HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Fumatul Un Viciu Sau Un Rau Necesar
Hamleet
mesaj 8 Sep 2003, 08:34 AM
Mesaj #36


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 209
Inscris: 19 August 03
Din: Bucuresti - Romanica
Forumist Nr.: 636



Pai deocamdata ma las in fiecare zi laugh.gif


--------------------
"If i were a king, i could do anything!"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mogaldeatza
mesaj 9 Sep 2003, 07:15 AM
Mesaj #37


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.155
Inscris: 20 June 03
Forumist Nr.: 392





Eu nu mi-am propus inca acest lucru smile.gif
Da tu cum faci? Te lasi zilnic la modul declarativ
sau iti ascunzi tigarile de cu seara si dimineata
dai cu banul daca sa mai fumezi doar una si gata
"pe cuvantul meu ca e ultima tigara"? wink.gif


--------------------
Nu-ti fie teama ca inaintezi prea incet. Teme-te daca te opresti!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roxana
mesaj 9 Sep 2003, 11:36 AM
Mesaj #38


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 304
Inscris: 18 July 03
Din: USA-PA state
Forumist Nr.: 478



QUOTE (carmina @ Sep 4 2003, 07:39 PM)
Intr-adevar, Roxana, ai dreptate!Adevarul spus de tine e atat de graitor!
Uite-asa aruncam si eu cu piatra, pana sa ma apuc de fumat. Totusi, orice nefumator care vorbeste despre fumat e ca orice agramat care-si da cu parerea despre Shopenhauer.

he he Carmina--sa fii tu snatoasa-----ca nu vorbesc deloc in necunostiinta d e cauza----am fumat ani buni, cel putin vreo 15 ani------si am irosit bani destui pe tigari. Si stiu cum e---si m-am lasat de doua ori. prima data a durat 3 ani( pina am ajuns la o cumpana a viateii)si m-am apucat iarasi si apoi m-am lasat din nou acum 4 ani......si vad ca rezist bine merci. Deci pe propria piele pot spune ca stiu ca cine are vointa se poate lasa. Asa ca nu poate spune nimeni ca vorbesc in necunostiinta de cauza....am fost de ambele parti ale "gardului".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 9 Sep 2003, 11:36 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Valheru
mesaj 9 Sep 2003, 11:53 AM
Mesaj #39


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 554
Inscris: 7 September 03
Din: Bucharest
Forumist Nr.: 724



je nu fumeaza si nici nu a fumat decat vreo 6 luni in a 8-a
si asta ca sa ma dau mare
nu sunt de acord cu fumatul dar sunt de parere ca si aceasta campanie contra fumatului accentueaza simpotemele
e vorba de jegul ala de autosugestie
stiati ca john wayne a murit pe la vreo 70 de ani si fuma 5 pachete de marlboro pe zi?


--------------------
Adevarul manuit cu pricepere este cea mai buna minciuna...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 9 Sep 2003, 12:05 PM
Mesaj #40


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Mda... si eu m-am tot gandit ca o campanie anti-ceva (fumat in cazul de fatza) poate aduce tocmai rezultatul invers - si anume sa promoveze indirect acest viciu si mai multa lume sa se apuce de fumat. De ce zic asta? Pentru ca si Parazitii au facut campanie anti-playback si tot mai multi artisti o dau cu CD-ul... laugh.gif


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hamleet
mesaj 9 Sep 2003, 12:06 PM
Mesaj #41


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 209
Inscris: 19 August 03
Din: Bucuresti - Romanica
Forumist Nr.: 636



QUOTE (mogaldeatza @ Sep 9 2003, 08:15 AM)
Da tu cum faci? Te lasi zilnic la modul declarativ
sau iti ascunzi tigarile de cu seara si dimineata
dai cu banul daca sa mai fumezi doar una si gata
"pe cuvantul meu ca e ultima tigara"? wink.gif

Aaaa, pai asa nu merge laugh.gif
Deocamdata chiar nu vreau sa ma las si nu am incercat pana acum lucrul asta.
Cand ma voi hotari sa renunt...VOI RENUNTA IN MOMENTUL ACELA SI GATA CU FUMATUL..


--------------------
"If i were a king, i could do anything!"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roxana
mesaj 9 Sep 2003, 07:39 PM
Mesaj #42


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 304
Inscris: 18 July 03
Din: USA-PA state
Forumist Nr.: 478



QUOTE (Valheru @ Sep 9 2003, 12:53 PM)
je nu fumeaza si nici nu a fumat decat vreo 6 luni in a 8-a
si asta ca sa ma dau mare
nu sunt de acord cu fumatul dar sunt de parere ca si aceasta campanie contra fumatului accentueaza simpotemele
e vorba de jegul ala de autosugestie
stiati ca john wayne a murit pe la vreo 70 de ani si fuma 5 pachete de marlboro pe zi?

Cea mai buna campanie aici in state este scumpirea tigarilor. Cind am venit eu in state erau si la 10 $ cartusul....acuma am auzit ca sint si la 8-10 $ pachetul........si ajungi la concluzia ca sint altele mai importante in viata decit tigara.Aici nu s-a vazut deloc ca, campania anti-fumat sa accentueze simptomele....ba chiar vad ca lucreza destul de bine, mai ales daca e sa comparam cu tarile din estul Europei.Caci si west europenii fumeaza mai putin decit est europ.
In ceea ce priveste cazul luio John Wayne ....e un caz.........asa cum si eu stiu un caz ..una care fuma si a murit de cancer la plamini la 40......cazuri si cazuri........asta nu inseamna ca toti sint John Wayne insa.
Oricum, ma uit la cei de aici( rural pennsylvania) care fumeaza.....cine fumeaza? cei care au o viata monotona, "low socio -economic status",low education or no education si cind ii intreb de ce, imi spun pt ca nu mai au alte placeri in viata..atita stiu atita fac........unii zic ca viata e plictisitoare si ca nu e nimic altceva de facut decit sa fumeza sau sa ia drugs.........fiecare cu limitele proprii. blink.gif Tot ce spun este bazat pe domeniul in care lucrez--servicii sociale si invatatmint.
In Romania era diferit.pe vremea lui Ceausescu( cind eram eu in tara)...fumam de aere, de anturaj.era chiar un act oarecum "intelectual" biggrin.gif . Ce sa-i faci? diferente de societati si mentalittati. Fiecare cu ale lui rolleyes.gif

Acest topic a fost editat de Roxana: 9 Sep 2003, 07:41 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
menthoru'
mesaj 9 Sep 2003, 08:08 PM
Mesaj #43


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.033
Inscris: 3 September 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 706



mi-a adus cineva un marlboro lights din anglia. costa 3 lire pachetul de 10 tigari, si avea undeva micutza sigla marlboro. in rest, funerar, pe negru, tot pachetul era acoperit de O SA MURITI, NU MAI FACETI COPII, DEVENITI IMPOTENTI, VA MOARE CREIERUL...si totusi erau atat de bune biggrin.gif


--------------------
I have given it much thought / It seems, disaster must come / At best, only postponed / Shaolin Kung-Fu to survive / Must now be taught to more young men / We must expand, get more pupils / So that the knowledge will spread
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cynthia`
mesaj 10 Sep 2003, 12:53 AM
Mesaj #44


Haiduc
**

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 57
Inscris: 11 April 03
Forumist Nr.: 182



Fumez de cand eram in clasa a 7-a. La inceput mai mult ma prosteam, ma "dadeam mare", cum zic unii. Nici nu prea imi placea, m-au si prins ai mei de cateva ori si s-au suparat pe mine... Ma lasam pt un timp si dup-aia ma apucam din nou. De ce? N-aveam ce face! Paream mai "interesanta" (credeam eu..). Acum fumez doar cand ies cu prietenii in oras sau merg la un chef sau... raman singura acasa (atunci o fac fiindca stiu ca daca ar fi ei nu as putea. Ceva de genu: exact ce imi e interzis ma atrage mai tare)
E un viciu... nu face bine la sanatate si miroase si urat. Dar... e si un rau necesar, multi oameni (prin autosugestie, nu datorita tigarilor) se simt mai bine cand fumeaza. Am observat si la mine. Eram suparata, mi-am spus ca "Mama ce-as mai fuma o tigare acum" , mi-am facut pofta, am fumat si m-am simtit mult mai bine. Nu mi-a trecut supararea dar parca eram mai impacata cu mine... blink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mogaldeatza
mesaj 11 Sep 2003, 08:29 AM
Mesaj #45


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.155
Inscris: 20 June 03
Forumist Nr.: 392



QUOTE (menthoru' @ Sep 9 2003, 09:08 PM)
si totusi erau atat de bune biggrin.gif



Hai ca mi-ai facut pofta. Uite de aia nu fumez
eu Malboro de pe piata romaneasca, pt ca intr-o
perioada mi le furniza cineva din Germania si cand
am cumparat de la noi am ramas taaaaare dezamagita
de diferenta.Asa ca m-am intors la LM. tongue.gif


--------------------
Nu-ti fie teama ca inaintezi prea incet. Teme-te daca te opresti!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
menthoru'
mesaj 11 Sep 2003, 09:04 AM
Mesaj #46


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.033
Inscris: 3 September 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 706



QUOTE (Cynthia` @ Sep 10 2003, 01:53 AM)
Fumez de cand eram in clasa a 7-a (...) trecut supararea dar parca eram mai impacata cu mine... blink.gif

Wow. Clasa a saptea?! For God's sake! In a 9-a cand ma apucasem mi se parea mega devreme, iar acum s-au strans ceva ani buni. Las-o moale Cynth, nu e bine.
Anyway, nu e numai auto sugestie, sunt si cateva proprietati ale nicotinei, din cate am inteles, cu rol de calmant.

Stiti ce ma gandeam, sa facem o demonstratie la guvern impotriva a tot ceea ce este interzis, daca tot ne atrage asa mult.
Sa cerem legalizare Mary Jane, a prostitutiei, a homosexualitatii ( keep it up INS 50.gif ) si poate ar fi frumos. Hai mai Cynthia, poate in clasa a saptea nu faceai diferenta, dar totusi acum, sa spui ca fumezi ca reprezinta "fructul oprit" ...

Lasa-te, pls! wacko.gif


--------------------
I have given it much thought / It seems, disaster must come / At best, only postponed / Shaolin Kung-Fu to survive / Must now be taught to more young men / We must expand, get more pupils / So that the knowledge will spread
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marky
mesaj 11 Sep 2003, 09:44 AM
Mesaj #47


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.146
Inscris: 13 May 03
Din: Bukale
Forumist Nr.: 287



probabil in cl 7 si-a fumat prima tzigare de dupa... wink.gif


--------------------
Life is a sexually transmitted disease.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 11 Sep 2003, 01:01 PM
Mesaj #48


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Nu, marky, atunci, intr-a 7-a nu a fost prima tigare "de dupa", a fost prima tigare "de aia". Pentru ca toata lumea o facea si pentru ca multi incearca, macar o data.
Poate este rau ca fumeaza, motive pot fi gasite destule, dar nu este un fumator inrait. Oricand vrea, poate sa se lase. Normal, mai simte nevoia, dar poate. Imi amintesc acum 2 ani ca am facut o intelegere cu ea - sa ne lasam amandoi de fumat. Eu nu am rezistat nici 4 ore. Ea ar fi rezistat. M-a prins insa fumand si... s-a apucat si ea din nou. Deci, intr-un fel, sunt si eu vinovat ca acum ea fumeaza... 50.gif Si, al naibi sa fiu daca mai cred eu pe aia care spun ca daca fumezi, nu mai cresti.... biggrin.gif


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cain
mesaj 11 Sep 2003, 01:31 PM
Mesaj #49


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.533
Inscris: 18 March 03
Forumist Nr.: 93



Geni, nu mai creste "aia", nu omu' wink.gif biggrin.gif
Marky, cre ca si eu tot atunci ... laugh.gif Bine, nu la eventul tau, ci la al meu ... biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mogaldeatza
mesaj 16 Sep 2003, 10:07 AM
Mesaj #50


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.155
Inscris: 20 June 03
Forumist Nr.: 392



QUOTE (Cain @ Sep 11 2003, 02:31 PM)
Geni, nu mai creste "aia", nu omu' wink.gif biggrin.gif



6.gif


--------------------
Nu-ti fie teama ca inaintezi prea incet. Teme-te daca te opresti!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sagitarius
mesaj 17 Sep 2003, 09:07 AM
Mesaj #51


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 212
Inscris: 16 September 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 782



Am fumat din clasa a sasea...si pana in anul 3 de facultate cand m-am lasat dintr-o data brusc!
Am zis ca nu mai fumez si gata!
De atunci mai pufai rar o tigara la un chef.Daca ar fi sa imi cumpar un pachet cred ca ar sta in buzunarl meu cel puti n 1 luna pana sa-l termin! tongue.gif


--------------------
La vita e bella!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mogaldeatza
mesaj 18 Sep 2003, 07:10 AM
Mesaj #52


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.155
Inscris: 20 June 03
Forumist Nr.: 392



QUOTE (Sagitarius @ Sep 17 2003, 10:07 AM)

Am zis ca nu mai fumez si gata!
De atunci mai pufai rar o tigara la un chef.



Pai ori te-ai lasat, ori mai cochetezi
cu ideea?


--------------------
Nu-ti fie teama ca inaintezi prea incet. Teme-te daca te opresti!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sagitarius
mesaj 18 Sep 2003, 08:09 AM
Mesaj #53


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 212
Inscris: 16 September 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 782



Cred ca ma voi lasa DEFINITIV wink.gif


--------------------
La vita e bella!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dificilaold
mesaj 19 Sep 2003, 10:03 AM
Mesaj #54


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 44
Inscris: 20 August 03
Forumist Nr.: 640



Imi place sa fumez,imi place sa aprind tigara,imi place gustul ei amar.Nu sint dependenta .M-am lasat ,am rezistat dar m-am reapucat din nou din simpla placere.Viciu?poate.Rau? poate pentru unii.Mie mai mult rau imi face fumul si praful din oras.
8.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mogaldeatza
mesaj 19 Sep 2003, 12:47 PM
Mesaj #55


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.155
Inscris: 20 June 03
Forumist Nr.: 392





De acord cu tine, desi unii ar zice ca de ce sa-ti mai incarci
plamanii si cu nicotina cand poluarea e atat de mare.
Uite, de-aia, ca imi place!


--------------------
Nu-ti fie teama ca inaintezi prea incet. Teme-te daca te opresti!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dificilaold
mesaj 20 Sep 2003, 09:49 AM
Mesaj #56


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 44
Inscris: 20 August 03
Forumist Nr.: 640



Exact.Fiindca ne place.Si carcotasii sa carcoteasca in alta parte.Nu pe plamanii nostri. tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sagitarius
mesaj 13 Oct 2003, 08:28 AM
Mesaj #57


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 212
Inscris: 16 September 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 782



Pentru mine fumatul nu mai e un viciu...am reusit sa ma las definitiv de acest lucru si acum nu regret deloc acest lucru laugh.gif thumb_yello.gif


--------------------
La vita e bella!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
champi
mesaj 13 Oct 2003, 10:40 AM
Mesaj #58


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 100
Inscris: 30 August 03
Forumist Nr.: 688



Felicitari, Sagitarius smile.gif

Invidiez dar si apreciez sincer pe cei care reusesc sa se lase de fumat. Eu cred ca nu voi reusi niciodata, sint prea viciata sad.gif Singurul lucru la care totusi aspir este sa le mai reduc. Dar de asta mi-aduc aminte doar cind trebuie sa urc vreo panta si incep sa gifii ca o locomotiva dupa primii metrii. Si cind spun panta ma refer la o inclinatie de un 10-15 %, nu va ginditi la cine stie ce dealuri voinicoase laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sagitarius
mesaj 14 Oct 2003, 08:43 AM
Mesaj #59


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 212
Inscris: 16 September 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 782



Multumesc champi
Sper ca in curand sa le reduci si...de ce nu...sa te lasi chiar de acest viciu wink.gif


--------------------
La vita e bella!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 14 Oct 2003, 09:07 AM
Mesaj #60


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



Am fumat la viata mea fix patru tigari,2 Philip Morris, 1 Kent si 1 Kim (mentolat parca), si intotdeauna m-am intrebat daca asta ma face fumator sau nefumator? rolleyes.gif


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 14 Oct 2003, 05:03 PM
Mesaj #61


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



QUOTE (ypsilonalpha @ Oct 14 2003, 10:12 AM)
Am fumat la viata mea fix patru tigari,2 Philip Morris, 1 Kent si 1 Kim (mentolat parca), si intotdeauna m-am intrebat daca asta ma face fumator sau nefumator? rolleyes.gif

fumator inrait spoton.gif


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 14 Oct 2003, 05:33 PM
Mesaj #62


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



Sau, cum bine scrie la reclamele de tigari: "Mahorca cauzeaza" (Directiva nu-stiu-cit a Consiliului Europei) biggrin.gif


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
secunda
mesaj 16 Oct 2003, 06:29 PM
Mesaj #63


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.034
Inscris: 22 September 03
Din: brasov
Forumist Nr.: 824



Comunicat de presa
15 octombrie 2003
Suna stingerea la tigari !

Campanie de constientizare a populatiei cu privire la riscurile fumatului pasiv si efectele acestuia asupra sanatatii



In data de 15 octombrie, ora 12,00 in sala Agat a Uzinexport, Bd. Iancu de Hunedoara nr. 8 sector 1 Bucuresti, a avut loc conferinta de presa prilejuita de lansarea „Campaniei de constientizare a populatiei cu privire la riscurile fumatului pasiv si implicarea sectorului non-guvernamental in cresterea nivelului de informare a populatiei cu privire la probleme importante de sanatate publica”. Proiectul in cadrul căruia a fost concepută această campanie este implementat de către Centrul pentru Politici şi Servicii de Sănătate (CPSS), cu sprijinul financiar al Uniunii Europene prin Programul Phare - Dezvoltarea Societatii Civile 2000 si se desfasoara in perioada 1 aprilie - 30 decembrie 2003, campania efectiva in mass media derulandu-se in perioada 10 octombrie – 10 decembrie 2003.
La conferinta au fost invitati sa participe reprezentanti ai Delegatiei Comisiei Europene in Romania, Ministerului Sanatatii, Directiei de Sanatate Publica Bucuresti, Organizatiei Mondiale a Sanatatii, Ministerului Educatiei, Cercetarii si Tineretului, Institutului National de Cercetare Dezvoltare în Sanatate, Institutului de Pneumoftiziologie „Marius Nasta”, ai presei si ai organizatiilor neguvernamentale implicate in combaterea consumului de tutun.

Obiectivul principal al proiectului este de a conştientiza populatia generala asupra efectelor nocive pe care le are fumatul asupra sanatatii prin cresterea riscului dezvoltarii bolilor cardiovasculare si respiratorii, riscuri care exista atat pentru fumatori cat si pentru nefumatori prin inhalarea fumului din mediul inconjurator de la fumator.

Campania mass media se adreseaza populatiei generale, avertizand atat persoanele nefumatoare asupra consecintelor pe care le pot suporta daca accepta sa inhaleze fumul provenit de la ţigarile celorlalti si asupra faptului ca sunt raspunzatori pentru sanatatea lor atata timp cat nu iau o atitudine ferma fata de incalcarea dreptului lor de a respira un aer neviciat, cat si persoanele fumatoare asupra faptului ca prin comportamentul lor afecteaza sanatatea celor din jur. In cadrul proiectului s-au explorat totodata si modalitatile prin care sectorul neguvernamental poate si trebuie sa se implice in informarea populatiei cu privire la probleme de sanatate publica de interes general.

Informarea populaţiei va fi realizata prin difuzarea spotului TV intitulat „Fluierul” (pe canalele TVR1 si TVR2) si radio (Radio Romania Actualitati) prin expunerea unor panouri publicitare, publicarea machetei de presa, distribuirea de materiale informative si fluiere pentru a… „suna stingerea la tigari!”.

# # #

Pentru relatii suplimentare puteti legate de aceasta campanie puteti lua legatura cu : Dr.Irina Duţă tel: 0745 760 745

Misiunea Centrului pentru Politici si Servicii de Sanatate este de a promova servicii de calitate in domeniul sanatatii publice, participarea activa la deyvoltarea serviciilor de calitate in domeniul sanatatii publice, participarea activa la dezvoltarea politicilor de sanatate si indeplinirea rolului de catalizator al dezbaterii in domeniul politicilor de sanatate si al dezvoltarii proiectelor privind sanatatea publica.

Ioana Mirela Daramus, MD
PR Manager& Program Coordinator
Center for Health Policies and Services
33 Caderea Bastiliei St, 1st District, Bucharest 711391, Romania
Phone: +4-021-2120732; 2120733
Fax: +4-021-2120629
Visit us at www.cpss.ro


####
sa nu imi sariti in cap hh.gif


--------------------
iubeste timpul si mie lasa-mi dorul
Go to the top of the page
 
+Quote Post
champi
mesaj 16 Oct 2003, 07:14 PM
Mesaj #64


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 100
Inscris: 30 August 03
Forumist Nr.: 688



QUOTE (secunda @ Oct 16 2003, 03:34 PM)
sa nu imi sariti in cap hh.gif

Eu nu iti sar, dar nici fluier nu-mi iau blink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kyklos
mesaj 26 Aug 2006, 06:55 PM
Mesaj #65


Ex-Colimator
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.439
Inscris: 25 November 05
Din: Cosmos , Cetatean al Cosmosului
Forumist Nr.: 7.332



Cu siguranta cei care au in dotare acest viciu o sa sara la jugulara mea rofl.gif ,dar ma risc sa-mi spun punctul de vedere .
De ce nu fumeaza COLI&MATOR unsure.gif

1.Fumatul e un lux pentru mine
2.Dau bani ca sa-mi distrug sanatatea unsure.gif sau e un moft la moda si trebuie sa ma conformez unsure.gif
3.Duce la impotenta


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 15 Jan 2010, 10:23 AM
Mesaj #66


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Voluntari care se lasa de fumat pe-aici? rolleyes.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Justitiarul)
mesaj 15 Jan 2010, 02:21 PM
Mesaj #67





Guests






M-am inscris in programul ala anu trecut. Si ce credeti ca s-a intamplat? Mi-a dat niste plasturi, i-am lipit pe mine si nu mi-a trecut pofta de fumat, asa ca am lipit degeaba plasturii aia. Fumez in continuare.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 26 April 2024 - 12:13 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman