doresc mai nimic sau oamenii care îşi doresc puţine, după ce au reflectat îndelung asupra unor posibile dorinţe.
Poţi evita să fii uşor de antrenat în conflicte inginerite social dacă deprinzi arta aia a părerilor proprii şi nelamodă. smile.gif







--------------------
Tărâmul Poveştilor.

Loc cu povești

Let your weird light shine bright, so the other weirdos know where to find you.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Data'q
mesaj 14 Aug 2015, 02:48 AM
Mesaj #74497


Clopotar
******

Grup: Admin
Mesaje: 4.348
Inscris: 17 September 04
Din: Capitala
Forumist Nr.: 4.495



Cine n-are somn din cauza caldurii? Eu... sweatingbullets.gif

Mulțumesc, Fantasee, pentru cuvintele tale de mai sus. Nu pot decât să le confirm.
Iar acum, înapoi la treabă. smile.gif

Pe curând!


--------------------
Clopot
Lauda tie, Doamne!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilie
mesaj 14 Aug 2015, 07:22 AM
Mesaj #74498


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



QUOTE(Fantasee @ 13 Aug 2015, 12:11 PM) *
Probabil un ITM l-ar pune pe treabă mai repede. ohyeah.gif Până se rezolvă, rezistă!

Sub valul povestitoarei se ascunde un reclamagiu?!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fantasee
mesaj 14 Aug 2015, 10:24 AM
Mesaj #74499


Soul feeder
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.735
Inscris: 7 November 05
Forumist Nr.: 7.214



Bună diminecioara hiya.gif e puţin mai răcoare azi parcă! Propun un ceai verde pentru acest început de week-end.



Ilie laugh.gif sub vălul povestitoarei se poate ascunde oricine şi orice. yeah.gif
Doar fantezia ta personală alege ce crezi tu că s-ar ascunde şi sunt convinsă că poţi lua în considerare multe variante.
Nu doresc să-ţi influenţez alegerea în vreun fel, dar te încurajez să alegi orice variantă care ţi-ar face ziua mai frumoasă. biggrin.gif



--------------------
Tărâmul Poveştilor.

Loc cu povești

Let your weird light shine bright, so the other weirdos know where to find you.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Olaf
mesaj 14 Aug 2015, 10:09 PM
Mesaj #74500


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.591
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 826



Neata hiya.gif

AC-ul este de baza zilele astea. Imi pare rau cumva de cei de afara, ca le dau caldura de la mine din casa cand poate n-o vor, plus un delta de la lucrul mecanic...


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 15 Aug 2015, 04:24 PM
Mesaj #74501


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



M-am trezit din somn lent... maica-mea mi-a stins televizorul.
Ce pacoste, mi-a stricat tot somnul si harababura ce era pe-acolo.
Eram cu frate-meu pe undeva si plouaaaa... plouaaa..... si noi în cort.


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Data'q
mesaj 17 Aug 2015, 07:40 AM
Mesaj #74502


Clopotar
******

Grup: Admin
Mesaje: 4.348
Inscris: 17 September 04
Din: Capitala
Forumist Nr.: 4.495



Buna dimineața, dragilor!


--------------------
Clopot
Lauda tie, Doamne!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fantasee
mesaj 17 Aug 2015, 09:09 AM
Mesaj #74503


Soul feeder
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.735
Inscris: 7 November 05
Forumist Nr.: 7.214



Bună dimineațaaa!

Vesel mic dejun biggrin.gif contribui cu o ceașcă de ceai verde.



Să avem toți o săptămână harnică!


--------------------
Tărâmul Poveştilor.

Loc cu povești

Let your weird light shine bright, so the other weirdos know where to find you.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Data'q
mesaj 19 Aug 2015, 08:12 AM
Mesaj #74504


Clopotar
******

Grup: Admin
Mesaje: 4.348
Inscris: 17 September 04
Din: Capitala
Forumist Nr.: 4.495



Buna dimineata, dragilor!


--------------------
Clopot
Lauda tie, Doamne!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exergy33
mesaj 19 Aug 2015, 08:42 AM
Mesaj #74505


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.958
Inscris: 9 August 05
Din: marginea viselor
Forumist Nr.: 6.763



Bună să fie smile.gif


--------------------
*_*_*

Pierdut În Geometria Uitării
Căutând Ipote(nu)zele Fericirii -
Trecătorul -X-

https://exergy33.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tralalee
mesaj 25 Aug 2015, 10:58 AM
Mesaj #74506


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 25
Inscris: 16 June 15
Forumist Nr.: 75.459



Heeeei! hiya.gif

QUOTE(Fantasee @ 13 Aug 2015, 11:11 AM) *
Tralalee, ajung eu şi la pozele alea trag nădejde... Ce ai cumpărat? smile.gif


In principal am cautat cadouri, fiindca sunt multi membri din familia mea nascuti in aceasta perioada! Iar canicula m-a "obligat" sa stau mai mult timp prin magazine decat sa ma plimb pe afara. Practic am inventariat toate marfurile din magazine pe perioada caniculei, fara sa cumpar cine stie ce. rofl.gif

Eu va aduc iar flori! wub.gif O saptamana buna tuturor!

Go to the top of the page
 
+Quote Post
brazen
mesaj 27 Aug 2015, 02:45 PM
Mesaj #74507


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 150
Inscris: 17 April 15
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 75.120



Buna tuturor ! Eu sunt azi in zona crepusculara ! Voi ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 28 Aug 2015, 11:19 PM
Mesaj #74508


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



hiya.gif

bancul zilei

Întrebare la Radio Erewan:
- Ce este rotund, verde și din lemn?
- Un cub roșu din fier fabricat în România.
(dela Johann Moritz)


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 29 Aug 2015, 09:55 AM
Mesaj #74509


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



O calatorie la Londra, sa vaz la fata locului cum e cu invazia a emigrantilor in UK.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Data'q
mesaj 31 Aug 2015, 08:01 AM
Mesaj #74510


Clopotar
******

Grup: Admin
Mesaje: 4.348
Inscris: 17 September 04
Din: Capitala
Forumist Nr.: 4.495



Bună dimineața, Soare!


--------------------
Clopot
Lauda tie, Doamne!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fantasee
mesaj 8 Sep 2015, 05:32 PM
Mesaj #74511


Soul feeder
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.735
Inscris: 7 November 05
Forumist Nr.: 7.214



Bună seara de toamnă hiya.gif



Între vacanță și culesul viei am timp să respir un pic și să mă asigur că sunt pregătite butoaiele.
Voi sunteți gata pentru cel mai bogat anotimp?


--------------------
Tărâmul Poveştilor.

Loc cu povești

Let your weird light shine bright, so the other weirdos know where to find you.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
brazen
mesaj 10 Sep 2015, 06:38 PM
Mesaj #74512


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 150
Inscris: 17 April 15
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 75.120



Sa ne aduci must thumb_yello.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fantasee
mesaj 11 Sep 2015, 12:52 PM
Mesaj #74513


Soul feeder
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.735
Inscris: 7 November 05
Forumist Nr.: 7.214



Ziua bună hiya.gif mi-e frig și ăsta e prilej de bucurie! laugh.gif

Aduc și must, brazen, printre povești și alte nimicuri.

Ce mai faceți, ce mai ziceți ... Marduk, ți-a plăcut Londra?



Vă propun un Martini azi, pentru seară măcar.


--------------------
Tărâmul Poveştilor.

Loc cu povești

Let your weird light shine bright, so the other weirdos know where to find you.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rogvaiv
mesaj 12 Sep 2015, 06:10 AM
Mesaj #74514


Cronicar
****

Grup: Membri
Mesaje: 393
Inscris: 21 February 14
Forumist Nr.: 62.741



Mi-am dat seama cât de important e să ții un jurnal cu note. I-am văzut utilitatea când am început să-mi studiez cronologia recentă cu suișuri și coborâșuri. Uneori cu gropi adânci...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
brazen
mesaj 12 Sep 2015, 08:30 PM
Mesaj #74515


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 150
Inscris: 17 April 15
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 75.120



Eu zic ca toamna asta e cam friguroasa si ploioasa si , in fine ,mai zic ca zilele ploioase cer imbratisari hug.gif hug.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2167 Pagini V  « < 2127 2128 2129 2130 2131 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 03:06 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman