HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

5 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Prostitutia
Mihai
mesaj 14 Mar 2003, 08:12 PM
Mesaj #1


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Trecand peste imoralitatea actului in sine, condamnati prostitutia? Trebuie legalizata?
Ati apela la serviciile unei prostituate? Este prostitutia un 'job' ca toate celelalte?
Considerati reala afirmatia potrivit careia casatoria este 'prostitutia insitutionalizata'?
PRO? CONTRA? INDECIS?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 14 Mar 2003, 08:27 PM
Mesaj #2


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



Le voi lua pe rind si voi raspunde la intrebari in ordinea care au fost puse smile.gif :
1. Nu
2. Da, categoric
3. DA
4. Da
5. Nu
In concluzie sint pro biggrin.gif .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ulysses.Odyossus
mesaj 15 Mar 2003, 02:18 PM
Mesaj #3


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 283
Inscris: 4 March 03
Din: Mediterana
Forumist Nr.: 16



off-topic: Mihai, se pare ca filosofia e o caciula pentru toate. Nu-i problema. As sugera, totusi, o sectiune de "societate".

Sunt de acord cu prostitutia si votez pentru legalizarea prostitutiei. E destul de neplacut cu bolile astea, scurtul, etc. .

Sa se faca bordeluri serioase unde sa poti sa stai la un pahar cu iubita, sa dansezi si altele de felul asta.


--------------------
The CSena Slayer
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 15 Mar 2003, 02:18 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Figaro
mesaj 17 Mar 2003, 05:22 PM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.234
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 63



QUOTE (Mihai @ Mar 14 2003, 08:24 PM)
Trecand peste imoralitatea actului in sine, condamnati prostitutia? Trebuie legalizata?

Mai adaug si eu cateva intrebari?

1. De ce considerati prostitutia imorala?

2. Prostituatele sunt imorale sau cei care apeleaza la prostituate sunt imorali?

=====================================

Rapsunsuri:

1. Sunt de acord cu legalizarea prostitutiei, pentru un control riguros. Insa nu cred ca va rezolva mare lucru. Prostituatele si impozitele nu se prea inteleg. Bordelurile clandestine vor functiona in continuare nestingherite, inclusiv prostituate freelancer.

2. Categoric.

3. De multe ori cei care apeleaza la prostituate nu o fac din pura placere, ci mai mult pentru a-si alunga niste temeri legate de propria lor sexualitate.




--------------------
Vreti sa vedeti ceva funny? Tastati alinalinuta in Yahoo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cain
mesaj 19 Mar 2003, 10:39 AM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.533
Inscris: 18 March 03
Forumist Nr.: 93



Nu as lua o curva de pe la noi.. nu de alta, dar de ale a misto nu am bani, plus ca daca vreau sa regulez, nu tre sa dau bani, nu sint CHIAR atit de urit.. biggrin.gif
Si, da, as apela totusi, in Thailanda... Oh, nu ajung eu acolo... doamneee cred ca la intoarcere ma instalez pe 2 luni in spitalu de dermatovenerice.. biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FM!
mesaj 19 Mar 2003, 03:42 PM
Mesaj #6


Vataf
***

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 207
Inscris: 18 March 03
Din: On The Air
Forumist Nr.: 94



QUOTE (Ulysses.Odyossus @ Mar 15 2003, 02:30 PM)
Sa se faca bordeluri serioase unde sa poti sa stai la un pahar cu iubita, sa dansezi si altele de felul asta.

Da' discotecile din Romania nu ofera chiar ce vrei tu cumva? biggrin.gif

(tot off-topic)



--------------------
Deconectat ... Permanent
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cain
mesaj 20 Mar 2003, 02:24 PM
Mesaj #7


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.533
Inscris: 18 March 03
Forumist Nr.: 93



Ulysse, acum m-am prins.. tu te duci la bordel cu IUBITA ta ? Gii... biggrin.gif Sau e vorba de "iubita" locala ? Asa le spui tu ? wink.gif Eu le zic lebede... in special ca le cam maninca tiganii..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 23 Mar 2003, 01:45 AM
Mesaj #8


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



De acord cu ea iar cind o sa ajung presedinte o sa dau o lege sa devina obligatorie(numai pt femei,clar).


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 23 Mar 2003, 02:32 PM
Mesaj #9





Guests






lool, numai pt femei? pai deja o dam in discriminari...de ce obligatorie numai pt femei? ce? barbatii nu pot fi obligatoriu gigolo?? poate am chef intr-o seara, inainte de nunta, de un streap-tease masculin in privat...daca sunt numai femei, eu cum imi satisfac curiozitatea?
eu , una , sunt de acord cu legalizarea ei, poate asa vor avea fetele alea mai multa grija de ele...desi nu sunt convinsa, dar sper...
condamn prostitutia?? hmm...sa zicem ca ne referim la prostitutia stradala , adik la cea in care o fata isi vinde trupul pt satisfacerea placerilor sexuale ale clientului si care, cu cat termina mai repede, cu atat e mai happy....pai , genul asta de prostitutie nu prea o condamn, in sensul ca, sunt multi babrbati care au anumite hibe si apeleaza la "profesioniste"...cred ca mai degraba condamn prostituatele...pe de o parte...ca pe de alta ii condamn si pe barbatii aia interiorizati care au nevoie de ele si care nu pot discuta cu prietena sau sotia sau un doctor de problemele lor si fug repede la fete ca poate asa scapa de nush' ce probleme....
cred ca daca as fi barbat m-as duce la o prostituata ca sa vad cum e, de ce se duc asa de multi la ele, dar nu as apela mai mult de o singura data la acest gen de sex(platit)
nu consider prostitutia un job ca celelalte...pt ca nici un job nu te distruge si fizic si psihic asa cum te distruge prostitutia...nu numai ca le marginilizeaza(am zis bine? smile.gif ) pe cele care o practica si toata societatea isi bate joc de ele, dar una care a practicat aceasta meserie, nu mai poate avea o viata normala, nici sexual nici afectiv vorbind...nu mai pun in balanta sarcinile, bolile, bataile de la clienti si pesti, banii furati, etc....
casatoria e o prostitutie institutionalizata???? pai ce? ma marit cu 50 barbati si in paralel mai fac sex platit cu alti 100 cel putin pe an?? nu sunt de acord cu aceasta afirmatie...banuiesc ca cel care a zis-o prima data ori era beat, drogat, ori habar n-avea ce zice....chiar daca maritata fiind as avea un amant si tot n-as putea fi considerata curva din punctul asta de vedere...din alte puncte de vedere as fi , dar nu privit din unghiul asta...
si inca o intrebare pt voi, baietii: cum se face ca vreti prostitutie legalizata si n-aveti nimic in potriva ei(aici pe forum), dar in viata reala, daca o fata va face nu stiu ce fite sau face sex mai dezinhibat o catalogati direct curva, fara nici un drept de apel??(nu zic ca asa faceti voi, ci ma refer la general...poate-mi explicati si mie mentalitatea asta masculina)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 23 Mar 2003, 03:13 PM
Mesaj #10


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Mie personal imi plac dezinhibatele.Si ca eu sa o cataloghez curva inseamna ca trebuie sa fie naspa rau fata aia.Nu ma deranjeaza cele care practica prostitutia la modul "elegant"sa zicem.Alea care o fac in orice conditiii si fara pic de grija ,alea ma supara.


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 23 Mar 2003, 07:54 PM
Mesaj #11





Guests






Cum am precizat si in mesajul anterior: nu voiam sa zic de baietii de aici de pe forum, ci pur si simplu, asa...la general vorbind, pt ca de multe ori i-am auzit pe baieti catalogand fetele drept curve indiferent ca s-au culcat cu ei sau nu, indiferent de cat de inhibate sau dezinhibate erau....deja daca o fata are decolteul prea adanc si fusta prea scurta e catalogata curva...sau se spune ca "o cauta cu lumanarea"...dar poate asa ii place ei sa se imbrace, care e problema? Sincera sa fiu, daca nu mi-ar fi frica de unii socati, as umbla si eu pe strada cu fuste cat mai scurte si cu decolteuri cat se poate de adanci...insa am primit destule apelative care m-au facut sa ma gandesc de 2 ori inainte de a iesi asa pe strada...si daca ies cu fetele, nu ma imbrac prea provocator...insa cand sunt cu iubi de mana...ma imbrac cat mai "dezbracat" posibil (vara, bineinteles tongue.gif ) biggrin.gif
Deci, din punctul asta de vedere pusesem eu intrebarea respectiva...cat despre parerea mea, deja am zis-o o data, nu ma repet smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cain
mesaj 24 Mar 2003, 04:44 PM
Mesaj #12


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.533
Inscris: 18 March 03
Forumist Nr.: 93



QUOTE (afrodita @ Mar 23 2003, 08:06 PM)
insa cand sunt cu iubi de mana...ma imbrac cat mai "dezbracat" posibil (vara, bineinteles tongue.gif ) biggrin.gif
Deci, din punctul asta de vedere pusesem eu intrebarea respectiva...cat despre parerea mea, deja am zis-o o data, nu ma repet smile.gif

Deci revenim la ce discutam pe forumul de sex, nu ? Hartuirea sexuala, si asta nu are treaba cu curvele... Cel putin nu am auzit nici o curva ONESTA wink.gif Asta bineinteles ca nu are nici o legatura cu tine.
Si curve nu sint cele care fac streaptease, ci cele care iti iau bani pe prestatie.. Desi alea sint prostituate, curve sint alea care spun abia "dupa".. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 24 Mar 2003, 08:57 PM
Mesaj #13





Guests






Aici era vorba de prostitutie, caci daca ma intrebi pe mine cine merita catalogata curva iti raspund asa: cea care isi bate joc de casa unui om, destrama familii, cea care se joaca cu sentimentele unui baiat, etc. Deci, din punctul meu de vedere nu prostituatele sunt curve.Ele doar fac ce stiu mai bine sau ce le convine sau ce sunt obligate sa faca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cain
mesaj 25 Mar 2003, 10:42 AM
Mesaj #14


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.533
Inscris: 18 March 03
Forumist Nr.: 93



QUOTE (afrodita @ Mar 24 2003, 09:09 PM)
Aici era vorba de prostitutie, caci daca ma intrebi pe mine cine merita catalogata curva iti raspund asa: cea care isi bate joc de casa unui om, destrama familii, cea care se joaca cu sentimentele unui baiat, etc. Deci, din punctul meu de vedere nu prostituatele sunt curve.Ele doar fac ce stiu mai bine sau ce le convine sau ce sunt obligate sa faca.

COOORECT !!! Vezi, stiam eu dece te-am votat la forumistul lunii.. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 31 Mar 2003, 03:46 PM
Mesaj #15


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



ohmy.gif Cain - ce cunoscut mi se pare lie mesajul asta!!! blink.gif Plagiatorule!!! tongue.gif

On topic - prostitutia este ceva necesar, zic si o voi zice mereu. Decat sa te duci si sa dai in cap, sa violezi sau sa faci chestii de genul asta ca incep sa iti patineze hormonii si ti se mareste volumul de sange ce iriga... creierul wink.gif mai bine te duci la curve si iti faci treaba. In plus, o prostituata nu vorbeste decat daca vrei sa vorbeasca... si cred ca mai sunt momente cand vrei sa o faci si in liniste...


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 31 Mar 2003, 05:16 PM
Mesaj #16





Guests






LoL genicon, dar eu o fac numai in liniste, pt ca altfel mi se pare tare ciudat.Mai ales cand e cu "gura plina" o femeie tot in liniste o face laugh.gif .Si stai tu linistit, ca violuri tot o sa existe chiar daca se legalizeaza prostitutia.Pt ca cine are pitici pe creier o sa si-i pastreze.Mai ales ca la un viol nu dai bani, plus ca nu prea risti sa te denunte fata daca o ameninti cum trebuie...Intelegi?Oricum, eu raman la ideea ca o data ce ai intrat "in bransa" nu prea mai poti iesi, ca sa nu mai zic de implicatiile imense ce se deduc din aceasta "meserie".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cain
mesaj 31 Mar 2003, 06:51 PM
Mesaj #17


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.533
Inscris: 18 March 03
Forumist Nr.: 93



Hani, sa nu te vezi cu mine zilele astea... o sa incerc sa abuzez de tine inmod sigur... (macar s ate trag de buza, ri tot fac ceva..) wub.gif laugh.gif

PS. Imi place faza cu "gura plina"... 19.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 31 Mar 2003, 09:02 PM
Mesaj #18





Guests






Cui nu-i place faza cu "gura plina"??LooL, sa abuzezi?? Nu prea vad cum, dar...ok, nu ma intalnesc cu tine zilele astea laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cain
mesaj 3 Apr 2003, 12:21 PM
Mesaj #19


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.533
Inscris: 18 March 03
Forumist Nr.: 93



QUOTE (afrodita @ Mar 31 2003, 10:09 PM)
Cui nu-i place faza cu "gura plina"??

Vezi? D'aia militez pentru legalizarea prostitutiei...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 3 Apr 2003, 04:59 PM
Mesaj #20





Guests






Scuza-ma, dar cred ca in ziua de azi sunt tot mai multe tipe care practica si "gura plina", asa ca din punctul asta de vedere nu prea ai nimerit-o cu prostitutia tongue.gif Ca nu recunosc si nu zic in gura mare(asa ca mine laugh.gif ) asta e altceva biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cain
mesaj 3 Apr 2003, 05:08 PM
Mesaj #21


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.533
Inscris: 18 March 03
Forumist Nr.: 93



Pai tocmai, e mai bine, sa le stim ca sint acolo, cu ce se ocupa.. sa nu mai umble aiurea sa zapaceasca masculii... biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nana Floare
mesaj 22 Dec 2003, 04:18 PM
Mesaj #22


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



...am cunoscut si io doua prostituate, tare de treaba...venisera la noi la club sa se relaxeze dupa eforturile din campul muncii...Una avea o fata de vreo 13 ani (fata, nu fatza cu coditza sub tz) tongue.gif

Acest topic a fost editat de Nicodim: 22 Dec 2003, 04:19 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ryan
mesaj 22 Dec 2003, 11:24 PM
Mesaj #23


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 361
Inscris: 14 December 03
Forumist Nr.: 1.487



Nu stiu care ar fi binele legalizarii prostitutiei. Si-asa sunt destule care se prostitueaza fara bani, chiar nu stiu de ce duc unii sa plateasca cand gasesc atatea pustoaice gata de munca pe gratis. Acum sa mai compar prostitutia cu morala... n-are nici un sens. Nu le judec insa pe prostituate. Cred ca fiecare o sa raspunda pentru propriile fapte, de ce sa ma gandesc la ce rau fac altii... mai bine imi vad de ale mele.


--------------------
Be civil to all; sociable to many; familiar with few; friend to one; enemy to none.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 23 Dec 2003, 11:18 AM
Mesaj #24


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Ideea este ca daca se legalizeaza, cel putin din punctul de vedere al bolilor, si cel putin statistic, numarul lor o sa scada. Pentru ca a fi prostituata "cu carte de munca" cere niste analize mai temeinice decat ale soferilor de TIR turci. spoton.gif
In ceea ce le priveste pe cele care se prostitueaza fara bani, nu sunt 100% de acord tongue.gif Cateva motive:
1. majoritatea sunt minore si unu' la vreo 30 de ani risca ceva pedeapsa.
2. daca e un tip urat ca moartea, la 50 de ani, nu cred ca ar reusi sa puna mana pe o astfel de bucata
3. in afara unui noroc de "Head and shoulder sex" (f**k and go) tot trebuie sa "investesti" niste bani in respectiva.

Asa ca, legalizata prostitutia, ar da oamenilor ceea ce au nevoie - una mica pe drumul spre casa, fara inutil santaj emotional sotiei biggrin.gif


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ryan
mesaj 23 Dec 2003, 11:44 PM
Mesaj #25


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 361
Inscris: 14 December 03
Forumist Nr.: 1.487



No, uite ca la astea nu m-am gandit, thanks smile.gif


--------------------
Be civil to all; sociable to many; familiar with few; friend to one; enemy to none.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 24 Dec 2003, 01:58 AM
Mesaj #26


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Geni,
Si io votez pt. ohyeah.gif


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 23 Oct 2007, 12:09 PM
Mesaj #27


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



am fost tentat sa il pun la bancuri.. apoi am gasit topicul despre prostitutie...

FEMEIE UMILITĂ PE INTERNET ÎN ÎNCERCAREA DE A GĂSI SOŢ BOGAT
Un anunţ postat online de o femeie care preciza că se află în căutarea unui soţ care câştigă peste 500.000 de dolari pe an şi răspunsul oferit de un misterios bancher de pe Wall Street, care a abordat anunţul femeii precum o ofertă de afaceri, au devenit extrem de populare pe Internet. Femeia postase anunţul pe un site al comunităţii din New York , cerând sfaturi privind modalităţile prin care poate să-şi găsească un soţ bogat.

"Ştiu că sună ciudat, dar trebuie să aveţi în vedere că un milion de dolari pe an este venitul unei persoane din clasa mijlocie a New York-ului, aşa că nu cred că am pretenţii prea mari", a precizat femeia, care s-a descris ca fiind "spectaculos de frumoasă" şi "superficială".

Un bancher misterios, care a menţionat că întruneşte toate condiţiile, i-a făcut femeii o analiză a situaţiei în care se află, descriindu-i anunţul ca pe "o propunere de afacere de toată jena". "Aspectul fizic cu care te lauzi va dispărea la un moment dat, dar banii mei vor continua să se înmulţească. Este evident că averea mea va creşte, în timp ce tu nu vei avea cum să devii mai frumoasă. Aşadar, n-ar fi o afacere profitabilă să te cumpăr, aşa că prefer să închiriez", a scris bărbatul în replica sa.



--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca_M.
mesaj 13 Dec 2007, 08:40 AM
Mesaj #28


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 596
Inscris: 8 November 07
Forumist Nr.: 10.832



QUOTE(mutulica @ 23 Oct 2007, 12:09 PM) *
Un bancher misterios, care a menţionat că întruneşte toate condiţiile, i-a făcut femeii o analiză a situaţiei în care se află, descriindu-i anunţul ca pe "o propunere de afacere de toată jena". "Aspectul fizic cu care te lauzi va dispărea la un moment dat, dar banii mei vor continua să se înmulţească. Este evident că averea mea va creşte, în timp ce tu nu vei avea cum să devii mai frumoasă. Aşadar, n-ar fi o afacere profitabilă să te cumpăr, aşa că prefer să închiriez", a scris bărbatul în replica sa.



rofl.gif rofl.gif tare, dar are dreptate omul, daca fata se bazeaza numai pe calitati fizice..........trebuia sa mai bage ceva ca sa fie oferta tentanta rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilie
mesaj 13 Dec 2007, 09:08 AM
Mesaj #29


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



ce sa bage? biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca_M.
mesaj 13 Dec 2007, 09:11 AM
Mesaj #30


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 596
Inscris: 8 November 07
Forumist Nr.: 10.832



QUOTE(freeman @ 13 Dec 2007, 09:08 AM) *
ce sa bage? biggrin.gif



alte calitati. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leonard
mesaj 13 Dec 2007, 11:31 AM
Mesaj #31


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 99
Inscris: 2 December 04
Forumist Nr.: 5.049



Imi pare rau ca trebuie s-o spun, dar din larga majoritate a mesajelor de la acest subiect transpare o atitudine profund dispretuitoare fata de femei si teribil de infantila referitor la relatiile dintr-un cuplu. Plus ignoranta si superficialitate.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca_M.
mesaj 13 Dec 2007, 11:40 AM
Mesaj #32


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 596
Inscris: 8 November 07
Forumist Nr.: 10.832



QUOTE(Leonard @ 13 Dec 2007, 11:31 AM) *
Imi pare rau ca trebuie s-o spun, dar din larga majoritate a mesajelor de la acest subiect transpare o atitudine profund dispretuitoare fata de femei si teribil de infantila referitor la relatiile dintr-un cuplu. Plus ignoranta si superficialitate.



Da, dar viata isi urmeaza cursul ei, prostituatele isi vad de treaba, barbatii o sa mearga in continuare la ele si o sa le plateasca in continuare serviciile, ma gandeam......cred ca de fapt barbatii care dispretuiesc femeile in general sau prostituatele, in particular, se dispretuiesc de fapt pe ei insisi, din cauya necesitatii lor de a se duce la prostituate, de a avea o femeie, unii poate chiar depind in anumite privinte de femeile lor si probabil din cauza asta isi arata dispretul fata de ele.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 13 Dec 2007, 03:42 PM
Mesaj #33


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



nu stiu unde vedeti voi atita dispret... dar va asigur ca daca ati da o raita pe la tractir... e distractie in toata regula
e drept ca din promiscuitate se mai nasc si povesti cu final nashpa.. dar asta e pretul pe care il platesc cei ce traiesc repede

cei care condamna mai cu foc.. in genere sunt cei ce nu isi permit (n-au $, sau sunt sub papuc) si cele cu frica de concurenta neloiala ( devil.gif ); restul... ori se uita cu indiferenta, ori mai baga o tura


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 13 Dec 2007, 04:33 PM
Mesaj #34


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(Mihai @ 14 Mar 2003, 08:12 PM) *
Trecand peste imoralitatea actului in sine, condamnati prostitutia? Trebuie legalizata?
Ati apela la serviciile unei prostituate? Este prostitutia un 'job' ca toate celelalte?
Considerati reala afirmatia potrivit careia casatoria este 'prostitutia insitutionalizata'?
PRO? CONTRA? INDECIS?

Eu sunt PRO. Prostitutia trebuie legalizata, urgent. De mii de ani a existat aceasta meserie, in antichitate, prostitutia era ceva normal. Exista la un moment dat o zi in care orice femeie care dorea sa aiba relatii sexuale putea sa le ofere pe nimic, oferindu-se in temple strainilor. Sunt de acord cu prostitutia controlata, civilizata, liber consimtita de catre femeia care o practica. Numai in acest mod putem elimina violenta, sclavia sxuala, pesti , drogurile si veniturile ilicite din domeniul respectiv. Cel mai mult ma preocupa sanatatea acestor femei, care pot fi considerate parte a sistemului social si eliminarea sclaviei sexuale. Am avut prilejul sa vizitez in Olanda un "stabiliment" care m-a impresionat. Era o strada, pur si simplu, unde la intrare erai avertizat ca nu ai voie sa intrii cu copii si cu cainii, nu ai voie sa fotografiezi sau sa filmezi, totul insa era atent urmarit prin camere video de catre politie. La ferestre femei de toate nationalitatile incercau prin diverse moduri sa-si vanda "marfa". Dupa acest tur am incercat sa aflu mai multe detalii despre aceasta activitate. Ce am aflat m-a surprins, orice femeie care doreste sa practice aceasta meserie trebuie sa depuna o cerere la primarie. Dupa analizarea cererii si daca exista case libere pe strada respectiva, femeii respective i se repartizeaza o casa, format din, sufragerie (care contine si vitrina de expunere, doua dormitoare, bucatarie, toaleta si baie. Nu am reusit sa aflu care sunt taxele platite la stat sau primarie. Ceea ce mi-a placut a fost modul organizat in care o femeie poate sa se prostiteze liber fara batai, fara sclavie si fara pesti. In Rromania mai trebuie sa treaca multa apa pe Dunare pana vom ajunge la acelasi nivel. Intre timp, hormonii vor aduce mai multe violuri, crime pasionale, profituri uriase pentru pesti si politisti, femei desfigurate, violenta, etc. Totul doar de dragul unei IPOCRIZII imense care troneaza in capul fiecarui roman credincios. mwah1.gif


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
albina
mesaj 13 Dec 2007, 06:41 PM
Mesaj #35


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 44
Inscris: 12 September 07
Forumist Nr.: 10.532



QUOTE
cei care condamna mai cu foc.. in genere sunt cei ce nu isi permit (n-au $, sau sunt sub papuc) si cele cu frica de concurenta neloiala ( ); restul... ori se uita cu indiferenta, ori mai baga o tura

Mie mi se pare ca tare disperata trebuie sa fie o femeie ca sa ajunga sa se apuce de meseria asta. Si cei care profita de starea ei si se "bucura" de serviciile ei mi se par pur si simplu inumani. Parerea mea de femeie.

Destinatarii serviciilor prostituatelor ar trebui sa puna mana sa citeasca "Mizerabilii" de Hugo. Poate data viitoare se vor gandi de doua ori inainte de a merge la o prostituata.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 01:38 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman