HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor avānd ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

2 Pagini V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Liviu Dragnea, Un teleormanean parvenit
ypsilonalpha
mesaj 21 Jan 2017, 11:05 PM
Mesaj #36


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



Ceva-ceva tot or fi obținut Dragnea / Grindeanu, nu cred că e īntīmplător că īn aceeași zi ministrul de externe Meleșcanu i-a tras o copită diplomatică peste fălci pseudoambasadorului american la București, numitul Hans Klemm, sugerīndu=i că dacă are oareșce probleme, să vină la MAE și organele abilitate să le expună, nu īn presa de scandal.


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exergy33
mesaj 22 Jan 2017, 10:02 AM
Mesaj #37


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.958
Inscris: 9 August 05
Din: marginea viselor
Forumist Nr.: 6.763



QUOTE(Marduk @ 21 Jan 2017, 10:25 PM) *
Ok si ce vrea Andrew Weiss asta de la noi, romanii? sa-l recunoastem pe Liviu Dragnea drept conducatorul providential al Romaniei? asa cum se crede si Donald Trump in USA?

Nu cred ca ar vrea ceva de la romani, in cazul in care el ar fi in spate, ci de la Dragnea si guvern, mai exact ar dori facilitati legislative si suport pentru investitii in Romania.
Cred ca totul se refera la bani.
Ambele parti vor sa iasa castigate si sa-si foloseasca la maximum oportunitatile.

Inainte de a fi presedinte, Trump e un afacerist. Nu-i poti scoate asta omului din sange dupa ce o viata a facut cu succes bani.

@ypsilonalpha

Atentionarea respectiva ar fi trebuit sa vina prompt la prima abatere de acest fel, la primul comportament nediplomatic al ambasadorului SUA.


--------------------
*_*_*

Pierdut Ʈn Geometria Uitării
CăutĆ¢nd Ipote(nu)zele Fericirii -
Trecătorul -X-

https://exergy33.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 22 Jan 2017, 01:13 PM
Mesaj #38


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(ypsilonalpha @ 21 Jan 2017, 11:05 PM) *
Ceva-ceva tot or fi obținut Dragnea / Grindeanu....Meleșcanu i-a tras o copită diplomatică peste fălci pseudoambasadorului american la București, numitul Hans Klemm...

Eu nu stiu ce a obtinut cuplul de comici Dragnea/Grindeanu prin prezenta lor la masa lui Trump, ramane sa vedem daca romanii vor avea ceva de castigat in urma acestei "cine". Pentru mine, ca roman, ramane un gest de obedienta imorala. Cat despre ambasadorul american,se aude prin targ ca masura revocarii ambasadorilor, dictata de Trump, nu se alica si lui Klemm. Despre postarile pe diverse retele, ale ambasadorului, sunt de acord cu exergy33, Klemm trebuia atentionat de la prima postare. Melescanu a facut bine ca l-a atentionat. Trebuie sa utilizam mai des, pana nu e prea tarziu, de suveranitatea de care dispunem. Obedienta, slugarnicia nu trebuie sa inlocuiasca diplomatia, iar Romania a facut dovada in trecut ca o cunoaste destul de bine.

QUOTE(exergy33 @ 22 Jan 2017, 10:02 AM) *
...in cazul in care el ar fi in spate...ar dori facilitati legislative si suport pentru investitii in Romania.

De cand am aderat la NATO tot aud promisiuni din astea despre investitiile americane, dar cu 2-3 exceptii, in afara de niste trepadusi n-a venit nici o mare companie americana sa investeasca serios in Romania si sa nu gaseasca facilitati si suport. Nu vin americanii pentru ca nu e rentabil sa produci in Romania. Pana cand nu-i obliga Trump sa puna in practica "cumpara produse americane, angajeaza americani", e mai rentabil in China.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 22 Jan 2017, 01:13 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 22 Jan 2017, 01:59 PM
Mesaj #39


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



QUOTE(exergy33 @ 22 Jan 2017, 10:02 AM) *
@ypsilonalpha

Atentionarea respectiva ar fi trebuit sa vina prompt la prima abatere de acest fel, la primul comportament nediplomatic al ambasadorului SUA.


Păi cine să īl fi atenționat, Cioloș?


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exergy33
mesaj 22 Jan 2017, 08:21 PM
Mesaj #40


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.958
Inscris: 9 August 05
Din: marginea viselor
Forumist Nr.: 6.763



QUOTE(ypsilonalpha @ 22 Jan 2017, 02:59 PM) *
Păi cine să īl fi atenționat, Cioloș?

Pai si pe timpul lui Ponta am impresia ca tot Klemm a fost ambasador ...


--------------------
*_*_*

Pierdut Ʈn Geometria Uitării
CăutĆ¢nd Ipote(nu)zele Fericirii -
Trecătorul -X-

https://exergy33.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 29 Jan 2017, 01:41 PM
Mesaj #41


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Trebuie sa ai tupe sa faci astfel de afirmatii, parca ma uit la un episod din "Las Fierbinti". rofl.gif
Liviu Dragnea despre OUG privind gratierea si amnistia:
"Eu nu sunt la Guvern. Nu, vorbesc foarte serios. In subiectul asta trebuie sa vorbiti cu Guvernul. Cu premierul si cu ministrul Justitiei. Si eu m-am uitat cu foarte multa curiozitate, dupa ce m-am intors din America, n-am inteles foarte mult, exact ce vor sa faca, astept si eu sa vad totusi o linie clara. Nici nu am vorbit cu ei si nici nu vreau sa vorbesc cu ei acest lucru."


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 12:46 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman