HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Vrei si tu un Jurnal?

Daca doriti si dumneavoastra un Jurnal, trimiteti un mesaj in acest sens in cadrul topicului Detalii Forum.
Nou: Autorul unui jurnal are dreptul de a decide ca un mesaj scris in cadrul Jurnalului sau de catre altcineva sa fie sters. Daca doriti acest lucru, trimiteti-mi un PM cu adresa mesajului in cauza si acesta va fi sters (bineinteles, atat timp cat nu se exagereaza).

14 Pagini V  « < 8 9 10 11 12 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Frunze-n Vant..., [Jurnalul Dianei-Maria]
Diana-Maria
mesaj 1 Feb 2005, 08:22 PM
Mesaj #316


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Ai facut omu` cu pricina, sky ?
wink.gif


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skysurfer
mesaj 2 Feb 2005, 08:59 AM
Mesaj #317


Vesnicul indragostit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.055
Inscris: 5 February 04
Forumist Nr.: 2.102



Done that! biggrin.gif A iesit fain dar cam mic pt ca era zapada prea fainoasa. In schimb alaltaieri l-am luat pe fratele meu si verii mei si am iesit in spatele blocului si am tras o bataie cu zapada de vreo doua ore. A fost ca in zilele bune si parcarea din spatele blocurilor era plina de zapada si statea lumea la geam si se uita ca la urs. De fapt multi radeau cred ca le-am reamintit cum era cand erau copii. Eram 4 baietii mari care se aruncau in zapada si care isi carau bulgari cu nemiluita. O femeie ne-a admirat de la geam... cred ca a uitat lumea cum sa se distreze. Eu unul m-am simtit ca la 7 ani cand imi caram bulgarii cu sania si imi faceam zid din zapada si aruncam din spatele acestuia. Sau cand stateam pe sanie si ma tragea tata pe stradute cu viteza...
O zi buna iti doresc.


--------------------
I was nauseous and tingly all over. I was either in love or I had smallpox.
~ Woody Allen
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 2 Feb 2005, 10:36 PM
Mesaj #318


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Sa stii tu ca lumea a uitat sa se distreze si nu mai poate sa simta bucuriile marunte care ne fac sa ne simtim vii...
Indiferent cit de multa treaba as avea, cite griji si cite probleme de rezolvat, nu pot sa nu ma bucur de venirea iernii,chiar daca asa de tirziu...
Am auzit ieri, cind ma intorceam de la banca, doua femei plingindu-se de zapada care ne-a acoperit ... dar nu s-au gindit ca daca nu e zapada iar o sa fie seceta...
Lumea nu mai stie sa se bucure de ce ne da Dumnezeu... doar circoteli auzi...


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 2 Feb 2005, 10:36 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Diana-Maria
mesaj 5 Feb 2005, 12:54 AM
Mesaj #319


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



M-am cutremurat...
http://www.avort.ro/multimedia.php
Filmul... e ... n-am cuvinte ...

Acest topic a fost editat de Diana-Maria: 5 Feb 2005, 01:02 AM


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 6 Feb 2005, 02:36 AM
Mesaj #320


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Datorita filmuletului am visat urit...
Asta inseamna ca undeva,in subconstientul meu, a lasat urme adinci...
Numai cit ma gindesc, mi se face pielea de gaina... cry.gif


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 6 Feb 2005, 08:22 PM
Mesaj #321


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



A fost atit de frig astazi cold.gif , ca intr-o ora , cit a durat mersul la piata, mi-au inghetat toate ...partile moi !
cold.gif cold.gif cold.gif


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 7 Feb 2005, 09:47 PM
Mesaj #322


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Maya este o scriitoare americana de culoare, de elita.

Oprah este cea mai bogata femeie de culoare din America, are un show TV de vreo 20 de ani.

In aprilie scriitoarea Maya Angelou a fost intervievata de Oprah, chiar de ziua ei de nastere: implinea 70 si ceva de ani.

Oprah a intrebat-o ce crede despre imbatranire. Si acolo, in direct la televizor, ea a spus ca e "exciting". In ce priveste schimbarile prin care trece organismul, spunea ea, sunt multe, si se intampla in fiecare zi...ca de exemplu pieptul. Cei doi "gemeni" parca se iau la intrecere care ajunge primul la talie. Audienta a ras de s-a prapadit. E o doamna atat de simpla si modesta, cu atata intelepciune in vorbe! Si a mai spus Maya Angelou:

"Am invatat ca indiferent ce se intampla, oricat de rea pare ziua de azi, viata merge inainte, si totul va fi mai bine maine.

Am invatat ca poti spune multe despre o persoana dupa felul cum face/nu face fata la trei situatii: o zi ploioasa, pierderea bagajului, globurile sparte din pomul de Craciun.

Am invatat ca, indiferent de natura relatiilor tale cu parintii, le vei simti lipsa cand vor pleca din viata ta.

Am invatat ca a face bani pentru un trai bun, nu-i acelasi lucru cu a trai viata din plin.

Am invatat ca viata iti da, uneori, a doua sansa.

Am invatat ca nu ar trebui sa mergi prin viata cu cate o manusa de prins mingea in fiecare mana; trebuie sa fii capabil si sa "arunci" ceva inapoi.

Am invatat ca de cate ori iau o hotarare cu inima deschisa, e cea mai buna decizie pe care o pot lua.

Am invatat ca, oricata durere as simti, nu trebuie sa devin o durere/povara pentru ceilalti.

Am invatat ca in fiecare zi ar trebui sa mangai, sa consolezi pe cineva. Oamenii se bucura de o imbratisare, ori o bataie prieteneasca pe umar.

Am invatat ca...mai am multe de invatat

Am invatat ca oamenii uita ce ai spus, uita ce ai facut, dar nu uita niciodata cum i-ai facut sa se simta la un moment

dat."


Citeva lucruri demne cu adevarat de luat in seama...

Acest topic a fost editat de Diana-Maria: 7 Feb 2005, 09:49 PM


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 9 Feb 2005, 12:12 AM
Mesaj #323


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Ma doare capul.
Astazi a fost un ger sa crape pietrele, nu alta !
Iar miine... Miine o sa am o zi foarte plina.

Acest topic a fost editat de Diana-Maria: 9 Feb 2005, 12:13 AM


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistinguett
mesaj 9 Feb 2005, 06:14 AM
Mesaj #324


Cea Mai Impaciuitoare Forumista din 2003
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.395
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 240



Diana-Maria mwah1.gif

Mai adaug in jurnalul tau inca o fraza din intelepciunea Mayei Angelou, care mie mi-a placut foarte mult cand am auzit-o. A fost ca o galeata de apa rece in fatza smile.gif
Si scuze ca o sa o scriu in engleza, dar in romana isi pierde din savoare.

"I'm sick and tired of being sick and tired".


--------------------
Life is what happens to you while you're busy making other plans.
"An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
denise
mesaj 9 Feb 2005, 08:22 PM
Mesaj #325


Domnitor
******

Grup: MembriOffBoard
Mesaje: 2.426
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.412



QUOTE (Diana-Maria @ 5 Feb 2005, 12:54 AM)
M-am cutremurat...
http://www.avort.ro/multimedia.php
Filmul... e ... n-am cuvinte ...

cry.gif Am descarcat filmuletul in ziua in care l-ai postat, insa abia azi am reusit sa il vad. M-am straduit... dar, asa cum spunea si prezentatorul - daca un lucru este asa de ingrozitor incat nu te poti uita la el, atunci poate ca nici nu trebuie tolerat.
Ma intreb cum un medic care face zilnic intreruperi de sarcini si vede asa ceva isi poate saruta copii cand ajunge acasa. Nu judec pe nimeni... dar nici nu pot intelege.

Acest topic a fost editat de denise: 9 Feb 2005, 08:24 PM


--------------------
__________
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 10 Feb 2005, 01:15 AM
Mesaj #326


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Tare imi era dor de voi...
Misti mwah1.gif Denise mwah1.gif
,,Dezbatem" miine ambele subiecte, acum sint taaare obosita !
Misti, Denise hug.gif

Acest topic a fost editat de Diana-Maria: 10 Feb 2005, 01:16 AM


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 13 Feb 2005, 09:18 PM
Mesaj #327


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Misti, draga Misti, uitam sa ne bucuram de viata... ne lasam inconstient dusi de val si coplesiti de grijile cotidiene....

Denise, nici eu nu inteleg... Dupa ce vezi asa ceva, ramii fara grai. N-am mai fost buna de nimic in seara cu pricina. Mai rau, am avut cosmaruri...


Ziua de astazi a inceput cu o ninsoare ca in povesti, cu fulgi mari, pufosi, nodurosi... care s-au transformat in lapovita si pina la urma in ploaie... sa vezi miine polei !
Si miine am de umblat...
Nu conteaza, viata e frumoasa.
Chiar si numai pentru ca vad un catel dind din coada fericit cind ma intilneste. smile.gif

Acest topic a fost editat de Diana-Maria: 13 Feb 2005, 09:20 PM


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skysurfer
mesaj 15 Feb 2005, 09:11 AM
Mesaj #328


Vesnicul indragostit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.055
Inscris: 5 February 04
Forumist Nr.: 2.102



Iti dai seama ce frumoasa e viata cand stii ca cineva pe care nu l-ai vazut niciodata se gandeste la tine si la binele tau. Tu te-ai gandit la al nostru noi ne vom gandi la al tau. hug.gif
Plecaciuni.


--------------------
I was nauseous and tingly all over. I was either in love or I had smallpox.
~ Woody Allen
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 16 Feb 2005, 08:25 AM
Mesaj #329


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



hug.gif Sky ... Ca nu mai am cuvinte...


Ceea ce e mai jos mi-a atras atentia:



"Fiica lui Billy Graham, intr-un interviu in emisiunea Early Show, a fost intrebata de Jane Clayson, cu privire la atacurile din 11 septembrie
2001: "Cum a putut Dumnezeu lase sa se intimple asa ceva?"
Anne Graham a dat un raspuns foarte profund si inspirat:

,,Cred ca Dumnezeu este adinc intristat de
aceasta, la fel ca si noi, dar noi de ani de zile Îi spunem sa iasa din scolile noastre, din guvernul si din vietile noastre. Si, fiind El un adevarat gentleman, cred ca pur si simplu S-a dat calm la o parte. Cum putem noi sa-I cerem binecuvintarea si protectia Sa daca Ii cerem sa ne lase in pace? (În lumina recentelor evenimente, atacuri teroriste, atacuri armate in scoli, etc.)
Cred ca totul a inceput cind Madeleine Murray O'Hare (care a fost ucisa, iar corpul ei a fost gasit recent) a afirmat ca nu dorea nici un fel de rugaciuni in scolile noastre, iar noi am spus O.K.
Apoi, cineva a spus ca mai bine nu am citi Biblia in scoli (Biblia care spune sa nu ucizi, sa nu furi si sa-ti iubesti aproapele ca pe tine insuti), iar noi am spus O.K.
Apoi, dr. Benjamin Spock a spus ca nu ar trebui sa ne plesnim copiii atunci cind se poarta urit, pentru ca aceasta le-ar afecta mica lor personalitate si stima de sine (fiul dr. Spock s-a sinucis). Iar noi amspus ca un expert trebuie sa stie ce vorbeste, asa ca am spus O.K.
Apoi, cineva a spus ca profesorii si dirigintii nu ar trebui sa ii disciplineze pe copii atunci cind gresesc. Iar conducatorii de scoli au spus ca nici un membru al personalului sa nu atinga vreun elev atunci cind se poarta urit, pentru ca scolile nu au nevoie de publicitate proasta si in nici un caz de procese.(Totusi, exista o mare diferenta intre a disciplina si a atinge, a bate, a plesni, a lovi, a umili, etc.).Iar noi am spus O.K.
Apoi, cine stie ce membru inteligent al consiliului de conducere al vreunei scoli a spus ca, baietii fiind baieti, vor face dragoste oricum, deci ar trebui sa le dam fiilor nostri prezervative. Asa, ei vor putea sa se distreze cit vor, iar noi nu vom trebui sa le spunem parintilor ca le-au primit de la scoala. Iar noi am spus O.K.
Apoi, unii dintre alesii nostri de virf au spus ca nu conteaza ceea ce fac in viata lor privata atit timp cit isi fac treaba la slujba. De acord, a spus fiecare din noi, mie nu-mi pasa de ceea ce face altcineva, inclusiv presedintele, in viata sa privata, atit timp cit am o slujba si economia merge bine.
Apoi, cineva a spus sa tiparim reviste cu femei goale, in semn de respect si apreciere a frumusetii feminine. Iar noi am spus O.K.
Apoi, altcineva a impins acea apreciere un pas mai departe, publicind fotografii cu copii goi, si inca mai departe, afisindu-le pe Internet. Iar noi am spus O.K., au dreptul la libera exprimare.
Apoi, industria show-business-ului a spus: hai sa facem show-uri TV si filme care sa promoveze indepartarea de Dumnezeu, violenta si sexul ilicit, sa inregistram melodii care sa incurajeze violurile,drogurile, crimele, sinuciderea si temele satanice.
Iar noi am spus ca nu este decit entertainment(amuzament), nu are efecte adverse si oricum nu o ia nimeni in serios, asa ca totul a mers inainte.
Iar acum ne intrebam de ce copiii nostri nu au constiinta, de ce nu disting binele de rau, de ce nu ii deranjeaza sa ucida pe straini, pe colegii de clasa sau pe ei insisi. Probabil ca, daca ne-am gindi mai mult, ne-am da seama de ce. Cred ca totul se reduce la faptul ca ceea ce vei semana, aceea vei si culege.
Noi Ii spunem lui Dumnezeu Draga Doamne, de ce nu ai salvat-o pe acea fetita ucisa in clasa? Iar Dumnezeu raspunde: Dragul meu, Eu am fost alungat din scoli, nu puteam fi acolo. Cum puteam Eu fi acolo, cind voi mi-ati spus sa plec din scoli?
E ciudat cum oamenii Il dispretuiesc pe Dumnezeu, si apoi se intreaba de ce totul merge tot mai prost.
E ciudat cum de credem tot ceea ce scriu ziarele, dar noi ne indoim de ceea ce spune Biblia.
E ciudat cum de toti oamenii vor sa mearga in ceruri, desi nu cred,gindesc, spun sau fac nimic din ceea ce scrie in Biblie.
E ciudat cum de unii pot spune Cred in Dumnezeu si de fapt sa-l urmeze pe Satan, care, de fapt, crede si el in Dumnezeu.
E ciudat cum ne repezim sa judecam, dar nu ne place sa fim judecati.
E ciudat cum de se pot trimite mii de glume prin e-mail si ele se raspindesc precum focul salbatic, dar cind incepi sa trimiti mesaje privindu-L pe Dumnezeu, oamenii se gindesc de doua ori inainte de a le trimite si altora.
E ciudat cum de tot ceea ce este vulgar, crud si obscen trece liber prin cyberspatiu, dar orice discutie publica despre Dumnezeu este impiedicata la scoala si la locul de munca.
E ciudat cum poate fi cineva atit de inflacarat de dragoste pentru Hristos fiind in acelasi timp un crestin invizibil in timpul saptaminii.
Rideti?
E ciudat cum de, gindindu-va daca sa trimiteti sau nu mai departe acest mesaj nu-l veti trimite multor adrese din lista voastra, pentru ca nu sunteti siguri de ceea ce crede destinatarul posibil sau de ceea ce vor crede despre VOI daca il veti trimite.
E ciudat cum de ma ingrijoreaza mai mult decit ceea ce cred oamenii despre
mine si mai putin ceea ce crede Dumnezeu despre mine.


Ce credeti?



--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skysurfer
mesaj 16 Feb 2005, 09:16 AM
Mesaj #330


Vesnicul indragostit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.055
Inscris: 5 February 04
Forumist Nr.: 2.102



Desi sunt numai lucruri de bun simt pot sa spun ca nu prea m-am gandit la ele. Da, recunosc ca inainte multe din mesajele religioase se opreau la mine dar asta doar pt ca imi spuneau ca daca nu trimit la alte 5 sau 10 persoane o sa am un mare ghinion, ceea ce mi se pare o jignire. Pe Dumnezeu il simti sau te faci ca il simti. Sincer sa fiu nu am nevoie de Biserica sa imi spuna sa il iubesc pe Dumnezeu, pur si simplu iti dai seama ca exista sau iti doresti sa existe si nu te mai intrebi. Daca cineva ar veni cu dovezi clare ca Dumnezeu nu mai exista, ce s-ar alege de noi? Nu te-ai mai ruga pt binele tau stiind ca nu e nimeni care sa iti asculte rugaciunea, nu te abtii de la pacate mari cand stii ca nu mai e nimeni care sa hotarasca unde ajungi dupa moarte si tot asa. Faptul ca faci un bine, nu iti da un bilet sigur spre Cer insa te face sa te simti mai bine si sa te gandesti ca ai de ce sa fii multumit caci sunt altii mai necajiti ca tine.
Nu poti aprecia binele pana nu dai de rau. Va doresc sa nu trebuiasca sa apreciati niciodata binele.
Cat despre tine Diana-Maria, sa stii ca inca ma gandesc cum de reusesti sa fii buna cu toata lumea si sa te imprietenesti cu toti. De fapt nici nu e cazul sa ma intreb ci mai degraba sa ma bucur ca veghezi asupra noastra. Promit sa fiu iti fiu si eu alaturi la greu, dar... mai bine sa nu stii ce e ala,da? De fapt asta iti si urez: Sa nu stii ce inseamna raul si Binele si bunatatea sa iti fie ingeri pazitori.
Plecaciuni, domnisoara.


--------------------
I was nauseous and tingly all over. I was either in love or I had smallpox.
~ Woody Allen
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 17 Feb 2005, 12:03 AM
Mesaj #331


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Da` sa stii ca io nu sint buna cu toata lumea si nu ma imprietenesc cu toti, ca am prostul obicei sa spun ce gindesc si sa nu trec cu vederea calcatul pe batatura...
Revin cu amanunte...mai tirziu... wink.gif
Multumesc pentru urari, asemenea cinstite si nobile cavaler !
smile.gif

Acest topic a fost editat de Diana-Maria: 17 Feb 2005, 01:18 AM


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 19 Feb 2005, 01:03 AM
Mesaj #332


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



user posted image
Pentru mami, ca sa prinda curaj cind imi calca pragul...
Mami, simte-te ca acasa!
mwah1.gif


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
punctt
mesaj 19 Feb 2005, 11:22 AM
Mesaj #333


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.499
Inscris: 18 April 04
Din: Romania, Tulcea. (Dar, oare cine sunt si unde ma aflu?)
Forumist Nr.: 3.133



Multumesc, Diana-Maria. wub.gif hug.gif


--------------------
"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci." (La Bruyere)
Voi gasi pestisorul de aur ... Pietre mari, pietricele si nisip ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
punctt
mesaj 21 Feb 2005, 08:00 AM
Mesaj #334


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.499
Inscris: 18 April 04
Din: Romania, Tulcea. (Dar, oare cine sunt si unde ma aflu?)
Forumist Nr.: 3.133



Undeva ... ai scris... "ma invart printre planete" clapping.gif... cam asa ceva... Tare mult mi-a placut! As vrea sa stiu la ce te gandeai, cand ai tastat acele cuvinte, ... daca poti sa-mi spui... Eh, si eu, o curioasa... bop.gif


--------------------
"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci." (La Bruyere)
Voi gasi pestisorul de aur ... Pietre mari, pietricele si nisip ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 23 Feb 2005, 02:10 AM
Mesaj #335


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Mami, sint multe de spus vis-a-vis de plimbarile mele printre planete...
O sa revin pe larg, de dragul tau.
Acum ma intreb doar atit:
PINA UNDE ?!


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 24 Feb 2005, 04:59 AM
Mesaj #336


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Uite, mami, acum nu pot eu sa dorm...


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skysurfer
mesaj 24 Feb 2005, 11:29 AM
Mesaj #337


Vesnicul indragostit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.055
Inscris: 5 February 04
Forumist Nr.: 2.102



Pai nici eu nu pot dormi. Cred ca nu am dormit impreuna azi dimineata. Mercic de cuvintele placute pe care mi le lasi in jurnal, eu insa astept sa te vad mai harnicuta pe aici. Asa putine cuvinte de la un om care are atatea de spus... Sau mai bine asa, taci da' faci. Eu vorbesc multe, imi fac multe planuri, cat pt 10 dar nu fac decat 10% adica cat un om normal. Dc s-ar folosi lumea de planurile mele... Si asta nu pt ca nu vreau mai mult dar nu imi pot pune ordine in ganduri.
Pentru ca vad ca esti cafegioaica mare iti dau ceva:


Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  Hibiscus.jpg ( 15.69K ) Numar descarcari: 19
 


--------------------
I was nauseous and tingly all over. I was either in love or I had smallpox.
~ Woody Allen
Go to the top of the page
 
+Quote Post
punctt
mesaj 24 Feb 2005, 06:43 PM
Mesaj #338


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.499
Inscris: 18 April 04
Din: Romania, Tulcea. (Dar, oare cine sunt si unde ma aflu?)
Forumist Nr.: 3.133



QUOTE (Diana-Maria @ 24 Feb 2005, 04:59 AM)
Uite, mami, acum nu pot eu sa dorm...

... smile.gif atunci, hai la o plimbare... tongue.gif
Sper sa-ti placa propunerea mea... Ce zici? smile.gif
Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  012.jpg ( 95.19K ) Numar descarcari: 24
 


--------------------
"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci." (La Bruyere)
Voi gasi pestisorul de aur ... Pietre mari, pietricele si nisip ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 24 Feb 2005, 09:10 PM
Mesaj #339


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



De ce trebuie sa fie dobrogenii mei dragi tocmai in cealalta parte a tarii?
cry.gif


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
punctt
mesaj 27 Feb 2005, 10:04 PM
Mesaj #340


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.499
Inscris: 18 April 04
Din: Romania, Tulcea. (Dar, oare cine sunt si unde ma aflu?)
Forumist Nr.: 3.133



Hai, zambeste. pls.gif
Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  rainbow_20dark.jpg ( 119.96K ) Numar descarcari: 15
 


--------------------
"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci." (La Bruyere)
Voi gasi pestisorul de aur ... Pietre mari, pietricele si nisip ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skysurfer
mesaj 28 Feb 2005, 10:38 AM
Mesaj #341


Vesnicul indragostit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.055
Inscris: 5 February 04
Forumist Nr.: 2.102



Pai cine nu te lasa sa te muti la noi in Dobrogea? smile.gif Noi te asteptam.
P.S. Sper sa ai parte de putina relaxare intr-un asemenea loc.

Acest topic a fost editat de skysurfer: 28 Feb 2005, 10:39 AM
Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  riviere_campagne_lac_auvergne_clermont_.jpg ( 43.57K ) Numar descarcari: 19
 


--------------------
I was nauseous and tingly all over. I was either in love or I had smallpox.
~ Woody Allen
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 2 Mar 2005, 07:38 PM
Mesaj #342


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Nu ma lasa treburile, aia e buba...
Si mi-i asa de dor de zilele copilariei, de Dunare, de mamaie, de caloian, de colindele oleleului ...


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
punctt
mesaj 2 Mar 2005, 09:55 PM
Mesaj #343


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.499
Inscris: 18 April 04
Din: Romania, Tulcea. (Dar, oare cine sunt si unde ma aflu?)
Forumist Nr.: 3.133



Sper sa-ti aline nitel dorul... smile.gifuser posted image


--------------------
"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci." (La Bruyere)
Voi gasi pestisorul de aur ... Pietre mari, pietricele si nisip ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 3 Mar 2005, 01:28 AM
Mesaj #344


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Mami, mami... cind intri la mine, se lumineaza tot !
Acum la Craiova ninge ca-n povesti, de parca miine de Craciunul... si e asa frumos...


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 3 Mar 2005, 01:45 AM
Mesaj #345


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Orasul copilariei mele... Macin... orasul bunicilor...
Casa din stinga, care se vede in departare, este casa bunicilor, darimata de comunisti.

Acest topic a fost editat de Diana-Maria: 3 Mar 2005, 09:56 AM
Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  victoriei.jpg ( 28.21K ) Numar descarcari: 18
 


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 3 Mar 2005, 01:49 AM
Mesaj #346


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Blocul din dreapta si cel de pe care este facuta fotografia se inalta exact pe locul casei bunicilor, care avea doua etaje, beci imens, apa curenta... iar podul casei era urias... portile de metal aveau doi metri si jumatate... o adevarata fortareata...

Acest topic a fost editat de Diana-Maria: 3 Mar 2005, 01:50 AM
Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  blocuri.jpg ( 25.22K ) Numar descarcari: 28
 


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 3 Mar 2005, 01:51 AM
Mesaj #347


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Vechiul Han al Macinului, casa lui Ghiulbahar, prietena mamei din copilarie...
pe vremea aceea turcoaicele inca purtau feregea...
Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  han.jpg ( 28.28K ) Numar descarcari: 24
 


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 3 Mar 2005, 01:52 AM
Mesaj #348


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Intre casa lui Ghiulbahar si casa bunicilor se afla geamia... din fericire, a scapat furiei nebune a comunistilor...
Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  geamia4.jpg ( 39.19K ) Numar descarcari: 27
 


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skysurfer
mesaj 3 Mar 2005, 12:17 PM
Mesaj #349


Vesnicul indragostit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.055
Inscris: 5 February 04
Forumist Nr.: 2.102



Mi-au placut pozele. Zici ca sunt din Macin? Cunosc si eu pe cineva de acolo. Dar ia sa ne spui noua, iti place Manastirea Celic Dere? rolleyes.gif
Si o dedicatie pt tine cu scuzele de rigoare ca nu a venit mai devreme.
http://web.gg.qub.ac.uk/people/staff/kumar..._flower_bed.jpg


--------------------
I was nauseous and tingly all over. I was either in love or I had smallpox.
~ Woody Allen
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 3 Mar 2005, 02:12 PM
Mesaj #350


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Da, din Macin sint pozele... pe cine cunosti la Macin ?
La Ceric Dere nu m-am invrednicit sa ajung ... cry.gif
Multam frumos de flori, cavalere !
hug.gif


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

14 Pagini V  « < 8 9 10 11 12 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 25 April 2024 - 09:16 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman