HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Recomandari

Siteuri partenere: Auto-Dealer.RO

9 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Sentinta Etapei: Liga I, Rezultate & Comentarii
milimetru
mesaj 13 Sep 2005, 10:18 AM
Mesaj #106


ex-caa
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 26 April 04
Forumist Nr.: 3.261



Poate că e încurajator poate nu... Trebuiau să-şi mai păstreze vreo 2-3 goluri şi pt Everton, nu să le dea pe toate Bacăului! wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simonsays
mesaj 18 Sep 2005, 06:31 PM
Mesaj #107


Batranel oPsedat
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.074
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.836



comentariu, dupa golul de 2-0 pt Rapid: "ei, daca mai dau un gol, ar trebui sa inceapa sa isi faca griji..." roflmao.gif


--------------------
-- de aceea pentru mine muntele - munte, se zice, de aceea pentru mine iarba - iarba, se spune, de aceea pentru mine izvorul - izvoreste, de aceea pentru mine, viata - se traieste --
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 18 Sep 2005, 08:29 PM
Mesaj #108


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



La pauza, Steaua conduce Dinamo cu 2 - 1. Ce meci!! Atmosfera de super derby!!

In derby-ul echipelor din provincie, CFR Cluj s-a impus pe teren propriu in fata lui Poli Timisoara cu 2 - 0! Clar, Timisoara e de neinvins pe teren propriu, dar sufera vizibil in deplasari... Nu cred ca poate deveni campioana sezonul acesta.


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 18 Sep 2005, 08:29 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Eclectic
mesaj 18 Sep 2005, 09:36 PM
Mesaj #109


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



2-2.
A doua repriza a fost una mai degraba incalcita, nu la fel de spectaculoasa ca prima.


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
milimetru
mesaj 19 Sep 2005, 01:24 PM
Mesaj #110


ex-caa
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 26 April 04
Forumist Nr.: 3.261



Mie mi se pare formidabil ce suflu de maratonist a căpătat CFRul clujean după venirea lui Dorinel la pupitrul tehnic!! Dacă înainte vreme era un biet accelerat prăfuit de provincie, acu' s-a transformat într'o frumuseţe de rapid, cu veleităţi de intercity!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 19 Sep 2005, 02:19 PM
Mesaj #111


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



Ar fi frumos sa ajunga cat mai sus, chiar mi-ar placea sa ii vad pe podium la finalul campionatului. smile.gif


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simonsays
mesaj 19 Sep 2005, 10:06 PM
Mesaj #112


Batranel oPsedat
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.074
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.836



poate chiar in detrimentul Rapidului si lui Dinamo, nu, Barrie ? rofl.gif


--------------------
-- de aceea pentru mine muntele - munte, se zice, de aceea pentru mine iarba - iarba, se spune, de aceea pentru mine izvorul - izvoreste, de aceea pentru mine, viata - se traieste --
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 20 Sep 2005, 12:30 AM
Mesaj #113


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



Desigur, de ce nu ? wub.gif


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skysurfer
mesaj 20 Sep 2005, 08:14 AM
Mesaj #114


Vesnicul indragostit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.055
Inscris: 5 February 04
Forumist Nr.: 2.102



Inca vreo 5 minute daca mai dura meciul se reedita SuperCupa. Dinamo si Steaua au dovedit ca sunt bune, cu menitunea. DINAMO a fost mai buna. smile.gif Steaua a dominat aproape in intregime prima repriza, dupa cum s-a vazut Dinamo a confirmat faptul ca nu are aparare si portar, uneori nici mijloc laugh.gif insa are atac si conditie fizica. A doua repriza a fost dominata de Dinamo si desi nu a fost spectaculoasa ca si prima a fost mai pe placul meu. ohyeah.gif . In fotbal e bine sa marchezi atunci cand ai ocazia, pentru ca de ce sa nu recunoastem ca Steaua si-a batut joc de ocaziile pe care le-a avut. Sper sa faca o figura frumoasa ambele echipe in grupe. Va dati seama ca dc Steaua batea Rosenborg juca cu Real Madrid pe stadionul Gh. Hagi? sad.gif


--------------------
I was nauseous and tingly all over. I was either in love or I had smallpox.
~ Woody Allen
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simonsays
mesaj 20 Sep 2005, 09:05 AM
Mesaj #115


Batranel oPsedat
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.074
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.836



..si cum inca nimeni nu mancase d'ala maro, cu "mentiuni" delicate... trebuia sa se intample rofl.gif


--------------------
-- de aceea pentru mine muntele - munte, se zice, de aceea pentru mine iarba - iarba, se spune, de aceea pentru mine izvorul - izvoreste, de aceea pentru mine, viata - se traieste --
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 20 Sep 2005, 02:02 PM
Mesaj #116


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



Surfere, nunta ti-a cauzat ? biggrin.gif Nu mai vezi bine ?


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simonsays
mesaj 20 Sep 2005, 02:06 PM
Mesaj #117


Batranel oPsedat
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.074
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.836



eh, problema ar fi ca, desi fiecare tine cu ce ehipa i-a fericit lui copilaria, nu toti reusesc sa fie linistiti si moderati (desi dau impresia de blanzi si calmi); practic il invidiez pe Marcus de calmul de care dispune... desi e dinamovist laugh.gif


--------------------
-- de aceea pentru mine muntele - munte, se zice, de aceea pentru mine iarba - iarba, se spune, de aceea pentru mine izvorul - izvoreste, de aceea pentru mine, viata - se traieste --
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 21 Sep 2005, 06:47 AM
Mesaj #118


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Pana una-alta, terenurile echipelor din Bucuresti au intrat... sub apa! ohyeah.gif

Cel mai misto arata ala din Regie, unde zici ca e Delta Dunarii! rofl.gif

Acest topic a fost editat de nefertiti: 21 Sep 2005, 06:48 AM


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vornicum
mesaj 21 Sep 2005, 07:18 AM
Mesaj #119


Provocat la Conversatie
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.117
Inscris: 11 March 04
Din: China
Forumist Nr.: 2.548



QUOTE (skysurfer @ 20 Sep 2005, 09:14 AM)
Dinamo si Steaua au dovedit ca sunt bune, cu menitunea. DINAMO a fost mai buna.

Asta sa i-o spui lu' Mutu. thumb_yello.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
milimetru
mesaj 22 Sep 2005, 08:27 AM
Mesaj #120


ex-caa
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 26 April 04
Forumist Nr.: 3.261



QUOTE (simonsays @ 20 Sep 2005, 03:06 PM)
eh, problema ar fi ca, desi fiecare tine cu ce ehipa i-a fericit lui copilaria, nu toti reusesc sa fie linistiti si moderati (desi dau impresia de blanzi si calmi); practic il invidiez pe Marcus de calmul de care dispune... desi e dinamovist laugh.gif

De unde şi pînă unde microbist liniştit şi moderat?? Ăla nu e microbist adevărat, ăla e comentator, analist, gură-cască!... O dată infestat cu microbul respectiv, individul nu mai e om normal tongue.gif Şi cred că e normală anormalitatea asta... wink.gif

Cît despre Marcus, hai să-l întrebăm: cîte tastaturi a stricat pînă acu' dînd cu pumnul în ele atunci cînd citea ceva naşpa despre Dinamo ori cînd "cîinii" o luau în freză de la te miri cine...? biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dead-cat
mesaj 22 Sep 2005, 01:01 PM
Mesaj #121


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.203
Inscris: 6 April 04
Din: On the Rhine
Forumist Nr.: 2.942



io cred ca-i prea tinar pentru 17 Nentori rofl.gif


--------------------
Black holes are where God divided by zero.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vornicum
mesaj 22 Sep 2005, 01:13 PM
Mesaj #122


Provocat la Conversatie
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.117
Inscris: 11 March 04
Din: China
Forumist Nr.: 2.548



Marcus e tanar? cat de tanar? hh.gif

PS: blink.gif

HAIDE STEAUA! Dinamo e si ea pe acolo... pe undeva . Locul II dupa Steaua!

Acest topic a fost editat de PatricianuS: 22 Sep 2005, 01:16 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simonsays
mesaj 22 Sep 2005, 01:31 PM
Mesaj #123


Batranel oPsedat
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.074
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.836



QUOTE (caa @ 22 Sep 2005, 10:27 AM)
De unde şi pînă unde microbist liniştit şi moderat?? Ăla nu e microbist adevărat, ăla e comentator, analist, gură-cască!... O dată infestat cu microbul respectiv, individul nu mai e om normal tongue.gif Şi cred că e normală anormalitatea asta... wink.gif

desi fac ceva galagie cand ma uit la TV (nu prea ma duc pe stadion, nu agreez concentratia ridicata de imbecili pe cm patrat), cand discut despre fotbal reusesc sa raman calm, indiferent de opiniile 'terlocutorului. iar daca individu e cretin, nu discut despre fotbal cu el; ma rog, nu discut nimic. deci nu am dece sa ma isterizez in conversatii despre sport ! discutiile urlate si isterice despre cutare sau cutare echipa (bizonii sint numiti adesea "microbisti adevarati") nu denota decat prostie si lipsa de preocupari...


--------------------
-- de aceea pentru mine muntele - munte, se zice, de aceea pentru mine iarba - iarba, se spune, de aceea pentru mine izvorul - izvoreste, de aceea pentru mine, viata - se traieste --
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 26 Sep 2005, 07:56 AM
Mesaj #124


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Bacau - Farul 1-1
Pandurii - Gloria 2-1

Otelul - CFR Cluj 0-1
Arges - Vaslui 1-0
Poli TM - Sportul Studentesc 0-0

Poli Iasi - Steaua 0-1
National - Jiul 1-1
Dinamo - Rapid 5-2



--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skysurfer
mesaj 26 Sep 2005, 09:51 AM
Mesaj #125


Vesnicul indragostit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.055
Inscris: 5 February 04
Forumist Nr.: 2.102



QUOTE
Surfere, nunta ti-a cauzat ?  Nu mai vezi bine ?
Eu vad foarte bine, am vazut si duminica cine a jucat mai bine, am vazut si in derby-ul Steaua- Dinamo cat de mare echipa e Steaua care nu a reusit sa gestioneze un 2-0.
QUOTE
eh, problema ar fi ca, desi fiecare tine cu ce ehipa i-a fericit lui copilaria, nu toti reusesc sa fie linistiti si moderati (desi dau impresia de blanzi si calmi); practic il invidiez pe Marcus de calmul de care dispune... desi e dinamovist 
Da recunosc ca mie Dinamo mi-a facut copilaria fericita, desi Steaua castiga pe atunci Cupa Campionilor tocmai cand bateam eu mingea prin curtea scolii. La stadion nu prea merg, recunosc ca sunt patimas cand vine vorba de Dinamo sau Echipa Nationala, dar ma opresc doar la a scanda. Merg la tribuna a II-a si nu imi plac galeriile care sunt violente. (inclusiv cea dinamovista). Oricum doar un stelist rautacios poate sa spuna ca la ora actuala Dinamo nu joaca mai bine.
Sa va reamintesc ce a facut Dinamo in ultimul timp: 6-0 cu Bacaul, cand Steluta a reusit un magistral 2-1 cu Pandurii, apoi un egal dupa ce Steaua a condus cu 2-0 (mi s-a parut grav ca nu a reusit sa mentina un asa rezultat), sa nu uit in cupa Romaniei: Dinamo a trecut cu emotii totusi a trecut cu un 1-0 pe cand Steaua a facut "spectacol" cu redutabilii Rapid II care i-au eliminat, apoi Dinamo a facut scor de curtea scolii cu Everton si Rapid, cand Steluta a reusit si ea un rezultat bun in Uefa in fata echipei nr 1 din Norvegia (sa nu uitam ca au jucat doar cu 5 titulari norvegienii), si apoi excelentul rezultat obtinut in fata lui Poli Iasi printr-un gol magistral marcat din penalty. E intr-adevar, INCA, steluta pe locul I dar nu cred ca o sa ramana asa pana la sfarsitul campionatului.

Acest topic a fost editat de skysurfer: 26 Sep 2005, 09:52 AM


--------------------
I was nauseous and tingly all over. I was either in love or I had smallpox.
~ Woody Allen
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 26 Sep 2005, 09:56 AM
Mesaj #126


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



In momentul asta, Dinamo e, clar, cea mai buna echipa din divizia A. ohyeah.gif (nu pot sa spun divizia burger, ca imi aduc aminte de posirca aia la sticla de plastic! devil.gif )


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vornicum
mesaj 26 Sep 2005, 10:19 AM
Mesaj #127


Provocat la Conversatie
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.117
Inscris: 11 March 04
Din: China
Forumist Nr.: 2.548



Sper ca nu va stric cheful ( or smth. ) , dar Steaua este cea mai buna echipa din divizia A. Si nu de azi ,de ieri ..... DINTOTDEAUNA. spoton.gif
Dinamo are rezervat locul II.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simonsays
mesaj 26 Sep 2005, 11:04 AM
Mesaj #128


Batranel oPsedat
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.074
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.836



editat de Marcus: mesaj in parte editat pentru atac la persoana

si zau ca eu unul nu ma supar daca dinamo o sa joace din ce in ce mai bine; creste valoarea campionatului (totusi Steaua nu poate sa joace singura, de aia nici n-are rezultate... rofl.gif )

e adevarat, Steaua e INCA pe locul 1; ar fi un lucru bun sa ajunga la sfarsitu campionatului pe locu 10; am avea si noi un motiv sanatos sa il schimbam pe jiji roflmao.gif

Acest topic a fost editat de Marcus: 26 Sep 2005, 11:41 AM


--------------------
-- de aceea pentru mine muntele - munte, se zice, de aceea pentru mine iarba - iarba, se spune, de aceea pentru mine izvorul - izvoreste, de aceea pentru mine, viata - se traieste --
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skysurfer
mesaj 26 Sep 2005, 11:21 AM
Mesaj #129


Vesnicul indragostit
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.055
Inscris: 5 February 04
Forumist Nr.: 2.102



Eu sincer sa fiu recunosc cand Steaua stie sa joace bine (asa cum a jucat anul trecut in Uefa sau in prima repriza cu DInamo). Unii, acei stelisti rautaciosi nu vad decat stele si nu mi se pare normal, mai ales din partea unora !? care spun ca nu sunt atat de patimasi. Eu oricum ma bucur pentru fiecare echipa romanesca ce castiga un meci in cupele europene, dar mi-ar placea sa vad si eu stelisti care sa aprecieze forta ofensiva a lui Dinamo ( ca si apararea dezastru) si jocul spectacol pe care il practica. Oricum se pare ca e ceva mai greu cand esti indobitocit la un pahar de tarie de alti stelisti nepatimasi.

[mesaj editat partial]



Acest topic a fost editat de Marcus: 26 Sep 2005, 12:02 PM


--------------------
I was nauseous and tingly all over. I was either in love or I had smallpox.
~ Woody Allen
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simonsays
mesaj 26 Sep 2005, 11:31 AM
Mesaj #130


Batranel oPsedat
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.074
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.836



QUOTE
mi-ar placea sa vad si eu stelisti care sa aprecieze forta ofensiva a lui Dinamo


sincer, chiar m-am bucurat de scorul cu Everton smile.gif mandra mea se uita ciudat la mine, m-a si intrebat "pai nu tu nu tii cu Steaua?? " laugh.gif

[editat partial]

Acest topic a fost editat de Marcus: 26 Sep 2005, 12:03 PM


--------------------
-- de aceea pentru mine muntele - munte, se zice, de aceea pentru mine iarba - iarba, se spune, de aceea pentru mine izvorul - izvoreste, de aceea pentru mine, viata - se traieste --
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 26 Sep 2005, 11:38 AM
Mesaj #131


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



simonsays, tii neaparat sa-mi dai de lucru in calitate de moderator. Viitoarele atacuri la persoana vor fi insotite de un avertisment la nivel mai inalt ohyeah.gif


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 26 Sep 2005, 11:53 AM
Mesaj #132


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Topic inchis pentru 15-20 de minute pentru editarea mesajelor offtopic sau jignitoare si pentru a nu da oportunitatea si celorlalti forumisti sa raspunda acestor tipuri de mesaje in timp ce sunt editate. wink.gif

Va rog sa folositi un limbaj decent si respectuos. Aici pot fi purtate numai discutii intre suporteri adevarati, care isi sustin echipele favorite cu argumente rationale si nu folosind un limbaj de mahala.


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 26 Sep 2005, 12:09 PM
Mesaj #133


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Am sters o parte dintre mesajele care raspundeau unor posturi care au fost editate.

Topicul este redeschis, asa ca va invit la o discutie normala.


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vornicum
mesaj 26 Sep 2005, 12:20 PM
Mesaj #134


Provocat la Conversatie
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.117
Inscris: 11 March 04
Din: China
Forumist Nr.: 2.548



Acum ca arcasii si-au revenit ( la cererea cavaleriei, ca i-am anuntat eu ) vreau sa zic ce am zis si a fost pierdut pe undeva:
Steaua este cea mai buna echipa din divizia A. A fost si va fi mereu. O va demonstra si acolo unde conteaza: cupele europene. Dinamo e intr-o forma buna actualmente , dar elanul va dispare odata cu esecurile din cupe.
Am zis eu.

Acest topic a fost editat de PatricianuS: 26 Sep 2005, 12:44 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 26 Sep 2005, 03:03 PM
Mesaj #135


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (PatricianuS @ 26 Sep 2005, 01:20 PM)
Steaua este cea mai buna echipa din divizia A. A fost si va fi mereu.

De asta tii tu cu Steaua?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
milimetru
mesaj 26 Sep 2005, 04:44 PM
Mesaj #136


ex-caa
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 26 April 04
Forumist Nr.: 3.261



QUOTE (nefertiti @ 26 Sep 2005, 08:56 AM)
Bacau - Farul 1-1
Pandurii - Gloria 2-1

Otelul - CFR Cluj 0-1
Arges - Vaslui 1-0
Poli TM - Sportul Studentesc 0-0

Poli Iasi - Steaua 0-1
National - Jiul 1-1
Dinamo - Rapid 5-2

1. Bacăul "alunecă", încet dar sigur. Farul, în aceeaşi notă obişnuită: bine dar nu foarte bine...
2. Pandurii "sparg gheaţa" în faţa unui adversar comparabil ca valoare. Unde eşti nea Jane?
3. CFR îşi continuă minunile! Oţelul - o echipă fără orizont...
4. Argeşul joacă mai bine ca anul trecut pe vremea asta. Adună cu hărnicie tot ce se poate. Vasluiul - încă nu.
5. "Gaşca nebună" rezistă la Timişoara. Dan Petrescu are nişte băieţi simpatici în "ogradă". Poli Timişoara continuă stand-by-ul...
6. Steaua execută scurt, ca la 11 m, declaraţiile belicoase ale lui I.Popa, antrenorul ieşenilor.
7. Surpriza etapei. Mai degrabă o poticneală nepermisă a bancarilor decît cine ştie ce agoniseală a Jiului...
8. Aversă de goluri dinamovistă, obişnuită în ultima vreme. Rapidul... ce se mai poate spune despre Rapid...?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 26 Sep 2005, 08:18 PM
Mesaj #137


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Eu sincer cred ca sansele de calificare ale Rapidului in dauna lui Feyenoord, sunt aproape nule. La cum a aratat Rapidul in ultimele etape de campionat, este aproape socant egalul de la Rotterdam, obtinut pesemne datorita formei slabe de moment a olandezilor, si nu a formei bune a romanilor... din pacate. sad.gif

Partida din Stefan cel Mare s-a transformat intr-un adevarat show pentru suporterii dinamovisti, care parca au venit la stadion precum acei spectatori din arenele Romei antice, care veneau pentru a savura placerea de a vedea cum curge sange din trupurile sfartecate de lei. rofl.gif De remarcat coregrafia exceptionala oferita de tribune, precum si inscrisul de pe unul din bannerele dinamoviste:
"Cine vine-n "groapa",
Fara cinci nu scapa!"

... care si-a dovedit si de aceasta data utilitatea.

La ceea ce am vazut dupa 7 etape, campionatul a inceput deja sa semene cu o cursa in trei: Steaua, Dinamo si... CFR Cluj! N-ar fi o surpriza sa vedem la sfarsitul acestui sezon echipa lui Dorinel clasata pe unul din locurile care ofera dreptul de a juca in cupele europene.



--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 24 Oct 2005, 11:51 AM
Mesaj #138


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Rezultatele etapei a X-a:

Gloria - Bacău 2 - 1
CFR Cluj - Poli Iaşi 0 - 0
Jiul Petroşani - Pandurii 1 - 1
FC Naţional - Farul 1 - 0
FC Vaslui - Oţelul 0 - 0
FC Argeş - Poli Timişoara 1 - 1
Sportul - Dinamo 0 - 2
Rapid - Steaua 0 - 0

Ce parere aveti de ultimul "derby" al campionatului, care s-a "jucat" mai mult in tribune decat pe teren? O parte dintre suporterii Rapidului au venit la stadion "inarmati" cu pietre si au avut grija sa arate lumii intregi comportamentele de huligani, transformand mult asteptatul derby intr-un ANTIFOTBAL TOTAL, cum bine titreaza ziarele sportive de astazi. Care e explicatia? Bine-ar fi ca, de acum inainte, la marile derby-uri din capitala, jandarmii sa controleze fiecare suporter care intra in incinta stadionului, chiar si in pantaloni!! mad.gif

De notat la sfarsitul etapei a X-a este schimbarea liderului clasamentului Diviziei A. Dupa victoria din Regie, Dinamo devanseaza Steaua cu un punct, insa lupta este departe de a se fi incheiat.

CLASAMENT dupa 10 etape:

1. Dinamo 25puncte
2. Steaua 24p
3. Farul 17p
3. FC Naţional 17p
5. Sportul 16p
5. CFR Cluj 16p
5. Rapid 16p
5. FC Argeş 16p
9. Poli Timişoara 14p
10. Poli Iaşi 11p
11. Gloria Bistriţa 9p
12. Jiul Petroşani 8p
12. FCM Bacău 8p
12. Oţelul Galaţi 8p
15. Pandurii Tg Jiu 7p
16. FC Vaslui 3p


Etapa urmatoare: a XI-a

Poli Iaşi - Sportul Studenţesc
FCM Bacău - CFR Cluj
Pandurii Tg. Jiu - FC Vaslui
Oţelul Galaţi - FC Argeş
Dinamo - Jiul Petroşani
Farul Constanţa - Rapid
Poli Timişoara - FC Naţional
Steaua - Gloria Bistriţa


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
milimetru
mesaj 24 Oct 2005, 12:37 PM
Mesaj #139


ex-caa
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 26 April 04
Forumist Nr.: 3.261



Să-i controleze şi în pantaloni? laugh.gif Adică da, ar fi o chestie! Pe toţi o dată. Eventual să le dea pantalonii la plecare biggrin.gif

Acu', vorbind serios, cred că pe stadioane de foarte multe ori se depăşeşte bunul simţ. Lumea se înfierbîntă pînă la un punct în care îşi cam pierde controlul. Se iau unul cu altul/după altul pînă cînd grupul de suporteri se transformă într-o turmă de suporteri. Personal, habar n-am ce s-ar putea face. E foarte greu să ţii în frîu o pasiune (amestecată adeseori cu prostie şi grobianism) dezlănţuită... Îmi aduc aminte că mai demult, la un derbi, m-am trezit şi eu la un moment dat cu ochii injectaţi şi cu un chef năpraznic de arţag. Din fericire (pentru mine, în primul rînd cool.gif ) nu s-a găsit nimeni prin preajmă care să aibă ceva împotrivă...

Oricum, meciul Rapid-Steaua a fost un fiasco total. Ducă-se!

ps: îmi pare rău de clujeni; până aici i-au ţinut... cărbunii?...

Acest topic a fost editat de caa: 24 Oct 2005, 12:39 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 24 Oct 2005, 12:48 PM
Mesaj #140


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Bine ca am fost racita si nu am putut sa merg la meci! ohyeah.gif


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 20 April 2024 - 05:53 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman