HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

17 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Hip-hop, Underground&hip hop
Da'Flexx
mesaj 7 Dec 2003, 03:31 PM
Mesaj #106


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 16
Inscris: 6 December 03
Forumist Nr.: 1.388



Cu regret insa nu pot da prea multe detalii despre album pt ca ar insemna sa-mi tradez prietenii Albumul se vrea a fii o surpriza de proportii pt fanii hip hopului si o relansare in top 10 pt RACLA va pot spune insa ca albumul contine un feat Articolo31 o binecunoscuta formatie de top hip hop in italia mai multe detalii nu va pot da am mentionat mai sus de ce Sa nu va suparati pe mine
cu respect DA Flexx
Go to the top of the page
 
+Quote Post
srazvi
mesaj 14 Dec 2003, 04:39 PM
Mesaj #107


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 346
Inscris: 13 November 03
Din: aici
Forumist Nr.: 1.193



huh.gif prin 98-99 imi placea Racla , dar dupa ce a plecat k-gula nu mai au avut farmecul acela , asa ca acum pe plan national La Familia sint cei mai buni dupa umila mea parere spoton.gif


--------------------
Razvi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nana Floare
mesaj 14 Dec 2003, 04:53 PM
Mesaj #108


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



QUOTE
La Familia sint cei mai buni dupa umila mea parere 

subscriu... smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 14 Dec 2003, 04:53 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
srazvi
mesaj 14 Dec 2003, 11:28 PM
Mesaj #109


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 346
Inscris: 13 November 03
Din: aici
Forumist Nr.: 1.193



biggrin.gif credeam ca sint singurul spoton.gif


--------------------
Razvi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 15 Dec 2003, 04:14 PM
Mesaj #110


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Dintre toti "greii" din peisajul hip hop mioritic, personal, La Familia mi se par cei mai slabi (excluzandu-i pe Morometzii, care dupa plecarea lui Drops si Raku au decazut cumplit.) De ce? Negative destul de slabute, versuri la fel... si mai ales colaborarile lor destul de nereusite de pe albumul "Bine ai venit in paradis" (in afara colaborarii cu 1-Q Sapro) mi-au format aceasta parere. Si mai ales ca nici vocea lui Puya nu imi place nici sa ma pici cu cera...


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Da'Flexx
mesaj 16 Dec 2003, 06:13 AM
Mesaj #111


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 16
Inscris: 6 December 03
Forumist Nr.: 1.388



K nici mie nu-mi place vocea cumplita a lui Puya dar 1qSapro mi se pare super adeva'RAp pt ca eceva genul BusT@rhymes de pe la noi smile.gif))
Go to the top of the page
 
+Quote Post
srazvi
mesaj 16 Dec 2003, 10:33 AM
Mesaj #112


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 346
Inscris: 13 November 03
Din: aici
Forumist Nr.: 1.193



huh.gif nu stiu ce vreti voi dar mie imi place foarte mult albumul " Punct si de la capat" a celor de La Familia si-l declar albumul romanesc al anului ( parerea mea ) spoton.gif


--------------------
Razvi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 16 Dec 2003, 04:48 PM
Mesaj #113


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



QUOTE (Da'Flexx @ Dec 16 2003, 06:23 AM)
K nici mie nu-mi place vocea cumplita a lui Puya dar 1qSapro mi se pare super adeva'RAp pt ca eceva genul BusT@rhymes de pe la noi smile.gif))

Da, cu 1Q nu am nimic (mi s-a parut beton albumul solo "Sarmalutza Party") dar de cand au plecat Drops si Raku, s-a dus si trupa... am fost de-a dreptu' dezamagit ascultand ultimele 2 albume...

QUOTE
nu stiu ce vreti voi dar mie imi place foarte mult albumul " Punct si de la capat" a celor de La Familia si-l declar albumul romanesc al anului ( parerea mea )


Cand i-am zis lui Cain "Parerile nu se discuta" mi-a raspuns - "Da de ce nu?" laugh.gif Asa ca... in primul rand, "Punct si de la capat" urma sa fie titlul (sau mi se pare ca este) unui album al unei trupe mult mai underground si... din acest motiv, total necunoscuta (Mi se pare ca este vorba de Veritasaga, nu stiu sigur). In al doilea rand, in afara negativelor (facute de Baxter, care, spre deosebire de cele precedente sunt bune) nu exista nimic in album. Nimic nou, nimic interesant... Si cel mai mult mi-a placut piesa "Muzica e drogul meu" - in care Sisu zicea cat de nasol e consumul de droguri, si cum s-a lasat el de heroina... rofl.gif Ma rog... albumul este unul exagerat de comercial, exact ceea ce ii trebuia trupei pentru o relansare, pentru o revigorare, pentru a mai atrage fani. Insa, daca vor redeveni La Familia de dinainte... aceeasi soarta vor avea, mai ales acum, ca nu ii mai au in spate pe cei de la BUG...


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
srazvi
mesaj 18 Dec 2003, 07:48 PM
Mesaj #114


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 346
Inscris: 13 November 03
Din: aici
Forumist Nr.: 1.193



cit esti tu de moderator , asta-i mai mult spam , te legi fara argumente de La Familia sad.gif , de parca ar fi singurii care ar copia dupa altii ceva huh.gif


--------------------
Razvi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
georgeones
mesaj 23 Dec 2003, 02:55 PM
Mesaj #115


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 234
Inscris: 17 December 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 1.533



Mie nu mi se pare chiar jalnica La Familia albumul lor "Punct si de la capat" mi se pare mai reusit decat cel al trupei Bug Mafia "Baietii buni" care dupa parerea mea e de tot c@#2l .1qsapro are potential da se strica din cauza melodiilor de rahat pe care le face .Ciudata coincidenta dintre albumul lu La Familia si Veritasaga care se numesc la fel yikes.gif spoton.gif


--------------------
Nu voi fi un om obisnuit,pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar.

FC Bachus

EU beuuu , putin cate putin
Go to the top of the page
 
+Quote Post
menthoru'
mesaj 23 Dec 2003, 04:31 PM
Mesaj #116


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.033
Inscris: 3 September 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 706



a ieshit si scandal pe tema asta ... era sa se lase cu cafting am inteles, oricum veritasaga e mult deasupra.


--------------------
I have given it much thought / It seems, disaster must come / At best, only postponed / Shaolin Kung-Fu to survive / Must now be taught to more young men / We must expand, get more pupils / So that the knowledge will spread
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 24 Dec 2003, 03:48 PM
Mesaj #117


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



QUOTE (srazvi @ Dec 18 2003, 07:50 PM)
cit esti tu de moderator , asta-i mai mult spam , te legi fara argumente de La Familia sad.gif , de parca ar fi singurii care ar copia dupa altii ceva huh.gif

Faptul ca sunt moderator nu ma face cu nimic deosebit de tine. La fel ca si tine, am dreptul la pareri, am dreptul sa imi placa sau nu anumite chestii. Si, la fel ca si tine, om sunt si eu si pot gresi. Asa ca noi nu purtam discutia asta din prisma moderator/membru, ci din prisma membru/membru. Ca sa fie totul cat mai corect posibil wink.gif

In ceea ce priveste afirmatiile mele, nu sunt nefondate. Dupa cum vezi, chiar este adevarata faza cu titlul si cu verita... Insa nu am zis ca au furat titlul de la ei, pentru ca nu prea cred eu sa fi auzit prea multe cei de la Familia despre veritasaga... Eu doar am dat o informatie. In ceea ce priveste alte furtisaguri... nu am zis nimic wink.gif Si, personal, nu am gasit nici un altul. Poti observa de altfel ca am recunoscut ca ultimul album este mai bun decat precedentele, insa mult mai comercial. Si, btw, sunt de acord ca e mai bun decat "Baieti buni" wink.gif

Am zis


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
srazvi
mesaj 25 Dec 2003, 02:28 PM
Mesaj #118


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 346
Inscris: 13 November 03
Din: aici
Forumist Nr.: 1.193



mie nu stiu de ce dar imi place albumul "Punct si de la capat" , ori anul asta in Ro nu prea a aparut hip hop de calitate ori chiar e bun albumul hh.gif


--------------------
Razvi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
srazvi
mesaj 26 Dec 2003, 12:17 AM
Mesaj #119


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 346
Inscris: 13 November 03
Din: aici
Forumist Nr.: 1.193



huh.gif am incercat , dar tot La Familia mi-a placut mai mult , doar poate Fara Zahar , dar aia sint mai mult happy hop decit hip hop hh.gif


--------------------
Razvi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
georgeones
mesaj 26 Dec 2003, 10:44 PM
Mesaj #120


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 234
Inscris: 17 December 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 1.533



srazvi daca stai in salajan te inteleg 6.gif


--------------------
Nu voi fi un om obisnuit,pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar.

FC Bachus

EU beuuu , putin cate putin
Go to the top of the page
 
+Quote Post
srazvi
mesaj 27 Dec 2003, 10:55 AM
Mesaj #121


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 346
Inscris: 13 November 03
Din: aici
Forumist Nr.: 1.193



huh.gif stau la 666 km de salajan santa.gif


--------------------
Razvi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nana Floare
mesaj 27 Dec 2003, 03:14 PM
Mesaj #122


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



...in ultima vreme mi-am dat seama ca mi s-a cam acrit de hip-hop...e un fel de caca-maca care-mi aduce aminte de saracia si tulburarea cartierelor de locuinte din Romania anilor 1990...gasti de cartier, bravada, vulgaritate, spirit underground, cultura macho de prost gust, refularea frustrarilor tranzitiei, cinism, misoginism, o re-definire patetica a ceea ce inseamna cool... cry.gif

Cred ca in dance & techno ma regasesc mult mai bine. thumb_yello.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 27 Dec 2003, 03:56 PM
Mesaj #123


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



QUOTE
mi aduce aminte de saracia si tulburarea cartierelor de locuinte din Romania anilor 1990


Sa sti ca acum sunt la fel de sarace cartierele, poate chiar mai sarace. Si nu doar cartierele - orasele in general, oamenii in general - Romania e o tara saraca... si acum, daca tu nu mai faci parte direct din aceasta tara, nu inseamna ca nu exista, nu inseamna ca suferinta nu e reala, nu inseamna ca trebuie ignorata. Si tocmai asta incearca sa faca hip hopul - sa atraga atentia si lumea sa schimbe. Dar nimeni nu ii baga in seama pana acum...

QUOTE
gasti de cartier


Exista in Romania, exista in toata lumea. Exista peste tot si daca le ignoram nu rezolvam nimic tongue.gif

QUOTE
bravada, vulgaritate


"Un copil de 9 ani injura ca la scoala, de mama - care de fapt e-o doamna. Un personaj integru face dragoste, nu f**e. Nu se scarpina la c***e, se maseaza-ncet in baie". "Cati parlamentari inculti au cantat pe la nunti?" ...nu sunt cele mai bune exemple, dar cu siguranta exista sute. Vulgaritatea exista si ea. Marile personalitati injura, ca tot omul. hip hopul are insa curajul sa dea pe fatza aceste injuraturi, nu sa se ascunda in baie si si vorbeasca urat doar in plin proces de masturbare.

QUOTE
spirit underground


Spiritul underground este promovat de niste trupe pe care sunt convins ca nu ai avut ocazia sa le asculti in state, ele fiind cvasi-necunoscute si la noi (CTC, Brigada Rima Grea, Brigada Hades, Anexa1, Veritasaga etc)

QUOTE
cultura macho de prost gust


Asta e la manele, nu la hip hop.

QUOTE
refularea frustrarilor tranzitiei


Aici nu este vorba despre tranzitie in general, ci despre o tranzitie prost facuta si prost inteleasa. Si nu cred sa fie vorba despre frustari. Mi se pare nepotrivit cuvantul. Nemultumiri, poate. Oricum, este un strigat rebel impotriva greselilor comise, impotriva coruptiei care se intalneste la tot pasul, impotriva celor care urineaza impotriva vantului, impotrica kitchului si a prostului gust, impotriva mediocritatii si a spiritului de turma.

QUOTE
misoginism


Aici doar parazitii pot fi inclusi, si chiar ei au declarat ca nu sunt misogini, ci anti-feministi wink.gif

QUOTE
re-definire patetica a ceea ce inseamna cool


Ce inseamna "cool"? Si cum incearca ei sa redefineasca asta? blink.gif

Si acum, peste toate astea, depinde foarte mult si ce fel de hip hop asculti. Daca nu asculti decat melodiile comerciale (in general cele care se bucura de videoclip) sau trupe care doar "pe hartie" fac hip hop... s-ar putea ca o parte dintre declaratiile tale sa fie fondate. Altfel, nu. Totusi... daca asta simti tu cand asculti hip hop, nici 1000 de cuvinte nu o pot schimba, desi nu ar fi rau sa incerci wink.gif


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nana Floare
mesaj 27 Dec 2003, 04:11 PM
Mesaj #124


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



Cred ca e vorba mai mult de faptul ca m-am plictisit de prea mult ascultat de hip-hop si de faptul ca recent mi-am cumparat tot felul de chestii cu muzica dance-techno si am simtit ca asta ma defineste mai bine...rezonez la ea...poate si pentru ca ma duc des la club si dansez...poate si pentru ca are ritmuri mai optimiste, mai alerte (eu sunt o persoana care mereu se plange ca n-are destula energie...deci ritmurile astea mai frenetice ma "activeaza"...ma fac sa ma simt bine).
Dar ma bucur ca ai raspuns pe puncte: 1. se vede ca esti pasionat de hip-hop mwah1.gif ; 2. imi place cand la subforumul asta avem si dezbateri...nu doar insiruiri de titluri de piese preferate.
Sunt curios ce au si ceilalti de spus... jamie.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 27 Dec 2003, 05:37 PM
Mesaj #125


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Asa este Nicodime! Insa, crede-ma, am incercat de nenumarate ori sa evit acea anosta insiruire de titluri. Dar lumea pur si simplu nu vrea sa creada ca nu toata lumea stie despre ce piesa vorbesc ei... sad.gif

Si, asa cum zici tu - asteptam pareri spoton.gif


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nana Floare
mesaj 27 Dec 2003, 05:39 PM
Mesaj #126


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



Dar daca avem un tort cu 100% muzica, cat de groasa e felia de hip-hop pe care o asculti (in procente din total muzica ascultata)?
Vreau sa-ti dovedesc ca ai addiction to hip-hop si nu-i sanatos... tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
georgeones
mesaj 27 Dec 2003, 10:12 PM
Mesaj #127


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 234
Inscris: 17 December 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 1.533



QUOTE
Cred ca e vorba mai mult de faptul ca m-am plictisit de prea mult ascultat de hip-hop si de faptul ca recent mi-am cumparat tot felul de chestii cu muzica dance-techno si am simtit ca asta ma defineste mai bine.



Dupa parerea mea fiecare om se inclina spre un anumit gen de muzica din punct de vedere al personalitatii lui , si io din cand in cand mai ascult alt gen de muzica da ma plictisesc si ascult dinou Hip hop pt ca asta imi place si mi se potriveste.


--------------------
Nu voi fi un om obisnuit,pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar.

FC Bachus

EU beuuu , putin cate putin
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 27 Dec 2003, 10:34 PM
Mesaj #128


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



@Nico - probabil ca as putea trai fara hip hop o perioada destul de mare. Cel mai bun exemplu este Bucurestiul. Acolo am ascultat hip hop cam cu 60-70% mai putin decat o faceam acasa. Ce sa mai vorbesc de majoritatea chefurilor la care ma duceam unde erau in special rockeri, deci hip hop-ul avea un procent groaznic de mic.

E drept, sunt fan si probabil addicted, dar nu vad ce e rau in asta tongue.gif In ceea ce priveste tortul tau - cam 50% este hip hop. Restul - melodii care imi plac, din toate genurile posibile (chiar si 2 manele de la Nicu Paleru rofl.gif )

Am zis sorry.gif


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nana Floare
mesaj 28 Dec 2003, 05:29 PM
Mesaj #129


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



QUOTE
chiar si 2 manele de la Nicu Paleru

...te inteleg... spoton.gif

PS: chiar m-ai surprins cu jumatatea de tort...credeam ca aproape tot ce asculti e hip-hop... smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jubi
mesaj 28 Dec 2003, 06:30 PM
Mesaj #130


Vornic
****

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 453
Inscris: 27 December 03
Din: Constanta
Forumist Nr.: 1.628



Am sa arunc si eu doua trei vorbe,ca deh...imi curge si hip-hopu ` in sange ,alturi de rock wink.gif .Nu cred ca pot defini ce-mi place la hip-hop...sau... ba da.Imi place ideea de hip-hop,atitudinea,mesajele transmise si pe care slava domnului am bafta sa le pricep(cateodata tongue.gif),imi place prietenia care se leaga intre doi ,trei,patru,o suta ascultatori de acest gen.Mi-aduc aminte cand mergeam in Rendez-Vous(singurul club de gen din C-ta) ca ma simteam BINE,ma simteam acasa,ma simteam printre ai mei,toti vorbeau cu mine,dansam cu totii la gramada,beam fiecare din berea altuia,eram un tot!Am datorat atitudinea aia ametelii produse de bere si alte bauturi alcoolice,insa nu,mi-am dat seama unde e secretul.A fost de curand o cantare in Sub Culture,cu trupe underground hip-hop din Cta.Clubul e comic de mic,are vreo 3 pe 3 metri daca nu ma insel,era PLIN de lume,iar "ringul"unde trebuia sa se cante era...nush...o chestie mica de tot.Au inceput trupele sa cante,unele m-au uimit prin versuri,altele prin instrumentale,iar altele prin atitudine.Cu chiu cu vai am ajuns si eu incet- incet in fata ,nu de alta da` se pregateau sa cante doi colegi de clasa(love them!!!daca vrea careva vreo piesa de la ei,si-mi merge si dcc-ul,anuntati-ma).Pana sa ajung in fata am avut sansa sa felicit un tip,care avea un flow...uuuuh,mama-mama,i-am zis s-o tina tot asa ca e bun,mi-a multumit,gata eram prieteni,pana sa ajung in fata,deja lasasem in spate o duzina de amici noi.Te face dezinvolt hip-hopu,te face prietenos,pe mine ma face asa!Am ajuns si in fata,am cantat alaturi de Tranda si Protone si le-am aratat alora de prin jur ca pustii deja au fani,iar lunile de dat din cap prin casa pe beaturi,pe hip-hop,sau in ritmul tobelor la rock,ma fac sa par naturala.
Am fost mereu legata de rock si rap prin niste fire care nu s-au rupt niciodata de mine.Inca din cl a5a am pus baza,cu Tupac,La Familia si Bug Mafia un pic mai tarziu,Alanis si Krezip.
In cazul meu pasiunea pt hip-hop s-a materializat si in toale.Chiar nu pot sa traiesc daca nu am si macar o pereche de pantaloni mega largi,ma fac sa ma simt mai plina de mine .Iar cea mai de pret achizitie sunt Adidasurile Superstar biggrin.gif.
Chiar nu ma intereseaza ce incearca sa reprezinte acest gen, la o scara mai larga,ca vorbeste despre anumite tipuri de oameni,societati,etc,ei vorbesc despre mine si despre mediul unde traiesc.Asta ma ajuta,ma face sa inteleg ca nu-s eu tampita si vad lucuruile printr-o perspectiva eronata.Imi arata realitatea si ma tin conectata de ea.
Si nu,nu sunt produsul rapului comercial,chiar nu prea gust trupele alea care se rup de atata aur pe ei,care vorbesc de sutele de gagici pe care le au si masini luxoase,despre DOAR bani si tot ce e legat de ei.Bleah.Si sunt de acord cu voi,unoeri si mie mi se face lehamite de doar un gen de muzica,de asta mi-am largit aria de gusturi muzicale,lasand rockul deoparte un pic,am ascultat numai rap o vreme,acum le imbin.Si nu numai pe astea doua.Ascult cam orice,muzica sa fie,muzica buna.muzica pe care se poate dansa,sau nu.Mi-aduc aminte cand ascultam melodii traditionale indiene .Asta-mi placea atunci .Sau imi aduc aminte cat am mai dansat pe Whenever,wherever a Shakirei,sau Jenny from the Block a lu` J.Lo,sau Dirrty a Agullerei,sau mai nou pe Me against the music -Madonna si Britney.Eu chiar sunt genul de om pe care il arunci intr-un ring si nu mai iese de acolo decat cand cade lat de atata dans.Deci nu-s mofturoasa,ci mai variata in dorinte si gusturi . Si diferenta apare intre ce ma reprezinta si ce nu...Ah...prea complex,prea eu...


--------------------
"Treat the other man's faith gently; it is all he has to believe with. His mind was created for his own thoughts, not yours or mine." Henry S. Haskins
Go to the top of the page
 
+Quote Post
georgeones
mesaj 28 Dec 2003, 08:21 PM
Mesaj #131


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 234
Inscris: 17 December 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 1.533



_Jubilee_,cum se numesc baieti ?, ca vreau sa ai ascult si io thumb_yello.gif , uite idul meu pe yahoo mesenger "george_dinomac" cand esti pe dc imi dai un mesaj ,merci mult ohyeah.gif
scuze pt off topic


--------------------
Nu voi fi un om obisnuit,pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar.

FC Bachus

EU beuuu , putin cate putin
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 29 Dec 2003, 01:11 AM
Mesaj #132


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Din pacate mie nu imi merge dc-ul nici daca-l bat. Dar... rezolvam noi cumva wink.gif Oricum, nu pot zice mai mult decat ca am fost pur si simplu impresionat de ce ai scris, ma bucur sa vad ca mai exista printre noi un hip hopper care, mai ales, este fata si care chiar intelege muzica asta si nu ii place doar pentru ca e la moda. Big Big up pentru tine! mwah1.gif sorry.gif


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
srazvi
mesaj 29 Dec 2003, 10:44 AM
Mesaj #133


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 346
Inscris: 13 November 03
Din: aici
Forumist Nr.: 1.193



si apropo de hip hop , care are ceva mp3 cu Fara Zahar ?


--------------------
Razvi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jubi
mesaj 29 Dec 2003, 04:14 PM
Mesaj #134


Vornic
****

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 453
Inscris: 27 December 03
Din: Constanta
Forumist Nr.: 1.628




Ma gandeam sa zic si ce trupe imi plac...Insa inainte de a le enumera,vreau sa zic ca nu e batut in cuie.Sunt deschisa sa ascult oricand ceva nou,sau sa-mi sugerati ceva ce va place voua si de ce.
Pai sa incep:Nas-pt.claritatea versurilor si rap-aitului,si pt. optimismul din piese,pt. ca are diss-uri pt Jay-Z rofl.gif .Neah...n-am ,personal,nimic cu nici o trupa de rap sau cu vreun cantaret de rap.Sunt foarte obiectiva si-i judec pe toti in functie de cerintele mele si de ce ofera ei.Sa merg mai departe:WU-TANG!!!!de ce?Nush!!Pt tot,pt inteligenta,atitudine,instrumentalele care-mi sparg capul,versuri interesante,pt Method si U-god si Cappadona si Gza si Rza si...ce mai, pt ca sunt Wu-Tang si nu s-au sfiit sa fie 100 in trupa,cati or fi ei, si au avut curajul sa se extinda cu alti membri.Eminem...pt ca e alb,pt ca are tupeu,pt ca e mistocar si serios in egala masura,pt 8 Mile,pt. versuri,pt. noutatea si aerul proaspat adus in rap,pt D12...Dre pt cele mai tari piese,pt ca e maestrul instrumentalelor,pt ca a i-a acordat atentie lu` Eminem.Tupac...pt ....ca e Tupac,nu-si au rostul cuvintele aici.Mos Def pt vocea placuta ,versuri,flow si pozitivismul din el(nu stiu daca ati aflat,sau daca va pasa de Mos Def,insa vroiam sa mentonez ca are pe Hbo-u ` din America o emisiune de poezie..smile.gif )..Sa mai zic si de Gang Starr,Mobb Deep(ca-s de la Nas de acasa),Biggie,Rakim,Common,Krs 1,Nate Dogg,Snoop...si cred ca ar mai fi...De ce si ei?Nush...pt ca-mi plac pur si simplu...
Imi place si rapu` romanesc:Mafia(au picat din topu fruntas cand mi-am dat seama cat copie,sau o faceau,anyway din gangsta rapu` american)Parazitii(MULT DE TOT!!!),Ctc mai noua,Aforic...si gata...v-am zis doua trupe bune, cunoscute,una din underground si Aforic din undergound-ul constantean...smile.gif.

P.S.NU l-am uitat pe Eazy-E... ohyeah.gif


--------------------
"Treat the other man's faith gently; it is all he has to believe with. His mind was created for his own thoughts, not yours or mine." Henry S. Haskins
Go to the top of the page
 
+Quote Post
georgeones
mesaj 29 Dec 2003, 05:10 PM
Mesaj #135


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 234
Inscris: 17 December 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 1.533



Am aflat azi Aforic acum e in trupa cu Komplot sub Terra - 276 ,care defapt si-a schimbat numele in Komplot sub Terra .


--------------------
Nu voi fi un om obisnuit,pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar.

FC Bachus

EU beuuu , putin cate putin
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_R0guE_
mesaj 6 Jan 2004, 09:02 PM
Mesaj #136


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 45
Inscris: 6 January 04
Din: Constanta
Forumist Nr.: 1.718



Hey, o sa ma alatur si eu pe threadul asta... de-abia am descoperit forumu'..
Ascult hip hop de la 6 ani, deci am tot dreptul sa particip la orice discutie de pe aici. devil.gif


_Jubilee_ am fost si eu in Sub Culture atunci, dar nu inteleg cu ce te-a impresionat atat de mult Aforic, ca la freestyle, desi era deasupra tuturor de acolo, era slabut rau de tot...


--------------------
"You see things; and you say, <Why?> But I dream things that never were; and I say, <Why not?>"
George Bernard Shaw (1856 - 1950), "Back to Methuselah" (1921), part 1, act 1
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_R0guE_
mesaj 6 Jan 2004, 09:14 PM
Mesaj #137


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 45
Inscris: 6 January 04
Din: Constanta
Forumist Nr.: 1.718



Chiar ..uhm.. voi ce artisti ascultati ?


--------------------
"You see things; and you say, <Why?> But I dream things that never were; and I say, <Why not?>"
George Bernard Shaw (1856 - 1950), "Back to Methuselah" (1921), part 1, act 1
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jubi
mesaj 8 Jan 2004, 02:38 AM
Mesaj #138


Vornic
****

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 453
Inscris: 27 December 03
Din: Constanta
Forumist Nr.: 1.628






Comparativ cu cei din Sub Culture ,Aforic era cel mai bun dintre ei...Asa cum si Tranda&Protone comparand "pulse" cu "repulse" sunt bestiali...comparand cu ce se poate imi stabilesc raporturi de bun sau mai putin bun.Capisci ?


--------------------
"Treat the other man's faith gently; it is all he has to believe with. His mind was created for his own thoughts, not yours or mine." Henry S. Haskins
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jubi
mesaj 8 Jan 2004, 03:38 AM
Mesaj #139


Vornic
****

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 453
Inscris: 27 December 03
Din: Constanta
Forumist Nr.: 1.628





Btw,am uitat sa mentionez ca ma bucur ca esti si tu p`aci _Rogue_ welcome.gif .Sper sa generezi discutii interesante,pt ca la capitolul cultura&cunostinte `bout hip-hop esti THE best wink.gif .Iar opinia mea este strict obiectiva si isi vor da seama si restul de pe aici ca am dreptate.Poate dai curaj si altora,zicand tu prima artistii preferati din breansa hip-hopului.Eu am avut o incercare insa nu m-a urmat nimeni...


Sa ne auzim cu bine spoton.gif


--------------------
"Treat the other man's faith gently; it is all he has to believe with. His mind was created for his own thoughts, not yours or mine." Henry S. Haskins
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flu
mesaj 8 Jan 2004, 09:40 AM
Mesaj #140


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 537
Inscris: 5 October 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 914



@ _Jubilee_ : Dar de Cypress Hill ce parere ai? Si nu vorbesc despre ultimul album ci despre alea vechi: Black Sunday si Temple of Boom... ca tot ziceai de sugestii, cauta-le si versurile... pe mine m-a cucerit slang-ul lor la vremea respectiva


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

17 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 10:27 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman