HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Parazitii Vs. Bug Mafia, Cine sunt "regii" acum
genicon
mesaj 10 Mar 2003, 04:39 PM
Mesaj #1


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Desi nu este publica, exista o concurenta clara intre Parazitii si Bug Mafia, cel putin in randurile fanilor. Eu vreau sa aflu acum parerile voastre, pentru momentul de fata. Deci - cine sunt mai buni in ziua de azi - Parazitii sau Bug Mafia?


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 10 Mar 2003, 04:46 PM
Mesaj #2


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



Nu sint hip-hoper, dar votez pentru Parazitii. Bug Mafia nu imi plac de loc, toate fazele cu cartierul mi se par cam expirate.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Radu
mesaj 10 Mar 2003, 07:14 PM
Mesaj #3


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 77
Inscris: 6 March 03
Din: Vaslui
Forumist Nr.: 24



Eu zic ca nu mai se mai poate pune problema. De mult Parazitii au aratat ca sunt mai buni. In primul rand la idei si la exprimare. S-a vazut ca bug mafia sunt de moda. Scot albumul, sunt ascultati, nu scot album, ii uita lumea. Pe cand la Parazitii nu prea e asa. Au versuri care iti raman in cap si care reflecta realitatea!

Votez cu Parazitii! (semnatura va spune ceva?)


--------------------
Asta e ceea ce fac americanii pentru "valorile" democratiei: http://www.aljazeera.net/news/arabic/2003/...3/3/3-22-26.htm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 10 Mar 2003, 07:14 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
vlad_pat
mesaj 10 Mar 2003, 08:47 PM
Mesaj #4


Vataf
***

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 117
Inscris: 7 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 36



De la inceput si pana prin 1999-2000, Mafia au fost cei mai tari de la noi, creandu-se o adevarata moda. In acea vreme toti vroiau sa fie "baieti de cartier", cartierul devenise cel mai important loc de pe Pamantul asta. Incet, incet, s-au cam dat la fund, nu neaparat datorita lipsei de materiale scoase pe piata (au scos totusi in continuare albume, dar parca nu mai prindeau asa de bine la public, lumea se plictisise si vroia ceva nou). Atunci s-au ridicat Parazitii si au ramas in varful piramidei hip-hop-ului autohton pana in ziua de azi. Acest salt a inceput cu "Nici o problema" si toate celelalte albume ce au urmat au avut ceva special, acel stil Parazitii, inconfundabil.....


--------------------
Big shout to the crowd! It's all about the painted cow!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
neamtzu
mesaj 10 Mar 2003, 10:14 PM
Mesaj #5


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 1
Inscris: 10 March 03
Din: sUs in fUm
Forumist Nr.: 57



Si neamtzu din nou se amuza...

Inteleg ca esti fan BUG Mafia, dar incearca ceva mai detaliat, te rog. Din mesajul acesta nu prea se intelege nimic...

Acest topic a fost editat de Mihai: 10 Mar 2003, 10:27 PM


--------------------
blow me
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Radu
mesaj 11 Mar 2003, 12:11 AM
Mesaj #6


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 77
Inscris: 6 March 03
Din: Vaslui
Forumist Nr.: 24



QUOTE
De la inceput si pana prin 1999-2000, Mafia au fost cei mai tari de la noi, creandu-se o adevarata moda. In acea vreme toti vroiau sa fie "baieti de cartier", cartierul devenise cel mai important loc de pe Pamantul asta. Incet, incet, s-au cam dat la fund, nu neaparat datorita lipsei de materiale scoase pe piata (au scos totusi in continuare albume, dar parca nu mai prindeau asa de bine la public, lumea se plictisise si vroia ceva nou). Atunci s-au ridicat Parazitii si au ramas in varful piramidei hip-hop-ului autohton pana in ziua de azi.

Nene ... nu vreau sa ma cert cu tine, dar ar trebui sa stii ca Parazitii existau dinaintea lu' mafia, si faptul ca mafia a fost o moda spune totul. Ceea ce canta parazitii nu e moda, si nu o sa fie niciodata, pe cand mafia asa o sa fie mereu: azi se asculta, maine nu. Si daca unii nu ascultau Parazitii pe atunci, asta se datoreaza faptului ca erau prea "grei" pentru acea perioada.

Acest topic a fost editat de Radu: 11 Mar 2003, 12:15 AM


--------------------
Asta e ceea ce fac americanii pentru "valorile" democratiei: http://www.aljazeera.net/news/arabic/2003/...3/3/3-22-26.htm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ulysses.Odyossus
mesaj 11 Mar 2003, 11:55 AM
Mesaj #7


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 283
Inscris: 4 March 03
Din: Mediterana
Forumist Nr.: 16



Cred ca nici nu e nevoie de argumente pentru cineva care a ascultat ambele formatii vocal-instrumentale 35.gif .

Parazitii (am auzit ca ar plagia nu stiu ce formatii de pe afara) sunt de departe mai buni. Mie nu imi place B.U.G. Mafia deloc. Totusi, primele lor albume (4) erau deosebite si nu aveau nici un fel de tenta comerciala. Da', vorba aia, "cine lipeste suta comanda muzica".


--------------------
The CSena Slayer
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 11 Mar 2003, 11:57 AM
Mesaj #8


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



A propos, de R.A.C.L.A ce se mai aude?

Nu posta off-topic, pls smile.gif Vom vorbi despre R.A.C.L.A pe Hip Hop

Acest topic a fost editat de genicon: 11 Mar 2003, 01:36 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vlad_pat
mesaj 13 Mar 2003, 06:22 PM
Mesaj #9


Vataf
***

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 117
Inscris: 7 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 36



Sa fie clar : eu nu am momentan nici o inclinatie spre a confirma suprematia celor de la Mafia, chiar daca in trecut, atunci cand erau "pe val", inclinam sa cred acest lucru, oarecum indreptatit de situatia din acea vreme. Ba din contra, pot spune sus si tare ca in acest moment Parazitii sunt intr-adevar cei mai de valoare hip-hop-eri de pe la noi, datorita textelor geniale si a modului general in care se prezinta publicului. Am zis!


--------------------
Big shout to the crowd! It's all about the painted cow!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vexx
mesaj 18 Mar 2003, 09:42 PM
Mesaj #10


Paharnic oPsedat
****

Grup: Membri
Mesaje: 353
Inscris: 15 March 03
Din: In the mist of ignorance...
Forumist Nr.: 87



QUOTE (neamtzu @ Mar 10 2003, 10:26 PM)
Si neamtzu din nou se amuza...

Inteleg ca esti fan BUG Mafia, dar incearca ceva mai detaliat, te rog. Din mesajul acesta nu prea se intelege nimic...

  Neamtzule te editeaza baietii...
  Despre subiectul asta s-a vorbit mult si mai ales fara rost. E de-a dreptul paradoxal sa compari aceste formatii ce abordeaza stiluri total diferite si genicon (pe care-l cunosc cat de cat) ar trebui sa stie chestia asta. Dar probabil a vrut sa-si vada numele pe un thread.
  Cat despre partea strict comerciala a comparatiei consider ca parazitii au mai multi fani si au facut mai multi bani de pe urma hh-ului decat B.U.G. Mafia.
  Deasemenea Parazitii au o capacitate mult mai mare decat bug de a se adapta  la cerintele pietei.
  Cam atat...

Acest topic a fost editat de omu_vexx: 18 Mar 2003, 09:44 PM


--------------------
I drink to drown my sorrows, but the damned things have learned to swim.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
AIWA
mesaj 18 Mar 2003, 11:13 PM
Mesaj #11


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 938
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 69



BUG MAFIA...au fost si vor ramane o piatra de hotar!


--------------------
Bertrand Russel: Unii oameni ar prefera mai degraba sa moara decit sa gindeasca. Si asta si fac , viata o demonstreaza zilnic !!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 18 Mar 2003, 11:15 PM
Mesaj #12


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Uite ca apare si omul vexx, gata sa ne strice noua tot tambalaul.
E clar ca pe baza acestui subiect s-a vorbit mult si fara rost, dar s-au zis si chestii interesante. Si asta ar trebui sa stie si omu_vexx (pe care il cunosc cat de cat) biggrin.gif
In ceea ce priveste faptul ca doream sa imi vad numele pe un thread - nici pomeneala de asa ceva, omule! Ca de fiecare data cand deschid si eu un subiect nou, se si ia lumea de mine ca nu stiu ce zic 2.gif:


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Radu
mesaj 18 Mar 2003, 11:41 PM
Mesaj #13


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 77
Inscris: 6 March 03
Din: Vaslui
Forumist Nr.: 24



QUOTE (omu_vexx @ Mar 18 2003, 09:54 PM)
Cat despre partea strict comerciala a comparatiei consider ca parazitii au mai multi fani si au facut mai multi bani de pe urma hh-ului decat B.U.G. Mafia.
Deasemenea Parazitii au o capacitate mult mai mare decat bug de a se adapta la cerintele pietei.
Cam atat...

Corect ce spui tu, dar cel putin pe mine nu ma intereseaza numarul fanilor si cati bani au facut. Pe mine ma deranjeaza faptul ca BUG sunt ascultati de toti incultii (nu ca Parazitii n-ar fi ascultati si ei), iar cand vin pe la concerte se dau de mama focului cei mai tari hip-hoperi din Romania.

Apropo de hip-hop, cred ca ar trebui sa deschidem un thread sa explicam lumii ce e hip-hopul, pentru ca unii cred ca e doar muzica, si nu e deloc asa.


--------------------
Asta e ceea ce fac americanii pentru "valorile" democratiei: http://www.aljazeera.net/news/arabic/2003/...3/3/3-22-26.htm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 19 Mar 2003, 07:14 PM
Mesaj #14


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



off - Pai Radu, chiar te rog sa deschizi un astfel de subiect, ca eu cine stie ce gafa mai fac, si iar se ia omu vexx de mine smile.gif

on - parazitii mai buni decat mafia pt ca para dupa o pauza lunga, au scos Nici o Problema (nu mai are rost sa vorbesc despre album) iar Mafia dupa pauza a scos Casa (nici nu merita sa vorbesc despre album)


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vexx
mesaj 20 Mar 2003, 06:36 PM
Mesaj #15


Paharnic oPsedat
****

Grup: Membri
Mesaje: 353
Inscris: 15 March 03
Din: In the mist of ignorance...
Forumist Nr.: 87



QUOTE (genicon @ Mar 18 2003, 11:27 PM)
Uite ca apare si omul vexx, gata sa ne strice noua tot tambalaul.
E clar ca pe baza acestui subiect s-a vorbit mult si fara rost, dar s-au zis si chestii interesante. Si asta ar trebui sa stie si omu_vexx (pe care il cunosc cat de cat) biggrin.gif
In ceea ce priveste faptul ca doream sa imi vad numele pe un thread - nici pomeneala de asa ceva, omule! Ca de fiecare data cand deschid si eu un subiect nou, se si ia lumea de mine ca nu stiu ce zic 2.gif:

He, he, he! Hai ma genicon, doar stii ca glumeam ce dreaq... doar suntem pe aceeasi felie.


Subscriu la propunerea lui Radu si cu perseverenta si certuri poate ne combinam la un subforum hh!



--------------------
I drink to drown my sorrows, but the damned things have learned to swim.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 21 Mar 2003, 03:03 PM
Mesaj #16


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Nici o problema, Omu_vexx, stiam (sau banuiam) ca glumesti smile.gif Ce dreq... doar nici eu nu am vorbit serios...
Subforumul hip hop abia il astept si eu... dar pana nu apar mai multi ca tine (fani hh) se pare ca nu e nici o sansa... Mai asteptam, nu? blink.gif


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 23 Mar 2003, 12:00 PM
Mesaj #17





Guests






uhh...nu stiu daca ma pot numi fan hip-hop, insa ii ascult cu cea mai mare placere pe cei de la parazitii. mafia nu mi-au placut deloc, nici la inceput , nici mai incoace, insa de cand am auzit parazitii "m-am indragostit de ei", daca pot spune asa...nu stiu de ce, au un "ceva" al lor care pe mine ma unge la suflet de cate ori le ascult melodiile si am cel putin 3 albume de-ale lor pe comp...imi place si hip hopul strain si mi se pare (parerea mea) ca parazitii se apropie un pic de stilul celor din afara...chiar daca de multe ori au un limbaj obscen, parca nu mi se pare atat de agresiv si lipsit de fond ca al celor de la mafia....heheeee, si cand te gandesti ca toata "filozofia" asta a facut-o o romantica incurabila, ce nu poate trai fara bluesuri rolleyes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 23 Mar 2003, 12:02 PM
Mesaj #18





Guests






uhh, ce adormita sunt: laugh.gif am uitat sa zic ca si eu as vrea deschis subtopicul ala , poate ca asa as avea si io un fel de definitie a hip-hopului si poate as intelege mai bine genul asta de muzica....

Pls... sa nu mai apara mesaje asa, unul dupa altul, la intervale de cateva minute... poti da si tu un edit la mesajul anterior. Nu e nici o problema insa, daca tie iti place sa ai mai multe posturi... tongue.gif

Acest topic a fost editat de genicon: 23 Mar 2003, 12:44 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BarManRap
mesaj 5 Apr 2003, 10:12 AM
Mesaj #19


Haiduc
**

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 60
Inscris: 5 April 03
Forumist Nr.: 164



Parazitii Rulz, ma man!!!! Asta o stie toata lumea... toata lumea cel putin care are ceva rap in cap. Ma refer la Romania aici, nu la general.
De la Nici p Problema, care a fo' cel mai tare album hip hop romanesc, Para a devenit trupa numaru' unu. Mafia a fost ceva, dar nu mai este. Poate ca va mai fi dar dupa cum stau lucrurile acum, nu prea cred. Asta zic eu.
Pax!


--------------------
Niciodata nu e prea tarziu / Toate tre' sa le incerci, inearca-le pe viu / Cand totzi prefacutzii se prefac ca stiu / Ridica doar degetul mijlociu!
PARAZITII RULZ! IREFUTABIL!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 12 May 2003, 12:49 PM
Mesaj #20


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Atat Parazitii, cat si BUG Mafia au intrat intr-un fel de con de umbra. Insa, atata timp cat despre Parazitii exista cel putin zvonul ca ar lucra la albumele solo, despre Mafia nu se mai zice/ nu se mai stie nimic. Daca are cineva informatii suplimentare, poate sa le dea aici wink.gif


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(freaka)
mesaj 17 Aug 2003, 12:40 PM
Mesaj #21





Guests






Cine nu-si mai aduce aminte de anu" 98 cand pe buzele tuturor pustanilor si in boxele tuturor baietasilor "de cartier" sunau versurile taticilor hh-uli -bug. Au fost ceva ani in care, inclusiv litoralu' ia ridicat in slavi pe acesti 3 baietasi care isi bagau si isi plangeau amaru' de la ei din 'pantelimon. Ori eram prea pustan, ori eram prea prost (cred ca mai degraba a 2 var.) am reusit sa adun album dupa album Bug. In prezent am toate albumele lor iar fosta mea camera e plina de postere cu ei. A trbuit sa treaca ceva timp sa mi se bage pe gat muzica Parazitilor si sa imi dau seama ca am trait degeaba pana atunci. Parazitii s-au zbatut si au reusit sa ii depaseasca cu mult pe cei 3...Cei 3 au devenit mai marii industriei muzicale romanesti si probabil au uitat ca mai au si fani (binenteles ca si fanii au uitat de ei), si au uitat ca din aprilie promot un best of si albumul Interzis peste 18 ani...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 20 Aug 2003, 09:14 PM
Mesaj #22


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Freaka... intr-un fel ai dreptate. BUG au fost cei mai mari. Asta e clar. Nu au putut sa stea "acolo", si asta e clar. Sper sa nu fie asa, dar exista posibilitatea ca si Parazitii sa cada la un moment dat, si sa se ridice altii. Asta ar fi bine pentru ca ar insemna ca in sfarsit exista si o industrie de hh in Romania... Dar pana atunci, mai e de asteptat si zic sa asteptam albumele anuntate... Iar ca o mica nota, albumul celor de la BUG Mafia, nu se va mai numi "Interzis sub 18 ani" ci va purta numele "Fatza in Fatza", cuprinzand si featuringuri cu artistii CASA. Cei care sunt mai aproape de baieti spun ca o sa fie un album exceptional. Om trai si om vedea... smile.gif


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 22 Aug 2003, 12:26 AM
Mesaj #23





Guests






Acu' am vazut io ce mi-ai facut!!! Rusineee!! Pai cum asa,draga, nu ai vazut data si ora la care scrisesem?" Mar 23 2003, 12:02 PM" Eram la inceputuri si eram si chioara de somn!!! tongue.gif
On topic:Nu am auzit nimic de BUG dar cum eu sunt in urma cu stirile tot ce e posibil...Insa nu cred ca vor scoate ceva mai bun ca Irefutabil...Pur si simplu nu cred biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
black ice
mesaj 22 Aug 2003, 12:31 AM
Mesaj #24


blue-eyed dreamer
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.367
Inscris: 14 April 03
Din: Cluj / Bucuresti
Forumist Nr.: 192



intr-un sfarsit am reusit sa ascult si eu albumul Irefutabil. intr-adevar, e bestial. ceva mai bun cred ca daca e sa vina va veni tot de la Parazitii.
am zis! cool.gif


--------------------
"Mai bine o noapte eternă decât o zi fadă, mai bine obscuritatea decât o lumină ştearsă" (E. Cioran)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 22 Aug 2003, 12:37 AM
Mesaj #25





Guests






Corect si te sustin!! 40.gif blush.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cynthia`
mesaj 22 Aug 2003, 12:44 AM
Mesaj #26


Haiduc
**

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 57
Inscris: 11 April 03
Forumist Nr.: 182



De departe Parazitii sunt cei mai buni! Si mai bun decat Irefutabil nu poate fi nici un album! Si atat! tongue.gif No comment.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 22 Aug 2003, 05:48 PM
Mesaj #27


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



QUOTE
  Acu' am vazut io ce mi-ai facut!!! Rusineee!!


Afrodita... daca te uiti atenta la data, observi ca e 23 martie tongue.gif Si... abia intrasem si eu in paine ca moderator. Ce, voiai sa fiu unul bland? ........... imi cer umil scuze si jur ca nu o sa se mai intample biggrin.gif pup iu

QUOTE
  De departe Parazitii sunt cei mai buni! Si mai bun decat Irefutabil nu poate fi nici un album!


Ei... aici parerile difera. Desi mie imi plac f mult, dupa cum toata lumea stie, nu pot zice ca irefutabilu' e cel mai bun. Nici o problema, pentru mine, este de departe CEL MAI BUN ALBUM RAP DIN ROMANIA wink.gif


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 22 Aug 2003, 08:03 PM
Mesaj #28





Guests






" imi cer umil scuze si jur ca nu o sa se mai intample pup iu"--Ei, nu trebuia sa dramatizezi atata, da' daca ma pupi te iert laugh.gif pup iu 2 blush.gif


Irefutabil??"CEL MAI BUN ALBUM RAP DIN ROMANIA ""...Pai, nu sunt formatie de hip hop?? Ce treaba are rapu'?? blink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 23 Aug 2003, 01:09 PM
Mesaj #29


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Nu ziceam de Irefutabil ca e cel mai bun, ci de "Nici o problema" tongue.gif Si acum... rap/hip hop... am incercat sa discutam diferentele dintre cele doua denumiri si, conform celor zise... cred ca Para fac Rap, nu Hip hop. Oricum, cred ca nici pe la ei, acolo, unde fac muzica, nu e prea bine stiuta diferenta dintre rap/hip hop.

Imi amitesc, acum cativa ani, ascultam o trupa al carei nume nu mi-l amintesc, trupa care vorbea despre... muzica "rap hip hop" blink.gif


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cynthia`
mesaj 25 Aug 2003, 12:43 AM
Mesaj #30


Haiduc
**

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 57
Inscris: 11 April 03
Forumist Nr.: 182



Wow... exista asa ceva? laugh.gif Muzica "rap hip hop"? Cred ca nici ei nu stiau ce canta si au pus "rap hip hop" sa le cuprinde pe amandoua. tongue.gif Si genicon... dah... BINE! Am uitat sa mentionez "cel mai bun album din muzica rap/hip hop" NAH! E bine asa? dry.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 25 Aug 2003, 12:55 PM
Mesaj #31


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Nu, nu e bine, Cynthia! Pentu ca nu ai dreptate! NICI O PROBLEMA este cel mai bun. Punct! Si nu ma contrazice ca....... il rog pe Mihai sa te baneze tongue.gif tongue.gif tongue.gif


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cynthia`
mesaj 25 Aug 2003, 11:41 PM
Mesaj #32


Haiduc
**

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 57
Inscris: 11 April 03
Forumist Nr.: 182



Auzi... (nu, stiu... wink.gif ) Tu crezi ca daca il cunosti mai bine pe Mihai si fiindca mai esti si moderator poti sa te "rastesti" asa la mine? Ce vrei?!!!! Mie imi place Irefutabil, nah! Ce... daca nu e ca tine nu e bine, sau ce?!!!! mad.gif Ia vezi ca ti-o cam iei in cap cu "perfectiunea" asta a ta si nu e bine! dry.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 26 Aug 2003, 12:08 AM
Mesaj #33





Guests






huh.gif ohmy.gif Cynthy, ce s-a intamplat?? A glumit omu' mey...Pe bune, macar glumele i le recunosc laugh.gif De ce esti supi?? sad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 26 Aug 2003, 01:03 PM
Mesaj #34


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



A-ha... si a postat si doua mesaje unul dupa celalat... e clar! BANARE!!!! laugh.gif (glumeam mai... si sper ca si tu in posturile tale wink.gif ). Oricum, multa lume spune ca Irefutabil este cel mai bun album de la Parazitii. Si, mi se pare normal ca lumea sa nu fie de acord, ca de aia fiecare are gusturile lui... Dar ce ne facem cu cei care cred ca cel mai bun album de muzica din Romania este al lui Adrian? blink.gif


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 26 Aug 2003, 01:08 PM
Mesaj #35





Guests






Haoleu, mantza-ca-sh! Sa n-auz de el p-acilea ca fac alergii laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 20 April 2024 - 05:53 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman