HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

5 Pagini V  « < 3 4 5  
Reply to this topicStart new topic
> Prostitutia
Theodoric
mesaj 1 Oct 2009, 10:37 AM
Mesaj #141


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 53
Inscris: 17 August 09
Din: RFG, HH
Forumist Nr.: 14.625



Siiii asaaa au muultuumiiiit toaaate bisericiiiile siiiii credinciosiiiii lui OoooNUuuuuuuuuu, daa-i-aaar aaal' dee suuus sanatateee, aaaamiiiiiiiin. ohyeah.gif

Acest topic a fost editat de Theodoric: 1 Oct 2009, 11:03 AM


--------------------
"Gandalf, my old friend, this will be a night to remember. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 1 Oct 2009, 10:44 AM
Mesaj #142


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Theodoric @ 1 Oct 2009, 10:37 AM) *
Siiii asaaa au muultuumiiiit toaaate bisericiiiile siiiii credinciosiiiii lui OoooNUuuuuuuuuu,ohyeah.gif

poate dar unele credincioase au oftat ca aveau ocazia sa intre in legalitate. ohyeah.gif


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dox
mesaj 9 Jan 2010, 05:46 PM
Mesaj #143


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 171
Inscris: 19 December 09
Din: Chilia Noua
Forumist Nr.: 15.558





Aceasta este o "Carte de Abonament " la bordel din perioada interbelica. Abonamentul este semnat de catre "Antreprenoara" adica... Codoasa sefa , care specifica : " Noaptea intreaga se socoteste doua numere - La mai multe numere se face rabat " . Exista si o Nota Bene acolo : " Duminica si sarbatori vizitele se primesc numai dimineata din cauza aglomeratiei "

Cred ca daca se va legaliza prostitutia, acestea pot inspira noile carti de abonament care insa vor fi electronice ( eventual cu cip)

Acest topic a fost editat de Dox: 9 Jan 2010, 05:46 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 9 Jan 2010, 05:46 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Marduk
mesaj 9 Jan 2010, 06:44 PM
Mesaj #144


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(Dox @ 9 Jan 2010, 05:46 PM) *
Cred ca daca se va legaliza prostitutia, acestea pot inspira noile carti de abonament care insa vor fi electronice (eventual cu cip)

rofl.gif unde vor pune CIP-ul? pe card sau............................................?


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 11 Jan 2010, 12:08 PM
Mesaj #145


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Dox @ 9 Jan 2010, 06:46 PM) *
Exista si o Nota Bene acolo : " Duminica si sarbatori vizitele se primesc numai dimineata din cauza aglomeratiei "

avand in vedere ca sarbatorile in perioada interbelica erau preponderent sarbatori religioase, putem spune ca poporul roman e un popor evlavios ce se aglomereaza prin anumite locasuri dupa slujba thumb_yello.gif

"parinte repede cu spovedania ca am treaba la stabiliment" rolleyes.gif

Acest topic a fost editat de turbo trabant: 11 Jan 2010, 12:09 PM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AdiM
mesaj 19 Jan 2010, 04:46 PM
Mesaj #146


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 69
Inscris: 17 December 09
Forumist Nr.: 15.545



QUOTE(Mihai @ 14 Mar 2003, 08:12 PM) *
Trecand peste imoralitatea actului in sine, condamnati prostitutia? Trebuie legalizata?
Ati apela la serviciile unei prostituate? Este prostitutia un 'job' ca toate celelalte?
Considerati reala afirmatia potrivit careia casatoria este 'prostitutia insitutionalizata'?
PRO? CONTRA? INDECIS?


Nu as condamna prostitutia. Cred ca prostitutia exista din nevoia de bani a celor care nu stiu sau nu reusesc sa isi castige traiul altfel. Sistemul social creeaza prostitutia, prin ineficienta lui. Prostituatele care fac asta din pura placere sunt rare.

Prostitutia nu are nevoie sa fie legalizata. Bugetul si unii bugetari cred ca au nevoie de legalizarea ei...

Nu as apela la serviciile unei prostituate. Fara o reala implicare sufleteasca, afectiva, sexul ocazional, pe bani sau nu, mi se pare ca o masturbare cu o femeie straina de fata. Cred ca un barbat se implineste sexual si afectiv numai cu femeia vietii sale. Restul e sport.

Orice lucru pentru care te angajeaza cineva e un job. Daca lucrezi pe cont propriu, e ocupatie liber-profesionista.

Casatoria (sau o relatie stabila, chiar fara casatorie) inseamna sa traiesti cu acelasi om zi de zi si sa imparti cu el totul, bun sau rau. E si un gest de altruism.
Prostitutia inseamna sa traiesti singur si zi de zi sa imparti doar ce iti convine cu altcineva, altul de fiecare data. E mai ales un gest de egoism.

Acest topic a fost editat de AdiM: 19 Jan 2010, 04:52 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 19 Jan 2010, 05:30 PM
Mesaj #147


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(AdiM @ 19 Jan 2010, 04:46 PM) *
QUOTE
Nu as condamna prostitutia. Cred ca prostitutia exista din nevoia de bani a celor care nu stiu sau nu reusesc sa isi castige traiul altfel. Sistemul social creeaza prostitutia, prin ineficienta lui. Prostituatele care fac asta din pura placere sunt rare.

E foarte mult de discutat pe aceasta tema, prostitutie exista si in randul maimutelor, a primatelor, a mamiferelor, a fost observata la delfini. Oferirea de placeri sexuale pentru hrana, bunuri sau foloase materiale exista din cele mai vechi timpuri. In antichitate mai exista o forma de prostitutie sacra, sarbatoare in care femeile se daruia pentru cativa banuti in cinstea unei zeitati. Prostitutia antica era o preocupare normala si fireasca multe femei ajungand sa detina averi si influente foarte mari, erau culte, frumoase, stiau cum sa organizeze petrecerile sexuale la care participau politicienii, poetii, bogatasii vremurilor respective, la aceste intalniri se facea orice actiune de socializare si sex. Sistemul social trebuie sa controleze prostitutia daca nu vrea sa ajunga sa fie controlat de prostitutie. Nu stiu cat de rare sunt prostituatele care fac prostitutie din placere, cert este ca daca o femeie vrea sa se simta bine o poate face in multe moduri, prostitutia fiind una dintre optiuni. Problema nu este la prostituate, prostitutie, sclavie sexuala, pesti, promiscuitate, etc. problema consta in veniturile neimpozabile sau in dificultatea de a impozita aceste servicii. Statul nu poate 100 % controla aceste activitati, iar prostitutia face parte din activitatile producatoare de profit negru, neimpozabil, la fel ca drogurile, tutunul, alcoolul, CD-urile, etc. iar peste toate acestea intervine MORALA, dogma, iar la final din tot acest amalgam se naste o forma ipocrita de respingere a unei necesitati firesti.

QUOTE
Prostitutia nu are nevoie sa fie legalizata. Bugetul si unii bugetari cred ca au nevoie de legalizarea ei...

Eu cred ca prostitutia legalizata ne va aduce numai beneficii, dar cum in tara asta cu o constitutie si o organizare laica, BOR are o influenta extrem de mare nu vad cum va reusi societatea romaneasca sa adopte legiferarea prostitutiei.
QUOTE
Nu as apela la serviciile unei prostituate. Fara o reala implicare sufleteasca, afectiva, sexul ocazional, pe bani sau nu, mi se pare ca o masturbare cu o femeie straina de fata. Cred ca un barbat se implineste sexual si afectiv numai cu femeia vietii sale. Restul e sport.

Sa inteleg ca nu-ti place sportul?
QUOTE
Orice lucru pentru care te angajeaza cineva e un job. Daca lucrezi pe cont propriu, e ocupatie liber-profesionista.

Atata vreme cat nu deranjezi afacerile altora.
QUOTE
Casatoria (sau o relatie stabila, chiar fara casatorie) inseamna sa traiesti cu acelasi om zi de zi si sa imparti cu el totul, bun sau rau. E si un gest de altruism.

ALTRUÍSM n. Atitudine binevoitoare și dezinteresată manifestată în folosul altora. In casnicie daca ajungi la altruism, mai bine divortezi.
Prostitutia inseamna sa traiesti singur si zi de zi sa imparti doar ce iti convine cu altcineva, altul de fiecare data. E mai ales un gest de egoism.
Daca totusi imparti ceva cu cineva nu mai esti egoism, nu mai esti singur, pentru ca imparti, cedezi bunul dobandit de tine benevol cu cineva. E drept ca in prostitutia neorganizata si necontrolata de sistemul social, mai imparti si fara sa vrei.



--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AdiM
mesaj 30 Jan 2010, 11:47 PM
Mesaj #148


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 69
Inscris: 17 December 09
Forumist Nr.: 15.545



QUOTE(Marduk @ 19 Jan 2010, 05:30 PM) *
E foarte mult de discutat pe aceasta tema, prostitutie exista si in randul maimutelor, a primatelor, a mamiferelor, a fost observata la delfini. Oferirea de placeri sexuale pentru hrana, bunuri sau foloase materiale exista din cele mai vechi timpuri. In antichitate mai exista o forma de prostitutie sacra, sarbatoare in care femeile se daruia pentru cativa banuti in cinstea unei zeitati. Prostitutia antica era o preocupare normala si fireasca multe femei ajungand sa detina averi si influente foarte mari, erau culte, frumoase, stiau cum sa organizeze petrecerile sexuale la care participau politicienii, poetii, bogatasii vremurilor respective, la aceste intalniri se facea orice actiune de socializare si sex.


Sexualitatea e una, ideea de prostitutie e doar o forma de judecare (si taxare, morala sau financiara) a sexualitatii altora.
Nimeni nu vorbeste despre propria lui prostitutie. Putini indraznesc sa vorbeasca despre propria lor sexualitate.
Daca parlamentarii vor sa legifereze prostitutia, e ca si cum ar spune ca ei sunt de acord sa plateasca impozite pentru sexul platit...
Cine apeleaza la serviciile prostitutiei, oare nu practica el insusi prostitutia?!

Acest topic a fost editat de AdiM: 30 Jan 2010, 11:47 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ben_gal
mesaj 6 Feb 2010, 12:03 AM
Mesaj #149


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 320
Inscris: 25 November 06
Forumist Nr.: 8.994



@
PROSTITUTIA

Oare definitia este necesara? O doamna care se culca cu sotul ei ca el sa nu plece cu alta este o prostituata?
Un functionar care-si linge seful in fund ca sa nu primeasca conced definitiv se prostitueaza?

Cine ridica piatra primul?
In afara de asta nu mai avem prostituate ci artiste, foto_mai_stiu eu_ce, dame de companie, gheise, sexiste terapeutice pt. impotenti si impotente [am uitat termenu adecvat], etc.
S-au terminat si frizerii. Acum ei sunt arhitecti capilari, cizmarii - ortopezi practici, croitorii - modelisti moderni, etc.

Si curvele? Stiti, alea cumparate de la nemernici biologici in schimbul cocainei si aflate in slujba unor pirana cu cutitul in mina. Acum si ele folosesc "ierburi", dar vanzatorii nu platesc taxe si nici pirana nu platesc.
Alea-s chiar ca-s curve. Le cunosti dupa privirea cetoasa si miinile pline de urma seringii.
Celelate... Asa cum am scris mai sus.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 6 Feb 2010, 09:58 AM
Mesaj #150


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(ben_gal @ 6 Feb 2010, 12:03 AM) *
Alea-s chiar ca-s curve. Celelate... Asa cum am scris mai sus.


PROSTITUÁTĂ s. cocotă, curvă, târfă, femeie de stradă, (pop. și fam.) damă, madamă, (înv. și reg.) pârțotină, telăliță, teleleică, (reg.) lele, madaranță, scorțotină, tearfă, târnoață, (prin Transilv.) bandură, bulă, (prin Bucov.) crăiță, (prin Maram.) landră, (prin Mold. și Bucov.) mișarcă, (înv.) magopață, tălaniță, femeie publică, (fam.) fleoarță, fleorțotină, șuleandră, (fig.) buleandră, pupăză, putoare, târâtură, (reg. fig.) haită, pupezoaică, terfeloagă, (Transilv. fig.) gudă, (prin Mold. fig.) ruptură, (arg.) maimuță, marcoavă, mastroacă.

Ce amestec au frizerii, cismarii si croitorii in discutia asta? Lasa pietrele si zi ceva despre prostitutie, iti place nu-ti place, exista prostitutie in locul in care traiesti, cat costa, chestii din astea.

Acest topic a fost editat de Marduk: 6 Feb 2010, 09:59 AM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 6 Feb 2010, 12:23 PM
Mesaj #151


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Ce discutie tâmpita. Si fara a avea sex se prostitueaza oamenii. Te prostituezi de ex. daca parintii (Ei)vor sa faci TU ceva ce le convine LOR dar nu tie, si tot o faci, ca iei bani de la ei, ori ca n-ai încotro, ori ca te ameninta cu dezmostenire.
Nu-i mai mare ipocrizie asa ceva decât discutia despre curvele nostre cele de toate zilele?


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ben_gal
mesaj 6 Feb 2010, 06:26 PM
Mesaj #152


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 320
Inscris: 25 November 06
Forumist Nr.: 8.994



QUOTE(Marduk @ 6 Feb 2010, 09:58 AM) *
PROSTITUÁTĂ s. cocotă, curvă, târfă, femeie de stradă, (pop. și fam.) damă, madamă, (înv. și reg.) pârțotină, telăliță, teleleică, (reg.) lele, madaranță, scorțotină, tearfă, târnoață, (prin Transilv.) bandură, bulă, (prin Bucov.) crăiță, (prin Maram.) landră, (prin Mold. și Bucov.) mișarcă, (înv.) magopață, tălaniță, femeie publică, (fam.) fleoarță, fleorțotină, șuleandră, (fig.) buleandră, pupăză, putoare, târâtură, (reg. fig.) haită, pupezoaică, terfeloagă, (Transilv. fig.) gudă, (prin Mold. fig.) ruptură, (arg.) maimuță, marcoavă, mastroacă.

Ce amestec au frizerii, cismarii si croitorii in discutia asta? Lasa pietrele si zi ceva despre prostitutie, iti place nu-ti place, exista prostitutie in locul in care traiesti, cat costa, chestii din astea.

Mai bine sa intrebi frizerii, cismarii, biciclistii si croitorii, caci eu habar nu am biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ben_gal
mesaj 6 Feb 2010, 06:28 PM
Mesaj #153


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 320
Inscris: 25 November 06
Forumist Nr.: 8.994



QUOTE(Cla @ 6 Feb 2010, 12:23 PM) *
Ce discutie tâmpita. Si fara a avea sex se prostitueaza oamenii. Te prostituezi de ex. daca parintii (Ei)vor sa faci TU ceva ce le convine LOR dar nu tie, si tot o faci, ca iei bani de la ei, ori ca n-ai încotro, ori ca te ameninta cu dezmostenire.
Nu-i mai mare ipocrizie asa ceva decât discutia despre curvele nostre cele de toate zilele?

@
Oare despre despre curvele nostre cele de toate zilele avem vreo rugaciune?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 7 Feb 2010, 02:06 AM
Mesaj #154


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Pai roaga-te la stele, ca tot aia-i.


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ben_gal
mesaj 11 Feb 2010, 09:44 PM
Mesaj #155


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 320
Inscris: 25 November 06
Forumist Nr.: 8.994



QUOTE(Cla @ 7 Feb 2010, 02:06 AM) *
Pai roaga-te la stele, ca tot aia-i.

Concluzie Instelata:
Stelele si curvele nostre cele de toate zilele.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 11 Feb 2010, 10:21 PM
Mesaj #156


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



O fi înselata, dar tot bine. Femele tin de noi, ca vrem sau nu vrem.
Cu ele e nasol, dar fara ele e si mai nasol.


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ben_gal
mesaj 26 Feb 2010, 10:34 AM
Mesaj #157


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 320
Inscris: 25 November 06
Forumist Nr.: 8.994



QUOTE(Cla @ 11 Feb 2010, 10:21 PM) *
O fi înselata, dar tot bine. Femele tin de noi, ca vrem sau nu vrem.
Cu ele e nasol, dar fara ele e si mai nasol.

Poate ca cea mai veche meserie din lume isi striga "Cintecul Lebedei", caci doamnele au descoperit emancipatia si "se deschid" benevolante.
Sunt si bordeluri cu curve-barbati. Examenul de primire cre dimensiune > 25cm. in stare activa.

Informatie cruciala: media e de 17cm.

Rog forumistii sa nu inceapa a masura de dimineata. devil.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pagini V  « < 3 4 5
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 23 April 2024 - 09:47 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman